Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps (RECENZE, epizoda 3.) – Silver Lining

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Silver Lining, neboli poslední kapitola třídílného DLC The City That Never Sleeps, vyšla jen několik málo dní před Vánoci, pojďme se tedy podívat, jak si Spider-Man vedl tentokrát. Dočkalo se toto placené rozšíření úspěšné PS4 exkluzivity důstojného závěru, nebo Pavoučímu muži ve finální bitvě došly pavučiny? Více v naší recenzi.

Recenze – Silver Lining (ep. 3) •  Recenze – Turf Wars (ep. 2)Recenze – The Heist (ep. 1)


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Insomniac Games • Vydavatel:  Sony Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4 (23. října 2018) • Homepage: www.playstation.com/en-us/games/marvels-spider-man-ps4/ • Čeština: Ano (oficiální)


Části článku:


Obsah recenze Marvel’s Spider-Man:Silver Lining

 1. Silver Lining DLC – Silver Sable se vrací na scénu
 2. Spider-Man stále baví, ale jeho kostým už nevoní novotou
 3. Jak vypadá a zní DLC Silver Lining?
 4. Silver Lining DLC – konec dobrý, všechno dobré?
 5. Recenze Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps: závěrečné hodnocení

Silver Lining DLC – Silver Sable se vrací na scénu

• Recenze: 4. 1. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Příběh DLC Silver Lining (česky Operace Silver) přímo navazuje na děj předchozích dvou kapitol – ve městě tedy stále řádí mafián Hammerhead a úpěnlivě se snaží dostat na vrchol hierarchie organizovaného zločinu v New Yorku. Pro své zlovolné účely ovšem používá ukradené zbraně a technologie organizace Sable, jejíž velitelka Silver Sable (originální jméno, já vím) má na Hammerheada z pochopitelných důvodů pifku a do Velkého jablka se vrací s tímto pomateným mafiánem skoncovat jednou provždy.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; screenshot: Hammerhead

Hammerhead se nadále profiluje jako solidní záporák celého DLC.

Upřímně řečeno jsem z návratu Silver Sable původně neměl příliš radost, jelikož se značnou část děje chová jako panovačná a namyšlená nána, která údajně cizí pomoc nepotřebuje (ačkoli zcela evidentně ano), nakonec jsem si jí ale postupem času oblíbil. Tvůrci jejímu charakteru totiž poskytli dostatečný růst, navíc její vyhrocené jednání podepřeli patřičně silnou motivací a osobními důvody. Dynamika vztahu mezi chladnou a logicky uvažující žoldačkou a vtipkujícím a nesobeckým Spider-Manem je tak stěžejním a velmi zábavným prvkem, jenž se nenápadně vyvíjí společně s příběhem celého DLC.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; screenshot: Silver Sable Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; gameplay: Sable, Spidey Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; gameplay: high five

Obrázek 1: Silver Sable se nejprve jeví jako namyšlená fiflena. Obrázek 2: K poražení Hammerheada ale chtě nechtě musí spolupracovat se Spideym. Obrázek 3: A postupem času si získá i jeho (a mé) sympatie.

Stejně tak Hammerhead jako hlavní záporák funguje stále velmi dobře a závěrečné střetnutí, kde Spider-Man musí kooperovat se Silver Sable poletující okolo v hi-tech tryskáči, je jedním z nejlepších boss fightů v Marvel’s Spider-Man vůbec. Příběhová část Silver Lining, potažmo celého DLC The City That Never Sleeps, je tedy bezesporu vydařená a příliš mnoho prostoru ke stěžování nám scénář studia Insomniac Games nedává. O variabilitě herní náplně už se to ale tak docela říci nedá.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining – Hammerhead Crime (gameplay)

Náhodné zločiny jsou stále zábavné, během jejich plnění se ale dostaví určitý pocit déjà vu.

Spider-Man stále baví, ale jeho kostým už nevoní novotou

Z hlediska obsahu DLC Silver Lining pokračuje v kolejích zaběhnutých už původní hrou. Hratelnost je pořád super, soubojový systém fantastický a průlety mezi mrakodrapy na pavučinách stále fascinující, třetí kapitola ale hraje možná až příliš na jistotu. Velkých inovací se nedočkáte a chtě nechtě se o slovo začne hlásit stereotyp. Kromě hlavního příběhu se totiž dočkáte akorát lehce obměněných náhodných zločinů, pár lehce vylepšených starých nepřátel, nových typů základen, jež se Spider-Manem musíte vyčistit od kriminálních živlů, pár vedlejších questů a především dalších výzev psychopatické hvězdičky sociálních médií – Screwball. A právě zde se určitá šablonovitost DLC The City That Never Sleeps projevuje asi nejvíc.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; screenshot: koleno

New York, město, kde Spider-Man dává dobrou noc. Svými koleny.

V první řadě, Screwball neměla nikdy dostat tolik prostoru, kolik si pro sebe v Marvel’s Spider-Man uzurpovala. Objevila se v původní hře, posléze i v každé epizodě DLC a navzdory její snaze získat co nejvíce odběratelů a nehynoucí slávu bylo čím dál jasnější, že ona svou vlastní show prostě neutáhne. Měla se ukázat na chvíli, odbýt si svých 15 minut slávy, nechat se Spider-Manem pokorně porazit a odejít ze scény s hlavou vztyčenou. A i když její challenge nejsou ve své podstatě špatné, při tom množství a jen velmi lehkých obměnách úkolů prostě postupem času začnou působit trochu otravně.

Ostatní aktivity se nijak výrazně neliší od těch z původní hry, případně z předchozích kapitol DLC, obecně ale není od věci prohlásit, že jsme téměř vše už v minulosti viděli. Tvůrci se zcela evidentně řídili heslem „neopravuj nic, co není rozbité” a o nějaké zásadní inovace se ani nesnažili. Závěrečná část by si ale nějaké to osvěžení určitě zasloužila. Upřímně jsem doufal, že se objeví nějací noví záporáci, klidně i v nějaké epizodní roličce, bohužel si ale nové postavy studio Insomniac Games zřejmě šetří do budoucna…

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining – The End of Screwball (gameplay)

Neslavný konec skoro nechvalně známé Screwball.

V hlavní roli zde samozřejmě opět září Peter Parker alias Spider-Man, trochu prostoru v DLC Silver Lining ale dostanou i dvě dobře známé postavy – Spider-Manova přítelkyně Mary Jane Watson a policejní kapitánka Yuri Watanabe. Ani jednu z nich tedy v této kapitole nepotkáme osobně, komunikace probíhá výhradně přes vysílačky či telefony, obě ženy se ale dočkají určitého charakterního vývoje (v případě Yuri poměrně zásadního), jejich příběhy ovšem mají dosti otevřený konec, chystají si tedy tvůrci půdu pro další plánované DLC nebo rovnou pro druhý díl? Vzhledem k tomu, jaký úspěch tvůrci ze studia Insomniac Games s Marvel’s Spider-Man po celém světě sklidili, je to více než pravděpodobné.

Jak vypadá a zní DLC Silver Lining?

O audiovizuálním zpracování zpracování se ani nijak výrazně zmiňovat nemusím, v naprosté většině se totiž shoduje s původní verzí hry. Z vizuálního hlediska jsou paradoxně nejvíce osvěžujícími lokacemi newyorkské kanály (i když jinak asi zrovna nevoní), kde se tentokrát ukrývají Hammerheadovy základny. Fanoušky Spider-Mana jako postavy ale určitě potěší i 3 nové kostýmy k odemčení (Brnění Aarona Aikmana, Kyborg Spider-Man a převlek z naprosto božího filmu Into The Spider-Verse), kterýmžto pádem se konečný počet odemykatelných obleků ve hře zvednul na 37, což je více než slušné číslo.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; screenshot: brnění Aarona Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; gameplay: Kyborg Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; gameplay: into the Spider-verse

Obrázek 1: Brnění Aarona Aikmana z komiksů sice neznám, vizuálně je ale velmi atraktivní. Obrázek 2: Kyborg Spider-Man, protože proč ne? Obrázek 3: V kinech momentálně běží výborný film Spider-Man: Into The Spider-Verse. A vy si teď můžete obléct kostým právě z tohoto animáku.

Hudba, dabing postav a zvukové efekty si drží špičkovou kvalitu i nadále, v tomto ohledu ostatně excelovala už základní hra a díky bohu se na tomto aspektu nic nezměnilo ani v rámci všech 3 částí DLC. Ale upřímně, Insomniac Games by se museli hodně snažit, aby se jim to v úplném závěru podařilo pokazit. To by snad Spider-Mana musela zničehonic začít dabovat Aťka Janoušková, nebo tak něco.

Marvel’s Spider-Man: Silver Lining; screenshot: Stan Lee

Insomniac Games nezapomněli uctít památku nedávno zesnulého tvůrce samotného Spider-Mana.

Silver Lining DLC – konec dobrý, všechno dobré?

Celkově je podle mého názoru DLC The City That Never Sleeps povedeným dodatkem, který si ale v cílové rovince lehce podkopává vlastní nohy šablonovitým obsahem a nedostatkem variability, což u třetí kapitoly už poněkud bije do očí. Hlavní dějová linie všech 3 částí je ale zábavná a dobře napsaná, včetně nových postav Hammerheada a Black Cat a navrátivší se Silver Sable, jež zde dostala o něco více prostoru než v původní hře.

Osobně si ale myslím, že by celé DLC vyznělo mnohem lépe, kdyby vyšlo najednou jako pořádný balík a ne rozkouskované na 3 části, které v klidu dohrajete za 2 hodinky. Pokud se vám původní Marvel’s Spider-Man líbil, The City That Never Sleeps vás určitě nezklame. I přes pár svých nedostatků se totiž jedná o výborné rozšíření jedné z nejlepších akčních adventur roku 2018.

Obsah recenze Marvel’s Spider-Man: Turf Wars

 1. Turf Wars aneb mafii hlavou neprorazíš
 2. Co nového v New Yorku, Spider-Mane?
 3. Marvel’s Spider-Man opět nezklamal
 4. Recenze Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps: závěrečné hodnocení

Turf Wars aneb mafii hlavou neprorazíš

• Recenze: 27. 11. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Příběh bezprostředně navazuje na předešlé DLC The Heist a Spider-Man se po nedávných událostech ocitá přímo uprostřed války gangů. Jeden ze šéfů rodiny Maggia, muž s ocelovou lebkou zvaný Hammerhead, se totiž rozhodl převzít kontrolu nad celou mafiánskou organizací a kolik lidských životů bude dosažení jeho cíle stát, to ho už zas tolik nezajímá.

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; screenshot: cover

Pavoučí brnění, aneb Spider Armor MK I, je jedním ze tří nových kostýmů 2. kapitoly a vypadá v pohybu naprosto úžasně.

Dějová linie si s přehledem drží kvalitativní laťku nastolenou základní hrou a předchozím DLC, dočkáte se tady napínavé zápletky okořeněné slušnou porcí humoru a strhující akci. Velkou roli v Turf Wars hraje i Yuri Watanabe, policistka, jež se objevila už v původní hře a se Spider-Manem potají tajně spolupracuje při boji se zločinem. Zde dostala mnohem více prostoru, jelikož tento případ je pro ni z větší části osobní, neměla ale zůstat spíše v roli podpůrného charakteru?

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: bar Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: boss fight Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: jet pack

Obrázek 1: Místa, kde řádil Hammerhead a jeho gang, poznáte na první pohled. Obrázek 2: Hammerhead se nebojí si všechno vyříkat hezky ručně. Obrázek 3: Noví nepřátelé vybavení jetpackem jsou, slušně řečeno, nepříjemní.

Myslím, že měla. Bohužel pro ni zde její charakter není vykreslen zrovna nejlépe, v marném boji s mafií ztrácí hlavu a z nezdarů často neprávem viní Spider-Mana, který se snaží pomoct, jak nejlépe dovede. Díky tomu Yuri vyznívá nepříliš sympaticky a místy až dosti nevděčně. Celkový dojem z příběhu to nijak nekazí, doufejme ale, že v další části si Yuri trochu napraví reputaci a hlavně že Spideymu přizná trochu zásluh.

Co se hratelnosti týče, nikterak velkých změn jsme se v Turf Wars nedočkali. Stále tu máme vynikající hratelnost, úchvatně zpracovaný New York, létání na pavučinách je stále boží a bitky s nepřáteli akční, dynamické a plné zábavné akrobacie, technických vychytávek a pavučin. Není to už ale trochu nuda, ptáte se?

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars – Hammerhead´s Hideout (Gameplay)

Doupata Hammerheadových pohůnků vaše bojové schopnosti prověří na maximum.

Ne. Není. Hratelnost je prostě stále prvotřídní, takže pokud vás Marvel’s Spider-Man bavil a baví, Turf Wars DLC vás určitě nezklame. Pokud vás základní hra nijak nenadchla a očekáváte nějaké razantní změny, sáhněte raději po nějakém jiném titulu. Ale nebojte se, nějakých těch novinek se přeci jen dočkáte.

Co nového v New Yorku, Spider-Mane?

V první řadě se můžete (ne)těšit na nový typ nepřátel, energetickým štítem a jet-packem vybavené pohůnky, jež za sebou nechávají nepříjemnou (nejen neekologickou) stopu v podobě žahavých výbojů, do kterých rozhodně nedoporučuji šlapat. Nejen díky těmto protivníkům pak v akčních scénách poměrně citelně narostla obtížnost. Marvel’s Spider-Man se rozhodně neštítí postavit vás proti vyloženě nefér přesile ozbrojené raketomety, miniguny a dalšími nepříjemnostmi, Hammerheadův gang navíc disponuje i hi-tech zbraněmi ukradenými organizaci Silver Sable, jeho členy se tedy nevyplácí podceňovat.

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars – Screwball Challenge (Gameplay)

Doupata Hammerheadových pohůnků vaše bojové schopnosti prověří na maximum.

Oproti předchozímu DLC se zde navíc dočkáte i velmi pěkného boss fightu, kdy v samotném závěru tohoto rozšíření Spider-Manovy pěsti velmi zblízka představíte plochému čelu hlavního záporáka a je to opravdu skvělá tečka za těmi několika hodinami, které Turf Wars nabízí. A protože se jedná o 2. kapitolu třídílného DLC The City That Never Sleeps, na konci se samozřejmě nevyhneme nápisu „Pokračování příště”. A abych řekl pravdu, už se nemohu dočkat závěrečné části.

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: tanec Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: obavy

Obrázek 1: Zdání klame, Spider-Man netančí na střeše mrakodrapu, naopak dostal nepříjemný zásah z útočné pušky. Obrázek 2: V životě superhrdiny jsou občas momenty, kdy strach cítíte i přes neprůhlednou masku.

Kromě příběhu vás ale nemine obligátní čištění nepřátelských základen, náhodné pouliční zločiny, dokonce se objeví i další challenge potrhlé psychopatky/youtuberky Screwball. U těch jsem se obával, že pojedou podle stejné šablony jako v DLC The Heist, ale opak byl pravdou. Jsou zbrusu nové a přichází i s poměrně kreativními úkoly (poraz nepřátele pouze pomocí Pavučinové Bomby a Omračujícího výbuchu, potichu odstraň všechny zločince), což je rozhodně příjemné osvěžení. Stejně tak náhodné zločiny (doprovod policejní eskortě, války gangů na ulici, zabránění veřejné popravě) jsou odlišné od těch, které jsme doposud viděli v předchozích instancích Marvel’s Spider-Man, body za snahu tedy autorům upřít nemůžeme.

A aby toho nebylo málo, tvůrci přihodili k dobru i 3 nové kostýmy, komiksovým fanouškům dobře známý Iron Spider, Spider Armour MKI a Spider-Clan – oblek inspirovaný manga sérií Marvel’s Mangaverse.

Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: iron spider Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: screwball Marvel’s Spider-Man: Turf Wars; gameplay: spider armor mki

Obrázek 1: Iron Spider kostým se ve světle nočního velkoměsta krásně leskne. Obrázek 2: Potrhlá psychopatka Screwball se svou bizarní reality show nedá pokoj ani tentokrát. Obrázek 3: Obrněný kostým vypadá naprosto skvěle.

Marvel’s Spider-Man opět nezklamal

Turf Wars DLC tak nikterak nezaostává za svým předchůdcem, kvalitativně bych vlastně tato rozšíření s klidným svědomím postavil na roveň. Výlet do podsvětí New Yorku v čele (no pun intended) s tvrdohlavým Hammerheadem je dostatečně zábavný, abyste na konci toužili okamžitě spustit další kapitolu. Hratelnost a audiovizuální zpracování si stále udržuje vysokou kvalitu nastolenou už původní hrou, není tedy důvod, proč byste si nové dobrodružství Pavoučího muže měli nechat ujít. Turf Wars DLC vyšlo 20. listopadu 2018 pouze pro platformu PS4.

Obsah recenze Marvel’s Spider-Man: The Heist

 1. The Heist DLC – když se pavouk připlete do mafiánské války
 2. Kočka přímo výstavní
 3. The Heist – nové výzvy, zločiny a kostýmy
 4. Předzvěst povedeného dobrodružství
 5. Recenze Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps: závěrečné hodnocení

The Heist DLC – když se pavouk připlete do mafiánské války

• Recenze: 30. 10. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Když Peter Parker v kostýmu Spider-Mana na začátku původní hry dostal za mříže Kingpina – samotného šéfa newyorského podsvětí – jeden by řekl, že si nebozí obyvatelé Manhattanu konečně mohou oddechnout. Jenže boj s organizovaným zločinem je tak trochu jako boj s bájnou hydrou – člověk usekne jednu hlavu a na jejím místě hned vyrostou 2 další. A přesně to se stalo i v The Heist, první epizodě DLC The City That Never Sleeps.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; screenshot: The Heist – kulometčík

Jeden z nových typů nepřátel. Vidíte ten kulomet? Tak se kliďte z cesty.

Na Kingpinovo místo se začne drásat rodina Maggiů s nelítostným Hammerheadem v čele, jehož cílem je vymazat ostatní rodiny z povrchu zemského. Spider-Man tak bude muset zabránit hrozící válce gangů a do toho všeho se ješte zaplete i Felicia Hardy alias Black Cat. A na to vemte pavoučí jed, že bude pěkná dřina celou situaci nějak ukočírovat.

Děj DLC The Heist je svižný, zábavný a leckdy dokáže i překvapit, což je příjemné. V průběhu hry se solidně zamotá a není ochuzený o napínavé momenty, navíc končí i typickým komiksovým cliffhangerem a nápisem „pokračování příště“, což krásně navnadí na druhou epizodu, jež by měla dorazit v listopadu 2018.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – New York Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – pořízci Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – výslech

Obrázek 1: New York vypadá stále skvěle, na tom se v prvním dílu DLC The City That Never Sleeps nic nezměnilo. Obrázek 2: Tihle pořízci dokážou pěkně zatopit, když si nedáte pozor. Obrázek 3: Výslech zločince – neodmyslitelná součást života superhrdiny.

Určitě se je na co  těšit, už jen z toho důvodu, že samotný Hammerhead se, až na jednu kratičkou scénu v závěru, v The Heist vůbec neukáže a pouze se o něm mluví, je tedy téměř jisté, že ještě v budoucnu dostane prostor zazářit. Jediná nevýhoda tohoto DLC je, že působí dosti neuzavřeným dojmem. Je to logické, koneckonců se jedná o první kapitolu ze tří, přesto se nemohu ubránit pocitu, že sloučení všech tří částí do jednoho velkého dodatku by mělo mnohem větší efekt než postupné dávkování obsahu.

Kočka přímo výstavní

Hlavní hvězdou DLC The Heist je ale nepochybně Black Cat – Spider-Manova bývalá známost, zlodějka a prospěchářka oděná do černého latexu s pořádně ostrými drápky. Doslova. Je to charismatická intrikánka, která je vždy o dva kroky před všemi ostatními a hájí především své vlastní zájmy. I přes to všechno ale cítíte, že někde hlubokou pod tou sobeckou fazónou bije dobré srdce.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – jiskra Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – kořist Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – mrcha

Obrázek 1: Bohužel pro Mary Jane to mezi Spideym a Black Cat pořád tak trochu jiskří. Obrázek 2: Spider-Man čeká na Black Cat jako… kočka na myš? Obrázek 3: Je to mrcha, ale zamilujete si ji.

Je až fascinující pozorovat dynamiku vztahu mezi ní a Spider-Manem, především z toho důvodu, že Pavoučí muž stále věří v její možnou nápravu. Black Cat je si toho ale dobře vědoma a neustále svého bývalého partnera vodí za nos tak, jak se jí to zrovna hodí. A aby toho emociálního napětí nebylo na jedno DLC málo, Peter zrovna nedávno dal do kupy vztah se svou láskou Mary-Jane Watson, která z návratu jeho bývalé přítelkyně není zrovna dvakrát nadšená.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; screenshot: The Heist – Black Cat, Spidey

Spider-Man a Black Cat jsou dávnou minulostí. Nebo ne?

Studio Insomniac Games tak pokračuje ve výborné práci s charaktery, jež nastolili už v základní hře. Black Cat je jednoznačnou trefou… ehm… do černého a já upřímně doufám, že se objeví i v dalších epizodách DLC The City That Never Sleeps. I přes její značně komplikovanou osobnost jsem si za tu krátkou dobu slečnu Feliciu Hardy totiž stihnul dosti oblíbit.

The Heist – nové výzvy, zločiny a kostýmy

The Heist vám včetně plnění nepovinných ůkolů zabere přibližně 3-4 hodiny a kromě eskapád Spider-Mana a Black Cat se můžete těšit i na nové nepřátele z mafiánských řad (svalovci s rotačními kulomety), jeden vedlejší quest (pátraní po dávno ukradených obrazech) a nové náhodné zločiny a výzvy. S těmi se do ulic New Yorku vrací i Screwball, vyšinutá youtuberka schopná pro liky a vysokou sledovanost udělat takřka cokoli. Spider-Man sice její smrtící aktivity v původní hře překazil, ani krátký pobyt ve vězení ji ovšem zřejmě neodradil od původního záměru stát se slavnou influencerkou.

Marvel's Spider-Man: The Heist – Screwball Challenge (vlastní gameplay)

Ukázka jedné z výzev youtuberky Screwball.

V těchto challengích postavených na principu reality show tak soupeříte nejen s časem, ale musíte brát ohled i na co možná nejvyšší sledovanost, což znamená plnit je co nejefektněji, hlavně ale proboha na kameru, nebo začne sledovanost prudce klesat. Screwball a její úkoly jsou tak zábavnou kratochvílí, škoda, že jich je jen pár (poraz nepřátele v časovém limitu, checkpoint závod, atd) a poměrně se opakují. Mám ale dojem, že Screwball ještě neřekla poslední slovo a v další kapitole DLC zase vymyslí, jak ratingy vystřelit do nebes.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; screenshot: The Heist – Spider UK Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; screenshot: The Heist – Scarlet Spider Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; gameplay: The Heist – robůtek

Obrázek 1: Kostým s motivem vlajky Británie z alternativní dimenze. Obrázek 2: Jedním ze tří nových kostýmu je i Scarlet Spider. Obrázek 3: Jedním z nových vedlejších úkolů je deaktivace bomb pomocí malého pavoučího robůtka.

Náhodné zločiny pak představují klasické open-world činnosti, jako je zastavování loupeží, obchodů s drogami, deaktivace bomb, maření únosů a tak podobně. Kromě deaktivace bomb pomocí malého pavoučího robůtka už jsme ale vše viděli v původní verzi hry. Poletovat městem na pavučinách a ochraňovat nevinné obyvatele sice neztratilo nic ze svého kouzla, přesto bych v nadcházející kapitole ocenil nové typy těchto náhodných situací. Mimochodem, v The Heist můžete získat i 3 nové kostýmy (Spider-UK, Scarlet Spider a The Resilient Suit), ve kterých budete oslňovat náhodné kolemjdoucí svou superhrdinskou fazónou.

Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; screenshot: The Heist – Felicia

Uvidíme se ještě někdy, Felicio?

Předzvěst povedeného dobrodružství

DLC The Heist nijak zásadně neinovuje koncept, který nastolila původní hra, spíš plynule pokračuje v zaběhaných kolejích. Když se ale podíváte, jaké hodnocení si Marvel’s Spider-Man vysloužil v naší recenzi, bude vám jasné, že na tom není vůbec nic špatného. Je to skvěle vyvážený mix komiksově opulentních akčních scén, dobře dávkovaného humoru a napětí, který má jen jednu nevýhodu – na pokračování budeme muset čekat celý měsíc. Díky zvolenému epizodnímu formátu navíc The Heist občas působí jako pouhý předvoj něčeho mnohem většího, ale vytýkat něco takového seriálu (DLC) na pokračování je asi trochu nefér.

Recenze Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps: závěrečné hodnocení

Závěrečné hodnocení po třetí epizodě Silver Lining.

        hodnocení 75 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
80 %
 Audiovizuální zpracování
90 %
 Znovuhratelnost
70 %
Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps; recenze

Klady

 • Zábavný příběh
 • Dobře napsané vedlejší postavy
 • Hratelnost stále boží
 • Nové kostýmy

Zápory

 • Vedlejší aktivity ke konci trpí stereotypem
 • Rozsekání DLC do tří samostatných kapitol je trochu zbytečné
 • Nárůst obtížnosti by mohl kdekoho zaskočit
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

i Mohlo by vás zajímat

Závěrečná třetí část DLC Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps s názvem Silver Lining vychází 21. prosince 2018 exkluzivně na PlayStation 4. O novinkách vás budeme informovat.

5,0
Spider-Man/Deadpool 1: Parťácká romance
Kniha – Dynamická dvojka a spol. předvádí, jak má vypadat ultimátní marvelovská týmovka – autor Joe Kelly, 140 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá
324,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0265467
5,0
Spider-Man 4: Comicsové legendy 11
Kniha - autor Stan Lee; John Romita, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
185,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0081538
Spider-Man Ezekielův návrat
Kniha - česky, brožovaná bez přebalu lesklá
257,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0116821
Spider-Man Kravenův poslední lov
Kniha - autor J. M. DeMatteis, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
305,-
Skladem 3 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0101920
5,0
Ultimate Spider-Man a spol. 1
Kniha - Nečekejte klasiku. Ultimate Spider-Man vás dokáže překvapit! – Autor Brian Michael Bendis, 64 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
169,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0127385
Ultimate Spider man a spol. 6
Kniha - autor Brian Michael Bendis, 98 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá
167,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0136503
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací