Retro kávovary

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Typ
Automatický
(1)
Kapslový
(1)
Pákový
(6)
Příkon
900 W
1450 W
-
Objem nádržky na vodu
0,9 l
1,7 l
-
Obecné funkce
Funkce horké vody
(3)
Časovač
(2)
Příprava dvou šálků najednou
(6)
Automatické vypnutí
(2)
Hloubka
23 cm
33 cm
-
Šířka
14,9 cm
28 cm
-
Výška
30,3 cm
36,5 cm
-
Hmotnost
3,61 kg
7,1 kg
-
Barva
Béžová
(1)
Bílá
(5)
Červená
(1)
Modrá
(1)
Zelená
(2)
Nejnovější objednávky

Retro kávovary patří k oblíbeným spotřebičům v kuchyni. Nejen, že si z nich připravíte skvělou kávu, ale mohou být i skvělým doplňkem do vaší kuchyně. Retro kávovary vás sice vrátí o několik desítek let zpátky, ale svými funkcemi určitě pozadu nejsou. Pojďte najít ten správný retro kávovar.

Pokračovat

Pro koho je kávovar retro určený? Slouží pouze jako dekorace?

Kávovar retro vás přesvědčí, že se retro vrací nejen do módy, ale také do domácnosti. Neslouží pouze jako dekorace, ale má spoustu vychytávek, možností a káva z něj chutná stejně skvěle jako z „obyčejných” kávovarů.

 • Vhodný pro všechny, kteří milují retro styl.
 • Skvělý funkční doplněk do kuchyně.
 • Vyrábí se ve spoustě barevných i funkčních variacích.
 • Snadno si z něj připravíte kávu.
 • Můžete ho sladit s ostatními retro spotřebiči.

Chcete si sladit kuchyň do retro stylu? Podívejte se na ostatní retro spotřebiče a vyberte si něco, co se bude dokonale hodit k vašemu retro kávovaru.

Jaké kávovary v retro stylu najdete v nabídce?

Kávovary v retro stylu se kromě jejich designu od ostatních moc neliší, tzn., že i v tomto odvětví najdete spoustu funkcí, vychytávek, možností a svojí kávu si budete moci vychutnat co nejlépe. Pojďme se podívat, jaké druhy retro kávovarů máme a jaké výhody a nevýhody nabízejí.

Retro kávovar automatický připraví nápoj na jedno stisknutí

Retro kávovar automatický udělá téměř vše za vás. Nabízí množství funkcí, díky kterým si vyberete vaši oblíbenou kávu. Automatické kávovary vám snadno vytvoří cappuccino nebo latté. Vhodné pro náročnější uživatele, kteří mají rádi kávu rychle připravenou.

 • Velký výběr různých druhů kávy.
 • Mlýnek na kávu.
 • Odvápňovací a samočisticí systém.
 • Vyšší cena.

Retro kávovar pákový ušetří místo i peníze

Retro kávovar pákový bývá menší a vejde se téměř kamkoliv, ale je třeba si s přípravou kávy více vyhrát. Profesionálnější pákové kávovary mají mlýnek na kávu, ale u většiny je potřeba namlít kávu zvlášť. Vhodné pro ty, kterým nevadí delší příprava kávy, nebo si kávu udělají pouze jednou za čas.

 • Menší velikost, dají se lépe uskladnit.
 • Levnější varianta.
 • Spousta designových variací.
 • Kávu je nutné namlít zvlášť.

Retro kávovar na kapsle je pohodlnou variantou

Retro kávovar na kapsle je novější a rychlejší metodou pro přípravu kávy. Stačí vložit kapsli a za pár sekund máte připravenou oblíbenou kávu. Kapsle se vyrábějí ve spoustě provedeních, nemusíte se tedy bát, že byste nenašli svou oblíbenou kávu.

 • Rychle připravená káva.
 • Snadné ovládání.
 • Velice snadná údržba.
 • Vyšší cena kapslí.

Některé pákové kávovary vyžadují namlít si kávu zvlášť, k tomu vám může pomoct jeden z našich mlýnků. Podívejte se do naší sekce mlýnky na kávu a vyberte si ten správný.

Podle čeho vybrat ten správný retro kávovar?

Retro kávovar je zajisté designovým kouskem, proto jeho vzhled, barva a provedení budou pro některé z vás na prvním místě. Je však důležité vzít v potaz i jeho funkčnost a velikost. Při výběru byste se měli zaměřit na důležité parametry – tlak, objem nádržky na vodu a příkon. K čemu jednotlivé funkce slouží?

Tlak kávovaru

Tlak se měří pomocí barů. Abyste vytvořili to správné espresso, je důležité, aby kávovar dosáhl určitého tlaku. Minimální počet barů by měl být 9, ale ideální tlak je 15 barů. Je totiž důležité, aby se tlak při spařování udržel.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu závisí i od velikosti kávovaru. U menších se pohybuje v rozmezí 0,5 až 1,5 litru, u profesionálnějších 1,5 až 3 litry. Platí, že čím větší je nádržka, tím více šálků připravíte na jedno doplnění.

Příkon kávovaru

Příkon vám určí výkon kávovarů, ale také elektrickou spotřebu. Kávovary mají příkon v rozmezí od 300 W do 2 800 W a platí, že čím větší příkon, tím více funkcí nebo vyšší tlak. Ideální příkon je okolo 1 000 W.

Zvolte si váš kávovar retro s ideálními rozměry a barvou

Vybrat si ten správný kávovar retro tak, aby vám ladil s kuchyní nebo místností, kde ho budete mít, je samozřejmě důležité. Ať už si vyberete retro kávovar noir nebo v pastelových barvách, originalitu vám zaručí prostě vždy. Dbejte i na svoje prostory a možnosti umístění – před koupí si ověřte rozměry přístroje.

i

Ať už máte představu jakoukoliv, dejte si na výběru retro kávovaru záležet. Zavítat můžete i do naší sekce: Jak vybrat kávovar, která vám pomůže s výběrem toho pravého.

Jaké funkce a výbavu může mít kávovar retro?

Kávovary retro neslouží pouze na okrasu, ale nabízejí spoustu funkcí a možností. Které jsou ty nejpoužívanější?

 • Mlýnek na kávu vám zajistí čerstvě namletou kávu a ušetří spoustu práce a času.
 • Parní tryska slouží k vytvoření pěny pro cappuccino nebo latté.
 • Příprava dvou šálku najednou vám urychlí čas při přípravě káv pro více osob.
 • Odvápňovací a samočisticí systém automaticky a průběžně čistí váš kávovar.
 • Nastavení množství kávy a vody vám umožní vytvořit si dokonalou kávu podle vlastní potřeby.
 • Automatické vypnutí slouží k vypnutí kávovaru po určité době jeho nepoužívání a šetří tak energii.
 • Časovač na kávovaru připraví kávu ve vámi vybraný čas.

Retro kávovar profesionální – záležitost pro fajnšmekry

Pro opravdové kávové fajnšmekry bude profesionální kávovar perfektní. Připraví vám skvělou kávu, že si ji ani nebudete chtít dávat jinde. Navíc budete mít vždy jistotu, že vaše káva bude čerstvě namletá. Profesionální kávovary však zabírají hodně prostoru, jsou tedy vhodné spíše do restaurací a kaváren, případně kanceláří.

i

Retro kávovar na zrnkovou kávu pro výsledek jako z kavárny

Kávovar na zrnkovou kávu má zabudovaný mlýnek, který během přípravy nápoje rychle namele zrna a zajistí tak výraznější chuť kávy. Nezoufejte, pokud nechcete zrovna obří profi přístroj. Mlýnky jsou dnes už vybaveny i menší automatické modely.

Kávovar retro a jeho čištění – na co je třeba nezapomínat?

Kávovar retro potřebuje také pravidelně čistit a udržovat. Některé modely mají samočisticí funkce, ale to rozhodně k dokonalému vyčištění nestačí. Na co je třeba nezapomínat a pravidelně opakovat?

Čištění kávovarů pomocí čisticích prostředků

S koupí kávovaru je nutné si pořídit určité čisticí prostředky. Nebylo by nic horšího, než kdyby se váš nový kávovar hned ucpal. Navíc pravidelné čištění prodlužuje jeho životnost. Jaké čisticí prostředky jsou nezbytné?

 • Odvápňovač je důležitý pro kvalitu vody. K odvápnění slouží tablety, které rozpustíte v nádobě na vodu.
 • Filtr do vody slouží k čištění, filtraci vody a zamezuje tvorbě vodního kamene. Bohužel je kompatibilní pouze s určitými druhy kávovarů.
 • Čisticí tablety vám kávovar vyčistí zevnitř. Pomáhají odstraňovat zbytky kávy a tuku, které se usazují v kávových cestách. Při nečištění by se cesty mohly ucpat.
 • Čističe trysek vám propláchnou a vyčistí parní trysku nebo výusti, ve kterých se usazují zbytky mléka a mohou tak obsahovat bakterie. Také slouží k tomu, aby se trysky při častém používání neucpaly.

Retro kávovar a jeho ruční čištění

Nezapomínejte kávovary čistit i ručně. Do odkapávací misky tečou nejen zbytky kávy, ale i voda, která jej proplachuje. Důležité je pravidelně odkapávací misku vymývat. Pokud navíc máte kávovar na zrnkovou kávu, namletá káva vám zůstává v odpadové misce, kterou je také potřeba pravidelně čistit.

i

Čisticích prostředků se vyrábí spousta, ne do každého kávovaru však můžete použít ty samé. Pozorně si zkontrolujte, jakou značku můžete použít. Čisticí prostředky můžete najít v naší sekci příslušenství ke kávovarům.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,1 l, funkce horké vody, časovač a příprava dvou šálků najednou, příkon 1300 W, šířka 14,9 cm, výška 30,5 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 4,2 kg, barva bílá
3 799,-

2.
Automatický kávovar s tlakem 15 bar, automatické vypnutí, mlýnek na kávu, nastavení množství kávy, nastavení množství vody, odkapávací systém, odvápňovací systém, samočistící systém, 3 nastavení teploty kávy, parní tryska pro přípravu cappuccina a latte,, příprava dvou šálků najednou, nastavitelná kávová výpusť, ovládací panel s kontrolkami LED, mechanismus mletí kónické kameny, objem nádržky na vodu 1,7 l, velikost zásobníku mlýnku 260 g, stupně hrubosti mletí 3, příkon 1450 W, šířka 24,5 cm, výška 36,5 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 7,1 kg, 15letá záruka opravitelnosti
7 949,-

3.
De'Longhi Dedica EC 685.R Skladem > 5 ks
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,2 l, funkce horké vody, časovač a příprava dvou šálků najednou, příkon 1300 W, šířka 14,9 cm, výška 30,3 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 4,2 kg, barva červená
4 589,-

Další nejprodávanější
8 položek
KRUPS EA810570 Essential White - Automatický kávovar Varianty
4,7 146×
KRUPS EA810570 Essential White
Automatický kávovar s tlakem 15 bar, automatické vypnutí, mlýnek na kávu, nastavení množství kávy, nastavení množství vody, odkapávací systém, odvápňovací systém, samočistící systém, 3 nastavení teploty kávy, parní tryska pro přípravu cappuccina a latte,, příprava dvou šálků najednou, nastavitelná kávová výpusť, ovládací panel s kontrolkami LED, mechanismus mletí kónické kameny, objem nádržky na vodu 1,7 l, velikost zásobníku mlýnku 260 g, stupně hrubosti mletí 3, příkon 1450 W, šířka 24,5 cm, výška 36,5 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 7,1 kg, 15letá záruka opravitelnosti
7 949,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KRUEA494
De'Longhi Dedica EC 685.R - Pákový kávovar
Varianty
4,8 165×
De'Longhi Dedica EC 685.R
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,2 l, funkce horké vody, časovač a příprava dvou šálků najednou, příkon 1300 W, šířka 14,9 cm, výška 30,3 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 4,2 kg, barva červená
4 589,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DLES012
De'Longhi ECOV 311 BG - Pákový kávovar Varianty
4,5 37×
De'Longhi ECOV 311 BG
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,4 l, příprava dvou šálků najednou, příkon 1100 W, šířka 25,5 cm, výška 31,5 cm, hloubka 29 cm, hmotnost 4,1 kg, barva béžová
3 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAV4084f3
5,0
Ariete 1389/15
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 0,9 l, příprava dvou šálků najednou, příkon 900 W, šířka 28 cm, výška 31 cm, hloubka 23 cm, hmotnost 3,61 kg, barva bílá a modrá
2 989,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ARIES003
4,0
Ariete 1389/14
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 0,9 l, funkce horké vody, příkon 900 W, šířka 28 cm, výška 31 cm, hloubka 23 cm, hmotnost 3,69 kg, barva bílá a zelená
Cenová bomba
2 919,- Ušetříte 580,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ARIES002
De'Longhi Dedica EC 685.W - Pákový kávovar
Varianty
4,8 165×
De'Longhi Dedica EC 685.W
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,1 l, funkce horké vody, časovač a příprava dvou šálků najednou, příkon 1300 W, šířka 14,9 cm, výška 30,5 cm, hloubka 33 cm, hmotnost 4,2 kg, barva bílá
3 799,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: DLES011
De'Longhi ECOV 311 GR - Pákový kávovar Varianty
4,5 37×
De'Longhi ECOV 311 GR
Pákový kávovar tlak 15 bar, objem nádržky na vodu 1,4 l, příprava dvou šálků najednou a automatické vypnutí, příkon 1100 W, šířka 25,5 cm, výška 31,5 cm, hloubka 29 cm, hmotnost 4,1 kg, barva zelená
3 999,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: EAV4084f2
5,0
ILLY Francis Francis X7.1 bílý
Kávovar na kapsle tlak 15 bar, příkon 1050 W, objem nádržky na vodu 1,2 l, cappuccino a latte, nahřívač šálků, odkapávací systém a parní tryska, šířka 26 cm, výška 32 cm, hloubka 29 cm, bílá barva
4 329,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAN3421fa
dolce gustoVyzkoušejte nová Espressa od NESCAFÉ® Dolce Gusto® s chutí pravé Itálie NESCAFÉ® Dolce Gusto® si pro své příznivce připravilo čtyři novinky v podobě poctivého italského espressa s...
Jestliže máte rádi lahodnou a kvalitní kávu, tak jistě víte, že nezáleží jen na pečlivém výběru druhu kávy,...
Vyzkoušeli jsme pro vás, jak probíhá příprava kávy v pákovém kávovaru Siguro EM-K42 Barista, který disponuje...
automatický kávovarAutomatický kávovar Philips Series 5400 LatteGo (RECENZE) Podrobná recenze automatického kávovaru Philips Series LatteGo 5400 s nejrychlejším čištěním mléčného sytému...
Otestovali jsme kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto Esperta, u kterého nás zaujal jeho nadčasový, skoro až...
Více článků
 

Již neprodáváme

Retro kávovary

V kategorii Retro kávovary máme právě teď na Alza.cz celkem 8 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné retro kávovary Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší retro kávovary Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší retro kávovary Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v retro kávovary recenze
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací