Jak připojit tiskárnu, nainstalovat ovladače a nastavit základní funkce?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Nově koupenou (ale i starší) tiskárnu je vždy nutné připojit, obvykle nainstalovat a někdy i nastavit. Jak se v procesu zprovoznění tiskárny vyznat? Stručně si popíšeme připojení tiskárny k jednomu počítači i do sítě (drátově a bezdrátově), co jsou ovladače, jak je získat a jak nainstalovat.

Jak připojit tiskárnu

Jak připojit tiskárnu (NÁVOD) – OBSAH

 1. Jak připojit tiskárnu: přes WiFi, nebo kabelem?
 2. Co jsou ovladače a jak nainstalovat tiskárnu?
 3. Nastavení tiskárny: jak na vypnutí hlídání hladiny a zvýšení rozlišení obrázků?
 4. Údržba tiskárny: čištění tiskové hlavy a odstranění přebytečného toneru

Jak připojit tiskárnu: přes WiFi, nebo kabelem?

Když přijde na připojení tiskárny k počítači, máme několik možností. Tiskárnu lze připojit drátově i bezdrátově. K drátovému připojení standardně používáme USB či Ethernetový kabel, k bezdrátovému zase síť WiFi nebo Bluetooth. Záleží na tom, jak a kam přesně chceme tiskárnu připojit: zda k jedinému zařízení, či do místní sítě. Připojení tiskárny k jednomu počítači je velmi jednoduché: obě zařízení stačí spojit USB kabelem. Pokud však chcete, aby byla tiskárna viditelná pro všechny počítače a mobily v síti, bude připojení náročnější, i když ne o moc.

i Kdybyste si s připojením tiskárny nevěděli rady, můžete využít naši službu Instalace tiskárny a skeneru k notebooku/PC na dálku.
Jak připojit tiskárnu
Když tiskárnu připojíte k WiFi routeru, můžete ji zpřístupnit všem počítačům v místní síti.

Vždy jde o to, jakou máte tiskárnu. Způsoby připojení tiskárny jsou následující:

 • WiFi (připojení do sítě): WiFi modul je u moderních tiskáren takřka běžné vybavení. S jeho pomocí lze realizovat připojení tiskárny přes WiFi tak snadno jako u počítače či mobilu.
 • WiFi Direct (připojení k jednomu zařízení): jedná se o tzv. peer-to-peer bezdrátové připojení. Tiskárna vytvoří malou WiFi síť, ke které se pak mohou okolní zařízení nakrátko připojit. Jedná se spíše o bezdrátovou alternativu USB kabelu než o síťové připojení.
 • Bluetooth (připojení k jednomu zařízení): velmi podobný typ připojení jako WiFi Direct, ale s využitím Bluetooth rozhraní, což je praktické, protože není třeba v zařízení přepojovat WiFi síť (odpojit se od internetu).
 • Ethernetový kabel (připojení do sítě): tradiční způsob, jak udělat síťovou tiskárnu. Stačí, když s tiskárnou spojíte síťovým kabelem nejbližší WiFi router nebo switch.
 • USB (připojení k jednomu zařízení): zcela základní způsob propojení tiskárny s jedním zařízením. USB konektorem jsou vybaveny takřka všechny nové i staré tiskárny.
 • USB (připojení do sítě): k vytvoření síťové tiskárny lze použít i USB kabel, musíte ale mít WiFi router s USB konektorem a zabudovaným tiskovým serverem. Pokud ho máte, obvykle k němu stačí tiskárnu připojit a router už se o její zviditelnění v síti postará. Pokud vaše tiskárna tiskový server nemá, lze dokoupit externí modul.
 • Připojení přes LPT či sériové rozhraní: dnes již poměrně exotické porty se na běžných kancelářských tiskárnách až na výjimky téměř nevyskytují. Své uplatnění však stále nacházejí ve specifických případech v průmyslové nebo obchodní sféře (automatické linky, pokladní systémy apod.).
i Jakou možnost zvolit? Volba je závislá především na konfiguraci tiskárny. Z uživatelského hlediska je nejjednodušší využití USB kabelu. Propojení počítače s tiskárnou přes datovou síť má tu výhodu, že tisk je většinou rychlejší a zároveň může tiskárnu využívat více uživatelů s možností tisku z mobilních zařízení.

Připojení tiskárny přes USB (NÁVOD)

Nejčastějším způsobem připojení běžných tiskáren k PC je USB rozhraní. Kabelem označovaným dle typu konektorů A-B se takto propojí tiskárna přímo s PC.

tiskárna, USB, připojení

Ačkoli je USB všudypřítomným konektorem, nemusí být napojení tiskárny vždy bezproblémové. Důvodem je odlišná implementace komunikace s tiskárnou na straně výrobců, zejména s ohledem na různé kombinace tiskáren se skenery, čtečkami karet či správou stavu spotřebního materiálu apod. Postup bývá naštěstí až na výjimky podobný, s jednoduchou zásadou: tiskárna je připojována až po instalaci softwaru, což bývá i zdůrazňováno například přelepením USB portu na tiskárně. Určitě se vyplatí pozorně pročíst návod výrobce.

Jak připojit tiskárnu prostřednictvím USB – obecný postup

 1. Vložení CD nebo stažení instalačních souborů z webu výrobce.
 2. Spuštění instalace.
 3. Připojení tiskárny v okamžiku, kdy k tomu instalační program vyzve.
 4. Dokončení instalace.

Připojení prostřednictvím LAN a WiFi (NÁVOD)

Napojení tiskárny, ať už přes WiFi, nebo LAN, je ve svém postupu téměř shodné. Rozdíl je pouze v nutnosti zadávání parametrů pro WiFi připojení. Na straně tiskáren neexistuje jednotný postup nastavení IPv4 adresy (skládá se ze čtyř čísel od 0 do 255, např. 192.168.0.24) nebo WiFi parametrů a u každého výrobce je značně rozdílný. Je tedy nutné pečlivě nastudovat příslušný návod. Každopádně by měla být na konci známá IPv4 adresa, která není přidělována DHCP serverem, ale tzv. statická neboli pevná.

Ačkoli se může níže uvedený postup jevit jako zdlouhavý, ve skutečnosti zabere pouze pár minut času. Především jej považujeme za univerzální cestu k bezproblémově fungující tiskárně. Instalační aplikace pro konkrétní zařízení často provedou podobné nastavení automaticky, ale v určitých situacích nemusí vést ke správnému výsledku.

NÁVOD – připojení prostřednictvím datové sítě (LAN, WiFi)

 1. Vložte CD nebo stáhněte instalační soubory z webu výrobce, bude potřeba soubor s koncovkou .inf.
 2. Zjistěte adresy IPv4 počítače – stiskněte tlačítko Start, napište cmd a klávesou Enter spusťte příkazový řádek, bez dalšího klikání pak napište příkaz ipconfig a opět stiskněte Enter.
 3. Na přiloženém obrázku níže jsou označeny příslušné adresy. Při běžném připojení PC je zpravidla aktivní pouze jeden ze síťových adaptérů, ale pro názornost uvádíme i situaci s více připojeními. Zde je nutné si vybrat takové, které odpovídá stejné síti, v níž je napojena tiskárna.

  Připojování tiskárny k počítači

 4. Dle výše uvedeného postupu otevřete Zařízení a tiskárny.
 5. V horní liště vyberte příkaz Přidat tiskárnu. V této chvíli se otevře okno s možností výběru síťové tiskárny. Je potřeba vybrat volbu Požadovaná tiskárna není v seznamu.
 6. V dalším okně vyberte možnost Přidat tiskárnu pomocí TCP/IP adresy nebo názvu hostitele a stiskněte tlačítko Další.

  Připojování tiskárny k počítači

 7. Vyplňte Hostitelský název či IP adresu: podle toho, jak byla přidělena nebo nastavena na zařízení. Název portu se vyplní automaticky a není nutné jej měnit. Zaškrtávací políčko Pomocí dotazu vyhledejte tiskárnu a automaticky vyberte ovladač, který se má použít, se ponechá nezaškrtnuté.
 8. V následujícím okně se stiskne tlačítko Z disku.

  Připojování tiskárny k počítači

 9. Otevře se okno pro výběr cesty ovladače, kde pomocí tlačítka Procházet vybereme cestu k ovladačům staženým v 1. bodě tohoto postupu. Stiskneme OK a necháme ovladače nainstalovat.
  Pozn.: Pokud již byly ovladače dříve na PC instalovány jakýmkoliv způsobem, je taktéž možné je v zobrazených seznamech vyhledat dle výrobce a modelu tiskárny a rovnou je použít.
 10. V dalším kroku se již pouze může upravit název tiskárny tak, aby byl uživatelům srozumitelný a instalace se stisknutím tlačítka Další dokončí.
 11. Po dokončení instalace dojde k výzvě k tisku zkušební stránky, případně je možné ji ignorovat a stisknout pouze tlačítko Dokončit. Tím je instalace hotova.

Více o připojení pomocí Bluetooth a WiFi Direct

V určitých situacích není klasická instalace tiskárny potřebná, a dokonce nemusí být z bezpečnostních důvodů ani vhodná. Příkladem může být umožnění tisku z cizích počítačů nebo mobilních zařízení, kterým není vhodné umožnit přístup do celé sítě. Pro takové případy jsou tiskárny nezřídka osazovány rozhraním Bluetooth nebo technologií WiFi Direct.

tiskárna, wifi, bluetooth, připojení

Naneštěstí je postup pro vzájemné propojení vždy úzce spojen s konkrétním modelem tiskárny i připojeného zařízení, a nelze tak určit univerzální postup. Návody výrobců jsou tady dobrými pomocníky pro úspěšné vytištění požadovaných dokumentů. V určitých případech je instalace Bluetooth tiskárny podobná předchozímu postupu, jen s tím rozdílem, že se v 6. bodě vybere příslušná volba.

i Recenze tiskáren značky HPHP DeskJet 3700 Ink Advantage All-in-One (RECENZE)
HP Sprocket, kapesní tiskárna nejen na cesty (RECENZE)

Ačkoli jsou přenosové rychlosti Bluetooth poměrně malé a vytištění zejména celostránkových fotek může zabrat poměrně dlouhou dobu, nespornou výhodou této technologie je, že se dnes nalézá takřka bezvýhradně ve všech mobilních telefonech, tabletech, noteboocích apod. Bluetooth se tak hodí spíše pro připojení přenosných tiskáren k tisku pokladních dokladů nebo fotek malých formátů.

Tiskárna sdílená v síti (NÁVOD)

Instalace tiskárny, která je sdílena z jiného počítače nebo serveru, je typicky využívána v podnikové sféře, ale není problém podobný postup použít i v domácím prostředí. Důležitou podmínkou je spuštěný počítač, přes který je tiskárna sdílena. Výhodou je podstatně jednodušší instalace na připojených stanicích a jednotná správa tisku.

Návod:

 1. V domácím prostředí je prvním krokem tiskárnu nasdílet. V rozhraní Zařízení a tiskárny klikněte na vybrané nainstalované tiskárně pravým tlačítkem myši pro otevření kontextové nabídky a vyberte volbu Vlastnosti tiskárny. Na kartě Sdílení stačí zaškrtat nejlépe všechna zaškrtávací políčka a stisknout OK. Pokud by měl v síti někdo ještě počítač starší 32bitové architektury, je možné přidat ovladače prostřednictvím tlačítka Další ovladače. Postup je pak podobný jako ten od 8. bodu výše.

  Připojování tiskárny k počítači

 2. Nejjednodušší cestou, jak se k síťové tiskárně připojit, je pouhé otevření Zařízení a tiskáren stejně jako v úvodu článku, a pak postupovat podle kapitoly Připojení prostřednictvím datové sítě (LAN, WiFi) až ke 4. bodu s tím rozdílem, že se vybere požadovaná tiskárna ze zobrazeného seznamu.

  Připojování tiskárny k počítači

 3. Po několikerém kliknutí na tlačítko Další dojde k instalaci požadované tiskárny a konečné výzvě k ukončení s možností vytištění zkušební stránky.
 4. Další možností je při procházení sítě v průzkumníku nalézt sdílenou tiskárnu a dvojitým kliknutím ji připojit a nainstalovat.
 5. Obě tyto metody však vyžadují správnou konfiguraci na straně serveru. Ne vždy jsou tiskárny, zejména ve firmách, takto viditelné a vyžadují zvláštní postupy. Tam se však o ně zpravidla postarají příslušní pracovníci, a není je proto třeba podrobně rozebírat.

Připojení přes paralelní či sériové rozhraní (NÁVOD)

Spíše pro zajímavost zmíníme také možnosti připojení běžných tiskáren přes dnes již zřídka používané porty typu LPT (paralelní) nebo RS232 (sériový). Především dnešní počítače těmito porty běžně nedisponují, a tak by propojení vyžadovalo ještě speciální redukce. Přenosové rychlosti těchto portů jsou navíc velice nízké, a tak vytištění například stránky s fotografiemi by vyžadovalo výrazně delší dobu pro tisk.

Samotná instalace bývá podobná instalaci tiskáren v datové síti, jen se v 5. kroku vybere Přidat místní nebo síťovou tiskárnu pomocí ručního nastavení a v následujícím okně se vybere příslušný port. Další kroky jsou již podobné těm uvedeným výše.

Připojování tiskárny k počítači

Co jsou ovladače a jak nainstalovat tiskárnu?

Doba, kdy bylo nutné k základnímu zprovoznění tiskárny nainstalovat ovladače z přiloženého CD, je pryč. Možnost tu sice stále je, avšak díky nejpoužívanějšímu operačnímu systému (Windows 10) může být instalace tiskárny výrazně snazší a zcela automatická. Potom, co do tiskárny vložíte toner/inkoust a papír, stačí ji už jen připojit k počítači. Operační systém většinu nových modelů tiskáren rozpozná a umožní jejich okamžité používání.

Jak připojit tiskárnu
Instalace tiskárny do počítače je dnes velmi rychlá a často automatická. Pokud ovšem máte s připojením tiskárny nějaké potíže, měli byste ručně nainstalovat software dodávaný výrobcem.
i Co jsou ovladače tiskárny?

Ovladač je v počítačovém kontextu software program, který slouží k tomu, aby mohlo nějaké zařízení správně spolupracovat se zbytkem systému. Samotný ovladač je obvykle neviditelná sada nástrojů, s níž pracuje pouze systém tak, aby uživatel nemusel nic řešit. Výrobci počítačových periferií (včetně tiskáren) ale často ke svým ovladačům dodávají i nadstavbové programy, které uživateli umožňují zařízení nastavovat nebo využívat jeho pokročilé funkce.

Existují ale i starší tiskárny a starší operační systémy, přičemž ani jedno příliš nespolupracuje s dnešními standardy automatické instalace. Proto je někdy stále potřeba instalovat ovladače ručně. To můžeme udělat buď pomocí přiloženého CD, nebo stažením ovladačů z internetových stránek výrobce. Pokud máte k dispozici optickou mechaniku, můžete do ní vložit instalační CD, potom kliknout na jeho ikonu v sekci Tento počítač a nainstalovat software výrobce dle instrukcí. Pokud mechaniku či CD nemáte, ovladače najdete na webových stránkách výrobce.

Zařízení a tiskárny: kde a jak nastavovat tiskárny? (NÁVOD)

Kdykoli je nutné na počítači s Windows 10 nějakým způsobem pracovat s nastavením tiskárny, existují v podstatě dvě různé možnosti, kde tak lze učinit. Ačkoli Microsoft s každou další aktualizací podobu rozhraní postupně převádí do moderního hávu, stále je pro většinu akcí vhodnější využít klasických ovládacích panelů. Pro účely konfigurace tiskáren je v ovládacích panelech položka Zařízení a tiskárny. Kde výchozí bod nastavení tiskáren najít?

Návod:

 1. Stiskněte tlačítko Start (Symbol Windows na klávesnici nebo na displeji).
 2. Začněte psát na klávesnici Ovládací panely a v okamžiku, kdy se příslušná aplikace objeví ve volbách nad textovým řádkem, ji spusťte.
 3. V zobrazeném okně vpravo nahoře u volby Zobrazit podle: vybrat Malé ikony.

  Připojování tiskárny k počítači

 4. Ze seznamu spusťte Zařízení a tiskárny.

  Připojování tiskárny k počítači

Kde stáhnout ovladače pro vaši tiskárnu? (HP, Epson, Canon, Brother, Lexmark)

Až se prokliknete na web výrobce, zadejte modelové označení své tiskárny, aby vám web zobrazil kompatibilní ovladače. Stáhněte je pomocí tlačítka Stáhnout či Download, po stažení otevřete a nainstalujte dle instrukcí instalačního programu.

Instalace WiFi tiskárny do sítě

WiFi konektivita je u většiny moderních tiskáren samozřejmostí, téměř všichni uživatelé proto mohou mít doma síťovou tiskárnu snadno a rychle bez nutnosti odborného nastavování. Tiskárnu stačí připojit k místní bezdrátové síti a pak ji jen nastavit v počítači. Řekneme si, jak na to.

Jak připojit tiskárnu
Mnoho výrobců dodává ke svým tiskárnám i mobilní aplikace, z nichž lze tiskárnu ovládat i nastavovat.

Připojení tiskárny k místní síti lze provést třemi základními způsoby:

 1. Na displeji tiskárny: mnoho tiskáren je vybaveno displejem, na němž lze procházet nastavení tiskárny včetně způsobů připojení. Pokud má vaše tiskárna displej, můžete v jejím nastavení přímo najít volbu WiFi připojení, vybrat bezdrátovou síť a tiskárnu k ní připojit. Buď budete moci zadat heslo přímo na displeji, nebo tiskárnu k síti připojit pomocí tlačítka WPS na WiFi routeru.
 2. Skrz počítač: pokud nemá vaše tiskárna displej, můžete ji připojit k počítači USB kabelem, stáhnout a nainstalovat software výrobce (najdete ho na odkazech dostupných výše v tomto článku) a v něm potom pro tiskárnu bezdrátové připojení nastavit. V odpovídající položce nastavení stačí vybrat síť a napsat heslo.
 3. Z mobilní aplikace: řada výrobců dodává ke svým tiskárnám i mobilní aplikace dostupné na Google Play a v App Store. Po jejich stažení stačí obvykle připojit tiskárnu k mobilnímu telefonu skrze WiFi Direct. To uděláte tak, že na tiskárně dlouze stisknete příslušné tlačítko (s ikonou bezdrátové sítě) a potom se v mobilu připojíte k WiFi síti, jejíž název napovídá, že byla vytvořena tiskárnou. Po připojení byste měli v aplikaci najít možnost registrovat tiskárnu, načež ji můžete připojit k domácí bezdrátové síti pomocí názvu a hesla.
i Každý výrobce dodává ke svým tiskárnám jiný software a různé modely se do sítě připojují různými způsoby. Pokud se vám nedaří tiskárnu připojit způsoby popsanými výše, určitě se podívejte do manuálu tiskárny, kde najdete přesný návod pro připojení vašeho modelu.

Nastavení tiskárny: jak na vypnutí hlídání hladiny a zvýšení rozlišení obrázků?

Tiskárny obvykle není potřeba nijak nastavovat, stačí je připojit. Některá nastavení, jejichž neznalost může někdy zkomplikovat tisknutí, ale existují. Jedním z případů je, když do tiskárny vložíte novou inkoustovou kazetu a tiskárna ji nerozpozná, a tedy odmítá tisknout z důvodu nedostatku náplně. K tomuto problému může docházet u starších inkoustových tiskáren, je proto dobré vědět, jak ho řešit. A řešení není složité: stačí několik sekund podržet tlačítko Stop/Reset, čímž dojde k vypnutí hlídání hladiny inkoustu a vy můžete ihned tisknout dál.

Jak připojit tiskárnu
Na kvalitu tisku v dpi byste měli myslet už při editaci fotografií v počítači.

Potom lze ale narazit i na další, mnohem běžnější problémy, například jak zvýšit rozlišení obrázku tak, aby po vytisknutí vypadal dobře. Základem je hlídat hodnotu dpi (body na palec), v níž je udáváno rozlišení při tisku. Vyšší dpi se rovná vyšší hustotě bodů, a tedy vyšší kvalitě tisku. Jak ale určitě mnozí vědí, velikost digitálních fotografií se udává v megapixelech. Kolik Mpx tedy musí obrázek mít, aby měl po vytištění dostatečnou velikost a kvalitu?

Záleží na tom, jaké rozměry má vytištěná fotografie mít. Ideální hodnotou pro kvalitní tisk je 300 dpi (nebo i 600 dpi), pro správné určení velikosti snímku v Mpx ale potřebujeme jednoduchý vzorec.

i [délka strany fotografie v cm] = [délka odpovídající strany fotografie v Mpx] × 2,54/dpi (300 nebo 600)

Příklad: 12Mpx fotoaparát většiny současných telefonů iPhone pořizuje fotografie v rozlišení 4 288 × 2 848 px. Když tyto rozměry dosadíme do vzorce, vyjde nám, že při kvalitním tisku (300 dpi) můžeme získat fotografie o rozměrech 36,3 × 24,1 cm. Spokojíte-li se s nižší kvalitou tisku, můžete mít fotografie větší. Pokud používáte fotografický editační software, můžete v něm nastavit dpi pro automatický převod mezi Mpx a dpi. Už při úpravách tak budete vědět, jak velká vaše fotografie může být.

Většina tiskáren pracuje s hodnotami 300 až 600 dpi, pokud však z nějakého důvodu tiskne v nižší kvalitě (typicky 72 dpi), můžete výchozí dpi změnit. Postupujte následovně: Ovládací panely → Hardware a zvuk → Zařízení a tiskárny → pravý klik na připojenou tiskárnu → Předvolby tisku. Dál vám s navigací bohužel neporadíme, protože nabídka se pro každou tiskárnu liší. Hledejte ale hesla jako rozlišení a kvalita nebo dpi a potom nastavte nejvyšší hodnotu, jakou vám nabídka ukáže.

Údržba tiskárny: čištění tiskové hlavy a odstranění přebytečného toneru

I tiskárnu je nutné pravidelně udržovat a není hned nutné kvůli čištění navštěvovat servis. Spoustu toho totiž zvládnete doma, včetně čištění tiskové hlavy. Stačí vám k tomu suchý hadr, který nepouští vlákna, a jemný štětec. Čištění laserové a inkoustové tiskárny se mírně liší, vždy se proto podívejte do manuálu své tiskárny, co o čištění píše její výrobce, a postupujte především podle jeho pokynů. Před tištěním také nezapomeňte tiskárnu odpojit a nechat vychladnout.

Jak připojit tiskárnu
Pokud je tisková hlava integrovaná do inkoustových cartridge (vlevo), očistěte přímo ji. Pokud má cartridge konektor (vpravo), nečistěte ten, nýbrž tiskovou hlavu, kterou najdete na spodní straně koše, do něhož se cartridge vkládají.

Na čištění inkoustové tiskárny je nejdůležitější vyčištění tiskových hlav. To můžete udělat jejich částečným ponořením do isopropylalkoholu. Stačí pár minut a několikamilimetrová hloubka, aby byly ponořeny spodní kontakty. Potom tyto kontakty vysušte papírovou utěrkou. V laserové tiskárně se žádná tisková hlava nenachází: nejdůležitější je vyjmout tonerovou kazetu a vyfoukat nebo vysát uvnitř tiskárny nahromaděný tonerový prášek, nejlépe stlačeným vzduchem. Potom můžete očištěná místa ještě přetřít hadříkem namočeným v isopropylalkoholovém čističi na počítače a příslušenství. Pozor, nikdy neodstraňujte dvířka či plasty zajištěné šrouby, můžete tím přijít o záruku.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Připojení tiskárny a její instalace je obvykle hračka, kterou zvládne s trochou pomoci každý. Pokud se ale necítíte na čištění vnitřku tiskárny, navštívit servis není ostuda.

Epson EcoTank L6570 - Inkoustová tiskárna Doprava
zdarma
5,0
Epson EcoTank L6570
Inkoustová tiskárna multifunkční, barevná, A4, kopírování a skenování, rychlost černobílého tisku (ISO) 25 str./min., rychlost barevného tisku (ISO) 25 str./min., tiskové rozlišení 4800 x 1200 DPI, duplex, tankový systém, DADF skener, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
+Dárek Dárek Prodloužení záruky na 3 roky po registraci do 30 dnů od nákupu v hodnotě 1,-
23 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PE124a27ke57
Epson EcoTank L15160 - Inkoustová tiskárna Doprava
zdarma
4,8
Epson EcoTank L15160
Inkoustová tiskárna multifunkční, barevná, A3, kopírování a skenování ve formátu A3, fax, rychlost černobílého tisku 32 str./min., rychlost barevného tisku 32 str./min., tiskové rozlišení 4800 x 1200 DPI, duplex, RADF skener, dotykový displej, AirPrint, WiFi, LAN a USB
+Dárek Dárek Prodloužení záruky na 3 roky po registraci do 30 dnů od nákupu v hodnotě 1,-
29 290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PE124a27n
4,5 25×
Xerox B235DNI
Laserová tiskárna multifunkční, černobílá, A4, kopírování a skenování, fax, rychlost černobílého tisku 34 str./min., tiskové rozlišení 600 x 600 DPI, duplex, ADF skener, dotykový displej, AirPrint, Google Print, USB, LAN a WiFi
5 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PX620c4i
3,7 76×
HP ENVY 6020e All-in-One - HP Instant Ink ready, HP+
Inkoustová tiskárna multifunkční, barevná, A4, kopírování a skenování, rychlost černobílého tisku 10 str./min., rychlost barevného tisku 7 str./min., tiskové rozlišení 4800 x 1200 DPI, AirPrint, USB a WiFi, HP Instant Ink nepovinné a HP+ nepovinné
1 489,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PA006f7h
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací