Termovize Night Pearl – špičková kvalita původem z České republiky

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Moderní technologie stále častěji pronikají také do tradičních a spíše konzervativních oborů či oblastí. Perfektním příkladem tohoto trendu je myslivost, kde se dnes v lovecké praxi běžně setkáte se specializovanými elektronickými přístroji. Velký podíl na tom má právě česká rodinná značka Night Pearl, která se již od roku 2008 plně specializuje na výrobu špičkových zařízení nočního vidění a termovize. V článku se zaměříme na ty nejmodernější termovizní monokuláry Night Pearl a pronikneme do tajů i krás nočních lovů a pozorování zvěře!

night pearl; termovize; myslivost; monokulár

Termovizní přístroje Night Pearl – OBSAH ČLÁNKU

  1. Co jsou to termovizní přístroje?
  2. Srovnání termovizí Night Pearl – parametry, specifikace a cena
  3. Termovizní monokulár Night Pearl Scops 13 pro použití na kratší vzdálenosti
  4. Zkušení uživatelé sáhnou po termovizním přístroji Night Pearl Scops 35 PRO
  5. Night Pearl SEER 35 a SEER 50 – termovizní předsádky pro ty nejnáročnější lovce

Co jsou to termovizní přístroje?

Moderní termovizní přístroje využívají poznatky známého německého fyzika Maxe Plancka k tomu, aby transformovaly „tepelné záření“ (převážně infračervené záření), které emitují všechny objekty v prostoru, na digitální obraz. Tímto způsobem jsme schopni orientovat se a vidět například v prostředí lesa téměř za všech podmínek – vzhledem k principu termovizní technologie vás nezaskočí ani absolutní tma (kdy doslova není vidět na špičku nosu), mlha či husté křoví.

i

Využití nacházejí termokamery a další přístroje v mnoha odvětvích průmyslu, zejména pak v průmyslu zbrojním, automobilovém nebo také ve strojírenství a medicíně. Stále větší popularitě se těší také v kruzích obklopujících myslivost, kde vyústily ve zvýšený zájem o noční lov nebo prosté pozorování zvěře za tmy.

V souvislosti s termovizí je důležité upozornit na to, že využívá zcela odlišné technologie než přístroje klasického nočního vidění – noční vidění používající mikro-kanálek zesilovače jasu obrazu (MKZJO) dodává 3D obraz, díky čemuž jsme schopni rozeznat hloubku zobrazovaných objektů. Naopak digitální noční vidění nebo právě termovize používají pro zobrazení displej a výsledný obraz je tedy plochý. Zároveň jsou přístroje nočního vidění bez umělého přísvitu nepoužitelné v naprosté tmě. Pojmy termovize a noční vidění jsou proto v tomto případě nezaměnitelné.

Srovnání termovizí Night Pearl – parametry, specifikace a cena

Filozofie značky Night Pearl, jejíž základy položil vášnivý myslivec Miroslav Rudel už v roce 2008, je více než zřejmá – poskytnout zákazníkům dostupné, kvalitní, maximálně vyladěné a v praxi pečlivě otestované termovizní přístroje. Mezi ty nejprodávanější termovize Night Pearl patří modely Scops 13, Scops 35 PRO, SEER 35 a SEER 50, které jsme pro vás v následující tabulce přehledně srovnali.

Model Scops 13 Scops 35 PRO SEER 35 SEER 50
Zvětšení 1× optické, digitální 2× 2,5× optické, digitální 2×, 4× 1× optické, digitální 2×, 4× 1× optické, digitální 2×, 4×
Rozlišení senzoru 240 × 180 px 384 × 288 px 384 × 288 px 384 × 288 px
Průměr čočky 13 mm 35 mm 35 mm 50 mm
Detekční vzdálenost 765 m 2 059 m 1 350 m 1 800 m
Obnovovací frekvence 50 Hz 50 Hz 50 Hz 50 Hz
Displej 720 × 540 pixelů, LCOS 720 × 540 pixelů, LCOS 1 024 × 768 pixelů, OLED 1 024 × 768 pixelů, OLED
Barevné palety 5 5 10 10
Výdrž baterie až 15 h až 4,5 h až 5 h až 5 h
Interní paměť 8 GB
WiFi
Hmotnost 315 g 420 g 445 g 485 g
Rozměry 160 × 62 × 62 mm 180 × 60 × 60 mm 160 × 70 × 63 mm 170 × 70 × 63 mm
Cena 28 970 Kč 54 990 Kč 102 970 Kč 125 970 Kč
*Ceny platné k datu 15. 10. 2019

Směrodatnými parametry jsou v případě termovizních přístrojů především rozlišení jádra, průměr čočky, jemnost displeje a možnosti zvětšení, které určují jeho detekční vzdálenost a úroveň zobrazovaných detailů.

!

Udané detekční vzdálenosti vycházejí z tabulkových výpočtů, dle takzvaného Johnsonova kritéria. Reálně se může tato vzdálenost v závsilosti na aktuálních podmínkách lišit až o 50 %.

Termovizní monokulár Night Pearl Scops 13 pro použití na kratší vzdálenosti

Model Scops 13 představuje ten nejdostupnější termovizní monokulár v nabídce značky Night Pearl. S průměrem čočky 13 mm a 1,2násobným optickým zvětšením je vhodný pro pozorování zejména na kratší vzdálenosti. Maximální detekční vzdálenost dosahuje v případě jelena či divokého prasete hranice 765 metrů, což je pro běžný lov zcela dostačující.

night pearl; termovize; myslivost; monokulár; Scops 13
Keramický senzor uvnitř termovizního monokuláru Night Pearl Scops 13 nabídne dvojnásobné zvětšení s velmi nízkou spotřebou energie.

Výstup z termovize Night Pearl Scops 13 je zobrazován skrze jádro s rozlišením 240 × 180 pixelů, které si ve verzi pro rok 2019 prošlo nespočtem vylepšení. Méně zkušené lovce i profesionály potěší Scops 13 vysokou úrovní detailů srovnatelnou s dražšími modely. Velkou výhodou je také úsporný provoz termovize – na jedno nabití zvládne baterie až 15 hodin provozu. V případě, že se s termovizí teprve seznamujete, je kompaktní a pohodlný monokulár Night Pearl Scops 13 bezpochyby ideálním kandidátem.

i

Monokulár je optické zařízení, které je přizpůsobeno pro pozorování jedním okem.

Zkušení uživatelé sáhnou po termovizním přístroji Night Pearl Scops 35 PRO

Precizní kvalita obrazu, široká škála barev a vysoké detekční vzdálenosti, přesně to jsou hlavní devizy nového termovizního přístroje Night Pearl Scops 35 PRO. Přestože na povrchu se velmi podobá dostupnějšímu kolegovi Scops 13, uvnitř těla ukrývá „výkonnější“ jádro s rozlišením 384 × 288 px a objektiv osazený mohutnější čočkou o průměru 35 mm. Zcela zásadní je také jeho schopnost ostření objektivem, díky které získáte vždy maximálně ostrý obraz. Model Scops 35 PRO je proto v prvé řadě určen pro zkušenější lovce, kteří od termovizního zařízení očekávají úroveň detailů dostatečnou k vyhledávání zvěře na velké vzdálenosti (jelen či prase – až 2 059 metrů, zajíc – až 542 metrů).

night pearl; termovize; myslivost; monokulár; Scops 35
Sdílejte své pozorovací či lovecké úspěchy s přístrojem Night Pearl Scope 35 PRO snadno a rychle skrze zabudovanou WiFi.

To, že značka Night Pearl přistupuje k výrobě termovizí opravdu moderně, dokazuje další užitečná funkce monokuláru Scops 35 PRO. Pořízené termovizní snímky a videa totiž můžete pohodlně stahovat do svého počítače, či pomocí WiFi dokonce okamžitě sdílet se všemi kolegy na externím monitoru.

i

Chránič sluchu? Základ při střelbě ze zbraně

Ochrana uší je při střelbě nezbytná. Poškození, které může vzniknout, totiž může být trvalé. Skvělých recenzí se těší chrániče sluchu 3M.

Night Pearl SEER 35 a SEER 50 – termovizní předsádky pro ty nejnáročnější lovce

Zatímco předchozí dva termovizní přístroje nabízí velice univerzální použití – kromě lovu mohou být běžně používány například při ochraně majetku – termovizní předsádky Night Pearl SEER 35 a Night Pearl SEER 50 se zaměřují téměř výhradně na lovce. Dodávány jsou již plně seřízené a pomocí speciálních adaptérů, které však nejsou součástí balení, je můžete během vteřiny připevnit na puškohled své zbraně a začít používat. Oba modely patří mezi ty nejpřesnější a nejprověřenější předsádky na trhu. Vyznačují se intuitivním ovládáním pomocí joysticku, nízkou hmotností a také extrémně jemným OLED displejem s rozlišením 1 024 × 768 px. Samozřejmostí je výstup pro foto a video ke sdílení obrazových dat mezi termovizním zařízením a počítačem či externím monitorem.

night pearl; termovize; myslivost; předsádka; SEER 35; SEER 50
Přestože jsou modely Night Pearl SEER 35 a SEER 50 oficiálně označovány jako termovizní předsádky, nic vám nebrání využívat je jako klasický monokulár.

Zásadním rozdílem mezi SEER 35 a SEER 50 je, jak už i samotný název napovídá, průměr osazené čočky (SEER 35–35 mm, SEER 50–50 mm). Od tohoto průměru se pak odvíjí detekční vzdálenost předsádek, kdy SEER 35 dosahuje hranice 1 350 metrů, zatímco SEER 50 až 1 800 metrů. Současně je třeba brát v úvahu skutečnost, že Night Pearl SEER 50 je zásluhou mohutnější čočky také o něco málo rozměrnější a těžší. Termovizní předsádky Night Pearl SEER jsou přizpůsobeny pro všechny typy loveckých kalibrů. Použít je ve výsledku můžete jako klasický monokulár či po upevnění na zbraň i jako zaměřovač. 

i

Průměr čočky 50 mm u modelu Night Pearl SEER 50 lze na trhu s termovizními přístroji považovat za již opravdu luxusní záležitost. Náročné lovce však jistě potěší extrémně vysokou úrovní zobrazovaných detailů.

Česká rodinná značka Night Pearl je již od svých počátků oddána tomu nejvyššímu standardu kvality. Všechna vyvíjená zařízení jsou nejprve pečlivě testována v těch nejmodernějších laboratorních podmínkách a následně procházejí pod rukama profesionálů tvrdou zkouškou v přírodě. Ať už se tedy rozhodnete pro kterýkoliv termovizní přístroj z jejich dílen, můžete se spolehnout na to, že používáte zařízení světového formátu.

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací