Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Jak připojit sluchátka (NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Jiří V. Matýsek

Jak připojit sluchátka? Může to znít jako triviální otázka, přesto to tak není. Zařízení, k nimž se sluchátka připojují, je dnes celá řada a mnoho z nich ani nemá klasický vstup na sluchátka, který byl dlouhá léta standardem. Možností a otázek je spousta, stejně jako je nejrůznějších kombinací přístrojů. V našem článku se pokusíme odpovědět na co nejvíce z nich.

Jak připojit sluchátka

Jak připojit sluchátka - OBSAH

 1. Jak připojit sluchátka – drátová nebo bezdrátová
 2. Klasické zapojení drátových sluchátek
 3. Jak připojit bezdrátová sluchátka
 4. Jak propojit bezdrátová sluchátka s telefonem?
 5. Jak propojit bezdrátová sluchátka s notebookem či PC?
 6. Jak připojit bezdrátová sluchátka k televizi?
 7. Jak připojit bezdrátová sluchátka k PS4
 8. Jak spárovat handsfree s telefonem?

Jak připojit sluchátka – drátová nebo bezdrátová

Na začátek, než se dostaneme k samotnému zodpovídání jednotlivých dotazů, je potřeba si vyjasnit jedno klíčové rozdělení. Už totiž neplatí, že by sluchátka měla automaticky propojovací kabel, nejčastěji zakončený klasickým konektorem, který vešel ve známost pod názvem 3,5mm jack. Sluchátka, která disponují připojovacím kabelem, budeme nadále označovat jako drátová. To je velká většina starších sluchátek, ale kabel bývá nedílnou součástí i nových Hi-Fi sluchátek nebo herních headsetů.

Druhou kategorií, která drátová sluchátka v poslední době výrazným způsobem převálcovala, jsou sluchátka bezdrátová. Ta fungují na přenosu zvukového signálu pomocí rozhraní Bluetooth, které už dnes zvládne dostatečně široké pásmo na to, aby zvuk nijak významně neutrpěl. Rozdělujeme je do dvou skupin podle toho, zda signál přijímá jen jedno sluchátko, které je pak drátem připojeno k tomu druhému, nebo zda signál přijímají obě. Druhá jmenovaná jsou obvykle nazývána True Wireless.

i Skutečně bez drátů: Co nabízí True Wireless sluchátka?

Klasické zapojení drátových sluchátek

Běžná sluchátka s drátem (či Bluetooth sluchátka, která disponují odpojitelným kabelem) připojíme k zařízení, které má zvukový vstup, pouhým zasunutím konektoru do patřičné zdířky. Audio konektorem disponuje většina počítačů, případně mobilních telefonů či tabletů, o nejrůznějších specializovaných audio zařízeních (MP3 přehrávače, mikrosystémy apod.) ani nemluvě.

Může se ale stát, že jste si pořídili nový telefon, a ten už vstup na sluchátka nemá. Výrobci se tímto způsobem snaží uživatele přesvědčit, aby si pořídili (ideálně jejich) bezdrátová sluchátka. Ale co dělat, jste-li se svými sluchátky spokojeni a nechcete je teď hned měnit za nová, bezdrátová? Nejsnazším řešením, byť ne úplně praktickým, je použití redukce z 3,5mm jacku na USB-C. Nepraktické řešení je to zejména z toho pohledu, že si přidáváte další, byť krátký kabel k telefonu, přičemž další připojení s mezikrokem se může negativně podepsat na zvuku sluchátek.

Jak připojit bezdrátová sluchátka

Bezdrátová Bluetooth sluchátka mají tu nevýhodu, že jejich připojení není jen otázkou zasunutí příslušného konektoru do patřičné zdířky. Tzv. spárování není nic obtížného, přesto trochu práce a soustředění vyžaduje. Naštěstí to ve většině případů stačí udělat jen jednou. Pak už si dané zařízení sluchátka zapamatuje. Pojďme se podívat na jednotlivé kombinace.

Bezdrátová sluchátka
Bezdrátová sluchátka se dnes stala téměř módním doplňkem.

Jak propojit bezdrátová sluchátka s telefonem?

Při párování Bluetooth sluchátek s mobilním telefonem mohou mezi jednotlivými výrobci (telefonů i sluchátek) nastat drobné odlišnosti. Ty by však měly být popsány v manuálu, který je ke sluchátkům přiložen, případně jej najdete na webu. Nicméně, v obecných bodech bude postup spárování telefonu se sluchátky následující:

 1. Sluchátka plně nabijte. Je pravděpodobné, že nebudou od výrobce plně nabita nebo nebudou nabita vůbec.
 2. Ujistěte se, že máte v telefonu spuštěný Bluetooth. Pokud ne, zapněte jej.
 3. Na sluchátkách najděte tlačítko pro jejich spuštění. To dlouze podržte, dokud se sluchátka nepřepnou do párovacího režimu. V závislosti na modelu sluchátek by se indikační diody měly rozblikat.
 4. Na telefonu by se měla objevit notifikace o novém Bluetooth zařízení. V seznamu je poznáte podle jména výrobce, oznámení by mohlo obsahovat i slova jako „headphones“, „buds“ a podobně.
 5. Na zařízení klikněte a mělo by dojít k automatickému spárování s telefonem.
 6. Následně si můžete stáhnout aplikaci, kterou výrobce ke sluchátkům nabízí, slouží k přesnějšímu ovládání sluchátek a nastavení jejich zvuku.

Možné problémy při párování sluchátek s telefonem

Jakkoliv je samotné připojení Bluetooth sluchátek k telefonu v podstatě jednoduché, drobné potíže mohou nastat. Pokud se tedy objeví problémy, vyzkoušejte některý z následujících tipů:

 1. Ověřte, zda je v telefonu zapnutý Bluetooth.
 2. Zkontrolujte, zda jsou sluchátka nabitá a jaký je stav nabití telefonu.
 3. V telefonu vypněte veškeré módy šetřící baterii.
 4. Sluchátka mějte při párování vždy těsně u telefonu.
 5. Sluchátka i telefon zkuste vypnout a zapnout.
 6. Z telefonu odstraňte ostatní Bluetooth zařízení a telefon restartujte.
 7. Podívejte se do manuálu ke sluchátkům, měl by zde být uveden výčet nejčastějších problémů a způsob, jak je řešit.

Jak propojit bezdrátová sluchátka s notebookem či PC?

Má-li váš počítač nebo notebook možnost připojení zařízení Bluetooth – a takových je většina – je připojení bezdrátových sluchátek velmi jednoduché a postup je stejný jako u kteréhokoliv jiného Bluetooth zařízení.

 1. V systému Windows si otevřete nabídku Nastavení.
 2. Zde najděte položku Zařízení.
 3. Hned první možností ve sloupci vlevo je položka Zařízení Bluetooth a jiná.
 4. Stačí kliknout na možnost Přidat zařízení Bluetooth.
 5. Otevře se okno průvodce, v němž vyberete první položku.
 6. V tuto chvíli byste měli zařízení zapnout a počítač si jej automaticky najde.
i 5 tipů na herní příslušenství HyperX

Pokud váš počítač Bluetooth nemá, je potřeba pořídit USB adaptér. Po připojení do počítače by měl začít fungovat automaticky. Od té chvíle bude možné bezdrátová sluchátka připojit k počítači a začít využívat jejich funkcionality. Postup připojení samotných bezdrátových sluchátek bude stejný jako u systému, jehož součástí už Bluetooth je.

Sluchátka, počítač
S klasickými sluchátky nebývá u počítačů problém, horší to může být s těmi bezdrátovými.

Jak připojit bezdrátová sluchátka k televizi?

Je pochopitelné, že pokud se chcete na televizi dívat se sluchátky na uších, tří- nebo čtyřmetrový kabel nebude to pravé ořechové. Řešením jsou pochopitelně bezdrátová Bluetooth sluchátka. Výrobci moderních chytrých televizí už na možnost připojení bezdrátových sluchátek k TV pamatovali a jejich spárování je otázkou chvilky.

Konkrétní podoba a proces zapojení sluchátek záleží na jednotlivých výrobcích, obecně však lze říct, že sluchátka naleznete v položce Nastavení. Zde pak hledejte položku Zvukový výstup. Po jejím otevření najdete možnost, která pomůže najít dostupná Bluetooth sluchátka. Opět platí, že je třeba mít sluchátka zapnutá a pokud možno blízko u televize.

V případě, že vaše televize Bluetooth nepodporuje a přesto chcete benefitů Bluetooth sluchátek využívat, nabízí se řešení, které je podobné tomu, jež jsme popsali výše u počítačů. Jediný rozdíl tkví v tom, že tento Bluetooth bude opatřen 3,5mm konektorem, který jednoduše připojíte do sluchátkového výstupu na televizi. Tento typ adaptéru se hodí i u dalších audiozařízení (rádia, autorádia, recievery), která nemají Bluetooth, a přesto k nim chcete tento typ sluchátek připojit.

Jak připojit sluchátka k PS4?

Ke konzoli PlayStation 4 připojíte sluchátka v zásadě čtyřmi způsoby, v závislosti na typu sluchátek. Pomocí klasického audio kabelu s jackem na konci (herní headsety si ve velké míře stále ponechávají klasické kabely), pomocí USB do konzole a konečně bezdrátově, buď skrze rozhraní Bluetooth, nebo pomocí radiofrekvenčního přijímače, který zapojíte do USB portu. Posledně jmenovaný způsob se už příliš nevyužívá, doslova jej „válcuje“ právě Bluetooth.

Sluchátka, konzole, hraní
Kvalitní zvuk se velkou měrou podílí na našem zážitku ze hry.

Samotné spárování sluchátek s PS4 je jednoduché. Pro vyhledání zařízení Bluetooth je v menu konzole potřeba najít položku Nastavení, zde vybrat položku Zařízení a následně Zařízení Bluetooth. Po načtení seznamu stačí jen vybrat kýžená sluchátka. V případě, že konzole sluchátka najde, ale sluchátka nehrají, je potřeba konzoli „sdělit“, že má zvuk odesílat právě do těchto sluchátek. Tuto možnost najdete opět v záložce Zařízení. Zde vyberte Audio zařízení, dále Výstup do sluchátek a zde zvolte možnost Veškeré audio (All Audio).

Jak spárovat handsfree s telefonem?

Samotné spárování telefonu s hands-free sadou se v podstatě neliší od připojování Bluetooth sluchátek. Ta navíc tuto funkci často mají, nicméně např. pro řízení v autě není vhodné (ba dokonce je to protizákonné) mít v uších sluchátka.

Opět tedy stačí mít v telefonu povolenou funkci Bluetooth. Po zapnutí hands-free sady se objeví v seznamu dostupných zařízení v telefonu. Pak už ji stačí vybrat a spárování by mělo být automaticky dokončeno.

i Mohlo by vás zajímat

Na připojení sluchátek, ať už jsou drátová, nebo Bluetooth bezdrátová, není ve většině případů nic obtížného. Případné technické problémy obvykle vyřeší restart zařízení nebo hlubší zapátrání v položkách menu Nastavení. Výše jsme nabídli obecné postupy pro připojení sluchátek k různým zařízením. Zejména v prvním případě, tedy připojování sluchátek k mobilním telefonům, může docházet k drobným odlišnostem v závislosti na výrobci sluchátek i mobilního telefonu. V obecné rovině jsou však postupy prakticky stejné a velmi jednoduché.

4,7 119×
Apple AirPods Max Vesmírně šedá
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, prostorový zvuk 7.1, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, měnič 40 mm, výdrž baterie až 20 h
Zlevněno -2 %
12 990,- 13 290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JA940i5
4,3 55×
JBL Wave Buds černá
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, špunty, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.2, Ambient sound, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, citlivost 100 dB/mW, impedance 16 Ohm, měnič 8 mm, výdrž baterie až 32 h (8 h+24 h)
1 489,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JJ092q1c5bk
3,9
Logitech Zone Vibe 125
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.2, pro PC, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, impedance 45 Ohm, měnič 40 mm, výdrž baterie až 20 h
Zlevněno -2 %
2 479,- 2 519,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JL289f7
4,7 443×
JBL Tune 500BT černá
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, na uši, uzavřená konstrukce, Bluetooth, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, měnič 32 mm, výdrž baterie až 16 h
999,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: JJ092q1g5
4,6 295×
Apple AirPods (3. generace) s nabíjecím pouzdrem Lightning
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, pecky, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, certifikace IPX4, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, výdrž baterie až 30 h (6 h+24 h)
4 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JA940i3d0
4,8 1786×
Apple AirPods (2. generace)
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, pecky, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, Ambient sound, Hi-Res audio, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, výdrž baterie až 24 h (5 h+19 h)
3 290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JA940i1a
4,6 98×
Trust GXT 488 Forze PS4 Black
Herní sluchátka - drátová, s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, pro PlayStation 4, herní režim, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, citlivost 115 dB/mW, impedance 32 Ohm, měnič 50 mm, kabel 1,2 m
Zlevněno -14 %
799,- 929,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JS267c21
4,6 98×
Trust GXT 488 Forze PS4 Grey
Herní sluchátka - drátová, s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, pro PlayStation 4 a PlayStation 5, herní režim, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, citlivost 115 dB/mW, impedance 32 Ohm, měnič 50 mm, kabel 1,2 m
799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JS267c22
4,6 49×
Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless AEBT black
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth, podpora AAC, SBC a aptX Adaptive, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 6-22000 Hz, citlivost 106 dB/mW, měnič 42 mm, kabel 1,2 m, výdrž baterie až 60 h
od  6 974,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JM165b6
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací