Wine Storage & Serving

Wine Storage & Serving – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Wine Storage & Serving on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Wine Storage & Serving?

If you're planning to get Wine Storage & Serving, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Wine Storage & Serving

Are you looking for the best Wine Storage & Serving? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Wine Storage & Serving

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Wine Storage & Serving, or choose to sort by price from highest to lowest.

Hide description
975 Results
Watch Price/Availability
Spring Inox wine cooler
Beverage Cooler for wine
  2,219,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: Gastrz289
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH INTRICATE & DELICATE PURISMO Red wine
Glass Material: křišťálové sklo Výška: 23 cm Možno mýt v myčce - 420 Kč/1 pc(s)
  420,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl043
Watch Price/Availability
Crystal Bohemia Set of glasses for cherry 6 pcs 130 ml ANGELA
Glass , set of 6 dessert wine glasses, lead crystal, volume 130 ml, Czech product, dishwasher safe - 166 Kč/1 pc(s)
  997,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: CRYSS1378
Watch Price/Availability
Half litre wine glass for grandmother
Glass - for white wine, on stem, glass volume 350 ml, material glass - 449 Kč/1 pc(s)
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: PULskl018
Watch Price/Availability
RCR CRISTALLERIA Timeless Spritz Wine glasses, 0,49 l, pack of 6
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 490 ml, material glass - 150 Kč/1 pc(s)
  900,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc546
Watch Price/Availability
Koopman Wave wine rack 4 bottles
Wine Stand - material solid pine, dimensions 30 × 40 × 10 cm
  217,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HOMEaaa3206
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Red wine, green
Glass Height: 13 cm Objem: 0,31 l Materiál: křišťál Myčka: yes - 570 Kč/1 pc(s)
  570,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl077
Watch Price/Availability
APS Terrazzo Cooling container, height 190 mm, diameter 125 mm, terrazzo appearance
Beverage Cooler
  721,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: APSchla010
Watch Price/Availability
Eisch Champagne Exclusiv for champagne 210 ml, golden-white, 2 pcs
Glass - for champagne, on stem, 2 pieces in package, glass volume 210 ml, material glass - 1,536 Kč/1 pc(s)
  3,072,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: EISskl28
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH OCTAVIE Champagne
Glass Volume: 160 ml Výška: 22,5 cm Materiál: Křišťálové sklo Doporučená údržba: dishwasher safe - 940 Kč/1 pc(s)
  940,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl150
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH OCTAVIE White wine
Glass Volume: 230 ml Výška: 18,6 cm Materiál: Křišťálové sklo Doporučená údržba: dishwasher safe - 940 Kč/1 pc(s)
  940,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl149
Watch Price/Availability
RAXI Horizon Wine Rack - 15 Bottles
Wine Stand - solid construction made of steel and solid beech, surface treatment with waxing, dimensions: 51.5 x 30 x 23cm, 4.5kg, delivered assembled. Can be extended with other modules.
  2,226,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: RAXI005
Watch Price/Availability
Luigi Bormioli Wine glasses Speakeasies Swing 550 ml, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 550 ml, material glass - 257 Kč/1 pc(s)
  1,542,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2164
Watch Price/Availability
Josef Das Glas Wine glasses Josef MM 500 ml, 0,1 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 500 ml, material glass - 293 Kč/1 pc(s)
  1,758,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2149
Watch Price/Availability
Schott Zwiesel Ivento white wine glass 349 ml, 6 pcs
Glass - for white wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 349 ml, material glass - 158 Kč/1 pc(s)
  948,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro504
Watch Price/Availability
Stainless steel ice tongs 19 cm black
Ice Tongs 18/10 stainless steel, PVD coating, practical teeth
  332,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon055
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH PURISMO Champagne, flute
Glass Material: křišťálové sklo Výška: 25 cm Možno mýt v myčce - 420 Kč/1 pc(s)
  420,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl046
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH ENTREE Red wine, 4 pcs
Glass Material: křišťálové sklo Výška: 19,8 cm Možno mýt v myčce - 333 Kč/1 pc(s)
  1,330,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl011
Watch Price/Availability
ILIOS Champagne glass Nr.14, 0,34 l, diameter: 80 mm, pack of 6
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 340 ml, material glass - 161 Kč/1 pc(s)
  966,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc555
Watch Price/Availability
H&L White wine glasses 410 ml set of 4
Glass - for white wine, on stem, 4 pieces in package, glass volume 410 ml, material glass - 99 Kč/1 pc(s)
  395,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HALter0004
Watch Price/Availability
Handheld drink dispenser without counter 2cl party celebration Gihale
Scoop without counter, 2cl
  1,147,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon013
Watch Price/Availability
Crystal Bohemia Set of 6 white wine glasses 330 ml SHEFFIELD
Glass , set of 6 wine glasses, lead crystal, volume 330 ml, Czech product, dishwasher safe - 331 Kč/1 pc(s)
  1,985,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: CRYSS0629
Watch Price/Availability
Pasabahce Elysia Gold Champagne glass, 0,26 l, pack of 4
Glass - for champagne, on stem, 4 pieces in package, glass volume 260 ml, material glass - 206 Kč/1 pc(s)
  824,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc499
Watch Price/Availability
APS "Element" Bottle cooler, light green
Beverage Cooler - with furniture-friendly base, height 190 mm, diameter 120 mm, light green
  744,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: APSchla001
In the category Wine Storage & Serving on Alza.cz, we currently have a total of 975 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap wine Storage & Serving Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best wine Storage & Serving You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in wine Storage & Serving reviews