Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/canon-15-30-nahled-recenze.jpg

Canon RF 15-30mm f/4,5-6,3 IS STM (RECENZE)

Čtyři recenze, čtyři objektivy. Taková bude naše série o objektivech k Full Frame bezzrcadlovkám Canon sloužící jako doporučený základ výbavy každého fotografa. Jako první jsme zvolili Canon RF 15-30mm f/4,5-6,3 IS STM, který slibuje mimořádně široký rozsah zoomu a výkonnou optickou stabilizaci. Může náš zkušený fotograf Michal Kupsa potvrdit marketingová tvrzení? Dočtete se v následující recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-100-400-nahled-recenze.jpg

Canon RF 100-400mm f/5,6-8 IS USM (RECENZE)

Závěrečný díl naší série o objektivech pro Full Frame zrcadlovky zakončíme teleobjektivem Canon RF 100-400mm f/5,6-8 IS USM, který disponuje poměrně dlouhým ohniskem, ale také poměrně nízkou světelností f/8. Jak se to projeví při focení na dlouhém ohnisku a jak se v praxi tento objektiv používá? Na to vám odpoví recenze od fotografa Michala Kupsy. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nikkor-z-24-200-nahled-recenze.jpg

Nikon Z 24-200mm f/4-6,3 VR (RECENZE)

Kvalitní objektivy patří mezi základní kameny fotografické výbavy. Co když ale cestujete a hodil by se vám univerzální objektiv pro široké spektrum použití? Pro bajonet Nikon Z se vyrábí objektiv Nikon Z 24-200mm f/4-6,3 VR, který splňuje veškerá očekávání od univerzálního objektivu. Má široký rozsah ohniska, optickou stabilizaci a jen tak nezmokne díky voděodolné konstrukci. Jak ale fotí v praxi a dá se doporučit? Na to vám odpoví Michal Kupsa ve své recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-85-macro-nahled-recenze.jpg

Canon RF 85mm f/2 IS STM Macro (RECENZE)

Naše série o objektivech pro Full Frame bezzrcadlovky Canon pokračuje objektivem pro maximálně detailní focení modelem Canon RF 85mm f/2 IS STM Macro. Opticky velice zdařilý objektiv kombinuje světelnost f/2 s o něco menším zvětšením na makro, což ukazuje na jistý funkční kompromis. Lze opravdu tento objektiv používat na makrofocení i portréty? Na to vám odpoví naše recenze. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-24-105-001-recenze-nahled.jpg

Canon RF 24-105mm f/4-7,1 IS STM (RECENZE)

Druhý díl naší série o objektivech k Full Frame bezzrcadlovkám Canon bude věnován zoom objektivu Canon RF 24-105mm f/4-7,1 IS STM. Tento nenápadný plastový drobek ukrývá 13 čoček a jednu asférickou čočku pro co nejvěrnější a nejostřejší zachycení obrazu. Jak si poradí v praxi s protisvětlem a lze s ním fotit pouze na autofokus? Zjistíte v následující recenzi od Michala Kupsy. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nikon-z-70-180-nahled-recenze.jpg

Nikon Z 70-180mm f/2,8 (RECENZE)

Objektiv Nikon Z 70-180mm f/2,8 představuje přírůstek do rodiny objektivů pro systém Nikon Z. Své uživatele oslovuje unikátním spojením vysoké světelnosti, kompaktních rozměrů a vynikající optické kvality, a to vše za velmi příznivou cenu. V této uživatelské recenzi se podrobně podíváme na jeho klíčové vlastnosti, od mechanického provedení přes ergonomii až po obrazovou kvalitu. Jak se tento objektiv osvědčí v praxi v rukou fotografa? Zjistíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nikon-z-24-70-s-recenze-nahled.jpg

Nikon Z 24-70mm f/4 S (RECENZE)

Kvalitní základní zoom objektiv patří do každé fotografické brašny. Jedním z nich je i objektiv Nikon Z 24-70mm f/4 S, který často naleznete ve zvýhodněné sadě s bezzrcadlovkou Nikon. Vyplatí se do něj jít, i přesto že nedisponuje optickou stabilizací? Zjistíte v recenzi fotografa Michala Kupsy, který s ním vyfotil i ukázkové fotografie. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-rf-200-800-nahled-recenze.jpg

Canon RF 200-800 mm f/6,3-9 IS STM (RECENZE)

V naší nejnovější recenzi se zaměřujeme na Canon RF 200-800 mm f/6,3-9 IS STM, teleobjektiv určený pro fotografy hledající rozsáhlý zoomovací rozsah pro fotoaparáty Canon. Přestože objektiv nabízí nadstandardní ohniskový rozsah a optickou stabilizaci, jeho robustní konstrukce a nízká hmotnost zajišťují na danou kategorii snadnou přenosnost. V recenzi se dozvíte, jak se objektiv osvědčil v praxi, pro které fotografické situace je nejlépe vhodný a zda přináší nějaké nedostatky, které by fotografům mohly při práci překážet. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-rf-s-10-18-nahled.jpg

Canon RF-S 10-18mm f/4,5-6,3 IS STM (RECENZE)

Před pár týdny představila společnost Canon pro své bezzrcadlovky nový širokoúhlý objektiv Canon RF-S 10-18mm f/4,5-6,3 IS STM. S plastovým bajonetem a minimalistickým designem je ideálním společníkem pro zkušené fotografy, kteří ocení nízkou hmotnost a snadnou přenosnost. Jaká je praxe s tímto objektivem, na jaké scény se hodí a má nějaké nedostatky? To se dozvíte v následující recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-16-50-objektiv.jpg

Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS (RECENZE)

Přinášíme vám recenzi objektivu Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS, který se často nachází v sadě spolu s bezzrcadlovkou Sony a který bude pro spoustu fotografů volbou číslo jedna v používání. Základní objektiv Sony 16-50mm f/3,5-5,6 OSS disponuje světelností f/3,5–5,6, optickou stabilizací a automatickým výsuvným systémem. Jak hodnotí fotograf Michal Kupsa jeho ergonomii a výsledné fotografie? Zjistíte v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nikkor-z-dx-24mm-f17-recenze-nahled.jpg

Nikon Z DX 24mm f/1,7 (RECENZE)

Mezi fotografy jsou malé, lehké a levné objektivy stále velmi oblíbené. A přesně pro jejich potřeby vznikl nový objektiv Nikon Z DX 24mm f/1,7 určený pro bezzrcadlovky Nikon formátu APS-C. Fotograf Michal Kupsa jej podrobně otestoval a vy se může v následující recenzi těšit i na ukázkové fotografie z tohoto povedeného objektivu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nikon-z-dx-16-50mm-vr-recenze-test.jpg

Nikon Z DX 16-50mm VR (RECENZE)

Základní objektivy nepatří zrovna do kategorie recenzovaných produktů. A to je velká chyba! Proto se rozhodl udělat uživatelskou recenzi základního objektivu Nikon Z DX 16-50mm VR. Zajímalo ho, jestli i základní objektiv často dodávaný v setech k fotoaparátům dokáže přinést uživateli kvalitní obrazové výstupy. Celkové hodnocení včetně ukázkových fotek najdete v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-28mm-recenze-test-nahled.jpg

Canon RF 28mm f/2,8 STM (RECENZE)

Letošní novinkou v nabídce palačinek, tedy „pancake“ objektivů značky Canon je hodně zajímavý model Canon RF 28mm f/2,8 STM, který je skutečně hodně malý, hodně lehký a v neposlední řadě také levný. Pokrývá přitom plný formát full-frame čipu, i když jej samozřejmě můžete využít i na fotoaparátech s menším čipem formátu APS-C. Pokud tedy vlastníte nějakou z bezzrcadlovek značky Canon, tak si rozhodně zaslouží vaši pozornost a možná i místo ve vašem fotobatohu či brašně. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-rfs-18-45-test.jpg

Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM (RECENZE)

Objektiv Canon RF-S 18-45mm f/4,5-6,3 IS STM je kompaktní a lehký, ideální pro cestování a každodenní použití. Přestože je v nízké cenové kategorii, nabízí vysokou kvalitu fotografií, rychlé ostření a efektivní optickou stabilizaci. Co ale nevýhody? Vše najdete v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-24-50-mm-recenze-objektiv.jpg

Canon RF 24-50mm f 4,5-6,3 IS STM (RECENZE)

Canon nedávno představil novinku na poli fotoaparátů v podobě nové bezzrcadlovky Canon EOS R8 a současně s ní byl představen i nový objektiv z kategorie základní zoom, tedy Canon RF 24-50mm f/4,5-6,3 IS STM, se kterým bude v prodeji v jednom ze základních, cenově zvýhodněných setů. Nejen proto, ale i vzhledem k tomu, že se jedná o novinku, tak rozhodně stojí za to, se na tento objektiv podívat podrobněji, protože se přímo nabízí k masovějšímu nasazení u většiny uživatelů. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/canon-rf-16mm-nahled.jpg

Canon RF 16mm f/2,8 STM (RECENZE)

Objektiv Canon RF 16mm f/2,8 STM není dnes už žádná žhavá novinka a v prodeji je už docela dlouhou dobu, přesto si podle mě i dnes zaslouží samostatný článek, protože je to objektiv sice na první pohled nenápadný, avšak v mnoha ohledech doslova unikátní. Navíc z nepochopitelných důvodů až trochu přehlížený, přitom kdybych měl najít objektiv s lepším poměrem ceny a výkonu, tak bych asi hledal skutečně hodně dlouho a je otázka, zda bych vůbec našel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/om-cz-nahled.jpg

Cashback akce na fototechniku Olympus

Uvažujete o obměně své fototechniky? Nyní je ideální čas díky cashbacku na vybrané fotoaparáty a objektivy Olympus. Získejte zpět až 12 500 Kč v období od 13.6. do 28.7.2024. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/e95f79ce-95cb-466f-b767-ce32f7c552f4.jpg

Canon EOS R (RECENZE) – Dokonalá bezzrcadlovka?

Otestovali jsme první pokus Canonu o Full frame bezzrcadlovku Canon EOS R, která neskutečně dobře fotí a natáčí video i na poměry digitálních zrcadlovek, oproti nimž ale nabízí o poznání nižší hmotnost a kompaktnější rozměry. Kapitolou samou pro sebe je systém zaostřování, který funguje i za velmi slabého osvětlení. Podrobnější informace a fotografie z testování najdete v této recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/sigma-14mm-art-03.jpg

Sigma 14mm f/1,8 DG HSM ART (RECENZE)

Hledáte pro svoji digitální zrcadlovku objektiv se širokým úhlem záběru a vysokou světelností? S objektivem Sigma 14mm f/1,8 DG HSM ART jste na správné adrese, a navíc k němu ještě dostanete 4letou záruku. Jak se s objektivem Sigma 14mm f/1,8 DG HSM ART pracuje a jak fotí, se dočtete v našem článku. Přečíst více »
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací