Dvouletá záruka pro firmy Aplikace

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/kvido-hracky-vanoce.jpg

Kvído od Albi otevírá svět chytrého hraní pro malé objevitele

Kvído představuje vzdělávací koncept, který zábavnou formou rozvíjí u dětí řadu důležitých dovedností, jako je komunikace, smyslové vnímání, logické uvažování, kreativita, jemná motorika. Děti se také prostřednictvím naučných her seznamují s přírodou či poznávají krásy naší vlasti. Jaké konkrétní hry by neměly chybět právě u vás doma a v čem spočívá jedinečnost celého konceptu Kvído? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/iqlandia-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

iQLANDIA (RECENZE) – Mozkové závity se rozpalují doběla

Série Mozkovna z produkce společnosti Albi se zaměřuje na zatížení vašeho přemýšlecího aparátu a s pevnou pravidelností nás zásobuje novými tituly. Vedle únikovek, hlavolamů, chytrých bloků a dalších titulů občas vypustí i velkou krabici. Naposledy s názvem iQLANDIA. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/robin-hood-a-jeho-dobrodruzstvi-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Robin Hood a jeho dobrodružství (RECENZE) – Zbojnický adventní kalendář

Kdo by neznal zbojníka Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával? Bájný anglický hrdina se stal popkulturním symbolem, který se pochopitelně nevyhýbá ani prostředí deskových her. Jednou z posledních iterací na jeho dobrodružství představil Michael Menzel, autor legendárního Andoru. Co od hry můžete čekat, se dozvíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/karak-2-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Karak 2 (RECENZE) – Ven ze zatuchlých kobek

Snad každý, kdo se alespoň trošku zajímá o deskové hry, musel narazit na tuzemský fenomén jménem Karak. Velmi jednoduchý výlet do zatuchlých kobek, v nichž vedle příšer a draka čekají hromady zlata, si získal srdce nejednoho dobrodruha. Autoři Petr Mikša a Roman Hladík navazují v Karak 2 na zavedené principy, ale v novém úhlu pohledu a se svěžími mechanikami. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/expedice-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Expedice (RECENZE) – Cesta vede na sever

Co by se stalo, kdyby první světová válka neskončila tak, jak se píše v učebnicích dějepisu, ale do jejího průběhu promluvili obrovští roboti? Na to se nám snažila odpovědět velmi populární deskovka Scythe od autora Jameyho Stegmaiera a ilustrátora Jakuba Rozalského. Jejich spolupráce pokračuje v projektu Expedice ze stejného univerza, ale se zcela odlišným herním prožitkem. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vaalbara-recenze-stolni-hra-deskovka-cover-nahled.jpg

Vaalbara (RECENZE) – Hurá do pravěku!

Pseudopravěké světy lákají k průzkumu neznámého prostředí a zároveň jejich dobývání. O těchto fantasy „restartech“ dějin by mohla vyprávět třeba Aloy ze série Horizon, ale také pětice mytických klanů z karetního titulu Vaalbara, na niž se podíváme v dnešní recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/frostpunk-deskova-hra-stolni-recenze-cover-nahled.jpg

Frostpunk: Desková hra (RECENZE) – I peklo zamrzlo

Adaptace počítačové hry Frostpunk od 11bit Studios do stolní podoby dokáže zprostředkovat stejné pocity zmaru a beznaděje jako PC předloha. Přes závěje sněhu a kruté mrazy ovšem přináší i hřejivé momenty, jež vás donutí k deskovce usedat stále dokola. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/parky-na-cestach-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Parky: Na cestách (RECENZE) – Túra divočinou

Označit titul Parky: Na cestách jako jednodušší variantu původních Parků není zcela přesné, ale ve zkratce to odpovídá. Skromnější a prostorově méně náročný titul totiž opět sází na procházky národními parky USA a jejich poznávání. Tipneme si, že nejen díky přenosnosti této deskovky se stane vaším věrným druhem, což potvrdí i naše recenze. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dva-bratri-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Dva bratři (RECENZE) – Sen Karla IV.

Stolní hra Dva bratři vtáhne soupeře do boje o královský trůn. Stárnoucímu panovníkovi musíte předvést své stavitelské dovednosti a doufat, že překonáte svého protivníka. Jak se deskovka z českých luhů a hájů hraje, proč musíte maximálně napnout pozornost a proč létají dílky vzduchem, se dozvíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rychle-sipy-duel-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Rychlé šípy – Duel (RECENZE) – Karetka pro šípáky i plantážníky

V českých luzích a hájích, nebo spíše v pražských uličkách, má pojem Stínadla nádech příjemně temného tajemna, které se snaží hrdinové vymyšlení Jaroslavem Foglarem vyřešit. Vedle místních Vontů se musí popasovat s Bratrstvem kočičí pracky, přičemž právě tento věčný spor se stal předmětem soubojové karetky Rychlé šípy – Duel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pakal-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Pakal (RECENZE) – Pasti mayského chrámu

Objevitelé uprostřed mexické džungle konečně dorazili k slavnému mayskému chrámu, v němž odpočívá bájný král Pakal. Aby se dostali k pokladům, musí vstoupit do komnaty s cennostmi první, přičemž jim v cestě stojí řešení záludných hádanek. Rodinný logický rychlík Pakal nadchne svým spádem, při němž hoří mozkové závity. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/similo-harry-potter-fantasticka-zvirata-recenze-deskovka-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

Similo: Harry Potter & Fantastická zvířata (RECENZE) – Vždyť jsou si tak podobní!

Rodina karetních deduktivních kooperativních her Similo si už několik měsíců získává srdce hráčů, kteří hledají titul na čtvrt hodinky fungující i s úplným deskovkovým nováčkem. Po pohádkách, bájíc či zvířatech se nyní objevuje dvojice balíčků s tématikou kouzelnického světa Wizarding World. Jak se potterovské Similo hraje, zjistíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sejmi-jednorozce-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Sejmi jednorožce (RECENZE) – Dostaňte ty roztomilý stvůry!

Nevážných a potrhlých deskovek najdete na trhu celou řadu, ale často jim kvůli humoru chybí pořádná hratelnost. V titulu Sejmi jednorožce se však podařilo vtip a zábavu propojit do jedné krabice, takže se můžete vydat na lov přemnožených potvor prdících duhu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pivni-hra-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Pivní hra (RECENZE) – Kvízové soupeření nad tekutým chlebem

Pivo lze bez větších sporů označit jako náš národní nápoj, jehož tradice sahá daleko do historie. Není tedy divu, že tekutý chléb se vaří v každém, byť nejzapadlejším koutu naší republiky. Ani nejzarytější fanoušci chmelového moku tedy nemohou mít kompletní přehled o pestré nabídce piv a mají k dispozici zdánlivě nekončící příliv nových chuťových zážitků. O svých znalostech v oblasti ležáků, alů, stoutů či ovocných piv se mohou přesvědčit v kvízové Pivní hře. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kdovikdo-recenze-deskovka-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

Kdovíkdo (RECENZE) – Stačí pouze naznačit

S asociačními párty hrami s obrázky a slovy se setkal snad každý z nás. Dokáží podpořit rozjetou zábavu, zaměstnají větší počet hráčů a dávají obrovský prostor pro vaši fantazii. Vedle zavedených titulů se snaží prosadit i nové s pozměněnými a neokoukanými mechanismy. Mezi ně patří také český projekt Kdovíkdo, na nějž se podíváme v dnešní recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/akvarko-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Akvárko (RECENZE) – Ryba není jídlo, ryba je kámoš

Malých, skladných a svižných deskovek nejen na cesty není nikdy dost, o čemž svědčí jejich konstantní přílivová vlna na herní trh. Zorientovat se mezi nimi je občas až nadlidský úkol, takže vám můžou zajímavé projekty protéct mezi prsty, což by byla nesmírná škoda. Mezi takové stolní hry určitě patří také český titul Akvárko, na nějž se podíváme v dnešní recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/noc-upiru-recenze-deskovka-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

Noc upírů (RECENZE) – Výpravou proti věčnému hladu

Slunce zapadá za obzor a ostré špičáky obyvatel hradu v horách touží po krvi, ale také po věčné růži kvetoucí v dalekém labyrintu. Výpravu za krví a květinou musíte stihnout dřív, než zakokrhá kohout, jinak se rozpadnete v prach. Jak nakonec vaše odysea proběhne, je v deskovce Noc upírů pouze na vás. Lov začíná!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vampire-the-masquerade-vendeta-stolni-deskova-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Vampire The Masquerade: Vendeta (RECENZE) – Kdo ovládne krev Chicaga?

Američtí upíři ovládají tamní společnost, alespoň v univerzu známém pod označením Vampire: The Masquerade. V našich končinách je známé především díky počítačovému RPG, které aktuálně čeká na své pokračování. Fanoušci krvesajských intrik fungujících uvnitř lidské společnosti by se ovšem měli mít na pozoru, protože se mohou pustit do ovládnutí Chicaga v deskovce Vendeta.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unmatched-suboj-v-mlze-deskova-stolni-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Unmatched: Souboj v mlze (RECENZE) – Viktoriánský Londýn jako fantaskní bojiště

Série deskovek Unmatched loni s dílem Souboj legend úspěšně odstartovala svou pouť po hráčských doupatech, takže se společnost Albi rozhodla přinést druhou krabici, tentokráte s podnázvem Souboj v mlze odkazující na pošmourné počasí anglických končin. Pod víkem naleznete kvarteto populárních postav z viktoriánského období, které se střetnou v nepředvídatelných bitvách. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gloomhaven-lvi-chrtan-deskova-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Gloomhaven: Lví chřtán (RECENZE) – Epický příběh v menším měřítku

Vydání Gloomhaven společností Albi v češtině bylo v roce 2019 obrovskou událostí, ale někteří hráči se této megadeskovce vyhnuli kvůli obavám z její robustnosti. Přiznejme si, že řada kupujících ji možná dodnes ani nedohrála. Nyní mají všichni fanoušci fantasy šanci poznat Gloomhaven v menším, ale stále epickém zážitku, protože vychází samostatně stojící příběh Lví chřtán, který zvládnete pokořit za rozumnější čas, ale užijete si v podstatě vše, co byste našli v původní desetikilové krabici. V dnešní recenzi se podíváme, jak se „baby“ verze hraje.

Přečíst více »
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací