Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Obrovský výprodej Navždy plynule

Návod na uplatnění elektronických licencí – hry

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Koupili jste si v Alze hru ve formě elektronické licence a nevíte, co s ní? Pokud potřebujete poradit s aktivací zakoupených elektronických klíčů, jste na správné adrese. Dozvíte se, jak uplatnit herní licence na digitálních distribučních službách Origin, Steam, Uplay, MS Store, PS Store a Xbox Store. Kódy, které jste si v Alze pořídili, najdete na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence.

Steam logo MS Store logo Uplay logo Xbox Store logo Origin logo PS Store logo

Elektronické licence her na PC

 1. MS Store – digitální distribuční platforma společnosti Microsoft
 2. Origin – digitální distribuční platforma společnosti Electronic Arts
 3. Steam – digitální distribuční platforma společnosti Valve
 4. Uplay – digitální distribuční platforma společnosti Ubisoft

Elektronické licence her na konzolích

 1. PS Store – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation
 2. Xbox Store – digitální distribuční platforma pro konzoli Xbox

  MS Store – digitální distribuční platforma společnosti Microsoft

Pokud jste si zakoupili digitální klíč, který je nutné aktivovat v MS Store, musíte mít vytvořený Microsoft účet.

 1. Jděte na oficiální stránky Microsoftu, kde v pravém horním rohu klikněte na možnost Přihlásit se.
 2. Vyplňte vaše přihlašovací údaje, pokud už Microsoft účet máte. V opačném případě si jej vytvořte zde.
 3. Nyní spusťte aplikaci MS Store na vašem PC. Ikonku najdete buď na ploše, anebo v nabídce Start.
 4. Pro aktivaci zakoupeného klíče stiskněte symbol tří teček v pravé horní části MS Store. Zvolte možnost Uplatnit kód.
 5. Vepište kód do určeného pole a stiskněte tlačítko Další.
 6. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Klikněte na tlačítko Potvrdit.
 7. Hotovo, hra byla úspěšně aktivována. Nyní ji můžete stáhnout a nainstalovat.
Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

Krok 1: Na oficiálních stránkách se přihlaste. Krok 2: Vyplňte vaše přihlašovací údaje, popř. si vytvořte účet. Krok 3: Klikněte na ikonku tří teček a možnost Uplatnit kod.

Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

Krok 4: Zadejte kód. Krok 5: Klikněte na tlačítko potvrdit.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Microsoft. Přejeme příjemnou zábavu!


  Origin – digitální distribuční platforma společnosti Electronic Arts

Pokud si zakoupíte klíč, který je třeba uplatnit na službe Origin, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Jestliže ho nemáte, je nutné jej nejdříve stáhnout a zaregistrovat se.

 1. Jděte na oficiální stránky služby a vyberte si klienta Originu podle vašeho operačního systému. Klikněte na tlačítko Download. Budete vyzváni ke stažení klienta, to udělejte. Stažený soubor poté spusťe a řiďte se pokyny na obrazovce.
 2. Po instalaci spusťe klienta Origin. Na horní liště vyberte možnost Create an Account – zde si vytvoříte účet pro službu Origin. Pokud už svůj účet zavedený máte, přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 3. Po úspěšném přihlášení do aplikace klikněte na nabídku Origin v levém horním rohu. Zvolte možnost Redeem Product Code.
 4. V okénku Enter your product code do příslušné kolonky vepište klíče ke své hře a poté klikněte na tlačítko Next.
 5. Další okno zobrazuje titul, který se právě chystáte aktivovat, opět stiskněte tlačítko Next.
 6. Finální krok tohoto procesu potvrzuje úspěšnou aktivaci zakoupeného klíče. Stačí zmáčknout Close.
 7. Aktivovaná hra se vám automaticky přidá do knihovny (My Game Library) a začne se stahovat.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin

Krok 1: Jděte na oficiální stránky služby Origin a stáhněte si klienta. Krok 2: Klienta Origin spusťe a vytvořte si účet/přihlaste se. Krok 3: Z nabídky Origin vyberte možnost Redeem Product Code. Krok 4: Zadejte kód hry.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu služby Origin. Přejeme příjemnou zábavu!


  Steam – digitální distribuční platforma společnosti Valve

Zakoupíte-li si klíč, který je nutné aktivovat na službě Steam, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Pokud jej náhodou nemáte, je třeba si stáhnout aplikaci Steam a zaregistrovat se.

 1. Na oficiálních stránkách služby klikněte na zelené tlačítko nainstalovat Steam v pravém horním rohu.
 2. Na následné obrazovce opět klikněte na velké zelené tlačítko nainstalovat službu Steam. Budete vyzváni ke stažení soubor (klienta), což udělejte. Stáhnutý soubor poté spusťte a řiďte se pokyny na obrazovce.
 3. Po úspěšné instalaci a registraci (anebo v případě, že již aplikaci nainstalovanou máte), spusťte službu Steam a přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 4. Klikněte na nápis Přidat hru (Add a Game) v levém dolním rohu obrazovky, alternativně můžete kliknout na nabídku „Hry“ v horní liště. Z následné nabídky vyberte možnost Aktivovat produkt ve službě Steam (Activate a Product on Steam).
 5. V okénku, které vám posléze vyskočí, je třeba odkliknout první dvě položky. Poté se dostanete k okénku Aktivace produktu (Product Activation), v němž budete moci zadat kód produktu, tedy vámi zakoupenou el. licenci hry. Dávejte si pozor na správné přepsání kódu.
 6. Po úspěšné aktivaci klíče se vám hra objeví v nabídce Knihovna (Library). Na obrazovce knihovna klikněte na zakoupenou hru a poté na modré tlačítko Instalovat. Při instalaci postupujte dle pokynů na obrazovce.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam

Krok 1: Jděte na oficiální stránky Steamu. Krok 2: Stáhněte klienta Steamu. Krok 3: Přihlašte se na Steam.

Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam

Krok 4: Zvolte možnost Přidat hru a pak Aktivovat produkt ve službě Steam. Krok 5: Zadejte kód hry. Krok 6: V záložce Knihovna hru nainstalujte.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu služby Steam. Přejeme příjemnou zábavu!


  Uplay – digitální distribuční platforma společnosti Ubisoft

V případě, že jste si zakoupili klíč, který je nutné uplatnit na službě Uplay, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Nejprve je nutné zaregistrovat se na stránkách Ubisoftu.

 1. Jděte na oficiální stránky Ubisoftu, kde v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Sign in.
 2. Objeví se přihlašovací okno. Klikněte na zelené tlačítko Create a Ubisoft Account. Vytvoříte si tak vlastní účet, na který si budete následně ukládat všechny hry vydávané společností Ubisoft
 3. Dále je nutné stáhnout klienta služby Uplay. Na této stránce klikněte na zelené tlačítko Download Uplay for PC. Stáhnutý soubor poté spusťte a řiďte se pokyny na obrazovce.
 4. Po úspěšné instalaci (anebo v případě, že již aplikaci nainstalovanou máte), spusťte službu Uplay a přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 5. Pro aktivaci el. licence hry klikněte na ikonku klíče nacházející se na horní liště nalevo od vaší profilové fotky.
 6. V okénku Aktivovat klíč, které vám posléze vyskočí, zadejte aktivační klíč zakoupené hry. Dávejte si pozor na správné přepsání kódu.
 7. Po uplatnění klíče se vám zakoupená hra objeví v záložce Moje hry, z níž ji následně můžete nainstalovat. Instalaci spustíte tak, že kliknete na obrázek dané hry a poté na modré tlačítko Stáhnout. Při instalaci postupujte podle pokynů na obrazovce.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay

Krok 1: Jděte na oficiální stránky Ubisoftu. Krok 2: Vytvořte si Ubisoft účet. Krok 3: Stáhněte si službu Uplay. Krok 4: Přihlaste se do Uplay.

Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay

Krok 5: Klikněte na ikonku klíče. Krok 6: Zadejte kód hry. Krok 7: Klikněte na záložku Moje hry a na obrázek vaší hry. Krok 8: Klikněte na tlačítko Stáhnout.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Ubisoft. Přejeme příjemnou zábavu!


  PS Store – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation

Zakoupený klíč je nutné aktivovat v PS Store, který najdete na levém kraji obrazovky hlavního menu vašeho PS.

 1. Najeďte na ikonu PS Store v hlavním menu a křížkem ji spusťte.
 2. Po otevření PS Store sjeďte v levém postranním menu téměř na konec, kde najdete řádek s textem Uplatnit kódy (Redeem Codes). Opět zmáčkněte křížek
 3. Zobrazí se Vám vstupní pole pro zadání 12místného kódu. U kódů nezáleží na velkých či malých písmenech a vždy je pište bez pomlček. Po zdárném zadání stiskněte tlačítko Hotovo (Done) a posléze Pokračovat (Continue).
 4. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Pro další krok stiskněte Potvrdit (Confirm).
 5. Na následující obrazovce stiskněte Stáhnout (Download) – stahování se spustí automaticky. Můžete opustit PS Store. Průběh stahování můžete zkontrolovat v sekci Notifications v Rychlé nabídce, kterou vyvoláte podržením PS tlačítka na ovladači).
 6. Stažená položka se vám automaticky přidá do Knihovny (Library).
Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store

Krok 1: Otevřete PS Store. Krok 2: Zvolte možnost uplatnit kódy. Krok 3: Zadejte kód.

Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store

Krok 4: Potvrďte. Krok 5: Stiskněte tlačítko Stáhnout (Download).

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu pro konzoli PlayStation. Přejeme příjemnou zábavu!


  Xbox store – digitální distribuční platforma pro konzoli Xbox

Pokud si koupíte digitální klíč určený pro obchod Xbox Store, je třeba mít vytvořený Microsoft účet. Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat. Pokud jej ještě nemáte vytvořený, můžete tak učinit rovnou prostřednictvím konzole Xbox.

 1. Stiskem tlačítko Home na ovladači (vypadá jako logo Xboxu) vyvoláte nabídku. Najeďte na záložku Sign in a vyberte možnost + Add new. Dále se řiďte pokyny na obrazovce. Microsoft účet lze rovněž vytvořit na internetových stránkách Microsoftu.
 2. V hlavním menu konzole najeďte na záložku Store. Aniž by bylo potřeba volbu potvrzovat, zobrazí se vám v dolní části obrazovky tlačítko Use a code.
 3. Najeďte na volbu Use a code a stiskem A na ovladači volbu potvrďte.
 4. Do obdélníku zadejte 25místný kód (není třeba zadávat pomlčky, Xbox je doplní za vás), potvrďte tlačítkem Next.
 5. Pokud byl kód zadán správně, zobrazí se vám název a popis produktu, který chcete aktivovat. Aktivaci produktu potvrdíte tlačítkem Confirm.
 6. Na další obrazovce budete pouze informováni o provedené aktivaci produktu. Obrazovku zavřete tlačítkem Close. Pokud jde o stahovatelný obsah, automaticky se začne stahovat.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store

Krok 1: Vytvořte si Microsoft účet. Krok 2: Najeďte na záložku Store. Krok 3: Zvolte možnost Use a code.

Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store

Krok 4: Zadejte kód. Krok 5: Aktivaci potvrďte. Krok 6: Potvrzovací obrazovku zavřete. Krok 7: Začne automatické stahování.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu pro konzoli Xbox. Přejeme příjemnou zábavu!

Batman: Return to Arkham - Xbox One DIGITAL
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční

1 499,- bez DPH 1 239,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0221
Far Cry 5 Season Pass - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Akční, FPS a Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra - je vyžadována plná verze hry.

677,- bez DPH 559,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ131
Forza Horizon 3 Deluxe Edition - (Play Anywhere) DIGITAL
Hra pro PC a XBOX -, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: závodní

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0107
5850 NHL 18 Points Pack - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / kredit - elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Sportovní - je vyžadována plná verze hry.

1 399,- bez DPH 1 156,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ049
FIFA 18: Ultimate Team FIFA Points 750 - Xbox One Digital
Herní doplněk / kredit - elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live

219,- bez DPH 181,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0524
Spintires: MudRunner - Xbox One Digital
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: simulátor a závodní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 199,- bez DPH 991,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0444
4600 FIFA 18 Points Pack - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / kredit - elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Sportovní - je vyžadována plná verze hry.

1 099,- bez DPH 908,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ061
Battlefield 1 Premium Pass - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra - je vyžadována plná verze hry. Určeno pouze pro české SEN a PlayStation Store účty

1 399,- bez DPH 1 156,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESD242
Rayman Origins - Xbox One Digital
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: adventura a akční.

399,- bez DPH 330,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0630
2200 FIFA 18 Points Pack - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / kredit - elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Sportovní - je vyžadována plná verze hry.

549,- bez DPH 454,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ056
Hello Neighbor - (Play Anywhere) DIGITAL
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, české titulky, žánr: akční a hororová, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

699,- bez DPH 578,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0381
Cuphead - (Play Anywhere) DIGITAL
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

569,- bez DPH 470,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0495
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi