Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny
Mastercard Obchodník roku 2021 DR

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/Genshin-Impact-Logo.png

Genshin Impact: update 2.4, nové postavy, lokace a další info

Čínské studio miHoYo s open-world RPG Genshin Impact doslova udělalo díru do herního světa. Pro ty, kteří se v „gacha“ světě (podobně jako loot boxy ve videohrách, i gacha hry nutí hráče utrácet herní měnu, aby získali náhodný virtuální předmět) neorientují, se Genshin Impact zjevil z ničeho nic a začal si získávat hráčská srdce. Vývojáři prozatím nepolevují a stabilně vydávají updaty, nové hrdiny a další doplňky. O čem Genshin Impact vlastně je a co můžeme od tohoto titulu očekávat v budoucnu, naleznete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hry-na-mobily-a-tablety-nahled.jpg

Nejlepší hry pro tablety/mobily: Top 25

Hry na mobilech či tabletech dennodenně hrají miliony, dost možná i miliardy lidí. I přes jejich nesmírnou popularitu má ale toto odvětví herního byznysu dosti pošramocenou pověst, paradoxně možná nejvíce u „hardcore” fanoušků videoher. Ti mobilní tituly často vnímají v lepším případě jako záležitost pro malé děti, v tom horším jako nestoudné ždímačky peněz, existují však i kvalitní kousky a v tomto speciálu najdete náš výběr těch nejlepších.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-game-pass-october-2020-nahled-2.jpg

Xbox Game Pass: Vše, co potřebujete vědět

Nebaví vás kupování fyzických kopií her a pořízení těch digitálních je příliš zavazující? Hrajete na Xboxu i PC a své oblíbené hry byste si chtěli zahrát třeba i na cestách na mobilním telefonu? Pak je přesně pro vás určeno předplatné Xbox Game Pass nabízející za jeden měsíční poplatek více než stovku her, které můžete bez omezení hrát na PC, konzolích Xbox nebo streamovat do přenosných zařízení s operačním systémem Android/iOS. V článku zjistíte co přesně Xbox Game Pass je, jak funguje, kolik služba stojí, jak si ji předplatit a také vám doporučíme ty nejlepší hry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-game-awards-2021-keyart-nahled.jpg

The Game Awards 2021 – Vítěze prestižních herních ocenění poznáme 10. prosince

Další ročník ceremonie The Game Awards 2021, za kterou stojí kapacita herní novinařiny Geoff Keighley, se pomalu, ale jistě blíží. I letos budeme během této prestižní ankety svědky ocenění nejlepších herních titulů na základě hlasů odborné poroty i samotných hráčů. The Game Awards je očekávanou událostí i díky řadě světových premiér oznamujících zbrusu nové herní lahůdky nebo nabízející hlubší pohled na ty již oznámené. V našem článku naleznete informace nejen o nominacích v jednotlivých kategoriích, ale také způsobu, jak The Game Awards 2021 sledovat.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/efootball-special-cover-nahled.jpg

eFootball: datum vydání, gameplay, multiplayer a další info

Na digitálních fotbalových hřištích se již několik let střetávají dvě velké značky – FIFA od EA Sports a Pro Evolution Soccer (PES) od Konami. Rok 2020 přinesl výjimku, protože společnost Konami si dala pauzu, aby doladila svou kopanou a přinesla ji v novém kabátě. Svou novinku eFootball (v podstatě PES 2022) nyní ukazuje v novém světle s cross-platform hraním a free-to-play přístupem. Co vše o titulu eFootball víme, se dozvíte v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/efootball-dojmy-recenze-2022-cover-nahled.jpg

eFootball (DOJMY Z HRANÍ) – Tortura dostala nové synonymum

Společnost Konami uznala, že se svým pojetím kopané nemá v současném světě šanci konkurovat sérii FIFA od svého soupeře EA Sports. Proto se rozhodla přepracovat celý systém značky Pro Evolution Soccer, přejmenovat ji na eFootball a dát ji svým fanouškům „zdarma“ (s mikrotransakcemi). Z nadpisu je vám asi jasné, že restart moc nevyšel. V našich dojmech z hraní se dozvíte, proč nové pojetí značky PES momentálně vede až do horoucích sportovních pekel.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/svoboda-1945-liberation-vse-co-vime-all-we-know-cover-za-text-nahled.jpg

Svoboda 1945: Liberation: Vše, co víme (SPECIÁL)

Poválečné období našich dějin je protkáno nejen nadějí z konce okupace, ale také stínem z tzv. divokého odsunu a nástupu komunistické moci. Právě druhé polovině čtyřicátých let se věnuje projekt Svoboda 1945: Liberation od tvůrců z Charles Games, kteří navazují na svou úspěšnou a cenami ověnčenou adventuru Attentat 1942. Na dalších řádcích se dozvíte, co vše o této historické hře víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-witcher-monster-slayer-mobilni-hra-nahled.jpg

The Witcher: Monster Slayer: datum vydání, platformy, mikrotransakce a další info

Slavný Geralt z Rivie už kromě knižního světa opanoval také ten herní a seriálový a v létě 2021 se ze stolních PC a konzolí přesunul lovit monstra také na mobilní telefony a tablety. The Witcher: Monster Slayer se inspiruje mobilním hitem Pokémon Go, hru přitom vyvíjí dceřiná společnost věhlasných vývojářů z CD Projekt RED, fanoušci Zaklínače se tak nemusí bát o pošlapání odkazu jejich milované série, která v rámci location-based žánru ožívá i na mobilních platformách. Vše, co potřebujete o The Witcher: Monster Slayer vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-witcher-monster-slayer-recenze-artwork-nahled.jpg

The Witcher: Monster Slayer (RECENZE) – Jsi připraven na skutečnou výpravu, Zaklínači?

Ani po letech oblíbenost mobilního hitu Pokémon Go neutichá, a přestože loňský klon Harry Potter: Wizards Unite tolik povyku nevyvolal, letos na naše telefony zaútočil další velký kalibr location-based žánru. Pokémony a magické artefakty střídá prostředí Zaklínače, který stejně jako dvě zmíněné hry využívá mapových podkladů společnosti Google a rozšířené reality s cílem udělat z nás drsného vědmáka a zároveň odlehčit náš měšec. My jsme s mobilem v ruce nachodili desítky kilometrů a jak to dopadlo, zjistíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/svoboda1945-recenze-cover-nahled.jpg

Svoboda 1945: Liberation (Mini RECENZE) – Cesta do českého svědomí

Počítačových her s historickými náměty vychází každoročně nepočítaně. Zpravidla ovšem dějinné události poskytují jen kulisu pro zasazení příběhu hry samotné a málokdy dostanou širší prostor. Občas se ovšem vyloupnou výjimky, u nichž je historie na prvním místě. Mezi ně zcela jistě patří projekty českého studia Charles Games, jež stojí za oceňovaným titulem Attentat 1942, na který nyní navazují s dnes recenzovanou hrou Svoboda 1945: Liberation.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-game-awards-2020-nahled-poster.jpg

The Game Awards 2020 ovládlo The Last of Us Part 2

Akce The Game Awards 2020 již zná své vítěze. Tradiční slavnostní závěr herní sezóny, který se letos uskutečnil online, přinesl také slušnou várku nových her a oznámení. Záznam z téměř tříhodinového streamu najdete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-pathless-recenze-cover-nahled.jpg

The Pathless (RECENZE) – Za záchranou světa s orlem, lukem a šípy

Autorský tým z Giant Squid stojící za hrou ABZÛ přichází pod hlavičkou vydavatele Annapurna Interactive s novou akční adventurou The Pathless. Na tajuplný ostrov připlouvá mladá lučištnice, světem se totiž šíří temnota hrozící pohltit vše kolem a přichází právě odsud. Jak se nám mladší bratr ABZÛ nebo třeba výjimečného Journey (kterým se hra bezesporu silně inspirovala) líbí, si můžete přečíst v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hearthstone-scholomance-academy-recenze-nahled1.jpg

Hearthstone: Scholomance Academy (Mini RECENZE) – Expanze kypící magií

Vydání  Legends of Runeterra oblíbenému Hearthstone od Blizzardu moc neprospělo. Nelze však říci, že by tento gigant vyloženě hodil flintu do žita, čehož je důkazem aktuálně vypuštěný datadisk Hearthstone: Scholomance Academy, který obdobně jako předchozí expanze přináší nejednu inovaci. Co přesně od něj můžete očekávat a kdo je jeho tváří, si máte možnost přečíst v naší dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/creaks-recenze-nahled1.jpg

Creaks (Mini RECENZE) – Oku lahodící puzzle plošinovka

Tvůrci z českého studia Amanita Design jsou již léta proslulí perfektním audiovizuálem a humorem svých her, které doposud uplatňovali v point and click adventurách. V případě Creaks se ale jedná o odklon od osvědčeného receptu na úspěch a sázku na klasickou puzzle plošinovku. Více si můžete přečíst v této mini recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gwent-master-mirror-nahled.jpg

Nejnovější expanze Master Mirror přinese do Gwentu tajemného Gauntera O'Dimma (OZNÁMENÍ)

Karetní hry dlouhodobě patří mezi žánr, kterého je na herním trhu požehnané množství, což jeho slabší zástupce vyloženě odsuzuje k záhubě. Gwent se delší dobu podobně jako řada jiných potácel nad propastí, nakonec se však na scéně objevil seriál Zaklínač spolu s mobilní verzí Gwentu, která komplet dočasně zachránila. Aby vývojáři udrželi svou hru na výsluní, vydávají nyní expanzi Master Mirror. Jakým způsobem vlastně nové DLC Gwent ovlivní, vám řekneme v tomto oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-geforce-now-platformy-nahled.jpg

Nvidia GeForce Now je v ostrém provozu a nabízí streamování her zdarma (AKTUALITA)

Zatímco v posledních měsících se herní a technologické weby zaměřují na streamovací služby Microsoft xCloud a Google Stadia, na pionýry streamování se zapomíná. V pozadí zůstává nejen PlayStation Now ale také Nvidia GeForce Now (zde si můžete službu vyzkoušet). Právě poslední zmíněná streamovací služba je mezi námi již několik let, až nyní se však dostala do ostrého provozu (ten byl původně slibován už v roce 2015). Rozdílů oproti konkurenci je hned několik, začněme ale u ceny. GeForce Now nabízí dvě varianty, přičemž ta základní je zcela zdarma, zatímco placená, aktuálně za 139 Kč měsíčně, vás upřednostní a nabídne lepší kvalitu zobrazení. Zásadní limitací verze zdarma je to, že lze hrát v kuse pouze hodinu. Poté však lze opět hru zapnout.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dota-underlords-heroes-nahled.jpg

Dota Underlords opustí early access na Steamu koncem února (AKTUALITA)

Free-to-play auto battler (nebo auto chess) Dota Underlords byla poprvé odhalená už v květnu minulého roku a šlo v podstatě odpověď na mód Auto Chess od čínských Drodo Studio (ti nakonec vydali také stand-alone verzi bez Dota vizuálu na mobilní zařízení a také jako Epic Games exkluzivitu). Pokus studia Valve, tedy Dota Underlords, si po vstupu do předběžného přístupu stáhlo něco přes 1,5 miliónů uživatelů.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/plague-inc-svet-nahled.jpg

Plague Inc. osm let od vydání trhá rekordy v prodejích díky aktuální situaci v Číně (AKTUALITA)

V roce 2012 vypuštěná RTS simulace Plague Inc. si vedla už v době svého vydání relativně dobře. Díky konceptu, v němž hráč mohl převzít kontrolu nad pomalu se vyvíjejícím virem, se z ní stala prakticky jedna z nejvýraznějších strategii roku s obstojnou komunitou. Po letech však toto dílo opět získává na oblibě, nikoliv však díky kvalitnímu seriálu jako například v případě herní série Zaklínač, nýbrž kvůli v Číně se šířícímu koronaviru. Trhem, na němž zažívá comeback, je překvapivě ten čínský. Lidé v zasažených oblastech totiž dle tweetu uživatele Zheping Huang touží po úniku z reality za pomoci černého humoru, díky čemuž se z Plague Inc. stala nejprodávanější hra v Číně.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/legends-of-runeterra-ash-nahled.jpg

Odstartovala otevřená beta Legends of Runeterra (AKTUALITA)

Riot Games proslavené primárně hrou League of Legends, v průběhu roku 2019 představilo rovnou několik odlišně laděných herních projektů, mezi nimiž nescházel ani jejich vlastní karetní titul, Legends of Runeterra, který aktuálně vstupuje do otevřené bety. Zúčastnit se jí můžete tak, že se zaregistrujete na oficiálních stránkách, a následně bezplatně stáhnete hru do počítače. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hearthstone-galakronds-awakening-nahled.jpg

Solo kampaň Galakrond’s Awakening pro Hearshstone je live (AKTUALITA)

První velký obsah pro Hearthstone v roce 2020 právě dorazil spolu s novými kartami a odměnami. První kapitola eventu Galakrond’s Awakening byla spuštěna 21. ledna a přináší do blizzardí karetní hry unikátní odměny, které se mají obměňovat každý týden s tím, jak se budou otevírat další kapitoly zmíněného eventu.

Přečíst více »
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi