Alza Dny květen 2. týden Philips Alza dny Boost

NBA 2K19 (RECENZE) – Práce, pot, slzy a mikrotransakce

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Není to tak dávno, kdy jsme v našem preview představovali nové prvky NBA 2K19 a nesměle věřili tvůrcům z Visual Concepts, že se poučili z chyb učiněných v minulém, fanoušky ne zcela pozitivně přijatém dílu. Po bezesných nocích plných pobíhání a poskakování po naleštěné palubovce jsme konečně zjistili, zda nešlo pouze o plané sliby a kolik proklamovaných novinek se dá opravdu považovat za revoluční. Naše dojmy z hraní na systému PS4 Pro jsme podrobně rozepsali v recenzi, kterou naleznete níže.


• Žánr: Sportovní • Multiplayer: Ano (online, local) • Vývojář: Visual Concepts • Vydavatel: 2k Sports • Platformy a Datum vydání: PCPS4Xbox OneSwitch (11. září 2018) • Homepage: nba.2k.com/2k19/ • Čeština: Ne


Části článku:

Obsah recenze NBA 2K19 (PS4 Pro)

 1. NBA 2K19 není pro občasného hráče žádný med
 2. Aby se v herních režimech čert vyznal
 3. Mikrotransakce si v NBA 2K19 našly svůj domov
 4. V NBA 2K19 vládne nekorunovaný král LeBron I.
 5. Týmová souhra občas trošku vázne
 6. Reparát NBA 2K19 se povedl jen napůl
 7. Recenze NBA 2K19: závěrečné hodnocení
 8. HW nároky pro NBA 2K19 PC

NBA 2K19 není pro občasného hráče žádný med

• Recenze: 11. 9. 2018 • Autor: Jakub Němec

Basketbal v českých zemích sice nevládne žebříčkům popularity, přesto si alespoň během vrcholných akcí jako mistrovství světa nebo letní olympiáda své příznivce najde. Nemálo fanoušků zápolení pod bezednými koši sleduje po nocích severoamerickou NBA (nebo také českou ligu). Možná právě oni mají ve své poličce místečko na nový jubilejní díl NBA 2K19. Dvacáté výročí přináší opravy některých nešvarů z loňského roku a opět tak posouvá hranice simulace basketbalu k jeho reálnému předobrazu. Přesto si dovolím v průběhu recenze vyslovit několik připomínek či dokonce výtek k jinak slušně zvládnutému reparátu.

NBA 2K19 – gameplay trailer

Graficky vyleštěný titul NBA 2K19 dokáže přinést atmosféru televizního přenosu k vám domů.

Troufnu si totiž tvrdit, že NBA 2K19 není sportovním titulem pro každého, spíše pro hardcore zažrané fanoušky, kteří se budou piplat se sebemenším detailem. Ovládnutí všech pohybů, typů střel a přihrávek, fines a týmové hry totiž zabere více času, než by si občasný hráč mohl dovolit. Pokud hledáte způsob, jak si v poklidu virtuálně zaházet na koš a nezatěžovat svou nervovou soustavu, nasměruji vás na přece jen uživatelsky přístupnější dílo od EA s názvem NBA Live 19. Tam byste měli dostat svou porci načančaného basketu vyžadujícího o něco méně soustředění při ovládání.

Aby se v herních režimech čert vyznal

Pakliže vaše srdce tepe v rytmu driblujícího míče, dovolím si vás pozvat do nablýskaných prostor NBA 2K19, kde ve společnosti současných hvězd světového formátu povedete svůj tým k vítězství v play off. Příležitostí budete mít více než dost. Můžete v poklidu rozjet tradiční ligu (popř. zařadit do aktuální sestavy nový tým dle vašich snů) v rámci MyLeague, vytvořit si rychlý turnaj nebo se zaměřit na komplexní správu celého klubu jako manažer v módu MyGM (general manager).

NBA 2K19; gameplay: tiskovka NBA 2K19; gameplay: taktika NBA 2K19; gameplay: rozbor

Obrázek 1: V módu NBA 2K19 s názvem MyGM budete podávat zprávy o stavu týmu na pravidelných tiskovkách. Obrázek 2: V průběhu oddechových časů je prostor na poupravení týmové taktiky. Obrázek 3: Rozbor po odehraném zápase ukáže také nejčastější místa střelby s jejich úspěšností.

Ten můžete podstoupit v klasickém rozjíždění sezóny přes draftování hráčů a letní přípravy, nebo se vrhnout do mnohem košatějšího příběhového módu, v němž se staráte o nový klub movitého fanouška basketbalu Texe Towerse. Během přibližně dvou hodin podstoupíte desítky nenamluvených rozhovorů plných rozpačitých animací vaší postavy a okolních aktérů. Tolik emotivního mávání rukou jsem neviděl ani v jihoamerické telenovele. Navíc má majitel tendenci vám do všeho konstantně mluvit a se svým týmem řešíte každou prkotinu. Někomu však může tento prvek přidat na atmosféře při budování nového klubu NBA.

Mnohem lepší pocit jsem měl z příběhového režimu nazvaného The Way Back. V rámci MyCareer se chopíte vámi vymodelovaného nadějného hráče (tvorba postavy vypadá jako zdravotní kolečko při nástupu nováčka do týmu) jménem A. I. Mladý frajírek zahleděný sám do sebe snící jen o NBA dostane během první části kariéry prostoupené neuvěřitelným množstvím videí od života pořádně na zadek. Probíjet se musí v čínské lize za tým šanghajských Medvědů, aby nastoupil v G League (nižší basketbalová soutěž v USA) za Šílené mravence z Fort Wayne. Přes obrovský kopec americky pojatých klišé (basketbal je láska) se nakonec probojujete do NBA, v níž se budete pokoušet uchytit.

NBA 2K19; gameplay: magazín NBA 2K19; gameplay: mravenci NBA 2K19; gameplay: osment

Obrázek 1: Tvorba postavy v MyCareer je opravdu zevrubná. Od fyzických vlastností, přes detailní provedení obličeje až po vypůjčení pohybů hvězd pro svého avatara umožní jasně definovat vlastí styl. Obrázek 2: Renderovaných video předělů si mnohdy užijete více než dost, klidně půl hodiny v kuse. Obrázek 3: Mezi postavami se mihnou také hvězdy filmového nebe. Do NBA 2K19 se podařilo sehnat například Haleye Joela Osmenta (Šestý smysl).

Mikrotransakce si v NBA 2K19 našly svůj domov

A právě zde narážíme na první obrovský balvan úrazu. Postup vaší postavy totiž bude nekonečně zdlouhavý a připravte se na dlouhodobý grind. Za své působení v klubu totiž dostáváte plat v podobě vnitřní měny NBA 2K19, za níž si můžete nakupovat zlepšení svých vlastností. Rozhodně se však nejedná o nějakou brigádu, ale těžkou práci – největší bonusový obnos získáte za prospěšnost týmu, jež se odvíjí od vašeho působení na hřišti. Nevděk vládne světu, a proto se nedivte, že za koše a přihrávky obdržíte jen maličký posun vzhůru, zatímco za jakoukoliv chybu vás hra velmi přísně ztrestá. Pokud vám trenér přiřadí při obraně největší hvězdu soupeře (a to se děje skoro pořád) a dostanete známku vyšší než C-, můžete si gratulovat.

Pozápasové volné chvíle lze strávit v tělocvičně a trénovat své dovednosti (ovšem jen čtyři denně) nebo se vydat do víru „velkosousedství“. Sil na to budete mít více než dost, když většinu zápasu poslušně prosedíte na střídačce. Projekt Neighborhood vám umožní poflakovat se kolem svého bydliště, hledat nové kamarády a zahrát si s nimi streetovou verzi basketbalu nebo jiné hry. Zároveň v něm najdete další způsoby, jak utratit své nasyslené peníze – tetování, oblečení, kolo či skateboard něco stojí. Pokud budete investovat do své postavy a budete mít hluboko do své reálné peněženky, čeká vás pobíhání po okolí v základním tričku jako chudý soused od vedle (žádnou úpravu základního oblečení nečekejte). NBA 2K19 prostě tlačí mikrotransakcemi zbytečně na pilu.

NBA 2K19; gameplay: balíčky NBA 2K19; gameplay: mikrotransakce NBA 2K19; gameplay: zápas

Obrázek 1: Proklaté rozbalování balíčku bude hrát v režimu MyTeam hlavní roli. Obrázek 2: Kolik budete ochotni investovat do vybudování své postavy či vlastního týmu v NBA 2K19? Obrázek 3: Kartičkový design se promítá do všech zápasů režimu MyTeam v rámci NBA 2K19.

Dost podobnou situaci zažijete také ve variantě tvorby vlastního týmu snů. Podobně jako ve FIFA (FUT) nebo NHL (HUT) totiž v režimu MyTeam otevíráte nespočet balíčků kartiček, v nichž na vás mimo kosmetických modifikací čekají hvězdní hráči, jež můžete na několik zápasů přiřadit do svého mužstva a poté se pustit do plnění výzev nebo zahájit zápas proti hráčům na síti. Vnitřní měna přibývá opravdu pomalu a bez finanční injekce se vám bude srovnávat s movitějšími soupeři dost těžko. Více zapoplatkovaných módů sice nenajdete, ale i tak se budete na NBA 2K19 dívat dost škaredě. Tvůrci se brání tím, že v lize a manažerském módu máte vše zdarma, ale v místech sociálního kontaktu s ostatními bez vlastních investic působíte jako totální looseři.

V NBA 2K19 vládne nekorunovaný král LeBron I.

Absence alespoň základního vybavení pro všechny hráče (na rozdíl od NBA Live 19) u mnoha fanoušků zastíní všechny klady, které s sebou NBA 2K19 v nové sezóně přináší. Od spuštění prvního zápasu máte pocit obrovské show, jakou umí vykouzlit kolem bezedných košů jen v zámoří. Předzápasové studio s Shaquillem O’Nealem rýpajícím se v uchu na jedné straně, komentátorem s motýlkem a smutně vypadajícím mužem na straně druhé je spíše k smíchu, ale vše ostatní přímo pulsuje atmosférou. Střihy jako z televizního přenosu, představování hráčů, dynamické prostřihy během zápasu, opakovačky či rozhovory s hráči přímo z palubovky vás strhnou do víru dění.

NBA 2K19; screenshot: hvězdy

LeBron James patří k nejlépe hodnoceným basketbalistům, takže se s ním trefíte snadněji a s menším důrazem na přesný timing.

Řízný komentář dvojice až trojice odborníků umí v NBA 2K19 vyhodnotit akce těsně po jejich průběhu a občas přidají analýzu, která hráči příště pomůže vyvarovat se očitých chyb. Taktické rozestavení totiž značně ovlivní chod zápasu, a pokud během jednoho z oddechových časů zvolíte chybnou taktiku, tak vás především na vyšší obtížnosti protivník rozsápe na kusy. Šňůry dvanácti bodů v řadě nejsou výjimkou. Obranná fáze je totiž svázaná pokrýváním soupeřů, jejich navazování při průnicích, pokusy vypíchnout jim míč a nefaulovat, popř. snahou doskočit odražený míč. Osobně mi přijde bránění mnohem složitější než útok.

Střílení košů je totiž díky velkému množství nových pohybů opravdu zábava. Tedy po několika hodinách tréninku. Trefit se do obroučky se sítí totiž vyžaduje naprosto přesné načasování. Při střelbě (buď tlačítkem nebo pravým analogem, já jsem je pravidelně střídal v závislosti na situaci) se totiž u hráče objeví plnící se ukazatel. Pokud přesně neodhadnete moment vypuštění míče, váš pokus skončí neúspěchem, což se u slabších hráčů bude dít po hříchu často. K vzteku je to především u situací pod košem, protože z této pozice se prostě profík musí umět trefit až na několik trapných výjimek v podstatě vždy. V NBA 2K19 si však občas budete připadat jako na plácku za domem, kde se o míč přetahují místní výrostci, kteří netrefí ani auto.

NBA 2K19; gameplay: Shaquille NBA 2K19; gameplay: souboje NBA 2K19; gameplay: útok

Obrázek 1: Možnost hrát za legendy severoamerického basketbalu je skvělou možností, jak zavzpomínat na jejich skvělé výkony v historii. Obrázek 2: Kolizní model NBA 2K19 zaznamenal oproti minulému dílu velkého zlepšení. Souboje tak vypadají mnohem reálněji. Obrázek 3: Nejlehčí obtížnost NBA 2K19 vám umožní natrénovat odvážné útočné akce. Slušnou výzvu hledejte již o úroveň výš.

Týmová souhra občas trošku vázne

Důraz na preciznost načasování po chvíli přeteče do vašeho krevního řečiště a na palubovce budete řádit jako splašení. Samozřejmě největší radost vám budou dělat superhvězdy schopné přidat speciální pohyby k dobru. Těšit se můžete také na legendy historie. Mít v ruce all stars LA Lakers byla prostě paráda. Johnson přihrává na Bryanta, který nadhazuje Shaquillovi na smeč. Byl jsem v sedmém nebi. Pokud máte po ruce kvalitní nabíhající hráče (ne vždy tomu tak je), budete si lebedit v útočných akcích. Jindy ovšem budete zoufale tlačit očima spoluhráče, aby se posunuli pod koš, kde je najdete jednou z tří možných typů přihrávek.

V případě nutnosti se můžete zkusit vydat pod koš sami díky některému z triků, jež se lze naučit během tréninku. Vše ovšem probíhá metodou pokus-omyl, protože nikde nenajdete žádné názorné video nebo důkladný trénink, v nichž byste se kličky naučili. Prostě si přečtete manuál a budete zkoušet, jestli se vám vše vydaří podle vašich představ. Je škoda, že poctivá příprava v učebním režimu chybí a u arkádového NBA Live 19 ji najdete.

NBA 2K19; gameplay: zavěšování NBA 2K19; gameplay: bojovnost NBA 2K19; gameplay: přestávka

Obrázek 1: Animace zakončení přímo do koše jsou v opakovačkách dechberoucí. Obrázek 2: Na palubovkách NBA 2K19 se bojuje o každý míč. Obrázek 3: Oddech si užijete během přestávkového programu, který vyplní taneční vystoupení roztleskávaček a rekapitulace předchozích minut komentátory.

Podstatnou překážkou při skórování se stane také adaptabilní umělá inteligence. Už se vám nebude tak často stávat, abyste dávali koše podle stejného vzorce používaného v krizových situacích. Postupem času se počítačem ovládaní hráči naučí vyplňovat kritické prostory a vy budete muset najít cestu ke koši jiným směrem. Sám to považuji za velmi osvěžující a motivující, někoho to ovšem může přivádět k šílenství.

Reparát NBA 2K19 se povedl jen napůl

Nastává čas, abychom titul NBA 2K19 od Visual Concepts celkově zhodnotili. Musím přiznat, že pomalý a demotivující postup v MyCareer mě opravdu naštval, ale pro někoho může být pozvolné budování charakteru dlouhodobou zábavou, což platí také pro MyTeam (přesto je tlak na další investice enormní). Ostatní se raději obrátí směrem k manažerským, ligovým a pohárovým kláním, kde může zůstat jejich peněženka v klidu. Zábavy budou mít také víc než dost.

NBA 2K19; gameplay: studio NBA 2K19; gameplay: show NBA 2K19; gameplay: maskot

Obrázek 1: Asi nejpodivnější část „televizního“ přenosu patří předzápasovému studiu. Pronášené analýzy jsou sice k věci (Karocha nečekejte), ale animace jsou strašidelné. Především smutný muž vpravo. Obrázek 2: Od konce studiového rozboru ale vše začne v NBA 2K19 šlapat jako hodinky. Obrázek 3: Bez typických maskotů by zápasy NBA nikdy nebyly úplné.

Až na několik výjimek musím pochválit podání atmosféry, která vtáhne a nepustí. Přesto by komentátoři ve studiu a roztleskávačky šli zpracovat lépe. Maskoti občas levitují nad palubovkou a v nestřežené chvíli umí proběhnout samotnými hráči. Asi se na ně zapomnělo při vymýšlení kolizního modelu, jenž od loňského dílu zaznamenal obstojné zlepšení. Občas přímo naštve, když to do vás napere vlastní spoluhráč, ale na druhou stranu potěší postavit strom soupeři, abyste odblokovali cestu svému útočníkovi.

Z prvního pohledu velmi slušná basketbalová simulace NBA 2K19 nakonec podráží nohy sama sobě tím, že tak agresivně po hráčích chce další peníze. Pokud by se zvolil citlivější a lépe odměňující přístup, asi bychom miktrotransakční politiku přešli kratší poznámkou. Takto za své peníze fanoušci dostanou pouze polovinu režimů, protože kariéra a správa vlastního týmu vyžadují buď dost času, nebo další peníze, jinak jsou proti movitějším hráčům v nevýhodě. Kvalitní atmosféra zámořského basketbalu je poznamenaná také špatnými animacemi „civilních“ postav. Hodně mi také chybí pořádný trénink, abych se mohl naučit nové triky. Zkrátka slušný titul, který by šlo s trochou péče a rozumu posunout mnohem dále.

NBA 2K19; screenshot: zavěšení

Podobných snímků vytvoříte za jeden zápas hned několik. NBA 2K19 zkrátka umí ukázat atraktivní basketbal a nebojí se toho.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi.

Recenze NBA 2K19: závěrečné hodnocení

Hodnocení 79 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
87 %
Audiovizuální zpracování
85 %
Znovuhratelnost
95 %
NBA 2K19; recenze

Klady

 • Skvěle podaná atmosféra NBA
 • Velký počet módů
 • Přítomnost nejlepších hráčů historie NBA
 • V kůži generálního manažera můžete prožít každý detail sezóny
 • Nové animace a vylepšený kolizní model
 • Sociální prostor Neighborhood pro kontakt s ostatními hráči
 • Pro někoho příběhové zázemí v MyCareer a MyGM
 • Znovuzavedení ukazatele střelby
 • Adaptabilní umělá inteligence

Zápory

 • Obrovský tlak mikrotransakcí v režimech MyCareer a MyTeam
 • Zdlouhavý vývoj postavy v kariéře a žádné základní kosmetické předměty zdarma
 • Téměř žádný vliv rozhodování na vývoj příběhu kariéry
 • Absence výukového programu
 • Sporadické bugy při načítání lokací
 • Pro někoho příběhové zázemí v MyCareer a MyGM
 • Děsivě komické modely nehráčských postav
 • Občasná nespolupráce zbytku týmu při útočení
 • Ze začátku obtížné navyknutí na preciznost střelby
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

NBA 2K19 – Novinky

 1. (31. 8. 2018) NBA 2K19 ukazuje basketbal za oponou
 2. HW nároky pro NBA 2K19 PC

NBA 2K19 ukazuje basketbal za oponou

• Novinka: 31. 8. 2018 • Autor: Jakub Němec

Příběhové režimy ve sportovních hrách nabývají na síle. Tvůrci zřejmě hledají způsob, jak svým věrným fanouškům nabídnout zajímavý obsah a trochu zpestření v jejich oblíbeném titulu. Podobnému vábení podlehli tvůrci NBA 2K19, v němž ambiciózní mladík, který byl draftován přímo z ligy vysokých škol, prokazuje své kvality v čínské lize. Nikomu zde nerozumí, ale aby se mohl vrátit do nižší americké ligy, musí přesvědčit trenéry, že na to má. Nový příběhový mód My CAREER tak dává fanouškům basketbalu další důvod, proč se k digitálnímu pojetí jejich úspěšné hry vracet.

NBA 2K19 – The Way Back (trailer)

Pouhý trailer na příběhový režim v NBA 2K19 ukazuje tolik emocí, že by vystačily na slušné celovečerní sportovní drama.

Podobně jako u sledování osudů Alexe Huntera v sérii FIFA, také basketbalový talent má svůj osobní život. Puberťácké zábavy se kříží s životem profesionálního sportovce snažícího se dosáhnout vrcholu. Příběh nazvaný The Way Back by tak mohl být nabitý mladickými emocemi, jež budou posouvat zápletku kupředu. Prozatím nevíme, jak moc budeme moci do příběhu zasahovat, ale necháme se napínat až do 11. září, kdy NBA 2K19 vychází na počítače, PS4, Xbox One a Switch.

HW nároky pro NBA 2K19 PC

Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-530 2.9 GHz / AMD Phenom II X4 805 2.5GHz Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-8370 4.1 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTS 450 / Radeon HD 7770 NVIDIA GeForce GTX 770 / Radeon R9 270
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 70 GB 70 GB
i Mohlo by vás zajímat

NBA 2K19 vyšlo 11. září 2018 na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch. O novinkách vás budeme informovat.

NBA 2K19 Preview

NBA 2K19 – Preview

 1. Mikroplatby v NBA 2K19 zřejmě zůstanou, ale budou méně agresivní
 2. V NBA 2K19 zažijete spolupráci nováčků a velkých hvězd
 3. NBA 2K19 skládá reparát
 4. Král se vrací do NBA 2K19
 5. HW nároky pro NBA 2K19 PC

Mikroplatby v NBA 2K19 zřejmě zůstanou, ale budou méně agresivní

• Preview: 10. 8. 2018 • Autor: Jakub Němec

Podobně jako ve světě digitálních fotbalových trávníků se také pod bezednými koši střetávají dva konkurenti. Zatímco u kopané je prozatím mírně v předstihu EA Sports před Konami (uvidíme, jestli FIFA 19 udrží díky licencím primát v oblíbenosti před PES 2019), v basketbalu ztrácí na úkor simulace od vydavatele 2K. NBA Live 19 vychází již 7. září, ale jeho přímý konkurent 2K19 jej bude následovat v rychlém sledu. Čtyřdenní předstih pravděpodobně nebude nic znamenat, takže se můžeme připravit na přímý boj o příznivce. Dnes se pokusíme poodhalit trumfové karty NBA 2K19.

NBA 2K19; screenshot: Kuzma

Electronic Arts ve většině sportovních simulací nad svými konkurenty vítězí. Jiná situace je však u basketballu – přímý zápas o fanoušky virtuální košíkové mezi NBA 2K19 a NBA Live 19 nás čeká už za měsíc.

Díky dvěma rozhovorům zveřejněným na herním webu gameinformer.com se mezi nadšence do naleštěných palubovek, skleněných desek a bezedných košů dostává velké množství informací, s nimiž se dnes seznámíme. Začněme od problému, kvůli němuž se bouří velká část hráčů – mikrotransakce v loňském ročníku. Ty zřejmě v režimu My Career zůstanou, stejně jako se jich nezbavíme v titulech od Electronic Arts, ale budou méně agresivní a tvůrci navíc od poplatků osvobodí dva módy – My League a My GM, který si nyní blíže přiblížíme.

NBA 2K19 – Take the Crown (trailer)

Oficiální trailer Take the Crown představuje v pohybu některé z nejnovějších prvků

GM, neboli generální manažer, nemá ve sportovních týmech lehkou pozici. Nejenže se musí starat o fungování svého mužstva během tréninků a zápasů, ale také se věnuje ekonomické stránce, hledá sponzory a uklidňuje zhýčkané majitele klubu. Příběhový mód s názvem The Saga Continues navazuje na konec předešlého ročníku. Zůstanete věrni svému týmu, nebo se raději trhnete a zkusíte rozjet svou kariéru v jiném městě? NBA 2K19 vám umožní vybrat si svou cestu.

V NBA 2K19 zažijete spolupráci nováčků a velkých hvězd

Mimo příběhové a sezónní režimy se ovšem můžeme těšit na řadu dalších vychytávek, jež by nám měly zpříjemnit basketbalové seance u herního zařízení. Hodně se nám líbí princip mentoringu, v němž superhvězdy dostanou pod svá křídla mladé nadějné hráče a učí je až čtyřem svým přednostem. S radostí pak sledujete, jak se mladíček v týmu zabydluje a bojuje o své místo v základní sestavě. Samozřejmě můžete do mužstva přivést basketbalistu, kterého sami vytvoříte. Letošní NBA 2K19 rozšířilo spektrum vizuálních úprav, takže svého hráče dotvoříte do posledního detailu.

NBA 2K19; screenshot: souboj

Krytí míče, pečlivá obrana a souboje jeden na jednoho by měly hrát důležitou roli během každého zápasu NBA 2K19.

Řada hráčů také ocení možnost zapojit do své sezóny historické drafty. V rámci tohoto konceptu tak do mužstva můžete dostat největší superstar za posledních čtyřicet let. Ano, znamená to možnost ovládnout palubovku třeba s Michaelem Jordanem. To si necháme líbit. V onlinových My League soutěžích se princip draftu také pozmění, protože se svými soupeři budete moci obchodovat v reálném čase. Zaznamenají se také transfery, jichž se neúčastníte, takže budete mít neustálý přehled o veškerém dění ve vaší soutěži.

NBA 2K19 skládá reparát

Matadory loňského roku ovšem zajímá, jak se povedlo zamést s chybami, které v NBA 2K18 kazily pohodový basketbalový zážitek. Dle Mike Wanga, vedoucího gameplaye ve Visual Concepts, se ve studiu hodně věnovali připomínkám fanoušků na fórech a udělali vše proto, aby byli s letošním ročníkem spokojeni. Řada prvků úplně zmizela, některé zažily svou renesanci ze starších dílů a samozřejmě v NBA 2K19 najdeme novinky s ambicemi udělat z basketbalové simulace zase o kousek reálnější zážitek.

NBA 2K19; screenshot: Towns

Už dnes můžete najít bodové hodnocení největších hvězd loňské sezóny NBA.

Malou oslavu určitě zaslouží návrat ukazatele síly střely a přihrávky, které vloni dost znesnadňovaly útočné akce pod košem soupeře. Na druhou stranu se klade důraz na preciznost provedení, takže se zřejmě s implementovaným systémem budete muset chvilku sžívat. Podobnou proměnou prošel také princip bránění, u nějž bude záležet na postavení defenzivního hráče vůči střelci. Trochu cviku budete potřebovat také při ztrátování. Odebrání míče již nebude stoprocentní a může se stát, že skončí u soupeře nebo v autu.

Zlepšení se dočkala také umělá inteligence, jež především při bránění v poli v minulých titulech občas zlobila. UI by měla umět vyhodnotit vaše oblíbené kombinace, takže se na jejich bránění více soustředí, stejně jako si bude dávat pozor na preferovaná místa pro střelbu. Hráč tak bude neustále ponoukán ke kreativitě přinášející kýžené body. Jsme opravdu zvědaví, jestli se studio Visual Concepts poučilo ze svých chyb a v NBA 2K19 vše napraví, jak slibuje.

NBA 2K19; screenshot: Giannis

Hvězdou přebalu základní edice NBA 2K19 je řecký hráč Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo.

Král se vrací do NBA 2K19

O nutnosti nápravy je nutno hovořit také u grafického podání. Loni jsme se totiž často museli dívat na vzájemné prolínání modelů hráčů. Mike Wang tvrdí, že jim samotným vadilo, jakým způsobem fungoval kolizní model, a proto se na něj soustředili. V NBA 2K19 by se tak mělo stávat pouze sporadicky, že hrudník jednoho hráče bude součástí trupu soupeře. Je pravdou, že v basketbalu je velké množství skrumáží a občas se nám podobný hororový pohled naskytne, ale tvůrci se je snaží minimalizovat. Největší problém pro ně představují paže hráčů, jimž se budou zřejmě ještě věnovat.

NBA 2K19; screenshot: Lebron

LeBron James se stal tváří speciální NBA 2K19 – 20th Anniversary edice.

Jinak vypadá vizuál NBA 2K19 velmi dobře. Hráčům jsou v letošním ročníku dány do vínku nové kličky až streetového ražení a zdokonalily se souboje jeden na jednoho, takže se budeme kochat parádičkami hodnými nejlepší basketbalové soutěže světa. O důrazu na fyzickou hru s precizní střelbou svědčí také hlavní tvář obálky Giannis Antetokounmpo, kterému sekunduje ve výroční dvacetileté edici obdivovaný LeBron James. Snad dvojice hvězd společně se změnami v herních principech navrátí lesk dlouholeté značce ze stáje 2K. Sami situaci zhodnotíme od 11. září, kdy titul vyjde na čtveřici nejpreferovanějších herních zařízení.

5,0
NBA 2K19 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční a sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - NBA 2K slaví 20 let, během kterých udávalo nový směr tomu, čím mohou sportovní hry být, a to od nejlepší grafiky a hratelnosti po revoluční herní režimy a podmanivý otevřený svět “Neighborhood”. NBA 2K19 rovněž posouvá hranice možností, neboť je o krok blíže ke skutečnému basketbalovému vzrušení a kultuře.
199,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX547
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací