Valentýnské TOPky AlzaPlus+

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/hogwarts-legacy-cover-nahled.jpg

Hogwarts Legacy (DOJMY Z HRANÍ) – Kouzelný svět po 25 hodinách hraní

Několikrát odložené a fanoušky Harryho Pottera vymodlené akční RPG Hogwarts Legacy dorazilo do naší redakce. Vzhledem ke komplexnosti hry si ale na naši recenzi budete muset počkat, přinášíme vám tak alespoň naše rozsáhlé dojmy po zhruba 25 hodinách hraní. Jak se nám zatím v Bradavicích líbí, se dozvíte v článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sherlock-holmes-the-awakened-key-art-nahled.jpg

Sherlock Holmes The Awakened remake (INFO) – datum vydání, demo, hw požadavky atd.

Ukrajinské studio Frogwares kvůli válce muselo pozastavit práce na své poslední velké hře, pustilo se tak alespoň do dlouho plánované předělávky Sherlock Holmes The Awakened z roku 2007, kterou prý vývojáři zvládnou i za současných těžkých podmínek. Změn ale plánují hodně, přepracování se dočká grafika, hratelnost i příběh. Vše, co o remaku Sherlock Holmes The Awakened potřebujete vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hogwarts-legacy-nove-hry-thumb-main.jpg

Nové hry: únor 2023 – Hogwarts Legacy, Company of Heroes 3, The Settlers a další

Novoročně ospalý leden je za námi a herní vývojáři a vydavatelé už zase začínají pěkně šlapat na plyn. V únoru se totiž můžeme těšit na několikrát odložené RPG ze světa Harryho Pottera Hogwarts Legacy, reboot legendární budovatelské strategie The Settlers nebo pokračování hororového survivalu Sons of the Forest. To je ale pouhý zlomek titulů vycházejících v únoru 2023, pojďme se tedy podívat, co dalšího by v následujících 30 dnech nemělo uniknout vaší pozornosti. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/railway-empire-2-logo.jpg

Railway Empire 2 (INFO) – datum vydání, platformy, multiplayer

Už od dob, kdy vyšel legendární Transport Tycoon, bylo jasné, že vlakové strategie jsou mezi hráči velice populární. Úspěšný zástupce tohoto žánru Railway Empire se tak k radosti mnohých dočká pokračování. Opět se v líbivém vizuálu podíváme na počátek 19. století, tedy do doby průmyslové revoluce, a staneme se se svou železniční společností jejím hnacím motorem. Vše, co momentálně o Railway Empire 2 víme, se dočtete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-lord-of-the-rings-gollum-logo.jpg

The Lord of the Rings: Gollum (INFO) – gameplay trailer, datum vydání atd.

Příběh Gluma, známého jak z knih J. R. R Tolkiena, tak následného filmového zpracování, je až notoricky známý. Při bližším pohledu ale zjistíte, že mnohá místa a události jsou zahalena temnotou nebo přímo schází. Toho se rozhodli využít vývojáři studia Daedalic Entertainment a zpracovat svou verzi úpadku jednoho „pra-půlčíka“ jménem Sméagol až do propastných hlubin kreatury známé jako Glum. Co o hře prozatím víme, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/disney-dreamlight-valley-key-art-nahled.jpg

Disney Dreamlight Valley (INFO): Novinky

Království animovaných postaviček Disney otevřelo své brány ve free-to-play adventuře Disney Dreamlight Valley, kde se po boku známých charakterů hráči snaží znovu přivést k životu magické království. Kouzelný svět Disney Dreamlight Valley je aktuálně ve fázi předběžného přístupu a v našem článku o této hře najdete veškeré důležité informace. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/minecraft-legends-info-cover-nahled.jpg

Minecraft Legends (INFO) – datum vydání, čeština, multiplayer atd.

Jestli je na herní scéně hra, která se stala kultem, přestože to od ní na startu čekal málokdo, je to rozhodně Minecraft. I řadu let od vydání je to stále výrazné dílo, k němuž vznikají dodatečné projekty napojené na známou značku. Nač se zaměří Minecraft Legends, kdy dorazí a mnohem více se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/crisis-core-final-fantasy-vii-reunion-cover-nahled.jpg

Crisis Core – Final Fantasy VII – Reunion (RECENZE) – Předělávka bez srdce

Remaster PSP prequelu k oblíbenému JRPG Final Fantasy VII je tady. Prošel remaster Crisis Core - Final Fantasy VII - Reunion nějakými zásadnějšími změnami? Dotkl se nedávný remake Final Fantasy VII tohoto díla? Odpovědi naleznete v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/monster-hunter-rise-cover-nahled.jpg

Monster Hunter Rise (RECENZE) – Útok monster na nové platformy

Monster Hunter Rise už sice oficiálně vyšlo v roce 2021, doposud si ale toto výborné akční RPG mohli užít pouze majitelé Nintenda Switch a PC. Obří monstra připomínající dinosaury ovšem 20. Ledna 2023 vtrhla i na konzole Playstation, Xbox a Game Pass. Jak se na těchto platformách Monster Hunteru dařilo, se dozvíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-info-chapter-4-season-1-nahled.jpg

Fortnite Battle Royale (INFO): Novinky

Multiplayerový počin Fortnite od společnosti Epic Games se už několik let řadí mezi nejhranější tituly světa, zejména díky neskutečně populárnímu battle royale režimu. Hra se ale díky pravidelným updatům neustále vyvíjí, mění a přidává nový obsah, pokud tedy lačníte po informacích o aktuální první sezóně čtvrté kapitoly, nebo snad přemýšlíte o tom, že byste si hru vyzkoušeli na vlastní kůži, v našem speciálu se o Fortnite dozvíte vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fire-emblem-engage-key-art-nahled.jpg

Fire Emblem Engage (RECENZE – Souhrn)

Série Fire Emblem ještě před deseti lety nebyla příliš oblíbená a spekulovalo se dokonce o jejím ukončení. Dnes jde však o jednu z největších sérií Nintenda s 20 vydanými tituly a hitem Fire Emblem: Three Houses z roku 2019. V roce 2023 vyjde nejnovější pokračování obohacující klasickou hratelnost tahového RPG o nový příběh a neznámého hlavního hrdinu, kterému ale přijdou na pomoc oblíbené postavy předchozích dílů. Vše, co o Fire Emblem Engage potřebujete vědět, najdete v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-midnight-suns-thumbnail.jpg

Marvel's Midnight Suns (INFO): Novinky

Marvel pokračuje v dobývání nejen filmového světa, ale také toho herního. Po Marvel's Avengers je tu další týmovka. Marvel's Midnight Suns od autorů série XCOM ale hraje daleko více na taktičtější notu, jde totiž o tahové akční RPG soustřeďující se na jednotlivé hrdiny a jejich vzájemné vztahy. Silné osobnosti se totiž musí semknout, aby porazily Matku démonů Lilith a samotného pána zla Chthona. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/monster-hunter-rise-special-key-art-nahled.jpg

Monster Hunter Rise (INFO): Novinky

Série Monster Hunter od studia Capcom možná v našich luzích a hájích nepatří mezi ty úplně nejhranější, v posledních letech ale její oblíbenost u tuzemských hráčů utěšeně roste. Tento růst ještě podpořil aktuálně poslední vydaný díl, který opět potvrdil kvality celé série. V našem článku se o akčním RPG Monster Hunter Rise a jeho expanzi Sunbreak dozvíte vše potřebné.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/plague-tale-req-recenze_1.jpg

Nové hry – rok 2022

Závěr roku 2022 už klepe na dveře a s ním i poslední letošní vydání našich Nových her. Pokud hledáte inspiraci na hraní o vánočních svátcích nebo si prostě jen chcete udržet přehled o tom, co nového vychází v prosinci, jste tu správně a nudit se rozhodně nebudete. Šílená střílečka od autora Ricka a Mortyho, další pokus o návrat série Need for Speed či třetí Zaklínač v next-genovém hávu a pochopitelně klenot prosincové herní nadílky horor The Callisto Protocol. Jak sami vidíte, není toho málo, tak se na to pojďme společně podívat Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hellboy-web-of-wyrd-logo-nahled.jpg

Hellboy: Web of Wyrd (INFO) – platformy, příběh, gameplay atd.

Démon Hellboy patří mezi kultovní komiksové postavy, které by svou podstatou přímo vybízely k videohernímu zpracování, na obrazovkách našich herních strojů jsme ale tohoto bijce s upilovanými rohy a kamennou rukou mohli vidět jen párkrát. To se ale naštěstí rychle změní, studio Upstream Arcade totiž oznámilo, že pracují na nové roguelite akční adventuře Hellboy: Web of Wyrd, o které v našem článku najdete vše podstatné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-rpg-hry-top-25-nahled.jpg

Nejlepší RPG na PC, PS, Xbox a Switch: TOP 30

Chcete si zahrát RPG ze staré školy? Nebo máte raději modernější a akčnější pojetí tohoto žánru? V tomto seznamu najdete obě varianty a možná i nějakou perlu, o kterou jste doposud nezavadili.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-settlers-new-alies-cover-nahled.jpg

The Settlers: New Allies (INFO) – datum vydání, gameplay atd.

Slavná strategická série The Settlers se po letech snaží vrátit na scénu. Reboot série se však nepotýká s optimálním vývojem a po řadě odkladů, když to už vypadalo, že The Settlers skutečně v březnu 2022 vyjde, došlo po kritice fanoušků z uzavřené bety k opětovnému odkladu na neurčito. Vývojáři se nyní opět hlásí o slovo s tím, že výtky fanoušků zapracovali podle jejich přání. Co tedy titul pod novým názvem The Settlers: New Allies nabízí, vám povíme v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-strategie-cover-nahled.jpg

Nejlepší strategie na PC, PS, Xbox a Switch: TOP 25

Hledáte strategii a nevíte, zda by vám tematicky sedla? V tomto pravidelně aktualizovaném článku pro vás máme 20 tipů na osvědčené strategie, které vám mohou pomoci nalézt si svého oblíbence.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/overwatch-2-logo.jpg

Overwatch 2 (INFO): Novinky

Multiplayerová online střílečka Overwatch od studia Blizzard na herní scéně působila od roku 2016, pokrok se ale nedá zastavit, a tak byla 6 let od svého původního vydání plně nahrazena druhým dílem. Jak moc se Overwatch 2 od svého předchůdce liší a jaké změny hratelnosti přineslo, to vše se dozvíte v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/deep-rock-galactic-nej-co-op-cover-nahled.jpg

Kooperativní hry pro dva a více hráčů na PC, PS, Xbox a Switch: TOP 30

V tomto pravidelně aktualizovaném článku najdete výběr 30 her nejrůznějších žánrů, které mají vedle vysoké kvality společné jedno – představují ideální volbu, pokud už vás nudí hraní solo a chcete se pobavit s přáteli.

Přečíst více »
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací