Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Výměna nevhodného dárku Vánoční trháky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/sherlock-holmes-chapter-one-thumbnail.jpg

Sherlock Holmes: Chapter One: čeština, datum vydání, gameplay a další info

Sherlock Holmes Chapter One je další detektivní adventura od studia Frogwares, autoři tak staví na osvědčených principech, jako je hledání důkazů a následné potvrzování či vyvrácení hypotéz nebo Sherlockův slavný dedukční systém a přimíchávají do oblíbeného detektivního koktejlu otevřený svět s ještě větším důrazem na následky vašich akcí. Vše, co potřebujete o Sherlock Holmes Chapter One vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sherlock-holmes-chapter-one-recenze-review-cover-nahled.jpg

Sherlock Holmes: Chapter One (RECENZE) – Trpké mládí slavného detektiva

Sherlock Holmes patří k detektivním stálicím napříč generacemi, ale kánon vytvořený Arthurem Conanem Doylem není nekonečný, takže se fanoušci svérázného Angličana musí spolehnout na fantazii dalších spisovatelů, scenáristů a tvůrců počítačových her. V interaktivní zábavě se o jeho dobrodružství poslední roky starají vývojáři z ukrajinského studia Frogwares, kteří v dnes recenzovaném titulu s podnázvem Chapter One představují kapitolu ze Sherlockova mládí.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/inscryption-recenze-cover-nahled.jpg

Inscryption (Mini RECENZE) – Víc než hororová karetka

Vody indie tvorby počítačových her jsou bezbřehé, o čemž nás přesvědčují desítky titulů vydaných každý den. Mezi nehratelným plevelem a průměrnými projekty se ovšem jednou za čas objeví skutečná perla, která osloví tisícovky hráčů. V posledních dnech si svou porci pozornosti užívá karetka Inscryption od studia Daniel Mullins Games. Naše recenze vám napoví, v čem tkví její kouzlo.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tdpa-devil-in-me-nahled.jpg

The Dark Pictures Anthology: The Devil In Me: trailer, příběh a další info

The Devil In Me je čtvrtým dílem hororové antologie The Dark Pictures a zároveň posledním titulem v její první sezóně. V kůži členů filmového štábu zde navštívíme repliku domu sériového vraha, ze kterého se už ale nedostaneme bez boje. Co vše potřebujete o The Devil in Me vědět, se dočtete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/happy-game-cover-nahled.jpg

Happy Game (Mini RECENZE) – Skoro veselé noční můry

Studio Amanita patří mezi ty, které si během let zvládly vytvořit specifický rukopis, který poznáte na první dobrou. Co se ale stane, když svým fanouškům zvyklým na umělecko-infantilně milé zpracování prodchnuté humorem nabídnete kousek, který padl dost daleko od stromu? Pokud se chcete o této dosti netypické odbočce brněnských vývojářů dozvědět něco víc, snad vám pomůže následující recenze titulu Happy Game.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-dark-pictures-anthology-house-of-ashes-nahled.jpg

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes (RECENZE) – Když poušť vydá svá tajemství

House of Ashes je třetím titulem v hororové antologii The Dark Pictures od studia Supermassive Games. I tentokrát hráči čelí děsivé hrozbě a příběh píšou vlastními rozhodnutími. Potěší House of Ashes fanoušky žánru a předchozích dílů v antologii? Dozvíte se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/as-dusk-falls-logo-nahled.jpg

As Dusk Falls: trailer, příběh a další info

As Dusk Falls je interaktivní drama od studia INTERIOR/NIGHT, kterou vydává společnost Xbox Game Studios. Jde o prvotinou od tohoto nezávislého anglického studia, v jehož čele stojí designérka titulů Heavy Rain a Beyond: Two Souls. Co všechno o hře víme, se dozvíte v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/open-roads-opal-tess-nahled.jpg

Open Roads: trailer, příběh a další info

Open Roads je čerstvý projekt studia Fullbright (hru vydává společnost Annapurna Interactive), které stojí za úspěšnými tituly Gone Home (2013) a Tacoma (2017). Srdcem Open Roads je vztah matky a dcery a odkrývání tajemství dávno zapomenuté minulosti. Co všechno o adventuře s duem žen na cestách v hlavní roli víme, se dočtete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/life-is-strange-true-colors-keyart-nahled.jpg

Life is Strange: True Colors: DLC Wavelengths, čeština a další info

True Colors je nejnovější titul v rodině příběhových adventur Life is Strange. Za vývojem tentokrát nestojí autoři předešlých her Life is Strange z Dontnod Entertainment, ale studio Deck Nine, které se podepsalo pod velmi povedeným prequelem k prvnímu titulu v sérii. Vše, co o Life is Strange: True Colors a bonusové epizodě Wavelengths potřebujete vědět, najdete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-medium-bloober-team-nahled_1.jpg

The Medium: čeština, gameplay, příběh a další info

V psychologickém hororu The Medium od polského studia Bloober Team odhalíte tajemství jako světa živých, tak podsvětí. Jeho hlavní hrdinka Marianne je totiž schopná žít najednou v obou těchto dimenzích. Podaří se mladé ženě přijít na kloub záhadné tragické události? Vše, co o The Medium potřebujete vědět, najdete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tchia-logo.jpg

Tchia: datum vydání, gameplay a další info

Nezávislých adventur s osobitým vizuálem není nikdy dostatek. Tchia je titulem, jenž chce vyniknout za pomoci zajímavého vizuálu a osobité hratelnosti. Kdy by měl vyjít, na jaké platformy a mnohem více najdete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/life-is-strange-true-colors-artwork-nahled.jpg

Life is Strange: True Colors (RECENZE) – Nezapomenutelná emocionální jízda

True Colors je třetím velkým titulem v sérii epizodických adventur Life is Strange, které přináší silné příběhy hlavních protagonistů disponujících určitou formou speciálních schopností. Za vývojem předešlých her Life is Strange stálo studio Dontnod Entertainment, pod True Colors se ale podepsali tvůrci z Deck Nine, kteří mají zatím na kontě zdařilý prequel k prvnímu dílu série s názvem Life Is Strange: Before the Storm. Jak se nám líbil jejich nejnovější počin, zjistíte v recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kid-a-mnesia-exhibition-cover-nahled.jpg

Kid A Mnesia Exhibition: platformy, datum vydání a další info

Alternativní rocková skupina Radiohead to světem hudby táhne už nějaký ten pátek. Možná i z toho důvodu se její členové rozhodli podniknout něco neobvyklého a spojit síly s Epic Games, aby vytvořili neobvyklý hudebně–vizuální projekt. Co o Kid A Mnesia Exhibition zatím víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/twelve-minutes-keyart-nahled.jpg

12 Minutes (Mini RECENZE) – Když muž se ženou v časové smyčce snídá

Co se stane, když vás unaví práce pro velké herní vydavatele? Rozloučíte se s nimi a vydáte se na cestu za vývojem vlastní hry. Přesně to je příběh Luíse Antónia, který před několika lety zamával Rockstaru i Ubisoftu, díky čemuž se nám do rukou dostává jeho interaktivní thriller. Vyplatí se mu věnovat více než... 12 minut? Dočtete se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/psychonauts-2-recenze-cover-nahled.jpg

Psychonauts 2 (RECENZE) – Tajemství mozkových závitů

Co se děje v našem mozku a kde se berou všechny naše obavy? To je otázka, na níž se snaží vědecky odpovědět zástupy psychologů, ale pařani počítačových her už mají díky studiu Double Fine Productions jasno 16 let. V roce 2005 totiž vyšel humorný titul Psychonauts o speciální jednotce bojující za zdravý rozum lidstva. Tvůrci se na původní zábavnost snaží navázat v pokračování Psychonauts 2. Podařilo se jim naplnit očekávání fanoušků kultovní jedničky?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-wolf-among-us-2-logo.jpg

The Wolf Among Us 2: teaser a další info

Wolf Among Us 2 je pokračováním epizodické adventury od Telltale Games inspirované sérií komiksů Fables od Billa Willinghama. V komiksech i v The Wolf Among Us vystupují postavy z klasických pohádek jako obyvatelé New Yorku a členové tajné komunity Fabletown, kde na pořádek dohlíží šerif Bigby Wolf (špatný vlk) a jeho blízká přítelkyně Snow White (Sněhurka). Stejnou premisu můžeme očekávat i v případě druhé části. Všechny důležité informace o The Wolf Among Us 2 najdete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/svoboda-1945-liberation-vse-co-vime-all-we-know-cover-za-text-nahled.jpg

Svoboda 1945: Liberation: Vše, co víme (SPECIÁL)

Poválečné období našich dějin je protkáno nejen nadějí z konce okupace, ale také stínem z tzv. divokého odsunu a nástupu komunistické moci. Právě druhé polovině čtyřicátých let se věnuje projekt Svoboda 1945: Liberation od tvůrců z Charles Games, kteří navazují na svou úspěšnou a cenami ověnčenou adventuru Attentat 1942. Na dalších řádcích se dozvíte, co vše o této historické hře víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stray-cover-nahled.jpg

Stray: datum vydání, gameplay a další info

Stray francouzského indie studia Blue Twelve je adventura z pohledu třetí osoby, ve které se v kůži zatoulané míci budeme muset dopátrat záhad kyber-punkového města i ztracené cesty domů. Pod hlavičkou vydavatele Annapurna Interactive se na světlo vyloupla už nejedna výjimečná hra a Stray aspiruje na zařazení do této exkluzivní kolekce. Vše, co o titulu víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/svoboda1945-recenze-cover-nahled.jpg

Svoboda 1945: Liberation (Mini RECENZE) – Cesta do českého svědomí

Počítačových her s historickými náměty vychází každoročně nepočítaně. Zpravidla ovšem dějinné události poskytují jen kulisu pro zasazení příběhu hry samotné a málokdy dostanou širší prostor. Občas se ovšem vyloupnou výjimky, u nichž je historie na prvním místě. Mezi ně zcela jistě patří projekty českého studia Charles Games, jež stojí za oceňovaným titulem Attentat 1942, na který nyní navazují s dnes recenzovanou hrou Svoboda 1945: Liberation.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/scarlet-deer-inn-vse-co-vime-all-we-know-cover-wide-nahled.jpg

Scarlet Deer Inn: čeština, gameplay, HW nároky, příběh a další info

České hry se v zahraniční konkurenci statečně bijí o své místo na trhu, ale v našich končinách mají pochopitelně snazší pozici díky vlasteneckému přístupu místních pařanů. Na ně se mohla spolehnout také dvojice nezávislých tvůrců z Attu Games, kteří zaujali svou středověce robotí plošinovkou Feudal Alloy. Ve svém druhém projektu Scarlet Deer Inn se opět vydávají do feudálních časů, tentokráte s lidskou hrdinkou Eliškou (Elise). Následující řádky vám prozradí vše, co o této hře víme.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi