Team Sonic Racing (RECENZE) – když slavný rychlík sedne za volant

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Sonic, modrý ježek se zálibou v rychlosti, legendární postava videoherní zábavy a popkulturní ikona, se po téměř 30 letech své existence rozhodl, že už ho pobíhání po svých nebaví a společně se svými přáteli usedl za volant sportovního vozu. Jak si ale povede na závodním okruhu v nejnovějším počinu studia Sumo Digital zvaném Team Sonic Racing? Více v naší recenzi.

Recenze (Switch)


• Žánr: Arkádové závody • Multiplayer: Ano • Vývojář: Sumo Digital • Vydavatel: SEGA • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One, Switch (21. května 2019) • Homepage: www.sonicthehedgehog.com/teamsonicracing • Čeština: Ne


Obsah recenze Team Sonic Racing (Switch)

 1. Sonic Team Racing – ježkova výprava na závodní okruh
 2. Sonic jezdí s větrem o závod
 3. Svět motorů v Team Sonic Racing
 4. Hezčího ježka aby pohledal
 5. Team Sonic Racing se blíží do cílové rovinky
 6. Recenze Team Sonic Racing: závěrečné hodnocení
 7. HW nároky pro Team Sonic Racing PC

Sonic Team Racing – ježkova výprava na závodní okruh

• Recenze: 28. 5. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Sportovní či přímo závodní spin-offy zajetých videoherních sérií se dlouhodobě těší celkem slušnému zájmu fanoušků. Třeba takový Mario by se svým Mario tenisem, golfem a Mario Kartem mohl vyprávět. Crash bandicoot se v blízké době vrátí na scénu se svým remasterovaným závoděním Crash Team Racing Nitro-Fueled, Ježek Sonic tedy nemůže zůstat pozadu, zvlášť když je díky své rychlosti odjakživa zvyklý na stupně vítězů. Neměl by se ale spíše držet svých věrných tenisek než se chytat řadicí páky a volantu?

Team Sonic Racing; wallpaper: cover

Team Sonic Racing

Team Sonic Racing sice oplývá příběhovým režimem Team Adventure, jenž se vám tak trochu snaží zdůvodnit, proč by se Sonic vůbec měl pachtit v automobilových závodech, když by i ta nejrychlejší auta bez větších problémů předběhl po svých, ale je to naprosto banální vyprávění, které začnete velmi brzy ignorovat. Hra vám dějovou linku prezentuje především pomocí krátkých dialogů před jednotlivými zápasy, ale i tvůrci jsou si nejspíš vědomi toho, že story zde nikoho neoslní, jinak by sami od sebe nepřidali možnost spustit závod bez jakékoli příběhové omáčky.

Na druhou stranu zde ale fanoušci Sonica potkají spoustu oblíbených postav z tohoto „ježčího” universa, jako jsou Amy Rose, Silver The Hedgehog, Blaze The Cat, Miles "Tails" Prower, Dr. Eggman, Vector the Crocodile a další. Pokud tedy jste příznivci Sonica a jeho barevného světa, Team Sonic Racing vás alespoň z tohoto hlediska určitě nezklame.

Team Sonic Racing; gameplay: sonic Team Sonic Racing; gameplay: silver sonic Team Sonic Racing; gameplay: Vector

V Team Sonic Racing pochopitelně nebudete závodit pouze s modrým, bleskurychlým ježkem.

Sonic jezdí s větrem o závod

Zážitek z celé hry se vám ovšem díky nepříliš zajímavému příběhu rychle smrskne na pouhé závodění, ničemu to ale nevadí, protože se jedná o suverénně nejlepší složku hry. Závody jsou zábavné, rychlé, adrenalinové a díky všemožným boostům a grafickým efektům i vizuálně velmi přitažlivé.

Team Sonic Racing; gameplay: ultimate

Ultimate je neuvěřitelně silný rychlostní boost, se kterým hravě můžete vyhrát i zdánlivě ztracený závod.

Po trati je v Team Sonic Racing roztroušeno velké množství nejrůznějších power-upů, raket, bomb a dalších nástrojů, kterými můžete svým soupeřům trochu zatopit a první místo jim vyfouknout přímo před nosem. Nebudu vám ani vyprávět, kolikrát jsem si už myslel, že mám závod v kapse, když zdánlivě odnikud přiletěla raketa, můj sporťák otočila dokolečka a na stupně vítězů jsem si musel nechat rychle zajít chuť.

Zajímavým prvkem jsou i některé herní mechanismy, především týmová složka hry. Magické slovíčko „team” totiž není v názvu tohoto titulu náhodou, v samotných závodech totiž kromě vašich řidičských schopností hrají velkou roli i vaši parťáci. Drtivá většina příběhového režimu se v Team Sonic Racing sestává z týmových závodů, jenž absolvujete ve skupince tří závodníků, se kterými si můžete navzájem pomáhat. Můžete si například mezi sebou vyměňovat posbírané power-upy, poskytnout si krátkodobý rychlostní boost pomocí funkce Slingshot (aktivuje se v případě, pokud se určitou dobu udržíte ve stopě trasy vašeho spoluhráče) či případně aktivovat opravdu masivní týmový Ultimátní boost, jenž vám zajistí pekelné zrychlení na relativně slušnou dobu a při správném použití často vyhraje i předem ztracený závod.

Team Sonic Racing; gameplay: režimy Team Sonic Racing; gameplay: team adventure Team Sonic Racing; gameplay: online

Nabídka režimů v Team Sonic Racing nijak neohromí, na druhou stranu neurazí.

Co se hratelných režimů týče, Team Sonic Racing nabízí vcelku klasickou sestavu, která neurazí, ale také nijak zásadně nenadchne. Příběhový režim Team Adventure už jsem zde zmínil, dále pak na vás čeká lokální multiplayer (Grand Prix, Exhibition Race, Time Trial, vše v týmové nebo solo variantě), online hra pro více hráčů (Standard a Team Race, oba módy ve variantě Ranked a Casual) a… a… a to je vlastně všechno. Takže jak jsem říkal, zábavy si užijete dostatečně.

Svět motorů v Team Sonic Racing

Se závoděním samozřejmě úzce souvisí i samotný vozový park. Každý ze závodníků má jedno předdefinované autíčko, což na první pohled nevypadá jako moc velká nabídka, pomocí upgradů ale můžete značně upravovat jeho jízdní vlastnosti i vizuální stránku. Za kredity získané závoděním můžete nakupovat Mod Pody, speciální kapsle, jež obsahují mód na některé z autíček. V garáži pak tyto módy můžete instalovat na konkrétní vozy, přičemž obměnou jednotlivých dílů (přední a zadní náprava, kola) si pak autíčko můžete upravit opravdu podle svého stylu jízdy a estetického cítění.

Team Sonic Racing; gameplay: mod pods Team Sonic Racing; gameplay: vizuální customizace Team Sonic Racing; gameplay: upgrady

Autíčka jednotlivých charakterů si můžete upravit v garáži a to jak po vizuální stránce, tak i po stránce ovladatelnosti.

Ačkoli se mi customizace jako taková v Team Sonic Racing líbí, fakt, že každý závodník disponuje pouze jedním autíčkem, vnímám jako mírný nedostatek. Pokud totiž máte svůj oblíbený charakter, se kterým chcete určitě jezdit a jeho vozidlo se vám vizuálně prostě nelíbí, máte holt smůlu a musíte doufat, že se vám pomocí upgradů podaří dosáhnout alespoň trochu snesitelného vzhledu. V tomto ohledu mi přijde sympatičtější kupříkladu takový Mario Kart 8, kde si jezdce a jeho vozítko vybíráte nezávisle na sobě.

Hezčího ježka aby pohledal

Jestli se ale Team Sonic Racing nedá něco upřít, jsou to nesporné kvality v oblasti audiovizuálního zpracování. Grafika vypadá skvěle, je velmi barevná, přímo hýří všemožnými efekty a jednotlivé tratě jsou pěkně navržené, plné nejrůznějších detailů a často se větví a nabízí různé cesty k cíli.

Potěší také velmi solidní zvuky a nadupaná hudba, která rozproudí motorový olej v žilách ještě před startem. To se ovšem netýká jisté melodie, která podbarvuje každou nahrávací obrazovku ve hře – i když se mi zpočátku velmi líbila, po pár hodinách hraní jsem ji už nemohl vystát. Celkově je ale Team Sonic Racing po stránce grafické i zvukové velmi podařeným počinem.

Team Sonic Racing; gameplay: trať Team Sonic Racing; gameplay: trať Team Sonic Racing; gameplay: trať

Tratě jsou zpracovány velmi detailně a hezky na nich vynikne opravdu povedená grafika.

Team Sonic Racing se blíží do cílové rovinky

Takže na jakém místě se vlastně Team Sonic Racing umístil? V celkovém žebříčku si rozhodně nevede špatně – týmové ability působí svěžím dojmem, hratelnost je zábavná, závodění dobře zpracované a audiovizuální zpracování povedené, nezajímavý příběh a menší výběr herních režimů ovšem celkový dojem poněkud sráží dolů až na rozpálený asfalt závodního okruhu. Je to povedená hra, těsně před cílem ale ztrácí rychlost a pomyslné stupně vítězů žánru arkádového závodění jí zatím stále o vlásek unikají.

Tato recenze byla napsaná pro Nintendo Switch verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Team Sonic Racing: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 73 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
70 %
 Audiovizuální zpracování
80 %
 Znovuhratelnost
65 %
Team Sonic Racing; recenze

Klady

 • Zábavná hratelnost
 • Týmové ability
 • Povedená grafika a zvuk
 • Pěkně zpracované tratě

Zápory

 • Menší výběr herních režimů
 • Slabý příběh
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

HW nároky pro Team Sonic Racing PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i3 4130T (2.9GHz) / AMD FX 6300 (3.5 GHz) Intel Core i5 8600K (3.6 GHz) / AMD Ryzen 5 1600X (3.6 GHz)
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 770 (2GB) / AMD Radeon HD 7870 (2GB) NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) / AMD Radeon RX 570 (4GB)
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 32 GB 32 GB

S jakým herním PC na Team Sonic Racing?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1060

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1060

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Team Sonic Racing vychází 21. května 2019 na PC, PS4, Xbox One a Switch. O novinkách vás budeme informovat.

4,9 14×
Team Sonic Racing - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a závodní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus,, která kombinuje nejlepší prvky arkádových a závodních her. Poměřte síly s přáteli v intenzivních závodech nebo spolupracujte jako tým a sdílejte power-upy a rychlostní boosty. Vyberte si svůj závodní styl - Vyberte si z 3 odlišných charakterů a odemkněte vylepšení, která vyhovují vašemu závodnímu stylu.
599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX527
5,0
Team Sonic Racing - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: závodní,, která kombinuje nejlepší prvky arkádových a závodních her. Poměřte síly s přáteli v intenzivních závodech nebo spolupracujte jako tým a sdílejte power-upy a rychlostní boosty. Vyberte si svůj závodní styl - Vyberte si z 3 odlišných charakterů a odemkněte vylepšení, která vyhovují vašemu závodnímu stylu.
799,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW062
5,0
Team Sonic Racing - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: závodní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold,, která kombinuje nejlepší prvky arkádových a závodních her. Poměřte síly s přáteli v intenzivních závodech nebo spolupracujte jako tým a sdílejte power-upy a rychlostní boosty. Vyberte si svůj závodní styl - Vyberte si z 3 odlišných charakterů a odemkněte vylepšení, která vyhovují vašemu závodnímu stylu.
599,-
Skladem 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO504
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací