Jak používat IPL epilátor?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Toužíte po dokonale hladké pokožce bez chloupků a na dlouhou dobu? Epilace doma bývá většinou bolestivá a zachrání vás na pár týdnů. Navíc epilace intimních partií nebo odstranění chloupků v obličeji může být pro někoho doslova očistec. Zapomeňte na bolestivé metody, které musíte podstupovat co 14 dní. Pořiďte si IPL epilátor, který vám zajistí dlouhodobé nebo i trvalé odstranění chloupků, navíc bezbolestně a doma. Na jakém principu funguje přístroj s technologií IPL, pro koho je vhodný, může se používat IPL epilátor na obličej a jak vůbec správně postupovat při IPL epilaci doma?

Jak používat IPL epilátor: návod

Jak používat přístroj s IPL epilátor? – OBSAH

 1. Co je IPL epilátor a jak funguje?
 2. Pro koho je přístroj s technologií IPL vhodný a pro koho ne?
 3. Jak používat IPL přístroj na odstranění chloupků?
 4. Je lepší IPL nebo laserová epilace?
 5. Jak vybrat přístroj s technologií IPL? Recenze vám napoví

Co je IPL epilátor a jak funguje?

IPL epilátor je přístroj zajišťující bezbolestné odstranění chloupků s dlouhodobým účinkem. Využívá technologie intenzivního pulzního světla (Intense Pulsed Light – IPL), snadno se ovládá, je velmi šetrný k pokožce a jednoduchý pro domácí použití.

Jak funguje přístroj s technologií IPL?

Intenzivní pulzní světlo neboli IPL je inovativní technologie využívající jemné světelné impulzy pro uvedení chloupků do klidové fáze. Procházející světlo míří až k vlasovému kořínku a způsobuje přechod folikulu do klidové fáze. Tím dochází ke stimulaci chloupků, které následně vypadávají. Opakované ošetření postupně zabraňuje dalšímu růstu chloupků, výsledkem je tedy krásně hladká a na dotyk jemná pokožka. Kvalitní přístroje s technologií IPL jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatology a jsou klinicky testovány tak, aby zajistily snadné, účinné a pohodlné ošetření z pohodlí vašeho domova.

iIPL epilace je jednou z nejúčinnějších metod dlouhodobého odstranění chloupků. Nemáte jasno v tom, co obnáší epilace a depilace? Vše se dozvíte v našem článku Epilace versus depilace: Jak se zbavit chloupků?

Odstranění chloupků pomocí IPL technologie chce čas. Intenzivní pulzní světlo z IPL epilátoru totiž působí na chloupky jen v jejich růstové fázi. A tak je potřeba proceduru i několikrát opakovat.

Pro koho je IPL epilátor vhodný a pro koho ne?

Epilace pomocí intenzivního pulzního světla je vhodná pro světlé typy s tmavým až černými chloupky (chloupek obsahuje hodně melaninu a epilace je účinná). Naopak má nízkou účinnost u osob u osob se světle blond, šedými a bílými chloupky (tzn. v chloupcích je málo melaninu a nedochází k požadované epilaci) anebo zrzavými, a u žen i mužů s velmi tmavou pokožkou.

Jaké IPL dle tónu pokožky ochlupení těla

i

Vhodné barvy chloupků a kůže pro použití přístroje s technologií IPL.

Kdo přístroj s technologií IPL nesmí používat?

Epilace IPL epilátorem není vhodná v období těhotenství a kojení*, při onemocnění kožními chorobami, rakovinou, srdečním onemocněním nebo trpíte-li epilepsií. IPL epilace je pro vás nevhodná, pokud trpíte silnou solární dermatitidou (alergie na UV sluneční záření), postupujete léčbu vitamínem A a máte velmi tmavou pleť, pro oblasti pokožky s tetováním nebo permanentním make-upem.

i

*Na těhotných a kojících ženách nebyl IPL epilátor z etických důvodů testován.

Jak používat IPL epilátor: návod a tipy
Epilace IPL epilátorem je velmi účinná i na citlivých oblastech vaší pokožky.

Jak používat IPL přístroj na odstranění chloupků?

Aby přístroj s technologií IPL fungoval tak, jak správně má, je potřeba s ním pracovat následovně:

 1. Požadovanou oblast nejprve oholte

  Oblast, kterou chcete epilovat, před použitím IPL epilátoru oholte. Neoholené chloupky nad pokožkou by se v průběhu ošetření spálily, navíc IPL epilátor působí pouze na chloupky v růstové fázi, tedy na chloupky, které ještě nejsou na pokožce vidět. Požadované místo oholte nejlépe několik hodin před samotnou epilací, aby se pokožka stihla zregenerovat a zklidnit.

 2. Zapněte IPL epilátor

  Ke každému IPL epilátoru je přibalený letáček s návodem k použití. Proto nemusíte mít strach, že byste nevěděli, jak přístroj používat. U některých přístrojů jsou dostupné také užitečné mobilní aplikace, které nabízejí vhodné tipy a video návody, jakým způsobem postupovat při ošetření.

 3. Vhodná úroveň intenzity ošetření

  Zde záleží na vašem IPL epilátoru. Některé modely (např. Braun Silk·expert Pro 5) disponují čidlem s pomocí kterého automaticky přizpůsobují intenzitu. Pokud si na používání epilátoru teprve zvykáte, samozřejmě můžete zvolit jemný režim, který je šetrnější. V případě, že vás model vyžaduje manuální nastavení intenzity, postupujte dle návodu. Je potřeba zohlednit vaši pokožku, případně citlivosti oblasti, kterou chcete ošetřit. Obecně se za citlivější oblasti považují intimní partie a obličej. Epilace IPL epilátorem by nicméně neměla bolet. Pouze v citlivějších oblastech můžete cítit drobného štípnutí.

 4. Začněte s epilací

  Různé části těla vyžadují různé ošetření a péči. A proto je většina IPL epilátorů vybavena speciálními nástavci přizpůsobenými pro jednotlivé oblasti těla. Liší se velikostí aplikačního okénka, speciálním tvarem i integrovaným UV filtrem. Pokud tedy máte nástavce k dispozici, měňte je podle toho, kterou oblast těla právě ošetřujete.

Na celý postup epilace pomocí přístroje s technologií IPL se můžete podívat na následujícím videu.

Jak dlouho odstranění chloupků pomocí přístroje s technologií IPL trvá?

Čas strávený epilací intenzivním pulzním světlem by se dal přirovnat kterékoliv jiné metodě epilace či depilace. S nejrychlejšími přistroji na trhu zvládnete epilovat celé tělo za méně než 15 minut. Platí pro nohy, podpaží, bikiny, ret a předloktí na nejnižší energetické úrovni."

Celková doba odstranění chloupků závisí na tom, zda máte přístroj připojený do elektrické zásuvky, ale i na vaší zručnosti. Počítejte tedy s tím, že jakmile si práci s IPL epilátorem osvojíte, bude ošetření mnohem rychlejší.

Typy nádstavců u IPL epilátorů
Jednotlivé nástavce jsou speciálně uzpůsobeny k ošetření různých tělesných partií.

Jak často IPL přístroj na odstranění chloupků používat?

V první fázi používání aplikujte jednou týdně po 4 až 12 týdnů. Poté přizpůsobte potřebám (tj. každý 1-2 měsíce). Výsledkem je viditelné odstranění chloupků.

! Nepoužívejte přístroj častěji než 1× týdně. Účinnost se tím nezvýší. Jen se zbytečně vystavíte riziku nepříznivé reakce pokožky.

Kdy je možné se opalovat po IPL epilaci?

Chystáte se na dovolenou s perfektně hladkými lýtky a oblastí kolem bikin? Pak mějte na paměti, že by vaše pokožka měla odpočívat nejméně 1 den po ošetření IPL epilátorem. V průběhu následujících dvou týdnů si ošetřená místa před sluncem chraňte oblečením nebo silným opalovacím krémem s UV faktorem 30 a více.

IPL epilátor a citlivé části pokožky
Epilace IPL epilátorem je velmi účinná i na citlivých oblastech vaší pokožky.

Je lepší IPL nebo laserová epilace?

Jaký je rozdíl mezi laserem a IPL světlem? Je nutné pro trvalé odstranění chloupků jít do kosmetického salónu, nebo může být trvalá epilace doma rovněž účinná?

Hlavní rozdíl mezi laserem a IPL technologií je typ světla. IPL (intenzivní pulzní světlo) je širokopásmový zdroj pulzního světla, zatímco laser je jednotný monochromatický zdroj světla. Jak IPL světlo, tak laserové impulsy dosáhnou na kořínek chloupku díky melaninu a s oběma metodami lze dosáhnout trvalé epilace.

Profesionální laserové odstranění chloupků vede k rychlým výsledkům, ale jsou nutné znalosti odborníka. IPL epilace doma vyžaduje sice ze začátku častější ošetření, ale chloupků se zbavíte v pohodlí domova.

Jak vybrat přístroj s technologií IPL? Recenze vám napoví

Podlehli jste představě, být celé léto bez chloupků a bez starostí? Chcete odstraňovat chloupky bezbolestně a v pohodlí domova? Pak zbývá už jen otázka, jaký přístroj s technologií IPL vybrat. Na trhu je velké množství přístrojů s technologií IPL různých značek a vyznat se v nich nemusí být snadné. A proto jsme pro vás připravili průvodce Jak vybrat IPL epilátor?, který vám poradí, na co se při výběru zaměřit, co by IPL epilátoru rozhodně nemělo chybět a jaké parametry jsou pro volbu ideálního IPL epilátoru pro vás ty zásadní.

Před finálním rozhodnutím o tom, jaký IPL epilátor koupit, doporučujeme rovněž přečíst si na IPL epilátor recenze zákazníků, kteří produkty již vyzkoušeli a mohou vám zprostředkovat svoje zkušenosti s IPL epilací. Například u IPL epilátor Philips Lumea Series 9000 najdete četné recenze zákazníků, které vám pomohou udělat si jasnou představu o tom, zda se vyplatí do nich investovat. 

Pomoci by vám mohly i naše recenze: nedávno našim důkladným testem prošel nový IPL epilátor Braun Silk-expert PRO. A navzdory vysoké ceně jsme byli spokojeni. 

Níže najdete aktuální TOP5 IPL epilátorů na Alza.cz dle hodnocení a míry reklamací:

Název Reklamace* Hodnocení* Cena*
Braun Silk-expert Pro PL5347 IPL 1,23 % 4,8* 12 990 Kč
Philips Lumea Advanced 1,94 % 4.8* 6.999 Kč
CONCEPT IL5000
PERFECT SKIN PRO
0.00 % 4.2* 6.999 Kč
CONCEPT IL3000
PERFECT SKIN
0.98 % 4.2* 2.999 Kč
Philips LumeaSeries 9000 0.37 % 4.8* 13.990 Kč

*Údaje k 1.5.2023. Pozor: cena, četnost reklamací i hodnocení se může časem měnit.

i

Náš tip: Braun Smart Skin I·expert
Úplnou novinkou na trhu je Braun Samrt IPL Skin I·Expert, první chytrý IPL,  který průběžně mapuje pokožku a zvládne se přizpůsobit jejím specifickým potřebám. Celý proces epilace včetně okmažité zpětné vazby zaznamenává mobilní aplikace, se kterou se IPL napáruje. Ta umí doporučit vodný nástavec dle partií, které budtete chtít epilovat a provede vás každým krokem procesu.

Když to vezmeme kolem a kolem, epilace přístroj s technologií IPL jednoznačně funguje. Chloupky postupně vypadávají a už po 3–4 ošetřeních jsou vidět výsledky. Samotnou epilaci si navíc můžete udělat doma, a tak ušetříte čas i peníze za návštěvy kosmetického salónu. Proto pokud toužíte po hladké pleti s minimem námahy, přístroj s technologií IPL je pro vás ideální řešení.

Braun Smart IPL Skin I·Expert PL7253 + pouzdro a 3 hlavy - IPL epilátor Doprava
zdarma
4,8 15×
Braun Smart IPL Skin I·Expert PL7253 + pouzdro a 3 hlavy
IPL epilátor - na obličej, intimní partie a tělo, dámský, snímání odstínu pokožky, 3 hlavice, pouzdro / taštička součástí balení, růžová zlatá barva
16 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BRAepi13
4,6 26×
TrueLife BELLE IPL E5
IPL epilátor - na obličej, nohy, intimní partie, záda a tělo, dámský, chlazení, elektrické napájení, 3 nástavce, napájecí adaptér součástí balení, bílá barva
Koupit s kódem ALZADNY10 4 949,-
5 499,-
Skladem 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TRLEP632
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací