Jak ochladit byt? (NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Redakce

Horké dny jsou pro mnohé z nás těžko snesitelné. A to především když teploty v místnosti sahají přes 30 °C. Nutně se potřebujete ochladit, a nejen sebe – rovnou celý byt, ale zavedení klimatizace je složité a navíc drahé. Co teď? Poradíme vám několik vychytávek, jak ochladit místnost či byt, ideálně levně a jednoduše. Na řadu přijdou ale i mobilní klimatizace, chladicí podložky pro domácí mazlíčky a samozřejmě ventilátory. Na horké dny se také vyplatí myslet už při stavbě domu.

Fenix

 1. Jak ochladit byt (NÁVOD) - OBSAH

 2. Jak ochladit byt
 3. Jak ochladit panelákový či podkrovní byt
 4. Jak se ochladit v horku
 5. Jak vyrobit klimatizaci
 6. Jak ochladit pokoj v létě řešte už při stavbě domu

Jak ochladit byt

Máme pro vás 6 žhavých tipů, jak ochladit místnost:

 • Přes den neotevírejte okna a ponechte je zatemněná.
 • Větrejte pouze brzy ráno a v noci.
 • Omezte na nutné minimum používání elektroniky (TV, počítač, žehlička a další).
 • Namočte závěsy do vody, nebo do místnosti rozvěste vlhké ručníky.
 • Zapněte ventilátor a dejte před něj lahev nebo kbelík s ledem.
 • Pyžamo vložte před spaním na chvíli do mrazáku.

V našem článku si kromě výše zmíněných tipů dále posvítíme i na další způsoby, jak ochladit nejenom byt, ale i sebe. Zajímají vás triky, jak přežít horké dny? A víte, jak si svépomocí vyrobit klimatizaci? Čtěte dále!

Nejlepší způsoby, jak ochladit pokoj

Větrejte v noci, přes den zatemněte

Přirozené chlazení bytu je pokud přes den odepřete slunci přístup skrze okna pomocí závěsů a větráte pouze v noci. Jestliže jste majitelem hliníkových žaluzií, myslete také na tepelné vlastnosti tohoto materiálu – ve dne by měly plnit funkci ochrany před sluncem, v noci je naopak vytáhněte nahoru, aby dále neohřívaly byt. Hliník totiž velmi dobře drží teplo. Pokud máte prostor a možnosti, pomůže i zastínění oken pomocí vysouvacích markýz.

Jak ochladit byt v horku
V parném dni spousta z nás řeší, jak ochladit byt. Nepouštět dovnitř slunce je přitom prvním a velmi důležitým krokem.

Teploodpudivá roleta je další účinný způsob, jak ochladit místnost

Hliníkové žaluzie teplo výrazně akumulují. A jak už bylo řečeno výše, měli byste večer žaluzie vytáhnout nahoru, aby vám přes noc zbytečně neohřívaly vzduch uvnitř. Tento postup je ale značně nepraktický. Vhodnou alternativou tradičních hliníkových žaluzií jsou rolety den a noc, které v sobě neakumulují teplo a změna denního režimu na noční je pouze otázkou pár vteřin. V nabídce najdete také tradiční zatemňovací a stylové bambusové rolety na okna i balkónové dveře.

Sbohem, hřejivé látky

Nestačí-li správné větrání, pusťte se do úklidu – do skříní se musí schovat veškeré hřejivé látky. Deky, froté prostěradla, v případě možnosti také koberce a v dětském pokoji plyšové hračky. Výborné je také chození bosky po plovoucí podlaze, PVC nebo dlažbě.

Ochlazení místnosti zajistí namočené závěsy

Mokré závěsy výborně snižují teplotu příchozího vzduchu a zvyšují vlhkost v místnosti, a klima je tak daleko snesitelnější. Pověste je před okno namočené ve studené vodě a velmi dobře vyždímané, nebo je jen postříkejte rozprašovačem na květiny. V případě máčení pod ně naskládejte staré ručníky, aby vám voda nestála na podlaze, a pravidelně je kontrolujte a vyměňujte. Ručníky pak můžete použít na ochlazení podlah – vytřením studenou vodou.

Voda do dřezu i vany

V kuchyni a v koupelně si můžete pomoci tím, že necháte stát zhruba centimetr vody ve dřezu a ve vaně. Voda se bude teplem vypařovat a zvlhčovat místnost a tím dojde k pocitovému ochlazení místnosti.

Jak ochladit byt v horku
I trocha vody ve dřezu dokáže ochladit místnost a zvlhčit vzduch.

Jak ochladit byt s pomocí ventilátoru

Pokud chcete doma vytvořit průvan a máte okna pouze na jedné světové straně, využijte služeb ventilátoru. Ten pouze fouká vzduch z místnosti jiným směrem, ale pokud jej natočíte směrem k oknu, požene vám večer horký vzduch ven z místnosti. Přes den přes něj přehoďte mokrou utěrku, aby vám v bytě trochu zvlhčil vzduch.

i Alternativa: Levné ochlazovače vzduchu

Efektivní chlazení bytu díky mobilní klimatizaci

Pokud vám nic z předchozích návodů nepomáhá, je nejspíše nutné trochu zainvestovat. K dostání jsou různé mobilní klimatizace s vývodem horkého vzduchu ven pomocí hadice. Liší se podle výkonu a rozměrů místnosti, kterou dokáží ochladit. Udávaná je i spotřeba energie a označení BTU (jednotka chladicího výkonu). Ačkoli je pořízení klimatizace nákladné, je to nejefektivnější způsob, jak ochladit byt. 

i Jak vybrat mobilní klimatizaci a jaké nejzajímavější možnosti jsou v této oblasti k dispozici? Mrkněte na Nejlepší klimatizace 2023.

Ochlazovače vzduchu

Podobně jako klimatizace fungují i ochlazovače vzduchu. Na rozdíl od nich ale zvlhčují prostředí. Vhodné jsou tedy zejména do příliš suchých nebo prašných místností. Nedoporučujeme je naopak do prostor náchylných na plísně.

i Nevíte, zda je pro vás lepší mobilní klimatizace, nebo postačí zvlhčovač vzduchu? Na rozdíly mezi těmito pomocníky jsme se zaměřili v článku Jak se zchladit? Pomůže mobilní klimatizace i ochlazovač.

Vypněte spotřebiče 

Počítač, televize, žehlička a další spotřebiče, které doma běžně používáme, produkují teplo. Mohou tak teplotu v místnosti o pár desetin stupně ještě zvýšit. Jestliže se v horkých dnech snažíte svůj byt ochladit, měli byste používání techniky omezit na naprosté minimum. 

Jak se ochladit v horku

Voda – první zásada přežití v horkých dnech

Nejrychlejším způsobem, jak se ochladit v horkých dnech, je jednoznačně koupání v bazénu, lomu nebo na přehradě. Pokud nemáte k dispozici takové vodní plochy nebo nemáte na relax čas, postačí vám sprcha. Vyhněte se ale studené vodě, která stahuje póry, raději zvolte vodu vlažnou, které vás ochladí na delší dobu. Po sprchování se příliš nesušte, myslete na to, že třením vzniká teplo.

Dbejte na pitný režim

Dostatečný pitný režim je základ. Vyhněte se sladkým minerálkám, šťávám a limonádám. Dopřejte si čistou vodu. Pokud nejste zrovna milovníci obyčejné vody, nechte v konvici vylouhovat plátky citrónu, okurky, čerstvou mátu, bazalku, bezové květy nebo třeba maliny. Nic nezkazíte ani ledovým čajem. Uvařte si černý čaj, nakrájejte do něj plátky broskve nebo citrónu a čerstvé lístky máty. Po odstavení z plotny nechte nápoj vychladnout a poté do něj vsypejte kostky ledu.

Jak se ochladit
V horkém počasí byste měli vypít alespoň 2,5 litru vody denně. Čistá neperlivá voda vás ochladí.

Studená jídla, málo koření

Pokud možno, vyhněte se dlouhému vaření, pečení, smažení a dalším tepelným úpravám jídel včetně ohřevu v mikrovlnné troubě. Vůbec neuškodí jíst během horkých dnů zeleninové saláty s čerstvou bagetou nebo rychle uvařená jídla – těstoviny s mozzarellou, rajčaty a bazalkou, vaječné omelety, apod. Určitě si také vzpomenete, že si v zimě s oblibou dáváte polévky, tučnější a kořeněná jídla, u kterých se s trochou chilli pořádně zapotíte. K vysokým teplotám se ovšem taková jídla nehodí. Inspirujte se jižně žijícími národy a vsaďte na lehkou kuchyni Středomoří.

Ledujte, ale s mírou

V horkých dnech se také vyplatí zapnout tělu úsporný režim. Jestliže jsou ale po vás vyžadovány výsledky a vy se bojíte, že u toho shoříte jako hadrová panenka, doporučujeme vám ledové nebo mokré obklady. Skvělé jsou například relaxační gelové brýle – strčte je do mrazáku, a zhruba po hodině si z nich udělejte čelenku. Úleva se dostaví ihned. Jako mokrý obklad můžete použít šátek namočený ve studené vodě, který před použitím řádně vyždímáte.

Jak se ochladit v noci

Když se vám nedaří v horku usnout, vložte před spaním do mrazáku také prostěradlo nebo pyžamo. Bude vás příjemně chladit v době usínání. Před spaním si dejte chladnou sprchu a vzduch v ložnici nechte cirkulovat, ideálně nechte otevřené dveře a pootevřené okno. Přikryjte se pouze slabou dekou či prostěradlem. 

Jak se ochladit v noci
Před spaním si dopřejte vlažnou sprchu nebo svou pokožku ochlaďte studenými gelovými polštářky či vlhčenými ubrousky.

Vyjděte na procházku

Pokud už opravdu nevíte, jak ochladit byt ještě více a zdárně přežít horké dny, doporučujeme vyjít ven z domu či bytu. Jděte na procházku do lesa, daleko za město, tam, kde je možnost skrýt se před všudypřítomnými slunečními paprsky. Zároveň je tam chladněji díky absenci betonových ploch a zástaveb.

i Další zajímavé tipy včetně receptů na osvěžující pochoutky najdete v článku Jak si báječně užít horké letní dny.

Jak si vyrobit klimatizaci

Pořízení a instalace klimatizace jsou technicky i finančně náročné, a ne každý z nás ji dobře snáší. Pokud ji u vás doma nechcete mít, nebo přemýšlíte, jak ochladit byt v paneláku, kde taková instalace není možná, nevěste hlavu. Existuje několik způsobů, jak si provizorní „klimatizaci“, která kýžené ochlazení vzduchu zajistí, vyrobit svépomocí. Hlavní roli hraje led, proto si v mrazáku nezapomeňte před příchodem tropických teplot vytvořit dostatečné zásoby ledu. 

 • Kostky ledu ve sklenicích a miskách rozestavte po celém obvodu místnosti. Tato metoda vám může přinést úlevu až na několik hodin (dle množství ledu). 
 • Lahev s ledem umístěte přímo před lopatky větráku. Větrák pak ledový vzduch rozežene do celé místnosti a citelně ji ochladí. Čím výkonnější ventilátor vlastníte, tím vyšší bude efekt ochlazení. 
 • Poslední metoda jak ochladit pokoj je sice nejnákladnější, ale i nejúčinnější. Náklady na výrobu této domácí klimatizace se ale pohybují pouze v řádu stokorun. Budete potřebovat pět dvoulitrových PET lahví se zmrzlou vodou, větráček s přívodním kabelem (axiální ventilátor), plastové koleno o průměru 10 cm a polystyrenovou krabici, do níž se všechny lahve vejdou. Do víka krabice vyřežte v protilehlých rozích dva otvory - do jednoho umístěte větráček, do druhého koleno. Dovnitř krabice pak vložte lahve s ledem, zavřete víko, zapojte větráček do elektřiny a užívejte si ledový vánek, který z krabice bude vycházet. Místnost vám tato klimatizace ochladí až na pět hodin, poté je potřeba lahve vyměnit. 
Jak vyrobit klimatizaci
Led je v horkém počasí výborným pomocníkem. Hodí se na přípravu osvěžujících drinků a lze jej použít i při výrobě domácí klimatizace. 

Klimatizaci řešte už při stavbě domu

Zateplení a střešní krytina

Při stavbě domu je nutné myslet i na tepelné vlastnosti materiálů, tepelné ztráty a samotné zateplení. Od příchozího tepla nebo příchozí zimy vám výrazně pomůže kvalitní tepelná izolace vnějšího pláště a také střechy. Pomoci mohou i termoizolační nátěry fasády anebo vhodná střešní krytina. Tmavá a drsná krytina pohlcuje obrovské množství tepla. Hladká a lesklá je tedy jasnou volbou pro ty, kdo v létě uvítají chladnější místnosti. Ne každému se ale líbí, proto zvolte dle vlastního uvážení, čemu dáte přednost. 

Zastínění

Nejvíce tepla prochází skrze skleněné plochy. Dbejte tedy na to, aby jižní strana, kam slunce svítí nejdelší dobu, byla před náporem horka chráněná. Zasaďte strom, postavte stříšku nad terasou, aby přes poledne kryla francouzská okna, moderním řešením jsou i nejrůznější skládací markýzy. Inspirujte se například ve Středomoří. Markýzy nejen dobře vypadají, ale výborně stíní. Navíc nejsou stavebně tak náročné, jako např. pergoly na terasách a jsou vhodné i pro balkóny.

Klimatizace

Pokud víte, že v letních měsících využijete klimatizaci, naplánujete ji už při stavbě domu. Využít tak můžete té nejúčinnější, která má vývody zabudované přímo do zdi. Nebudete tak muset, jako je to bohužel nutné u mobilních klimatizací, řešit vývody horkého vzduchu pomocí hadice vedoucí oknem. Všechny vývody i samotné chladicí jednotky jsou napevno zabudované ve zdi. Je však třeba počítat s vyššími vstupními náklady. Benefity těchto klimatizací jsou však jasné. 

Pokud nechcete řešit klimatizaci v celém domě, ať už z toho důvodu, že v přízemí je v létě teplota v pořádku nebo kvůli celkovým nákladům, doporučujme zvážit její montáž do podkroví. Klimatizace do podkroví může citelně usnadnit život v horkém létě, obzvláště v případech, kdy máte pod střechou ložnici nebo např. pracovnu. Klimatizace je tak v tomto případě elegantním a dostupným způsobem, jak ochladit podkroví snadno a za přijatelné náklady. 

Klimatizace
Venkovní jednotku klimatizace na fasádě domu rozhodně nepřehlédnete. Je však velmi účinná.
i Mohlo by vás zajímat

Až budete mít doma zase nesnesitelné vedro, nevěste hlavu, už víte, jak se ochladit. Řešení je opravdu mnoho a jejich realizace vám nezabere příliš času ani energie. Pokud se budete držet našich tipů a zásad už od prvních horkých dní, teplota ve vašem bytě zaručeně zůstane na snesitelné hranici. 


4,6 38×
Siguro FT-V700W 360° Air Comfort
Ventilátor - hlučnost 56 dB, výkon 26 W, 32 rychlostí, 3 programy, nastavitelná oscilace (vertikálně 90°, horizontálně 30°, 90°, 180°, 360°), časovač, dálkový ovladač, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1,6 m, 3 roky záruka
Zlevněno -28 %
1 999,- 2 799,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGR_FT_V700W
4,0 43×
SIGURO AC-C140W Cool 9
Mobilní klimatizace - energetická třída A, chladící výkon 9 000 BTU/h, s funkcí odvlhčování, chlazení a ventilátoru, dvě rychlosti ventilátoru, WiFi, ovládání přes mobilní aplikaci, výkon odvlhčování: 19,8 litrů/den, hlučnost 54-65 dB, vhodné pro místnosti do 18 m2, dálkové ovládání, časovač, noční režim, digitální displej, rozměr 69,8 × 31 × 31,5 cm (v × š × h), hmotnost 22,5kg, součástí balení je hadice a koncovka, zdarma jako dárek těsnění do okna
Super cena
8 999,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGR_AC_C140W
4,8 40×
Siguro FN-V750W 3D Air Luxury
Ventilátor - hlučnost 55 dB, příkon 40 W / 900 W - 1800 W, 5 rychlostí chlazení, 3 stupně intenzity topení, nastavitelná teplota topení 15 - 35 °C, 3D oscilace 90°, digitální displej, dotykový panel, časovač, dálkový ovladač, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1,75 m, 3 roky záruka
+Dárek Služba AlzaPlus+ roční členství jako dárek v hodnotě 299,-
Zlevněno -20 %
3 999,- 4 999,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_V750W
4,8 123×
Siguro FN-S470W Silent Wind
Ventilátor stojanový, hlučnost 35dB, výkon 35W, 12 rychlostí, oscilace (horizontálně 85°), nastavitelný úhel skonu (-6° až 18°), dotykový displej, časovač, dálkové ovládání (baterie AAA v balení), nastavitelná výška, průměr lopatek 40cm, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1.8m, 3 roky záruka
Zlevněno -33 %
1 999,- 2 999,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGR_FN_S470W
4,6 160×
Siguro FN-K351B Summer Wind
Ventilátor stojanový, hlučnost 53dB, výkon 40W, 3 rychlosti, oscilace (horizontálně 80°), nastavitelný úhel skonu (-10° až 16°), dotykový displej, časovač, nastavitelná výška, průměr lopatek 40cm, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1.8m, 3 roky záruka
Zlevněno -23 %
999,- 1 299,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_K351B
4,6 160×
Siguro FN-K350W Summer Wind
Ventilátor stojanový, hlučnost 53dB, výkon 40W, 3 rychlosti, oscilace (horizontálně 80°), nastavitelný úhel skonu (-10° až 16°), dotykový displej, časovač, nastavitelná výška, průměr lopatek 40cm, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1.8m, 3 roky záruka
Zlevněno -23 %
999,- 1 299,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_K350W
4,6 78×
Siguro IM210 Ice Touch
Výrobník ledu - výrobní kapacita 12 kg/24 hod, jeden cyklus (9 kostek) 8 minut, 2 volitelné velikosti kostek ledu (19 × 28 a 24 × 28 mm), výkon 120 W, vyjímatelný zásobník na led s kapacitou 0,8 l, nádrž na vodu s kapacitou 1,8 l, indikátory vodní hladiny i úrovně ledu, integrovaná samočistící funkce, povrch z nerezové oceli, rukojeť na přenášení, průhledové okno, protiskluzové nožičky, hlučnost 60 dB, součástí balení lopatka na led, kompaktní rozměry 32,5 × 23,5 × 31 cm, délka kabelu 1,7 m, 3 roky záruka
+Dárek Služba AlzaPlus+ čtvrtletní členství, dárek v hodnotě 175,-
Super cena
3 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGRIM210
4,7 88×
Siguro FN-T570W West Wind
Ventilátor stojanový, hlučnost 40dB, výkon 19W, 10 rychlostí, nastavitelná oscilace (vertikálně -6° až 90°, horizontálně v rozsahu 60°/90°/120°), dotykový displej, časovač, dálkové ovládání (baterie AAA v balení), nastavitelná výška, průměr lopatek 35cm, kulatá základna pro lepší stabilitu, délka kabelu 1.2m, 3 roky záruka
Zlevněno -25 %
2 999,- 3 999,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_T570W
4,6 136×
Siguro FN-P351B Velvet Wind
Ventilátor sloupový, hlučnost 52dB, výkon 45W, 3 rychlosti, horizontální oscilace (120°), časovač, dálkové ovládání (baterie AAA v balení), výška 76.5cm, délka kabelu 1.8m, 3 roky záruka
Zlevněno -25 %
1 499,- 1 999,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_P351B
4,6 136×
Siguro FN-P350W Velvet Wind
Ventilátor sloupový, hlučnost 52dB, výkon 45W, 3 rychlosti, horizontální oscilace (120°), časovač, dálkové ovládání (baterie AAA v balení), výška 76.5cm, délka kabelu 1.8m, 3 roky záruka
Zlevněno -25 %
1 499,- 1 999,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_P350W
4,4 16×
Siguro FN-M460W Misty Wind
Ventilátor - podlahový, s funkcí mlhovače pro extra osvěžení a ionizace pro čištění vzduchu, max. hlučnost 52 dB, příkon 90 W, 3 rychlosti, 3 programy, možnost oscilace a nočního režimu, digitální displej, časovač, dálkový ovladač, 4 kolečka pro snadnou manipulaci, objem nádržky na vodu 2,5 l, délka kabelu 1,8 m, rozměry 40 × 25 × 73 cm, průměr vrtule 28,5 cm, hmotnost 6 kg, vhodný pro interiér i exteriér, 3 roky záruka
Zlevněno -22 %
2 699,- 3 499,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FN_M460W
3,7 60×
Siguro FC-C350W Velvet Wind
Ochlazovač vzduchu výkon 60W, objem nádržky 6l (možné použít kostky ledu pro větší chlazení, nebo chladící vložky, které jsou součástí balení), pro místnost o velikosti 20m2, 3 rychlosti, indikace hladiny vody, automatické vypnutí při nedostatku vody, dotykový panel, dálkový ovladač s baterií v balení, časovač 1-4h (po 1h), maximální rychlost proudění vzduchu 2100(+-100)/min, oscilace 360°, hlučnost ≤57dB, vodní filtr 627cm2 (19×33×2,5cm),rozměry 69×30×38,5cm, váha 7,3kg, délka kabelu 1,8m, 3 roky záruka
+Dárek Služba AlzaPlus+ čtvrtletní členství, dárek v hodnotě 175,-
Zlevněno -22 %
2 799,- 3 599,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FC_C350W
3,1 47×
Siguro FC-H350W All Comfort 5in1
Ochlazovač vzduchu - 5 funkcí - ochlazuje, topí, čistí, ventiluje i zvlhčuje, vytápí na konkrétní teplotu a tu nadále udržuje, HEPA filtr, výkon 110 W, 7l nádržka na vodu, 4 rychlosti, displej, dálkové ovládání, oscilace a nastavitelný úhel sklonu, časovač, chladicí nádobky, které lze namrazit v mrazáku a následně vložit do vody, rozměry 346×314×823mm
+Dárek Služba AlzaPlus+ roční členství jako dárek v hodnotě 299,-
Zlevněno -20 %
3 999,- 4 999,-
Skladem
Objednací kód: SGR_FC_H350W
4,0 43×
SIGURO AC-A160W Cool 7
Mobilní klimatizace - energetická třída A, chladící výkon 7 000 BTU/h, s funkcí odvlhčování, chlazení a ventilátoru, dvě rychlosti ventilátoru, WiFi, ovládání přes mobilní aplikaci, výkon odvlhčování: 19,8 litrů/den, hlučnost 51-65 dB, vhodné pro místnosti do 15 m2, dálkové ovládání, časovač, noční režim, digitální displej, rozměr 69,8 × 31 × 31,5 cm (v × š × h), hmotnost 20kg, součástí balení je hadice a koncovka, zdarma jako dárek těsnění do okna
Super cena
7 499,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGR_AC_A160W
1,0
WHIRLPOOL PACF29CO B + 5 let záruka na motor po registraci
Mobilní klimatizace - energetická třída A, chladicí výkon 9000 BTU/h, pro místnost do 0,017 m³, hlučnost 49 dB(A), odvlhčování, pojezdová kolečka, noční režim, chlazení, dálkové ovládání a zvlhčovač, rozměry 71,8 × 44,2 × 32,6 cm (V׊×H)
Zlevněno -10 %
7 190,- 7 990,-
Skladem
Objednací kód: EAV2092w
Dyson Hot+Cool AM09
Ventilátor - podlahový, nastavitelný úhel sklonu, displej a bezvrtulový, s časovačem, dálkové ovládání součástí balení, bílá a šedá barva, průtok vzduchu 316,02 m³/h, 10 rychlostí
9 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: DYScs89
Rowenta QU5030F0 Eclipse 2v1 - Čistička vzduchu
Doprava
zdarma
4,5 14×
Rowenta QU5030F0 Eclipse 2v1
Čistička vzduchu a ventilátor 2v1, kombinace filtrace a intenzivního osvěžení, zachytí až 99,95 % alergenů a drobných částic, doporučená velikost místnosti 48 m2, dvojitá filtrace, předfiltr a filtr pevných částic s vysokou hustotou, dotykový ovládací panel a displej, dálkové ovládání, minimální hlučnost 32 dB(A), maximální hlučnost 60 dB(A), 12 rychlostí, noční a automatický režim, víceúhlová oscilace, časovač, odložený start, indikátor výměny filtru, dekorační světlo, 15letá záruka opravitelnosti
9 249,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: ROWCV280
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací