Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Apex Legends (RECENZE) – Nový princ battle royale žánru

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kde se vzal, tu se vzal, nový zástupce žánru battle royale. Apex Legends, multiplayerová FPS ze světa Titanfall, se prostě jednoho dne objevila volně ke stažení jako free to play hra, aniž by svůj nejnovější počin studio Respawn nějak výrazněji propagovalo. V dnešní době zcela určitě odvážný krok, vyplatilo se ale tomuto titulu pro PC, PS4 a Xbox tolik riskovat?

Apex Legends; screenshot

Apex Legends (hra)

Battle royale Apex Legends vyvíjí studio Respawn Entertainment a vydává společnost Electronic Arts. Titul vychází 4. 2. 2019 na PC, PS4, Xbox One a 9. 3. 2021 na Switch bez české lokalizace. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze – PS4 | Tipy

i Apex Legends není náročná hra, ale...

Ale pokud vám tak přesto občas připadá, podívejte se na našich 12 tipů, které vám pomohou zorientovat se zejména v začátcích, kdy je každá rada drahá.

Apex Legends (PS4) – Recenze

 1. Apex Legends – jen další battle royale nebo něco víc?
 2. Hrdinové celé hře dodávají nezaměnitelný charakter
 3. Apex Legends – výjimečnost leží v detailech
 4. Ping sem, ping tam!
 5. Mikrotransakce v Apex Legends nechybí, ale ani nevadí
 6. Apex Legends – i battle royale hra může stále působit originálně
 7. Recenze Apex Legends: závěrečné hodnocení
 8. HW nároky pro Apex Legends PC

Apex Legends – jen další battle royale nebo něco víc?

• Recenze: 18. 2. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Žánr battle royale je po masivním úspěchu PUBG a především Fortnite poněkud přeplněný. V rámci honby za rychlým úspěchem a snaze svézt se na aktuálním trendu se nějakou formou battle royale ohání každá druhá hra a tvůrci se o invence žánru vlastně ani nesnaží. Prostě zkopírují osvědčenou formuli a očekávají instantní úspěch. A přiznejme si to, Apex Legends tak trochu dělá to samé, v jeho případě je ale vidět, že si tento žánr autoři nejdříve pořádně nastudovali, než začali vyrábět vlastní hru.

Pokud přemýšlíte, k čemu by se dal Apex Legends vlastně připodobnit, představte si následující scénář: Overwatch a Titanfall se jednoho večera seznámí v noci u baru, dají si pár drinků a dobře se baví. Povídají si, tancují, k ránu dojde na nějaký ten ploužák a druhý den se probudí vedle sebe v posteli. Nic moc si nepamatují, jen mlhavé záblesky vášně, které přehluší lehká kocovina. Trochu rozpačitě se rozejdou s ujištěním, že si určitě zavolají. Každý si ovšem jde svou cestou a za 9 měsíců přijde na svět roztomilé dítko, které si vzalo to nejlepší z obou rodičů. A novopečená matka (ačkoli si nejsem tak úplně jistý, kdo to v této metafoře je) svého potomka pojmenuje Apex Legends.

Apex Legends; wallpaper: cover
Systémem hrdinů a komiksovou stylizací se Apex Legends pravděpodobně inspirovalo u konkurenčního Overwatch.

Abychom dlouho nechodili kolem horkých metafor, z Overwatch si Apex Legends bere systém hrdinů s unikátními vlastnostmi a komiksovou stylizaci (i když zde mnohem umírněnější), ze série Titanfall si zase půjčuje rovnou celé univerzum, v němž se hra odehrává, také ale velmi dynamický styl pohybu a výtečný pocit ze střelby samotné. Spojení těchto prvků zde funguje až překvapivě dobře, v čem se ale Apex Legends skutečně liší od ostatních příslušníků battle royale žánru?

Hrdinové celé hře dodávají nezaměnitelný charakter

V první řadě se Apex Legends od podobných her liší hlavně přítomností Legend – válečníků oplývajících 3 schopnostmi (pasivní, speciální a ultimátní). Momentálně jich je k dispozici 8 a ačkoli se všichni pohybují stejnou rychlostí, zmíněné unikátní ability z nich dělají naprosto odlišné postavy s jedinečnými herními styly.

Třeba taková medička Lifeline umí rychleji léčit své spojence a dokonce má k dispozici i lékařského drona. Zavalitý Gibraltar dokáže vyvolat energetickou kopuli, jež vás ochrání před nepřátelskou palbou, případně je svým ultimátním útokem schopný vymazat své protivníky z existence dělostřeleckou palbou. Wraith zase tvoří portály a cestuje napříč dimenzemi, zatímco Bloodhound dokáže vystopovat nepřátele v bezprostředním okolí. To jen tak pro příklad. Najít si v těchto rozmanitých postavách svého oblíbence není problém, jen to zpočátku chce nějakou tu chvíli experimentovat a zkoušet, jaké schopnosti vám sedí nejvíce.

Apex Legends; gameplay: Lifeline Apex Legends; gameplay: Gibraltar
Hratelní hrdinové, alias Legendy, přinášejí do již trochu zatuchlého žánru battle royale pořádný závan opravdu svěžího větru. Chvíli může trvat, než najdete svého oblíbence, ale pak už nebudete chtít jinak.

Osobně  přítomnost těchto hrdinů, pardon, Legend, oceňuji. Dodávají hře osobitost a styl, včetně velké porce variability a nutnosti volit při střetu s jednotlivými hrdiny adekvátní taktiku. Souboje jsou tak opět o něco vypjatější, zároveň vám Apex Legends umožní vypěstovat si upřímnou a opravdu čirou nenávist ke konkrétnímu hrdinovi. Bože, jak já nenávidím Wraith a ty její teleporty! Ale to jsem odbočil.

Apex Legends – výjimečnost leží v detailech

Ta opravdová, řekněme kvalitativní, odlišnost Apex Legends spočívá hlavně v maličkostech. I zde beze zbraně seskakujete (pouze v týmu o třech hráčích, více režimů zatím není) na neobydlený ostrov, i zde se postupně smršťuje herní zóna, i zde se snažíte zůstat naživu jako poslední. Už při výsadku si ale všimnete, že celý tým automaticky padá v jedné formaci, přičemž seskok plně ovládá náhodně vybraný člen jednotky, takzvaný Jumpmaster. Což mi přijde zcela upřímně super, jelikož se vám alespoň nestane, že celý tým skončí rozházený po mapě napospas lépe organizovaným nepřátelům. Samozřejmě, pokud se budete chtít při seskoku od své skupiny trhnout, tu možnost zde máte, ale budete za blbečka. Je to tak. Jumpmasterovi se prostě neodmlouvá.

Když zdárně přistanete, začíná tradičně chaotický shon a hledání zbraní a výbavy. Helmy, neprůstřelné vesty, štíty, granáty a lékárničky nemůžou chybět, fanouškům Titanfall bude navíc arzenál celkově velmi dobře známý, všechny zbraně se totiž objevily v minulých dílech. Těšit se tedy můžete například na Alternator, brokovnice Peacekeeper a Hemlok, kulomety Spitfire či Devotion, sniperku Longbow a mnoho dalších. 

Apex Legends; gameplay: jumpmaster
Jumpmaster, nebo-li vedoucí seskoku, má velmi důležitou funkci. Na jeho rozhodnutí, kam přistát, často závisí osud celého týmu.

Samotné zbraně nejsou členěné do skupin podle kvality, jejich vlastnosti ale můžete posléze upravovat nalezenými módy barevně rozdělenými podle účinnosti. Senzační je, že pokud si kupříkladu na automatickou pušku připevníte hledí, a pak třeba o pár minut později narazíte na ještě o třídu lepší, stačí jej prostě sebrat a automaticky se vám upgraduje. Stejně elegantně to funguje i v případě výměny zbraní. Pokud vyměníte například brokovnici za jiný typ, všechna nainstalovaná vylepšení se vám okamžitě přesunou do nové zbraně, což je prostě bomba a značně tím odpadá poněkud krkolomná manipulace s inventářem, která je neduhem snad všech battle royale her na trhu.

Když už jsem se ale zmínil v předchozím odstavci o zbraních, asi bych se měl věnovat soubojům obecně. Střílení je přesné a velmi uspokojivé, jednotlivé přestřelky mají šílené tempo díky svižnému pohybu v čele s efektním slidem. Z Titanfallu se bohužel nedochovalo typické běhání a skákání po zdech, stejně tak po mechanických Titánech zde není ani památky. Tento fakt jsem sice oplakal, na druhou stranu ale můžete v Apex Legends relativně slušně šplhat, navíc zde neexistuje fall damage, můžete se tak plně soustředit na bojování a nestresovat se, že náhodou přehlédnete nějakou proláklinu.

Apex Legends; gameplay: oživení Apex Legends; gameplay: štíty Apex Legends; gameplay: přestřelky
Oživování člena týmu je v Apex Legends o něco přívětivější než v ostatních battle royale hrách. Počítejte ale s tím, že během tohoto procesu na sebe zcela určitě upoutáte nežádoucí pozornost.

Velkou roli v týmových režimech battle royale her hraje i oživování padlých spolubojovníků. Ty zpravidla můžete ještě přivést zpět, pokud je ovšem nepřítel už nestihl „dorazit”. Stejně to funguje i v Apex Legends, ovšem s tím rozdílem, že i po doražení vašeho kamaráda máte ještě šanci na jeho záchranu. Jen musíte sebrat kartičku s jeho daty a tu pak odnést ke speciálnímu majáku. Tím zavoláte výsadkovou loď, jež vašeho přítele vrátí na bojiště – ovšem pozor, kompletně bez posbírané výbavy.

Záchranné plavidlo je navíc dobře viditelné z velké dálky, buďte si tedy jisti, že se vaším směrem obrátí nechtěná pozornost nepřátel, kteří rádi využijí vašeho chvilkového oslabení. Ochrana bezbranného oživlého člena tak často vyžaduje týmovou práci a hlavně komunikaci. Pokud jste právě nabyli dojmu, že jsem si připravil oslí můstek k následující kapitole, máte naprostou pravdu.

Apex Legends PS4 | GEM (Gameplay)

V samotné podstatě battle royale je velmi pevně zakořeněný i faktor náhody. Kam seskočíte, na jakou výbavu a šikovné nepřátele během hry narazíte, jsou prostě věci, které dopředu nelze předvídat, A i v týmu se tak chtě nechtě musíte spolehnout hlavně na sebe.

Ping sem, ping tam!

Zásadní inovací, kterou Apex Legends do žánru battle royale přináší, je funkce zvaná „Ping”, tedy možnost tvořit waypointy na mapě. Možná si teď říkáte, že jsem se zbláznil, tohle je přeci možné takřka v každé akční hře. A samozřejmě máte pravdu, jenže Apex Legends jde v tomto ohledu ještě mnohem, mnohem dál.

Označovat totiž můžete úplně cokoli a všichni členové vašeho squadu to okamžitě vidí. Můžete vyznačit pozice nepřátel, štíty, munici, módy, body na mapě, zbraně, supply dropy, prostě všechno! Nemusím asi dodávat, že to značně usnadňuje týmovou komunikaci a vyvarujete se tak trapných okamžiků ve stylu: „Tady jsou náboje do brokovnice.” „Kde?” „Támhle.” „Kde támhle?!” Prostě to „pingnete”a je to.

Borderlands 3; screenshot: logo
Tenhle batoh by se někomu z týmu určitě hodil. Není problém, stačí ho jen označit funkcí „Ping” a během vteřiny znají jeho lokaci i vaši dva spolubojovníci.

Můžete ale klidně označit i munici, kterou postrádáte, případně si rovnou „zamlouvat” předměty, jež našli vaši spoluhráči a vám jsou k užitku. Všechny postavy navíc namluvenými hláškami automaticky oznamují většinu akcí, které ve hře provedete, ať už se jedná o nabíjení, „pinglé” předměty, nepřátele a tak podobně. Díky tomu je v Apex Legends komunikace tedy velice intuitivní a i bez použití sluchátek a hlasového chatu na velmi dobré úrovni.

Jakkoli je ale hratelnost výborná a většina herních mechanismů jak se patří vychytaná, nevyvaroval se Apex Legends několika neduhů, převážně v oblasti matchmakingu. Připojení do zápasu občas selhává, poměrně často vás hra nechtěně vykopne z party, ingame voice chat nepříjemně přeskakuje a i nějaké to lagování se také sem tam objeví. Jsem přesvědčený, že se jedná pouze o porodní bolesti a Respawn postupem času většinu problémů odstraní, momentálně to ale zbytečně kazí výborný dojem z hraní.

Mikrotransakce v Apex Legends nechybí, ale ani nevadí

Je smutnou realitou dnešní doby, že ve free to play hrách můžeme téměř automaticky předpokládat přítomnost mikrotransakcí a lootboxů. Ani Apex Legends se tato nemoc moderního gamingu nevyhnula, naštěstí jsou zde mikrotransakce provedeny vcelku rozumně. Většinu věcí si lze vybojovat klasickým hraním, ale ano, pokud budete chtít, můžete v Apexu utratit spoustu peněz. Pořídíte si za ně ale pouze a jedině kosmetické předměty, jako jsou skiny pro hrdiny či zbraně, bannery, bonusové hlášky, vítězné pózy a tak podobně. Naditá kreditní karta vám tak k vítězství nepomůže ani v nejmenším, což je rozhodně pozitivní zpráva.

Apex Legends; gameplay: lootbox Apex Legends; gameplay: store Apex Legends; gameplay: skiny
Kosmetické předměty, které si v Apex Legends můžete koupit i za reálné peníze, bohužel nejsou nijak extra zajímavé. Ve mně osobně touhu vytáhnout kreditku neprobudily.

Nemám problém utratit nějakou tu korunu a podpořit tak vývojáře, kteří svůj produkt dali k dispozici zadarmo, problém je ale v tom, že v Apexu z mého pohledu není nic, za co bych ty peníze rád dal. Mikrotransakce jsou zde totiž momentálně poněkud bezpředmětné, jelikož skinů zbraní a hrdinů je sice spousta, jsou ale velice základní a liší se vlastně jen barevnými schématy, což, upřímně, působí vlastně docela směšně. Na rozdíl třeba od Fortnite, jenž má skiny často velmi kreativní a cool vypadající, jsem v Apex Legends ani na vteřinu nepřemýšlel, že bych si v této hře koupil něco extra za skutečné peníze. Pokud tedy lidé ze studia Respawn doufají, že jim hráči dobrovolně přisypají něco do kasičky, budou muset projevit větší snahu.

Apex Legends – i battle royale hra může stále působit originálně

Na závěr recenze bych se ještě měl zmínit o audiovizuálním zpracování, bylo by to ale nošení superlativů do už tak přeplněného lesa. V tomto ohledu opravdu není nač si stěžovat, zvuky jsou parádní a lehce komiksová grafika jakbysmet. Celkově mě Apex Legends velmi překvapilo svými kvalitami. Tak trochu jsem se obával další battle royale rychlokvašky, brzy jsem však seznal hloubku svého omylu. A neuvěřitelně rychle rostoucí fanouškovská základna čítající momentálně více než 25 milionů unikátních hráčů potvrzuje, že nejsem zdaleka jediný.

Apex Legends; screenshot: Mirage
Pro speciální schopnosti některých zdejších hrdinů by se určitě našlo využití i v běžném životě.

Studio Respawn v Apex Legends do osvědčeného konceptu přineslo dostatečnou porci inovací, stylu a promyšlených herních mechanismů, které dohromady dávají pekelně zábavnou, napínavou akční hru, jež vás jen tak nepustí. Dokáže ale sesadit z trůnu dosavadního krále battle royale her Fortnite? Domnívám se, že ne, nebo minimálně ne v blízké době. Je ale poměrně bezpečné prohlásit, že na královském dvoře je nový cílevědomý princ, na kterého by si panovník měl dávat dobrý pozor.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Apex Legends: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 91 % Alza.cz
Hlavní parametry: Hratelnost
85 %
 Audiovizuální zpracování
90 %
 Znovuhratelnost
90 %
Apex Legends; recenze

Klady

 • Skvělá hratelnost
 • Zábavní hrdinové
 • Vychytané herní mechanismy
 • V rámci žánru dosti inovativní
 • Funkce „Ping”

Zápory

 • Nezajímavé odemykatelné skiny
 • Matchmaking vcelku blbne
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

HW nároky pro Apex Legends PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Intel Core i5-3570K / AMD Ryzen R5 1400
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 640 / AMD Radeon HD 7700 NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 22 GB 22 GB

S jakým herním PC na Apex Legends?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1060

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1060

Alza GameBox GTX1080

Doporučené požadavky:

Alza GameBox GTX1080

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Související články

Hodnocení metacritic


Apex Legends – Novinky

 1. (20. 12. 2019) Ho, Ho, Holo-Day Bash, everybody!
 2. (27. 11. 2019) Apex Packs pro všechny za méně práce
 3. (18. 10. 2019) Bojujte na straně živých nebo poražených v módu Shadowfall
 4. (7. 10. 2019) Crypto je hacker do nepohody
 5. (30. 9. 2019) World’s Edge je název nové mapy, kde se setkávají zamrzlé plochy s rozžhaveným prostředím
 6. (23. 9. 2019) Season 3 oficiálně s Cryptem a novou anti-titánskou zbraní
 7. (11. 9. 2019) Legendární skiny pro Lifeline a Bloodhounda
 8. (10. 9. 2019) Prozkoumejte příběhové pozadí hrdinky Wraith
 9. (8. 8. 2019) The Iron Crown Collection event a solo play
 10. (4. 7. 2019) Na scénu vstupuje s obřím patchem nová hrdinka
 11. (9. 6. 2019) Novou (šokující) legendou je inženýrka Wattson
 12. (29. 4. 2019) 2. sezóna Apex Legends se blíží, není čas ztrácet čas
 13. (17. 4. 2019) Apex Legends pro Nintendo Switch – ano nebo ne?
 14. (21. 3. 2019) 1. sezóna Apex Legends hráčům přináší hromadu odměn
 15. (20. 2. 2019) Apex Legends – titáni se blíží… možná
 16. HW nároky pro Apex Legends PC

Ho, Ho, Holo-Day Bash, everybody!

• Novinka: 20. 12. 2019 • Autor: Jiří Fait

S eventem se do hry dostává několik legendárních a vánočně laděných skinů – Mirage se přemění louskáčka, Octane bude kulit oči coby polární sob, šílený Caustic poněkud zvolní a zahraje si na Santu, Crypto se vtělí do sněhuláka Jacka Frosta, Pathfinder a Wattson nasadí vánoční ohozy a Gibraltar se přetransformuje do ledního medvěda. Tyto legendární skiny navíc mají kromě vizuálu také upravené audio, takže se můžete těšit na odlišné hlášky.

Apex Legends – Holo-Day Bash Event Trailer

Trailer k Holo-Day Bash eventu překypuje vánoční pohodou, ovšem klid a mír v něm rozhodně nehledejte.

Podobně jako v minulém eventu (Fight or Fright) byl do Holo-Day Bash přidán legendární heirloom předmět. V tomto případě se jedná o boxovací rukavice robota Pathfindera. Nejsou však vůbec levné – samozřejmě můžete „vesele“ grindovat dokud neodpadnete vyčerpáním, nebo vytáhnout kreditku, zamumlat omluvu, protože ten dárek pro prarodiče nakonec mít nebudete a zaplatit zhruba 150 dolarů, které jsou nutné pro získání všech kosmetických předmětů, které vám odemknou možnost získat zmiňované rukavice.

Jistě, nikdo vás nenutí použít reálné peníze, ale podle mě by měla existovat alternativní (a méně úmorná) cesta k získání rukavic. Kosmetické předměty si můžete ve hře sestavit pomocí craftovacího materiálu, ale vzhledem k tomu, že všechny předměty potřebné k odemčení heirloomu mají legendární nebo epický status, množství (craftovacího materiálu) na jejich sestavení půjde do desítek tisíců. Čichám v to další „kulišárnu“ ze strany EA a mám pocit, že z toho hráči moc nadšení nebudou.

Apex Legends; screenshot: badges
Získat tyhle „palčáky“ bude pěkná fuška ať už pro vás, nebo pro vaší peněženku.

Kromě skinů a kosmetických předmětů Holo-Day Bash do hry přidává také mód Winter Express, což je herní režim ve stylu king-of-the-hill. Na mapě World’s Edge musíte obsadit pohybující se vlak a ten pak držet k získání bodů a následnému vítězství.

Global Series je název pro mezinárodní turnaj s prize poolem 3 milióny dolarů

Závěr roku se v Apex Legends ponese v soutěživějším duchu, než je pro hru obvyklé. Respawn Entertainment totiž ohlásilo svou esportovou ligu pro Apex Legends, do které se budou moci zapojit všichni hráči. Stačí mít trochu štěstí (a skillu), do 25. ledna 2020 se přihlásit zde a pak už jen z pohodlí domova porazit všechny, kteří se proti vám postaví.

Apex Legends – Global Series Trailer

Přišel čas ukázat světu, že máte na to stát se Apex legendou a přitom si vybojovat i nějaký ten finanční obnos, který nebude v Global Series zrovna malý.

Tedy bude to asi o něco složitější. První online kolo je kvalifikační, takže pokud přežijete, postoupíte z něj do jednoho z 12 live eventu a nakonec se ti nejlepší postaví proti sobě v tzv. Apex Legends Global Series Major. V něm se do sebe pustí 100 hráčů v tříčlenných skupinkách a v grand finále už jich zbude jen 60. Vítěze pak určí Match Point systém, který byl již tento rok použit v Apex Legends Preseason Invitational. Pro vysvětlení – body (Match points) jsou zde udělovány jak za zabití nepřítele, tak i za umístění v každém zápasu. Pro postup do dalšího klání musíte tedy nasbírat určitý (vždy odlišný) počet bodů.

Takže ještě pro shrnutí a doplnění – Zaregistrovat se na turnaj, absolvovat první (online) zápas, který začne 25. ledna 2020, postoupit na „Major“ do stadiónu v Arlingtonu ve Virginii (13 až 15 březen 2020), vyhrát a profitovat. A zamávejte nám ze stupňů vítězů!

• Zdroje: EA.apexlegends.com, reddit (Apex Legends)Apex Packs pro všechny za méně práce

• Novinka: 27. 11. 2019 • Autor: Jiří Fait

Respawn ve svém novinkovém postu odhalil celkem významné změny ohledně levelového stropu (Level Cap) a rychlosti získávání úrovní. Dosavadní maximální úroveň se z čísla 100 zvedne na 500 a získávání Apex packů bude mnohem frekventovanější. Tak třeba od první úrovně do 20 dostanete balíček při každém dosaženém levelu, od 22. do 300. úrovně pak balíček za každé dva levely a nakonec balíček za každých pět od levelu 305 do 500. Celkově tak obdržíte 199 „paklů“, což je celkem slušný nárůst od mizerných 45, které jste mohli zdarma získat dříve.

Pokud už jste maximálního levelu dosáhli, nemusíte se bát, že byste o možnost získat Apex Pack přišli – změna totiž bude retroaktivní, takže pokud se 3. prosince přihlásíte do hry (a už jste stovky dosáhli), bude na vás čekat celkem 14 balíčků, které můžete ihned otevřít. Docela hezký předčasný vánoční dárek, nemyslíte?

Apex Legends; screenshot: lifeline gun charm Apex Legends; screenshot: women fighters
Něco takového bych si klidně připnul na batoh. Ale hádám, že jako klíčenka pro smrtící nástroje to taky funguje.

Dále, za každou stovku dosažených úrovní hráči dostanou tzv. Player Level Gun Charm, což je kosmetický předmět v podobě jakési klíčenky, akorát tuhle si budete připínat na zbraně (viz obrázky nahoře). Celkově by jich (Gun Charmů) mělo být 36 a „padat“ budou jako Epic nebo Legendary dropy. Pokud nevěříte ve své štěstí a nerozpakujete se platit za in-game předměty reálnými penězi, i tato možnost zde pro vás bude, i když bych osobně v případě jakýchkoli mikrotransakcí vždy doporučoval zdrženlivost.

Další změnou jsou Level Badges (odznáčky). Ty byste měli získávat za každých 10 levelů, a to od úrovně 110 do 500. Změnou projde taky množství zkušeností, jež budou zapotřebí k dosažení nových úrovní. Množství XP potřebných k dosažení úrovně se navýší u levelů 20 do 58 a naopak se o 5% sníží pro úrovně od 58 do 100, takže se na stovku dostanete o maličko rychleji.

Apex Legends; screenshot: badges
Názorný příklad získávání Level Badges, což jsou vlastně takové apexí achievementy.

Season 3 je stále v plném proudu, ale vzhledem k těmto novinkám bych si tipnul, že informace ohledně další sezóny nejsou nikterak daleko. Je skvělé, že si Respawn Entertainment vede tak dobře a že jim vydavatel EA umožňuje takto popustit hrázi s in-game lootem. Apex Legends je na dobré cestě stát se battle royale hrou, kde by mikrotransakce byly jen jako úplně ta nejposlednější možnost pro bohatší uživatelé, kteří nemají tolik času.

• Zdroje: EA.apexlegends.comBojujte na straně živých nebo poražených v módu Shadowfall

• Novinka: 18. 10. 2019 • Autor: Jiří Fait

Limitovaný halloweenský event Fight or Fright je momentálně v plném proudu a kromě tematicky laděných oblečků a skinů s sebou přináší také mód Shadowfall. V něm vyskočíte solo do hororově upraveného King’s Canyonu (tato mapa zůstane ve hře prozatím pouze pro event Fight or Fright), kde se budete snažit nasbírat zásoby a zbraně a vystřílet všechno kolem sebe. Hračka, že? Tento mód má ale zvláštní twist!

Pokud zemřete, ocitnete se znovu ve vzduchu, ale nyní coby člen takzvaného Shadow Squad. Je z vás najednou neživý stín s vylepšenou rychlostí a silnějšími útoky na blízko. Shadowfall můžete vyhrát dvěma způsoby – buď přežijete do doby, než dorazí výsadková loď, na které můžete posléze uprchnout, nebo jako člen Shadow Squad pobijete všechny zbývající přeživší.

Apex Legends – Fight or Fright Collection Event Trailer

Fight or Fright je vlastně takový Trick or Treat. Akorát zde místo sladkostí dostanete kulku mezi oči.

Fight or Fright nabízí nové denní a týdenní úkoly a výzvy. Za jejich plnění získáváte halloweenské kosmetické předměty a speciální Apex Pack (které si můžete rovněž koupit). Každý z těchto balíčků obsahuje minimálně jednu legendární odměnu (z celkového počtu 24), které jsou přímo vázány na event Fight of Fright.

Zatím to není zcela jisté, ale po dobu trvání Fight or Fright by se mohl poprvé ukázat zvěstmi opředený Revenant, což by měla být dvanáctá hratelná legenda. Revenant již několikrát „leaknul“ na nejrůznějších sociálních sítích, vidět jsme jej také mohli v launch traileru na Season 3: Meltdown a nedávno ho „potvrdil“ designér Alex Graner, kdy Revenanta můžete vidět na jednom z plakátů na screenshotu.

• Zdroje: EA.apexlegends.com, TwitterCrypto je hacker do nepohody

• Novinka: 7. 10. 2019 • Autor: Jiří Fait

Crypto je v pořadí již 10. hrdina, jenž se dostal do seznamu hratelných legend. Pro shrnutí – soudě dle jeho příběhového videa, Crypto (celým jménem Part Tae Joon) a jeho nevlastní sestra Mila Alexander byli hackery, než šlo všechno do pekel. Narazili totiž na jistý program, který dokázal určit vítěze v příštích Apex Games, což z nich udělalo cíle pro organizaci The Syndicate, jež de facto tuto battle-royale řídí. Tae Joon byl obviněn ze zmizení (a pravděpodobně také ze smrti) jeho nevlastní sestry a od té doby je na útěku.

Apex Legends | Stories from the Outlands – “Forever Family”

zmiňované příběhové video ohledně Crypta. Sice jste jej zřejmě viděli už desetkrát, ale proč se na něj nepodívat po jedenácté?

Tae Joon se tedy přihlásil do Apex Games (pod jménem Crypto) s cílem hry sabotovat a zároveň se snahou nalézt co nejvíce indicií, jež by mohly vést k nalezení zmizelé sestry. Crypto je označován jako „surveillance expert“ (expert na sledování), což k němu a jeho schopnostem hezky sedí. Jeho taktickou schopností je sledovací dron. Ten při aktivaci vzlétne do vzduchu, začne monitorovat okolí a výsledné informace pak sdílí s celým týmem – díky Cryptově pasivce zvané Neurolink. Představte si drona z nedávné bety Call of Duty: Modern Warfare a jste v obraze. Doslova.

Jeho ultimátní schopnost je hlavně na „vykuřování“ zalezlých nepřátel. Jedná se o dron s mocným EMP výbojem, jenž vyřadí z provozu všechny aktivní pasti, sebere 50 bodů z nepřátelských štítů a navíc protivníky chycené v oblasti detonace na nějakou chvíli zpomalí. Zatím to vypadá, že Crypta v týmu by chtěl každý, jelikož jeho špionážní schopnosti jsou skutečně nedocenitelné (podle některých doslova OP – přespříliš dobré).

World’s Edge, The Charge Rifle a nový Battle Pass

Jednou z největších novinek je pak určitě zbrusu nová mapa World’s Edge. V jejím středu se skví zamrzlá věž, další části bojiště jsou naopak zalité rozžhaveným magmatem a jinde se zelená travička, což oproti vesměs kamenitému Kings Canyon na planetě Solace působí vskutku odlišně.

Nová mapa je sice fajn, ale v případě třetí sezóny budete moci hrát pouze ji, tedy World’s Edge. Respawn si na vysvětlení bere příběhové pozadí hry – Syndicate se prý rozhodli původní mapu předělat, takže místo ní organizují Apex Games na World’s Edge. V praxi to znamená, že (minimálně) po dobu Season 3 se do klasické mapy nevrátíme.

The Charge Rifle je název pro ničitelé Titánů. Puška pochází ze série Titanfall, což je akční FPS rovněž z dílen Respawn Entertainment, která se odehrává ve stejném univerzu jako Apex Legends. Tuto zbraň používali vojáci na sešrotování obřích mechů a nyní si jí budou moci vyzkoušet také v Apex Games. Jedná se o zvláštní hybrid mezi puškou a odstřelovačkou – abyste způsobili co největší zranění, musíte výstřel nejdříve nabít a zároveň mířit skrze hledí/scope.

Apex Legends Season 3 – Meltdown Battle Pass Overview Trailer

Oficiální trailer k přehledu novinek v nejnovějším Battle Passu.

Pak zde máme nový Battle Pass s odemykatelným obsahem a řadou novinek, který si můžete pořídit za 950 Apex Coins (nebo přibližně za 9,50 dolarů). Season 3 také nabídne Battle Pass Bundle za 2800 Apex Coins (28 dolarů). Bundle vám odemkne 25 levelů v probíhajícím Battle Passu. Kromě toho se v něm nachází také odemykatelné „gun charms“ (zbraňové efekty), jež mají zbraním dodat šmrnc, nové emotikony při seskoku, quips (animované a rychlé vtípky), hudební balíčky a různorodé loading screeny. Samozřejmě nechybí ani řada nových legendárních outfitů a zbraňových skinů.

Do hry se také vrací upravený Ranked series mód. Tento herní režim by měl proti sobě stavět hráče s totožným (nebo alespoň podobným) herním skillem. Ti z vás, kteří jste se zúčastnili předchozí Ranked series, jste si jistě všimli, že váš „tier“ byl nastaven na 1.5, což v praxi znamená, že pokud jste byli například na příčce Gold II, spadnete na Silver IV. Tento reset vývojáři odůvodňují tím, že takhle dají většímu množství hráčů šanci vyšplhat se ze zakletých pozic a dle mého názoru je to lepší řešení než kompletně všem veškerý postup rovnou vymazat.

Do hry také přibyl nový postih za předčasné opuštění hodnoceného zápasu. Pokud ranked hru opustíte v návalu frustrace v jejím průběhu, nebudete se moci do dalšího matche po nějakou dobu připojit. A čím častěji budete takhle „quitovat“, tím déle si počkáte. Nějaký systém proti těmto praktikám je vždy vítaný, bohužel ne vždy ze hry odejdete dobrovolně, a jelikož Apex Legends nemá prozatím žádný systém reconnectu (znovuzapojení se do probíhajícího zápasu), může to nemile postihnout i ty, kteří provinili maximálně nestabilním připojením.

Season 3 je také o hromadách menších úprav a bug fixů. Celý seznam můžete nalézt v tomto příspěvku na redditu.

• Zdroje: EA.apexlegends.com, YouTube (Apex Legends). RedditWorld’s Edge je název nové mapy, kde se setkávají zamrzlé plochy s rozžhaveným prostředím

• Novinka: 30. 9. 2019 • Autor: Jiří Fait

Informace ohledně Season 3 přicházejí postupně, zato jsou ale poměrně velkého kalibru. Jako třeba v případě dnešního updatu, kterým je úplně nová mapa nazvaná World’s Edge. Trailer neodhaluje každičký její kousek, ale i tak lze říct, že se (mapa) bude od stávajícího Kings Canyon hodně odlišovat. Například již zmíněnou lávou a sněhem a taky projíždějícím vlakem, který by měl celou oblast protínat. A možná jste si v ukázce všimli, že Caustic pronesl poznámku „I approve of this new planet“, což by naznačovalo, že se World’s Edge nachází na úplně jiné planetě.

Apex Legends Season 3 – Meltdown Launch Trailer

World’s Edge bude nové bojiště, na které se hráči mohou těšit v nadcházející třetí sezóně.

Onen projíždějící vlak by měl být napěchovaný lootem, což z něj dělá velmi atraktivní lokaci, na níž se při seskoku zaměří většina hráčů. Za zmínku také stojí masivní industriální komplex „zabalený“ v ledové krustě a dvě městské zástavby s vysokými budovami.

Nová mapa je od Respawnu chytrý tah. Ze začátku to totiž vypadalo, že studio jednoduše okopíruje zavedený styl Fortnitu, ve kterém se jedna mapa mění v podstatě s každým dalším updatem. Novým bojištěm se Respawn od Epic Games výrazně odlišuje a tímto krokem hráči získají možnost volby, podobně jako má další battle royale PlayerUnknown’s Battleground se svými mapami.

Season 3 ponese název Meltdown a dorazí 1. října. Zatím neznáme žádné další informace ohledně samotné struktury nového Battle Passu a ani nevíme, jestli se nějak změní vzhledem k tomu, že jistý mid-season event nebyl komunitou přijat nijak přívětivě a měl poměrně nepříjemnou dohru..

• Zdroje: EA.com, YouTube (Apex Legends). TwitterSeason 3 oficiálně s Cryptem a novou anti-titánskou zbraní

• Novinka: 23. 9. 2019 • Autor: Jiří Fait

Jméno nového hrdiny není pro internetový svět vlastně žádnou novinkou, jelikož jeho identita byla některými nenechavci doslova vydolována (datamined) z webového vakua, pokud by se to tak dalo říct. Crypto tak už minimálně týden poletoval prostorem a fanoušci samozřejmě začali spekulovat a přiřazovat mu schopnosti na základě toho, co se „těžařům“ podařilo na novou legendu vyšťourat. Respawn Entertainment nedávno raději zmáčkli červený hard-stop čudlík a vypustili oficiální story trailer, jež nám přibližuje hrdinův pohnutý (jak jinak) background a jeho motiv pro boj v Apex hrách.

V traileru uvidíte samotného Crypta ještě předtím, než se dal na „cestu odplaty“. Jak z videa vyplývá, Crytovi a jeho setře (pravděpodobně) Mile Alexandrové se podařilo rozlousknout podivný algoritmus, jež dovedl předpovídat příští vítěze v Apex Games. Také to vypadá, že způsob, jak se nabourat do zabezpečeného systému, vlastně vyvinula samotná Mila. Ta by chtěla tento nový způsob předpovědí využít k tomu, aby se spolu s Cryptem mohli finančně zaopatřit, jenže Cryptovi to přijde příliš nebezpečné.

Apex Legends | Stories from the Outlands – “Forever Family”

Pokud si pamatuje Návrat do budoucnosti a to, jak lze zneužít vědomosti o výsledcích sportovních zápasů, věděli byste, že to je cesta do pekel. Což na vlastní kůži pozná i sestra Crypta.

Nad takovým problémem je třeba se pořádně zamyslet a nejlépe se myslí ve spánku. Bohužel Mila měla nenechavé pracky, takže zatímco její brácha spinkal, nelegálně si přisvojila nelegálním způsobem ilegální technologii, aby s ní naložila po svém, a ve stejnou dobu byla také unesena a zabita společností Syndicate. Toto všechno se hrdina po probuzení dozvídá spolu s tím, že byl samozřejmě z její vraždy obviněn právě a „spravedlnost“ je mu v patách.

Následuje honička, nějaké to střílení a cool přeměna Crypta do podoby, v jaké ho uvidíme v Apex Legends 1. října, kdy vychází Season 3. Vůbec bych se nezlobil, kdybych se mohl takhle podívat na celovečerní animák ze světa Apex Legends. Ještě je třeba dodat, že sice nyní již víme o Cryptovi něco více, ale story trailer nám neřekl nic o tom, jakými schopnostmi bude nová legenda disponovat. Prozatím lze tedy pouze spekulovat o čemkoli hack-příbuzném, ale jelikož je Season 3 skoro za dveřmi, další informace budou jistě brzy následovat.

Season 3 ponese název Meltdown

Kromě Crypta se ve třetí sezóně dočkáme nového Battle Passu přinášejícího více než 100 nových předmětů k získání, nových Lengendary skins, Apex pack a dalšího „Battle Pass obsahu“. A pak je zde také titan-buster The Charged Rifle, která je normálně používána na šrotování titánů ve hře Titanfall. Nyní ji budeme tedy moci zřejmě využít na jednoranné sestřelení čehokoli živého, než ji Respawn nerfne až do pekla a učiní jí tak prakticky nepoužitelnou.

Season 3 také znovu představí odznáčky v určitých rankovaný ligách a celkový Ranking Systém má být notně přepracován a vybalancován s tím, že použije jednorázový „soft restart“, který všem zredukuje pozici na žebříčku o 1,5 tieru a zvýší množství požadovaných Ranked Point pro hraní v zápasech řazených do stříbrného tieru a výše.

Apex Legends; screenshot: ranked league
Od bronzové ligy až po Apex Predator. Všichni by chtěli být Apex Predator, ale jen málokomu se to povede. Většina navždy „skysne“ ve zlaté lize kvůli disconnectům, cheaterům a špatným spoluhráčům... alespoň tak to vidí internetový svět.

Vývojáři píši, že jsou spokojení s tím, jak si Ranked League zatím vede a jsou zvědaví na to, jak tyto nové změny přijmou noví i stávající hráči. A co na ně říkáte vy?

• Zdroje: EA.com, YouTube (Apex Legends)Legendární skiny pro Lifeline a Bloodhounda

• Novinka: 11. 9. 2019 • Autor: Jiří Fait

Apex Legends je sice free-to-play (stažitelné na Originu), ale s příchodem 18. října obdrží také krabicovou verzi ve dvou edicích. Jedna pro postavu Lifeline a druhá pro Bloodhounda. Zde se dostáváme k háčku číslo jedna.

Edice pro Lifeline má obsahovat 1000 Apex Coins, exkluzivní Guardian Angel Legendary skin, Chooser of the Slain skin pro zbraň Flatline, Winged Guardian banner a Angel Struck Badge. Bloodhound dostane podobné věci – exkluzivní Intimidator Legendary skin, legendární skin Wrath Bringer pro samopal Prowler, Feeling Impish banner a Tormentor badge a také 1000 Apex Coins. Obsah balíčku je tedy celkem napěchovaný a vzhledem k tomu, že 1000 AC pořídíte za nějakých 10 dolarů, což je také vlastně cena jednoho Battle Passu (nebo deseti Apex balíčků), je to v podstatě přijatelné vzhledem k tomu, že krabicovka bude stát kolem 20 dolarů.

Háček je v tom, že minimálně skiny pro Lifeline a Bloodhounda jsou exkluzivní, takže pokud byste chtěli mít oba, budete si muset koupit obě krabicové edice. Pro zarytého fanouška a sběratele žádný problém. Pro ostatní hráče Apex Legends poněkud nepříjemné. Druhý háček už není tak „ostrý“ a jde spíše jen o detail, ale i tak je třeba jej zmínit – na rozdíl od verze pro Xbox One a PS4, PC nebude obsahovat žádný disk, pouze kód pro EA platformu Origins.

Apex Legends; screenshot: krabicová verze
Krabicovky obsahují parádní skiny pro Lifeline a Bloodhound. Ale pokud byste chtěli oba, budete muset vypláznout 40 dolarů a koupit obě verze.

Jak jsem již zmínil, krabicové verze jsou pro PC v dnešní době spíše vzácností, jelikož je většina PC her prodávaná skrze Steam, Origins, Epic Store atd, a proto se fyzických kopií dostane k prodejcům jen zlomek. Takže když už EA přišla s krabicovkou za 20 dolarů pro free-to-play titul, možná mohla onen disk přiložit i k té PC verzi. Ale to už ze mě asi mluví jen hnidopich, který za každým počinem Electronic Arts hledá nějakou levárnu.

• Zdroje: EA.comProzkoumejte příběhové pozadí hrdinky Wraith

• Novinka: 10. 9. 2019 • Autor: Jiří Fait

Iron Crown máte jistě zatím v živé paměti (ať už z jakéhokoli důvodu), takže si určitě pamatujete, že v něm postava Octane „převzala kontrolu“ nad malou osadou blízko Thunderdome a přeměnila ji na jakýsi skejťácký park doplněný o vystřelovací plošiny, rampy a ohnivé kruhy. Stejně tak se změnila ve Voidwalker hlavní mapa King’s Canyon. Například pokud seskočíte poblíž Hydro Dam (přesněji za onu přehradu), naleznete zde pozůstatky tajemné základny, kde byla Wraith dříve držena jako zajatkyně.

Apex Legends – Voidwalker Event Trailer

Event Voidwalker je live! Prozkoumejte prostředí, ve kterém byla držena Wraith v zajetí a vyzkoušejte si mód Armed and Dangerous.

Tedy spíše kde byla jedna z nich vězněná. Z animovaného filmečku totiž lze zjistit, že Wraith, za kterou můžeme v Apex Legends hrát, je ve skutečnosti z jiného světa. Do toho současného (ve kterém se odehrává „děj“ Apex Legends) utekla skrze portál za pomocí Wraith z jiného světa (když se zapojí alternativní realita, tak je z toho vždy guláš), aby našla odpovědi na otázky z… jiné reality? Však se podívejte sami ve videu níže, jestli z toho budete moudří. Nicméně vzhled té druhé Wraith si budete moci odemknout v samotném eventu a půjde o nový Legendary Skin.

Změny na bojišti jen tak nepřehlédnete. Už z dálky jistě zahlédnete obří portál, do kterého můžete seskočit, a ten vás přenese do základny, kterou jste mohli vidět v krátkém animáku. Z ní se pak můžete vydat buď předními dveřmi ven, nebo směrem zpátky k portálu, čímž si vlastně umožníte nový seskok, jelikož vás portál vynese zpět do vzduchu. V samotné základně lze najít drobky příběhu Apex Legends. Nejspíše objevíte také něco ohledně Crypta, což je další připravovaný hrdina, jenž přibude do seznamu hratelných postav pravděpodobně na začátku třetí sezóny.

Apex Legends | Stories from the Outlands – “Voidwalker”

Wraith to v životě neměla, zdá se, vůbec jednoduché. A to ani jedna.

Event Voidwalker také přináší časově limitovaný mód Armed and Dangerous. V tomto herním režimu bude loot hůře sehnatelný a jediné zbraně, které po mapě posbíráte, budou buď sniperky nebo brokovnice. Studio Respawn se nechalo slyšet, že podobné časově limitované módy plánuje vypouštět častěji, a to hlavně v období mezi dvěma sezónami. Podobně jako Iron Crown, Voidwalker navíc přidává tematické výzvy a odměny.

Voidwalker poběží do 17. září, takže pokud si chcete vyzkoušet Armed and Dangerous a odemknout si legendární skin pro Wraith, máte co dělat.

• Zdroje: Homepage, PC GamerThe Iron Crown Collection event a solo play

• Novinka: 8. 8. 2019 • Autor: Jiří Fait

Zatím tedy není jisté, o čem přesně nový event bude. Důležitější je ale to, že se v něm objeví také možnost zapnout matchmaking (vyhledat hru) solo. Všechno by to mělo odstartovat 13. srpna a událost potrvá dva týdny, které zároveň poslouží jako testovací období pro zmíněný solo-play, jelikož jde pouze o limitovanou akci. Apex Legends je především týmová hra a jako taková byla i vytvořená, takže je celkem logické, že ne všechno bude při solo-matchmakingu fungovat tak, jak by si vývojáři přáli. Mimochodem, níže se můžete mrknout na kratičký trailer odhalující právě solo mód.

Solo hra však minimálně některým hráčům ušetří frustraci z toho, že se jim v boji odpojí spolubojovník při prvním minutí z Longbowu, nebo z toho, že nereagují na jejich povely dostatečně rychle. Teprve až čas ukáže, jak bude solo režim v týmovce jako Apex Legends vypadat a jestli titulu spíše neuškodí toto štěpení na různé módy. Apex Legends si při vypuštění na začátku tohoto roku vedlo nebývale dobře a jeho inovativní hratelnost ukázala, že battle-royale má stále ještě co nabídnout, jenže Respawn tak trochu usnulo na vavřínech a teď se hlavně snaží udržet si stávající počet hráčů a přitom si trochu upravit pošramocenou reputaci.

Kdo ví? Možná by pomohlo, kdyby jednoho dne spadli z nebes „Titáni“ a zase s hrou trochu zamíchali? I když… museli by to být vybalancovaní titáni, jelikož třeba těch ve Fortnitu mají hráči už plné zuby.

• Zdroje: Twitter, PC GamerNa scénu vstupuje s obřím patchem nová hrdinka

• Novinka: 4. 7. 2019 • Autor: Jiří Fait

Apex Legends Season 2 oficiálně odstartovala 2. července. Patch, který si budete muset stáhnout, je skutečný macek (18 GB na PC a více než 20 GB na PS4 a Xbox One), takže už samotný rozměr napovídá, že co se obsahu týče, nepůjde pouze o dva tři skiny a nějaký ten emotikon na zalepení pusy. Podle Respawnu je patch tak velký proto, aby se ze hry dostaly zastaralé části a mohly být nahrazeny více efektivním systémem. Ale neměli bychom prý čekat, že na nás i v budoucnu začnou padat podobně obří updaty.

Meet Wattson – Apex Legends Character Trailer

Video k nové hrdince Wattson už máte jistě několikrát zhlédnuté, ale její elektrizující šarm je třeba řádně studovat pořád!

A teď k samotnému obsahu. V minulé novince z E3 2019 jsme dostali menší ochutnávku toho, co bychom v Season 2 mohli očekávat – takže již víme o nové hrdince jménem Wattson(ová). Jde o mladou vědátorku a dceru muže, který vybudoval arénu King’s Canyon. Tím pádem je Wattson důležitým dílkem do lore skládačky světa Apex Legends. Wattson využívá svoje vědecké umění k budování defenzivních elektrických bariér a pylonů a tím může celkem efektivně kontrolovat dění na bojišti. Více o jejím herním stylu si můžete přečíst v předešlé novince.

Pokud jste se dobře podívali na launch trailer k Apex Legends Season 2, určitě jste si všimli onoho týpka s noťasem na začátku, pokud jste teda zrovna nevěřícně nekroutili hlavou nad tím, co se to v King’s Canyonu děje (draci?!). Podle všeho by mělo jít o další hratelnou postavu, takže bychom se v průběhu druhé sezóny měli dočkat ještě jednoho hrdiny. Spekulace naznačují, že se jmenuje Crypto, ale kromě jména a toho, že bude nějakým zásadnějším způsobem ovlivňovat dění na mapě, toho prozatím moc nevíme.

Apex Legends Season 2 – Battle Charge Launch Trailer

Kdo je ten záhadný uživatel notebooku na začátku? Že by nový hrdina?

Challenges a konečně také Ranked Mode

Nový update přináší změny v daily a weekly challenges (denní a týdenní úkoly), kterou jsou nyní více zaměřené na bohatší odměny na úkor menšího grindu. Plněním některých z těchto úkolů se vám taky připočítávají body k Battle Passu. Denní úkoly hráči dostávají ve formě tří challengů, které jsou náhodně vybírány. Jde o úkoly typu: způsob tolik a tolik zranění nebo hrej za specifického hrdinu a podobně. Týdenní úkolů je 7 a jsou o něco obtížnější proto, aby hráčům vydrželi déle a nesplnili je za jedno herní sezení. Jejich plnění vám postupně sune progres ke kompletnímu Battle Passu, takže je rozhodně doporučuji plnit.

S novou sezónou také přichází žebříček (Ranked Mode), což uvítají hlavně ti hráči, kteří mají až příliš mnoho volného času a tím pádem také více zkušeností. S žebříčkem nyní budou moci konečně své úspěchy (nebo neúspěchy) všem vystavit na odiv. A jak vlastně tento ranked režim funguje? Něco málo jsme již nakousli v předchozím updatu – V Ranked Mode je prozatím 6 divizí: Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond a Apex Predator. Každá z těchto divizí (kromě poslední) má 4 sub-divize, které musíte překonat, abyste se dostali na divizi vyšší.

Apex Legends Season 2 – Battle Pass Trailer

Komentovaný přehled toho, co Season 2 prozatím nabízí.

Každé odehrané (hodnocené) sezení vám na účet připočte určitý počet takzvaných Ranked Points (RP). Ty získáváte například za zabité nepřátelé nebo celkovým umístěním v zápasu. Maximální počet RP, které můžete za jeden zápas získat, je prozatím 17. Všichni hráči, logicky, začnou v bronzové lize a na konci každé sezóny na vás budou čekat odměny v závislosti na tom, v jaké lize jste se umístili. I když Respawn zatím sám neví, o jaké odměny vlastně půjde. Prozatím je jistý pouze osobní odznáček, který se liší podle ranku, ve kterém se momentálně nacházíte. Ale pozor – jestliže existuje cesta vzhůru, musí být také i ta dolů. Pokud se vám nebude dařit, můžete ve svém ranku klesnout. Zatím to však vypadá, že nemůžete padnout ob-divizi (třeba z Gold na Silver), ale pouze na nižší pod-divizi.

A co ještě Respawn naspawnil?

Nová zbraň L-star, kterou si určitě pamatují fanoušci série Titanfall, se také dostala do Apex Legends, ale nalézt ji můžete pouze v supply dropech podobně jako zbraně Kraber nebo Mastiff. Pak tu jsou také ti přilétnuvší draci, kteří svým řáděním již předělávají hlavní bojiště a také nesmíme zapomenout na nové legendární skiny pro zbraně a samotné hrdiny, které jste mohli vidět v trailerech výše. Přibyly různé emotikony a blbůstky, které můžete dělat při seskoku, což se může hodit při dlouhém plachtění k místu dopadu. A pokud ještě dostaneme dalšího hrdinu v průběhu Season 2, pak si troufnu tvrdit, že si Respawn zaslouží ještě šanci, co říkáte?

• Zdroje: YouTube, PC Gamer, GamespotNovou (šokující) legendou je inženýrka Wattson

• Novinka: 9. 6. 2019 • Autor: Jiří Fait

Začneme z vostra. Do Apex Legends zavítá nová hrdinka (Legend), kterou bude technicky založená inženýrka jménem Wattson. Nejprve se podívejte na dojemný kraťas, který vám přiblíží její backstory a poté se můžeme vrhnout na schopnosti, kterými bude Wattson disponovat.

Apex Legends | Stories from the Outlands – “A Father’s Letter” (představení Wattson)

Wattson je dcerou chlapíka, který v podstatě stvořil apexovou arénu.

Díky své pasivní schopnosti dovede tato sličná vědátorka urychlit dobíjení své ultimátní schopnosti, a to v případě, že použijete tzv. Ultimate Accelerant – pak se vám ultimátka dobije ihned na 100 %. Její taktická dovednost spočívá v pokládání tyčí, které mezi sebou můžete propojit a tím vytvořit elektrické pole, jež zraňuje nepřátelé a zároveň vám (a celému vašemu týmu) ukáže na mapě pozici daného protivníka, pokud tímto polem projde. Takže pokud například znáte mapu Apex Legends jako dlaň své ruky, stane se Wattson ohromným přínosem pro váš tým.

Nakonec je zde ultimátní schopnost, takzvaný Interception Pylon. Ten dovede zneškodnit k němu letící projektily (například granáty), dobíjí vám a spojencům štíty a navíc urychluje taktickou schopnost inženýrky stavět energetické tyče. Wattson je podpůrná hrdinka skrz naskrz a vyžaduje dokonalou spolupráci týmu a znalost svého okolí. Pokud ale tohle všechno máte v malíku, může se z ní stát pomyslný jazýček vah, který převrhne balanc hry na vaší stranu.

Apex Legends; screenshot: Wattson
Wattson nese na svých bedrech nejen cívku z měděných drátů, ale taky bezpečí celého týmu.

Nová zbraň, nové skiny, nové všechno!

Vývojáři z Respawn Entertainment jsou si dobře vědomi toho, že první battle pass nijak zvláště neoslnil, takže se do toho v Season 2 pořádně opřeli. Kromě nové legendy budeme mít k dispozici také úplně novou zbraň. Je jí L-Star, kterou si určitě dobře pamatují veteráni z Titanfall 2. Jde o rychlý plazmový samopal, který dovede vyhodit z pantů i dveře a tvůrci sami přiznávají, že je tak trochu „overpowered“, takže jí budeme moci nalézt pouze v supply bedýnkách.

Apex Legends Season 2 Live Reveal – EA PLAY 2019

zde se můžete podívat na záznam té části streamu EA Play 2019, která se věnovala Apex Legends. V něm se také dozvíte, jak bude vypadat nová zbraň L-Star.

Season 2 také poprvé představí Ranked Mode. V tomto hodnoceném módu se můžete dostat ze základní bronzové příčky až po tzv. Apex Predator, čímž se pak samozřejmě můžete chlubit přátelům. Kromě toho na konci každé sezóny dostanete přístup k exkluzivním kosmetickým předmětům v závislosti na tom, kde jste se v žebříčku umístili. Jednotlivé pozice v žebříčku mají tato označení: bronze, silver, gold, platinum, diamond a apex predator.

Do Apex Legends také zavítají weekly challenges (týdenní výzvy), což je dobrý způsob, jak lidi motivovat ke hraní. Podle vývojářů to neznamená, že byste museli dělat něco, co nechcete. Například odehrát 10 zápasů za Lifeline nebo někoho 5x zabít granátem. Prý mají jen poskytnout více herních variací, díky kterým bude hraní Apex Legends zajímavější.

Co ještě, ještě pod stromeček a kdy to vypukne?

Samozřejmě je třeba zmínit nové skiny, zvýšený přísun Crafting Metals a pár „teasů“ na závěr. Na obrázku níže můžete vidět obří šupinatou hlavu s okem zírajícím rovnou na legendy – že by náznak nového módu? Nebo možnost změn v mapě Kings Canyon jako má přímý konkurent Fortnite? Tvůrci také tvrdí, že Season 2 bude obsahovat spoustu „quality of life“ změn a dokonce se šušká i o posílení zbraně Mozambique, která v poslední době čelí internetovému zesměšňování a produkce „memes“ na její adresu povážlivě stoupá. Nyní by prý měla být použitelnější, což je skoro tak velká zpráva jako představení nové hrdinky.

Apex Legends; screenshot: lizard eye
Neni to Sauronovo oko, ale je skoro stejně děsivé. Pro Apex Legends to může znamenat předzvěst velkých věcí.

No a to nejdůležitější na závěr – všechno to apexové šílenství vypukne 2. července, takže si držte klobouky, protože to bude jízda. Tak tedy na shledanou v aréně!

• Zdroje: YouTube, Gameinformer, Gamesradar2. sezóna Apex Legends se blíží, není čas ztrácet čas

• Novinka: 29. 4. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Apex Legends sice aktuálně má velmi slušnou zásobu fanoušků, tvůrci si ale dobře uvědomují, že usínat na vavřínech je přímou linkou do zapomnění. Ohlasy na právě probíhající sezóny prý berou vážně a mají v úmyslu všechny nedostatky co možná vylepšit.

Dočkat bychom se tak měli zcela nové postavy, nové zbraně a pravděpodobně projde určitými změnami i samotný King’s Canyon, tedy herní mapa. Minout by nás podle výkonného producenta Deana McCoye neměl ani silně vylepšený Battle Pass, který ve 2. sezóně platícím hráčům nabídne mnohem „smysluplnější” obsah. Co to přesně znamená, už ovšem McCoy neprozradil.

Podle webu PC Gamer má ale Studio Respawn v plánu zaměřit se také na odladění některých bugů, zejména co se stability týče, pomalé odezvy serverů na začátku zápasu, problémů se zvukem či nepřesnou registraci zásahů. Právě pomalá odezva serverů by měla být jednou z nejvyšších priorit tohoto vývojářského týmu. Takže i když je zatím velice brzy na nějaké prognózy, 2. sezóna Apex Legends by se mohla nést ve znamení velkých změn. Nemůžeme se dočkat.

• Zdroje: PC Gamer, vlastníApex Legends pro Nintendo Switch – ano nebo ne?

• Novinka: 17. 4. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

O Apex Legends ve verzi pro Nintendo Switch se spekuluje prakticky ode dne vydání tohoto akčního hitu. A abych řekl pravdu, sám jsem byl poněkud překvapený, že stále populárnější platforma dostala od studia Respawn košem. Tvůrci jsou si toho samozřejmě velmi dobře vědomi, pořád se ale zdráhají říci jasné ano či ne.

V nedávném rozhovoru pro Wired vedoucí projektu Drew McCoy uvedl, že studio v současné době pracuje na spoustě věcí najednou, ohledně Switch verze ale momentálně nemají v rukou nic, co by stálo za oznámení. Fanoušky poslední konzole od Nintenda a jejich prosby Respawn Entertainment ale údajně vnímá a nebere na lehkou váhu.

Apex Legends; screenshot: Switch
Budeme si Apex Legends v budoucnu moci zahrát i na Nintendo Switch? Zatím nemůžeme nic říct s určitostí, v redakcí se ale spíše kloníme k pozitivní odpovědi.

Stejně mlhavě se Drew McCoy vyjádřil i k dotazu na případný cross-play. Momentálně nemůže nic potvrdit, ale je to něco, čím se aktivně zabývají a hojně diskutují. Osobně jsem toho názoru, že jak portu pro Nintendo Switch, tak i funkce cross-play mezi jednotlivými platformami, se dříve či později dočkáme. Největší konkurent Apex Legends Fortnite už se těmito vymoženostmi chlubit může, je tedy pravděpodobné, že Respawn bude svého soka chtít alespoň dotáhnout.

• Zdroje: YouTube (Wired)1. sezóna Apex Legends hráčům přináší hromadu odměn

• Novinka: 21. 3. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Apex Legends je vynikající hra, nějaký výraznější systém odměn, který by hráče motivoval k dalšímu hraní, zde ale citelně chyběl. „Rozjížděcí” období ale právě skončilo, jelikož tato battle royale hra studia Respawn právě spustila svoji historicky první sezónu zvanou Wild Frontier, jež svým fanouškům přináší sto různých odměn, ať už se jedná o herní měnu, nové skiny postav a zbraní, emotes a další kosmetické záležitosti.

Má to ale jeden háček. Abyste si první sezónu užili opravdu na max, budete si muset pořídit i Battle Bass, který v Apex Legends funguje takřka identicky jako u konkurenčního Fortnite. Stojí 950 Apex Coins (přibližně 260 Kč) a jeho zakoupením si odemknete 100 úrovní, po kterých se posouváte výš a výš díky XP získaným v rámci jednotlivých zápasů. Při dosažení nové úrovně tam na vás pokaždé čeká i nějaká odměna. Oproti Fortnite zde ale nenajdete žádné týdenní nebo denní challenge, jejichž plnění postup celou sezónou značně urychlí. Dočkáme se jich někdy v budoucnu? Možná…

Apex Legends; screenshot: Wild Frontier Apex Legends; screenshot: battlepass
1. sezóna Apex Legends nese název Wild Frontier a z hlediska principů funguje prakticky stejně jako u konkurenčního titulu Fortnite.

Pokud ovšem do hry nechcete cpát žádné skutečné peníze, 1. sezóny se samozřejmě můžete zúčastnit i bez Battle Passu, jen počítejte s tím, že na nějaký ten bonus dosáhnete jen jednou za několik úrovní. Pokud ovšem do Battle Passu zainvestujete, možná vás potěší, že v rámci již mnohokrát zmíněných 100 levelů si vyděláte až 1000 Apex Coins, což vám bohatě vystačí na sezónu číslo 2.

Octane přichází na bojiště

Nedávno jsme v naší novince psali o dvou nových postavách, které by v budoucnu údajně měly rozšířit soupisku hratelných hrdinů. Teď se ukázalo, že zvěsti byly pravdivé, jelikož s první sezónou do hry dorazil Octavio „Octane” Silva, milovník adrenalinu, který během jistého závodu přišel o nohy a nyní má mechanické protézy. To mu ale nebrání se nadále vyžívat v rychlosti, jelikož jeho abilita Stim mu umožňuje část vlastního zdraví vyměnit za svižnější pohyb, jeho pasivní vlastnost mu navíc postupně doplňuje zdraví, pokud zrovna není pod nepřátelskou palbou.

Octane se tak pravděpodobně stane průzkumníkem každého týmu, jenž se bude moci v případě problémů bleskurychle stáhnout ke svému týmu a vyléčit se. užitečný ale bude také v případě nutnosti rychlých přesunů, jelikož mu jeho ultimátní schopnost dovoluje položit Launch Pad na libovolné místo. Vaši odrazovou plochu ale klidně může použít i nepřátelský tým, tak pozor na to.

Apex Legends; screenshot: Octane
Octane se z života těší navzdory dvěma protézám. Buďte jako Octane.

Apex Legends do své první sezóny sice nakráčelo poměrně sebejistě, možná ale až příliš bezmyšlenkovitě následuje vzory konkurenčních titulů. Záplava skinů a dalších kosmetických záležitostí sice potěší, stejně jako v plné hře mi ale přijde, že jsou vizuálně trochu nudné. Největším lákadlem celého Battle Passu tak je asi možnost vydělat si nějaké ty Apex Coins do zásoby, případně do další sezóny. Na druhou stranu čerstvě přidaná (a zajímavá) postava potvrzuje, že se tvůrci nebojí inovovat a zkoušet něco nového. To by mohla být ta správná cesta.

• Zdroje: Gamespot, VlastníApex Legends – titáni se blíží… možná

• Novinka: 20. 2. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Když se na herní scéně zničehonic objevilo Apex Legends studia Respawn, mnoho fanoušků série Titanfall bylo zklamaných, že jsme se nedočkali regulérního 3. dílu, ale „pouhého” spin-off odehrávajícího se ve stejném univerzu. Nakonec to ale vypadá, že Titanfall ještě neřekl své poslední slovo.

Na Twitterovém účtu @RealApexLeaks se totiž objevily výsledky podrobného zkoumání zdrojového kódu Apex Legends, které naznačují, že jablko nepadá daleko od stromu. Podle všeho totiž v budoucnu bude do hry přidán režim notně připomínající klasický Titanfall v čele s charakteristickým double jumpem a běháním po zdech. Několik řádek kódu ale explicitně zmiňuje i samotné Titány, tedy obří bojové roboty, kteří tvoří podstatnou složku hratelnosti v Titanfall 1 a 2.

Titanfall 2: Become One Official Launch Trailer

Kdybyste náhodou pozapomněli, jak Titanfall vypadal a o čem přibližně byl, zde máte stylový trailer.

Stejně tak se poslední dny internetem nesou i zvěsti o dvou nových Legendách – hratelných postavách jménem Octane a Wattson. Podle serveru Dexerto.com by se mělo jednat o variaci na medika v případě Octane, Wattson by zase měl disponovat elektronickou pastí.

Všechny tyto zprávy jsou ale samozřejmě oficiálně nepotvrzené, případně nás tvůrci můžou záměrně klamat, jak to třeba v minulosti několikrát udělalo studio Epic Games s Fortnite. V kontextu Apex Legends ale tyto informace dávají smysl. Ještě větší přiblížení se Titanfallu by určitě potěšilo spoustu hráčů, nemluvě o nový hrdinech. Pravdivost těchto zpráv ale potvrdí až čas.

• Zdroje: Twitter (Apex Legends - News & Leaks), Youtube (Gamespot), Dexerto.com


Apex Legends – Dojmy z hraní (PS4)

 1. Další battle royale hra?
 2. Svižná akce, solidní hratelnost, chybový matchmaking
 3. Free to play AAA titul se vším všudy
 4. HW nároky pro Apex Legends PC

Další battle royale hra?

• Dojmy z hraní: 6. 2. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Populární žanr battle royale her se opět rozrostl. Studio Respawn Entertainment sice bohužel definitivně potvrdilo, že se nevěnují vývoji regulérního třetího pokračování Titanfall, mezitím ale potichu pracovali na spin-offu zmíněné série s lehce komiksovou stylizací a systémem hrdinů, jež leckomu připomene Overwatch od Blizzardu.

Apex Legends – oficiální gameplay trailer

O Apex Legends ještě předevčírem nikdo nevěděl, během pár dní ovšem tato hra stihla na poli žánru battle royale vytvořit nepřehlédnutelnou stopu.

Že tato kombinace nezní moc jako Titanfall? Máte pravdu, z původní předlohy mnoho nezůstalo, určité společné prvky ale přeci jen najdeme. Hra se odehrává ve stejném univerzu jako Titanfall 1 a Titanfall 2, od konce druhého dílu už ovšem nějaký ten čas uběhnul. Po robotických Titánech není ani stopy, na mapě ovšem tu a tam narazíte na povědomé lokace. Hodně podobný je styl pohybu, sice zmizel charakteristický wall run (fňuk), rychlý běh a dlouhé slidování ale nezmizelo.

Velkou roli v Apex Legends ovšem hrají hrdinové, totiž legendární válečníci, kteří nahrazují tradiční povolání. Takže takový Bloodhound dokáže odhalit nepřátele v určité vzdálenosti, Lifeline zase umí léčit své spoluhráče, Gibraltar vyvolává energetické štíty a tak podobně. Samotná hratelnost pak funguje tak, jak jsme u tohoto žánru zvyklí. V týmu o třech lidech (solo nebo duo režimy nejsou) se bez výbavy z létajícího stroje snesete na libovolné místo na mapě, kde začíná horečnatý souboj o holý život. Samozřejmostí je i neustále se zmenšující zóna, jež vás nutí k pohybu a všechny hráče tak nenápadně směřuje do stejného bodu. Poslední žijící tým vyhrává. Prostě klasika. Asi největší otázkou ale zůstává, stojí hratelnost Apex Legends vlastně za to?

Apex Legends; gameplay: Gibraltar Apex Legends; gameplay: Bangalore Apex Legends; gameplay: Caustic
Hrdinové a jejich schopnosti jsou klíčovým elementem Apex Legends. Autoři se ale dušují, že počet charakterů se časem ještě rozroste.

Svižná akce, solidní hratelnost, chybový matchmaking

Osobně si myslím, že Apex Legends si vaši pozornost určitě zaslouží. Hratelnost je zábavná, střílení velmi uspokojivé, ovládání přesné, souboje dynamické a napínavé. Zbraně budou fanouškům Titanfall určitě povědomé, respektive to bude spíše jako setkání se starými známými. Nenarazil jsem totiž na jedinou pušku nebo pistoli, kterou bych z původních her neznal.

Trochu jinak ale v Apex Legends funguje oživování vašich spoluhráčů. Pokud totiž váš kolega padne a nepřítel jej stačí „dorazit”, máte ještě možnost sebrat jeho „data” v podobě malé kartičky a tu odnést ke speciálnímu majáku. Z toho pak zavoláte výsadkovou loď, která vašeho přítele vrátí na bojiště. Výsadek je ovšem vidět z velké dálky a co víc, oživený hráč v záhrobí přichází o veškerou svou nasbíranou výbavu. Jeho zmrtvýchvstání tedy nebude zrovna růžové.

Apex Legends; gameplay: oživení
Oživení funguje na rozdíl od ostatních battle royale her trochu jinak. Na jednu stranu máte více možností jak oživit padlé spoluhráče, na druhou stranu tím prozradíte lokaci celého týmu.

Trochu nešťastný je ale poněkud problematický matchmaking, Apex Legends jsem zkoušel na PC i PS4 a v obou případech nešlo o bezproblémový zážitek. Po jednotlivých zápasech mě hra samovolně vyhodila z party, připojení k serverům občas vypadávalo a tak podobně. Dá se ale předpokládat, že podobné neduhy se časem vychytají.

Free to play AAA titul se vším všudy

Apex Legends lze pořídit za velmi sympatickou cenu – rovných nula korun českých. Což je příjemné, tato cenovka ovšem s sebou nese daň v podobě mikrotransakcí, jimž se prostě v dnešní době nedá uniknout, zvláště v titulu zaštítěném vydavatelem EA. Ano, můžete zde tedy utrácet reálné peníze za kosmetické předměty, ať už se jedná o skiny vašich hrdinů, či výbavy, gesta, hlášky, nebo speciální animace.

Apex Legends; gameplay: mikrotransakce Apex Legends; gameplay: loot boxy Apex Legends; gameplay: kosmetika
Mikrotransakce a lootboxy jsou daní za kulatou nulu na cenovce Apex Legends. Na druhou stranu si za reálné peníze pořídíte pouze kosmetické předměty, které nemají žádný vliv na hratelnost.

Některé předměty budou k dispozici za herní měnu nebo reálné peníze, případně půjdou craftovat ze součástek získaných hraním. Zpočátku je to poněkud matoucí, musím ale uznat, že mikrotransakce jsou zde postaveny celkem rozumně. Do jejich koupě vás nikdo nenutí a ani omylem ze hry nedělají pay to win titul, což je asi jediný správný přístup k této citlivé záležitosti. Uvidíme ovšem, jak bude tento systém vypadat za pár měsíců. Snad bude EA své nenechavé hamižné pracky držet od Apex Legends dál (EA nemělo ve vývoji hry podle všeho žádné slovo).

Musím ale studiu Respawn Entertainment na závěr těchto dojmů vystřihnout poklonu. Naprosto zdarma nám totiž dali po stránce hratelnosti a většiny mechanismů vyladěný AAA titul, který by jiní bez ostychu prodávali za 60 dolarů a ještě by jej narvali agresivními mikrotransakcemi od hlavy k patě ve snaze ze svých zákazníků vymačkat ještě nějakou tu kačku navíc.

Apex Legends; gameplay: mapa
Herní mapa je slušně rozlehlá i překvapivě variabilní, co se prostředí týče. Narazíte tak na zelené lesy, vyprahlé pouště a opuštěné vojenské základny či městečka.

Apex Legends se tak na začátku své cesty profiluje jako vzorový příklad správně pojednané free to play hry a fanoušky díky tomu sbírá velmi rychle. A já se ani nedivím. Pokud se totiž tento titul dočká ze strany tvůrců patřičné péče, dost možná před námi stojí další budoucí milník svého žánru. Docela odvážné prohlášení na adresu 2 dny staré hry, že?

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi.

• Zdroje: Vlastní

3,0
APEX Legends: 1000 Coins - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční
259,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1103
5,0
APEX Legends: 2150 Coins - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční
519,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1105
3,0
APEX Legends: 4350 Coins - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční
1 029,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1106
5,0
APEX Legends: 6700 Coins - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční
1 549,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1107
5,0
APEX Legends: 11500 Coins - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční a Strategie
2 579,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1104
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací