MEGA Výprodej březen Mega výprodej

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nejlepsi-deskovky-2023-cover-nahled.jpg

Nejlepší deskové hry roku 2023

Rok se s rokem sešel a je na čase bilancovat. Letos se nám na stůl dostaly desítky her a my jsme se rozhodli vybrat z nich ty, ke kterým se vracíme nejčastěji, a proto je z našeho pohledu hodnotíme jako nejlepší. Z veškeré produkce na českém trhu jsme vyzkoušeli pouze zlomek toho, co vyšlo, takže neberte, prosím, náš výběr jako žebříček nejlepších her tohoto roku, ale spíše jako vhled do širokého spektra titulů lokalizovaného do češtiny. Tituly jsou řazeny dle své náročnosti, od rodinnějších po ty komplexnější. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/batman-navrat-temneho-rytire-deluxe-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Batman: Návrat Temného rytíře (RECENZE) – Přežít Gotham

Superhrdinové neznají důchod, i když by do něj rádi šli. To chápe také Batman v grafickém románu Návrat temného rytíře, za nímž stojí komiksová ikona Frank Miller. Jeho poslední úkol v Gothamu se zvrhne v boj o holý život, což se hráčům snaží zprostředkovat stejnojmenná deskovka, která aktuálně dorazila na český trh v deluxe edici. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mezi-radky-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Mezi řádky (RECENZE) – Bloudění mezi stránkami knih

Knížky jsou skvělé. Můžete o tom se mnou vést spory, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. A když někdo vymyslí deskovku, která vám představí vaše oblíbené příběhy jinak? Sem s ní! Aneb zveme vás do titulu Mezi řádky, u nějž se vaše knížky stanou herní plochou. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/iqlandia-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

iQLANDIA (RECENZE) – Mozkové závity se rozpalují doběla

Série Mozkovna z produkce společnosti Albi se zaměřuje na zatížení vašeho přemýšlecího aparátu a s pevnou pravidelností nás zásobuje novými tituly. Vedle únikovek, hlavolamů, chytrých bloků a dalších titulů občas vypustí i velkou krabici. Naposledy s názvem iQLANDIA. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/robin-hood-a-jeho-dobrodruzstvi-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Robin Hood a jeho dobrodružství (RECENZE) – Zbojnický adventní kalendář

Kdo by neznal zbojníka Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával? Bájný anglický hrdina se stal popkulturním symbolem, který se pochopitelně nevyhýbá ani prostředí deskových her. Jednou z posledních iterací na jeho dobrodružství představil Michael Menzel, autor legendárního Andoru. Co od hry můžete čekat, se dozvíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-brotherhood-of-venice-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (RECENZE) – Gondoly, kanály a skryté čepele

Značka Assassin’s Creed se původně proslavila jako série počítačových her, ale postupně se propracovala na stránky knih, komiksů či stříbrné plátno. Na řadu se logicky musely dostat i deskovky, což se díky crowdfoundingové kampani povedlo ve velkolepém provedení. Více o titulu Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/disney-ukradene-vanoce-tima-burtona-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Ukradené Vánoce Tima Burtona (RECENZE) – Místo Ježíška kostlivec

Za krátkou dobu tady máme další deskovku s licencí studia Disney. Tentokráte padla volba na Ukradené Vánoce Tima Burtona, které jsou převedené do asymetrické přetahované o vánoční dárečky a vyřezávané dýně. S ikonickými hrdiny se zkrátka porvete o vládu nad svátečními dny. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/karak-2-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Karak 2 (RECENZE) – Ven ze zatuchlých kobek

Snad každý, kdo se alespoň trošku zajímá o deskové hry, musel narazit na tuzemský fenomén jménem Karak. Velmi jednoduchý výlet do zatuchlých kobek, v nichž vedle příšer a draka čekají hromady zlata, si získal srdce nejednoho dobrodruha. Autoři Petr Mikša a Roman Hladík navazují v Karak 2 na zavedené principy, ale v novém úhlu pohledu a se svěžími mechanikami. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/zaklinac-stary-svet-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Zaklínač: Starý svět (RECENZE) – Když byl Geralt ještě na houbách

Geralt a jeho parta ovládli téměř celý multižánrový prostor současné popkultury, takže jestli jste o Zaklínači alespoň neslyšeli, pravděpodobně žijete v jeskyni uprostřed divočiny. Na popularitu vědmákovského univerza se snaží navázat desková hra Zaklínač: Starý svět, která vám zprostředkuje výlet do doby, kdy se konjunkce sfér poprvé projevila a vypustila příšery mezi obyčejné lidi. Stanete se jedním z ochránců lidí? Stanete se jedním z jejich ochránců? Naše recenze vám naznačí, proč byste se měli vydat na stezku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/disney-sorcerers-arena-epicke-aliance-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Disney Sorcerer's Arena: Epické aliance (RECENZE) – Královna Zloba mydlí Mickey Mouse

Mlátičky nabízející rubanici mezi charaktery různých světů jsou mezi hráči velmi populární, což se dá snadno dokázat například na Super Smash Bros, Brawlhalla, MultiVersus či hostujícími postavami v sérii Mortal Kombat. Ve světě deskovek se o podobný crossover pokouší Disney Sorcerer’s Arena: Epické aliance míchající dohromady různé charaktery ze světů Disney a Pixar. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/expedice-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Expedice (RECENZE) – Cesta vede na sever

Co by se stalo, kdyby první světová válka neskončila tak, jak se píše v učebnicích dějepisu, ale do jejího průběhu promluvili obrovští roboti? Na to se nám snažila odpovědět velmi populární deskovka Scythe od autora Jameyho Stegmaiera a ilustrátora Jakuba Rozalského. Jejich spolupráce pokračuje v projektu Expedice ze stejného univerza, ale se zcela odlišným herním prožitkem. Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kniha-kouzel-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Kniha kouzel (RECENZE) – Mágův náročný den

O kouzelnících panuje představa, že pomalu nemusí hnout ani prstem a díky svým magickým schopnostem mají vše, nač si vzpomenou. Že to nemusí být vždy pravda, ukazuje titul Kniha kouzel, v níž se pustíte do náročného propojování magických praktik, abyste ostatní předvedli, že prastaré síly máte v malíčku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cthulhu-wars-duel-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Cthulhu Wars Duel (RECENZE) – Kdo si rozdělí apokalyptické zbytky světa?

Spisovatel H. P. Lovecraft byl ve své době vnímán jako podivín, zatímco dnes se jmenuje mezi předními hororovými klasiky. Jeho slavný mýtus o prastarých bozích, kteří dřímají a čekají na moment, kdy se probudí a ovládnou či vymažou lidstvo, inspiroval řadu tvůrců napříč odvětvími. Mezi deskovými hrami má jeho tématika pevné místo, o čemž se můžete přesvědčit také v dnešní recenzi dvojkovky Cthulhu Wars Duel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lovci-relikvii-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Lovci relikvií (RECENZE) – Rodinná honba za poklady

Pěkná, svižná a rodinná hra – i tak by se dal v kostce shrnout titul Lovci relikvií. Za pěknou fasádou, která zaujme zvířecím archeologem na víku krabice, se skrývá zábavná záležitost, kterou si užijí jak začátečníci, tak zkušenější hráči a příjemně jim bude utíkat čas. Pokud vás tyto řádky navnadily, neváhejte vstoupit do naší recenze. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/piskorky-draci-vs-jednorozci-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

PišK.O.rky: Draci vs. jednorožci (RECENZE) – Když kolečka a křížky nestačí

Jednorožci a draci, pohádkové bytosti, které přitahují pozornost v každém příběhu o souboji dobra a zla. Jedni jsou symbolem čistoty (pokud neprdí duhu), zatímco druzí se snaží sežehnout vše v dohledu (pokud neleží za humny). Právě tyto dva fantaskní druhy se střetnou v nevážné soubojové deskovce PišK.O.rky: Draci vs. jednorožci, která si vás získá roztomilostí a záludností zároveň. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/extraliga-all-stars-1993-2023-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Extraliga All-Stars 1993-2023 (RECENZE) – Lepší oslavu hokeje neznám

V letošním roce slaví samostatná česká hokejová extraliga třicet let své existence. K oslavě této skutečnosti se rozhodli Michal Ekrt a Petr Bělík vytvořit sportovní deskovku Extraliga All-Stars 1993-2023, která reprezentuje hvězdy posledních tří desetiletí i hokej samotný. Jak se jim to povedlo, už můžete tušit z našeho nadpisu, ale více postřehů získáte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-valhalla-orlog-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Assassin's Creed Valhalla: Orlog (RECENZE) – Digitální kostkovaná dostala fyzickou podobu

Kostková minihra Orlog fungovala v Assassin’s Creed Valhalla pro mnohé hráče podobně jako karetní Gwent v třetím Zaklínači. Stala se tedy odpočinkem od náročného života RPG hráče, kdy jste usedli ke stolu a prověřili své dovednosti proti umělé inteligenci na druhé straně stolu. Jak se hraje fyzická verze Orlogu, se dozvíte na následujících řádcích. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pokemon-stolni-hra.jpg

Jak začít s karetní hrou Pokémon?

Stejně jako v populárním kresleném seriálu, i v karetní hře se může nadějný trenér Pokémonů ubírat dvěma směry – buďto je chytí (totiž posbírá) všechny, anebo se stane tím nejlepším. Pokud chcete ozkoušet své strategické myšlení v prostředí světa Pokémonů, přinášíme vám článek, ve kterém se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste mohli s karetní hrou Pokémon začít. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvel-dagger-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Marvel D.A.G.G.E.R. (RECENZE) – Superhrdinská týmovka se vším všudy

Deskovek s tématem komiksových marvelovek vychází v poslední době víc než dost (DC v tomto ohledu celkem zaostává), ale málokterá vám propůjčí pocit opravdu mocného superhrdiny jako ze stránek kreslených sešitů. To dle mého mění Marvel D.A.G.G.E.R., u nějž jsem několikrát zachránil svět s epickým zadostiučiněním. A také několikrát brutálně pohořel. Více v recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvel-zombies-odboj-superhrdinu-deskovka-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Marvel Zombies: Odboj superhrdinů (RECENZE) – Komiks k nakousnutí

Série Zombicide už se podívala na spoustu míst – do apokalyptické představy současnosti, na Divoký západ či do fantasy prostředí s prvky středověku. Jak by ovšem vypadala invaze hladovců, kdyby se pustili do postav z marveláckého univerza? Tuto vizi vám nabídne varianta Marvel Zombies: Odboj superhrdinů, na kterou se podíváme v dnešní recenzi. Přečíst více »
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací