Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou aktuálně otevřeny od pondělí do soboty pouze pro výdej zboží.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 347 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Křišťálová lupa Ochranné pomůcky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/hades-recenze-thumbnail.jpg

Hades (Mini RECENZE) – Návykové utrpení v podsvětí

Antické báje a pověsti nabízí nepřeberné množství motivů, jež lze zapracovat do různých typů počítačových her. Své o tom vědí tvůrci ze studia Supergiant Games, kteří nás v rogue-like rubačce Hades vezmou do řeckého podsvětí. Autoři se ovšem nebáli klasický kánon modernizovat a představit notoricky známé postavy moderním pohledem. Necháte se zlákat do hlubin Tartaru, z nichž se budete snažit prchnout jako syn vládce podsvětí Zagreus?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/remothered-broken-porcelan-recenze-thumbnail.jpg

Remothered: Broken Porcelain (Mini RECENZE) – Ashmann Inn vás vyděsí i jinak než atmosférou

Indie studio Stormind Games přišlo tento měsíc s očekávaným pokračováním zamýšlené trilogie Remothered. Její v pořadí druhý díl Remothered: Broken Porcelain tedy navazuje na předchozí díl a zve do hotelu Ashmann Inn, který skrývá nejedno nečekané odhalení. Jak se hra povedla, si můžete přečíst v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/torchlight-3-recenze-key-art-nahled.jpg

Torchlight 3 (RECENZE) – Lucerna se vrací, ale svítí slabě

Rozpustilá akční RPG série Torchlight se po dlouhé pauze dočkává v pořadí již třetího dílu, jehož vývoj si na starost vzalo studio Echtra Games. Podle tvůrců se můžeme těšit na již standardně odlehčený příběh, návykovou hratelnost, netradiční postavy a spoustu lootu, dokáže ale Torchlight 3 něčím překvapit? To se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/imortals-fenyx-rising-vse-co-vime-kyklop-cover-nahled.jpg

Immortals Fenyx Rising: Vše, co víme (SPECIÁL)

Francouzská společnost Ubisoft se rozhodla využít zkušeností své québecké pobočky získaných během tvorby Assassin's Creed Odyssey, a proto dala zelenou projektu jménem Immortals Fenyx Rising založeném na řecké mytologii. Akčně adventurní titul, který se původně nazýval Gods & Monsters, sází na pestrobarevnou prezentaci a fantasy prostředí podle antických bájí.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-withcer-3-wild-hunt-tipy-cover-2-nahled.jpg

Zaklínač 3: Divoký hon (TIPY/NÁVOD): Tipy a triky pro začínající a pokročilé zaklínače

Zaklínač 3: Divoký hon (v originále The Witcher 3: Wild Hunt) v poslední době prodělal, hlavně díky seriálu z dílny Netflixu, téměř až biblické vzkříšení. Ke hře se vrací spousta veteránů, ale rovněž se do něj pouštějí nováčci, kteří doposud s tituly od polského CD Projektu neměli tu čest a začínají hned třetím dílem. Nicméně protože je Zaklínač 3 už 5 let stará hra, návod pouze pro úplné začátečníky by nedával moc smysl. Proto jsme se rozhodli sesumírovat deset nejužitečnějších rad, které vám zvládnout zaklínačské řemeslo co nejrychleji.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fifa-21-recenze-cover-nahled.jpg

FIFA 21 (RECENZE) – Na rozdíly s detektivní lupou

Podzim znamená start nových sezón profesionálních soutěží pro většinu kolektivních sportů, v čele s nejoblíbenější hrou světa fotbalem. S tím se také váže vydávání jejich digitálních verzí, které s oblibou paří fanoušci pasivního pohybu, což již několik let dokazují prodeje série FIFA. Letošní ročník s číslovkou 21 v názvu na sebe nechal čekat o měsíc déle, ale nyní už je na pultech obchodů. Vyplatí se do FIFA 21 investovat?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/need-for-speed-hot-pursuit-remastered-policie-nahled.jpg

Need for Speed Hot Pursuit Remastered vyjde v listopadu s lepší grafikou i novým obsahem (OZNÁMENÍ)

Studio Criterion Games ve spolupráci se Stellar Entertainment oznámilo remaster Need for Speed: Hot Pursuit z roku 2010, jednoho z nejoblíbenějších dílů série, které se v posledních letech od hráčů ani novinářů moc chvály nedostává. Remaster vyjde už 6. listopadu na PC a současnou generaci konzolí (na Switch o týden později) a kromě vylepšeného vizuálu přinese také asynchronní multiplayer. Více v dnešním oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/port-royale-4-cover-nahled_1.jpg

Port Royale 4 (RECENZE) – Řádně oprýskaná galeona

Pustit se do vývoje dalšího dílu známé značky je značně nebezpečný podnik obnášející řadu rizik. Na jednu stranu sice můžete těžit z toho, že vaše IP už někdo zná. Když však něco pokazíte nebo nesplníte očekávání fanoušků, znamená to nejen váš konec, ale také citelné poškození renomé série, jíž jste se ujmuli. Autorům Port Royale 4 bylo jasné, že se pouští na tenký led a tak vsadili na inovace. Zda to byl dobrý nápad, zjistíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove-hry-rijen-2020-nahled.jpg

Nové hry: říjen 2020 – WoW: Shadowlands, Watch Dogs: Legion či Baldur's Gate 3 (snad)

Ještě než v listopadu zmáčkneme tlačítko Power na svých nových konzolích či spíše než zamáčkneme slzu, jelikož se svých next-gen krabiček povrchního štěstí dočkáme až začátkem příštího roku (doufejme), je třeba se náležitě rozloučit s herní generací současnou. A jak jinak takovou rozlučku strávit, nežli ve společnosti jedné či vícera (proti gustu…) her, které by, alespoň teoreticky, měly ukázat to nejlepší, čeho jsou tituly, určené primárně stále ještě pro PS4 a Xbox One, schopny. Podívejte se na náš výběr nových her vycházejících v říjnu 2020.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vaporum-lockdown-klic-nahled.jpg

Vaporum: Lockdown (Mini RECENZE) – Trable v hlubinách

Zatímco k nám každoročně dorazí minimálně desítka různě kvalitních akčních adventur, jiné žánry na tom už tak slavně nejsou, protože je nelze považovat za tituly s jistým úspěchem. Když před několika lety slovenští vývojáři z Fatbot Games přišli se staromilským RPG Vaporum (2017), jen málokdo věřil v jeho úspěch. Nakonec se mu však povedlo prorazit, díky čemuž mohl odstartovat vývoj prequelu Vaporum: Lockdown, o němž vám povíme více v dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellbreak-recenze-cover-nahled.jpg

Spellbreak (Mini RECENZE) – Magický battle royale s pořádnou dávkou strategie

Studio Proletariat nedávno pro konzole a PC vypustilo free-to-play battle royale, které vyměnilo útočné pušky za magické rukavice. Princip „výsadku“ je podobný, jako v každé druhé hře tohoto žánru a systém lootu vám přejde do krve rovněž velmi rychle. Takže Spellbreak je jen další battle royale v řadě? Ne tak docela. Několik herních mechanik stojí za to a žánr v tomto ohledu dostává nový nádech. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nba-2k21-recenze-cover-nahled.jpg

NBA 2K21 (RECENZE) – Přešlapování na místě

Podzim je tady a s ním i obvyklá nálož sportovních her. V nich si tradičně drží náskok studia pod hlavičkou EA, ale zdatně mu šlape na paty vydavatelství 2K, které minulý měsíc přineslo golfovou simulaci PGA Tour 2K21 a nyní se hlásí s dalším ročníkem basketbalu NBA 2K21. Jestli se tvůrcům z Visual Concepts podařilo rozloučit s aktuální generací konzolí s grácií a zda přinesli převratné změny, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/WRC-9-recenze-cover-nahled.jpg

WRC 9 (RECENZE) – Vynikající rally závody s minimem novinek

Závodní série WRC patří mezi sportovní tituly vydávané téměř každý rok, není však tolik na očích jako například fotbalová FIFA. Realistická bahnitá rally zkrátka tolik netáhne, a i v rámci závodního světa spousta hráčů sáhne raději po arkádovějším DiRTu od Codemasters. Je tak ironické, že právě toto britské studio si od roku 2023 vyjednalo práva na značku WRC. Kylotonn Games, kteří na sérii WRC pracují od roku 2015, tak mají poslední 3 pokusy s touto sérií zazářit. Jak se jim WRC 9 povedlo, zjistíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hyrule-warriors-age-of-calamity-nahled.jpg

Rubačka Hyrule Warriors: Age of Calamity bude prequelem poslední Zeldy (OZNÁMENÍ)

Společnost Nintendo včera poměrně nečekaně oznámila novou Nintendo Switch exkluzivitu z univerza Legend of Zelda. Nejedná se ovšem o přímé pokračování, nýbrž o nejnovější díl spin-off série hack & slash Hyrule Warriors, které by mělo dějově předcházet právě poslední Zeldě (Breath of the Wild). Na co všechno se v Hyrule Warriors: Age of Calamity můžeme těšit, se dozvíte v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/windbound-cover-nahled.jpg

Windbound (Mini RECENZE) – Dobrodružná plavba mezi ostrovy

O tom, že je survival žánr stále v kurzu svědčí množství vydávaných titulů s touto tématikou. Po nedávném liliputánském výletu na zahrádku v Grounded od Obsidian Entertainment přichází se svou troškou do mlýna i indie 5 Lives Studios, kteří nám nabídnou pouť po magií prodchnutých zakázaných ostrovech. Jak se nám jejich dobrodružství Windbound líbí, si můžete přečíst v této mini recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pga-tour-2k21-recenze-cover-nahled.jpg

PGA Tour 2K21 (RECENZE) – Návrat na green

Golf patří ke sportům, které si může užít téměř každý. Vezmete do ruky hůl a pokoušíte se odpálit míček daným směrem. Jednoduchá, uklidňující a zároveň vysoce motivující aktivita se dostává čím dál více do hledáčku širší populace, takže si zaslouží také svou digitální podobu. Počítačoví hráči dříve mohli okusit sérii Tiger Woods PGA Tour od EA či The Golf Club od HB Studios, které se nyní postaralo o vytvoření PGA Tour 2K21 pod křídly společnosti 2K. Prospěla studiu změna?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-last-campfire-cover-nahled_1.jpg

The Last Campfire (Mini RECENZE) – Emocionální puzzle adventura o hledání naděje

Autoři z Hello Games, známí především díky svému survivalu No Man's Sky, nás tentokrát vzali do úplně odlišného světa a vytvořili krásnou a zapamatovatelnou puzzle adventuru, která přináší hořkosladký příběh o osamění a hledání naděje. Jak moc se nám hra The Last Campfire líbila, si můžete přečíst v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spiritfarer-recenze-nahled1.jpg

Spiritfarer (Mini RECENZE) – Pohodička po smrti

Existencionální otázka „Co bude po smrti?“ mnohým lidem nedá spát. Odpověď si musí najít každý sám na základě vlastní víry a kulturního zázemí. Svou verzi zásvětní říše nabízí také tvůrci z Thunder Lotus Games, kteří se ve své nejnovější hře inspirovali v řecké mytologii. Hlavní hrdinka Stella se totiž stala nástupcem Chárona, převozníka duší, jež je třeba doprovodit na jejich konec cesty. V naší recenzi se dozvíte, jak se netradiční adventura Spiritfarer hraje.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/peaky-blinders-mastermind-parta-nahled.jpg

Peaky Blinders: Mastermind (Mini RECENZE) – Desperados z Birminghamu?

Akční strategie jsou u nás obdobně jako tradiční RTS hodně oblíbené, díky čemuž se v našich luzích a hájích daří sériím Commandos a Desperados lépe než v jiných státech. Po vydání Desperados III se možná kvůli této skutečnosti stal dalším očekávaným titulem dosti podobně laděný projekt Peaky Blinders: Mastermind, jenž je adaptací stejnojmenného britského seriálu. Zda ve finále dělá čest své značce, vám povíme v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/subnautica-switch-port-nahled.jpg

Subnautica a Torchlight III dorazí na Nintendo Switch plus další oznámené hry (NOVINKA)

Poslední prezentace japonského gigantu proběhla v úterý 18. srpna a ukázala hromadu nových her, které vycházejí na konzoli Nintendo Switch a některé jsou dostupné už dnes. Stream se sice zaměřil převážně na indie kousky, ale dočkali jsme se také několika ohlášení, které bychom s klidem označili za „velké“. Majitelé přenosných konzolí se například mohou těšit na povedenou podmořskou zábavu jménem Subnautica či se pokusí utéci z pekel coby princ Hades.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB7
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi