Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Výměna nevhodného dárku Vánoční trháky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/ruined-king-a-league-of-legends-story-recenze-cover-nahled.jpg

Ruined King: A League of Legends Story (RECENZE) – Příběhová tahovka z bohatého univerza

Jen málo herních vesmírů v současnosti zažívá takový nápor pozornosti jako Runeterra, v níž se už řadu let střetávají hrdinové MOBA hry League of Legends. Krátce po výborném seriálu Arcane k nám dorazilo tahové RPG prezentující detailněji příběhy jednotlivých postav. Zda se to Ruined King: A League of Legends Story daří a jakým způsobem je zpracován soubojový systém, vám nastíníme v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/riders-republic-oznameni-nahled.jpg

Riders Republic: recenze, platformy a další info

Příležitost užít si závody v extrémních sportech a vícero disciplínách v krásném a pestrobarevném prostředí amerických národních parků nabízí sportovní MMO Riders Republic od Ubisoft Annecy. Co všechno potřebujete o tomto trochu potrhlém poměřování sil vědět, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stalker-2-heart-of-chernobyl-special-cover-nahled.jpg

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl: datum vydání, HW nároky a další info

Kultovní FPS S.T.A.L.K.E.R. z dílen vývojářského studia GSC Game World se po řadě let ticha vrací na naše pevné disky. Jaká nebezpečenství se nám v S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl postaví do cesty, kde se odehrává jeho příběh a řadu dalších detailů, které o této střílečce víme, najdete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/avowed-logo.jpeg

Avowed: platformy a další info

Studio Obsidian Entertainment připravuje ve spolupráci s Xbox Game Studios nové first person RPG za světa Eora, známého díky sérii Izometrických RPG Pillars of Eternity. Mohlo by se jednat o přímého konkurenta hry Skyrim (od Bethesda Game Studios), ke kterému bývá občas přirovnáván. Co o titulu prozatím víme si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gotham-knights-special-logo-nahled.jpg

Gotham Knights: gameplay, datum vydání, platformy a další info

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jaké by to bylo stát se maskovaným strážcem pořádku v Gothamu, tedy kriminalitou prolezlém americkém velkoměstě, zbystřete. Akční RPG Gotham Knights studia WB Games Montréal vám totiž umožní navléknout na sebe upnutý superhrdinský kostým a v roli několika Batmanových parťáků se pustit do boje se zločinem. A v našem speciálu se o tomto nadcházejícím titulu dozvíte všechny dostupné informace.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fable-logo-nahled.jpg

Fable: teaser a další info

Studio Playground Games pracuje na čtvrtém pokračování série akčních RPG, jež odjakživa vycházela pouze na platformy PC a Xbox. Zvěsti o „novém Fable” se sporadicky objevovaly na internetu přibližně od roku 2018, a teď jsme se konečně dočkali oficiálního potvrzení a vy se teď můžete podívat na první ukázku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/god-of-war-ragnarok-special-nahled.jpg

God of War: Ragnarök: čeština, datum vydání, gameplay a další info

Skandinávský chlad měl uklidnit žhnoucí nenávist Krata k řeckým bohům, jejichž řady během třídílné série God of War značně prořídly. Na severu si našel Kratos manželku, zestárl a zplodil syna Atrea. Jenže také v nordickém restartu značky nakonec poznal místní božský panteon ostrost Kratových čepelí, což se neobešlo bez odezvy. Jak bude vypadat pokračování krvavé akční adventury s názvem Ragnarök a co vše o titulu studia SIE Santa Monica víme, se dočtete na následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kena-bridge-of-spirits-nahled.jpg

Kena: Bridge of Spirits: datum vydání, příběh, gameplay a další info

Akční adventura Kena: Bridge of Spirits je prvním počinem studia Ember Lab. V roli hlavní hrdinky Keny bude hráč pátrat po posvátném útočišti, objevovat rozsáhlý magický svět a bojovat proti nepřátelům pomocí speciálních schopností. Co všechno o prvotině od studia Ember Lab víme, se dočtete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/diablo-2-resurrected-vse-co-vime-all-we-know-key-art-nahled.jpg

Diablo 2: Resurrected: platformy, multiplayer a další info

Diablo 2 nepatří pouze mezi legendy žánru akčních RPG, ale také do zlatého fondu všech počítačových her. Pro mnohé se jedná o jeden z nejhranějších titulů před dvaceti lety, zatímco někteří o něm slyšeli jen z vyprávění, když začali pařit třetí díl této značky. V současnosti je čtvrtý výlet do světa Sanctuary v nedohlednu, a proto se nabízí možnost vzkřísit herní klenot od společnosti Blizzard. Co vše víme o remasteru Diablo 2: Resurrected chystaném studiem Vicarious Visions na letošní rok, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-motorsport-xbox-series-x-nahled.jpg

Forza Motorsport: datum vydání, beta, platformy a další info

Nová Forza Motorsport hlásá nejen větší příklon k realismu, ale podle prvních spekulací bychom se mohli dočkat také propracovanějšího kariérního režimu. Půjde navíc o první Microsoft exkluzivitu, která již nevyjde na Xbox One, očekávat tedy můžeme i skvělé grafické zpracování. Vše, co zatím o Forze Motorsport víme, nebo díky brzké fázi vývoje prozatím jen předpokládáme, zjistíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/deathloop-key-art-nahled.jpg

Deathloop (RECENZE) – Ztracen v časové smyčce

Vývojáři z Arkane Studios (Dishonored, Prey) ve svém nejnovějším titulu opouští bezpečné vody zajetých značek a přichází na PC a PS5 se zcela novou akční adventurou Deathloop, kde se vžijeme do role muže prožívajícího jeden den stále dokola. Dokázali tvůrci ze zajímavého konceptu vykřesat ničím neomezenou zábavu, nebo se dočkáme jen opakující se nudy? Dozvíte se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/everwild-logo-black.png

Everwild: platformy a další info

Mystická akční adventura Everwild (nové IP studia Rare – autorů například Sea of Thieves) láká do nádherného přírodního světa, v němž bude hodně prostoru pro objevování rozsáhlé krajiny i vytváření spojení se zvířaty a udržování životní rovnováhy. Přestože si na něj ještě budeme muset počkat, už teď si můžete v tomto článku přečíst to, co o titulu víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/black-myth-wu-kong-cover-nahled.jpg

Black Myth: Wukong: gameplay, příběh a další info

Akční adventura Black Myth: Wukong překvapila doslova celý herní svět. 19. srpna 2020 čínští vývojáři z Game Science Studio vypustili třináctiminutový gameplay s opičím králem v hlavní roli, a tak trochu je překvapila vlna pozitivní odezvy. Black Myth v mnoha ohledech připomíná Dark Souls/Bloodborne a příběh se silně inspiruje příběhem Journey to the West (Putování na západ), což je jeden ze čtyř klasických románů čínské literatury. Vše podstatné, co o novém „monkey kingovi“ víme, naleznete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hogwarts-legacy-vse-co-vime-logo-nahled.jpg

Hogwarts Legacy: datum vydání, trailer, platformy a další info

Magický svět brýlatého chlapce s jizvou na čele nás ani po letech nepřestává bavit, a přestože jsme z prostředí Harryho Pottera dostali už řadu více či méně povedených titulů, na kvalitní RPG stále čekáme. Díru na trhu i trhlinu v herních srdcích „potterheads“ má zaplnit Hogwarts Legacy, akční RPG odehrávající se v kouzelnickém světě, který známe z knih a filmů. Vše, co potřebujete o Hogwarts Legacy vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pathfinder-wrath-of-the-righteous-recenze-cover-nahled.jpg

Pathfinder: Wrath of the Righteous (RECENZE) – Masivní pokračování velkolepého RPG

Masivní RPG Pathfinder: Kingmaker, tedy první řádný výtvor Owlcat Games, je titul, který svým tvůrcům nedělá žádnou ostudu. Vznik další hry zastupující tuto sérii není tím pádem žádným velkým překvapením. Jak se vývojářům Pathfinder: Wrath of the Righteous povedlo a jestli se jedná o stejně kvalitní kus, jakým byl jeho předchůdce, najdete v následujících odstavcích naší recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/twelve-minutes-keyart-nahled.jpg

12 Minutes (Mini RECENZE) – Když muž se ženou v časové smyčce snídá

Co se stane, když vás unaví práce pro velké herní vydavatele? Rozloučíte se s nimi a vydáte se na cestu za vývojem vlastní hry. Přesně to je příběh Luíse Antónia, který před několika lety zamával Rockstaru i Ubisoftu, díky čemuž se nám do rukou dostává jeho interaktivní thriller. Vyplatí se mu věnovat více než... 12 minut? Dočtete se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/humankind-dojmy-z-hrani-preview-cover-nahled.jpg

Humankind (RECENZE) – Máme tu konečně soupeře pro Civilizaci?

Dlouho očekávaný vyzyvatel všemi milované Civilizace je konečně tu. Jak se vývojářům z Amplitude Studios jejich dílo povedlo, co nového přináší a zda je revoluci slibující Humankind schopné konkurovat aktuálnímu králi žánru, vám řekneme v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/psychonauts-2-recenze-cover-nahled.jpg

Psychonauts 2 (RECENZE) – Tajemství mozkových závitů

Co se děje v našem mozku a kde se berou všechny naše obavy? To je otázka, na níž se snaží vědecky odpovědět zástupy psychologů, ale pařani počítačových her už mají díky studiu Double Fine Productions jasno 16 let. V roce 2005 totiž vyšel humorný titul Psychonauts o speciální jednotce bojující za zdravý rozum lidstva. Tvůrci se na původní zábavnost snaží navázat v pokračování Psychonauts 2. Podařilo se jim naplnit očekávání fanoušků kultovní jedničky?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/prince-of-persia-sands-of-time-remake-key-art-nahled.jpg

Prince of Persia: Sands of Time Remake: datum vydání, gameplay a další info

Jak už to v případě společnosti Ubisoft bývá zvykem, leaky kolující internetem potvrdily existenci remaku klasiky Prince of Persia: Sands of Time dříve, než to mohla udělat samotná společnost. Co tedy od staronového prince očekávat? Kompletně předělaný a „modernější“ grafický kabát, návrat původního dabéra pro hlavního protagonistu a upravené ovládání. Představení hry bylo však přijato (mírně řečeno) vlažně. Co o remaku této kultovní klasiky prozatím víme, naleznete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kings-bounty-II-dojmy-cover-nahled.jpg

King's Bounty 2 (RECENZE) – Máme tu nástupce Heroes of Might and Magic?

Pokračování slavné série King's Bounty je po letech čekání konečně tu. Jak se King’s Bounty 2 nakonec vyvedl, co přináší v rámci voleb, jakou transformací prošla bitevní pole a mnohem více naleznete v naší recenzi.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi