Wine Storage & Serving

Wine Storage & Serving – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Wine Storage & Serving on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Wine Storage & Serving?

If you're planning to get Wine Storage & Serving, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Wine Storage & Serving

Are you looking for the best Wine Storage & Serving? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Wine Storage & Serving

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Wine Storage & Serving, or choose to sort by price from highest to lowest.

Hide description
975 Results
Watch Price/Availability
Double-walled ice bucket with lid and tongs (2,5l)
Beverage Cooler
  1,754,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BAKmisc0541
Watch Price/Availability
AdHoc Wine/Champagne cooler, acacia, height 195 mm, diameter 140 mm
Beverage Cooler - elegant cooler, made of acacia wood and matt stainless steel, keeps wine, sparkling wine and champagne cool for up to 3 hours
  1,239,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: ADHchla0001
1.0 1×
Watch Price/Availability
Bohemia Cristal No.1 Wine glass, 0,48 l, /-/ 1/8 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 480 ml, material glass - 110 Kč/1 pc(s)
  660,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BOHskl0004
Watch Price/Availability
Josef Das Glas Wine glasses Josef MM 500 ml, 0,125 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 500 ml, material glass - 295 Kč/1 pc(s)
  1,770,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2148
Watch Price/Availability
Ilios Wine glasses 398 ml, 0,125 l, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 398 ml, material glass - 149 Kč/1 pc(s)
  894,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2047
Watch Price/Availability
Stölzle Elements Sparkling wine glass 230 ml, black / gold, 6 pcs
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 230 ml, material glass - 358 Kč/1 pc(s)
  2,148,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro531
Watch Price/Availability
Ilios Champagne glasses 265 ml, 0,1 l, 6 pcs
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 265 ml, material glass - 147 Kč/1 pc(s)
  882,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro430
Watch Price/Availability
Stainless steel ice tongs 19 cm champagne
Ice Tongs 18/10 stainless steel, PVD coating, practical teeth
  333,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon056
Watch Price/Availability
Semi-literature 70th birthday wine glass
Glass - for white wine, on stem, glass volume 350 ml, material glass - 449 Kč/1 pc(s)
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: PULskl012
Watch Price/Availability
ZWIESEL GLAS Belfesta Wine glasses, volume 0,41 liters, diameter 84 mm, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 410 ml, material glass - 247 Kč/1 pc(s)
  1,482,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: GSTndb217
Watch Price/Availability
Arcoroc Wine glasses Baril 160 ml, 6 pcs
Glass - for white wine, low, 6 pcs in package, glass volume 160 ml, material glass - 68 Kč/1 pc(s)
  408,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro331
Watch Price/Availability
Stölzle Oberglas Wine glasses 640 ml, 6 pcs
Glass - for red wine, on stem, 6 pieces per pack, glass volume 640 ml, material glass - 182 Kč/1 pc(s)
  1,092,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro534
Watch Price/Availability
Luigi Bormioli Champagne glasses Speakeasies Swing 300 ml, 6 pcs
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 300 ml, material glass - 257 Kč/1 pc(s)
  1,542,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAShro482
Watch Price/Availability
VILLEROY & BOCH BOSTON Champagne, wide, red
Glass Height: 12,5 cm Objem: 0,4 l Materiál: křišťálové sklo Myčka: yes - 600 Kč/1 pc(s)
  600,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VBOskl090
Watch Price/Availability
Guzzini CUVEE ICONS Wine Stand, Transparent Plastic
Wine Stand - elegant Brogliato Traverso design, max. 5 bottles, with a diameter of max. 9.5cm, transparent, can be placed on top of each other, then on 9 bottles
Discounted -54 % 499,- 1,099,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GUZRV075
Watch Price/Availability
Metrie Raxi Classix 5012TH Stand for 12 bottles made of steel and solid wood
Wine Stand - 12 bottles, fixed frame, supplied assembled, suitable for kitchens and bars
  2,048,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: METRstvin02
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Wine glasses Bouquet 290 ml, 6 pcs
Glass - for white wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 290 ml, material glass - 107 Kč/1 pc(s)
  642,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2026
Watch Price/Availability
Dispensing and storage bottle plastic APS 1 l yellow
Scoop consists of 4 parts - bottle, throat, spout (ø 11 mm) with air inlet for precise dosing and screw bottom, suitable for juices, dressings, dough
  246,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon034
Watch Price/Availability
Plastic dispensing and storage bottle APS 1 l green
Scoop consists of 4 parts - bottle, throat, spout (ø 11 mm) with air inlet for precise dosing and screw bottom, suitable for juices, dressings, dough
  245,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon035
Watch Price/Availability
Half litre wine glass with prescription
Glass - for white wine, on stem, glass volume 350 ml, material glass - 449 Kč/1 pc(s)
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: PULskl019
Watch Price/Availability
SCHOTT ZWIESEL Wine Champagne glasses, 0,27 l, pack of 6
Glass - for champagne, on stem, 6 pieces in package, glass volume 270 ml, material glass - 198 Kč/1 pc(s)
  1,188,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASkuc524
Watch Price/Availability
SCHOTT ZWIESEL Siza Wine glasses, volume 0,23 litre, diameter 72 mm, 6 pcs
Glass - for white wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 227 ml, material glass - 229 Kč/1 pc(s)
  1,374,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GSTndb216
Watch Price/Availability
Royal Leerdam Wine glasses Bouquet 350 ml, 6 pcs
Glass - for red wine, on a stem, 6 pieces per pack, glass volume 350 ml, material glass - 112 Kč/1 pc(s)
  672,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GAStrzn2029
Watch Price/Availability
Replacement Gihale cutter neck
Stopper for dispenser 229916002
  1,192,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: GASzon009
In the category Wine Storage & Serving on Alza.cz, we currently have a total of 975 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap wine Storage & Serving Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best wine Storage & Serving You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in wine Storage & Serving reviews