Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Nejvýhodnější doručení domů Partnerská odběrná místa Česká pošta
dnes nebo zítra dnes nebo zítra 1-2 dny 1-3 dny 1-3 dny 1-3 dny
Black Friday je zpět a s ním až 80% slevy! Nepropásněte ideální čas na nákup, nyní navíc s dopravou zdarma a splátkami bez navýšení!

Red Dead Online (NOVINKY) – trocha zlata navíc do kovbojovy kapsy

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Betaverze Red Dead Online (velice slibný multiplayerový režim Red Dead Redemption 2) sklidila vesměs pozitivní ohlasy, po chvíli hraní se ale objevily určité problémy, co se týče vybalancování hratelnosti. Potulování se Divokým západem po boku party kamarádů je sice nadmíru zábavné, odměny za plnění aktivit ve hře jsou ale mizerné a zbraně a další předměty vyloženě předražené. Jak si s touto nepříjemností Rockstar Games poradili, se dozvíte v naší novince

NovinkyDojmy z hraní (PS4)

Red Dead Online; screenshot: ranc, beta


• Žánr: Akční adventura • Vývojář: Rockstar Studios • Vydavatel: Rockstar Games • Platformy a Datum vydání: PS4, Xbox One (listopad 2018 – veřejná beta) • Homepage: rockstargames.com/reddeadredemption2/


Části článku:


Red Dead Online – Novinky

  1. (11. 12. 2018) Jó, kovboj, ten tvrdej chleba má
  2. (27. 11. 2018) Kdy dorazí Red Dead Online?
  3. (20. 9. 2018) Red Dead Redemption 2 chystá hodně divoký multiplayer

Jó, kovboj, ten tvrdej chleba má

• Novinka: 11. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Trávit na Divokém západě několik hodin, riskovat svůj vlastní život při nebezpečných úkolech a nakonec skončit s pár dolary v kapse, to asi není nikoho představa ideálního odpoledne. V Red Dead Online to ale nebylo nic moc výjimečného a v hráčích to vyvolávalo obavy ze záměrně „rozbitého” systému, který by uživatele nutil k nákupu herní měny za skutečné peníze prostřednictvím mikrotransakcí.

Zatím to ale vypadá, že se jednalo o planý poplach. Rockstar Games se totiž celému problému podíval na zoubek a celý systém trochu pošteloval, navíc přihodil něco málo navíc. V posledním updatu Red Dead Online tak došlo nejen k výraznému upravení odměn za nejrůznější aktivity ve hře, ale i ke zlevnění většiny zbraní.

Red Dead Online; gameplay: vitani

Takhle nějak vypadají hráči vítající poslední změny provedené v Red Dead Online.

To je určitě správný krok k funkčnějšímu online režimu, Rockstar ale navíc jako projev díků za zájem o jejich hru každého hráče, který se doposud bety zúčastnil, odměnil 15 zlatými cihlami a 250 dolary, což na zdejší poměry věru nejsou zrovna drobné.

Vypadá to tedy, že vývojáři zodpovědní za Red Dead Online feedback svých fanoušků poslouchají, což je dobrá zpráva. Bohužel hra má do své plné verzi pravděpodobně ještě velmi daleko, všechny tyto úpravy mohou v budoucnu ještě projít výraznými změnami. Snad se tedy bude Red Dead Online vyvíjet jen k lepšímu.Kdy dorazí Red Dead Online?

• Novinka: 27. 11. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Rockstar Games právě oznámili, že vysoce očekávaný multiplayerový mód pro Red Dead Redemption 2 si budeme moci zahrát už… fanfáry prosím… tento týden. Tedy alespoň betu. Vlastníci Ultimate edice už budou do online prostoru Divokého západu vpuštěni 27. 11. 2018, pro všechny ostatní se tento režim postupně zpřístupní do konce tohoto týdne.

Než ale začnete vykřikovat „JÍHÁ!” a samou radostí střílet z revolveru do vzduchu, musíte si uvědomit, že se zatím jedná pouze o beta verzi, která se bude v průběhu času zřejmě silně měnit a upravovat. Zatím to tedy vypadá, že budete moci vyrazit do rozlehlých pustit ve skupině až sedmi lidí, zakládat tábory, lovit, zabíjet bandity a tak podobně. Co dalšího nás čeká v budoucnosti, zatím můžeme pouze odhadovat. Více informací vám přineseme, až se brány Red Dead Online konečně otevřou.Red Dead Redemption 2 chystá hodně divoký multiplayer

• Oznámení: 20. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

No dobře, titulek tak trochu provařil, co Rockstar chystá, ale i přesto se jedná o zprávu, která si vaši pozornost určitě zaslouží. Red Dead Redemption 2 se totiž dočká plnohodnotného online režimu odehrávajícího se v obřím otevřeném světě ze singleplayerové části hry. 

Z teoretického hlediska by se v podstatě mělo jednat o rozšířený a v mnoha ohledech vylepšený multiplayer z původní hry, který unikátním způsobem propojoval dějovou složku s kooperativními prvky. Red Dead Redemption 2 samozřejmě půjde mnohem dál, Red Dead Online totiž bude průběžně vylepšováno novými updaty a dodatečným obsahem. Tvůrci zde nepochybně uplatní i spoustu zkušeností získaných při vývoji GTA Online, a i když jsou obě hry poměrně odlišné, jako inspirace a výchozí bod k další evoluci budou nepostradatelné.

Red Dead Redemption 2 – oficiální video (trailer)

Z online režimu zatím žádné video k dispozici není, proč se ale znovu nepodívat na trailer č. 3?

Spuštění Red Dead Online je plánováno na listopad roku 2018, nejprve jako veřejná beta, o níž se prý již brzy dozvíme nějaké informace. Tvůrci jsou si vědomi toho, že stejně jako většina velkých multiplayerových titulů se nejspíš nevyhnou nějakým porodním bolestem. Kdo už někdy rodil na rozpáleném písku prérie, ví, že to není nic příjemného, v Rockstaru jsou ale přesvědčeni, že s pomocí oddané komunity se jim podaří všechny chybky časem vychytat a dočkáme se silného a proklatě zábavného online westernového zážitku.

Přístup do Red Dead Online bude mít každý, kdo si zakoupí plnou verzi Red Dead Redemption 2, ať už na PS4 nebo Xbox One. Ta dorazí do obchodů již za měsíc, tedy 26. října 2018. A po oznámení multiplayerového režimu naše očekávání dosahují přímo nebeských výšin. Nebo minimálně výšky poledního slunce tyčícího se nad salloonem.

Red Dead Online, screenshot, parta

Stane se Red Dead Online stejným hitem jako stále populární GTA Online?

Red Dead Online – Dojmy z hraní (PS4)

  1. Online zkušenost se singleplayer úvodem
  2. Red Dead Online – MMO z Divokého západu
  3. Divoký západ obývaný rozjívenými hráči
  4. Red Dead Online je potenciální hit ve vývoji

Online zkušenost se singleplayer úvodem

• Dojmy z hraní: 3. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Hned na začátku Red Dead Online určitě překvapí svým pojetím. Začátek totiž působí jako čistě singleplayerová hra a než se vůbec dostanete k nějaké interakci s ostatními hráči, nějakou tu minutku to potrvá. Příběh začíná ve státní věznici, kde si v poměrně dosti detailním editoru vytvoříte svou vlastní postavu. Zcela nepochopitelně veškeré předdefinované podoby vypadají jako neandrtálci, naštěstí s trochou snahy lze z celé té nabídky „uplácat” normálně vypadající obličej.

Red Dead Online; gameplay: výběr postavy Red Dead Online; gameplay: obličej Red Dead Online; gameplay: mundur

Obrázek 1: Než si vytvoříte vlastní obličej, je vaše postava chytře schovaná ve stínech. Obrázek 2: A když uvidíte první předdefinovaný obličej, budete si přát, abyste se do stínů zase rychle vrátili. Obrázek 3: Černobílá cesta na svobodu.

Pak už si vás vězeňský fotograf vyfotí a před vámi se otevře obrovský a rozlehlý svět… vězeňského dvora. Sedíte za vraždu (kterou jste samozřejmě nespáchali) a máte před sebou spoooooustu času na přemýšlení. Naštěstí váš pobyt za studenými zdmi nápravného zařízení nemá dlouhého trvání a společně s několika dalšími vězni jste vyslání do nedalekého kamenolomu na „pracovní cestu".

Tam ale nikdy nedorazíte, jelikož vás přepadne neznámý muž, všechny vězně propustí a vás přiměje ho následovat. O pár minut později se dozvíte, že tajemný pistolník se jmenuje pan Horley a pracuje pro elegantní dámu Jessicu Le Clerk, čerstvou vdovu oplakávající zavražděného manžela, z čehož byl neprávem obviněn právě vámi vytvořený charakter.

Red Dead Online; gameplay: Horley

Pan Horley, alias muž, který vás dostal na svobodu.

Během krátké konverzace vám pak paní Le Clerk dá příležitost se se skutečným vrahem vypořádat po svém, pomstít vraždu jejího chotě a začít v životě znovu od začátku, tentokrát snad lépe. Dostanete nové oblečení, necháte si vystavit základní tábor a teď už dělejte, co umíte. Máte revolver, pušku, hrstku nábojů a hluboko do kapsy. Jak s touto situací naložíte, je víceméně na vás. Brány Divokého západu se otevírají.

Red Dead Online – MMO z Divokého západu

Po striktně singleplayerovém zážitku se tak konečně dostáváte do online složky, kde si můžete dělat téměř, co se vám zlíbí. Svět je téměř identický jako v Red Dead Redemption 2, pouze NPC notně ubylo, což by měli dorovnat reální hráči. Můžete se pustit do příběhových misí nebo se prostě toulat prériemi, lovit, objevovat skryté poklady, starat se o svůj tábor, nechávat se nečekaně zastřelit ostatními hráči, případně plnit menší vedlejší mise, na které náhodně narazíte.

Red Dead Online; gameplay: mise Red Dead Online; gameplay: parta Red Dead Online; gameplay: truhlička

Obrázek 1: Krádež koní je první online mise s živými hráči, na kterou narazíte. Obrázek 2: Divoký západ po boku náhodných kovbojů. Obrázek 3: Najdi a otevři truhličku s pokladem – jedna z menších vedlejších misí.

Tematicky se jedná o osvědčenou klasiku – střílení banditů, zachraňování zajatců, přepadávání vlaků a dostavníků, pátrání po zmizelých osobách a tak podobně. Pokud jste hráli Red Dead Redemption 2, budete se zde cítit jako doma. Volnost, jaké se vám zde dostane, je až fascinující a Red Dead Online díky tomu místy připomene nejeden MMO titul. Svůj charakter si můžete vylepšovat speciálními kartičkami, stejně tak se vám budou postupně zvyšovat základní atributy (zdraví, stamina, Dead Eye), stejně jako v Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online je zatím pouze v beta verzi, většinu času to ale nebylo nijak zvlášť patrné. Tedy až na jednu věc – neustálé odpojování od serverů. Samotný úvod s vězením, osvobozením a setkáním s lady Le Clark jsem dělal nejméně 15x, protože mi hra neustále padala. To samé platí i pro jednu z prvních příběhových misí, kdy po boku 3 dalších hráčů musíte ukrást koně banditům a dovést je do stájí ve městě Valentine. Kolikrát jsem tuto misi opakoval kvůli výše zmíněným důvodům, se mi snad ani nechce počítat.

Red Dead Online; gameplay: alert

Tuto proklatou obrazovku jsem za posledních několik hodin viděl nespočetněkrát.

Přijde mi, že prvních několik hodin jsem na černou obrazovku ALERT oznamující mi odpojení od serverů zíral více času, než jsem strávil samotným hraním. A i když z toho nejsem nadšený, vypadá to, že většina hráčů s tím problémy nemá a můj případ je téměř menšinový. Prostě jsem si vytáhl černého Petra (doslova).

Svět Red Dead Online je nicméně překrásný na pohled, zároveň je ale neúprosný a pomyšlení, že je nyní obývaný vesměs živoucími hráči, kteří nejednají podle žádných skriptů a jsou víceméně nepředvídatelní, tomuto režimu dodává úžasnou atmosféru. A navzdory tomu, že se jedná zatím o pouhou betaverzi, hra působí relativně dotaženým dojmem. Když si tedy pomyslím, že se tento režim bude ještě silně vyvíjet a Rockstar má pravděpodobně v rukávu ještě spoustu trumfů, při představě velikosti finální verze mi z toho jde až hlava kolem.

Red Dead Online; gameplay: dostavník Red Dead Online; gameplay: úkol Red Dead Online; gameplay: tábor

Obrázek 1: Přepadení dostavníku, jedna z oblíbených aktivit na Divokém západě. Obrázek 2: Jak se zbavit nepohodlných osob? Jedině vlakem! Obrázek 3: Podobné tábory budou v Red Dead Online vaším bezpečným útočištěm.

Divoký západ obývaný rozjívenými hráči

Red Dead Online je brilantní koncept, který v zásadě, až na pár technických problémů, funguje bez větších potíží už teď. Největším potenciálním problémem by tak paradoxně mohla být samotná komunita. Zatím totiž, zřejmě v návalu euforie, většina hráčů v misích na nikoho nečeká a sobecky si jedou na vlastní triko, případně ve Free Roam módu pobíhá po mapě a střílí vše, co se jen pohne, kvůli čemuž Red Dead Online bohužel připomíná spíše jedno obří PVP kolbiště.

Red Dead Online; gameplay: killed

Když natrefíte na hráče, co zrovna nemá úplně přátelskou náladu.

Se systémem morálky a dobré pověsti si tak velké procento hráčů nedělá hlavu a podle mého názoru je to velká škoda. Red Dead Online je ale momentálně na startu své cesty, je tak možné, že tvůrci ještě celý systém překopají, aby vaše volby v budoucnu hrály mnohem větší roli. Samozřejmě respektuji, že se někdo rozhodne hrál stylem „obávaný desperát zabíjející pohledem”, přál bych si ale, aby to s sebou neslo určité důsledky, třeba že na něj bude vypsaná vysoká odměna. To by bylo fantastické.

Red Dead Online; gameplay: jezero

Kdyby to někdo náhodou nevěděl, tak Red Dead Online vypadá vizuálně fantasticky.

Red Dead Online je potenciální hit ve vývoji

Rockstar Games evidentně nehodlají nic podcenit a mají v úmyslu Red Dead Online dotáhnout do kvalitativního stavu, na jaký jsme u jejich titulů zvyklí. Jediná věc, která by potenciálně Red Dead Redemption mohla podle mého názoru potopit, by byly agresivní mikrotransakce. Uvidíme, jak se k tomuto tématu vývojáři postaví, doufejme ale, že to vezmou za správný konec.

Celkově vzato je však Red Dead Online nadmíru slibnou multiplayerovou nadstavbou už v základu vynikající hry. Cesta k finální verzi sice nejspíš bude dlouhá a trnitá (kaktusy zde koneckonců rostou všude), stejně jako na skutečném Divokém západě. Jsem si ale jistý, že cílová destinace bude stát za to.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi.

i Podívejte se na všechny články z herní sekce
i Mohlo by vás zajímat

Red Dead Online vychází na PS4 a Xbox One a je plánováno na listopad roku 2018 jako veřejná beta. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.


Red Dead Redemption 2 - Xbox One
Hra pro konzoli - America, 1899. Amerika, 1899. Konec éry divokého západu začal a muži zákona loví poslední zbývající psanecké gangy. Ti, kteří se nevzdají nebo nepodlehnou, jsou zabiti. Red Dead Redemption 2 od tvůrců Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption je epický příběh o životě v Americe za úsvitu moderní doby.

+ ZDARMA Krabička BETHESDA

1 799,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Horní Počernice
Objednací kód: MXO353
Red Dead Redemption 2 - PS4
Hra pro konzoli - America, 1899. Amerika, 1899. Konec éry divokého západu začal a muži zákona loví poslední zbývající psanecké gangy. Ti, kteří se nevzdají nebo nepodlehnou, jsou zabiti. Red Dead Redemption 2 od tvůrců Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption je epický příběh o životě v Americe za úsvitu moderní doby.

+ ZDARMA Krabička BETHESDA

1 799,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Horní Počernice
Objednací kód: MSX355
1 799,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0843
Red Dead Redemption  - Xbox One Digital - Hra pro konzoli
Nové
749,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1060
2 549,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0845
2 199,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0844
Xbox One S 1TB + Forza Horizon 4 + Red Dead Redemption 2
Herní konzole AMD Octa-Core, 8GB RAM,1TB HDD, Blu-Ray, HDMI 2.0, Wireless Gamepad, USB 3.0, WiFi 802.11b/g/n, bílá

+ ZDARMA Stojan Xbox One S Vertikální stojan

Xbox One S 1TB + Forza Horizon 4 + Red Dead Redemption 2 - Herní konzole
-18%
-18% 8 490,-
6 990,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: MXO005ap3b
0
Vytisknout
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB21
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi