LEGO boost duben LEGO boost duben

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/yakuza-like-a-dragon-recenze-cover-nahled.jpg

Yakuza: Like a Dragon (RECENZE) – Čerstvý vítr v křídlech draka

Série Yakuza je jedna z mála východních her, které se v místních končinách dostaly do širšího povědomí. Jako spousta dalších, i já se počítám mezi ty, jež na vlak Yakuzy naskočili až v pozdějším momentu... a hned zkraje pozradím, že jsem nastoupil na té správné stanici, jelikož Yakuza: Like a Dragon od japonských Ryu Ga Gotoku ve mě ihned „probudila draka“. Její mix komedie, akce, přemrštěných situací a sympatické obsazení si mě poměrně rychle získalo a s nadšením jsem očekával, co na mě čeká za dalším rohem neonové Yokohamy.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/star-wars-squadrons-recenze-title-nahled.jpg

Star Wars: Squadrons (RECENZE) – Vesmírnej pilot tvrdej chleba má

I když jsou Star Wars jednou z nejpopulárnějších franšíz na světě, ve hrách čerpajících z této série se zrovna netopíme. A už vůbec se nedá říci, že bychom měli často možnost skočit do ikonických hvězdných lodí a proletět se ve vakuu. Studio Motive se ovšem rozhodli tuto díru na vesmírném trhu zalepit a ve svém akčním simulátoru Star Wars: Squadrons nám umožní zachránit předalekou galaxii z kokpitu jak v single, tak i multiplayerových režimech. Stojí za to nasadit si leteckou helmu?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/carrion-recenze-nahled1.jpg

Carrion (Mini RECENZE) – Bestie schopná pohltit

Indie sféra je místem, kde stabilně vzniká neskutečně rozsáhlá škála her zastupujících různé žánry. Při pátrání po kvalitních kouscích si u ní často vzpomenete na jehlu v kupce sena. Jednou za čas se však objeví kousek, který má něco, čím dokáže opustit řady průměrných projektů a upoutat na sebe pozornost. 2D akce Carrion se nám líbila již krátce po oznámení. Odpověď na to, jak se povedla finální verze, najdete v útrobách naší recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rock-of-ages-3-make-&-break-recenze-nahled1.png

Rock of Ages 3: Make & Break (Mini RECENZE) – Divoké válení šutráku potřetí

Herní průmysl v průběhu poslední dekády vyprodukoval bezpočet podivných her. Přestože šance na přežití u většiny z nich nebyla nikterak vysoká, pár skutečně výrazným se nakonec podařilo zabodovat. Mezi hrstkou přeživších se povedlo udržet také sérii Rock of Ages, v níž hráči bořili s obrovským šutrákem obranu svých nepřátel. Nyní k nám dorazil už třetí díl této značky s názvem Rock of Ages 3: Make & Break, o němž najdete více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/john-wick-hex-minirecenze-ps4-cover-nahled.jpg

John Wick Hex (Mini RECENZE) – Nájemný zabiják se podíval na PlayStation 4

Počítačové hry podle filmové předlohy nedopadají vždy podle představ fanoušků, takže ke každé takové adaptaci přistupují velmi opatrně. Příznivci totiž srovnávají pocit z kina s herním zážitkem, což dost dobře nejde. Nejsnazší výchozí pozici mají akční snímky, protože „stačí“ udělat dobrou střílečku, takže nájemný zabiják John Wick by měl být kvalitním kandidátem. Jenže tvůrci z Bithell Games se vydali cestou strategie, jež se nyní podívala také na PS4.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/soldat-2-cover-nahled.jpg

Na Steam dorazilo pokračování kultovní 2D střílečky Soldat (NOVINKA)

Jednoduchá 2D akce Soldat dokázala díky své nenáročnosti ve své době k hraní přilákat stovky hráčů. Od jejího vydání však uplynulo téměř osmnáct let, během nichž se na ní do jisté míry zapomnělo. Nyní se však pod taktovkou vývojářů z Transhuman Design tento kousek vrací opět na herní scénu. Jaké informace o Soldat 2 máme a kdy by měla vyjít finální verze, vám poví naše novinka. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bleeding-edge-rotacak-nahled.jpg

Bleeding Edge (RECENZE) – Augmentace ve službách šílených zápasníků

Vývojářské studio Ninja Theory bylo doposud známé především perfektní příběhovou akcí Hellblade: Senua's Sacrifice a bylo po řadu let zaměřeno primárně na dějově orientované projekty. Všechny proto překvapilo, když přišli s informací, že pracují na akční onlinovce Bleeding Edge, jež má se má inspirovat u titulů MOBA žánru. Odpovědi na to, zda se hra nakonec povedla a zda je konkurenceschopná, naleznete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/comanche-dojmy-z-hrani-cover-nahled.jpg

Comanche (DOJMY Z HRANÍ) – Vrtulníková arkáda vstupuje do 21. století

Nostalgie dokáže udělat s hráči počítačových her velké věci, na což sází vydavatelé různých remaků a remasterů. Občas se ovšem najdou vývojáři, kteří si řeknou, že legendární série si zaslouží oprášit a začít s ní úplně od začátku v rámci úplného restartu. Mezi ně se řadí také německé studio NUKKLEAR, jež se stará o návrat legendy mezi vrtulníkovými simulátory Comanche, který se podíval do předběžného přístupu. Jak se nám v kokpitu vrtulníku líbilo? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/shieldwall-hod-nahled.jpg

V roztomilé indie Shieldwall je nutné udržet linii za každou cenu (NOVINKA)

Vývojářská společnost Nezon Production se už nějaký ten pátek velmi aktivně věnuje vývoji menších her různých kvalit. Do světa se jí v minulosti podařilo vypustit na konflikt robotů zaměřený Discharge či vizuálně velmi zajímavý taktický kousek Formata, na který chtějí nyní navázat s nenápadně vypadající akcí Shieldwall, v jistém ohledu evokující vzpomínky na sérii Mount and Blade. V jakém směru nám ji připomněla, najdete v naší novince. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/eldest-souls-cover-nahled.jpg

Eldest Souls nás vezme do citadely plné starých bohů (NOVINKA)

V minulých dnech společnost Nintendo představila nezávislé projekty, které zamíří na její konzoli Switch. Mezi tituly, jež jsou aktuálně ve vývoji, vyloženě zazářila akce Eldest Souls, která víceméně ovládla velkou část prezentace. Jaké informace o tomto zajímavě vypadajícím kousku aktuálně máme, si máte možnost přečíst v následujících řádcích. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ori-and-the-will-of-the-wisps-recenze-cover-nahled.jpg

Ori and the Will of the Wisps (RECENZE) – Záchranná výprava uprostřed močálu

Kouzelná skákačka Ori and the Blind Forest byla před pěti lety zjevením, které chytlo za srdce každého milovníka žánru metroidvania. Zároveň se ukázalo, že malý tým vývojářů dokáže vytvořit kvalitní hru, jež zaujme širší veřejnost. Proto všichni vyhlíželi pokračování Ori and the Will of the Wisps, ale museli vydržet dlouhých pět let. Na otázky, jak se za tu dobu tajemný les změnil a jestli Ori vyrostla v dospělou světlušku, vám odpoví naše recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/curse-of-the-dead-gods-cover-nahled.jpg

Curse of the Dead Gods (DOJMY Z HRANÍ) – Indiánské pyramidy skrývají nespoutané zlo

Být vykradačem hrobek není lehké povolání, což vám dosvědčí Indiana Jones, Lara Croft i Nate Drake. Ani jeden z nich se ovšem nedostal do tak svízelné situace jako hrdina nové rogue-like mlátičky Curse of the Dead Gods od studia Passtech Games. Vedle prastarých příšer se totiž musí vypořádat s prokletím, které jej dělá čím dál zranitelnějším. Jak jsme si užili utrpení v zapomenutém podzemním chrámu, se dozvíte v našich dojmech. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darksburg-key-art-nahled.jpg

Darksburg (DOJMY Z HRANÍ) – Vyzkoušeli jsme si izometrický boj o přežití

Město Darksburg se topí v přívalu nemrtvých a jenom partička čtyř dobrodruhů má šanci se z této šlamastiky vysekat a uniknout jisté smrti. Stejnojmenná kooperativní akční hra od studia Shiro Games nedávno vstoupila do fáze předběžného přístupu na Steamu, takže jsme neváhali a na vlastní ohnilou kůži si ji vyzkoušeli. Jak se nám líbila, se dozvíte v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/control-remedy-logo-nahled.jpg

Vanguard (SPEKULACE) – Autoři akční adventury Control připravují live-service onlinovku

Studio Remedy Entertainment nechrlí jeden titul za druhým a nepůsobí jako velké studio, přesto autoři aktuálně pracují hned na čtyřech titulech. V článku se podíváme na ten nejtajemnější, zatím známý jako projekt Vanguard, který svým zaměřením nepřipomíná nic, co kdy toto finské studio v minulosti vydalo. Vanguard má totiž být takzvanou živou onlinovkou po vzoru Destiny 2 nebo The Division 2. Vše, co zatím o hře víme, najdete v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/west-of-dead-beta-nahled.jpg

Nemrtvá akce West of Dead vstupuje do otevřené bety také pro PC (AKTUALITA)

West Of Dead, pistolnická akce od Upstream Arcade, která byla oznámena na XO19 loni v listopadu, začne slavit Valentýna svou první otevřenou betou na PC (Xbox beta proběhla už minulý rok). Od 14. února začínají vývojáři otevírat brány Purgatory ve Wyomingu, kdy začne desetidenní výlet do jeskyní, které budu překypovat oživlými mrtvolami. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dead-static-drive-nahled.jpg

Indie kosmický horor Dead Static Drive představuje teaser a závody se smrtí (AKTUALITA)

V čerstvé indieovce od studia Fanclub s názvem Dead Static Drive v kůži přeživšího sednete za volant klasické americké káry a vydáte se napříč Spojenými státy americkými. Nebude to však tak jednoduché. Cestu vám zde komplikují nadpřirozené bytosti, se kterými se budete muset nějak vypořádat (například baseballovou pálkou). Protože však jde o kosmický survival, vaše možnosti bojem nekončí a zahrnují vše od stealthu až po stavění barikád. Titul, samotnými vývojáři přezdívaný také „Grand Theft Cthulhu“, vyniká i originálním animovaným vizuálem, který v řadě ostatních indie záležitostí rozhodně nezapadne. Dead Static Drive by mělo vyjít v roce 2020 na PC, PS4 a Xbox One. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/elden-ring-taipei-nahled.jpg

Elden Ring se objeví na Taipei Game Show (AKTUALITA)

Pro nás jde o event celkem neznámý, ale společnost Sony se ho již nějakou dobu pravidelně zúčastňuje. Nedávno zveřejnila seznam her, které se na této show objeví. Některé budou dokonce i na místě hratelné, bohužel Elden Ring mezi ně nepatří a objeví se tak pouze v podobě videa. Elden Ring je prozatím tajemstvím opředené akční RPG, jež vzniká za spolupráce vývojářů z FromSoftware a spisovatele G. R. R. Martina. Show proběhne mezi 6. a 9. únorem 2020. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/axiom-verge-2-logo-nahled.jpg

Axiom Verge 2 (OZNÁMENÍ) – Indie hit se příští rok dočká pokračování

Jeden z největších indie titulů roku 2015 Axiom Verge se o pět let později vrátí na scénu s druhým dílem, vývojář Thomas Happ totiž usilovně pracuje na pokračování své akční plošinovky silně ovlivněné žánrem metroidvania. Kdy se očekávaného sequelu populární hry dočkáme a co přinese nového, se dozvíte v naší novince. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ori-and-the-will-of-the-wisps-tga-trailer-cover-nahled.jpg

Ori and the Will of the Wisps (NOVINKA) – Na kouzelný les opět padla temnota, tentokrát pořádná

První díl exkluzivní plošinovky od Microsoftu Ori and the Blind Forest posbíral během několika let miliony fanoušků po celém světě, kteří nedočkavě vyhlížejí dávno oznámené pokračování s podtitulem the Will of the Wisps. Jeho brzké vydání v březnu si můžete ukrátit sledováním traileru z galavečera The Game Awards 2019. Co jsme se z něj dozvěděli? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mechwarrior-5-mercenaries-cover-nahled.jpg

MechWarrior 5: Mercenaries (Mini RECENZE) – Souboj ocelových titánů

Tahová strategie BattleTech herním vývojářům už po svém oznámení jasně ukázala, že hry s mechy rozhodně nepatří do starého železa. Nastartován byl díky tomu vývoj řady děl, mezi nimiž nechyběl ani simulátor kontroly robotického válečníka MechWarrior 5: Mercenaries, za nímž stojí studio Piranha Games. Jak se mu povedlo zpracovat už pátého zástupce kultovní série, a co mu podle nás schází, vám povíme v naší recenzi.

Přečíst více »
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací