Legendární Minecraft, který jedni vyzdvihují do nebes jako jeden z nejkreativnějších herních počinů a druzí mu nemohou přijít na jméno, oslavil 17. května jedenácté narozeniny. Do dnešní chvíle se prodalo více než 200 milionů kopií této hry, což je naprosto šílené číslo, vezmete-li v potaz, že jde o titul s naprosto jednoduchým konceptem a triviální grafikou. Ale v oné jednoduchosti tkví neskutečná genialita. Může se jí však pochlubit i Minecraft Dungeons, dnes recenzovaný spin-off připomínající kostičkové Diablo?
Read more »Původní Mafia II od studia 2K Czech vyšla v časech, kdy se ještě za názvem Xboxu psalo číslo „360“. Když pokračování akční adventury z prostředí organizovaného zločinu doputovalo na pulty obchodů, mnohé uchvátilo grafikou, nicméně příběh za první Mafií v mnohém zaostával. Po deseti letech tu máme opět Mafii II, tentokrát ve vylepšeném grafickém kabátku a se všemi DLCéčky v rámci balíčku s názvem Mafia II: Definitive Edition. Stačí ale remaster na to, aby si druhý díl této české kultovní pecky udržel relevanci i po deseti letech od vydání? A zaslouží si Mafia II pozornost právě vyrůstající generace hráčů, kteří s touto klasikou zatím neměli tu čest? Dozvíte se v naší recenzi.
Read more »19. května 2015 se svého vydání dočkal The Witcher 3: Wild Hunt od studia CD Projekt Red, závěrečný počin videoherní trilogie navazující na příběhy knižní ságy Andrzeje Sapkowského. Hra to byla vynikající (a stále je) a znamenala výraznou evoluci v rámci své série. Poměrně zásadně ale tento titul ovlivnil i celý žánr akčních RPG, což ve své době možná tušil jen málokdo. Čím byl tedy třetí Zaklínače tak výjimečný?
Read more »Společnost Creative Assembly skrze Total War: Warhammer ukázala v rámci DLC politiky cestu nejednomu vývojářskému studiu. Placený obsah u jejích nových her totiž vždy doprovází také bezplatné aktualizace, které mají na její hry často větší dopad než zpoplatněný balíček. Jak je na tom v tomto ohledu „lord pack“ The Warden & The Paunch pro Total War: Warhammer II, vám povíme v naší dnešní novince, jež je zacílena na nové frakce a čerstvé mechanizmy.
Read more »Pomalu, ale jistě na nás doléhá festivalová atmosféra, během níž se jednotlivá studia perou o pozornost hráčů se svými očekávanými či překvapivě oznámenými tituly. Minulý týden se o slovo přihlásil remake trilogie Mafie a PS4 exkluzivita Ghost of Tsushima, které se budeme věnovat v dnešní novince. Řada herních webů totiž vedla rozhovory s Natem Foxem, vedoucím vývoje v Sucker Punch, a objevilo se mnoho zajímavých poznatků.
Read more »Počítačové hry podle filmové předlohy nedopadají vždy podle představ fanoušků, takže ke každé takové adaptaci přistupují velmi opatrně. Příznivci totiž srovnávají pocit z kina s herním zážitkem, což dost dobře nejde. Nejsnazší výchozí pozici mají akční snímky, protože „stačí“ udělat dobrou střílečku, takže nájemný zabiják John Wick by měl být kvalitním kandidátem. Jenže tvůrci z Bithell Games se vydali cestou strategie, jež se nyní podívala také na PS4.
Read more »