Autor brakově hororových románů a povídek H. P. Lovecraft je studnicí inspirace pro tvůrce deskových her, v nichž se musíte postavit prastarému zlu, které spí mimo naši realitu. V deskovce Cthulhu: I smrt může zemřít se s bandou šílejících hrdinů střetnete se samotnými bohy, kteří touží ovládnout či zničit náš svět. Více o této náročné výzvě v naší recenzi.
Přečíst více »Prastaří bohové mezi sebou nemají dobré vztahy, alespoň ve světě stolních her podle mustru slavného designéra Erica M. Langa. Ten v rámci své pomyslné trilogie potřetí předvádí nadzemské bytosti zajaté v nekonečných svárech. Tentokráte se podíváme do písečných dun a na břehy Nilu, protože dnes recenzovaná deskovka Ankh: Bohové Egypta vám umožní stát se jediným duchovním vládcem země pyramid.
Přečíst více »Na trhu se nenajde mnoho stolních her s epickým průběhem, do nichž by mohli naskočit i deskovkoví zelenáči a užít si je. Jednou z výjimek představují tituly z rodiny Zombicide, u nichž základní pravidla pochopíte během pár kol a v týmu se zkušenějším pařanem si boj proti zombíkům vychutná každý. Po fantasy odnoži Černý mor a několika přídavcích s vlkodlaky a orky se vrací zpět moderní verze, nyní s upravenými mechanikami v druhé edici. Jak se tento masakr nemrtvých hraje, se dočtete v naší recenzi.
Přečíst více »Karetní Munchkin patří ke hrám, o nichž jste alespoň slyšeli, pokud jste se jí přímo neúčastnili. Jedná se o evergreen, který se znenadání objevuje na stolech v hospodě, při táborovém ohni či jiných pohodových akcích, při nichž působí jako oblíbený doplněk zábavy i přes některé své nedostatky. Společnost CMON vzala Munchkinův populární koncept a pokusila se jej převést do klasické deskové podoby. Jak se varianta Podzemí hraje?
Přečíst více »