Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny
Vánoční přípravy Nastal čas na Mac

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/baldurs-gate-3-eyes-mind-flayer-nahled.jpg

Baldur's Gate 3: Vše, co víme (SPECIÁL)

Baldur’s Gate 3 – návrat legendární herní značky a také, podle našeho velmi zaujatého názoru, pokračování jedné z nejlepších RPG sérií vůbec. Nelehký úkol přivést na svět vytoužený třetí díl na svých bedrech nesou vývojáři z belgického studia Larian, které, doufejme, naváže na fenomenální úspěch svého předešlého počinu, Divinity: Original Sin 2. Co vše o Baldur’s Gate 3 víme, se dozvíte z následujících řádků.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-druid-class-cover-nahled.jpg

Do Baldur's Gate 3 míří druid v zatím největším updatu (NOVINKA)

Stream společnosti Larian, Panel From Hell 2, je za námi a kromě spousty změn a úprav jsme se dočkali několika zásadních novinek. Tou hlavní je bezesporu přidání nové herní třídy, kterou ocení hlavně milovníci zvířat a magie.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-panel-from-hell-2-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 představí dosud největší update (NOVINKA)

Vývojářská společnost Larian Studios pečlivě maká na novém zástupci série Baldur's Gate. Co by měl přinést nejnovější patch do Baldur's Gate 3 a jaké kroky je třeba udělat, abyste nepřišli o svůj dosavadní pokrok, vám povíme v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-tipy-cover-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 (TIPY/NÁVOD) – Patnáct tipů, jež vám zpříjemní hraní

Během minulých dnů jsme se nechali naprosto pohltit světem Baldur's Gate 3, což nás nakonec vedlo k tomu, vytvořit pro vás seznam užitečných rad a tipů, které by vám mohly trošku usnadnit život. Zajímá-li vás, podle čeho si vybírat bojiště, kam se na vašem dobrodružství vydat nejdříve a jakou taktiku nasadit na nepřátele převyšující vás nejen silou, ale také odolností, najdete na tyto a mnoho dalších otázek v následujících odstavcích odpověď.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-cover-cestina-nahled.jpg

Fanouškovský překlad pro Baldur's Gate 3 je v plném proudu (NOVINKA)

Komunitní překlady (nejen) ukecaných RPG jsou pro velkou část českých hráčů jediným východiskem, jak si některé pecky vůbec zahrát. Jejich překlad navíc většinou vychází až dlouho po vydání samotné hry, takže se čeští pařani mnohdy musí obrnit velkou dávkou trpělivosti. V případě Baldur's Gate 3 snad bude situace jiná, jelikož tým pod vedením překladatele PredatorV začíná s lokalizací už v době, kdy Baldur's Gate 3 vstupuje teprve do předběžného přístupu. Ale ani v tomto případě to nebude rozhodně nebude jednoduchý úkol.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-dojmy-z-hrani-cover-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 (DOJMY Z HRANÍ) – Svoboda ve vyprávění dostala nový rozměr

Lariani nás s předběžným přístupem napínali už od srpna, počkat jsme si však museli až na začátek října. Přesně podle slibu šéfa belgického studia Swena Vinckeho se ponoříte do prvního aktu Baldur's Gate 3, v němž prozkoumáte mozkoužroutské plavidlo Nautiloid, zúčastníte se bitvy v samotném pekle a budete hledat léčitele, který vám pomůže od červíčka hovícího si ve vašich mozkových závitech. Výlet to bude v mnoha směrech unikátní, protože si jej každý užijete podle svého. Co na vás čeká?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cestiny-do-her-gta-fallout-mass-effect-nahled-2020-compr.jpg

Češtiny do her (SPECIÁL): Nejpopulárnější herní překlady

Češtiny do her jsou u nás velmi vděčným tématem, a platí to zejména o neoficiálních překladech, které vznikají díky občas doslova heroické snaze herní komunity. Rozsáhlé, ukecané akční adventury, RPG či strategie si Češi holt chtějí užít v mateřském jazyce i v případech, kdy se vydavatelé her z nejrůznějších důvodů rozhodnou oficiální českou lokalizaci vypustit. Následující řádky vám představí sedmičku z největších či nejpopulárnějších komunitních překladů, které v našich luzích a hájích vznikly v posledních několika letech.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-early-access-novinka-cover-nahled.jpg

Předběžný přístup Baldur's Gate 3 odstartuje příští měsíc (NOVINKA)

Po srpnovém zklamání z odložení předběžného přístupu Baldur's Gate 3 jsme se sotva oklepali a už můžeme upínat naše naděje k novému datu. Šéf studia Larian, Swen Vincke, během oficiálního streamu moderovaného Geoffem Keighleym slavnostně oznámil, že se hráči návštěvy ikonického univerza dočkají 30. září 2020. Mimo jiné nám také představil základní rysy early accessu a monumentálnost svého nového RPG, o čemž se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-hero-nahled.jpeg

Larian Studios vypustilo střípky informací o chystané prezentaci Baldur‘s Gate 3 (NOVINKA)

Naposledy vypuštěné záběry z hraní Baldur’s Gate 3 svět řádně navnadily. Jak by také ne, když jsme na nich mohli spatřit tahové RPG, se vším co u nich aktuálně preferujeme. Bohužel nedošlo na detaily o chystaném early accessu, což se tvůrci chystají napravit už tento měsíc na nedávno představené show. Co přesně na ní budeme moci spatřit, a zda dojde na více, než na pouhé odhalení data předběžného přístupu, najdete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3s-illithide-tema-nahled1.jpg

Co jsou zač Mozkožrouti z Baldur's Gate 3? (TÉMA)

V momentu, kdy vývojáři z Larian Studios oznámili, že pracují na Baldur’s Gate 3, srdce většiny fanoušků kvalitních RPG zaplesala. Po excelentním Divinity: Original Sin 2 si totiž jen málokdo dokázal představit lepší kandidáty na pozici tvůrců dalšího dílu Baldur’s Gate než právě Swena Vinckeho a jeho tým. Skrze náš dnešní tematický článek vám detailněji představíme hlavní antagonisty dosud prezentovaných trailerů, kteří se nám doslova dostali do hlavy.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-novinka-gameplay-summer-of-gaming-nahled.jpg

Gameplay Baldur’s Gate 3 ukázal nové herní mechaniky (NOVINKA)

Baldur’s Gate je pro fanoušky klasických izometrických RPG modla, na níž dodnes vzpomínají. Vlna nadšení, jež se zvedla po ohlášení třetího dílu, resp. po prvním streamu v rámci PAX East, proto svázala tvůrce z Larian Studios velkou zodpovědností. Během dnešní ukázky v rámci Summer of Gaming jsme se ovšem přesvědčili, že značka Baldur's Gate je ve správných rukou, protože autoři naslouchali připomínkám komunity a ukázali hru v ještě lepší formě.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-cover-2-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 – Larian Studios odpovídají na otázky uživatelů Reddit (NOVINKA)

Během včerejška proběhl na sociální síti Reddit takzvaný AMA (Ask Me Anything), ve kterém fanoušci zpovídali vývojáře z Larian Studios ohledně všeho, co se týká očekávaného RPG Baldur’s Gate 3. Jelikož rozhovor probíhal na tomto fóru a zeptat se mohl v podstatě každý, je informací skutečně mnoho. Na to nejzajímavější se podíváme v dnešním článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-monstrum-nahled_1.jpg

Baldur's Gate 3 – Setkání s legendami po dvaceti letech (NOVINKA)

Po herní akci PAX East, která proběhla před více než týdnem, se naštěstí informační vody týkající se Baldur's Gate 3 nezavřely a dál dostáváme nové podrobnosti, které doplňují obrázek ambiciózního projektu z dílny Larian Studios. Co zajímavého jsme se dozvěděli, si můžete přečíst v této novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-dojmy-z-prezentace-cover-nahled.jpg

Baldur's Gate III naznačil svůj obrovský potenciál (NOVINKA)

PAX East začal pro fanoušky rozsáhlých RPG, jak nejlépe mohl, protože se konečně ukázaly první gameplay záběry očekávaného titulu Baldur's Gate III. V přátelské atmosféře předváděčky se Swen Vincke, zakladatel studia Larian, několik desítek minut pohyboval v jedné z počátečních lokací a ukázal slibně vypadající mechanismy podporující naše nadšení. Co vše jsme se dozvěděli z prezentace, se dočtete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-stream-cover-nahled.jpg

Sledujte s námi odhalení Baldur’s Gate III v oficiálních záběrech (NOVINKA)

Dnes přijde ten dlouho očekávaný den, který vyhlíží všichni fanoušci izometrických RPG. V rámci výstavy PAX East vývojáři ze studia Larian konečně představí první záběry z velmi očekávaného pokračování legendárního RPG Baldur’s Gate III. V naší redakci se od prvních záběrů z června 2019 těšíme na další hodiny strávené v našem milovaném světě Forgotten Realms, takže společně s námi sledujte první minuty přímo z hry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-most-nahled.jpg

Uniklé obrázky z Baldur's Gate III ukazují, že bude mít v určitých ohledech blízko k Divinity: Original Sin II (NOVINKA)

Do představení prvních záběrů z připravovaného RPG Baldur’s Gate III, na němž nepracuje nikdo jiný než vývojáři z Larian Studios, (autoři Divinity: Original Sin II) zbývají už pouhé hodiny. Pokud si chcete ukrátit čas při čekání, máme tu pro vás uniklé obrázky z hraní, jež pravděpodobně pocházejí přímo z prezentace připravované na PAX East. Co na nich lze vidět, probereme v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-logo-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 v early accessu již tento rok (NOVINKA)

Zástupci společnosti Hasbro během akce New York Toy Fair oznámili, že fantasy RPG s číslovkou „3“ v názvu, které si tentokrát po studiích BioWare a Black Isle vzali do parády v Larian Studios (Divinity série), se v předběžném přístupu dostane na Steam ještě letos. Více informací o early accessu pro Baldur's Gate 3 naleznete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-nahled.jpg

Na PAX East budou odhaleny první gameplay záběry z Baldur's Gate 3 (AKTUALITA)

Když všem RPG veteránům a milovníkům počítačových fantasy světů studio Larian oznámilo, že pracuje na pokračování jedné z nejoblíbenějších CRPG sérií, zřejmě v té době teklo mnoho slz radostí a všichni domácí křečci vypískli nadšením – Baldur's Gate 3 je ve vývoji a dělají na něm kluci a holky z Larian Studios, kteří si v herním světě vydobyli pořádné renomé hlavně díky setsakra zábavným Divinity: Original Sin 1 a 2.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejocekavanejsi-hry-roku-2020-nahled-cz.jpg

Nejočekávanější hry roku 2020

Nechceme být hned v úvodu příliš melodramatičtí, ale rok 2020 nebude vůbec takový, jako roky předcházející. Ten letošní se totiž ponese v duchu loučící se konzolové generace a nástupu té nové a toto pomyslné předávání štafetového kolíku s sebou nese hned několik specialit: zatímco v průběhu roku budeme dostávat tituly, které z aktuálních konzolí vyždímají poslední teraflops výkonu, s příchodem zimy nám budoucnost hraní představí PlayStation 5 a Xbox Series X. Podívejte se na 20 nejočekávanějších her roku 2020 podle naší redakce.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-monstrum-nahled.jpg

Larian Studios láká na detaily o Baldur's Gate 3 novým teaserem (AKTUALITA)

Volothamp Geddarm, nebo zkráceně také Volo, je postavou, na kterou nikdo kdo hrál RPG Baldur's Gate II: Throne of Bhaal nemůže jen tak zapomenout. Není proto divu, že se vývojáři z Larian Studios rozhodli využít ho k představení nového teaseru na Baldur’s Gate 3, který byl před několika hodinami vypuštěn na oficiálním twitteru. Během osmadvaceti sekund toho tvůrci nepředstavili mnoho. Víceméně se jedná o nahlédnutí do, jak probíhá vývoj s tím, že se více dozvíme až 27. února, kdy s vysokou pravděpodobností vyjde první gameplay či nový trailer, díky němuž se budeme moci opět podívat do světa Forgotten Realms.

Přečíst více »
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi