House & Flat Equipment

House & Flat Equipment – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for House & Flat Equipment on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing House & Flat Equipment?

If you're planning to get House & Flat Equipment, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: House & Flat Equipment

Are you looking for the best House & Flat Equipment? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive House & Flat Equipment

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced House & Flat Equipment, or choose to sort by price from highest to lowest.

House & Flat Equipment – main types

Hide description
2,537 Results
5.0 5×
Watch Price/Availability
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Sunny Sari
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 227 Kč/1 l
  568,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0048
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 44 Pistachio Peanut
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0040
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Black, WI.12490500050
All-Purpose Paint - black, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area coverage, approximate drying time 4 h, volume 0.75 l
  385,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: FILbar13
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 White, WI.12491000050
All-Purpose Paint - white, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area coverage, approximate drying time 4 h, volume 0.75 l
  385,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: FILbar12
5.0 5×
Watch Price/Availability
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Acacia Buds
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 227 Kč/1 l
  568,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0075
5.0 5×
Watch Price/Availability
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Green Island
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 227 Kč/1 l
  568,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0068
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 26 Sweet Honey
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0026
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 5 English Mist
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0005
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 11 Touch of Winter
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0011
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 41 Sky Blue
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0038
5.0 3×
Watch Price/Availability
Austis ETERNAL acrylic semi-gloss 0,35 kg, dark brown
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, for walls and floors, dilution water-based, applied by roller or brush, 3 recommended coats, 2 m² area coverage, approximate drying time 3 h, weight 0.35 kg
Great price 166,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AUSnat052
4.5 2×
Watch Price/Availability
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend black
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 519 Kč/1 l
  389,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb018
4.7 9×
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT Acrylic 0,54 l, 08 brick red
All-Purpose Paint - red, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, eternit, ceramics and metal, for roofs, dilution water-based and no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 3 recommended coats, 8 m² area coverage, approximate drying time 4 h, weight 0.8 kg
  281,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat038
5.0 1×
Watch Price/Availability
FISCHER High Tack AC, assembly, 310 ml
Mounting Adhesive -
  93,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: FISlep003
4.5 2×
Watch Price/Availability
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend blue
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 519 Kč/1 l
  389,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb024
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 42 Turquoise
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0039
5.0 1×
Watch Price/Availability
VELCRO Velcro tape, extra thin, adhesive, 20 mm × 25 m, black
Velcro Fastener double-sided adhesive tape with Velcro; extra thin
  1,437,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: VELCRsuzip43
3.0 1×
Watch Price/Availability
MOTION STUFF clamping straps, black, pair, 38 mm × 2.1 m
Tie Down Strap - quick release with clasp, hook ending, lenght: 2,1m, width: 38mm, colour: black, 2 pc(s) in package
  949,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: MOTO51554
5.0 4×
Watch Price/Availability
Austis Eternal Stabil for concrete floors White
Concrete Paint - designed for surface treatment of concrete surfaces, concrete tiles, concrete interlocking paving
  from  386,-
In stock according to variant
Order Code: AUSkap018nad
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens High Gloss Synthetic Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, grey
All-Purpose Paint - grey, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l theoretical yield, 11.25 m² area coverage, approximate drying time 24 h, weight 1 kg
  339,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: WILnat002
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 25 Matte Powder
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0025
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 14 Metallic grey
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0014
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 2 Platinum
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0002
4.7 9×
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT Acrylic 0,54 l, 023 cherry
All-Purpose Paint - red, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, eternit, ceramics and metal, for roofs, dilution water-based and no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 3 recommended coats, 8 m² area coverage, approximate drying time 4 h, weight 0.8 kg
  281,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat050
In the category House & Flat Equipment on Alza.cz, we currently have a total of 2513 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.