AlzaPlus+ sport MPLA292422

Podložky na jógu

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Délka
18 cm
198 cm
-
Tloušťka
0,03 cm
6 cm
-
Materiál
TPE
(56)
Mikrovlákno
(36)
Guma
(23)
NBR
(16)
PVC
(15)
Barva
Růžová
(42)
Modrá
(30)
Vícebarevná
(25)
Zelená
(25)
Černá
(22)
Nejnovější objednávky

Vzhledem k tomu, že jóga je především o harmonii a souznění s vaším tělem, je důležité dbát na správný výběr podložky na jógu – jogamatka se totiž stane vaším nejvěrnějším partnerem při cvičení. Dbejte na převažující druh cvičení, materiál a tloušťku, typ postavy či design. Poradíme vám, jaká podložka na jógu je ta pravá.

Pokračovat

Speciální jogamatka je na jógu vždy lepší volbou než klasická fitness podložka

Jogamatka je vždy lepší volbou než klasická fitness podložka, a to z toho důvodu, že jógové cvičení má své specifické potřeby. Jóga podložka je více pevná, stabilní, protiskluzová a podrží vás i v těch nejnáročnějších pozicích. Je také delší – u jógy většinou ležíte, a tak je důležité, abyste byli celí na podložce.

Jak vybrat podložku na jógu podle toho, co nejčastěji cvičíte?

Prvním krokem, jak vybrat podložku na jógu je zamyslet se, na jaký druh jógy ji budete nejvíce využívat. Při klidných lekcích, které se odehrávají převážně na zemi, se vám bude hodit pár milimetrů navíc, naopak při dynamických lekcích oceníte co nejméně materiálu, aby vám jogamatka nikde nepřekážela.

 • Ashtanga a Jivamukti patří mezi velmi dynamická cvičení, u kterých se pěkně zapotíte. Proto se hodí zejména jógová podložka z mikrovlákna či korku, která dobře saje a neklouže.
 • Hot jóga a Bikram jóga probíhá v místnosti s vyšší teplotou, a tak je lepší a bezpečnější na podložku použít savý ručník na jógu nebo protiskluzová podložka na cvičení z mikrovlákna.
 • Hatha jóga a Jin jóga jsou pomalejší druhy jógy, kde vzhledem k dlouhému setrvání v pozicích potřebujete komfort. Jako nejlepší se jeví 6mm podložka na jógu, díky které vás nebudou tlačit klouby.
 • Power jóga a Vinyasa jóga jsou rovněž dynamická cvičení, kde vám přijdou vhod nízké podložky na jógu, které nekloužou a jsou dostatečně savé. Skvěle se tedy hodí mikrovlákno i korek.

Zaujala jóga i vaše ratolesti? Potom je pro ně ideální přímo podložka na jógu pro děti, která je uzpůsobena jejich potřebám.

Materiál a jóga: Podložka se vyrábí z PVC, kaučuku, korku, juty či mikrovlákna

Dále by vás měl zajímat materiál a jóga. Podložka se vyrábí buďto z PVC, kaučuku, korku, juty, či mikrovlákna.

Podložka na jógu – PVC

PVC představuje odolný materiál, který je snadný na údržbu, hladký na dotek a příjemně měkký. Nabízí řadu výhod, avšak v dnešní době jsou populárnější jeho alternativy, které jsou vyráběny z přírodních materiálů.

 • Jedná se o univerzální podložku.
 • Snadno se udržuje, můžete ji prát.
 • Je cenově dostupná pro všechny.
 • Jóga podložka nemá dlouhou životnost.
 • Nehodí se na dynamické lekce.

Podložka na jógu – korek

Zajímá-li vás přírodní eko jogamatka, korek je skvělým řešením, protože je šetrný k přírodě a pochází z obnovitelných zdrojů.

 • Má příjemný a měkký povrch.
 • Materiál je odolný a trvanlivý.
 • Je přirozeně antimikrobiální.
 • Jóga podložka má vyšší pořizovací cenu.
 • Specifický vzhled se někomu nemusí líbit.

Podložka jóga - PVC
Jogamatka – PVC

Yogamatky - korek
Jogamatka – korek

Podložka na jógu – juta

Podložka na jógu z juty je vyrobena z přírodních materiálů, je typická svým drsnějším povrchem a její spodní vrstvu tvoří guma – díky tomu je jogamatka protiskluzová, drží na svém místě a nikam neujíždí.

 • Je vyrobena z ekologického materiálu.
 • Je skutečně velmi kvalitní.
 • Hodí se na pomalejší lekce.
 • Karimatka na jógu je těžká na přenášení.
 • Nehodí se na dynamické lekce.

!

Jógové koberečky nemají protiskluzovou vrstvu

Jógové koberečky nejsou vhodné pro začátečníky, protože je s nimi cvičení mnohem těžší, a to kvůli absenci protiskluzové vrstvy. Hlavní výhodou je, že tyto koberečkové podložky na jógu jsou nezničitelné a představují tradiční způsob cvičení jógy.

Podložka na jógu – kaučuk alias přírodní guma

Je vaším cílem přírodní a dokonale pružná jogamatka? Kaučuk (přírodní guma) je perfektně přiléhavý a praktický materiál, který drží na svém místě, a tak se hodí zejména na dynamické lekce.

 • Jedná se o ekologický materiál.
 • Zajišťuje lepší stabilitu na podložce.
 • Skvěle se hodí na dynamické lekce.
 • Karimatka na jógu je poněkud dražší.
 • Jedná se o těžší materiál na přenášení.

Podložka na jógu – mikrovlákno

Podložka na jógu z mikrovlákna se hodí především na dynamické lekce, při kterých se zapotíte, protože zajišťuje neklouzavost i při vysoké vlhkosti nebo pocení. Většinou je mikrovlákno doplněno ve spodní části gumou.

 • Je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu.
 • Netrhá se, nebledne a neobsahuje umělé barvy.
 • Je ekologická a rozložitelná v přírodě.
 • Na sucho může podložka klouzat.
 • Nehodí se na pomalejší jógu.

Jóga podložka - juta
Jogamatka – juta

Podložka na jógu mandala - kaučuk
Jogamatka – kaučuk

Karimatka na jógu - mikrovlákno
Jogamatka – mikrovlákno

Jogamatka z NBR či TPE pěny

Setkat se můžete také s tím, že je jogamatka vyrobena ze syntetické NBR gumy či TPE pěny.

 • NBR je syntetická guma. Jóga podložky z tohoto materiálu jsou velmi měkké a pohodlné, což se však nehodí pro všechny typy jógy. Na některém povrchu tento materiál klouže a odírá se.
 • TPE pěna výborně drží na povrchu podlahy, a to i při dynamické józe. Jógové podložky z TPE jsou měkké, mají příjemný povrch a ekologický materiál. Jsou však dražší a špatně se udržují.

Váha a výška je při výběru podložky na jógu také důležitá

Při výběru podložky na jógu záleží také na typu vaší postavy. Většina typů mají délku kolem 180 cm, a tak se hodí pro téměř všechny jogíny. Co se týče váhy, pro štíhlejší postavy se hodí měkčí jóga podložka a silnější postavy by se měly poohlédnout po tloušťce nejméně okolo 3–4 mm.

Dlouháni si také vyberou – jóga podložka má i verzi „long“

Jóga podložka není jen doménou těch, kteří mají obvyklou výšku. Měříte-li více, koukejte po verzi „long“, která dosahuje až ohromných 280 cm, díky čemuž si může pohodlně zacvičit skutečně každý.

Jakou tloušťku by měla mít karimatka na jógu? Rozlišujeme 3 různé typy

To, jakou tloušťku má karimatka na jógu je důležité nejen z pohledu pohodlí a bezpečí, ale také z pohledu přenášení na lekce.

 1. Abnormálně měkká podložka na jógu mívá 5–6 mm a hodí se spíše na typ jógy, kde vykonáváte pomalé cviky s dlouhou výdrží. Díky větší velikosti je však také mnohem těžší, a tak je obtížné ji přenášet.
 2. Studiová podložka na jógu mívá 3–4 mm, což je zárukou pohodlí a bezpečí při každé pozici. Je nutné ale počítat s vyšší hmotností, a tak se hodí spíše na domácí použití než na každodenní nošení s sebou.
 3. Podložka na jógu určená na cesty i do studia mívá okolo 2 mm, což představuje zlatý střed. Kombinuje výhody studiové a cestovní verze – snadno se dá srolovat či složit, a tak ji můžete přenášet.
 4. Cestovní podložka na jógu má pouze 1 mm a hodí se pro všechny, kteří nechtějí nosit ani kilo navíc. Je dokonale skladná, vejde se prakticky kamkoliv a dovolí vám cestovat nalehko.

Aby se vám jogamatka snadněji přenášela, podívejte se na vaky na podložku, do kterých umístíte nejen jogamatku, ale také ostatní nezbytnosti potřebné na lekci.

S tloušťkou podložky na jógu souvisí i její tvrdost

Jakmile jste vybrali správnou tloušťku, zaměřte se i na tvrdost podložky na jógu. Silné a měkké jsou ideální zejména pro ty, kteří mají problém s koleny – tlumí totiž dopady a ulehčují celému pohybovému aparátu. Jóga karimatka však nesmí být příliš měkká, protože pak by bylo cvičení mnohem náročnější.

Designové podložky na jógu vás dokážou motivovat

Designové podložky na jógu dokonale vyjadřují váš styl a také vás dokážou pěkně motivovat ke cvičení. A jaká je nejoblíbenější jogamatka? Mandala neboli kruhový obrazec symbolizující vyšší duchovní principy. Někteří lidé však nechtějí být rozptylováni žádnými vzory, a tak je pro ně například černá podložka na jógu ideální.

Podložky na jógu - kruh

Jóga karimatky mají většinou klasický tvar obdélníku. Můžete se však setkat i s kulatým tvarem, který se hodí především na domácí cvičení. Umožňuje vám totiž velký rozsah pohybu a jeho absolutní svobodu. Hodí se i k meditaci.

Jaké vlastnosti mívá jóga podložka?

Jóga podložka má celou řadu vlastností, které z ní dělají perfektního pomocníka na cvičení:

 • Protiskluzová jóga podložka zůstane na svém místě, a vy se tak můžete plně soustředit na cvičení.
 • Ultralehká jóga podložka je vhodná pro všechny, kteří chodí často na lekce a podložku přenáší.
 • Skládací jóga podložka se hodí do menších prostorů či na cestování, protože nezabere téměř žádné místo.
 • Omyvatelná jóga podložka má speciální povrchovou vrstvu, kterou stačí pouze setřít vlhkým hadříkem.

i

Chcete něco málo ušetřit, ale zaujala vás jogamatka? Bazar je skvělým místem, kde naleznete skvosty. Pokud vás zajímá názor ostatních zákazníků, přečtěte si, jaké má jogamatka recenze.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Podložka na cvičení - černá, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
599,-

2.
Podložka na cvičení - růžová, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
599,-

3.
Stormred Yoga mat 8 Black Skladem > 10 ks
Podložka na cvičení - černá, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
599,-

Další nejprodávanější
193 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
Stormred Yoga mat 8 Black/grey - Podložka na cvičení
Varianty
4,9 71×
Stormred Yoga mat 8 Black/grey
Podložka na cvičení - černá, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
Super cena
599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTstr32
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
Stormred Yoga mat 8 Pink/blue - Podložka na cvičení
Varianty
4,9 71×
Stormred Yoga mat 8 Pink/blue
Podložka na cvičení - růžová, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
Super cena
599,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTstr31
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
4,7 48×
Sharp Shape ECO Yoga mat Asana
Jogamatka - rozměry 178 × 61 cm (D׊), tloušťka 0,35 cm, protiskluzová a omyvatelná, materiál mikrovlákno, popruh součástí, hmotnost 2500 g
1 399,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0073
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
4,6 14×
Sharp Shape PU Yoga mat Shanti
Jogamatka - rozměry 185 × 68 cm (D׊), tloušťka 0,4 cm, materiál guma, modrá barva, hmotnost 3,1 kg
1 999,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: SPTss0114
4,7 13×
Lifefit YOGA MAT RELAX DUO, 183x58x0,6cm, bordó
Jogamatka - rozměry 183×58 cm, tloušťka 0,6 cm, protiskluzová, materiál TPE, popruh součástí
529,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT16445
4,7 48×
Sharp Shape ECO Yoga mat Mandala
Jogamatka - rozměry 178×61 cm, tloušťka 0,35 cm, materiál mikrovlákno, hmotnost 2,5 kg
1 399,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0075
Stormred Yoga mat 8 Black - Podložka na cvičení
Varianty
4,9 71×
Stormred Yoga mat 8 Black
Podložka na cvičení - černá, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
Super cena
599,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTstorm042
Sharp Shape Microfibre travel mat Spiritual - Jogamatka Varianty
4,9
Sharp Shape Microfibre travel mat Spiritual
Jogamatka - rozměry 182×61 cm, tloušťka 0,1 cm, materiál mikrovlákno, hmotnost 900 g
Cenová bomba
999,- Ušetříte 100,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0107
Stormred Yoga mat 8 Double blue - Podložka na cvičení
Varianty
4,9 71×
Stormred Yoga mat 8 Double blue
Podložka na cvičení - modrá, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,8 cm, rozměry 183×61 cm, hmotnost 985 g
Super cena
599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTstr33
4,6 14×
Sharp Shape PU Yoga mat Blossom
Jogamatka - rozměry 185 × 68 cm (D׊), tloušťka 0,4 cm, materiál guma, červená barva, hmotnost 3,1 kg
Cenová bomba
1 690,- Ušetříte 309,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0111
4,7 48×
Sharp Shape ECO Yoga mat Mirror
Jogamatka - rozměry 178 × 61 cm (D׊), tloušťka 0,35 cm, protiskluzová a omyvatelná, materiál mikrovlákno, popruh součástí, hmotnost 2500 g
Cenová bomba
1 099,- Ušetříte 150,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0074
Spokey Savasana Jóga podložka na cvičení korková, modrá, 4 mm, vč. popruhu - Jogamatka Varianty
4,3
Spokey Savasana Jóga podložka na cvičení korková, modrá, 4 mm, vč. popruhu
Jogamatka - rozměry 180×60 cm, tloušťka 0,4 cm, protiskluzová a omyvatelná, materiál korek, popruh součástí, nosnost 150 kg, hnědá a modrá barva, hmotnost 0,6 kg
Super cena
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT16300
4,4 101×
Lifefit Slimfit gymnastická černá
Podložka na cvičení - černá, materiál NBR, tloušťka 0,4 cm, rozměry 173 × 58 cm (D׊)
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTrul050
4,7 48×
Sharp Shape ECO Yoga mat Flamingo
Jogamatka - rozměry 183×61 cm, tloušťka 0,35 cm, materiál mikrovlákno, vícebarevné provedení, hmotnost 2,5 kg
1 399,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTsh456
Sharp Shape JUTA yoga mat Khaki - Jogamatka Varianty
5,0
Sharp Shape JUTA yoga mat Khaki
Jogamatka - rozměry 173×61 cm, tloušťka 0,5 cm, omyvatelná, materiál juta, popruh součástí
799,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0131
Sharp Shape Microfibre travel mat Tropical - Jogamatka Varianty
4,9
Sharp Shape Microfibre travel mat Tropical
Jogamatka - rozměry 182×61 cm, tloušťka 0,1 cm, materiál mikrovlákno, vícebarevné provedení, hmotnost 900 g
Cenová bomba
899,- Ušetříte 200,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0109
4,7 48×
Sharp Shape ECO Yoga mat Freedom
Jogamatka - rozměry 178 × 61 cm (D׊), tloušťka 0,35 cm, materiál mikrovlákno, hmotnost 2,5 kg
1 449,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: SPTsh789
4,4 101×
Lifefit Slimfit gymnastická bordó
Podložka na cvičení - bordová, materiál NBR, tloušťka 0,4 cm, rozměry 173 × 58 cm (D׊)
319,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTrul051
4,6 14×
Sharp Shape PU Yoga mat Dream
Jogamatka - rozměry 185 × 68 cm (D׊), tloušťka 0,4 cm, materiál guma, zelená barva, hmotnost 3,1 kg
Cenová bomba
1 599,- Ušetříte 400,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTss0112
4,4 101×
Lifefit Slimfit gymnastická modrá
Podložka na cvičení - modrá, materiál NBR, tloušťka 0,4 cm, rozměry 173 × 58 cm (D׊)
309,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTrul049
Sharp Shape ECO Yoga mat Flowers - Jogamatka Varianty
5,0
Sharp Shape ECO Yoga mat Flowers
Jogamatka - rozměry 183×61 cm, tloušťka 0,35 cm, protiskluzová a omyvatelná, materiál mikrovlákno, popruh součástí, červená a růžová barva, hmotnost 2,5 kg
1 249,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: SPTss0188
4,7
SPOKEY Mandala Lososová 4 mm, vč. popruhu, 180 x 60 cm
Podložka na cvičení - lososová, protiskluzová, omyvatelná, materiál TPE, tloušťka 0,4 cm, rozměry 180×60 cm, popruh součástí, hmotnost 670 kg
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT16116
4,3 19×
Sharp Shape Dual TPE yoga mat red
Podložka na cvičení - materiál TPE, tloušťka 0,6 cm, rozměry 183×61 cm, popruh součástí
Super cena
549,- Ušetříte 50,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: SPTss0127
4,7 13×
Lifefit YOGA MAT LOTOS DUO, 183x58x0,6cm, modrá
Jogamatka - rozměry 183×58 cm, tloušťka 0,6 cm, protiskluzová, materiál TPE, popruh součástí
459,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT16437

Podložky na jógu

fitnessCvičení s gumou (NÁVOD) Guma na cvičení, též odporová guma či expandér, je šikovným pomocníkem při domácím cvičení, se kterým lze procvičit celé tělo. V našem článku se dozvíte, jak s touto gumou správně cvičit.
Jak začít cvičit doma? Jde to levně, účinně a bez nutnosti opustit svůj pokoj. V článku vám poradíme, který typ cvičení pro vás bude vhodný a jak cvičit, abyste dosáhli požadovaných výsledků.
Jaký sport vybrat pro cvičení doma? Jde to levně, účinně a bez nutnosti opustit pokoj. V našem článku zjistíte, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody domácí posilovny. A hlavně si představíme sporty vhodné ke cvičení z pohodlí vašeho domova.
jógaJóga pro těhotné – cviky pro jednotlivé trimestry Čekáte miminko a bojíte se dělat namáhavá cvičení? Bolí vás záda? Chcete si ulevit od nateklých nohou? Už jste slyšely o gravid józe? Máte spoustu otázek, na které jste nenašla odpovědi? Snažily jsme se pro vás zjistit vše o gravid józe a odpovědi naleznete v...
Více článků

Podložky na jógu

V kategorii Podložky na jógu máme právě teď na Alza.cz celkem 193 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné podložky na jógu Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší podložky na jógu Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší podložky na jógu Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v podložky na jógu recenze
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací