AlzaPlus+ Rozdíl? Cena! Topinkovač

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/vampire-the-masquerade-vendeta-stolni-deskova-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Vampire The Masquerade: Vendeta (RECENZE) – Kdo ovládne krev Chicaga?

Američtí upíři ovládají tamní společnost, alespoň v univerzu známém pod označením Vampire: The Masquerade. V našich končinách je známé především díky počítačovému RPG, které aktuálně čeká na své pokračování. Fanoušci krvesajských intrik fungujících uvnitř lidské společnosti by se ovšem měli mít na pozoru, protože se mohou pustit do ovládnutí Chicaga v deskovce Vendeta.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unmatched-suboj-v-mlze-deskova-stolni-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Unmatched: Souboj v mlze (RECENZE) – Viktoriánský Londýn jako fantaskní bojiště

Série deskovek Unmatched loni s dílem Souboj legend úspěšně odstartovala svou pouť po hráčských doupatech, takže se společnost Albi rozhodla přinést druhou krabici, tentokráte s podnázvem Souboj v mlze odkazující na pošmourné počasí anglických končin. Pod víkem naleznete kvarteto populárních postav z viktoriánského období, které se střetnou v nepředvídatelných bitvách. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gloomhaven-lvi-chrtan-deskova-hra-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Gloomhaven: Lví chřtán (RECENZE) – Epický příběh v menším měřítku

Vydání Gloomhaven společností Albi v češtině bylo v roce 2019 obrovskou událostí, ale někteří hráči se této megadeskovce vyhnuli kvůli obavám z její robustnosti. Přiznejme si, že řada kupujících ji možná dodnes ani nedohrála. Nyní mají všichni fanoušci fantasy šanci poznat Gloomhaven v menším, ale stále epickém zážitku, protože vychází samostatně stojící příběh Lví chřtán, který zvládnete pokořit za rozumnější čas, ale užijete si v podstatě vše, co byste našli v původní desetikilové krabici. V dnešní recenzi se podíváme, jak se „baby“ verze hraje.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rudy-usvit-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Rudý úsvit (RECENZE) – Karetní výlet na Mars

Jméno Jamey Stegmaier mají fanoušci deskových her spojené s kvalitními a nápaditými tituly, mezi něž patří strategie Scythe, Tapestry nebo Charterstone. Ohlášení jeho nové hry tak často spouští velká očekávání podpořená pompézními výkřiky o převratném herním zážitku. Nic z toho ovšem neplatí pro Stegmaierovu poslední deskovku Rudý úsvit, která se v červnu až podezřele nenápadně dostává na náš trh. Přitom se jedná o zdařilou karetku, o čemž vás přesvědčí naše recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mariposas-motyle-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Mariposas (RECENZE) – Chytili jsme na pasece motýle

Příroda je fascinující a neustále má tendenci lidstvo ohromovat. Na naší planetě žijí tvorové, jejichž životní pouť nechává v němém úžasu každého, kdo se o nich dozví více. Jedním z takových druhů je motýl monarcha stěhovavý, který kvůli své reprodukci musí urazit přes 4000 km ze středního Mexika až na sever USA. Právě tuto neuvěřitelnou cestu prožijete v dnes recenzované deskové hře Mariposas od autorky Elizabeth Hargrave.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/globus-albi-interaktivni.jpg

S interaktivním glóbusem od Albi poznáte celý svět

Víte, jaký produkt získal prestižní ocenění Hračku roku 2020? Je jím interaktivní svíticí glóbus od společnosti Albi, který vás společně s elektronickou tužkou Albi provede po celém světě a dozvíte se díky němu mnoho užitečných informací i překvapivých zajímavostí.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unmatched-souboj-legend-desková-stolní-hra-recenze-cover-obal-nahled.jpg

Unmatched: Souboj legend (RECENZE) – Epické střety nepravděpodobných soupeřů

Možná si pamatujete na dokument Smrtící válečníci (v originále Deadliest Warrior), který zkoumal, jak by dopadly střety bojovníků z různých epoch historie, jako třeba Sparťan proti ninjovi. Na podobných myšlenkách staví dnes recenzovaná deskovka Unmatched: Souboj legend, v níž se proti sobě postaví nepravděpodobní nepřátelé z lidských dějin i fantaskních světů. Jak může dopadnout zápas na život a na smrt mezi Medúzou, Sindibádem, Alenkou nebo Artušem? Dozvíte se na dalších řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tainted-grail-pad-avalonu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Tainted Grail: Pád Avalonu (RECENZE) – Temný odstín artušovských pověstí

Deskové hry se v současné době snaží přinášet hráčům silné příběhové zážitky, což jsme mohli zažít např. ve fantasy Gloomhaven, sci-fi hororu Nemesis, zvířecí postapokalypse Kolonie, lovecraftovském Panství hrůzy či tolkienovském Pánu prstenů: Putování po Středozemi. Mezi tuto vybranou společnost se v posledních týdnech zařadil také Tainted Grail: Pád Avalonu, který svým dějem na motivy artušovských pověstí a způsobem vyprávění na ostatní vrhá stín. Co od něj můžete čekat?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/this-war-of-mine-deskova-hra-recenze-cover2-nahled.jpg

This War of Mine: V obležení (RECENZE) – Válka nemá vítězů, jen přeživších

S deskovkami podle počítačových her se poslední dobou roztrhl pytel, o čemž jste si mohli přečíst v našem tematickém speciálu. Jedním ze zařazených titulů byl také projekt podle emoce ždímajícího survivalu This War of Mine. Do města Pogoren se můžeme vrátit i v roce 2020, protože vyšel přídavek V obležení, který doplnil základní hratelnost o kampaň a mechaniku sirotků. Jestli stojí za to pořídit si malou krabici s velkým obsahem, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/albi-game-day-cover-nahled.jpg

Čtvrtý Albi Game Day potvrdil český Frosthaven a navnadil na Tainted Grail: Pád Avalonu (TÉMA)

Vydavatelství Albi se letos již počtvrté rozhodlo napodobit velké oznamovací akce na bázi počítačových E3 a Gamescom, na nichž hráčům představují horké novinky přicházející na trh v budoucím roce. Kvůli koronavirové krizi se museli uchýlit ke streamování svého programu Albi Game Day, který vám mohl pohltit celou sobotu 30. května. Pro fanoušky deskovek byla ovšem nejdůležitější první hodina, během níž se ukázaly chystané projekty, pochopitelně lokalizované do češtiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Albi.jpg

Tipy na stolní hry, které zabaví celou rodinu

Hledáte tipy na hry, které jsou originální, zábavné a může se do nich zapojit celá rodina? Pak se nechejte inspirovat některou z deskových her od společnosti Albi, která ví, jak rozvinout ty pravé hráčské vášně u dětí, rodičů, babiček i dědečků. Staňte se neohroženým dobyvatelem ostrova ve strategii Catan - Osadníci z Katanu, sbírejte diamanty za postřeh a důvtip ve hře Ubongo nebo odkryjte tajemství mužského a ženského světa v hádankách Párty Alias - Ženy versus muži. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/detektivni-unikovky-leopold-cover-nahled.jpg

Detektivní únikovka (RECENZE) – Cesta do hlubin zvrácené mysli

Severské drsné detektivky ve stylu Jo Nesbøho, Jussi Adler-Olsena, Larse Keplera nebo Stiega Larssona mají v současné době mezi čtenáři obrovskou popularitu. Podobný boom zažívají také únikové místnosti, potažmo deskové hry, jež jsou principem navazujících hádanek vedoucích k úspěšnému splnění úkolu inspirované. Vše spojil dohromady Jeppe Norsker v trojdílné Detektivní únikovkce, na kterou jsme se podívali v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/frosthaven-oznemani-cover-nahled.jpg

Deskovka Frosthaven uhranula svět (NOVINKA)

Epické RPG, lépe nelze vystihnout obsah krabice Gloomhaven, ale stále to není dostatečné, protože vlastní prožitek se těžko popisuje slovy. V případě, že si na mamutí dílo Isaaca Childrese vyhradíte více než sto hodin a dáte dohromady věrnou, ničím nerozdělitelnou partu, dostanete odměnou dobrodružství ve stylu skvěle napsaného Dračího doupěte. Neuvěřitelný úspěch nakopnul autora k tvorbě dalšího dílu jménem Frosthaven, který už nyní přepisuje dějiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/my-little-scythe-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

My Little Scythe (RECENZE) – Boj o vládu v Jablečném království

Komplexní deskovkové strategie patří k nejoblíbenějším žánrům stolních her, protože v nich nedostává tak velký prostor náhoda, ale záleží pouze na taktických schopnostech soupeřů. Jenže většinou se za samotnou partií skrývají složitější mechaniky a nutnost učit se rozsáhlá pravidla, což je pro začínající a mladší hráče dost obtížné a limitující. Právě na ně myslí novinka od vydavatelství Albi s názvem My Little Scythe, která umožní rozpoutat bitvu o Jablečné království v každé rodině.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/siegestorm-karetni-hra-pro-dva-cover-nahled.jpg

Siegestorm (RECENZE) – Fantasy karetní rubačka pro dva hráče

Atraktivních deskovek pohodlně hratelných ve dvou lidech je na současném trhu stále relativní nedostatek, ačkoliv se jedná o velmi žádaný typ her. Proto se dnes podíváme pod víko krabice karetky jménem Siegestorm, jež nás zavede do fantasy světa zmítaného neustálými válkami. Vy se můžete chopit jednoho z národů a přivést jej k blahobytu tím, že do prachu zadupete svého soupeře. Jste připraveni vkročit na bojiště?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tapestry-deskova-hra-recenze-cover-nahled.JPG

Tapestry (RECENZE) – Komplexní strategie s pravidly o čtyřech stranách

Nejen ve světě počítačových, ale také u deskových her platí, že strategie patří k titulům s nejsložitějšími pravidly, protože potřebují zahrnout všechny mechaniky k vedení vojska či národa. Stolní hra Tapestry se v tomto ohledu vymyká zavedeným pořádkům, protože intuitivní pravidla se vlezla na několik stránek návodu a vám tak nebude nic bránit starat se o vzestup vaší říše, která zastíní země ostatních hráčů. Přečtěte si naši recenzi.

Přečíst více »
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací