Wine Storage & Serving

Wine Storage & Serving – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Wine Storage & Serving on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Wine Storage & Serving?

If you're planning to get Wine Storage & Serving, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Wine Storage & Serving

Are you looking for the best Wine Storage & Serving? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Wine Storage & Serving

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Wine Storage & Serving, or choose to sort by price from highest to lowest.

Hide description
975 Results
Watch Price/Availability
Koziol Bottle stand BOA, white
Wine Stand - for 5 bottles of wine, possibly to other alcohol, magazines or towels, plastic material, white colour, dimensions 23,1 × 27 × 11,1 cm
  1,199,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: HOMEaaa2817
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH Bordeaux glasses MAXIMA 4 pcs
Glass - for red wine, on stem, 4 pieces per pack, glass volume 200 ml, material lead-free crystal - 420 Kč/1 pc(s)
  1,680,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VILBOskl05
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Champagne, wide, pink
Glass Height: 12,5 cm Objem: 0,4 l Materiál: křišťálové sklo Myčka: yes - 600 Kč/1 pc(s)
  600,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl093
Watch Price/Availability
Ilios Champagne glasses 170 ml, 0,1 l, 6 pcs
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 170 ml, material glass - 147 Kč/1 pc(s)
  882,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro433
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Wine glasses Gilde 290 ml, 0,25 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 290 ml, material glass - 115 Kč/1 pc(s)
  690,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro500
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Champagne glasses Reims 160 ml, 12 pcs
Glass - for champagne, on stem, 12 pieces per pack, glass volume 160 ml, material glass - 56 Kč/1 pc(s)
  672,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro496
Watch Price/Availability
Luigi Bormioli Atelier wine glasses 440 ml, 6 pcs
Glass - for red wine, on stem, 6 pieces per pack, glass volume 440 ml, material glass - 195 Kč/1 pc(s)
  1,170,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro483
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Champagne, pink
Glass Height: 16 cm Objem: 0,15 l Materiál: křišťálové sklo Myčka: yes - 570 Kč/1 pc(s)
  570,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl088
Watch Price/Availability
APS Drip tray, black
Mat Tray - extensible by clickable links, height 10 mm, length 340 mm, width 340, Black, transparent, polypropylene (PP)
  272,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: APSkuch01
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Wine glass Bouquet 230 ml, 0,125 l, 6 pcs
Glass - for white wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 230 ml, material glass - 115 Kč/1 pc(s)
  690,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2025
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH Boston, for white wine, orange
Glass - for white wine, on stem, material glass - 570 Kč/1 pc(s)
  570,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: LPKpr10
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Champagne glasses Reims 160 ml 0,1 l, 12 pcs
Glass - for champagne, on stem, 12 pieces per pack, glass volume 160 ml, material glass - 56 Kč/1 pc(s)
  672,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro495
Watch Price/Availability
Stainless steel saucer APS 11 cm 6 pcs
Coaster polished stainless steel 18/10, inner diameter 9 cm
  569,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon038
Watch Price/Availability
Lyngby Glas White wine glasses 38cl (set of 4)
Glass - for white wine, on stem, 4 pieces in package, glass volume 380 ml, material glass - 187 Kč/1 pc(s)
  749,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: BAKmisc0586
Watch Price/Availability
HALF-LITRYcz 35th birthday wine glass
Glass - for white wine, on stem, glass volume 350 ml, material glass - 449 Kč/1 pc(s)
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: PULskl005
Watch Price/Availability
Bohemia Cristal No.1 Wine glass, 0,60 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 600 ml, material glass - 121 Kč/1 pc(s)
  726,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BOHskl0006
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH GRAND ROYAL WHITE GOLD White wine
Glass 1×290ml, lead-free crystal, suitable for dishwasher - 2,000 Kč/1 pc(s)
  2,000,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl138
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Red wine, blue
Glass Height: 13 cm Objem: 0,31 l Materiál: křišťál Myčka: yes - 570 Kč/1 pc(s)
  570,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl076
Watch Price/Availability
SCHOTT ZWIESEL Wine glasses, 0,64 l, pack of 6
Glass - for red wine, on stem, 6 pieces per pack, glass volume 640 ml, material glass - 198 Kč/1 pc(s)
  1,188,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc519
1.0 1×
Watch Price/Availability
Westmark "Auto - Pour" dispensing attachment 4 cl
Stopper »Auto-Pour "Plastikfor alcoholic beverage bottlesonly for clean, alcoholic beveragesautomatic pour stop /-/: 2, 4 cl Length: 100 mm Outer dimension: 17-21 mm Material: Plastic
  236,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc701
Watch Price/Availability
SCHOTT ZWIESEL Ivento Wine glasses, volume 0,349 liters, 6 pcs
Glass - for white wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 349 ml, material glass - 167 Kč/1 pc(s)
  1,002,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GSTndb231
Watch Price/Availability
Luigi Bormioli Wine glasses Speakeasies Swing 750 ml, 6 pcs
Glass - for red wine, on stem, 6 pieces per pack, glass volume 750 ml, material glass - 298 Kč/1 pc(s)
  1,788,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2166
Watch Price/Availability
Stainless steel ice tongs 19 cm
Ice Tongs made of 18/10 stainless steel, polished finish, practical teeth
  286,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon054
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Champagne, green
Glass Height: 16 cm Objem: 0,15 l Materiál: křišťálové sklo Myčka: yes - 570 Kč/1 pc(s)
  570,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl087
In the category Wine Storage & Serving on Alza.cz, we currently have a total of 975 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap wine Storage & Serving Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best wine Storage & Serving You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in wine Storage & Serving reviews