Světelná terapie

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Funkce
LCD displej
(2)
Budík
(2)
Smartphone konektivita
(2)
Nastavitelný úhel náklonu
(14)
Časovač
(10)
Ochrana proti přehřátí
(7)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Světelná terapie, nebo také fototerapie vám může pomoci s mnohými neduhy a to i v pohodlí vašeho domova. Přístroje jsou vyvinuty tak, aby pomocí vhodně upraveného světla působily blahodárně na tělo a mysl. Podívejte se, jaké fototerapie nabízí možnosti, a najděte tu pravou pro vás.

Pokračovat

Není fototerapie jako fototerapie, aneb jak najít tu správnou

Fototerapie je výraz obecně používán jako terapie světlem. Rozlišujeme však mezi dvěma hlavními formami, kdy jedna působí výhradně na lokálním místě přes kůži a druhá skrze úpravu vnímání okolního světla. Obě formy fototerapie mají příznivé účinky a mohou pomoci vyřešit některé problémy těla i mysli. Aby terapie světlem byla účinná, musíte zvolit tu pravou formu fototerapie na váš problém.

 • Fototerapie přes kůži působí skrz lokální použití světla v odlišném spektru vln. Lampa se přikládá na konkrétní místo na těle, na které pak světlo svými příznivými účinky působí. Teplo, které v této formě fototerapie vzniká má pozitivní účinky na kůži i na uvolnění vašich svalů.
 • Fototerapie upravuje vztah mezi světlem a tmou tak, aby dodala chybějící světlo, které je potřeba pro správné fungování biorytmu. Zde je tedy nutné, aby světlo prošlo přes oční sítnici. Pomocí tohoto světla fototerapie snižuje únavu a může mít blahodárné účinky na vaši mysl.

i

Domácí fototerapie a kontraindikace

Domácí fototerapie má i své kontraindikace. Infralampy se nedoporučují při používání kardiostimulátoru, poruchách srážlivosti krve, nebo nádorových onemocnění. Vždy pečlivě čtěte přiložený návod a v případě pochybností se poraďte se svým lékařem.

Jaké má fototerapie účinky? Terapie světlem může pomoci při různých problémech

Terapie světlem se v poslední době těší velké oblibě. Jedná se o jednoduchý způsob, jak zmírnit, či se zcela zbavit některých neduhů. Ať již zvolíte jakoukoli formu fototerapie, mějte na paměti, že její účinky se nemusí dostavit ihned. Při použití infralampy na bolavé svaly se úleva dostaví rychleji, než při řešení dermatologického problému. Celkově se ale tato forma terapie těší při správném použití dobrým výsledkům.

 • Infralampa a biolampa pomáhají při problémech horních cest dýchacích, podporují léčbu různých krčních, nosních a ušních onemocnění.
 • Infračervené světlo uvolňuje ztuhlé svaly, pomáhá regenerovat tkáně a celkově dodá pocit klidu a relaxace.
 • Fototerapie se používá k léčbě dermatologických problémů, jako například akutní akné, nebo vyhlazování vrásek.
 • Terapie světlem snižuje únavu, upravuje denní režim a bojuje se špatnou náladou.

Světelná terapie – lampa s infrazářením nebo LED diodou

Světelná terapie pomocí speciální ozařovací lampy působí přes kůži a má příznivé účinky při léčbě různých neduhů. V nabídce naleznete infralampy a také biolampy, kdy každá má své specifické účinky. Tyto přístroje obsahují také řadu funkcí, jako je například časovač, vypínač nebo nastavitelný úhel. Působí vždy na konkrétní místo na kůži, kvalitní infralampa zvládne ozářit i několik desítek čtverečních centimetrů.

Infralampy pomohou nejen při dermatologických potížích

Infralampy patří mezi léčebné přístroje fototerapie, při kterém tělo lokálně absorbuje infračervené vlny. Ty způsobují teplo, které uvolňuje svaly a rozšiřuje cévy, což umožňuje lepší prokrvení a uvolňování škodlivých látek z těla. Infralampa se používá také při léčbě astmatu, nebo revmatických potížích. Výkon se udává ve wattech (W) a nejčastěji se setkáte s modely, které mají výkon průměrně 150 W.

U procesů, jako je světelná terapie, lampa vyzařuje světlo skrze speciální infražárovku. Nezapomeňte ji ke své lampě pořídit do zásoby. Čím více tepla fototerapie vydává, tím bude její používání účinnější. Při vyšších teplotách však dávejte pozor na dobu působení.

Biolampy příznivě působí na celé tělo

Biolampy jsou skvělým pomocníkem domácí fototerapie. Využívají polarizované světlo, které biostimuluje buňky a podporuje jejich zdravý vývoj. Obvykle využívají ke svícení halogenové nebo LED technologie, podle toho se u biolampy můžeme setkat i s výrazem LED světelná terapie. Tento druh fototerapie se někdy používá společně s barevnou světelnou terapií, která zvyšuje účinky biolampy.

Plnospektrální osvětlení jako terapie světlem

Plnospektrální osvětlení je zařízení fototerapie, které především v zimních měsících kompenzuje nedostatek denního světla. Tím pomůže světelná terapie snížit deprese, zlepšit kvalitu spánku a přispět k celkové duševní pohodě. Terapie světlem je také skvělým bojovníkem proti únavě. Nepůsobí však okamžitě, tento přístroj fototerapie je třeba používat po nějaký čas, než se upraví váš biorytmus.

 • Zlepšuje náladu a pomáhá se zvládnutím depresí,
 • eliminuje poruchy spánku, únavu a zvyšuje energii,
 • zvyšuje produkci serotoninu a vitamínu D.
 • Nepůsobí okamžitě, účinky se dostaví při dlouhodobějším užívání,
 • nevhodná pro lidi s vážnou oční vadou nebo vysokou citlivostí na světlo.

Plnospektrální osvětlení nabízí mimo terapie světlem i mnoho funkcí navíc

Terapie světlem je samozřejmě hlavní funkcí plnospektrálního osvětlení. Pokud se však rozhodnete využít tuto formu fototerapie, můžete využít některé další funkce, které tento přístroj nabízí. Nechte se v ponurých zimních měsících například probudit nejen přesně načasovanou příjemnou dávkou denního světla, ale také budíkem nastaveným na konkrétní čas. Nastavit jej u některých modelů můžete dokonce z mobilního telefonu.

 • Některé modely nabízí osvětlení hned v několika barevných odstínech, vybrat si tak můžete podle své aktuální nálady.
 • Terapie světlem se dá upravit pomocí časovače, který nastavíte na dobu, která vám bude nejvíce vyhovovat.
 • Pokud je vám fototerapie nepříjemná, některé modely umožňují upravit sklon světla do příznivější polohy.
 • Tyto přístroje fototerapie jsou napájeny pomocí adaptéru do sítě, nemusíte se tedy starat o jejich nabíjení.

Hledáte nejlepší přístroj fototerapie? Podívejte se, jaká světelná terapie zaujala zákazníky před vámi. Pokud s výběrem stále váháte, poohlédněte se po modelech, které se nejvíce prodávají. Zároveň si můžete přečíst i jejich hodnocení.

Na co se zaměřit při výběru fototerapie a vhodného přístroje?

Pokud vybíráte, která fototerapie bude vhodná pro vás, zaměřte se především na to, co za problém pomocí terapie světlem chcete vyřešit. Jestli se rozhodnete pro infralampu či biolampu, zaměřte se především na výkon a plochu, kterou zvládne přístroj ošetřit. U terapie světlem, tedy plnospektrálního osvětlení se pak podívejte na intenzitu světla, kterou přístroj vydává. Obvykle se udává okolo 10000Lux.

i

Světelná terapie pomocí infralampy jen bezpečně

Světelná terapie pomocí infralampy funguje na principu vyzařování světla. Některé infralampy mohou mít výkon až 300 W a při vysoké intenzitě dosahují teplot až do 42 °C. Doporučujeme tedy hlídat teplotu přístroje, případně si zkontrolovat, jestli má váš model funkci kontroly přehřátí. Prodloužíte tak životnost vaší infralampy.

Fototerapie – přístroj který zapadne do každé domácnosti

Fototerapie využívá přístroje, které skvěle zapadnou do každého interiéru. Infralampa je dle modelu poměrně skladná, můžete ji tedy po použití a vychladnutí bez problémů schovat. Pokud máte minimalistický interiér, klidně ji nechte na stole, opticky působí jako moderní verze stolní lampy. Kompaktní rozměry nabízí i přístroj na plnospektrální osvětlení, které skvěle doplní váš noční stolek.

Jak se fototerapie správně nastavuje? Ovládání zvládne každý

Na první pohled by se mohla fototerapie jevit jako proces, který bude náročný na správné nastavení přístroje. Opak je ale pravdou. Některé modely stačí pouze zapnout do zásuvky, nebo nastavit časovač jedním či dvěma tlačítky. Vždy čtěte přiložený návod, kde je podrobně popsáno, jak uvést lampu do provozu. Některé moderní verze lze dokonce ovládat přes mobilní aplikaci, kde si vše jednoduše nastavíte ve vašem chytrém telefonu.

S jakými dalšími metodami fototerapie se můžete setkat?

Metody fototerapie mají nejrůznější využití. Najdeme je například v moderní estetické kosmetologii nebo dokonce i ve světě saunování, kde se využívá principu chromoterapie, tedy terapie barvami. Ačkoli patří do oblasti alternativní medicíny, barevná světelná terapie má mnoho příznivců. Střídání barvy světel využívají i biolampy a světelná terapie plnospektrálního osvětlení.

Světelná terapie je k dostání i levně. Fototerapie pro domácí použití je k dispozici již za několik málo stokorun. Pro vaši přehlednost jsme přístroje seřadili od nejnižší ceny, stačí si jen vybrat ten, který se vám dostane pod kůži.

Co je PDT světelná terapie?

PDT světelná terapie se využívá při estetických procedurách v dermatologii, nebo estetické chirurgii. Slouží tedy ke kosmetickým procedurám, jako je vyhlazování vrásek nebo třeba omlazení pleti. Tento přístroj fototerapie využívá principu LED technologie, kdy lampy vyzařují různé barvy spektra a ty mají příznivé účinky na kůži. Světlo aktivuje buňky hluboko pod kůží a tím dochází k výraznému zlepšení buněčného metabolismu.

i

Některé formy fototerapie přenechejte raději odborníkům

Ne všechny metody fototerapie jsou vhodné pro domácí použití. Někdy je vhodné se pro dokonalý výsledek svěřit do péče odborníků. Některé přístroje fototerapie mohou mít specializované použití a jsou proto určeny na lékařské, rehabilitační nebo dermatologické pracoviště. Jakou formu domácí fototerapie zvolit vám jistě řekne váš lékař.

Chromoterapie – světelná terapie do sauny

Světelná terapie do sauny funguje na principu chromoterapie, tedy léčebné metody, která využívá vliv barev na psychiku člověka. Pomocí speciálního panelu můžete při relaxování v sauně přepínat mezi barvami a nechat je na sebe působit. Tímto způsobem znásobíte pohodu, kterou saunování přináší. To může být nejen forma domácí fototerapie, ale často se barvy využívají i při různých saunových rituálech.

Nemůžete se rozhodnout? Podívejte se, co říkají o tématu světelná terapie recenze.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Beurer IL 60 Skladem > 5 ks
Infra lampa 300 W, nastavitelný úhel
2 699,-

2.
Beurer IL 11 Skladem > 10 ks
Infra lampa 100 W, nastavitelný úhel
569,-

3.
Beurer 100W Skladem > 10 ks
Infra lampa 100 W,
249,-

Další nejprodávanější
35 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,5 62×
Beurer IL 21
Infra lampa 150 W, nastavitelný úhel
Super cena
1 199,- Ušetříte 50,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU100b
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
5,0
Beurer IL 60
Infra lampa 300 W, nastavitelný úhel
2 699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: Beuinf53
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Sanitas SIL 45
Infra lampa 300 W, časovač
2 399,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SANIL206
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
Beurer TL90
Fototerapie simulace slunečního světla: intenzita světla cca. 10 000 Lux , instalovat ve vzdálenosti 20 - 60 cm ve vztahu k uživateli, rozměr cca. 51x34 cm, start bez blikání - ihned příjemné světlo bez stroboskopického jevu, bez UV-free, energeticky úsporný zdroj světla, pohodlné ovládání jedním tlačítkem, plynule nastavitelný sklon, stabilní stojan, 2 x 36 W trubice
5 189,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: BEUFT309
4,3 36×
Beurer 100W
Infra lampa 100 W,
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU100a5
4,9 14×
BEURER TL50
Fototerapie - simulace slunečního světla: intenzita světla cca. 10000Lux, start bez blikání ihned příjemné světlo bez stroboskopického jevu, energeticky úsporný zdroj světla, pohodlné ovládání, vhodné při nedostatku světla v zimních měsících, jasné a rovnoměrné osvětlení
2 139,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RIOZD001
4,6 112×
Beurer IL 11
Infra lampa 100 W, nastavitelný úhel
569,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU100a
4,5 21×
Sanitas SIL 06
Infra lampa 100 W, nastavitelný úhel
649,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU453a
3,9 19×
EFBE-SCHOTT IR812
Infra lampa 150 W, nastavitelný úhel
779,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EOM150d
4,8 11×
Philips INFRA 150 W
Žárovka Náhradní žárovka pro IL 30, 150W
Zlevněno -7 %
529,- 569,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU0051t
4,3
Mericare AK-2012-R1
Infra lampa 200 W, nastavitelný úhel
1 330,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MERIel001
5,0
Bodi-Tek infrared heat lamp
Infra lampa ,
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BDItinf31
4,0
Beurer TL20
Fototerapie denní světlo, kompaktní rozměry díky technologii LED, variabilně nastavitelná základna, ideální pro domácí i kancelářské účely, zvláště jasné a jednotné osvětlení, intenzita světla: přibližně 10 000 luxů (vzdálenost 10cm), bez blikání a bez UV záření, technologie LED s úsporou energie, pohodlné ovládání jedním tlačítkem, variabilní základna: horizontální a vertikální, dva úhly sklonu, zdravotnické zařízení
1 209,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEUTL020
CBD STAR Terapie červeným světlem Red Light Panel 300 W
Infra lampa 300 W, nastavitelný úhel
Novinka
6 990,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: HEALaaa0459
Novinka
599,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: HEALaaa0438
2 189,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BDItinf24
UVtech DAY-1
Fototerapie
1 190,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: HEALaaa0270
5,0
Beurer IL 60
Infra lampa 300 W, nastavitelný úhel
2 559,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: Beuinf53
4,6 112×
Beurer IL 11
Infra lampa 100 W, nastavitelný úhel
539,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEU100a
3,9 19×
EFBE-SCHOTT IR812
Infra lampa 150 W, nastavitelný úhel
739,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EOM150d
4,0
Beurer TL20
Fototerapie denní světlo, kompaktní rozměry díky technologii LED, variabilně nastavitelná základna, ideální pro domácí i kancelářské účely, zvláště jasné a jednotné osvětlení, intenzita světla: přibližně 10 000 luxů (vzdálenost 10cm), bez blikání a bez UV záření, technologie LED s úsporou energie, pohodlné ovládání jedním tlačítkem, variabilní základna: horizontální a vertikální, dva úhly sklonu, zdravotnické zařízení
1 049,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEUTL020
Beurer TL100
Světelný budík 2v1, simulace slunečního světla + náladové osvětlení, simulace slunečního světla: intenzita světla cca. 10,000 Lux, pohodlné a snadné použití přes Beurer LightUp app, náladové osvětlení se změnou barev, až 256 barev, 10 úrovní jasu s paměťovou funkcí, časovač po 15 minutových intervalech, rozměr cca. 33 cm, start bez blikání - ihned příjemné světlo bez stroboskopického jevu, bez blikání a UV-free, energeticky úsporný zdroj světla, pohodlné ovládání, vhodné při nedostatku světla v zimních měsícíh, jasné a rovnoměrné osvětlení
5 229,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BEUSB354
4,7 122×
Beurer IL 50
Infra lampa 300W, nastavitelný náklon, keramické infra červené sklo - 100% filtr UV, časovač, ventilátor proti přehřátí
2 499,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: BEU100d
5,0
Beurer TL41
Fototerapie denní světlo, simulace slunečního světla: intenzita světla cca. 10 000 Lux (ve vzdálenosti 15 až 20cm), můžeme zajistit denní světlo v tmavých místnostech, je vhodné také pro pocit pohody v zimě, rozměr cca 27x20.7x 8cm, start bez blikání a bez UV záření - ihned příjemné světlo bez stroboskopického jevu, energeticky úsporný zdroj světla, pohodlné ovládání jedním tlačítkem, energeticky úsporná LED technologie, stabilní stojan, včetně síťového adaptéru, zdravotnické zařízení
2 503,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: BEUTL041

Světelná terapie

článekMasáže (NÁVOD): jak se naučit masírovat v domácích podmínkách Žijeme ve velmi nejisté době. Už nás netrápí jen pracovní stres a povinnosti. Bojíme se o své zdraví a zdraví svých blízkých. Nutně si od všeho potřebujeme odpočinout a pořádně relaxovat. Masáž je velmi efektivní způsob relaxace těla i duše. Díky našemu článku se...
Vysoký tlak netrápí jen staré a obézní lidi. Toto onemocnění se může týkat i vás! Odhaduje se, že hypertenzí trpí až 50 % dospělé populace. Vysoký tlak patří mezi tzv. civilizační choroby. Připravili jsme pro vás komplexní přehled nejdůležitějších informací o tomto...
Fototerapeutická lampa vypadá jako tablet, ale její funkcí je svítit a tím zlepšovat váš spánek. Jak fototerapie s lampou Beurer TL55 probíhá a jak moc je účinná? Dočtete se v naší recenzi!
Fototerapie – bojovník proti únavě Jak zůstat stále svěží a plný energie? Vinou únavy a problémů s ranním vstáváním je zejména v zimních měsících nedostatek slunečního svitu, který nezbytně potřebujeme pro správnou funkci těla a spánku. Fototerapie je vědecky uznávanou metodou, která ovlivňuje funkci...
Více článků

Světelná terapie

V kategorii Světelná terapie máme právě teď na Alza.cz celkem 35 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné světelná terapie Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší světelná terapie Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší světelná terapie Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v světelná terapie recenze
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací