Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Pro výdej již objednaného zboží jsou naše pobočky otevřeny. Přečtěte si aktuální doporučení k nákupu.
Vážení zákazníci, prosíme vás o porozumění v této mimořádné situaci. Ze všech sil pracujeme na včasném doručení objednávek. Děkujeme za pochopení.
Zůstaňte doma v pohodě Domácí fitko

Jak vybrat cyklotrenažér

Zobrazit katalog

Cyklotrenažéry jsou věrné simulátory jízdních kol, které vám pomohou udržet si kondici, i pokud je venku silný vítr, zima nebo déšť. Skvěle poslouží například i pro intenzivní trénink.

Aktualizováno

Cyklotrenažéry jsou věrné simulátory jízdních kol, které vám pomohou udržet si kondici, i když je venku silný vítr, zima nebo déšť. Skvěle poslouží například i pro intenzivní trénink. U cyklotrenažérů je žádoucí stabilní konstrukce, jednoduchý upínací mechanismus, možnost nastavení několika odporových režimů a v neposlední řadě tichý chod. To abyste mohli trénovat i v obývacím pokoji.

Cyklotrenažér

Jak vybrat cyklotrenažér? Krok po kroku

 1. Při výběru cyklotrenažéru je nejprve důležité se rozhodnout mezi běžným trenažérem a válci

 2. Vyberte si preferovaný způsob odporu 

 3. Chcete si na trenažér vkládat celé kolo, nebo pouze rám s předním kolem?

 4. Některé cyklotrenažéry mají speciální funkce, je dobré si je dopředu prostudovat

Podle čeho vybírat cyklotrenažér?

Podle odporu

Dnes na trhu nalezneme mnoho druhů cyklotrenažérů a nejjednodušší způsob, jak je od sebe rozlišit, je dělení podle technologie odporu.

Magnetické kotouče

Nejlevnější a nejzákladnější varianta používaná u vstupních modelů pro začátečníky a hobby jezdce.

Elektromagnetická brzda

Moderní verze magnetických trenažerů, vybavená různými vychytávkami a stavitelným odporem. Asi nejrozšířenější technologie cyklotrenažérů.

Olejové a trenažéry s lékařským silikonem

Nejlepší cyklotrenažéry využívají tyto technologie, protože se při zvýšené zátěži nezahřívají a nesnižuje se jejich účinnost.

Podle způsobu uchycení kola

Uchycení celého kola

Do těchto trenažérů stačí vložit celé kolo a jste připraveni na jízdu.

Uchycení místo zadního kola

Některé trenažéry vyžadují pro uchycení jízdního kola vyjmutí zadního kola a následné přimontování rámu do trenažéru. Bývá nutnost dokoupit kazetu.

Možnost jízdy vestoje

Chcete na trenažéru trénovat jízdu vestoje?

Pokud chcete trénovat jízdu vestoje, specialitou jsou trenažéry, na kterých se dá jet i vestoje, díky patentovanému uchycení, které umožňuje náklon do stran.

Podle SMART funkcí

Nechcete jen hloupý stroj?

Moderní trenažéry musí mít moderní funkce. Ať už se jedná o simulaci trasy, plynulých změnách odporu, jízdu s vašimi přáteli přes internet nebo projekci projížděné přírody do televize, tak vše v naší nabídce naleznete.

Časté otázky při výběru cyklotrenažéru

Čím se liší cyklotrenažér od rotopedu?

Obojí simuluje jízdu na kole, rotopedy jsou ale stavěny jen pro domácí trénink, hubnutí nebo udržení kondice. Jejich cena startuje již na několika málo tisících korun, snesou však jen menší zátěž.

Naopak na profesionální trénink se používají cyklotrenažéry, které mnohem věrněji napodobují jízdu na kole. Oproti rotopedům jsou robustnější a snesou větší maximální zátěž. Umožní také mnohem citlivější nastavení zátěže. Jsou dražší než rotopedy.

Pro koho je cyklotrenažér vhodný?

Trenažéry jsou zařízení, do kterých je nutné vložit své vlastní kolo. Zadní kolo tře o zátěžové kolo a tím vzniká odpor podobný tomu při jízdě do kopce nebo větrném počasí. Na trenažérech nemusíte mimo jiné nastavovat posed, protože používáte své kolo. Vhodné jsou tedy zejména pro ty uživatele, co jsou zvyklí na své kolo a nechtějí přesedlávat. Existuje mnoho typů cyklotrenažerů, které se liší zejména podle techniky odporu.

Také jsou užitečné pro fanoušky cyklistiky, kteří si chtějí zvýšit nebo udržet fyzickou kondici, spálit přebytečný tuk či lidově řečeno zhubnout a rotopedy jim nestačí. Cyklotrenažéry ke svému intenzivním tréninku běžně používají i profesionální sportovci.

Typy cyklotrenažérů a jejich charakteristiky

Cyklotrenažéry s magnetickou brzdou

 • Odolné s dlouhou životností
 • Jednoduchá konstrukce
 • Velmi cenově dostupné
 • Nejhlučnější typ trenažeru
 • Omezené možnosti přizpůsobení odporu

Nejlevnější typ cyklotrenažéru. Oproti ostatním je velmi hlučný s omezenými možnostmi nastavení a často žádnými chytrými nebo SMART funkcemi. Vhodné zejména pokud hledáte kompromis mezi elitním trenažérem a rotopedem.

Cyklotrenažéry s elektrickým odporem

 • Spousta možností nastavení
 • Patří mezi nejlepší na trhu
 • Ovládání mobilem
 • Méně odolná konstrukce

Používá elektromagnetický kotouč k regulaci odporu a získává tak několik různých přednastavených stupňů odporu. Cyklotrenažéry se SMART funkcemi nebo možností ovládání mobilem nejsou žádnou raritou.

Cyklotrenažéry s kapalným odporem

 • Nejmodernější trenažéry na trhu
 • Nejlepší simulace skutečné jízdy
 • Velké množství SMART funkcí
 • Levnější nebo nekvalitní modely mají tendenci se přehřívat

Nejmodernější typ cyklotrenažéru, který jako odporovou jednotku využívá olej nebo lékařský silikon. Často se těší těm nejlepším funkcím a s každým rokem jsou vyvíjeny stále lepší technologie, které posouvají už tak skutečný pocit z jízdy na další úroveň. Za zmínku stojí například možnost simulace skutečné trasy s projekcí do televize.

Válcové trenažéry

 • Velmi oblíbené u některých profesionálních cyklistů
 • Odolné a levné
 • Jednoduchý princip fungování
 • Obtížné na používání
 • Jen pro zkušené cyklisty

Mají podobné výhody jako trenažéry, protože na nich také jezdíte na svém kole. Válce jsou ale vhodnější pro zkušenější cyklisty. Jsou ideální pro natrénování správné techniky, protože jízda vyžaduje zvýšenou rovnováhu a u začátečníků může vést i k pádům.

Tip: Dalším zařízením simulujícím jízdu na kole jsou rotopedy. S jejich výběrem vám pomůže náš průvodce.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB7
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi