Omlouváme se, ale z technických důvodů momentálně není možné na našich pobočkách platit kartou. Děkujeme za pochopení.

Alza days prosinec VIP BOOST LEGO

Zabezpečení Androidu (NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Redakce

I mobilních telefonů s operačním systémem se týkají hrozby, jako jsou viry nebo malware. Už dávno jsou pryč doby, kdy se útočníci zaměřovali jen na počítače. V mobilních telefonech se dnes odehrává podstatná část našeho virtuálního života, a to včetně tak zásadních věcí, jako je práce s internetovým bankovnictvím. V tomto článku se dozvíte, jak vyzrát na viry v telefonu, ale zaměříme se i na prevenci. Proč jsou důležité aktualizace? Co můžete dělat pro své soukromí? Jak chránit osobní data? Poradíme vám, jak si mobil s operačním systémem Android zabezpečit ve třech úrovních: pro začátečníky, pokročilé a experty.

Android zabezpečení

Zabezpečení Androidu – OBSAH 

  1. Zabezpečení telefonu je často o kompromisu
  2. 3 kroky zabezpečení pro začátečníky
  3. 3 kroky zabezpečení pro pokročilé
  4. 3 kroky zabezpečení pro experty
  5. Nespoléhejte 100% na výše uvedené rady
  6. Jak odstranit vir z telefonu

Zabezpečení telefonu je často o kompromisu

V každém systému zabezpečení platí, že volíte mezi chybným přijetím (vpuštění neoprávněné osoby) a chybným odmítnutím (odepření přístupu oprávněné osobě). Pro denní použití je proto důležité najít kompromis, který funguje v naprosté většině případů. Nejčastěji je to nakreslení gesta nebo snímání otisků prstů. Odemčení obličejem je méně bezpečné, ale pohodlnější. Nejníže pak stojí autorizace NFC tagem nebo Bluetooth náramkem.

Malér jménem zavirovaný telefon

Zavirovaný telefon není nic, s čím byste se chtěli potkat, nicméně stát se to může. Stačí si stáhnout neprověřenou aplikaci z podezřelého zdroje nebo otevřít přílohu podezřelého mailu a malér je na světě. 

Jak poznat, že telefon je infikován? 

Máte podezření, že váš telefon byl napaden? Zaměřte se na následující symptomy:

  • Nebývale časté pády dosud stabilních aplikací.
  • Vysoké datové přenosy, ač nestreamujete hudbu ani video a nic nestahujete.
  • Časté zobrazování reklam, a to i mimo prohlížeč nebo v prohlížeči, který by je měl blokovat.
  • Rychlé vybíjení baterie.
  • Bezdůvodně vysoký účet za telefon.
  • Přehřívání telefonu, opět mnohdy bezdůvodné.

3 kroky zabezpečení Androidu pro začátečníky

V této kapitole se zaměříme na prvky bezpečnosti, kterým by se měl věnovat každý, kdo používá chytrý mobilní telefon s Androidem. Jedná se o stupeň zabezpečení, který reaguje na každodenní  hrozby.

i Necháváte své děti hrát hry na vlastním mobilu? Na tom není nic špatného, ale nenechavé prstíky by vám také mohly vzít smartphone z tašky a hrát i bez dovolení. A třeba při tom smazat telefonní seznam nebo pracovní dokumenty. Že byste sami nevěděli, jak to udělat? Buďte opatrní, děti dokážou okamžitě pochopit i to, co se dospělí musí zdlouhavě učit.

Krok 1: používejte zámek obrazovky

Z telefonu se o vás dá zjistit spousta informací. Málokdo si nastaví sociální sítě tak, aby se při každém spuštění musel přihlašovat a zadávat heslo. Skoro nikdo si nezamyká osobní dokumenty a fotky, poznámky, kontakty a SMS jsou přístupné komukoli, kdo má telefon v ruce. A příležitost dělá zloděje (dat).

Jednoduchou pomocí je zámek obrazovky. Najdete ho v menu Nastavení / Zabezpečení / Zámek obrazovky. Android má několik způsobů, jak zabránit odemčení nesprávným člověkem:

  1. PIN – odemčení zadáním číselného kódu: poměrně bezpečný způsob přihlášení, který lze provádět i na iPhonech. Většinou je nutné zadat minimálně čtyři čísla, některé telefony posilují stupeň zabezpečení promícháním čísel na klávesnici – to ale komplikuje rychlé odemykání.
  2. Gesto – odemčení nakreslením vzorce: jednodušší styl zámku spoléhající na spojení teček v přesně daném pořadí. Většinou kreslíte gesto v mřížce 3 × 3 body, některé telefony umožňují až 5 × 5 bodů. Pozor, nakreslené gesto je možné zjistit, pokud je stopa prstu vidět na upatlaném displeji. Odemykání gestem je velmi pohodlné a umožňuje volit mezi rychlým odemčením jednoduchým obrázkem i takřka neprolomitelným zámkem, pokud se budou čáry křížit a nezačnete kreslit v levém horním rohu jako většina uživatelů.
  3. Heslo – odemčení zadáním slova: pokud raději píšete než kreslíte, můžete telefon odemykat vložením zvolené sekvence znaků. Pokud preferujete rychlost, zvolte si slovo, které snadno napíšete i poslepu, pro bezpečnost je lepší volit kombinaci čísel a písmen, kterou je těžké odpozorovat. Každopádně se vyhýbejte slovům jako heslo, password, admin, vaše jméno apod. – tato slova útočník vyzkouší jako první.
  4. Přejetí prstem: tento zámek brání spíš náhodnému zmáčknutí displeje v kapse, vyžaduje totiž po rozsvícení displeje nakreslení čáry. To však dokáže každý, protože nezáleží na její délce ani směru. Přesto tuto variantu používá většina majitelů Androidu. Ke své škodě…

Považujete zamykání telefonu za ztrátu času? Jde hlavně o zvyk a trénink svalové paměti. Přesto většina moderních smartphonů umožňuje i odemčení na základě biometrických údajů, nejčastěji otisků prstů, zřídka podle žilek na oční sítnici. Málokdo také ví, že Android už dlouho umí poznávat své právoplatné majitele podle tváře.

  1. Face unlock – odemčení podle tváře: pokud máte Android 5.0 Lollipop a vyšší verze, můžete telefon odemknout nasnímáním obličeje kamerou. Tuto funkci zpopularizoval iPhone X s funkcí Face ID, na Androidu ale její obdoba existuje dlouhodobě. Zpřístupníte si ji v menu Nastavení/Zabezpečení. Zkontrolujte si, že v Agentech důvěry máte povolený Smart Lock (Google), pak najdete pod Zámkem obrazovky i menu Smart Lock. V něm už lze nastavit odemčení Důvěryhodným obličejem nebo hlasem, ale i nastavit, že se telefon odemkne, pokud bude v blízkosti vašeho fitness náramku, na adrese vašeho domova apod. V takovém případě si však musíte uvědomit, že chytré hodinky můžete mít několik metrů daleko a definice bydliště také není zcela přesná. Bohužel někteří výrobci tuto populární funkci omezují jen na zařízení vyšší třídy.
  2. Čtečka otisků – odemčení přiložením prstu: skener na těle telefonu si zapamatuje papilární linie, které máte na bříšku prstů, a jejich přiložením na čtečku se odemkne. V podstatě tak čtečka nahrazuje tlačítka zapnutí displeje. Právě kvůli své rychlosti je čtečka otisků tak populární a neměla by chybět na žádném mobilu.
  3. Čtečka duhovky – odemčení podle oční sítnice: každý člověk má unikátní síť vlásečnic na oční sítnici. Jejich jedinečnosti využívá i tento biometrický senzor. Je prakticky nemožné ho ošálit, komfort tohoto způsobu zabezpečení však kazí nutnost koukat zpříma na telefon, často i bez brýlí.
volba stylu uzamčení Čtečka otisků prstů Zabezpečení Androidu - agenti důvěry Android Smart Lock odemčení bluetooth náramkem
Telefon můžete zamykat různými způsoby. Už tento krok odradí většinu slídilů.

Krok 2: založte si více internetových účtů

Tato rada platí pro veškerý pohyb na internetu, ale s bezpečností vašeho smartphonu s Androidem úzce souvisí. Standardem je oddělovat pracovní e-mail od osobního. S rozmachem sociálních sítí a Google služeb se rozšířilo použití adresy končící na @gmail.com, kdekoli je to možné. Proč? Můžete tak využívat jedny registrační údaje pro více účtů, což zvyšuje pohodlí. Ztráta jednoho hesla ale znamená ztrátu soukromí na všech připojených účtech.

Snažte se proto rozdělit svou komunikaci mezí více mailových schránek a vyhradit si jednu pouze na osobní komunikaci, do druhé shrňte sociální sítě a diskuzní fóra a do třetí třeba komunikaci s e-shopy. Taková schránka pak poslouží i jako tzv. spambox neboli schránka, kde očekáváte i nevyžádanou poštu.

Občas se mohou hodit i dočasné schránky, známý je např. Guerilla mail. Tyto služby vám vygenerují e-mailovou schránku s hodinovou životností, což se hodí zvlášť v případech, kdy vás webový formulář žádá o adresu jen kvůli zasílání reklamy.

Android Google Play
Guerilla Mail vytvoří e-mailovou schránku, která za hodinu zmizí.

Krok 3: instalujte pouze aplikace z Google Play

Téma virů je velmi dobře známé ze světa počítačů. Android ale neumožňuje instalaci programů bez souhlasu uživatele. Ruku na srdce, člověk je líný a nechce číst, jaká oprávnění aplikace pro svůj běh potřebuje – jen hodně pokročilí (nebo poučení) uživatelé budou zkoumat, proč aplikace s funkcí svítilny požaduje přístup ke kontaktům a GPS navigaci.

Nejjednodušší radou je instalovat pouze aplikace z obchodu Google Play. Výběr je obrovský a máte jistotu, že zde publikované programy prochází kontrolou detekující škodlivý software.

Pro jistotu doporučujeme i vypnout možnost instalace aplikací z jiných zdrojů. Učiníte tak v menu Nastavení/Zabezpečení, kde zakážete Neznámé zdroje.

Android Google Play
Oficiální obchod Google Play
Amazon App Market
Amazon App Market
App Brain App Market
AppBrain App Market

3 kroky zabezpečení Androidu pro pokročilé

Operační systém Android je navržený trochu jinak než Windows na stolní počítače. Už od počátku podporuje přihlášení více uživatelů s různými přístupovými právy. A zatímco Windows vám hned po instalaci přidělí nejvyšší oprávnění (tzv. administrátorská práva), na Androidu se k nim bez odbornějších znalostí nemáte šanci dostat.

Dá se proto říci, že Android dělá jen to, co mu dovolíte. I proto se můžete setkat s tvrzením, že viry na tento operační systém neexistují. Ve skutečnosti tím odborníci na zabezpečení chtějí říct, že se vám virus do telefonu sám od sebe nedostane – neopatrným zacházením ho ale můžete vpustit sami.

Krok 1: antivir, co není antivir

Antivirus je základním vybavením každého počítače s Windows. Proč ne na Androidu? Protože tento operační systém neumožňuje instalaci aplikací bez souhlasu majitele. Přesto antiviry pro Android existují, avšak jsou spíše ochranným štítem proti tzv. malware, tedy škodlivému softwaru.

Ten může mít mnoho podob: v „lepším“ případě vám škodlivá aplikace jen bude nutit reklamy, v horším případě vám bude krást osobní data SMS zprávami počínaje, údaji internetového bankovnictví konče.

Sami si můžete vyzkoušet třeba známý program AVG – už v základním menu zjistíte, že o viry ani tak nejde. V našem případě test odhalil, že máme povolenou instalaci z neznámých zdrojů a nabídl, že zapne štít proti infikovaným odkazům na webu a v SMS zprávách. Pokud neklikáte na každý odkaz, který vám přijde, a zamyslíte se, kam asi povede, základní úroveň antiviru nepotřebujete.

Přesto mají „antiviry“ své uplatnění: umožňují některé aplikace zamknout heslem před spuštěním, vytvoří soukromý prostor pro fotky, vyfotí člověka, kterému se nepodaří opakovaně odemknout obrazovku. Bohužel řada funkcí je zpoplatněná a vývojáři tak částečně těží ze strachu nebo neznalosti uživatelů. Např.:

  1. Vyhledání zařízení přes internet – tato služba umožňuje v prohlížeči na počítači ukázat, kde se telefon právě nachází nebo nacházel. Stejnou funkci ale nabízí zdarma i Google na webu google.com/android/find.
  2. Optimalizovat RAM – tato služba nabízí uvolnění operační paměti. Uživatel stolních Windows totiž ví, že když RAMka dojde, počítač se zpomalí. Android s touto pamětí ale pracuje jinak: plní ji a čistí průběžně, podle potřeby – roztahuje se, dokud to jde. Podobné čističe RAM, Android Boostery, Memory Cleanery, Task Managery tak sice svým spuštěním část paměti uvolní, ale o chvíli později se ukončené aplikace zase spustí. Hlavním efektem správců paměti je akorát rychle vybitý telefon, protože opětovné ukončování a spouštění zatěžuje procesor.
  3. Hlídání datového limitu – AVG vám umožňuje hlídat, kolik dat jste využili v síti operátora. Pokud ale přejdete do Nastavení/Využití dat, zjistíte ty samé údaje.
Zabezpečení Androidu antivir AVG základní menu Zabezpečení Androidu antivir AVG test rizik a hrozeb Zabezpečení Androidu antivir AVG trezor na data Zabezpečení Androidu antivir AVG nabídka rozšíření Zabezpečení Androidu antivir AVG sken na hrozby
AVG pro mobilní telefony není anitivirus v pravém slova smyslu.
i Základní zabezpečení proti phishingu (vymámení citlivých údajů podvodem) v prohlížeči Chrome, nalezení ztraceného zařízení a sken potenciálně škodlivých aplikací nabízí i služba Google Play Protect, která je součástí systému Android.

Krok 2: firewall hlídá i šetří data

Firewall umožňuje nastavit, které aplikace smí přistupovat k internetu. Zatímco zámek obrazovky řeší fyzický přístup k mobilu, firewall brání přístupu zvenčí, bez drátů. Představit si ho můžete jako síto, kterým projdou jen vámi určené aplikace.

Bez rootu (viz dále) v Androidu klasický firewall nezprovozníte, existuje ale náhradní řešení využívající sítě VPN. Zjednodušeně řečeno takový firewall přesměrovává komunikaci mířící na internet zpátky ve smyčce do telefonu. Toto chování ve výsledku aplikace interpretuje jako nedostupné připojení.

K čemu je to dobré? Klávesnicím zabráníte, aby odesílaly údaje o použití (třeba napsané mailové adresy nebo hesla) na vzdálený server. Aplikacím, které nepotřebují internet ke své primární funkci, jako je třeba budík, kalkulačka nebo čtečka e-booků, zabráníte stahovat reklamu. Zásadně tak můžete omezit spotřebu dat i pro „hladové“ aplikace, jako je Facebook – i firewall bez rootu dokáže rozlišovat mezi připojením přes WiFi a mobilními daty.

Zabezpečení Androidu Noroot Firewall 1 Zabezpečení Androidu Noroot Firewall 2 Zabezpečení Androidu Noroot Firewall 3 Zabezpečení Androidu Noroot Firewall 4 Zabezpečení Androidu Noroot Firewall 5
Firewall může při správném nastavení omezit i stahování reklam.

Krok 3: pozor na WiFi sítě

Když máte zabezpečení telefonu pokryté zámkem obrazovky a vyřešili jste i přístup k internetu, je na čase zaměřit se na přenosové médium, tedy bezdrátovou síť WiFi. Základní a snadno zapamatovatelné pravidlo zní: nepřihlašovat se k nezabezpečeným sítím. To jsou ty, které vám zpřístupní internet i bez vložení hesla. Analogií by bylo posílat dopis v rozlepené obálce – asi byste takto PIN ke kartě neposlali.

Druhým pravidlem je nesdělovat důvěrné informace stránkám, které nepoužívají protokol HTTPS. V případě obyčejného http a zabezpečené sítě byste sice heslo poslali bezpečně, ale dál už by bylo zabezpečení omezené.

Nejvyšší formou zabezpečení síťového provozu je použití VPN (Virtual Private Network), které si můžete představit jako tunel vyhloubený mezi vaším telefonem a cílovým serverem bez jakýchkoli přestupních stanic a zastávek.

i Spoustu problémů dokáže vyřešit i obnovení továrních nastavení, které vrátí telefon do stavu, v jakém jste ho koupili. Snadno ho provedete dle našeho návodu.

3 kroky zabezpečení Androidu pro experty

„S velkou mocí přichází velká zodpovědnost.“ Tento známý citát lze aplikovat i na zabezpečení Androidu. Telefon si koupíte v konfiguraci, která vyhovuje většině uživatelů. S odemčením dalších nástrojů můžete některé jeho vlastnosti posílit, zpravidla však musíte i něco obětovat.

Tyto tipy proto směřujeme na odborníky, kteří vědí, co (a proč) činí. S výjimkou rootu se nejedná o nic, co by vám zabránilo telefon reklamovat, nebo ho dokonce poškodilo.

Krok 1: zašifrujte si telefon

Telefony s Androidem mají tzv. recovery. Je to jakási část systému, která naběhne, když se něco v systému pokazí, zároveň však může sloužit i jako servisní menu zjednodušující vyhledání a opravu případných defektů.

Jedním z možných řešení, které recovery nabízí, je obnovení továrního nastavení (neboli factory reset), které lze provést i v menu telefonu. V takovém případě Android vyžaduje potvrzení jako při odemknutí telefonu. V recovery však toto potvrzení nemusí být nutné. Pokud by vám tedy někdo telefon ukradnul, stačí, aby spustil telefon v režimu recovery (většinou se tak děje zapnutím telefonu při současném držení tlačítka změny hlasitosti), provedl obnovení továrního nastavení a všechny aplikace z paměti se vymažou – včetně těch, které jste si nainstalovali pro zvýšení bezpečnosti. Telefon sice bude vyžadovat opětovné vložení přihlašovacích údajů, ale pokud jste narazili na „šikovného“ chmatáka, věřte, že s trochou času takové omezení dokáže obejít.

Zkontrolujte si proto, jestli máte data v telefonu šifrovaná. Patřičná nastavení najdete v sekci Zabezpečení/Šifrování. Samotné šifrování trvá i hodinu a vyžaduje připojení k nabíječce během celého procesu, ale činíte tak pouze jednou.

Telefon se vám za to odvděčí zámkem, jehož odemčení bude třeba pro nastartování systému po restartu. Opětovně zadané špatné heslo pak vymaže veškerá data v telefonu.

Android Google Play
Šifrování chrání data v telefonu, ne telefon samotný.

Krok 2: pohlídejte si root

Část zkušených uživatelů se rozhodne svůj Android tzv. rootnout. Root znamená zpřístupnění všech přístupových práv uživateli, respektive jeho povýšení na superuživatele (superuser). Má to spoustu výhod, ale vyvažují je některé nevýhody. V souvislosti s rootem a ochranou proti zlodějům je často zmiňovaná aplikace Cerberus.

Ta umožňuje ovládat telefon vzdáleně nejen přes internet, ale i přes SMS zprávy. Právoplatný majitel mobilu jejím prostřednictvím dokáže pořídit fotku „nového majitele“, aktivovat GPS nebo smazat interní paměť. Po přidělení práv superuživatele lze Cerberus nainstalovat i jako systémovou aplikaci – po tomto kroku ji nesmaže ani obnovení továrních nastavení.

Nevýhoda tkví v tom, že root vyžaduje odemčený bootloader (zavaděč systému, jakýsi subsystém, který spouští recovery), a tudíž není příliš komplikované přehrát celý operační systém telefonu, což už Cerberus nepřežije.

Krok 3: aktualizujte s rozumem

Řada uživatelů bere aktualizace jako nutné zlo. Většinou je jen bezmyšlenkovitě odkliknete a čekáte, až si telefon dokončí, co potřebuje. Je však užitečné znát reputaci výrobce a způsob, jakým své výrobky podporuje. Jinak se taky může stát, že koupíte nový smartphone za skvělé peníze, ale kvůli neodstraněné softwarové chybě ho budete proklínat, i kdyby se jinak jednalo o špičkové zařízení.

Opakem tohoto případu mohou být aktualizace každý týden, které sice opravují některé chyby a optimalizují výkon, zároveň však nové funkce přidávají bez patřičného otestování.

  1. Google – „otec Androidu“ se o své telefony stará příkladně. Telefony Pixel mají jistou podporu po dobu až 5 let (v případě telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro) od vydání. Google zveřejňuje dokonce i tzv. developer preview, tedy testovací verze budoucích generací Androidu. I měsíční bezpečnostní aktualizace jsou jisté.
  2. Samsung – tento výrobce na aktualizace zpravidla nespěchá, výjimkou není ani půlroční zpoždění u vlajkových lodí, ale určitě se dočkáte. Čím víc však klesá cena zařízení, tím se pravděpodobnost aktualizace snižuje.
  3. Xiaomi – výrobce telefonů Mi a Redmi aktualizuje své telefony často, výjimkou není ani interval dvou týdnů. Ve většině případů se však jedná jen o vývoj uživatelské nástavby MIUI. Můžete narazit i na drobné chyby, vlivem častých updatů je však jejich odstranění záležitostí několika týdnů.
  4. OnePlus – stále větší čínský výrobce, který v roce 2021 oznámil spojení s dalším gigantem Oppo, nově u svých vlajkových lodí nabídne 3 roky aktualizací Androidu, bezpečnostní update pak bude chodit majitelům těchto telefonů 4 roky.
  5. Nokia – chytré telefony Nokia mají z hlediska aktualizací dobrou reputaci. Tento výrobce se stará i o levnější modely, byť výkonnější zařízení dostávají nový Android dříve.
  6. Motorola – v případě telefonů původně americké značky dostávají aktualizace zpravidla dvě nejvyšší řady, s klesající cenou se podpora zkracuje.
  7. Huawei – asijský výrobce se u nás i v roce 2021 potýká s problémy s odbytem svých zařízení, a to v důsledku sankcí a s tím spojeným zákazem používání Google služeb. O své vlajkové lodi se ale stará, byť půl roku čekání není výjimkou.
  8. Sony – japonské Sony má, díky použití prakticky čistého Androidu, dobrou reputaci. Portfolio tohoto výrobce je relativně úzké, proto je šance na aktualizace vysoká.
  9. LG – vzhledem k tomu, že korejský výrobce ukončil prodej telefonů pod svou značkou, dá se očekávat už jen omezená podpora a aktualizace.

Nespoléhejte 100% na výše uvedené rady

Lidé mají tendenci chránit svůj majetek. Snadno si představí, že když si oplotí zahrádku, nikdo cizí na ni chodit nebude. Ve světě dat už si člověk takovou situaci představí hůř. Ztráta mobilu, ať už stojí tři, nebo třicet tisíc, je nebezpečná hlavně kvůli datům uvnitř.

Zamyslete se: nepřihlašujete se k počítači stejným účtem jako na Facebook? Nemáte na SIM kartě stejný PIN jako od bankovního účtu? Nepíšete si do gmailu poznámky formou rozepsaných zpráv? Nemůže si na váš (teď už bývalý) telefon někdo poslat kód k resetu jiných přihlašovacích údajů?

Jak odstranit vir z telefonu

Pokud už došlo k tomu, že vám přes veškerou snahu virus infikoval smartphone, je na místě otázka, jak odvirovat mobil. Možností je několik. Důležitým prvním krokem je sken celého zařízení pomocí antivirového softwaru. Aplikace samotná by vám následně měla nabídnout řešení případných rizik, a tedy i odstranění podezřelých souborů.

O odstranění škodlivého softwaru se můžete pokusit i ručně. Nezbytné je přepnutí telefonu do nouzového režimu, kdy mu zabráníte ve spouštění aplikací. Poté přejděte do Nastavení, záložky Aplikace a Stažené aplikace (názvy se mohou v závislosti na značce telefonu lišit). Aplikaci, která je potenciálním původcem problémů, poklepáním deaktivujte a poté by už měla jít bez problémů odinstalovat.

Pokud ani to nepomůže, je poslední možností uvedení telefonu do továrního nastavení. Pokud je to možné, zazálohujte si před tímto krokem důležitá data, neboť tovární nastavení znamená, že telefon vymaže i veškerá uživatelská data a aplikace.

i Mohlo by vás zajímat

Mobilní telefony jsou natolik osobní elektronika, že jí o sobě svěřujeme kde co. Materiální škodu lze napravit, ale vyzrazené tajemství už pod kontrolu nikdy nedostanete. Myslete proto i na absurdní situace: nenechávejte odemčený telefon na stole, když zmizíte z dohledu. Nespoléhejte se ani na technické bariéry – na internetu se určitě někde válí návod na jejich prolomení. Nepište si hesla na papírky ani je neříkejte známým a kamarádům – nikdy nevíte, kdy se na vás naštvou a smazání telefonu na dálku jim přijde jako dobrý způsob pomsty.

Samsung Galaxy S21+ 5G 128GB černá - Mobilní telefon Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,4 20×
Samsung Galaxy S21+ 5G 128GB černá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 2400 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2100, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 64Mpx teleobjektiv, přední kamera 10Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4800 mAh, model 2021, Android
27 999,-
Skladem poslední kus
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0208b1
Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací