Red Dead Online (NOVINKA) – nový obří patch je zaměřen na Frontier Pursuit

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Red Dead Redemption 2 je skvělá hra. Tak skvělá, že našeho recenzenta Štěpána chytila lasem kolem krku jako nezbedné dobytče a nepustila do doby, než jí udělil blyštivých 95 %. A jak na to odpovědělo Red Dead Online? Podle některých jsou servery pustoprázdné a prohánějí se na nich pouze motouzy suché trávy. Podle jiných to je skvělá zábava (i když za GTA V online těžce zaostává) a poslední patch by titulu od Rockstar mohl ještě přilepšit. Více v dnešní novince.

NovinkyDojmy z hraní (PS4)

Red Dead Online; wallpaper: frontier


• Žánr: Akční adventura • Vývojář: Rockstar Studios • Vydavatel: Rockstar Games • Platformy a Datum vydání: PS4, Xbox One (listopad 2018 – veřejná beta) Homepage • Čeština: Ne


Části článku:


Red Dead Online – Novinky

  1. (14. 9. 2019) Rozeberme si několik větších novinek z patche 1.11
  2. (6. 8. 2019) Lovci odměn či pokladů pro dobrodružné povahy
  3. (4. 6. 2019) Hajný je lesa pán

Rozeberme si několik větších novinek z patche 1.11

• Novinka: 14. 9. 2019 • Autor: Jiří Fait

Nejnovější update pro Red Dead Online dorazil a s ním i sáhodlouhá patch notes esej plná změn. Veskrze jsou hlavně o složce Frontiers, o které jsme vás informovali v poslední novince, ale pro připomenutí – jde o přidání profesí, které ještě více rozšíří možnosti RDO. Jde o tak zásadní změny, že bude nejlepší, když si několik z nich trochu podrobněji rozpitváme.

Red Dead Online: Frontier Pursuits

Pustit se do všech tří profesí zároveň, to by i Clint Eastwood pochvalně zabručel.

The Outlaw Pass: Pokud hrajete Fortnite, Apex Legends nebo kterýkoli jiný online titul, bude vám slovo „Pass“ povědomé. The Outlaw Pass je v podstatě nová volitelná část hry k zakoupení, díky které se vám zpřístupní dodatečné odměny (Wheeler, Rawson & Co. klub nabízí svoje separátní odměny a Outlaw Pass je v podstatě upgrade). Postupem skrze všech 70 úrovní passu můžete získat až 35 zlatých cihliček (Gold Bars), což je zároveň také cena pro zakoupení dalšího Outlaw Passu. Ostatní odměny obsahují limitovanou edici oblečků, Role XP boost, mapy pokladů, koňské masky a taky možnost nastavit si jiný styl chůze a emotikony pro vašeho kovboje. První sezóna Outlaw Passu poběží do 18. listopadu.

Profese: Jednou z největších změn v patchi 1.11 jsou jistě profese (nebo Roles). Jsou (prozatím) tři a jde o Bounty Huntera (lovce odměn), Tradera (obchodník) a Collectora (sběratel). Pokud byste chtěli zvolenou roli co nejrychleji „vylevelit“ na maximální úroveň, uděláte nejlépe, pokud se zaměříte pouze na jednu z nich. Budete mít ale také možnost svůj čas rozložit mezi všechny tři. Každá z nich vám poskytne unikátní skilly, vybavení, předměty a tak dále. Bounty Hunter umí například provádět parádní (nejen vizuálně) triky se zbraněmi, Trader může získat velkou bednu na ukládání svých zbraní a také schopnost vycvičit táborového psa tak, aby dovedl vyčmuchat případné zloděje, a Collector bude mít přístup k detektoru kovů k hledání cenností a také si může zvětšit kapacitu batohu.

Red Dead Online; screenshot: role (profese)
Kromě cool triků a několika inventářových věcí navíc, mění Roles také celkový styl hry. Coby Bounty Hunter lovíte kriminální NPC pro peníze, Trader se snaží vydělat lovem a následným prodejem všeho použitelného a Collector… ten hledá poklady.

Nové mise, Free Roam eventy: Ať už si zvolíte jakoukoli roli (profesi), zjistíte také, že svět kolem vás najednou nějak ožil a rozrostl se. Do updatu přibyly nové mise a události náhodně se objevující v divočině, nový Showdown Mode a Freeroam aktivity pro nějakou tu PVP akci. Daily Challenges budou rozšířeny o dodatečné aktivity ušité na míru určitým profesím a třešničkou na dortu pak bude Trade Route, což vypadá na event, při kterém by hráči měli společně bránit jedoucí vlak proti vlnám banditů.

Customizace: Do RDO také přibudou rozšířené možnosti pro úpravu vaší postavy, které mají být jak kosmetického, tak i gameplayového rázu. Update totiž přidává hromadu volitelných účesů, bradek, plnovousů, emotikonů a oblečení spolu s možností si změnit komplet celý vzhled, ovšem pouze za „menší obnos“. Poprvé si svého panáka můžete změnit zdarma, ale za každou další změnu si už zaplatíte herní měnou. Navíc si můžete pozměnit váš herní styl různými úpravami v existujících a také devíti nových Ability Cards. Mezi těmi zbrusu novými se objeví zajímavosti s názvy jako „Kick in the Butt“ nebo „Fool Me Once“ karty upravující schopnosti vaší postavy.

Pohyb a střelba: Celkový pohyb hrdiny by se měl zrychlit a být mnohem plynulejší. Některé redundantní úkony, jako lezení po žebříku a lootování, mají mít rychlejší animace. Kamera bude mnohem pohotovější, což oceníte hlavně při PVP přestřelkách a do hry také přibyla nová možnost, jak někoho srazit k zemi. Dříve používaný „tackle“ nyní nahradí „shove“ a tackle (stále bude k dispozici) spíše selže, pokud se budete pokoušet povalit k zemi někoho, kdo je na to připravený. Zranění způsobené zbraněmi se má celkově zvednout v celém spektru, ovšem konkrétně třeba headshot zranění by se mělo snižovat podle toho, z jaké vzdálenosti budete střílet. Čím vyšší vzdálenost, tím nižší zranění. A na závěr – pokud hrajete v Defensive Mode, zranění vám způsobené bude ještě nižší.

Patch notes v celé své podrobné kráse naleznete zde.

• Zdroje: rockstargames.comLovci odměn či pokladů pro dobrodružné povahy

• Novinka: 6. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

Novinky ze světa Divokého západu se na našich stránkách na chvilku odmlčely, protože stejně jako v herním světě, také mezi kovboji zavládla mírná letní letargie. Z ní by nás ovšem měl probudit update Red Dead Online, o němž jsme vás informovali v červnu. Hráči se budou moci vžít do rolí tří povolání pracujících pro společnost různými způsoby. Nejmírumilovnějším bude obchodník (Trader), který z malého stánku s kožešinami a masem může nakonec vytvořit prosperující společnost poskytující ostatním náboje, jídlo a další komodity pro život v divočině.

Red Dead Online; screenshot: trader Red Dead Online; screenshot: bounty hunter Red Dead Online; screenshot: collector
Role v Red Ded Online mají zlákat další hráče, kteří v digitálním Divokém západě hledali smysluplnou činnost. Patříte mezi ně?

Zážitek z druhé strany spektra, než je začínající hokynář, poskytne lovec odměn (Bounty Hunter), jenž půjde po krku desperátům. Někteří z nich budou ovládáni umělou inteligencí, ale na Wanted plakáty se dostanou také tváře zločinných hráčů tyranizujících okolí. Díky riskantnějšímu povolání, při kterém se nebude šetřit olovem, se lovci odměn dostanou k lepšímu lasu, novým trikům se zbraněmi, orlímu pohledu během sprintu a dalším vychytávkám, jež jim pomohou chytit zločince živé, nebo mrtvé, to už záleží na vás.

Kompromisem mezi výše uvedenými povoláními se zdá sběratel (Collector) nebo lovec pokladů, chcete-li. V jeho kůži se zaměříte na hledání prastarých artefaktů, drahokamů a sběratelských kousků. Můžete je prodávat po částech, nebo zkompletovat celý set a získat od místních obchodníků jmění. Postupně se propracujete k lepší výbavě, jejíž součástí se stane kvalitnější dalekohled, lucerna u sedla nebo dokonce primitivní detektor kovu. V každém případě se budete muset vydat do divočiny a nesedět jako obchodník na zadku, ale nebudete v takové permanenci jako lovec odměn. Z mého pohledu je indianajonesovský charakter jasná volba. Koho si zvolíte vy?

Vývojářské drobečky, které hodně potěší

Trojice rolí je samozřejmě hlavní devizou celého updatu Red Dead Online, ale nabízí se řada dalších menších úprav, jež potěší svým přístupem k připomínkám komunity o pohybu, střelbě, mechanikách a různých nedostatcích grafického rázu. Osobně se hodně těším na příští update, protože tvůrci slibují reskin postavy. S novými grafickými možnostmi bychom se tak mohli dočkat pestřejších charakterů a také odčinit své rádoby vtipné pokusy s vizuálem, které nyní nelze vzít zpět. Detailnější informace najdete v poznámkách na oficiálních stránkách Rockstar.

• Zdroje: rockstargames.comHajný je lesa pán

• Novinka: 4. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Spousta hráčů kašle na ostatní šílence, kteří se prohání prériemi a lesy v Red Dead Online, a místo toho se raději projdou nádhernou přírodou, jdou na ryby či začnou stopovat nějakou kořist mezi stromy a větvovím hlubokých hvozdů. A právě na ně mysleli tvůrci z Rockstar Games, když připravovali novou aktivitu Wild Animal Kills Challenge. Během tohoto Free Roam Eventu je vypnuto střílení na ostatní hráče, ale sbíráte body za lovení zvířat – od těch nejmenších králíků po majestátní jeleny. Pozor ovšem na vlky a medvědy, které čerstvá krev přirozeně naláká do vašeho revíru.

Red Dead Online; screenshot: Heads for the Hills
Taky vám plakáty na nové režimy připomínají klasické plakáty Tarantinových filmů? Heads for the Hills se k nim velmi blíží.

Pokud ovšem raději vyhledáváte přímou konfrontaci s ostatními kovboji a kovbojkami na digitálním Divokém západě, tak si nemůžete nechat ujít čerstvý Showdown režim Heads for the Hills, v němž se snažíte za každou cenu dostat do své bezpečné zóny, zatímco ostatní vám jdou po krku. Hodně mi to připomíná knížku Stephena Kinga Running Man (je i film, ale ten pouze na vlastní nebezpečí). Intenzivně adrenalinové honičky, při nichž se můžete nejen hnát ke svému cíli, ale také využívat plížení, nabízí další zajímavou alternativu k záplavě stávajících módů.

Na další týden chystá studio Rockstar další dva režimy – Public Enemy a Sport of Kings, o nichž vás samozřejmě budeme informovat na naší stránce. Mimo neokoukané možnosti, jak se pustit do křížku s podobně naladěnými hráči, očekávám také záplavu oblečení a nových zbraní. Ostatně spolu se současnou aktualizací přichází do Red Dead Online neonošená garderoba, v níž najdete i impozantní mývalí čepici. Kompletní seznam novinek najdete zde.

Red Dead Online; screenshot: mýval
Slušivá čepice mývala může být módním hitem Red Dead Online.

• Zdroje: rockstargames.comMadam LeClerk se brzy dočká pomsty

• Novinka: 16. 5. 2019 • Autor: Jakub Němec

Zatímco se někteří pravidelně vrací do sedel, aby si užívali simulace nebezpečného prostoru Spojených států na konci 19. století, pouštěli se do zápolení v různorodých soutěžích a výzvách nebo se jen tak poflakovali v živoucím světě drsných mužů a žen, tak několik věrných hltá každou příležitost, aby se dozvěděli více o cestě pomsty Jessicy LeClerk. Vyšetřováním smrti jejího muže jste byli pověřeni během prvních pár minut, co jste byli zachráněni ze spárů mužů zákona. Během plnění předchozích misí jste si vybrali cestu pistolníka nebo vyvrhele, na niž navazují další úkoly, které vás v rámci současné aktualizace přivedou do Blackwateru.

Red Dead Online - Beta trailer

Příběhové eskapády kolem pátrání po vrazích manžela madam LeClerk naberou na obrátkách.

Mimo hlavní kampaň se můžete setkat také s celou řádkou dalších postav z původního Red Dead Redeption 2, jež zavítaly do multiplayerového režimu a mají pro vás vznešené poslání či prácičku, u níž se řádně zasviníte. Tvůrci z Rockstar Studios nezapomněli ani na aktualizaci oblíbených náhodných událostí vytrhávajících vás ze stereotypu během cestování a žádajících vaši plnou pozornost v každé minutě pobytu v zemi desperátů. Odměnou za vaši snahu vám samozřejmě na účet připlují peníze a zlato, nemluvě o kýžených zkušenostech.

Když nemluví kolty

Velké oblibě mezi pistolníky se zřejmě těší soutěže v lovení ryb, což tvůrci jistě zpozorovali, protože vytvořili soutěže fungující na podobné bázi. Mimo zápolení o největší úlovek z bystřin místních potoků se můžete přihlásit do soutěže ve střelbě na ptactvo či ve sbírání bylinek. Pokud toužíte po větším napětí, ale stále nechcete vystřílet celou hospodu, abyste si zvedli tepovou frekvenci, vyhledejte jeden z pokerových stolů v Blackwateru, Saint Denis, Tumbleweedu, Valentine či Flatneck Station, kde si můžete přijít na pěkné bohatství, ale také prohrát vlastní kalhoty. V populární verzi Hold ´Em změříte síly až s pěti dalšími hráči u veřejných stolů nebo můžete vyzvat na partičku jen některé ze svých přátel v soukromých seancích.

Red Dead Online; gameplay: postavy Red Dead Online; gameplay: pribeh
V průběhu Red Dead Online narazíte opět na spoustu zajímavých postav, včetně několika starých známých.

Ve chvíli, kdy již cítíte nutkání provětrat své palné zbraně, můžete sáhnout po osvědčených režimech nebo vyzkoušet nový Showdown mód Overrun, v němž budete zabírat území. Možná si někdo z vás vzpomene na zběsilý závod z Muže od Sněžné řeky, ale tady se nehraje tak fér. Místo toho se střílí o sto šest, takže můžete prověřit rychlopalný revolver LeMat, který najdete v katalozích příslušných obchodů. Ve specializovaných hokynářstvích na vás také čekají nové kousky ošacení, abyste vypadali k světu. Stejně tak lze získat nové výrazové prostředky nonverbální komunikace.

Výstup z beta verze fakticky pro hráče nic neznamená (tvůrci jen dávají světu najevo, že mají hotovo), protože dlouhodobá podpora multiplayrového Divokého západu nekončí. Na konci května, přesněji 28., přibudou nové módy Showdown následované dalšími výzvami v průběhu června. Léto bude v Red Dead Online celkově nabité obsahem, protože se budeme moci vžít do tří nových rolí – lovce odměn, obchodníka a sběratele. Abyste byli neustále v obraze, sledujte náš kanál, novinky pro vás budeme pečlivě hlídat.

Red Dead Online; screenshot: overrun
Zběsilý úprk pro mrzký kousek země s bzučícími kulkami kolem uší – mód Overrun

Kompletní seznam novinek v Red Dead Online zde

• Zdroje: rockstargames.comPlundruj své okolí

• Novinka: 12. 4. 2019 • Autor: Jakub Němec

Naše dnešní novinka se bude převážně věnovat čerstvému módu v rámci přestřelkových režimů Showdownu. Chlubí se názvem Plunder, což je více než vypovídající označení. Během omezeného časového úseku budete se svým týmem ždímat centrální sklad zásob a nosit si je na svou základnu. Asi nepřekvapí, že čím větší hromadu si nakřečkujete, tím více se blížíte vítězství. Jak jsme si u westernového multiplayeru studia Rockstar zvykli, inovacím se meze nekladou. Je jasné, že samotné přestřelky u zdroje zboží by asi náročné hráčské publikum neuspokojily, a proto se můžete vydat směrem k nepřátelskému ležení, pracně ukořistěné zásoby zde ukrást a dát jim nový domov pod vaší ochranou.

Red Dead Online; gameplay: kostým
Svou garderobu můžete díky aktualizaci bety Red Dead Online obohatit o klobouk Owanjila, kalhoty Concho a sako Porter.

Háček vězí v tom, že když u sebe máte lup, jste viditelní pro ostatní hráče, takže se okamžitě pustí po vaší stopě toužíce po vašem nečestně nabytém majetku. Náležitě se tak projeví týmová strategie, která se v Red Dead Online stále častěji dostává ke slovu, protože velmi často hráči zapomenou na centrální skladiště a nahánějí či brání zvýrazněné rabiáty, čímž se celý zážitek přibližuje k tradičním honičkám známých z FPS jako Capture the Flag. Odvážlivcům může pomoci nový zdroj schopnosti Dead Eye, která se nabíjí v rámci týmu a jež nyní poskytne bonusové zranění. S novým updatem se samozřejmě můžete těšit na nové ošacení a další úpravy koloniálního katalogu.

Veškeré podrobnosti o novém updatu si můžete přečíst na oficiálních stránkách hry.

• Zdroje: rockstargames.comVzhůru do oblak!

• Novinka: 10. 4. 2019 • Autor: Jakub Němec

Dynamit sloužil jak v Red Dead Redemption 2, tak v Red Dead Online jako prostředek k hromadné likvidaci cílů, na něž nestačilo obyčejné střelivo. V novém módu Up in Smoke se budete muset proplížit či prostřílet do tábora nepřátel, zde umístit nálož trhavin a sledovat, jak po vaší návštěvě zůstává na základně soupeřů chaotická hořící změť. Ve chvíli, kdy váš tým úspěšně přestěhuje všechny válečky překvapení strýčka Nobela k oponentům, zápas končí vašim vítězstvím. Režim Up in Smoke tak nabízí kombinaci agresivního přístupu spolu s plížením, což by mohlo vyhovovat hráčům hledajícím nové výzvy, a třeba osloví zrovna vás.

Red Dead Online; gameplay: rybaření
Nepřátelský tábor pozná, zač je toho loket, když do něj donesete svou výbušnou zásilku.

Vývojáři z Rockstar Games se rozhodli nalákat hráče dalšími příležitostmi. Mimo pravidelných updatů katalogu obchodníků, naposledy o zimní kabát na schování brokovnice, sako Benbow či klobouk Manteca, se můžeme během několika týdnů připravit na další novinky, jež mají přinést další čerstvé módy a úpravy hratelnosti. Tvůrci každou změnu doprovází lákavými akcemi. Tento týden jsme se mohli dočkat zrychleného získávání zkušeností, takže uvidíme, čím nás překvapí příště. Novinky ze světa Red Dead Online pro vás budeme nadále sledovat.

• Zdroje: rockstargames.comNechci se s tebou prát?

• Novinka: 21. 3. 2019 • Autor: Jakub Němec

Red Dead Redeption 2, potažmo její multiplayerová odnož, se náležitě pyšní oceněními za jeden z nejlépe zpracovaných přírodních ekosystémů v otevřeném světě. Možná stejně jako já milujete procházky digitální prérií, při nichž objevujete zapadlé kouty Divokého západu. Z rozjímavého klidu vás ovšem bleskem vyvede rozjívený desperát, jenž ve vás nevidí pouhého pocestného, ale spíše pohybující se terč hodný okamžité likvidace. Už v minulé novince jste se dočetli, že se zákeřnými bandity rozsévajícími smrt na počkání tvůrci z Rockstar Studios statečně bojují. Podle všeho ovšem vyhodnotili, že trestání zloduchů není dostačující, a tak dali mírumilovnějším hráčům možnost se účinně bránit.

Red Dead Online; gameplay: rybaření
Agresivní hráči dostali pořádně za uši. Musíme si počkat, jestli se snaha Rockstaru projeví v pohodovějším zážitku pro klidnější pistolníky.

Novinku tvůrci shrnuli pod název Hostility systém, díky němuž se můžete profilovat jako počestný kovboj, který nemá potřebu chrlit olovo po všem okolo. Podle mě největší přínos tkví v možnosti uvést svou postavu do tzv. defenzivního herního stylu nabízejícího prostor pro sebeobranu v případě napadení ze zálohy. Útočník nemůže bránícího se pistolníka odprášit kritickým headshotem, ani jej chytit do lasa a vláčet jej prachem za svým bujným ořem. Právě naopak dostane napadený čas na reakci a navíc na něj není uvalena odměna, pokud při obraně soupeře pošle do věčných lovišť. Agresivní herní styl umožní pokračovat v dosud nastaveném trendu, ale predátoři mezi kovboji to budou mít o poznání těžší.

Hostility systém se automaticky vypne při plnění výzev proti ostatním hráčům, takže pozor na to, do jaké zóny právě vstupujete, ale pohyb po krajině s lovem zvěře či rybaření u řeky v parném odpoledni už nebude provázán stresem z přepadu. Řešení chování psanců ovšem není jediným přínosem jarního updatu Red Dead Online. Těšit se můžete na nové soutěže a události (bránění lidí v nouzi, přepadení, záchranu civilistů), objeví se další příběhové mise umožňující pomstu madam Jessicy LeClerk a na pultech obchodů narazíte na klasickou zbraň z původního Red Dead Redemption – revolver LeMat. Podrobnosti si můžete přečíst na oficiálních stránkách RDO. Takže nač ještě čekáte, Divoký západ láká všechny dobrodruhy!

Red Dead Online; gameplay: lemat
Revolver LeMat potěší především pamětníky původního dílu Red Dead Redemption.

• Zdroje: rockstargames.comStále ještě ve „střelecké horečce“?

• Novinka: 26. 2. 2019 • Autor: Jakub Němec

Od spuštění bety se prostředí Red Dead Online hodně změnilo. Z nespoutaného a zákonem nekontrolovatelného Divokého západu se stalo alespoň v rámci možností kultivované prostředí, kde sice smrt číhá za každým rohem, ale konečně si jej užije také pistolník, který sem nepřišel lovit skalpy. Nebojte se, stále můžete být desperátem, před nímž se roztřesou kolena i těm nejotrlejším rančerům, ale už to nebudete mít tak snadné. Nový systém trestání trestných činů vás sice nechá po určitý čas vyplatit se ze svých hříchů, ale když to nestihnete, vrhnou se na vás lovci odměn a máte o zábavu postaráno.

Asi se moc nespletu, pokud řeknu, že jste si již vyzkoušeli nový battle royale mód Gun Rush. Na rozdíl od pobíhání s nožem a lukem se v tomto režimu ozývá rána za ránou a vzduch je prosycen vůní střelného prachu. Komornější arény v lese, okolo vesnického sídla nebo v městské zástavbě nabízí hřiště až pro 32 odvážných, kteří se bez skrupulí pozabíjejí pro lákavou odměnu ve zlatých cihlách, dolarech a zkušenostech. Sehrané gangy se mohou vydat do týmových přestřelek, v nichž není na hrdinské náběhy do otevřeného prostranství místo. Dobře zvolená taktika a opevnění na vyvýšeném místě je rozhodně lepším receptem na vítězství.

Já chytil tááákovouhle rybu!

Od intenzivních adrenalinových soubojů v uzavřených arénách si můžete v Red Dead Online odpočinout mnoha způsoby. Koho už nebaví prozkoumávat širé končiny rozlehlé mapy, tak se může vydat na ryby. V rámci výzev totiž přibyla tzv. Fishing Challenge, v níž se budete snažit ulovit co nejvíce ryb určitého druhu, samozřejmě s přihlédnutím na jejich velikost. Veškeré vybavení vám bude propůjčeno, včetně návnad, takže nemusíte pobíhat po louce a hledat masité červy, na kterých by si mohli pochutnat šupinatci v řece. Bude zajímavé sledovat, jak moc se v těchto výzvách projeví náhoda a nakolik dovednosti.

Red Dead Online; gameplay: rybaření
V Red Dead Online se začne rybařit ve velkém. Uvidíme, jak atraktivní budou závody v lovu šupináčů pro hráče a jestli se dostane také na chytání legendárních kusů.

Společně s rybařením vychází v patchi plánovaném na 26. února nový způsob, jak lovit body v přestřelkách. V rámci Free Roam Eventu Fool’s Gold budete dravě pronásledovat hráče oblečeného v brnění z ryzího zlata. Pokud jej ukořistíte pro sebe, tak se stanete lovnou zvěří vy. Ze souboje samozřejmě vyjde jako vítěz pistolník s největším počtem bodů, takže se budete muset pořádně ohánět a prokázat schopnosti na nejvyšší úrovni. Uvidíme, zda se v rámci tohoto režimu vyskytnou ještě jiné rozdíly, či zda jde o reskinovanou podobu dřívějších soutěží.

Další důkazy, že tvůrci ze studia Rockstar Games neustále pracují na vylepšování Red Dead Online, na sebe nenechají čekat. V rámci rozsáhlého patche totiž přibudou nové variace Showdown módu Up in Smoke, Spoils of War a Plunder, v nichž dojde na kradení zásilek a přežívání nájezdů soupeřů. Rozšíření se dočkají také závody na koňském hřbetě v rámci tzv. Target Races, během nichž podél tratě budete muset sestřelovat cíle, abyste splnili podmínku průjezdu kontrolním bodem. Neodmyslitelnou součástí patche jsou nové zbraně – Evansova opakovačka od B. D. and Co. nebo silná dvouhlavňová brokovnice vyrobená společností D.D. Packenbush. Zkrátka to vypadá, že se na Divokém západě ještě chvíli zdržíme.

• Zdroje: rockstargames.comK nohám ti dám zlaté pruty, nebo je nakoupím

• Novinka: 19. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Po poslední aktualizaci Red Dead Online mají hráči možnost si za reálné peníze nakoupit i Zlaté cihly (Gold Bars), prémiovou herní měnu, kterou budete moci nově utrácet za virtuální předměty kosmetického ražení. Ceny se budou pohybovat zhruba od 10 do 100 (reálných) dolarů, cihly ale půjdou získat i klasickým hraním, zabere vám to ovšem nepoměrně déle než vytáhnutí kreditky z peněženky.

To je také pravděpodobně i záměrem tvůrců hry, čemuž napovídá i podezřele nevyvážený ekonomický model Red Dead Online, kdy hráči během hraní dostávají za splněné úkoly vcelku mizivé odměny. Tvůrci tak dost možná spoléhají na to, že spousta hráčů prostě rezignuje a to, co chtějí, si dříve nebo později koupí za vlastní.

Red Dead Online; gameplay: vitani
Mikrotransakce dostihly Red Dead Online již v betaverzi.

Dobrá zpráva ale je, že mikrotransakce v Red Dead Online zdá se nefungují na principu Pay To Win a nedávají vám oproti ostatním hráčům žádné herní výhody, takže do nákupu virtuálních předmětů vás tak vlastně nic nenutí. I tak je ale spuštění miktotransakcí v nedokončeném multiplayerovém režimu AAA hry poněkud zarážející, nemyslíte?Jó, kovboj, ten tvrdej chleba má

• Novinka: 11. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Trávit na Divokém západě několik hodin, riskovat svůj vlastní život při nebezpečných úkolech a nakonec skončit s pár dolary v kapse, to asi není nikoho představa ideálního odpoledne. V Red Dead Online to ale nebylo nic moc výjimečného a v hráčích to vyvolávalo obavy ze záměrně „rozbitého” systému, který by uživatele nutil k nákupu herní měny za skutečné peníze prostřednictvím mikrotransakcí.

Zatím to ale vypadá, že se jednalo o planý poplach. Rockstar Games se totiž celému problému podíval na zoubek a celý systém trochu pošteloval, navíc přihodil něco málo navíc. V posledním updatu Red Dead Online tak došlo nejen k výraznému upravení odměn za nejrůznější aktivity ve hře, ale i ke zlevnění většiny zbraní.

Red Dead Online; gameplay: vitani
Takhle nějak vypadají hráči vítající poslední změny provedené v Red Dead Online.

To je určitě správný krok k funkčnějšímu online režimu, Rockstar ale navíc jako projev díků za zájem o jejich hru každého hráče, který se doposud bety zúčastnil, odměnil 15 zlatými cihlami a 250 dolary, což na zdejší poměry věru nejsou zrovna drobné.

Vypadá to tedy, že vývojáři zodpovědní za Red Dead Online feedback svých fanoušků poslouchají, což je dobrá zpráva. Bohužel hra má do své plné verzi pravděpodobně ještě velmi daleko, všechny tyto úpravy mohou v budoucnu ještě projít výraznými změnami. Snad se tedy bude Red Dead Online vyvíjet jen k lepšímu.Kdy dorazí Red Dead Online?

• Novinka: 27. 11. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Rockstar Games právě oznámili, že vysoce očekávaný multiplayerový mód pro Red Dead Redemption 2 si budeme moci zahrát už… fanfáry prosím… tento týden. Tedy alespoň betu. Vlastníci Ultimate edice už budou do online prostoru Divokého západu vpuštěni 27. 11. 2018, pro všechny ostatní se tento režim postupně zpřístupní do konce tohoto týdne.

Než ale začnete vykřikovat „JÍHÁ!” a samou radostí střílet z revolveru do vzduchu, musíte si uvědomit, že se zatím jedná pouze o beta verzi, která se bude v průběhu času zřejmě silně měnit a upravovat. Zatím to tedy vypadá, že budete moci vyrazit do rozlehlých pustit ve skupině až sedmi lidí, zakládat tábory, lovit, zabíjet bandity a tak podobně. Co dalšího nás čeká v budoucnosti, zatím můžeme pouze odhadovat. Více informací vám přineseme, až se brány Red Dead Online konečně otevřou.Red Dead Redemption 2 chystá hodně divoký multiplayer

• Oznámení: 20. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

No dobře, titulek tak trochu provařil, co Rockstar chystá, ale i přesto se jedná o zprávu, která si vaši pozornost určitě zaslouží. Red Dead Redemption 2 se totiž dočká plnohodnotného online režimu odehrávajícího se v obřím otevřeném světě ze singleplayerové části hry. 

Z teoretického hlediska by se v podstatě mělo jednat o rozšířený a v mnoha ohledech vylepšený multiplayer z původní hry, který unikátním způsobem propojoval dějovou složku s kooperativními prvky. Red Dead Redemption 2 samozřejmě půjde mnohem dál, Red Dead Online totiž bude průběžně vylepšováno novými updaty a dodatečným obsahem. Tvůrci zde nepochybně uplatní i spoustu zkušeností získaných při vývoji GTA Online, a i když jsou obě hry poměrně odlišné, jako inspirace a výchozí bod k další evoluci budou nepostradatelné.

Red Dead Redemption 2 – oficiální video (trailer)

Z online režimu zatím žádné video k dispozici není, proč se ale znovu nepodívat na trailer č. 3?

Spuštění Red Dead Online je plánováno na listopad roku 2018, nejprve jako veřejná beta, o níž se prý již brzy dozvíme nějaké informace. Tvůrci jsou si vědomi toho, že stejně jako většina velkých multiplayerových titulů se nejspíš nevyhnou nějakým porodním bolestem. Kdo už někdy rodil na rozpáleném písku prérie, ví, že to není nic příjemného, v Rockstaru jsou ale přesvědčeni, že s pomocí oddané komunity se jim podaří všechny chybky časem vychytat a dočkáme se silného a proklatě zábavného online westernového zážitku.

Přístup do Red Dead Online bude mít každý, kdo si zakoupí plnou verzi Red Dead Redemption 2, ať už na PS4 nebo Xbox One. Ta dorazí do obchodů již za měsíc, tedy 26. října 2018. A po oznámení multiplayerového režimu naše očekávání dosahují přímo nebeských výšin. Nebo minimálně výšky poledního slunce tyčícího se nad salloonem.

Red Dead Online, screenshot, parta
Stane se Red Dead Online stejným hitem jako stále populární GTA Online?

Red Dead Online – Dojmy z hraní (PS4)

  1. Online zkušenost se singleplayer úvodem
  2. Red Dead Online – MMO z Divokého západu
  3. Divoký západ obývaný rozjívenými hráči
  4. Red Dead Online je potenciální hit ve vývoji

Online zkušenost se singleplayer úvodem

• Dojmy z hraní: 3. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Hned na začátku Red Dead Online určitě překvapí svým pojetím. Začátek totiž působí jako čistě singleplayerová hra a než se vůbec dostanete k nějaké interakci s ostatními hráči, nějakou tu minutku to potrvá. Příběh začíná ve státní věznici, kde si v poměrně dosti detailním editoru vytvoříte svou vlastní postavu. Zcela nepochopitelně veškeré předdefinované podoby vypadají jako neandrtálci, naštěstí s trochou snahy lze z celé té nabídky „uplácat” normálně vypadající obličej.

Red Dead Online; gameplay: výběr postavy Red Dead Online; gameplay: obličej Red Dead Online; gameplay: mundur
Obrázek 1: Než si vytvoříte vlastní obličej, je vaše postava chytře schovaná ve stínech. Obrázek 2: A když uvidíte první předdefinovaný obličej, budete si přát, abyste se do stínů zase rychle vrátili. Obrázek 3: Černobílá cesta na svobodu.

Pak už si vás vězeňský fotograf vyfotí a před vámi se otevře obrovský a rozlehlý svět… vězeňského dvora. Sedíte za vraždu (kterou jste samozřejmě nespáchali) a máte před sebou spoooooustu času na přemýšlení. Naštěstí váš pobyt za studenými zdmi nápravného zařízení nemá dlouhého trvání a společně s několika dalšími vězni jste vyslání do nedalekého kamenolomu na „pracovní cestu".

Tam ale nikdy nedorazíte, jelikož vás přepadne neznámý muž, všechny vězně propustí a vás přiměje ho následovat. O pár minut později se dozvíte, že tajemný pistolník se jmenuje pan Horley a pracuje pro elegantní dámu Jessicu Le Clerk, čerstvou vdovu oplakávající zavražděného manžela, z čehož byl neprávem obviněn právě vámi vytvořený charakter.

Red Dead Online; gameplay: Horley
Pan Horley, alias muž, který vás dostal na svobodu.

Během krátké konverzace vám pak paní Le Clerk dá příležitost se se skutečným vrahem vypořádat po svém, pomstít vraždu jejího chotě a začít v životě znovu od začátku, tentokrát snad lépe. Dostanete nové oblečení, necháte si vystavit základní tábor a teď už dělejte, co umíte. Máte revolver, pušku, hrstku nábojů a hluboko do kapsy. Jak s touto situací naložíte, je víceméně na vás. Brány Divokého západu se otevírají.

Red Dead Online – MMO z Divokého západu

Po striktně singleplayerovém zážitku se tak konečně dostáváte do online složky, kde si můžete dělat téměř, co se vám zlíbí. Svět je téměř identický jako v Red Dead Redemption 2, pouze NPC notně ubylo, což by měli dorovnat reální hráči. Můžete se pustit do příběhových misí nebo se prostě toulat prériemi, lovit, objevovat skryté poklady, starat se o svůj tábor, nechávat se nečekaně zastřelit ostatními hráči, případně plnit menší vedlejší mise, na které náhodně narazíte.

Red Dead Online; gameplay: mise Red Dead Online; gameplay: parta Red Dead Online; gameplay: truhlička
Obrázek 1: Krádež koní je první online mise s živými hráči, na kterou narazíte. Obrázek 2: Divoký západ po boku náhodných kovbojů. Obrázek 3: Najdi a otevři truhličku s pokladem – jedna z menších vedlejších misí.

Tematicky se jedná o osvědčenou klasiku – střílení banditů, zachraňování zajatců, přepadávání vlaků a dostavníků, pátrání po zmizelých osobách a tak podobně. Pokud jste hráli Red Dead Redemption 2, budete se zde cítit jako doma. Volnost, jaké se vám zde dostane, je až fascinující a Red Dead Online díky tomu místy připomene nejeden MMO titul. Svůj charakter si můžete vylepšovat speciálními kartičkami, stejně tak se vám budou postupně zvyšovat základní atributy (zdraví, stamina, Dead Eye), stejně jako v Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online je zatím pouze v beta verzi, většinu času to ale nebylo nijak zvlášť patrné. Tedy až na jednu věc – neustálé odpojování od serverů. Samotný úvod s vězením, osvobozením a setkáním s lady Le Clark jsem dělal nejméně 15x, protože mi hra neustále padala. To samé platí i pro jednu z prvních příběhových misí, kdy po boku 3 dalších hráčů musíte ukrást koně banditům a dovést je do stájí ve městě Valentine. Kolikrát jsem tuto misi opakoval kvůli výše zmíněným důvodům, se mi snad ani nechce počítat.

Red Dead Online; gameplay: alert
Tuto proklatou obrazovku jsem za posledních několik hodin viděl nespočetněkrát.

Přijde mi, že prvních několik hodin jsem na černou obrazovku ALERT oznamující mi odpojení od serverů zíral více času, než jsem strávil samotným hraním. A i když z toho nejsem nadšený, vypadá to, že většina hráčů s tím problémy nemá a můj případ je téměř menšinový. Prostě jsem si vytáhl černého Petra (doslova).

Svět Red Dead Online je nicméně překrásný na pohled, zároveň je ale neúprosný a pomyšlení, že je nyní obývaný vesměs živoucími hráči, kteří nejednají podle žádných skriptů a jsou víceméně nepředvídatelní, tomuto režimu dodává úžasnou atmosféru. A navzdory tomu, že se jedná zatím o pouhou betaverzi, hra působí relativně dotaženým dojmem. Když si tedy pomyslím, že se tento režim bude ještě silně vyvíjet a Rockstar má pravděpodobně v rukávu ještě spoustu trumfů, při představě velikosti finální verze mi z toho jde až hlava kolem.

Red Dead Online; gameplay: dostavník Red Dead Online; gameplay: úkol Red Dead Online; gameplay: tábor
Obrázek 1: Přepadení dostavníku, jedna z oblíbených aktivit na Divokém západě. Obrázek 2: Jak se zbavit nepohodlných osob? Jedině vlakem! Obrázek 3: Podobné tábory budou v Red Dead Online vaším bezpečným útočištěm.

Divoký západ obývaný rozjívenými hráči

Red Dead Online je brilantní koncept, který v zásadě, až na pár technických problémů, funguje bez větších potíží už teď. Největším potenciálním problémem by tak paradoxně mohla být samotná komunita. Zatím totiž, zřejmě v návalu euforie, většina hráčů v misích na nikoho nečeká a sobecky si jedou na vlastní triko, případně ve Free Roam módu pobíhá po mapě a střílí vše, co se jen pohne, kvůli čemuž Red Dead Online bohužel připomíná spíše jedno obří PVP kolbiště.

Red Dead Online; gameplay: killed
Když natrefíte na hráče, co zrovna nemá úplně přátelskou náladu.

Se systémem morálky a dobré pověsti si tak velké procento hráčů nedělá hlavu a podle mého názoru je to velká škoda. Red Dead Online je ale momentálně na startu své cesty, je tak možné, že tvůrci ještě celý systém překopají, aby vaše volby v budoucnu hrály mnohem větší roli. Samozřejmě respektuji, že se někdo rozhodne hrál stylem „obávaný desperát zabíjející pohledem”, přál bych si ale, aby to s sebou neslo určité důsledky, třeba že na něj bude vypsaná vysoká odměna. To by bylo fantastické.

Red Dead Online; gameplay: jezero
Kdyby to někdo náhodou nevěděl, tak Red Dead Online vypadá vizuálně fantasticky.

Red Dead Online je potenciální hit ve vývoji

Rockstar Games evidentně nehodlají nic podcenit a mají v úmyslu Red Dead Online dotáhnout do kvalitativního stavu, na jaký jsme u jejich titulů zvyklí. Jediná věc, která by potenciálně Red Dead Redemption mohla podle mého názoru potopit, by byly agresivní mikrotransakce. Uvidíme, jak se k tomuto tématu vývojáři postaví, doufejme ale, že to vezmou za správný konec.

Celkově vzato je však Red Dead Online nadmíru slibnou multiplayerovou nadstavbou už v základu vynikající hry. Cesta k finální verzi sice nejspíš bude dlouhá a trnitá (kaktusy zde koneckonců rostou všude), stejně jako na skutečném Divokém západě. Jsem si ale jistý, že cílová destinace bude stát za to.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi.

i Mohlo by vás zajímat

Red Dead Online vychází v listopadu 2018 jako veřejná beta na PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

4,9 59×
Red Dead Redemption 2 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a adventura, - America, 1899. Amerika, 1899. Konec éry divokého západu začal a muži zákona loví poslední zbývající psanecké gangy. Ti, kteří se nevzdají nebo nepodlehnou, jsou zabiti. Red Dead Redemption 2 od tvůrců Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption je epický příběh o životě v Americe za úsvitu moderní doby.
Zlevněno -42 %
649,- 1 129,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO353
4,9 20×
Red Dead Redemption (Game Of The Year) - Xbox 360, Xbox One
Hra na konzoli - Xbox 360, krabicová verze, žánr: akční, - jedna z nejlepších her z drsných dob Divokého západu, sandboxová akční hra od tvůrce GTA Rockstar, GOTY edice obsahuje rozšíření Undead Nightmare
839,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MX355c
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací