Všechny dárky jako na dlani Projektory Vankyo

Just Dance 2018 (RECENZE) – tancuj, brouku!

Zobrazit katalog
Aktualizováno

Studio Ubisoft Paris opět vtrhlo na taneční parkety s nejnovějším dílem své taneční pohybové hry. Dokáže Just Dance 2018 nabídnout něco nového, nebo to bude pořád ta samá písnička? Hra vychází 24. října 2017 pro platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii, Wii U a Nintendo Switch.


• Žánr: Taneční párty hra • Multiplayer: Ano (local, co-op) • Vývojář: Ubisoft Paris • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PS4, Xbox One, Xbox 360, Switch, Wii, Wii U (25. října 2018) • Homepage: www.ubisoft.com/en-us/game/just-dance-2019/ • Čeština: Ne


Co všechno se v recenzi Just Dance 2018 dozvíte?

 1. Just Dance 2018 aneb šlapeš mi na nohy
 2. Tancuj, tancuj, vykrúcaj v Just Dance 2018
 3. Tančit, či netančit? To je to, oč tu běží!
 4. Nové taneční kreace v Just Dance 2018
 5. Světla a dunění tanečního parketu
 6. Ploužák na závěr
 7. Recenze Just Dance 2018: závěrečné hodnocení

Just Dance 2018 aneb šlapeš mi na nohy

• Recenze: 1. 11. 2017 • Autor: Štěpán Lenk

Co si budeme povídat, tancování je poněkud kontroverzní záležitostí. Ano, pro pohybově nadané osoby je to aktivita plná vášně, smyslnosti a romantiky, pro neohrabaná kopyta i sebemenší pobyt na tanečním parketu znamená především nekontrolovatelné návaly studu a pocity nekonečné trapnosti. 

S hrůzou vzpomínám na školní diskotéky a ty děsivé chvíle dámské volenky, kdy jsem jen nervozně doufal, že si pro mě nikdo nepřijde. Nepatřím totiž k pohybově extrémně nadaným jedincům, tancování jsem proto už v útlém věku odepsal jako nejnutnější zlo, kterému je radno se vyhýbat za všech okolností. 

Když mi tedy na stůl přistála k recenzi nejnovější tancovačka Just Dance 2018, záchvat úzkosti byl na dosah. Jestli ale právě čtete tyto řádky, znamená to, že jsem recenzi dopsal a taneční dovádění snad i bez úhony přežil. Což znamená, že vy ho nepochybně přežijete taky. Pojďme se tedy na Just Dance podívat podrobněji.


Just Dance 2018; Wallpaper: taneční kreace

Just Dance vyniká především hrou více hráčů. Nepovedené taneční kreace jsou po boku přátel ještě vtipnější a nadaní tanečníci se ve skupině naopak dočkají ještě více obdivu.

i Mrkněte na náš nový Herní magazín!

Tancuj, tancuj, vykrúcaj v Just Dance 2018

Just Dance 2018 v zásadě funguje na principu snímání vašich pohybů. Sympatické je, že si kvůli tomu nemusíte pořizovat další rozhraní typu PlayStation Camera či Xbox One Kinect. Postačí vám totiž obyčejný smartphone, do kterého si stáhnete oficiální aplikaci Just Dance Controller, díky níž budete moci hru ovládat. A pak už vám nic nebrání pustit se do samotného tancování.

V Just Dance 2018 máte na výběr ze spousty známých hitovek, ať už z letošního roku, nebo z plejády starších, ověřených klasik. Čili si nejdříve zvolíte píseň vašeho srdce, vyberete si avatara a pak už se přesunete na parket, kde uvidíte postavu vašeho virtuálního tanečního kolegy. Ten slouží jako nápověda a vaším úkolem je pak co nejvěrněji napodobovat jeho pohyby.

Just Dance 2018; Gameplay: hrani online Just Dance 2018; Gameplay: online režim - výsledky

Musím uznat, že princip je to veskrze zábavný a zopakovat některé taneční kreace je pekelně obtížné. A i když jsem byl neustále terčem posměchu mých nejbližších (zrádci!), sám sebe jsem přistihl, že si tam někde ve skrytu duše tancování vlastně užívám. Ačkoli navenek jsem se hanbou propadal.  

A jestliže je to v jednom zábavné, ve více lidech je virtuální křepčení ještě lepší. Just Dance 2018 totiž suverénně nejvíce září při hře více hráčů, kde se na parketu může najednou vlnit až šest tanečníků. Porovnávání svých tanečních schopností navzájem potenciál této hry ždíme na maximum, pokud tedy máte pár přátel, kteří se neberou příliš vážně (čím hůře umí tancovat, tím lépe), je Just Dance ideální aktivitou na párty večer s kamarády. 

Just Dance 2018; Gameplay: píseň Chicky Chicky Boom

Dance Lab mób vám umožní vyzkoušet několik tanečních stylů a hudebních žánrů během několika málo minut.

i Mohlo by vás zajímat
Gran Turismo Sport (PODROBNÁ RECENZE)
FIFA 18 – nejlepší fotbal opět od EA (RECENZE)
NHL 18 – revoluce, nebo pořád to samé?
F1 2017 – simulátor pro zkušené (RECENZE)

Tančit, či netančit? To je to, oč tu běží!

Podle toho, jak se vám tanec daří, získáváte body a také zlaté hvězdy, které slouží jako ultimátní ohodnocení vašeho pohybového umění. Maximálně jich lze v rámci jedné písně získat pět, a komu se to podaří, zasluhuje si nehynoucí respekt ostatních hráčů a doživotní přezdívku „Fred Astaire“. Čím více bodů v každém kole získáte, tím rychleji zvyšujete level svého profilu a odemykáte si nové písničky, na které můžete tančit.

Krom standardního tance si jako doplněk můžete aktivovat ještě takzvaný „sweat” mód, který vám měří kalorie spálené kroucením na parketu, případně se pusťte do Dance Lab režimu. Ten vás v rámci jednoho kola bez milosti zasype různými tanečními styly a hudebními žánry, často se tedy budete muset pořádně otáčet (doslova), abyste tyto úrovně absolvovali se ctí.

Just Dance 2018; Gameplay: Dance Lab mód Just Dance 2018; Gameplay: herní Challenge Just Dance 2018; Gameplay: Dance Lab mód

Každý den se navíc v Just Dance 2018 mění „výzvy“ (challenges), jejichž plněním získáváte „Mojo“, což je v podstatě standardní herní měna. Když těchto zlaťáčků nasbíráte dostatek, můžete je naházet do automatu a zkusit své štěstí. Díky bohu se nejedná o žádný gambling – vyhrává každý a odměnou vám budou alternativní taneční sestavy pro jednotlivé písně, noví avataři, případně samolepky (nasbíráním určitého počtu odemykají další songy). Není to ale málo?

Upřímně řečeno, je. Já osobně v tomto ohledu vidím největší problém Just Dance 2018. Tancujete totiž tak nějak bez cíle a hratelnost sama o sobě nepřináší dostatečnou motivaci k dalšímu hraní. Reálně tak hrozí, že vás samotné singleplayerové tancování velmi rychle omrzí, protože zde citelně chybí nějaký kompetitivní prvek. Žádné kolo nelze „prohrát”, prostě dotančíte, získáte body a jede se dál. Režim taneční soutěže, kdy byste museli vytancovat určitý počet bodů, případně získat více, než má váš soupeř, jinak se nehnete z místa, by podle mého názoru hře strašně pomohl. Bohužel ale momentálně můžeme jen doufat, že tvůrci něco podobného zahrnou v dalším díle.

Just Dance 2018; Gameplay: herní odměna, mojo Just Dance 2018; Gameplay: automat na Mojo

Nové taneční kreace v Just Dance 2018

Přináší vlastně Just Dance něco nového? Moc toho není, ale něco se přeci jen najde. Ubisoft Paris myslel i na naše nejmenší a zahrnul do Just Dance 2018 režim Kids, kde se dočkáte pomalejších písní a především jednodušších tanečních sestav. A je to rozhodně povedený mód, který si užijí nejen děti, ale i tanečníci začátečníci.

Just Dance 2018; Gameplay: herní mód Kids

Režim Kids si děti určitě užijí. Ocení ho ale dozajista i méně zkušení tanečníci. Já to musím vědět, strávil jsem v něm téměř polovinu herní doby.

Další novinkou je zahrnutí Online módu, který, světe div se, obsahuje přesně to, co mi nejvíce schází na offline části hry – totiž prvek soutěžení. Síťový režim totiž nabízí Tournament – sérii tří za sebou náhodně vybraných písniček, ve kterých soupeříte s ostatními hráči a podle počtu bodů se umisťujete na žebříčku. Je to sice zdánlivá drobnost, ale kompetitivní prvek vás žene kupředu a v momentě, kdy na žebříčku poskočíte o několik příček výš, okamžitě s nadšením zapínáte nové kolo. Protože teď už budete určitě první. 

Do online části hry také částečně spadá i Just Dance Unlimited, což je vlastně placená streamovací služba, která vám zajistí neomezený přístup ke stále rostoucí hudební knihovně. Takže pokud vás písničky ve standardní verzi Just Dance 2018 už omrzely a jste zapálení tanečníci, za 4.99 USD měsíčně můžete značně rozšířit své možnosti. Cena mi ale přijde trochu vyšší, než by bylo zdrávo.

Just Dance 2018; Gameplay: Kuře Just Dance 2018; Gameplay: Ovce Just Dance 2018; Gameplay: Plameňák

Světla a dunění tanečního parketu

Grafika je patřičné jednoduchá a stylizovaná natolik, aby Just Dance 2018 bylo možné spustit na několika herních platformách různých generací. Dění na obrazovce hýří barvami, které zběsilé tancování vhodně doplňují, čas od času se ale v pozadí mihne nepříliš ostrá textura. Žádné grafické zázraky tedy nečekejte. 

Na druhou stranu je u Just Dance 2018 zcela nepřekvapivě parádní zvuk. U hry založené z 99 % na převzatých písních by ale bylo s podivem, kdyby se v tomto ohledu tvůrcům povedlo něco pokazit. Hra vypadá dobře a zní výborně, celkově ale audiovizuální zpracování asi nejlépe vystihuje slovo „funkční”.

Ploužák na závěr

Just Dance 2018 od studia Ubisoft Paris je pohybová společenská hra, jejíž zábavní potenciál naplno využijete ve více lidech, nejlépe jako součást párty s přáteli. V jednom člověku faktor zábavy poněkud klesá, jelikož vás hra k dalšímu tancování nedokáže dostatečně motivovat. Pokud vám ale nedělá problémy protancovat noc s úsměvem na tváři, Just Dance 2018 si bezesporu užijete. Hra vychází 24. října 2017 pro platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii, Wii U a Nintendo Switch. Tato recenze byla napsána pro PS4 verzi.

Just Dance 2018; Wallpaper: taneční kreace

Grafika je silně stylizovaná a hýří barvami. Nijak vás neoslní, rytmické taneční pohyby ale vhodně doplňuje.

Recenze Just Dance 2018: závěrečné hodnocení

Hodnocení 70% Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
75%
Audiovizuální zpracování
65%
Znovuhratelnost
70%
Just Dance 2018; recenze

Klady

 • Zábavná hratelnost
 • Spousta písní k tancování
 • Režim více hráčů
 • Online mód

Zápory

 • Průměrná grafika
 • Žádný offline kompetitivní mód
 • Mizivá motivace k dalšímu hraní
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Psaní o videohrách, ať už ve formě samostatných článků nebo recenzí, se věnuji přibližně od roku 2017, kdy jsem svými texty začal přispívat na server Zing.cz, abych posléze napevno zakotvil v redakci Alza Magazínu. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury z pohledu třetí osoby, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech. Obecně ale u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.


0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi