MS hokej AP+ slevy
Zobrazit katalog

nejlepší chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika;

Nejlepší chytré hodinky 2024

Článek

Aktualizováno

Které chytré hodinky jsou ty nejlepší? To je oblíbená otázka, která s rostoucí nabídkou modelů neustále nabývá na své důležitosti. Proto jsme pro vás připravili seznam těch nejlepších a nejpopulárnějších modelů, ze kterých si jistě vyberete i vy.


Nejlepší chytré hodinky – OBSAH

Chytré hodinky: univerzální, sportovní, či stylové?

Výběr nejlepších chytrých hodinek závisí na potřebách a přáních každého zákazníka. Zatímco jeden uživatel hledá odolný outdoorový model, jiný vyžaduje sportovní zařízení pro vrcholové sportovce. Chytré hodinky jsme proto rozdělili do několika kategorií, kde jsou seřazeny od nejlevnějších po nejdražší, byť pořadí nereaguje na měnící se ceny produktů. U většiny modelů také najdete odkaz na samostatný článek s podrobnějšími informacemi.

Nejlepší chytré hodinky - UNIVERZÁLNÍ

Přestože většinu chytrých hodinek můžeme roztřídit dle jejich zaměření, na trhu je i řada poměrně univerzálních modelů. Ty se snaží pokrýt co možná nejširší využití, a oslovit tím co největší skupinu zákazníků. Podívejme se na nejlepší chytré hodinky této kategorie.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9

 • Čip SiP S9
 • Gesto poklepání
 • Jas displeje až 2 000 nitů

Nová generace Apple Watch vychází ze starého známého designu. Uvnitř ale nacházíme nový procesor S9, který má na starost třeba nové gesto poklepání. Polepšil si také jas velkého OLED displeje, který se opět protahuje až přes hrany směrem k bokům. Nově také zvládnou změřit teplotu a pomohou při sledování cyklu. I nadále zvládnou pro spoustu funkcí fungovat sami o sobě bez iPhonu díky Wi-Fi, GPS, NFC , ale i možnosti nahrát eSIM. Ze zdravotnických funkcí vám změří hladinu kyslíku v krvi, EKG, změří tep a umí monitorovat spánek. Snadno si změříte i uplavané bazény s vodpěodolností až do 50 metrů. V novém watchOS 10 jsou grafické prvky ještě lépe rozmístěny a lépe tak využívají velikost displeje.

Cena od 11 490 Kč Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst recenzi
Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6

 • Kruhový AMOLED displej
 • 90 typů cvičení
 • Mnoho pásků na výběr

Nejnovější Samsung Galaxy Watch 6 se znovu dají pořídit ve 2 velikostech, a to 40 a 44 mm. Veškerá aktivita probíhá na kruhovém 1,31" AMOLED displeji. Riziko poničení sklíčka je minimalizováno tím, že se jedná o safír. S hodinkami se bez potíží můžete potápět, jsou plně voděodolné. Celkem ale mohou měřit opravdu hodně sportovních aktivit, podporují 90 typů cvičení. Hodinky od Samsungu dominují i velmi slušnou výdrží na baterii. Proto potěší i možnost monitorovat spánek, při kterém hodinky mohou měřit teplotu přes kůži. Snadno se spárují s operačním systémem Android, ideálně se smartphonem Samsung. Na výběr máte mezi mnoha různými pásky a 2 barevnými variantami hodinek.

Cena od 7 499 Kč Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst recenzi
Xiaomi Redmi Watch 3 Active

Xiaomi Redmi Watch 3 Active

 • Jednoduchý design
 • Více než 100 cvičení
 • 200+ ciferníků

Jedny z nejlevnějších univerzálních chytrých hodinnek jsou právě ty od Xiaomi. Strohý vzhled s pouze jedním tlačítkem na boku dává tušit, že ovládání bude probíhat především skrze velký 1,83" IPS displej. Na něj si nastavíte jeden z více než 200 graficky povedených ciferníků. Hodinky se bez potíží spojí jak s Android, tak iOS systémem. Dokáží měřit kyslík v krvi, tep a postarají se také o monitoring spánku. Díky měření více jak stovky cvičení se dostávají snadno do hledáčku sportovců všech odvětví. S odolností 5 ATM nechybí ani plavecké aktivity. Výrobce uvádí velmi povedenou výdrž na baterii v délce až 12 dní.

Cena od 999 Kč Zobrazit produkt na Alza.cz


Garmin Venu 3

Garmin Venu 3

 • Detailní 1,4" AMOLED displej
 • Vnitřní úložiště
 • Až 14 dní provozu

Univerzály Garmin Venu 3 by se daly označovat za smartwatch, které padnou do oka většině uživatelů. Vzhled je silně inspirován běžnými „hloupými“ hodinkami, a ani rozměrově nikterak nevybočují. Spojíte je s oběma hlavními mobilními systémy. Díky tomu na 1,4" AMOLED displeji můžete pohodlně sledovat notifikace, používat aplikace a vidět jeden z mnoha ciferníků neustále díky Always-on technologii. Sklíčko je odolné, typ Gorilla Glass 3. Vodotěsnost 5 ATM je samozřejmostí. S vnitřním úložištěm se můžete vydat ven i bez telefonu, přesto si přehrajete hudbu, audioknihy či podcasty. Telefon není potřeba ani pro zaplacení v obchodě, díky NFC a Garmin Pay zaplatíte bezkontaktně samotnými hodinkami. I s pozapínanými chytrými funkcemi jsou Garmin Venu 3 schopné až 14denního provozu.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Amazfit Balance

Amazfit Balance

 • Jemný AMOLED displej
 • Mnoho typů měření
 • Dlouhá výdrž baterie

Dobrá volba v kategorii univerzálů jsou hodinky Amazfit Balance. Především ideální velikost s kruhovým displejem o úhlopříčce 1,5" a technologií ostrého zobrazení AMOLED se postarají o kompaktní a přehledné uživatelské rozhraní operačního systému Zepp OS. Ovládání kromě displeje probíhá také přes otočnou lunetu na boku. Pokud se vám nezalíbí ani jeden z dostupných ciferníků, snadno si vytvoříte vlastní z vybrané fotografie. Displej může být pro náhled nejen na aktuální čas viditelný neustále díky podpoře Always-on technologie. Amazfit Balance změří tep, ale také hladinu stresu i podíl kyslíku v krvi. Samotné Amazfit mají čip GPS pro přesné zaměření při běhu a jiném typu pohybu. Pokud budete smartwatch běžně používat, dostanete se s výdrží na vysoce nadstandardních 14 dní provozu. Při intenzivním použití budete nabíječku potřebovat zhruba až po týdnu.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3

 • Precizní dílenské zpracování
 • Nadstandardní (sportovní) výbava
 • Až 14denní výdrž baterie

Huawei Watch GT 3 jsou výjimečným zařízením se špičkovým displejem, 2týdenní výdrží baterie, nadstandardní výbavou a mimořádným dílenským zpracováním. V překvapivě tenkém těle navíc najdeme dlouhou řadu funkcí včetně chytrého budíku, Bluetooth volání či ukládání hudby, zatímco konstantně měřit můžeme tep, stres, teplotu pokožky nebo okysličení krve. Pro sportovce je dále připraveno 100 druhů aktivit, pět družicových systémů s dvoupásmovým režimem či možnost navigace do počátečního bodu. K dispozici máme také pokročilé sportovní ukazatele, ať už jde o dobu zotavení, tréninkovou zátěž, tréninkový efekt, index běžeckého výkonu nebo VO2max. Vybírat můžeme z několika půvabných variant v rozměrech 42 a 46 mm, při čemž za úvahu stojí i podobně vybavené  Huawei Watch 3 (Pro), jejichž cena je ale o něco vyšší.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst recenzi

Srovnání parametrů nejlepších univerzálních chytrých hodinek


Model Apple Watch Series 9 Samsung Galaxy Watch 6 Xiaomi Redmi Watch 3 Active Amazfit Balance Garmin Venu 3 Huawei Watch GT 3
Rozměry 41 mm: 41 × 35 × 10,7 mm
45 mm: 45 × 38 × 10,7 mm
42,8 × 44,4 × 9 mm
46,9 × 38,9 × 10,9 mm
46 × 46 × 10,6 mm
41 mm: 41 × 41 × 12 mm
45 mm: 45 × 45 × 12 mm
42 mm: 42,3 × 42,3 × 10,2 mm
46 mm: 45,9 × 45,9 × 11 mm
Velikost a rozlišení displeje
1,9 " 484 × 396 px
1,3" 432 × 432 px
1,5" 480 × 480 px
1,83" 280 × 240 px
1,5 " 480 × 480 px
41 mm: 1,2" 390 × 390 px
45 mm: 1,4" 454 × 454 px
42 mm: 1,32 "
46 mm: 1,43 "
Typ displeje
OLED AMOLED IPS AMOLED AMOLED AMOLED
Ochranné sklo
Safír Safír Neuvedeno Tvrzené sklo Gorilla Glass 3 Neuvedeno
Vodotěsnost/odolnost
5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM
Uložení hudby
Bluetooth volání


Polohové systémy
GPS, Galileo, BeiDou GPS, GLONASS, Galileo GPS, GLONASS, Galileo, BDS GPS, GLONASS, Galileo GPS, GLONASS, Galileo
Bluetooth 5.3 5.3 5.3 5.0 5.0 5.0
Bezkontaktní platby (NFC)
Sportovní režimy 16 90 100+ 25 25+ 100+
Výdrž baterie
18 hodin 40 hodin až 12 dní 14 dnů 10 dnů 14 dnů

Nejlepší chytré hodinky - SPORTOVNÍ

Další významnou kategorií jsou nejlepší chytré hodinky v oblasti sportu. Takové modely typicky nabízí pokročilejší funkce pro jednotlivé sporty, případně větší výběr aktivit, oxymetr, VO2 Max, měření stresu či vychytávky pro plánování tréninku a odpočinku. Sportovně zaměřené hodinky jsou také častěji vybaveny transflektivním displejem, který nabízí nejlepší možnou čitelnost na přímém slunci, a je tak ideální volbou pro venkovní aktivity.

Garmin Vivoactive 5

Garmin Vivoactive 5

 • Elegantní vzhled
 • Přes 30 sportovních režimů
 • Obchod s aplikacemi

V modelové řadě Vivoactive 5 se Garmin pustil do představení hned několika barevných zpracování konstrukce. To aby se hodinky líbily nejen ženám, ale také mužům. Stejně tak lze barevně napárovat řemínek. Ale k samotným funkcím - displej má úhlopříčku 1,2" a pěkné rozlišení, které vykouzlí jemný obraz. Chráněné jsou sklíčkem Gorilla Glass 3 a voděodolné s certifikací 5 ATM. Kompatibilita zaručena s Androidem i iOS. Garmin samozřejmě i těmto hodinkám přidává možnost bezkontaktního placení přes Garmin Pay. Také zde je vnitřní úložiště pro uložení nejen hudby. Kromě měření tepu, okysličení krve či monitorování stresu zvládnou kontrolovat třeba i váš pitní režim v průběhu dne. Další aplikace stáhnete přes platformu Connect IQ.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Amazfit Cheetah Pro

Amazfit Cheetah Pro

 • Dvoupásmová GPS anténa
 • Více jak 150 sportovních režimů
 • Aplikace Zepp

S příjemným nylonovým páskem přichází hodinky Amazfit Cheetah Pro. Konstrukce hodinek je lehká, přitom dostatečně odolná běžným šrámům a voděodolná do 5 ATM. Velmi jemný displej s větší úhlopříčkou 1,45" je technologie AMOLED s možností Always-on. Na výběr máte přes 100 různých ciferníků. Sportovci ocení více než 150 sportovních režimů, mezi kterými je třeba i měření golfového švihu. K přesné detekci polohy slouží dvoupásmová GPS anténa. Do kapacity paměti uložíte hudbu a další soubory. Měření frekvence dýchání či okysličení krve kyslíkem nechybí. Data z hodinek prohlédnete přes aplikaci Zepp na Android a iOS. Při běžném použití si Amazfit Cheetah Pro řeknou o nabití klidně až po 14 dnech, při intenzivním použití vydrží zhruba polovinu.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Garmin Forerunner 255

Garmin Forerunner 255

 • 5 fyzických tlačítek
 • Hmotnost jen 49 gramů
 • Tréninkové běžecké plány

Již od pohledu se Garmin Forerunner 255 soustřeďují na sportovce. Těm nabídnou nízkou hmotnost odolné konstrukce s pevným uchycením silikonového pásku. Odolnost displeje je zaručena sklem Gorilla Glass a můžete se s nimi i potápět díky 5 ATM. Transflektivní displej má vysoký jas, přitom jeho sledování není tak náročné na oči. Spoustu úkonů ale zvládnete i přes 5 fyzických tlačítek na boku hodinek. Přes 30 sportovních režimů přesně měří požadovaná data. Garmin mají i pulzní oxymetr, měří kvalitu spánku apod. Využijete je ale také k placení přes NFC. Aplikace Garmin Coach umí zobrazit běžecké plány v délkách 5 km, 10 km a půlmaratonu a odhadne vaše běžecké tempo na základě historie a stavu vaší kondice. Kapacita baterky může za dlouhou výdrž až 14 dní.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Garmin Fenix 7, 7S, a 7X

Garmin Fenix 7(S, X)

 • Profesionální sportovní a outdoorové funkce
 • Solární dobíjení
 • Pestrá nabídka modelů

Bohatou nadílkou sportovních a outdoorových funkcí tradičně láká dnes již ikonická řada Garmin Fenix. Ta v sedmé generaci nabízí pestrou nabídku modelů včetně tří velikostí a tří odlišných edicí. Vedle standardního edice si tak můžeme zvolit verzi se solárním nabíjením či solárním nabíjením a safírovým sklíčkem. Vylepšený solární panel navíc přináší ještě větší výdrž baterie, která například u modelu Fenix 7X zvládne až 37 dnů. Garmin Fenix 7 zároveň disponuje všemi důležitými funkcemi, ať už jde o Body Battery, automatickou detekci nehody nebo družicové systémy GPS, GLONASS a Galileo. Oproti Garmin Instinct tu navíc najdeme VO2 Max, okysličení krve, Wi-Fi, kompatibilitu s produkty Varia či bezkontaktní platby Garmin Pay. Edice Solar Sapphire nadto disponuje předinstalovanými mapami, zvětšenou vnitřní pamětí i vícefrekvenčním určováním polohy. Úctyhodnou vodotěsnost 10 ATM pak doplňuje armádní standard odolnosti, kovové části konstrukce či kvalitní ochranné sklíčko. Sedmá generace se dále pyšní dotykovým displejem, možností uložit hudbu do každého modelu a v případě Fenix 7X také vestavěnou svítilnou. Za zvážení stojí rovněž totožně vybavené Garmin Epix, které oproti Fénixům nabízejí taktéž displej typu AMOLED.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Polar Grit X2 Pro

Polar Grit X2 Pro Titan

 • Titanové tělo
 • Vodotěsnost WR100
 • Úložiště 32 GB

Masivní chytré hodinky Polar Grit X2 Pro patří mezi ty nejodolnější. Nebudou sice ideální pro každou ruku, ale pokud je pro vás výdrž prioritou, zde jste správně. Titanové tělo a safírové sklíčko toho snesou opravdu dost. Téměř 1,4" AMOLED displej slibuje pěknou podívanou díky rozlišení 454 × 454 pixelů. Hodinky se připojí ke smartphonům s OS Android a iOS. Mezi sportovní funkce se řadí krokoměr, měření tepu, zaznamenání trasy, převýšení dle barometru, EKG apod. V rámci sportovních aktivit měří údaje k mnoha typům jako běh, plavání, cyklistika, lyžování, fitness či jóga. Na plavání mají hodinky ještě rezervu pro kontakt s vodou, mají totiž certifikaci WR100. S vnitřním 32GB úložištěm se již nechá dobře pracovat a neomezí vaše potřeby. 

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Samsung Galaxy Fit 3

Samsung Galaxy Fit 3

 • Protáhlejší 1,6" AMOLED panel
 • IP68 a 5 ATM
 • 13denní výdrž

Chytrých fitness náramků je na trhu dostatek. Často jsou i schopné nahradit typické smartwatch minimálně po stránce záznamu sportovních aktivit. Přesně toho jsou důkazem Samsung Galaxy Fit3. Výrobce náramek osazuje kvalitním AMOLED displejem s výrazným podáním barev. Jeho příjemnému ovládání napomáhá protáhlejší profil o úhlopříčce 1,6". Přednastavených sportovních režimů má Galaxy Fit3 více jak stovku, ani plavání se netřeba bát díky zárukám IP68 a 5 ATM. Zaznamenávat cenná data umí i při spánku, kdy detekuje jednotlivé fáze spánku, chrápání a měří i kyslík v krvi. Podívat se na všechny údaje můžete v aplikaci Samsung Health. Potěší i funkce navíc typu detekce pádu a SOS tlačítko. Náramek se může pochlubit i dlouhou výdrží na jedno nabití v délce 13 dní.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Zobrazit článek

Srovnání parametrů nejlepších chytrých hodinek pro sport

Model Garmin Vivoactive 5 Amazfit Cheetah Pro Garmin Forerunner 255 Garmin Fenix 7, 7S a 7X Polar Grit X2 Pro Titan Samsung Galaxy Fit 3
Rozměry 42,2 × 42,2 × 11,1 mm 47 × 47 × 13,6 mm
41: 41 × 41 × 12,4 mm
46: 45,6 × 45,6 × 12,9 mm
7S: 42 × 42 × 14,1 mm
7: 47 × 47 × 14,5 mm
7X: 51 × 51 × 14,9 mm
48,6 × 48,6 × 13,4 mm 42,9 × 28,8 × 9,9 mm
Velikost a rozlišení displeje 1,2" 390 × 390 px 1,45" 480 × 480 px 41: 1,1" 218 × 218 px
46: 1,3", 260 × 260 px
7S: 1,2" 240 × 240 px  7: 1,3" 260 × 260 px  7X (Solar): 1,4" 280 × 280 px
1,39" 454 × 454 px 1,6" 402 × 256 px
Typ displeje AMOLED AMOLED transflektivní MIP transflektivní MIP AMOLED AMOLED
Ochranné sklo Gorilla Glass 3 Neuvedeno Gorilla Glass 3 Corning Gorilla Glass DX nebo safírové sklíčko Safír Neuvedeno
Vodotěsnost/odolnost 5 ATM 5 ATM 5 ATM 10 ATM WR100 5 ATM
Uložení hudby
Polohové systémy GPS, Galileo, GLONASS GPS, Galileo a GLONASS, BDS GPS, GLONASS, Galileo
GPS, GLONASS a Galileo GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou a QZSS
Bezkontaktní platby (NFC)
Sportovní režimy 30+ 150+ 30+ 40+ Neuvedeno 100+
Výdrž baterie
11 dnů až 14 dní 14 dnů 7S: 11 dnů / 14 dnů se solárním nabíjením
7: 18 dnů / 22 dnů se solárním nabíjením
7X:28 dnů / 37 dnů se solárním nabíjením
10 dní 13 dní
Cena

Nejlepší chytré hodinky - OUTDOOROVÉ

Ať už za dobrodružstvím míříte kamkoliv, potřebujete chytré hodinky, na které se můžete spolehnout. Přesně takové jsou robustní outdoorové modely, které odolají prakticky jakýmkoliv podmínkám. Charakteristická je také větší výdrž baterie, vestavěná GPS a důraz na tlačítka pro bezproblémové ovládání znečištěnýma rukama a s rukavicemi. Setkat se můžete i s předinstalovanými offline mapami, solárním nabíjením a řadou dalších futuristických vychytávek.

Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2 

 • Dotykový AMOLED displej
 • Extrémní odolnost a vodotěsnost 10 ATM
 • Pět družicových systémů s dvoupásmovým režimem 

V pořadí již třetí outdoorový model populární řady Amazfit T-Rex se nese ve znamení zásadních vylepšení, mezi kterými najdeme vyšší rozlišení displeje, rozšířenou nabídku sportovních režimů, nové sportovní funkce či dvoupásmový režim pro ještě přesnější lokalizaci. Z hlediska sportovních ukazatelů lze počítat například s tréninkovou zátěží, tréninkovým efektem, dobou regenerace nebo VO2 Max. Samozřejmostí je rovněž kompas, výškoměr, armádní standard odolnosti MIL-STD-810G, vodotěsnost do 10 atmosfér nebo hned pět družicových systémů, které zvládají i navigaci do počátečního bodu. Ovládání čtyřmi tlačítky pak doplňuje možnost využít dotykového AMOLED displeje, při čemž neuvěřitelná výdrž baterie slibuje 24 dnů běžného užívání a 50 hodin nepřetržité GPS. Vybírat můžeme ze tří barevných variant, přičemž zvážit lze i hůře vybavené, avšak cenově dostupnější Amazfit T-Rex Pro.

Cena od Přečíst článek Zobrazit produkt na Alza.cz
Garmin Tactix 7

Garmin Tactix 7 Solar Sapphire Ballistics

 • Titan a vyztužený polymer
 • 5 fyzických tlačítek
 • Se solárním nabíjením výdrž až 37 dní

Jedny z nejpokročilejších chytrých hodinek na trhu jsou tyto od Garminu. Zadní víčko hodinek je z titanu, zbytek těla z polymeru vyztuženém vlákny. Přední safírové sklo umožňuje dokonce solární nabíjení. O vysoké odolnosti svědčí vojenský standard MIL-STD-810 maximální využití zajistí vysokokapacitní baterie schopna udržovat hodinky v chodu po dobu až 28 dní. Vše ovládáte buď přes 1,4" displej nebo fyzickými tlačítky, kterých napočítáme celkem 5. Garmin myslí na vše, takže Tactix 7 Solar mají funkce pro seskok padákem i střelbu. V přírodě může přijít vhod i LED svítilna s bílým a zeleným světlem. S režimem VO2 Max hodinky počítají s počasím a nadmořskou výškou, a dle toho ukáží předpokládanou výkonnost. I s tímto modelem zaplatíte bezkontaktně přes Garmin Pay.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2

 • Jas displeje 3 000 nitů
 • Výkonný čip S9
 • Až 72hodinová výdrž

Nejdražší hodinky v nabídce Applu jsou nové Apple Watch Ultra 2. Jedny z nejlepších hodinek na trhu jsou opravdu vysoce odolné díky konstrukci z titanu. Do hry přichází propracovaný systém watchOS, který těží z většího displeje modelu Ultra a oproti standardním Apple Watch nabídne i další vychytávky jako vysoce kontrastní červeno černé zobrazení. Maximální jas nově dosahuje hodnoty 3 000 nitů a gesto poklepání slouží ovládání systému bez nutnosti použít druhou ruku. To se hodí třeba při vaření nebo cvičení. Akčnímu tlačítku na boku můžete přiřadit vámi vybranou akci. Apple Watch Ultra zvládnou spustit i hlasitou sirénu, která přiláká pozornost při složité situaci v přírodě. Pokud přepnete na nízko energetický režim, zvládnou hodinky i 72hodinové použití.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Zobrazit článek

Srovnání parametrů nejlepších outdoorových chytrých hodinek

Model Amazfit T-Rex 2 Apple Watch Ultra 2 Garmin Tactix 7 Solar Sapphire Ballistics
Rozměry 47,1 × 47,1 × 13,65 mm
49 × 44 × 14,4 mm 51 × 51 × 14,9 mm
Velikost a rozlišení displeje
1,39" 454 × 454 px    
1,92" 502 x 410 px
1,4" 280 × 280 px
Typ displeje
AMOLED OLED
transflektivní MIP
Dotykový displej

Ochranné sklo
Neuvedeno
Safír
Safírové sklíčko
Vodotěsnost/odolnost
10 ATM + MIL-STD-810G
10 ATM + MIL-STD-810
10 ATM a pravděpodobně také MIL-STD-810G
Uložení hudby
Polohové systémy
GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou a QZSS
GPS, GLONASS a Galileo
GPS, GLONASS a Galileo
Bezkontaktní platby (NFC)

Sportovní režimy
158+ 20+ 40+
Výdrž baterie v chytrém režimu 24 dnů 36 hodin 28 dnů / 37 dnů se solárním nabíjením

Nejlepší chytré hodinky - STYLOVÉ

Název „chytré hodinky" sice odkazuje především na chytré funkce, v praxi se však setkáváme s čím dál tím větším důrazem na design. S rostoucí konkurencí si totiž výrobci brzy uvědomili, že pokročilé funkce již mnohým zákazníkům jednoduše nestačí. Stále větší pozornost je tak věnována vzhledu, který v současnosti již víceméně dohnal vytříbenost hodinek klasických. Nejhezčí chytré hodinky jsou obvykle o něco tenčí, vzhledově propracovanější a vypadají skvěle při sportu, běžném nošení i formálnějších událostech. Specifickou podkategorií jsou tzv. hybridní chytré hodinky, které kombinují mechanické ručičky a chytré funkce, případně mají i skrytý displej.

Garmin Lily 2

Garmin Lily 2

 • Skrytý displej
 • Odolnost ve vodě 5 ATM
 • Zdraví žen

Stylové dámské hodinky Garmin Lily 2 jsou k dostání v růžovém a světle zlatém barevném provedení. Jsou univerzálními hodinkami schopnými spojení s telefony Android i smartphony Apple iPhone. Nenechte se zmást jemným vzhledem, zvládnou i plavání díky 5 ATM. Kulatý displej má na tak malé úhlopříčce vysoké rozlišení a na první pohled není znatelný. Chráněn je nicméně sklíčkem Gorilla Glass 3. GPS sice hodinky nemají, ale polohu zaznamenává přes spárovaný smartphone skrze Bluetooth. Mezi zdravotní funkce se řadí tepová frekvence, kyslík v krvi, míra stresu, frekvence dýchání a kvalita spánku. Ženy ocení i sledování jejich zdravotních funkcí. Za zmínku stojí i vestavěná detekce pádu. Dosahují výdrže baterie až 5 dní.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Garmin Vívomove Trend

Garmin Vívomove Trend

 • Ciferník s ručičkami
 • Platby přes NFC
 • Garmin Connect aplikace

Tento model chytrých hodinek Garmin vyčnívá z řady ostatních tím, že má klasický vzhled s ručičkami. Pod nimi se však nachází skrytý displej o menší úhlopříčce, ale vysokém rozlišení. Ručičky se umí rozestoupit, aby nebránily výhledu na zobrazené údaje. S těmito hodinkami můžete pohodlně platit přes vloženou platební kartu v aplikaci Garmin Pay. Údaje o vašem zdraví a sportovních výkonech máte přehledně na jednom místě v aplikaci Garmin Connect. Ani plavání je nezastaví, jelikož jsou voděodolné. Zvládnou hlídat dech a měří srdeční tep. Při běhu spoléhají na GPS ve spárovaném mobilním telefonu. V případě smartphonu s OS Android můžete na zprávy odpovídat přímo z hodinek. Také tento model má možnost sledování zdraví žen. Skvělou zprávou je delší výdrž na jedno nabití, a to až 5 dní.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Huawei Watch GT4 41mm

Huawei Watch GT4 41mm

 • AMOLED displej s jemným rozlišením
 • Více jak 100 sportovních režimů
 • Vnitřní úložiště

Další hodinky, které na první pohled ani jako smartwatch nevypadají, jsou Huawei Watch GT4. Po spárování s telefonem můžete přímo z hodinek volat bez nutnosti lovit telefon v kapse či batohu. Mají pro tyto účely mikrofon i reproduktor. Pro dokonalé zobrazení využijete 1,32" AMOLED displej s jemným rozlišením. Mimo ten můžete chytré hodinky ovládat přes otočnou korunku a tlačítko. Výrobce hodinky osadil podporou více jak 100 sportovních režimů. K lokalizaci slouží samozřejmě technologie jako GPS, Glonas, Galileo apod., ale najdeme tu také barometr na detekci nadmořské výšky. Standardní odolnost 5 ATM povoluje jejich použití i v plaveckém bazénu. S vnitřní pamětí pak můžete do hodinek vložit písničky, a nespoléhat tak na přítomnost telefonu. Přese všechny schopnosti jsou Huawei schopné vydržet na jedno nabití až týden.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Recenze
Withings Scanwatch

Withings Scanwatch

 • Mimořádně elegantní vzhled
 • Podrobné sledování zdraví
 • 30denní výdrž baterie

Výjimečně elegantní design, mechanické ručičky i všechny podstatné funkce. To jsou Withings Scanwatch, precizně zpracované hodinky, které se pyšní vodotěsným pouzdrem z nerezové oceli, kvalitním PMOLED displejem i ochranným sklíčkem ze samotného safíru. Přítomny jsou rovněž nejpokročilejší technologie pro sledování zdraví, které jsou navíc ověřeny studiemi světově uznávaných institucí. Vedle sledování srdečního tepu s detekcí neobvyklých hodnot, jde zejména o měření EKG, okysličení krve (SpO2), frekvenci dýchání nebo podrobnou analýzu spánku. Monitorována je rovněž celodenní aktivita, při čemž nechybí ani podpora 30 sportovních režimů nebo ukazatel VO2 Max. Úctyhodná je také výdrž baterie, která zvládne 30 dnů na jediné nabití. 42mm velikost je k dispozici v barvě Black nebo White, zatímco 38mm model se vyrábí ve odstínu Black, White, Rose Gold a Rose Blue. Vyměnit je možné také samotné řemínky, takže Withings Scanwatch budou vždy působit přesně podle našich představ.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Madvell Talon

Madvell Talon

 • Nízká cena
 • AMOLED displej
 • Týdenní výdrž

Další stylové hodinky jsou ty od značky Madvell. V jejich prospěch hraje i nízko položená cenovka. Nejsou přitom ochuzeni o AMOLED displej. Ten může ztlumeně svítit nonstop díky Always-on technologii. Cenná je spolupráce s oběma systémy, tedy Android i iOS. Skrze Bluetooth se snadno napárují a mohou zobrazovat notifikace z telefonu. Mezi zdravotními funkcemi nechybí monitoring spánku nebo hlídání okysličení krve. Mnoho sportovních režimů zahrnuje běh, cyklistiku, fitness, jógu, lyžování aj. Samozřejmě mají integrovaný krokoměr, měří spálené kalorie, rychlost pohybu či tempo. Hodinky seženete v několika barevných provedeních a různými řemínky dle vašeho vkusu. Týdenní výdrž baterie už je třešničkou na dortu.


Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Apple Watch 9 Cellular

Apple Watch 9 Cellular

 • Možnost nahrát eSIM kartu
 • watchOS s podporou aplikací
 • Podpora Wi-Fi

Nerezové Apple Watch 9 s funkcí Cellular pro maximální konektivitu i bez blízké přítomnosti telefonu jsou opravdu šperkem. Možnost nahrát do nich eSIM kartu naznačuje červený kroužek na korunce. Apple Watch jsou kompatibilní jen s telefony Apple iPhone. Na výběr je v systému watchOS sice omezenější počet ciferníků, ty jsou však dokonale zpracovány a je možné jim přiřadit informace z různých aplikací. Poslední 9. generace dostala užitečný prvek, gesto poklepání pro možnost vyvolávat akce jednou rukou. Hodinky jsou vybaveny po stranách zaobleným OLED displejem ve velikostech 1,69" či 1,9" a kryty odolným sklíčkem. Voděodolnost do 5 ATM tu máme také. Samostatnosti přispívá i podpora Wi-Fi či placení skrze službu Apple Pay. Baterie má při častějším použití výdrž zhruba 18 hodin.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek

Srovnání parametrů nejlepších stylových chytrých hodinek

Model Garmin Lily 2 Garmin Vívomove Trend Huawei Watch GT4 41mm Madvell Talon Apple Watch 9 Cellular Withings Scanwatch
Rozměry 35,4 × 35,4 × 10,1 mm 40,4 × 40,4 × 11,9 mm
41,3 × 41,3 × 9,8 mm 46 × 46 × 11 mm
41: 41 × 35 × 10,7 mm
45: 45 × 38 × 10,7 mm
38 mm: 38,4 × 38,4 × 13,2 mm 
42 mm: 42 × 42 × 13,7 mm 
Velikost displeje
1"
1,01" 1,32"
1,43" 41: 1,69"
45: 1,9"
Průměr 13mm
Rozlišení displeje
240 × 201 px 346 × 254 px 466 × 466 px 466 × 466 px 41: 430 × 352 px
45: 484 × 396 px
Neuvedeno
Typ displeje LCD LCD AMOLED AMOLED OLED AMOLED
Ochranné sklo
Gorilla Glass 3 Gorilla Glass 3
Neuvedeno tvrzené sklo
Safír Safírové sklíčko
Vodotěsnost/odolnost
5 ATM 5 ATM 5 ATM IP67 5 ATM 5 ATM
Uložení hudby

Polohové systémy
GPS, GLONASS
GPS, GNSS, Galileo, BeiDou
Wi-Fi
Bezkontaktní platby (NFC)

Sportovní režimy
Neuvedeno Neuvedeno 100+ 100+ 15+ 30+
Standardní výdrž baterie
5 dní 5 dní
až 7 dní 7 dnů
18 hodin
30 dnů

Nejlepší chytré hodinky - DĚTSKÉ

Rozmanitá a stále oblíbenější kategorie chytrých hodinek pro děti je charakteristická zjednodušeným prostředním, snadnějším ovládáním, vyšší odolností vůči prachu a vodě, ale třeba i relativně lepší cenovou dostupností. První skupina takových zařízení nabízí nejen užitečné funkce, ale i přehled o pohybové aktivitě a hravou motivaci k činnosti navíc. Jiné modely naproti tomu cílí na maximální zabezpečení dítěte, čehož dosahují funkcí SOS, možností lokalizace, ale třeba i poslechem okolí skrze mikrofon. Takové chytré hodinky často nahrazují mobilní telefon, který menší děti přece jen snadno ztratí nebo poničí. Počítat proto můžeme s voláním skrze SIM kartu, zasíláním hlasových či SMS zpráv, a v některých případech dokonce i videohovory. Dětské chytré hodinky se totiž ukazují jako ideální řešení pro ratolesti, které jsou na telefon ještě příliš malé, ale se kterými chceme zůstat v bezpečném spojení.

WowME Kids Play

WowME Kids Play

 • Rozměrný displej
 • Lokalizace přes Bluetooth v mobilu
 • 4 integrované hry

Chytré dětské hodinky WowME se dokáží spojit s telefony se systémy Android i iOS. Mají dostatečně velký 1,42" displej, aby nebylo potřeba si kazit oči. Vnitřní funkce zahrnují vše podstatné, tedy spojení s telefonem přes Bluetooth a možností tak hodinky snadno lokalizovat. Dále mají krokoměr, měření srdečního tepu a nebude jim vadit ani déšť díky odolnosti IP68. Sedmidenní výdrž po nabití zajistí dostatek času na doplnění energie. Se 4 sportovními režimy si dítě může měřit třeba běh či chůzi, aby je motivovaly k pohybu. Pro personalizaci je v hodinkách 6 ciferníků, dalších více jak 500 pak v aplikaci na mobilním telefonu. Dítě mohou zabavit 4 jednoduché hry. Aby si vaše dítko vybralo ty nejhezčí, jsou WowME Kids Play k dostání ve 4 různých barvách.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
CARNEO GuardKid+ 4G Platinum

CARNEO GuardKid+ 4G Platinum

 • Integrované GPS a 4G spojení
 • Kamera
 • SOS tlačítko

Smartwatch od Carneo také nevyžadujíc striktně jeden z operačních systémů v telefonu, fungují jak s Androidem, tak s iOS. Veškeré prvky jsou k vidění na 1,44" displeji. Velkou výhodou jsou integrovaný GPS modul a možnost vložit nanoSIM pro mobilní připojení. Skrze něj pak snadno realizujete i videohovor díky malé kamerce u displeje. Také lze přijímat a odesílat textové zprávy. Pro maximální bezpečí nechybí SOS tlačítko s předvolbou kontaktu 3 telefonních čísel. V aplikaci na telefonu nastavíte bezpečné zóny, ze kterých pokud se dítě vzdálí, budete upozorněni. Kontakt s vodou tu neublíží, Carneo mají certifikaci IP67. Nepostrádají dokonce edukativní funkce a děti si mohou přímo na zápěstí procvičit matematiku a angličtinu. Na takto malé zařízení mají hodinky úctyhodnou 1 000mAh baterii. S tou mohou sloužit po dobu až 4 dní.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
IMOO Z1

IMOO Z1

 • Selfie kamerka pro videohovor
 • Odolnost IPX8
 • Nastavení přes aplikaci

Hodinky IMOO Z1 excelují vestavěnou 2Mpx selfie kamerou. Ta sice už na první pohled hodinkám podává na rozměrech, ale její přítomnost je oprávněná. O pohybu svého dítěte máte přehled, pokud ale potřebujete, můžete se s ním spojit přes videohovor v ráci 4G spojení přes data operátora. Pod kamerkou je drobnější 1,3" TFT displej. Konstrukci nevadí ani deštík díky ochraně IPX8. Dítě se snadno dovolá některému z rodičů přes zrychlenou možnost zavolání. Po celou dobu hlídá počet kroků krokoměr a vy můžete dítě motivovat nastavením denního cíle v počtu kroků. Jako rodič můžete nejen toto, ale i další záležitosti vidět a nastavit v aplikaci na svém telefonu. Osobní údaje jsou chráněny a není možné, aby se k citlivým údajům dostal někdo nepovolaný. Aby se hodinky líbily holkám i klukům, máte možnost koupit je buď v růžové nebo zelené barevné variantě. Dostatečný čas na dobití je díky výdrži, která by měla být až 1 týden běžného používání.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz

Srovnání parametrů nejlepších dětských chytrých hodinek

Model WowME Kids Play IMOO Z1 CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
Rozměry 39,8 x 39,8 mm 51,1 × 41,7 × 14,5 mm 41 × 47 × 16 mm
Velikost displeje 1,44"  1,3" 1,44"
Rozlišení displeje Neuvedeno 240 × 210 px 240 × 240 px
Vodotěsnost/stupeň odolnosti IP68 IPX8 IP67
Telefonní hovory
Videohovory
Polohové systémy GPS
Lokalizace polohy
Funkce SOS Neuvedeno Ano, zobrazí ale pouze kontakt na rodiče
Výdrž baterie
Až 7 dní Až 1 rok Až 4 dny
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací