Trek'n eat

We can deliver Trek'n eat products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Trek'n eat products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Trek'n eat goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Trek'n eat products by popularity or price.

Trek'n eat brand names you'll find in our offering

Hide description
74 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Chicken Tikka Masala
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1578 kJ, weight 150g - 2,260 Kč/1 kg
  339,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTaaa0055
Watch Price/Availability
Trek'n eat Monthly pack of non-perishable food, vegetarian
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - freeze-dried expedition food, for one person, for 30 days, shelf life 15 years, total weight 19 kg
  14,687,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek16
Watch Price/Availability
Trek'n eat Creamed chicken
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1763 kJ, weight 145g - 1,924 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTaaa0062
Watch Price/Availability
Trek'n eat Three-month pack of non-perishable food, vegetarian
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - freeze-dried expedition food, for one person, for 90 days, durability 15 years, total weight 63,6 kg
  41,657,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek18
4.6 9×
Watch Price/Availability
Trek'n eat NRG-5® emergency food ration (shelf life 20 years)
MRE - Meal Ready To Eat, energy value per 100 g: 1947 kJ, weight 500g - 558 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0074
5.0 8×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Survival Ration emergency food ration (20 years shelf life)
MRE - Meal Ready To Eat, energy value per 100 g: 1926 kJ, weight 125g - 1,320 Kč/1 kg
  165,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0076
4.3 7×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with crispy chicken, cream and spinach leaves
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2403 kJ, weight 150g - from 1,660 Kč/1 kg
  from  222,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0066
4.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat NRG-5® ZERO emergency gluten-free food ration (shelf life 15 years)
MRE - Meal Ready To Eat, energy value per 100 g: 1947 kJ, weight 500g - 670 Kč/1 kg
  335,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0075
4.7 8×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Selected beef Stroganoff mix with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1754 kJ, weight 160g - 1,844 Kč/1 kg
  295,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0063
4.5 2×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta with selected beef in fragrant hunting spices
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2671 kJ, weight 160g - 1,744 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0064
5.0 2×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Peronin®Plus vanilla
MRE - Meal Ready To Eat, drink, energy value per 100 g: 1830 kJ, weight 100g - 2,450 Kč/1 kg
  245,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0075
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat Quinoa Mexican Style
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 140g - 1,779 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTta014
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Chicken sauté with aromatic curry rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 200g - 1,395 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0054
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Moroccan couscous with vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 160g - 1,406 Kč/1 kg
  225,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0057
5.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n eat Pasta primavera
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2525 kJ, weight 150g - 1,500 Kč/1 kg
  225,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0069
4.0 1×
Watch Price/Availability
Trek'n Eat African couscous with light chicken mixture
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1398 kJ, weight 200g - 1,525 Kč/1 kg
  305,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0016
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Moroccan couscous with vegetables 700 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 700g - 178 Kč/pcs - from 1,270 Kč/1 kg
  889,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0750
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Pasta with beef in fragrant spices, hunting style 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 600g - 1,625 Kč/1 kg
  975,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa2549
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Dried whole eggs 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2395 kJ, weight 500g - 24 Kč/pcs - from 1,890 Kč/1 kg
  945,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0708
Watch Price/Availability
Trek'n eat Spicy beef stew with pasta
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2659 kJ, weight 160g - 1,744 Kč/1 kg
  279,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SPTVce0065
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Vegetable broth 1000 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 628 kJ, weight 1000g - 975 Kč/1 kg
  975,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0707
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Wholegrain muesli with fruit 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1654 kJ, weight 600g - 1,158 Kč/1 kg
  695,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrek09
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Whole milk powder 650 g
MRE - Meal Ready To Eat, drink, energy value per 100 g: 2077 kJ, weight 650g - 1,069 Kč/1 kg
  695,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa3709
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Dried butter 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, weight 500g - 1,450 Kč/1 kg
  725,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa3710
 

Trek'n eat - articles

previewTelefon iKKO MindOne Pro je kapesní rebel s otočným fotoaparátem a vlastní hlavou iKKO MindOne Pro jde proti proudu dnešních smartphonů. Sází na kompaktní rozměry, otočný 50Mpx fotoaparát, vlastní AI prostředí a volitelné pouzdro s fyzickou klávesnicí. Neobvyklá novinka chce oslovit uživatele, kteří hledají něco jiného než další tuctový telefon.
Samsung Galaxy A27 5G patří mezi telefony, které se snaží nabídnout vyváženou kombinaci funkcí, výkonu a příjemného uživatelského zážitku. Zaujme především kvalitním AMOLED displejem, povedeným designem a dlouhou softwarovou podporou. Během testování jsme ale narazili i...