Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Black Friday Mmm, tady voní Vánoce

Retro aneb co jsme dřív na telefonech řešili

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Jiří V. Matýsek

Telefon s tlačítky? Dnes téměř rarita, dříve ale nic jiného nebylo. Doba tlačítkových mobilů, která není zas tak vzdálená, na své uživatele kladla zcela jiné nároky než dnešní smartphony. Jiné byly možnosti zábavy, které telefony nabízely, i starosti s nimi. V tomto článku se ponoříme do minulosti a podíváme se na to, co uživatelé tehdejších mobilních telefonů řešili, jak je používali nebo jak se s nimi bavili.

Retro telefony

Co jsme dříve na mobilech řešili – OBSAH

  1. Co telefon, to jiná nabíječka
  2. SMS brány
  3. WAP jako první internet v mobilu
  4. Stahování obrázků, melodií a her přes SMS
  5. Skládání vlastních melodií
  6. Vyměnitelné kryty
  7. Space Impact a Had
  8. Hlášky během vyzvánění telefonu
  9. Rivalové: Nokia vs. Siemens

Co telefon, to jiná nabíječka

Tlačítkové telefony. Tahle  retro zařízení s malým displejem, zpočátku černobílým, později barevným, připadala ve své době všem téměř jako zázrak techniky. A ani zdaleka neuměla jenom volat a psát SMS, měla řadu jiných a zajímavých funkcí. Třeba hry - kdo by neznal oblíbeného hada? Existovala ale celá řada věcí, které jsme na nich museli řešit. 

Například nabíječky, jejichž konektorům dnes vládnou USB-C a Lightning. Zapojí se třeba i potmě a každý má doma kabelů s těmito porty několik. Nemluvě o microUSB, který sice nebyl tak praktický, ale i nyní ho má hodně lidí doma, takže tahat s sebou nabíječku k příteli nebo do obchodního domu nemá smysl.

Retro telefony
Tlačítkové telefony uměly nejen volat. Nabízely spoustu možností zábavy, byť v míře dané omezeními malé obrazovky. Zdroj obrázku: pxfuel.com.

Ne tak v době tlačítkových telefonů. To měl každý telefon svou vlastní nabíječku, a pokud jste si ji zapomněli doma a vašemu telefonu zbývalo posledních pár procent baterie, byl to malér, Nabíječka byla podobně nepostradatelnou věcí jako samotný telefon, a v podstatě se tak stala povinnou součástí zavazadla.

SMS brány

Kdo by se dnes zatěžoval posíláním SMS? Všem se dá mnohem pohodlněji napsat přes některého z kecálků typu WhatsApp, Messenger nebo Viber. Ve své době však byly esemesky základem svižné komunikace a tím nejjednodušším způsobem, jak je odeslat zdarma, byly SMS brány. Dnes už jsou prakticky mrtvé, ale ve své době umožňovaly odeslání i většího množství zpráv najednou. Jednalo se o webové stránky, kam se do jednoho okénka naťukalo číslo odesílatele, do druhého příjemce a konečně do třetího se napsala samotná zpráva. Nejčastěji omezená na 60 znaků.

i Apple iPhone 12 (PREVIEW): čtyři modely, nový design a 5G

SMS bran byly spousty a těžko lze zapomenout na hodiny informatiky ve škole, kdy byly tyhle stránky shozené na liště téměř každého počítače v učebně a více než výuka všechny zajímalo to, zda za tu hodinu v učebně zvládne vyřídit vše potřebné prostřednictvím SMS zdarma.

WAP jako první internet v mobilu

A jsme opět u toho. Data v telefonu? Přístup na WiFi prakticky všude? Kdepak. Když internet v telefonu, tak jedině WAP. Tohle zaklínadlo označuje způsob, jakým se jednoduchá zařízení, třeba právě tlačítkový telefon, mohla připojit k internetu. Škoda, že to s malými displeji vlastně nemělo moc smysl.

Retro telefony
Menší rozměry tlačítkových telefonů měly přece jenom něco do sebe. Zdroj obrázku: pxfuel.com

Princip byl v podstatě jednoduchý: operátoři měli své brány, které upravily obsah běžné webové stránky tak, aby jej byl schopen zobrazit telefon s nízkým výkonem a malým, často černobílým displejem. Datový tok byl účtován za jeden kb a z dnešního pohledu by se uživatel nedoplatil.

Jaké bylo praktické využití? Tak akorát pro rychlé zjištění nějaké nezbytné informace a občasné stažení nějaké melodie či obrázku. Manažeři si třeba mohli kontrolovat stav akcií na burze, sportovní fandové pak výsledky zápasu, na který si vsadili. Takže vlastně na nic, možná tak na machrování před kamarády. Ale každopádně, byl to krok kupředu.

Stahování obrázků, melodií a her přes SMS

Internet a data byl problém. Stejně tak se do telefonu velmi obtížně nahrávaly nové vyzváněcí melodie nebo obrázek na plochu (to už v době, kdy měly telefony barevný displej). Totéž platilo i o stahování her, jiných, než byly ty v telefonu již předinstalované.

Nejjednodušším způsobem, jak se k takovému obsahu dostat, bylo stáhnout ho pomocí SMS kódu. Těch vycházely desítky a stovky v nejrůznějších časopisech zaměřených nejen na počítače a telefony. Kód jste odeslali a zpět vám přišel odkaz na WAP stránku, odkud jste si hru stáhli. A jak jsme psali výše, nic levného to nebylo. Za jednu takovou hru obřích rozměrů 200 kB jste zaplatili klidně i 100 Kč. Podobně to fungovalo i s obrázky a melodiemi, které byly samozřejmě menší a stažené rychleji.

i Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZE): špičková výbava v luxusním těle

Skládání vlastních melodií

Dneska už může být jako vyzváněcí melodie použita jakákoliv oblíbená písnička. Stačí si to jen nastavit při volbě vyzvánění. Ne tak v době tlačítkových telefonů. Kromě výše uvedené možnosti stahování hotových skladeb přes SMS tu byl i jeden způsob pro kreativní jedince. Melodii jste si mohli sami složit nebo pomocí editoru naťukat v podobě písmen a číslic do telefonu tón po tónu (opět k nalezení v nejrůznějších časopisech). Bylo to zdlouhavé, nepřesné, ale ten pocit úspěchu na konci byl k nezaplacení.

Retro telefony
Telefony značky Siemens ve své době inovovaly trh s telefony. Zdroj obrázku: pxfuel.com 

Vyměnitelné kryty

Ne, že by se vlastně něco změnilo. Kryty telefonu jsou i dnes důležitou součástí toho, jak z mobilu udělat originální věcičku. Tehdy to ale vypadalo trochu jinak. Dnes se kryt přikládá na záda telefonu, před dvěma dekádami šlo o výměnu krytu coby součásti přední i zadní části telefonu.

Prvním telefonem, který s touto technologií přišel, byla legendární Nokia 3210. Šlo si tak přizpůsobit vzhled telefonu, upravit si jeho barvu a vzpomínám-li si dobře, k dispozici byly i kryty speciálně designované. Žádný smysl než přizpůsobení telefonu to vlastně nemělo, v očích majitele to ale z jeho telefonu dělalo cosi unikátního. No, víme, jak to je. Když všichni mění kryty, unikátnost je fuč.

Space Impact a Had

Dříve, než tu bylo Fortnite, Clash of Clans nebo League of Legends, byl tu Space Impact. Herní fenomén společnosti Nokia spočíval v ovládání malé raketky na jedné straně displeje, proti které z druhé strany nalétávali nepřátelé nebo jiné objekty, jež hrozily jejím zničením. Úkol byl prostý – přežít, vyhýbat se nebezpečí a střílet, co to šlo. Zábavná a neskutečně návyková věc.

i Samsung Galaxy S20 FE (PREVIEW): téměř vlajková loď se Snapdragonem 865

A to nemluvíme o slavném Hadovi z Nokií. Kdo měl Nokii a na ní Hada, hru, která má své oddané fanoušky dodnes a na Google Play najdeme celou řadu různě podařených předělávek, ten měl prostě plusové body. A to takové, že se na jeho telefon s Hadem stály fronty. Jednoduchá hříčka, v níž neustále se prodlužující had polyká náhodně se objevující potravu v podobě kuliček, byla zatraceně chytlavá a má na svém kontě řadu ujetých spojů i průšvihů u učitelů.

Retro telefony
Telefon Nokia 3310 patří k nejoblíbenějším modelům telefonů v dějinách. V roce 2017 se dokonce v inovované podobě vrátila. Zdroj obrázku: pxfuel.com

Hlášky během vyzvánění telefonu

Dříve sociální sítě neexistovaly, a tak mnohdy nejjednodušším způsobem komunikace bylo prosté volání. A už tehdy bylo možné si vyzvánění i melodii, kterou slyšel volající během vyzvánění, přizpůsobit. Navolit šlo kde co a ti vtipnější z uživatelů si nastavovali nejrůznější hlášky, které se pohybovaly od zábavných přes nudné až k těm lechtivým. Některé telefony navíc už tehdy umožňovaly přiřazení melodií během vyzvánění ke konkrétnímu telefonnímu číslu. Riziko chyby je vždycky, a když se vašemu šéfovi ozvala nějaká svůdná hláška připravená pro partnerku, průšvih byl rázem na světě.

Rivalové: Nokia vs. Siemens

Tlačítkové telefony jsou z pohledu dnešního telefonu absolutní historie, i tehdy ale mezi lidmi bujely nekonečné spory o to, který z nich je lepší. A když se dnes přou milovníci Androidu a iPhonů, největší boje byly mezi majiteli Nokií a Siemensů. Mezi nejslavnější modely patřily Nokia 3310 a Siemens C35. Byly to malé, dostupné přístroje, které dosáhly masivní popularity.

Siemens C35 přinesl pokročilou výbavu, tehdy známou pouze z vyšší třídy, a zejména třicetřidesítka byl vážně hit. O její popularitě ostatně svědčí i to, že ji finská značka v roce 2017 oprášila. Nová Nokia 3310 (2017) přinesla zářivé barvy, barevný displej, ale hlavně ikonický vzhled. A ponechala si klady slavného předchůdce – dlouhou výdrž baterie, odolnost, jednoduchost.

i Mohlo by vás zajímat

Dnešní možnosti mobilních telefonů jsou prakticky neomezené. A přesto že ty staré tlačítkové modely toho mnoho nezvládaly, rozhodně se z nich řada uživatelů pokoušela vyždímat maximum. Stálo to často dost úsilí a mnohdy i peněz. Ale už tady se naplno začalo projevovat, že se mobilní telefony brzy stanou nedílnou součástí našich životů.

iPhone 12 Mini 64GB modrá - Mobilní telefon
Nové
iPhone 12 Mini 64GB modrá
Mobilní telefon 5,4" OLED 2340 × 1080, procesor Apple A14 Bionic 6jádrový, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 2227 mAh, iOS 14

21 990,- bez DPH 18 174,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 04.12.2020
Objednací kód: RI033b4
iPhone 12 128GB černá - Mobilní telefon
Nové
iPhone 12 128GB černá
Mobilní telefon 6,1" OLED 2532 × 1170, procesor Apple A14 Bionic 6jádrový, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 2815 mAh, iOS 14

26 490,- bez DPH 21 893,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: RI032c2
iPhone 12 Pro 128GB tichomořsky modrá - Mobilní telefon
Nové
Více než99%spolehlivost
iPhone 12 Pro 128GB tichomořsky modrá
Mobilní telefon 6,1" OLED 2532 × 1170, procesor Apple A14 Bionic 6jádrový, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 2815 mAh, iOS 14

29 990,- bez DPH 24 785,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Očekáváme 18. prosince 2020
Objednací kód: RI034b1
iPhone 12 Pro Max 128GB grafitově šedá - Mobilní telefon
Nové
Více než99%spolehlivost
iPhone 12 Pro Max 128GB grafitově šedá
Mobilní telefon 6,7" OLED 2778 × 1284, procesor Apple A14 Bionic 6jádrový, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,6) + 12 Mpx (f/2,2) + 12 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 12 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3687 mAh, iOS 14

33 990,- bez DPH 28 091,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Očekáváme 8. ledna 2021
Objednací kód: RI035b3
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G černá - Mobilní telefon
-23%
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G černá
Mobilní telefon 6,9" AMOLED 3088 × 1440, 120Hz, procesor Samsung Exynos 990 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, Micro SD až 1000 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 108 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/3) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, hybridní slot + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, reverzní nabíjení 9W, stylus, baterie 4500 mAh, Android 10

+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

-23% 35 999,-
27 899,- bez DPH 23 057,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: SAMO0197b2
OnePlus 8T 128GB stříbrná - Mobilní telefon
Nové
OnePlus 8T 128GB stříbrná
Mobilní telefon 6,55" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 865 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,7) + 16 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx (f/2,4) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 16 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 65W, baterie 4500 mAh, Android 11

16 999,- bez DPH 14 049,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: ONE0075b1
Samsung Galaxy S20 FE zelená - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
Samsung Galaxy S20 FE zelená
Mobilní telefon 6,5" SAMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 990 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, Micro SD až 1000 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 32 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, hybridní slot, neblokovaný, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení, reverzní nabíjení 4,5W, baterie 4500 mAh, Android 10

16 999,- bez DPH 14 049,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: SAMO0201b6
iPhone SE 128GB černá 2020 - Mobilní telefon
Více než99%spolehlivost
iPhone SE 128GB černá 2020
Mobilní telefon 4,7" IPS 1334 × 750, procesor Apple A13 Bionic 6jádrový, RAM 3 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8), přední fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, čtečka otisků, voděodolný dle IP67, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, iOS 13

+ ZDARMA Poukaz Apple TV+ na rok zdarma

14 490,- bez DPH 11 975,-
Koupit
Pronájem elektroniky
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: RI031c2
Asus Zenfone 7 Pro černá - Mobilní telefon
-11%
Asus Zenfone 7 Pro černá
Mobilní telefon 6,67" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 865+ 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, Micro SD až 2000 GB, otočný zadní fotoaparát s optickým zoomem 64 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2), optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků, dual SIM + paměťová karta, neblokovaný, rychlé nabíjení 30W, reverzní nabíjení, baterie 5000 mAh, Android 10

+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

-11% 21 990,-
19 490,- bez DPH 16 107,-
Koupit
Black Friday
Posledních 12 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: AST043b2
Samsung Galaxy Z Flip 5G šedá
Mobilní telefon 6,7" AMOLED 2636 × 1080, procesor Qualcomm Snapdragon 865 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx, přední fotoaparát 10 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků, single SIM + eSIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 15W, bezdrátové nabíjení 9W, baterie 3300 mAh, Android 10

+ ZDARMA Mobilní telefon Samsung
+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

42 999,- bez DPH 35 536,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: SAMO0190c2
Motorola Edge+ 256GB šedá - Mobilní telefon
-23%
Motorola Edge+ 256GB šedá
Mobilní telefon 6,7" OLED 2340 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 865 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát s optickým zoomem 108 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,4) + 16 Mpx (f/2,2), přední fotoaparát 25 Mpx, optická stabilizace, ToF, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, single SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, Android 10

+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

-23% 27 990,-
21 590,- bez DPH 17 843,-
Koupit
Skladem 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: SMTR5046b1
Xiaomi Mi 10T Pro 128GB černá - Mobilní telefon
Nové
Více než99%spolehlivost
Xiaomi Mi 10T Pro 128GB černá
Mobilní telefon 6,67" IPS 2400 × 1080, 144Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 865 8jádrový, RAM 8 GB, interní paměť 128 GB, zadní fotoaparát 108 Mpx (f/1,69) + 13 Mpx (f/2,4) + 5 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 20 Mpx, optická stabilizace, GPS, Glonass, IrDA, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 33W, baterie 5000 mAh, Android 10

14 999,- bez DPH 12 396,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: XI220b1
LG Velvet šedá - Mobilní telefon
-13%
LG Velvet šedá
Mobilní telefon 6,8" OLED 2460 × 1080, procesor Qualcomm Snapdragon 765G 8jádrový, RAM 6 GB, interní paměť 128 GB, Micro SDXC až 2048 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,8) + 8 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 16 Mpx, elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle IP68, single SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 15W, bezdrátové nabíjení 9W, baterie 4300 mAh, Android 10

+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Bezdrátová sluchátka LG Tone Free černá
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

-13% 14 999,-
12 990,- bez DPH 10 736,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: LGE2307b1
OnePlus Nord 256GB šedá - Mobilní telefon
Více než98%spolehlivost
OnePlus Nord 256GB šedá
Mobilní telefon 6,44" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 765G 8jádrový, RAM 12 GB, interní paměť 256 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,75) + 8 Mpx (f/2,25) + 2 Mpx (f/2,4) + 5 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 32 Mpx + 8 Mpx, optická a elektronická stabilizace, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čtečka otisků v displeji, dual SIM, neblokovaný, rychlé nabíjení 30W, baterie 4115 mAh, Android 10

+ ZDARMA Digitální předplatné Hospodářské noviny - roční
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender Mobile Security pro Android pro 1 zařízení na 1 rok (elektronická licence)

13 990,- bez DPH 11 562,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 7:00
Objednací kód: ONE0074c2
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi