Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

AlzaPlus+ MPLA234818

Rumy a ochucené rumy

Rum, to je štěstí v láhvi. Každý má nejen svou typickou chuť, ale také příběh. Chcete vědět, kde se vzal, co je důvodem jeho jiskřivě zlatavé barvy nebo čím je výjimečný bílý rum? Proč je někdy na lahvích napsáno rum a jindy ron či rhon? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Pokračovat

Než byl rum, byla cukrová třtina

Rum má velice křivolakou historii, která je úzce svázána s cukrovou třtinou, jejíž kořeny sahají až na Papuu Novou Guineu. Odtud se rozšířila do Číny, Indie a později na západ. Cukr z této rostliny je znám již přes 2 000 let a alkohol se z ní pokoušeli vyrábět snad všichni. Než se ale objevil rum, musela být nejdříve objevena Amerika. Do Karibiku, kolébky rumu, ji totiž přivezl až Kryštof Kolumbus.

Kde se vzal rum? Krev Karibiku má nejasnou etymologii

Původ slova rum je dodnes zahalen tajemstvím. První zmínky vedou na ostrov Barbados, kde byl v roce 1651 popsán třtinový destilát pod názvem rumbellion (což anglicky znamená burácení). Právě tamní plantážníci jako první zkoušeli kvasit melasu, odpadní produkt z třtiny vznikající při výrobě cukru. Druhou možností je zkrácení latinského názvu pro cukrovou třtinu: Sacharum Officinarium.

Nejlepší rum má nejen skvělou chuť, ale i příběh. Pyšní producenti jej často tisknou na etiketu.

A rum se nekontrolovaně šířil dál

Rum se stal velmi rychle populárním, obzvláště díky tomu, že skvěle doplnil tamní byznys a dovolil maximální využití cukrové třtiny. Z Barbadosu se jeho výroba rozšířila na další ostrovy: Postupně vznikal karibský rum, kubánský rum, jamajský a panamský rum a brzy se přidala celá jižní Amerika. Všechno to byly anglické, španělské a francouzské kolonie. A právě podle nich rozlišujeme tři základní druhy rumu.

i

Tradice silných námořních rumů

Na Jamajce se mimochodem zrodil silný námořní rum. Právě zde velitel anglické flotily, jež ostrov v roce 1655 dobyla, vydal své posádce historicky první příděl jamajského typicky drsného rumu. Takzvané „overproof rumy” mají i 75 % alkoholu. Po sto letech opilých námořníků byl opět na lodi a opět na Jamajce vynalezen grog, tedy rum ředěný vodou.

Tři kultury, třikrát rum

Produkci rumu řídili majitelé plantáží, tedy evropští kolonizátoři. Každá ze tří dominujících kultur (rozdíly jsou ale i na úrovni jednotlivých ostrovů či jen regionů) si rum vyráběla po svém a tyto metody se na daných místech používají dodnes. Liší se zejména zpracováním cukrové třtiny a způsobem destilace.

Španělsko: Jemný kubánský rum

Kdo by od Španělů čekal divoké slunce, bude zklamán. Jejich rum je lehký a chuťově velice jemný. Typickým představitelem je kubánský rum, dalšími destinacemi jsou Guatemala, Panama, Dominikánská republika, Portoriko, Kolumbie a Venezuela. V názvu má slovíčko Ron.

i

Kubánský rum získal svou slávu až o něco později

Kubánský rum nebýval vždy to, čím je dnes. I přes neuvěřitelné množství palíren, které tu za španělské koloniální nadvlády vznikly (mluví se až o 1 000), měl nevalnou kvalitu. Jeho pověst změnil až Don Facundo Bacardi Masso, který na konci 19. století použil nový druh kvasnic, rum přefiltroval skrze dřevěné uhlí a nechal jej zrát v sudech z amerického dubu.

Anglie: Sladký karibský rum z Barbadosu

Karibský rum z anglických kolonií mívá temnější barvu a bohatou chuť i aroma. Je v něm dobře cítit melasa. Krom Barbadosu na něj narazíte třeba na Jamajce, Trinidadu, Bermudách, Belize a v Guayaně. Nazývá se prostě Rum.

Francie: Rum Agricole, jediný z cukrové třtiny

Rum Agricole znamená v překladu zemědělský rum (též plantážnický). Francouzi si totiž potrpí na přepych, rum nevyrábí z melasy, nýbrž z třtinové šťávy, čemuž odpovídá jeho chuť, ale i cena. Je o něco slabší, svěžejší a kyselejší. Setkáte se s ním na Haiti, Guadalupe a Martiniku a poznáte jej podle označení Rhon.

V Brazílii se nepije rum, ale cachaça. Výrobní proces je totožný s rumem, ale stejně jako je tomu u Francouzů, i Brazilci při něm používají místo melasy cukrovou třtinu.

Jak se rum vyrábí?

Pravý rum se vyrábí jedině destilací melasy či v případě Francouzů, šťávy z cukrové třtiny. Pojďme se na celý proces podívat podrobněji.

Nejdřív je potřeba zpracovat cukrovou třtinu

Každý rum se vyrábí z jiné cukrové třtiny, která se i jinak zpracovává. Například rum z Guatemaly je v tomhle velice speciální, protože se u něj používá takzvaný třtinový med, zahuštěný cukrový sirup.

Pak to musí dobře zkvasit

Druhým stádiem pro rum je fermentace. K sladké šťávě přidáte vodu a hlavně kvasinky. Každá palírna si hýčká ty své. Některé svou práci zvládnou během několika hodin. Ty se používají u jemných rumů. Jiným to trvá i několik dní. Výsledkem jsou silnější rumy jako ten na Jamajce.

Pro ocenění rumu jsou důležitá i aromata. Jejich klasifikace je podobně komplikovaná jako u vína.

Následuje destilace rumu

Rum je pálenka, to znamená, že je nutné jej destilovat. Způsob, jakým se to dělá, je v zásadě dvojí. Starším a jednodušším typem je takzvaná kotlíková destilace (Pot Still), kdy se alkohol pálí v jednoduchém měděném kotli. Pozdějšího data je efektivnější kolonová destilace (zvaná Column, Coffey či Continuous Still). Ta ve světě alkoholu znamenala revoluci, neboť umožňovala výrobu mnohem čistšího destilátu.

 • Kotlíková destilace je pomalejší a nákladnější, ale výsledkem je chuťově i aromaticky zajímavější rum.
 • Kolonová destilace vede k čistšímu destilátu s vyšším obsahem alkoholu. Výsledné rumy se dále míchají.

Pro každý rum je důležité zrání

V mnoha zemích platí pravidlo, že rum si musí minimálně jeden rok poležet. Zrání (staření) probíhá nejčastěji v dubových sudech, z nichž rum dostává svou typicky nazlátlou barvu. Rozlišujeme dva typy zrání:

 • Tropické zrání probíhá díky horkému klimatu velmi rychle. Rum při něm ztratí až 10 % svého objemu.
 • Kontinentální zrání trvá daleko déle. Karibský rum se často vyrobí v tropech, ale dozrává v Evropě.

?

Proč je bílý rum bílý?

Protože nezraje v dubových sudech, ale v nerezových tancích. Ani ten nejlepší bílý rum tak nebude mít onu typicky dřevitou barvu a chuť. Většinou pochází z Kuby nebo Portorika.

Ještě smíchat a pak už zbývá rum jen nalahvovat

Na závěr zbývá to nejzásadnější rozhodnutí, totiž zda rum smíchat, či nesmíchat, případně jak. Od toho je tu Master Blender, degustační odborník, jenž rozhoduje o jeho výsledné chuti. Většina rumů patří do kategorie Blended, tedy míchaných, ale výjimkou nejsou ani Single Barrel rumy (nemíchané, z jednoho sudu).

 1. Single Barrel rum (někdy také Cask) si zachovává jedinečnou chuť dané várky. Každý ročník je jiný.
 2. Blended rum si díky míchání různých várek udržuje standardní chuť typickou pro danou značku.

i

Systém Solera: řízeně stařený rum

V systému Solera prochází rum řízeným stařením. Ze sudů různých ročníků naskládaných na sobě od nejmladšího po nejstarší, se míchá a lahvuje část várky. Jako poslední se z těch nejvyšších pater stočí prémiový rum. Věk na etiketě těchto rumů označuje nejstarší použitý sud. Třiadvacetiletý rum tak může být blendem různých ročníků.

Karibský rum

Karibský rum se vyrábí převážně postaru, tedy kotlíkovou destilací, s mírnými vylepšeními. Kotlíková destilace není příliš efektivní, rum se musí destilovat dvakrát a kotel je nutné opakovaně čistit, výsledek ale rozhodně stojí za to. Má nižší podíl etanolu, což dává vyniknout jeho unikátním chutím a aromatům.

Limitované edice rumů jsou vydávané například k různým výročím a speciálním příležitostem. Patří mezi sběratelské artikly, u nichž si Blendmasteři rádi dovolí více experimentovat.

Kubánský rum

Kubánský rum zpravidla vzniká tou nejmodernější technologií, tedy multikolonovou destilací, která jej dokáže produkovat prakticky nepřetržitě. Výsledný destilát je sice extra čistý, ale také očištěný o své původní složky. Svou chuť získává teprve až v sudu a následným blendováním.

i

Je libo něco sladšího než kubánský rum? Zkuste elixír

Kuba nám nedala jen kubánský rum. Elixír se vyrábí ze zralého rumu añejo, v němž se ještě poté maceruje sušené ovoce (nejčastěji rozinky) a koření. To mu dodává sladkou chuť. Kubánci věřili v jeho povzbudivé, ne-li léčivé účinky. Proto se mu také jinak říká sérum.

Stáří a barva rumu

Barva vám o rumu hodně napoví. Jedním z kritérií je to, jak dlouho si poležel v sudu (stařený rum nese označení Aged). Neplatí to ale vždy, protože rum často zraje ve vypalovaných sudech nebo sudech po jiném alkoholu (například sherry či brandy), což mu dodá tmavší barvu (a zajímavější chuť). Rumy také bývají dobarvované karamelem. Jaké barvy tedy může rum mít a co to většinou znamená?

 • Bílý rum je lehký, suchý a nemá výraznou chuť. Pokud zraje v sudech, pak se často záměrně filtruje.
 • Slámový rum zraje minimálně 18 měsíců. Má jemně karamelovou barvu.
 • Zlatý rum stojí mezi světlými a tmavými rumy. Zraje déle a má nasládlou chuť. Bývá dobarvený karamelem.
 • Jantarový rum už patří mezi Premium Aged (Añejo, Rhum Vieux), je dobře uzrálý, s plným tělem.
 • Tmavý rum se vyrábí z karamelizované melasy. Zraje dlouho, často ve vypálených sudech.
 • Černý rum (black label) patří mezi tmavé rumy. Je cítit kořením a používá se i na vaření.

Pro správné ocenění rumu jsou důležitá i aromata. Jejich klasifikace je podobně komplikovaná jako u vína či kávy.

Co musí rum splňovat, aby mohl nést označení Aged?

V Karibiku platí, že Aged rum si v sudu poležel minimálně tři roky. Čím déle zraje, tím má tmavší barvu a výraznější chuť. Některé prémiové rumy zrají i několik dekád. U nich se můžete setkat s označením XO (Extra Old) pro rumy starší 10 let (nicméně mnozí výrobci je používají velmi volně). U Francouzů se setkáte i s koňakovými zkratkami VS (Very Special) a VSOP (Very Superior Old Pale) pro 2 a 4leté rumy.

i

Reserva označuje vysoce kvalitní rum. Jedná se o nejlepší várku z daného ročníku, kterou výrobce neprodá, nýbrž ji archivuje a vyrobí z ní exkluzivní stařené rumy.

Ochucený a spiced rum

Do další samostatné kategorie spadá ochucený a spiced rum. Do nich se po destilaci uměle dodávají různé příchutě. U těch ovocných jsou to zpravidla nejrůznější druhy ovoce, ale existuje i čokoládový či kávový rum.

 • Ochucený rum je sladký, světlý, nebo dokonce bílý rum s nižším obsahem alkoholu.
 • Spiced rum je zpravidla stařený, klasicky tmavší, s příchutí vanilky, skořice, hřebíčku či muškátového oříšku.

Nejprodávanější rum u nás aneb český rum ne-rum

Všichni známe tuzemský „rum” neboli „tuzemák”, tradiční český alkoholický nápoj. Kvalitní rum v pravém slova smyslu to ale rozhodně není. Vyrábí se totiž dochucováním řepného líhu rumovou esencí. A jelikož nejde o třtinový rum, EU jej jako rum zakázala označovat.

4 tipy, jak se pije nejen karibský rum

Nejlepší karibský rum by nikdy neměl přijít do kontaktu s ledem. Pamatujte, že zrál v tropech a v teple je tudíž jako doma. Ochlazovat byste ale neměli ani jiné druhy rumů, nejlépe se totiž jejich chutě rozvinou při pokojové teplotě. Se sklenicí rumu se proto před ochutnáváním nejdříve pomazlete a chvíli ji zahřívejte v dlaních.

 1. Sklenici můžete dokonce lehounce nahřát nad párou, pomůže to rozvinout aromata.
 2. Lžička vody v něm zase otevře všechny chutě.
 3. Něž ochutnáte, nezapomeňte k němu přičichnout.
 4. Rum nekopejte, srkněte malý doušek a alespoň 10 vteřin jej válejte na jazyku.

i

Z jaké sklenice si rum nejlépe vychutnáte?

Typická sklenice na rum neexistuje. Někdo jej má radši z klasické široké whiskovky, jiní si jej vychutnávají z likérové sklenice na stopce. Ideální však je sklenice kónického tvaru, která se směrem vzhůru zužuje. Širší dno totiž dovolí rumu plně rozvinout chuť a úzké hrdlo zajistí dlouhotrvající aroma.

Nechte bílý rum na Mojito a jiné koktejly

Nestařené rumy nejsou něco, co byste měli pracně ochutnávat (výjimkou může být některý kvalitní kubánský rum). Bílý rum se proto používá převážně na koktejly. Které patří mezi ty nejznámnější?

 • Cuba Libre, neboli rum s kolou zvládnete i doma. Stačí vám bílý rum, kola a limetka.
 • Mojito je jeden z nejstarších koktejlů, byť původně v něm bílý rum nebyl. Ten se tam dává až od 19. století.
 • Daiquiri jsou různé koktejly na bázi rumu a limetky. Vedle ní tam může být třeba ještě malinové pyré.

Chcete si dopřát něco pořádného a zároveň při tom ušetřit? Kupte si některý luxusní rum v akci.

Jak velkou lahev rumu pořídit?

Lahev rumu může mít různý objem. Nejčastěji se setkáte s 0,5–1 l, existují ale i malé degustační lahvičky. K dostání jsou pak také obří 3l lahve pro ty, kteří svůj oblíbený druh rumu již znají. A pokud chcete někoho potěšit lahví kvalitního alkoholu, podívejte se na dárková balení rumů.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
KISS Detroit Rock Rum 0,7l 45% Skladem > 5 ks u partnera
Rum - dominikánský rum, tropické a kontinentální zrání, tmavě hnědá barva, aroma - koření, dub, čokoláda, fíky a richness, objem 0,7 l, doba zrání 8 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 425,71 Kč/1 l
998,-

2.
Bumbu Originál 15Y 0,7l 40% Skladem > 5 ks u partnera
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, vanilka, pomeranč, ovoce, banán a čokoláda, země původu Barbados, objem 0,7 l, doba zrání 15 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 270 Kč/1 l
889,-

3.
Bumbu XO 18Y 0,7l 40 % Skladem > 5 ks u partnera
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, vanilka, pomeranč a koření, země původu Barbados, objem 0,7 l, doba zrání 18 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 425,71 Kč/1 l
998,-

Další nejprodávanější
508 položek
Lidovka
Božkov Republica Exclusive 8Y 0,7l 38 %
Rum - kontinentální zrání, tmavě jantarová barva, aroma - karamel, vanilka a kandované ovoce, země původu Barbados, Dominikánská republika, Jamajka, Nikaragua, objem 0,7 l, doba zrání 8 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 470 Kč/1 l

Zlevněno -18 %
329,- 399,-
Můžete mít dnes od 18:00
Nyní v akci
Objednací kód: ALKO251
Zlatá střední cesta
Zacapa Centenario 23Y 1l 40%
Rum - tropické zrání, tmavě mahagonová barva, aroma - dřevo, země původu Guatemala, objem 1 l, doba zrání 23 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 709 Kč/1 l

1 709,-
Můžete mít dnes od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO417
Pro náročné
A.H.Riise Non Plus Ultra Very Rare 25Y 0,7l 42% - Rum Varianty
A.H.Riise Non Plus Ultra Very Rare 25Y 0,7l 42%
Rum - tropické zrání, tmavě mahagonová barva, aroma - vanilka, melasa, tabák, pomeranč, dub a cedr, země původu St, Thomas, objem 0,7 l, doba zrání 25 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 2 997,13 Kč/1 l

2 098,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO228
A.H.Riise rumový kalendář 24×0,02l GB
Rum -, země původu Panenské ostrovy, objem 0,02 l. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 107 950 Kč/1 l

2 159,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ALKOr637
Havana Club 5Y Aňejo Especial 1l 40%
Rum - kubánský rum, jantarová barva, objem 1 l, doba zrání 5 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 549 Kč/1 l

549,- 609,-
Můžete mít dnes od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: ALKO329n
Bumbu XO 18Y 0,7l 40 %
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, vanilka, pomeranč a koření, země původu Barbados, objem 0,7 l, doba zrání 18 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 425,71 Kč/1 l

Cenová bomba
998,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO258
Bumbu Originál 15Y 0,7l 40%
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, vanilka, pomeranč, ovoce, banán a čokoláda, země původu Barbados, objem 0,7 l, doba zrání 15 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 270 Kč/1 l

889,-
Můžete mít dnes od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr578
Diplomatico Reserva Exclusiva 12Y 0,7l 40% + 2x sklo GB
Rum - tropické zrání, destilace Pot Still, jantarová barva, aroma - vanilka, hnědý cukr, javorový sirup a pomerančová kůra, země původu Venezuela, objem 0,7 l, doba zrání 12 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 568,57 Kč/1 l

1 098,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO297
Zacapa Centenario XO 25Y 0,7l 40% - Rum Varianty
Zacapa Centenario XO 25Y 0,7l 40%
Rum - tropické zrání, destilace Column still, tmavě mahagonová barva, aroma - káva, země původu Guatemala, objem 0,7 l, doba zrání 25 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 4 255,71 Kč/1 l

2 979,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO418
Motorhead Bomber Smoky 0,5l 37,5%
Rum - dominikánský rum, kontinentální zrání, zlatá barva, aroma - bílý pepř, objem 0,5 l. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 936 Kč/1 l

468,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr617
Bumbu XO 18y 0,7l 40% + 2x sklo GB
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, země původu Barbados, objem 0,7 l, doba zrání 18 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 2 041,43 Kč/1 l

1 429,-
Můžete mít dnes od 17:30
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO258gb
Diplomático Reserva Exclusiva Special Pack 12Y 0,7l 40% tuba
Rum - tropické zrání, destilace Pot Still, jantarová barva, aroma - vanilka, hnědý cukr, javorový sirup a pomerančová kůra, země původu Venezuela, objem 0,7 l, doba zrání 12 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 612,86 Kč/1 l

1 129,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 3 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr658
Zacapa Centenario 23Y 0,7l 40% - Rum Varianty
Zacapa Centenario 23Y 0,7l 40%
Rum - tropické zrání, destilace Column still, tmavě mahagonová barva, aroma - dřevo, země původu Guatemala, objem 0,7 l, doba zrání 23 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 970 Kč/1 l

1 379,- 1 399,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 1 ks u partnera
Objednací kód: ALKO415
Bumbu Rum 15Y 0,35l 40%
Rum - tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, vanilka, pomeranč, banán a čokoláda, země původu Barbados, objem 0,35 l, doba zrání 15 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 482,86 Kč/1 l

519,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 1 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr721
Ophyum 12Y 0,7l 40% - Rum Varianty
Ophyum 12Y 0,7l 40%
Rum - dominikánský rum, tropické zrání, destilace Column still, mahagonová barva, aroma - čokoláda, balsamico a slad, objem 0,7 l, doba zrání 12 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 568,57 Kč/1 l

1 098,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO367
Diplomatico Mantuano 8Y 0,7l 40% GB - Rum
Varianty
Diplomatico Mantuano 8Y 0,7l 40% GB
Rum - tropické zrání, destilace Pot Still, tmavě zlatá barva, aroma - koření, země původu Venezuela, objem 0,7 l, doba zrání 8 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 954,29 Kč/1 l

668,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO287
Appleton Estate Appleton Rare 12Y 0,7l 43 %
Rum -, bronzová barva, aroma - vanilka, muškátový oříšek a pomerančová kůra, objem 0,7 l, doba zrání 12 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 241,43 Kč/1 l

869,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO236
Heffron Panama Rum 5Y 0,5l 38% + 2x sklo GB
Rum - český rum, tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, citrusy a ovoce, objem 0,5 l, doba zrání 5 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 758 Kč/1 l

379,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 3 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr712
Dos Maderas Degustační sada PX 10Y 0,7l 40% GB
Rum -, země původu Barbados, Španělsko, objem 0,7 l, doba zrání 10 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 970 Kč/1 l

1 379,-
Můžete mít dnes od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr743
Plantation 20th Anniversary XO 0,7l 40% GB - Rum
Varianty
Plantation 20th Anniversary XO 0,7l 40% GB
Rum - kontinentální zrání, destilace Pot Still, jantarově zlatá barva, aroma - kokos, země původu Barbados, objem 0,7 l. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 798,57 Kč/1 l

1 259,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO373
Havana Club Anejo 3Y 0,7l 40%
Rum - kubánský rum, tropické zrání, destilace Column still, průzračná barva, aroma - citrusy, koření, dub, marcipán, zázvor a limetka, objem 0,7 l, doba zrání 3 roky. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 541,43 Kč/1 l

379,-
Můžete mít dnes od 17:30
Skladem 4 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr753
Heffron Panama Rum 5YO 0,5l 38% - L.E. 9/12 Luža (500 lahví)
Rum - český rum, tropické zrání, destilace Column still, zlatá barva, aroma - karamel, citrusy a ovoce, objem 0,5 l, doba zrání 5 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 498 Kč/1 l

249,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: ALKOr587
Matusalem Reserva Solera Blend 23Y 0,7l 40%
Rum - dominikánský rum, tropické zrání, destilace Column still, jantarová barva, aroma - karamel, objem 0,7 l, doba zrání 23 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 1 968,57 Kč/1 l

1 378,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO358
Blue Mauritius + Gold Rum Pralines 15Y 0,05l 40 %
Rum - tropické zrání, bronzová barva, aroma - exotické ovoce, skořice a kokos, země původu Mauricius, objem 0,05 l, doba zrání 15 let. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet - 12 380 Kč/1 l

619,-
Můžete mít dnes od 15:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKO248

Rumy a ochucené rumy

alkoholTipy na žhavé letní drinky Namíchejte si doma osvěžující drink z těch správných ingrediencí a odstartujte tu pravou letní barovou...
Pivo patří celosvětově k nejoblíbenějším nápojům. A u nás obzvláště. Pokud se v pivu nevyznáte, ale rádi...
Jednotlivé alkoholické nápoje se od sebe navzájem liší právě množstvím účinné látky, tedy alkoholu. Jak je...
alkoholTipy na skvělé letní drinky Namíchejte si doma osvěžující drink z těch správných ingrediencí a odstartujte tu pravou letní barovou...
Rum patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje. Jak se v nich ale vyznat, když rum vybíráte, například...
Namíchat si doma drink není nic těžkého, když máte správný recept a správné ingredience. Máme pro vás víc...
Více článků

Rumy a ochucené rumy

V kategorii Rumy a ochucené rumy máme právě teď na Alza.cz celkem 507 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací