Health – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
1,463 Results
4.6 129×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cherries freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 2,790 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery083
3.9 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B02
4.4 136×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pistachios shelled 250g
Nuts - shelled pistachios, 250 g - 1,116 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery173
4.7 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Dried Fruit - dates, 500 g - 278 Kč/1 kg
Great price 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery224
4.7 437×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 716 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks147
4.7 63×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted Cashews - sea salt and pepper 500g
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 698 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery121
4.7 129×
Watch Price/Availability
Bery Jones Giant Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery064
4.8 64×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 500g
Nuts - natural almond, 500 g - 338 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B09
4.8 16×
Watch Price/Availability
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B06
4.6 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Ginger pieces without SO2 500g
Dried Fruit - ginger, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery070
4.9 1,649×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 0,5kg
Nuts - natural cashew, 500 g - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery155
4.9 78×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut slices 500g
Nuts - natural coconut, 500 g - 298 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery105
4.4 14×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Balls Hard
Massage Ball diameter: 6,5cm, colour: blue and green
Great price 159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: STR_MB_SET01
4.8 67×
Watch Price/Availability
COLGATE Total Whitening 3×75 ml
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 70 Kč/pcs - from 929 Kč/1 l
Amazing Deal 209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB1036
4.7 117×
Watch Price/Availability
Stormred Massage roller purple
Foam Roller dimensions: 34 × 14cm, purple colour
Great price 289,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron55
4.7 45×
Watch Price/Availability
Nutrend ISO Whey Prozero, 2250 g, vanilla custard
Protein -, vanilla flavour - 28 Kč/portion - from 1,102 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,479,- Save 520,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut11359
4.7 304×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 500g
Nuts - natural almond and cashew, 500 g - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_500B01
4.8 121×
Watch Price/Availability
Bery Jones White Quinoa 1kg
Seeds - quinoa, - 149 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery097
4.4 47×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried strawberries in milk chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried strawberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 30%, a perfect combination of sweetness and fruity freshness, a treat for children and adults alike, practical resealable packaging - 796 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B02
4.8 22×
Watch Price/Availability
ReNu Advanced 360 ml
Contact Lens Solution 360 ml volume, suitable for cleaning, disinfecting and preserving soft contact lenses including silicone hydrogel lenses. - 803 Kč/1 l
Amazing Deal 289,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RZTK070
4.8 65×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed roasted, salted nuts 1kg
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew and macadamia nuts, 1000 g - 499 Kč/1 kg
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery091
4.3 498×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker red, 700ml
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: red
Great price 119,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom004
4.6 12×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Granola with white chocolate gluten free 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B04
4.7 101×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels peeled 500g
Nuts - shelled hazelnut, 500 g - 658 Kč/1 kg
Great price 329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery008