Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vánoční přípravy Dárky na poslední chvíli

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/microsoft-flight-simulator-2020-cover-nahled.jpg

Microsoft Flight Simulator (2020): GOTY edice, World Updaty, DLC Top Gun a další info

Nebeské výšiny máme od 18. srpna 2020 opět nadosah ze svých hráčských doupat. Francouzské studio Asobo se totiž postaralo o znovuzrození legendární série Microsoft Flight Simulator, která vstala jako bájný fénix z popela a ukázala krásy naší zeměkoule z kokpitu různorodých letadel. V následujícím článku se dozvíte vše, co by vás o tomto virtuálním plachtění mezi oblaky mohlo zajímat.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps-vr-2-vse-co-vime-key-art-nahled.jpg

PS VR 2: technické specifikace, ovladače, hry a další info

Sony začátkem roku 2021 konečně oficiálně oznámila nástupce populárního headsetu PlayStation VR. Jeho vývoj je však v začátcích, a tak i prozatímní název PS VR 2 nakonec nová helma pro virtuální realitu s největší pravděpodobností neponese. Vše, co o PS VR 2 zatím víme, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/htc-vive-focus-3-nahled.jpg

HTC Vive Focus 3 Business Edition (PREVIEW): VR brýle pro profesionální použití

Brýle pro virtuální realitu plní nejen funkci gadgetu pro zábavu, ale mohou také napomoci v práci. S novými HTC Vive Focus 3 Business Edition své virtuální kolegy a jejich prezentace uvidíte ještě detailněji.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove-hry-cyberpunk-2077-thumbnail.jpg

Nové hry – rok 2020

Poslední letošní díl našeho pravidelného speciálu je tady. Listopadové Nové hry měly dvě hlavní hvězdy, next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Tento měsíc má však, při vší úctě k ubisoftímu Fexynovi, jediného společného jmenovatele. Tak schválně, jestli uhodnete, o kterou hru se jedná (a schválně, jestli ji nestihnou naši severní slovanští sousedé ještě jednou odložit)...

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pavlov-vr-key-art-main-nahled.jpg

Multiplayerová střílečka Pavlov VR je další potvrzenou hrou pro PS VR 2 (NOVINKA)

Po oficiálním oznámení prací na následníkovi PS VR první generace a představení nových VR ovladačů víme o jedné z prvních potvrzených her, které na VR headset s pracovním názvem PS VR 2 dorazí. Bude jí střílečka Pavlov.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-game-awards-2020-nahled-poster.jpg

The Game Awards 2020 ovládlo The Last of Us Part 2

Akce The Game Awards 2020 již zná své vítěze. Tradiční slavnostní závěr herní sezóny, který se letos uskutečnil online, přinesl také slušnou várku nových her a oznámení. Záznam z téměř tříhodinového streamu najdete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove-hry-prosinec-2019-cz-nahled_1.jpg

Nové hry – rok 2019

Konec roku 2019 se pomalu blíží, nicméně ještě předtím, než spolykáme veškeré kapří kosti a závěrem bombastické silvestrovské noci ze zmrzlé země sebereme poslední utržený, nikoli však rybí prstík, je třeba si představit prosincové herní menu. V našem pravidelném seriálu velmi inovativně pojmenovaném Nové hry vám jako obvykle ukážeme, které herní tituly se budou v následujících dnech a týdnech prát o pozornost vaši i té vaší drahé polovičky – tedy peněženky. Pojďme na to!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/iron-man-vr-recenze-nahled1.jpg

Marvel’s Iron Man VR (RECENZE) – Železným mužem snadno a rychle

PlayStation 4 se již připravuje na odchod do konzolového důchodu, úsvit svého života však zpestřuje hráčům tituly jako je The Last of Us Part II, Ghost of Tshusima či pro fanoušky virtuální reality právě vycházejícím Marvel‘s Iron Man VR. Studio Camouflaj od začátku vystupovalo velmi ambiciózně a slibovalo plnohodnotnou hru, která nám dovolí stát se Iron Manem, tedy splnit si sen nejednoho fanouška komiksů. Jestli hra zazářila jako repulsory Iron Mana či naopak pohořela jako jejich cíl, zjistíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-vr-cerven-2020-nahled.jpg

Hry na VR – Top 20 nejlepší titulů pro virtuální realitu

Virtuální realita dokáže rozdělit hráčskou obec podobně jako spor o nejlepší konzoli. Někdo na VR brýle nedá dopustit, jiný je nenávidí a řadě hráčů jsou prozatím lhostejné, přestože se v současnosti stále více vývojářů rozhoduje vytvořit svůj vlastní virtuální projekt. Mezi desítkami více či méně kvalitních titulů jsme se pokusili najít nejlepší zástupce 3D zábavy, které by vás neměly minout.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/star-wars-squadrons-cover-nahled.jpg

Vesmírný simulátor Star Wars: Squadrons ukázal první trailer, nabídne multiplayer i story mód (OZNÁMENÍ)

Tak dlouho se létá s X-Wingem vesmírem, až Hvězda smrti vybuchne... O nové hře z univerza Star Wars jsme slýchali už nějakou dobu, nejprve neplánovaně unikla na internet pod kódovým označením Project Maverick, abychom se po několika měsících dočkali oficiálního oznámení a prvního cinematic traileru. Co všechno o Star Wars: Squadrons víme, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-room-vr-a-dark-matter-novinka-cover-nahled.jpg

The Room VR: A Dark Matter udělá z vašeho pokoje únikovou místnost (NOVINKA)

Tvůrci hádankové série The Room ze studia Fireproof Games se rozhodli přejít do prostoru virtuální reality. Svou dovednost překvapit hráče důmyslně vybudovanými puzzly obohatili o nový rozměr a díky tomu se jim povedlo vytvořit iluze únikové exit hry přímo u vás doma. Projekt The Room VR: A Dark Matter navíc spojili s mysteriózním světem inspirovaným dílem H. P. Lovecrafta, o čemž se více dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-recenze-cover-nahled.jpg

Half-Life: Alyx (RECENZE) – Jeden den ze života odbojářky

Studio Valve, potažmo značka Half-Life, by se mohlo ve slovnících uvádět jako synonymum pro revoluci v herním světě. Již potřetí se jim totiž podařilo překonat vnímání žánru střílečky (jednička příběhem, dvojka fyzikou) a dodat mu nový rozměr, tentokrát doslova, protože Half-Life: Alyx si užijete pouze ve vší komplexnosti virtuální reality. Jak jsme si vychutnali výlet do Města 17, na nějž jsme museli čekat dlouhých šestnáct let, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-tipy-nahled.jpg

Half-Life: Alyx – Tipy do začátků

Half-Life: Alyx boří všechny hranice, jež jsme dosud měli možnost ve virtuálním prostoru zažít, o čemž referují nejen novináři, ale také hráči po celém světě, kteří již měli příležitost nakouknout do ulic Města 17. V dnešním článku se ovšem povětšinou nebudeme bavit o úžasném audiovizuálním zpracování a vymazlené fyzice (to si necháme na blížící se recenzi), ale zaměříme se na tipy, které by vám měly pomoci při prvních krůčcích v kůži Alyx Vance.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-combine-nahled.jpg

Přepisuje Valve s Half-Life: Alyx znovu videoherní dějiny? Podle prvních recenzí to tak vypadá (NOVINKA)

Dalo by se říct, že téměř pokaždé, když společnost Valve vydala svou hru, ovlivnila významným způsobem fungování herního průmyslu. První Half-Life se stal legendou nejen díky povedenému gameplayi, ale také kvůli světu, ve kterém se titul odehrával a díky příběhu, který se tvůrcům povedlo na toto univerzum naroubovat. Half-Life 2 (a jeho dvě další epizody) posunul pomyslnou laťku ještě o stupínek výše a pak… nastalo ticho. To se Valve rozhodlo prolomit až s oznámením VR titulu Half-Life: Alyx a podle dosavadních recenzí to vypadá, že „Gaben“ opět boduje.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-novinka-rukavice-cover-nahled.jpg

Čeho budou schopné gravitační rukavice v Half-Life: Alyx (NOVINKA)

Společnost Valve sice nepřinesla mnohými vzývaný titul Half-Life 3, ale přesto se můžeme těšit na příběh z Města 17 v podobě VR zážitku Half-Life: Alyx. V kůži Alyx, dcery vědce Eliho Vance, se vydáme do boje proti mimozemské okupační síle zvané Combine, díky čemuž pochopíme události mezi prvním a druhým dílem a mimo jiné také původ slavné gravitační zbraně. Alyx totiž vlastní gravitační rukavice, o nichž se dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-hacking-nahled_1.jpg

Datum vydání Half-Life: Alyx oznámeno (AKTUALITA)

Společnost Valve na twitteru oznámila datum vydání jedné z nejočekávanějších her roku 2020 (za nás tedy určitě), Half-Life: Alyx. Všichni VR-pozitivní jedinci a také ti, kteří se právě kvůli návratu kultovní série hodlají plácnout přes kapsu a nějaké ty VR brejle si pořídit, si již mohou ve svých kalendářích kroužkovat datum 23. března 2020. Ostatní musí utřít slzu, protože žádné další oznámení, které by například naznačovalo vydání na klasické platformy, se minimálně zatím nekoná.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-walking-dead-saints-and-sinners-recenze-cover-nahled.jpg

The Walking Dead: Saints & Sinners (RECENZE) – Zatopeným městem v rytmu jazzu

Když v říjnu 2003 přinesl Robert Kirkman na pulty obchodů svůj první sešit The Walking Dead, možná ani netušil, jaká senzace se z jeho komiksu v průběhu několika let stane. Do dnešního dne už bylo vydáno 193 dílů, jež v češtině vyšly pod názvem Živí mrtví ve třiceti svazcích, a od roku 2010 běží adaptace v podobě televizního seriálu, což přitáhlo pozornost také herních studií. V současnosti je nejaktuálnější VR titul Saints & Sinners od Skydance Interactive, na nějž se podíváme v dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-hacking-nahled.jpg

Half-Life: Alyx (NOVINKA) – Vývoj je téměř u konce, na hře pracuje největší tým v historii Valve a další zajímavosti

Autoři očekávané VR akce Half-Life: Alyx připravili na Redditu svým fanouškům možnost položit jim jakoukoli otázku směřující k vývoji hry... a zájem byl obrovský. Dozvěděli jsme se tak mnoho detailů, například víme něco více o způsobů, jak se bude Half-Life: Alyx hrát, jak dlouho bude asi trvat kompletní průchod hrou nebo jak moc se máme bát headcrabů a dalších hororových prvků. To a ještě více zjistíte v článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/beat-saber-recenze-nahled.jpg

Beat Saber (RECENZE) – Šavlový tanec ve zběsilém rytmu

Jestliže se zajímáte o domácí počítačovou scénu, museli jste o fenomén pro virtuální realitu jménem Beat Saber alespoň zavadit. Slovensko-české tvůrčí trio Ján Ilavský, Vladimir Hrinčár a Jaroslav Beck totiž vytvořilo titul, který na Steamu dlouho vládl prodejům nejen ve své kategorii, ale také v konkurenci všech her. Do naší redakce se konečně dostala verze pro PS4, a tak jsme se do ní naplno ponořili. Jak se nám rytmická šavlovačka líbila, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/doctor-who-the-edge-of-time-cover-nahled.jpg

Doctor Who: The Edge of Time je VR hra pro PC i PS4 (OZNÁMENÍ)

Seriál Doctor Who už sice nepatří k nejmladším, to ale herní firmy nijak netrápí. O videoherní adaptaci tohoto kultovního seriálu se pokouší neustále a podle prvních dojmů se zdá, že by se to konečně mohlo podařit. Doctor Who: The Edge of Time od britského studia Maze Theory vycházející v listopadu vypadá velmi nadějně. Více v dnešním oznámení.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi