Během svátku 8.5. mají všechny naše pobočky otevřeno, mimo P7 - Holešovic, P4 - Hájí, P9 - Počernic (pouze AlzaDrive otevřen), Brna - Střed, Brna - Lískovce, Děčína, Frýdku-Místku, Kladna, Ostravy a Plzně.

Nakupování budoucnosti HP + média Apple iMac
Zobrazit katalog
Total War: Warhammer 3; wallpaper: cover

Total War: Warhammer 3: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Ondřej Zeman

Po několika letech čekání jsme se konečně dočkali oznámení finálního dílu fantasy trilogie Total War: Warhammer. Na co všechno se můžeme ve strategii Total War: Warhammer III těšit, které rasy v ní najdeme, jak na tom vlastně bude po stránce češtiny a kdy teoreticky dorazí, si přečtete v našem speciálu.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(5. 2. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Total War: Warhammer 3 a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Total War: Warhammer 3: Vše, co víme – OBSAH

Total War: Warhammer 3: Základní informace

Alza Magazín

Total War: Warhammer 3 (hra) | Total War (IP) | Total War: Warhammer (IP)

Real-time, tahová strategie Total War: Warhammer 3 je součást herní série Total War a podsérie Warhammer. Titul vyvíjí studio Creative Assembly a vydává společnost Sega. Hra vychází během roku 2021 na PC s českou lokalizací a multiplayerem. | Homepage


Články: | Speciál: Vše, co víme

Total War: Warhammer III je v pořadí už třetím dílem fantasy odnože kultovní strategické série Total War, o jejíž vývoj se dlouhodobě stará vývojářská společnost Creative Assembly. Distribuci má na starosti vydavatelský gigant SEGA. Příběh zakončení trilogie se zaměří primárně na boj s démonickými pány ohrožujícími svět Warhammer Fantasy, a jak už to tak u sandboxových strategií bývá, bude pouze na vás, čí stranu si v této monumentální bitvě vyberete. K dispozici budete mít totiž různě motivované rasy s unikátními cíli, jednotkami i herním stylem.

Základní kameny gameplaye budou v Total War: Warhammer III totožné jako v prakticky každém dílu série Total War. Prim bude hrát budování říše, od něhož si občas odpočinete při masivních bitvách v reálném čase, jež představují hlavního tahouna této značky. Samozřejmě tu budou jistě určité rozdíly – jak zásadní, však ukáže až čas a informace od tvůrců. Total War: Warhammer III by měl vyjít v průběhu roku 2021, přesné datum vydání však zatím neznáme. Dorazit by měl na PC, kde bude při vydání obsahovat češtinu spolu s multiplayerem, který má mít ovšem trošku jinou podobu než doposud.

Total War: Warhammer 3; screenshot: Katarína

Jednou z nejvýraznějších postav Total War: Warhammer III bude bezesporu carevna Katarin Bokha.

zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Recenze, preview, dojmy z hraní


Total War: Warhammer III byl oznámen před několika dny. Aktuálně proto nejsou k dispozici žádné recenze, preview, nebo dojmy z hraní. Lze počítat s tím, že se v následujících měsících budeme pravidelně seznamovat se zástupci jednotlivých primárních herních frakcí a jejich jednotkami. Creative Assembly je v tomto ohledu totiž odjakživa velmi sdílná, takže se více možná dozvíme dříve, než se nadějeme. Jak by však celek mohl vypadat po stránce hratelnosti, si můžete přečíst v kapitole zaměřené na gameplay.

Total War: Warhammer 3: Datum vydání, platformy, edice


Datum vydání Total War: Warhammer III v současnosti nebylo pevně stanoveno. Jisté je pouze to, že dorazí už v průběhu roku 2021 na PC, kde si jej vychutnají hráči na Steamu a Epic Games Store, kam pravděpodobně doputuje spolu s prvním a druhým dílem, bez nichž hra nabídne pouze třetinový zážitek. Pokud bychom si chtěli trošku zaspekulovat a operovat s různými detaily u trailerů, šlo by pracovat s tím, že Total War: Warhammer III vyjde v říjnu. Přesněji řečeno na Halloween, který je v univerzu Warhammeru nahrazen svátkem Geheimnistag, stoprocentní to však není.

Total War: Warhammer 3; screenshot: Katarína vs Demon

Podoba sběratelské edice zatím není známa, špatně by však nevypadala soška ukazující boj mladé carevny s démonem.

zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Čeština, česká lokalizace


Zatímco jiná velká herní studia už pomaličku od produkce češtiny ustupují, Creative Assembly se v každém svém strategickém díle snaží českým hráčům nabídnout lokalizaci. Čeština proto nebude chybět ani v Total War: Warhammer III, kde už nyní patří v rámci textu mezi oficiálně podporované jazyky, což řada lidí jistě u tak rozsáhlé strategie uvítá. Dabing v mateřštině ovšem nečekejte.

Total War: Warhammer 3: Příběh


Kampaň Total War: Warhammer III se odehrává ve stejné době jako děj prvního a druhého dílu. Na trůn Říše nastupuje císař Karl Franz, který má před sebou rozdrobené impérium. To se vás však tentokrát nebude týkat. V rámci primární kampaně Warhammeru III se totiž ujmete méně známých národů, tedy Kislevu nebo Kataje, v jejichž čele se postavíte proti armádám zla mířícím k vám z Říše Chaosu. Pokud vám více sedí temnota, bude vám tentokrát umožněno převzít otěže jednoho z vojsk čtveřice temných bohů bojujících o dominanci nad dimenzí či částí mapy plné démonických monster.

Total War: WARHAMMER III Announce Trailer - Conquer Your Daemons

První trailer k Total War: Warhammer III většinu z nás usadil do křesel, protože příchod démonů už je dlouho očekáván.

zdroj: Cenega

Ano, čtete správně. Dosavadní svět tvůrcům Total War: Warhammer III nestačil a tak se rozhodli vytvořit démonům jejich vlastní část, kde se spolu budou škádlit až do momentu, než jeden z nich získá navrch a vydá se do světa smrtelníků, kde na něj budou už čekat armády Kisleva a Kataje. Vojsko prvního povede s vysokou pravděpodobností do boje Katarina Bokha, jejíž otec to má v době, kdy startuje příběh, už za sebou. Kdo se postaví do čela Kataje si zatím neodvážíme odhadnout. Celkem však mají dohromady všechna nová uskupení disponovat devíti legendárními vůdci vedoucími svůj lid do boje.

Střet s démony by však měl mít v Total War: Warhammer III trošku jiný průběh než v předchozích dílech této trilogie. Hlavní hrdinové budou totiž bojovat se svými vnitřními démony, což může vyústit v bezpočet náročných voleb, jež ve finále mohou slušně navýšit atraktivitu příběhu jako takového. Otázkou je, jak se vývojářům z Creative Assembly podaří tento koncept zpracovat. Všechny případné novinky o ději najdete v našem článku.

Total War: Warhammer 3: Gameplay


Gameplay série Total War má dlouhodobě dvě vrstvy a Total War: Warhammer III se v tomto od svých předchůdců lišit nebude. První část hry stojí na budování říše, udržování ekonomiky, vytváření diplomatických vztahů a vedení válek s okolními státy. Tok času v této fázi záleží na hráči, takže pokud neodkliknete konec tahu, můžete v jednom momentu zůstat klidně i několik hodin bez jakéhokoliv tlaku. Druhá vrstva jsou bitvy probíhající v reálném čase, kde své armády povedete proti vojskům jiných frakcí a do jisté míry ve finále rozhodnou o výsledku celého tažení.

V Total War: Warhammer byl aspekt bitev obohacen o magii, hrdiny a monstra, což celek v mnohém posunulo kupředu. Nelze také opomenout fakt, že každá z ras vám v podstatě nabízí značně odlišný gameplay, takže za některé vám nebude fungovat strategie, kterou účinně použijete za jiné. Total War: Warhammer II přišel s konceptem rituálů, částí zaměřenou na příběh a spojováním světů. U Total War: Warhammer III lze počítat s tím, že se vydá podobnou cestou jako druhý díl. Můžeme tím pádem počítat s nejednou zásadní novinkou, jíž se autoři pokusí odlišit svůj titul od svých předchůdců.

Total War: Warhammer II: Wood Elves vs Skavens

V rámci gameplay bude mít Total War: Warhammer III blízko ke svým předchůdcům, takže se můžete těšit na podobné bitvy, jako v přiloženém videu z Total War: Warhammer II.

zdroj: vlastní

Hlavním tahounem Total War: Warhammer III se však bezpochyby stane fakt, že dojde ke spojení map ze všech her zastupujících tuto sérii. Díky tomu vznikne gigantický prostor plný různorodých ras s armádami z osmé edice Warhammer Fantasy Battles (série knížek zaměřených na statistiky frakcí a jejich příběhové pozadí), v němž půjde strávit tisíce hodin. Primární otázkou je, zda tentokrát dorazí toto bezplatné gigantické rozšíření už v den vydání, nebo si na něj obdobně jako u Total War: Warhammer II nějaký čas počkáme. Detaily upřesníme, jakmile se objeví.

Total War: Warhammer 3: Multiplayer


Multiplayer je v Total War: Warhammer přítomen už od prvního dílu, takže je prakticky vyloučené, že by v Total War: Warhammer III chyběl. Podle aktuálně vypuštěného blogu vydaného v rámci oznámení tohoto díla však nebude úplně stejný, měl by projít určitými změnami, jejichž podoba zatím není známá. Teoreticky je možné, že tvůrci přidají komunitou dlouho žádané úpravy armád a postav, na nichž Warhammer Fantasy stojí v deskovém světě. O detailech vás budeme informovat.

Total War: Warhammer 3; screenshot: bitva

Primárním tahounem multiplayerových bitev Total War: Warhammer III se opět stanou gigantické armády, jež povedou hráči v roli generálů.

zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Videa, trailery, screenshoty


V této části najdete všechna dosud vypuštěné videa, trailery a screenshoty z Total War: Warhammer III.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

(3. 2. 2021): Total War: WARHAMMER III Announce Trailer - Conquer Your Daemons

Total War: WARHAMMER III Announce Trailer - Conquer Your Daemons

zdroj: Creative Assembly

Total War: Warhammer 3: Hardwarové nároky na PC


Posun v rámci hardwarových nároků na PC nebyl v případě Total War: Warhammer II nikterak razantní. V podstatě se jednalo o minimální skok, který původní hráče Total War: Warhammer rozhodně nenutil k tomu, aby si koupili nový stroj. Total War: Warhammer III by se v tomto ohledu nemusel příliš lišit od předchozích dílů této trilogie. Lze však nutně počítat s tím, že svět bude opět o něco zvětšen, takže není vyloučené, že se mírně navýší požadavky na vaše železo. Jakmile dojde k zveřejnění HW nároků, najdete je zde.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno

Total War: Warhammer 3 (SPEKULACE) – 5 frakcí, které pravděpodobně uvidíme na mapě finálního dílu série


• Spekulace: 3. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Od vydání Total War: Warhammer 2 uplynuly už více než dva roky a jeho nástupce je minimálně v tuto chvíli stále v nedohlednu. V naší redakci však přesto věříme, že dříve nebo později dorazí. Po nastudování desítek knih z univerza Warhammeru jsme se pro vás rozhodli zpracovat článek, v němž vám nastíníme, jaké národy by se teoreticky mohly střetnout na bojištích Total War: Warhammer 3 a kdy by nám hra mohla při troše štěstí přistát na disku... celý článek

Total War: Warhammer 2; wallpaper: cover
i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Total War: Warhammer 3 máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: totalwar.com/blog, tisková zpráva


Total War: Warhammer III
Hra na PC - krabicová verze, české titulky, žánr: strategie

Předp. cena
1 299,- bez DPH 1 074,-
Předobjednat
Datum vydání: 21. září 2021
Objednací kód: WG1305
Total War: Warhammer II - The Prophet & the Warlock DLC (PC) klíč Steam
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

279,- bez DPH 231,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004138
Total War: WARHAMMER II - Curse of the Vampire Coast DLC (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

449,- bez DPH 371,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003729
Total War: WARHAMMER II - The Hunter and the Beast DLC (PC) Steam DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

279,- bez DPH 231,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004759
Total War: WARHAMMER II - The Queen & The Crone DLC (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

279,- bez DPH 231,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003055
Total War: WARHAMMER II - Rise of the Tomb Kings DLC (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

449,- bez DPH 371,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002634
Total War: WARHAMMER II (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a strategie

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002148
Total War: WARHAMMER II - Blood for the Blood God II DLC (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

69,- bez DPH 57,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002224
Total War: WARHAMMER (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a strategie

1 099,- bez DPH 908,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001649
Total War: WARHAMMER - Norsca (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

259,- bez DPH 214,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001989
Total War: WARHAMMER - Realm of the Wood Elves Campaign Pack (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

469,- bez DPH 388,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001693
Total War: WARHAMMER – The King & The Warlord (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

219,- bez DPH 181,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001579
Total War: WARHAMMER - The Grim & The Grave DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, žánr: Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra Steam

209,- bez DPH 173,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001264
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi