AlzaPlus+ Deals - Sport & Outdoor

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
2,051 Results
Our brand
4.7 294×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Gun PRO REHAB
Massage Gun - 12 heads, 10 speeds, amplitude: 8mm, battery life of 5 h, weight: 1000g
Great price 1,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTstorma001
4.5 39×
Watch Price/Availability
Stormred Walking Pad 12km/h manual tilt
Walking treadmill - Motor, tilt option (5, 7 a 9 %), transport wheels, steel frame, clear display, folding handle, remote control, phone/tablet holder, safety fuse, speed 1-12 km/h, (max. 6 km/h with handle folded, max. 12km/h with handrail in place), max. motor power 2 HP, load capacity 120 kg, belt area 112 × 41 cm, weight 26 kg
Great price 9,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STR_WP_12NF
3.5 21×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Walking Pad 6km Double
Walking treadmill - Motor, two-sided, one side with a flat walking surface, other side with massage surface, transport wheels, clear display, remote control (including battery), speed 1-6 km/h (walking) and 1-1.5 km/h (massage), fixed 3° inclination, engine power 1.5 HP, load capacity 110 kg, belt area 90 × 37 cm, weight 19 kg
Great price 6,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: STR_WP_6M
4.9 1,644×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg
Nuts - natural cashew, 1000 g - 319 Kč/1 kg
Great price 319,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery002
4.8 243×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 500 g - 558 Kč/1 kg
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery124
4.7 625×
Watch Price/Availability
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried XXL 200 g
Freeze-Dried Fruit -, 200 g - 1,895 Kč/1 kg
Great price 379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery184
4.7 145×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Traveler Suitcase, sized. S - black
Suitcase hardshell, telescopic upper carry handle, weight: 2700g
+Gift Probiotics BIOPRON with a value of 99,-
Discounted -22 % 1,690,- 2,190,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTSE001v2
4.8 444×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango slices freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 1,790 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery081
4.7 303×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg
Nuts - natural almond and cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_1000B01
4.8 391×
Watch Price/Availability
Campgo T9
Headlamp output: 2000 lm, beam distance: 185m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 21700 × 1 pc(s), weight: 211g
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam011
4.6 79×
Watch Price/Availability
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 598 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500B02
4.7 145×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Traveler Suitcase, sized. L - black
Suitcase hardshell, telescopic carry handle, weight: 4300g
+Gift Probiotics BIOPRON with a value of 99,-
Discounted -17 % 2,290,- 2,790,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTSE003v2
4.7 167×
Watch Price/Availability
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 459 Kč/1 kg
Great price 459,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B03
4.3 535×
Watch Price/Availability
Bery Jones Walnuts 1kg
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery031
4.6 82×
Watch Price/Availability
Stormred Massage gun SPORT
Massage Gun - 6 heads, 30 speeds, amplitude: 6mm, battery life of 3 h, weight: 800g
Great price 1,599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTstorma002
4.6 96×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
Great price 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2592
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B02
4.8 86×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Traveler Suitcase, sized. S - blue
Suitcase hardshell, telescopic upper carry handle, weight: 2700g
+Gift Probiotics BIOPRON with a value of 99,-
Great price 1,690,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTSE001a
4.9 167×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 500g
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes perfectly with coffee or wine, practical resealable packaging - 598 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B10
4.8 61×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Nuts - natural almond, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B06
4.6 36×
Watch Price/Availability
Bery Jones Macadamia nuts 500g
Nuts - natural macadamia nuts, 500 g - 838 Kč/1 kg
Great price 419,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B06
4.7 625×
Watch Price/Availability
Bery Jones Strawberry slices freeze-dried 80g
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 2,113 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery079
4.7 67×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg
Nut Cream - finely ground, source of unsaturated fatty acids, protein (24 g per 100 g) and fibre, gluten-free, palm oil, dyes or preservatives, weight 1 kg - 169 Kč/1 kg
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_SC_1000G01
4.7 197×
Watch Price/Availability
Campgo T8
Headlamp output: 1200 lm, beam distance: 115m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 18650 × 1 pc(s), weight: 136g
Great price 549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam010
 

AlzaPlus+ Deals - Sport & Outdoor - articles

Electric scooterSegway Ride Better: nová generace elektrokoloběžek pro město i terén Kolony, parkování, zpožděné spoje. Městská doprava umí vzít čas i nervy, a právě proto Segway spouští globální kampaň Ride Better. Světová jednička v prodeji elektrických koloběžek představuje čtyři modely nové generace: městskou E3 Pro E, vytrvalou F3 Pro E, prémiovou...
Nový HONOR Band 11 to nebude mít lehké. Předchozí generace nastavila laťku poměrně vysoko. Nadcházející novinka chce zákazníky přesvědčit především vlastní GPS pro sledování trasy bez mobilu a nadstandardní výdrží. V našem PREVIEW najdete všechny dosud známé detaily o...
Venku se oteplilo, cyklistická sezóna klepe na dveře a vy se nemůžete dočkat, až se zase posadíte do sedla. Jenže kolo stálo celou zimu ve sklepě nebo v garáži a bez trochy péče vám může pěkně zavařit. Dobrá zpráva: základní kontrola před první jízdou zabere jen asi 15...
Užijte si kempování kdekoliv a za jakéhokoliv počasí: Návod, jak vybrat optimální spacák pro vás i vaše děti Ideální spacák zajistí váš maximální komfort a bezpečí, a to i v náročných podmínkách. Výběr spacáku má vliv na kvalitu spánku a regeneraci těla, proto byste si na něm měli nechat opravdu záležet. Přečtěte si, jak vybrat optimální spacák, který bude přesně odpovídat...
Letní období přímo vybízí k výletům do přírody a k zachycování jejích detailů i širokých scenérií. Právě k tomu se nabízí nový základní zoom Nikon Z 24-105 mm f/4-7,1, kterému se věnujeme v této recenzi. Objektiv zaujme univerzálním rozsahem ohnisek, nízkou hmotností a...
Co je quinoa, jak chutná a proč by neměla chybět ve vašem jídelníčku? Zjistěte, jaké má quinoa účinky, jaké jsou její nutriční hodnoty a jak ji správně připravit. Inspirujte se zdravější alternativou klasických příloh.
All articles