Health – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
1,463 Results
4.8 36×
Watch Price/Availability
Bery Jones Gluten free gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine banana filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B12
4.5 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almonds in Strawberry Yogurt in a 150g Tub
Small Gift Box - a combination of almonds and strawberry yogurt, stored in an elegant cup with a kraft label and a tender message of "I love you," perfectly balanced taste, pleases all the senses, a sweet gesture of love for special moments, made in the Czech Republic
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_150P01
5.0 85×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hulled Sesame 1kg
Seeds - sesame, - 169 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery099
4.9 74×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hemp seed peeled 500g
Seeds - hemp, - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery093
4.6 277×
Watch Price/Availability
Stormred Roller, 33cm, Green
Foam Roller dimensions: 33 × 14cm, green colour
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkref005
5.0 21×
Watch Price/Availability
Renu MultiPlus 240 ml
Contact Lens Solution 240 ml volume, with case, suitable for cleaning, disinfecting and preserving soft contact lenses including silicone hydrogel lenses. - 829 Kč/1 l
Amazing Deal 199,- Save 26,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RZTK019
4.8 45×
Watch Price/Availability
COMPEED Blister Patches Medium 10 pcs
Medical Device on blisters
Discounted -23 % 199,- 259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NAPL105
4.9 92×
Watch Price/Availability
ESPEON Nitrile Ideal Blue Size M, 100 pcs
Medical Gloves - hypoallergenic, powder-free, nitrile, size M, blue colour, 100 pieces per pack - 1.39 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: UKL1243
4.7 58×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Cashews 500g
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great snack for traveling, at work, or with coffee, practical resealable packaging - 518 Kč/1 kg
Great price 259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B05
4.7 33×
Watch Price/Availability
Bery Jones White Chocolate Zabaione Almonds with eggnog flavour 250g
Nuts - roasted almond kernels coated in white chocolate with egg liqueur flavour (76%), perfect with coffee, as a dessert, or as an original gift, ideal for special occasions and everyday snacking, practical resealable packaging - 796 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_250B02
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts with cranberries 1 kg
Nuts - natural almond, cashew, para and hazelnut, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery231
4.9 89×
Watch Price/Availability
Reflex Nutrition Nexgen, 60 capsules
Multivitamin Capsules, multivitamins, adult, oral, 60 tablets
Discounted -20 % 199,- 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTref006
4.3 498×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker blue, 700 ml
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: blue
Great price 119,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom005
4.5 156×
Watch Price/Availability
Primeros Passion condoms with notches and tears, 3 pcs
Condoms - ribbed, with flavour, latex, one kind, regular lubrication, - 29 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 88,- Save 61,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KND087
4.8 637×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts natural 250g
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 250 g - 596 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_250B02
4.8 85×
Watch Price/Availability
FlowFlex antigen rapid test COVID-19
Home Test -
Amazing Deal 39,- Save 10,-
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Damres001
4.6 98×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Roller Black
Foam Roller dimensions: 33 × 14cm, black colour
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron09
4.5 57×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted unsalted peanuts 1kg
Nuts - roasted and shelled peanuts, 1000 g - 139 Kč/1 kg
Great price 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B05
4.9 9×
Watch Price/Availability
Bery Jones Apricot porridge with coconut, gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 426 kcal
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B07
4.4 6×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels 13/15 natural Italy 500g
Nuts - natural hazelnut, 500 g - 698 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B11
4.6 62×
Watch Price/Availability
Bery Jones salty mix - peanuts with wasabi and corn 1000 g
Nuts - roasted, salted and smoked peanuts and wasabi, 1000 g - 249 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery202
5.0 51×
Watch Price/Availability
OPTI-FREE PureMoist 300ml
Contact Lens Solution 300 ml volume, with case, suitable for cleaning, disinfecting and preserving soft contact lenses including silicone hydrogel lenses. - 863 Kč/1 l
Amazing Deal 259,- Save 40,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RZTK002
4.1 10×
Watch Price/Availability
Siguro AD-P100W Plug and Sense
Aroma Diffuser - led backlight, timer and interval mode, number of colours: 1, recommended room size: 100m2, noise level: 36 dB, colour: white
Discounted -23 % 999,- 1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_AD_P100W
4.7 56×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 500g
Nuts - shelled almond, 500 g - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B08