Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Všechny dárky vyřešíte HP, média Velké spotřebiče pro velkou radost

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/monstrum-frankensteinovi-dedicove-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Monstrum: Frankensteinovi dědicové (RECENZE) – Jak vyrobit legendárnímu monstru jeho nevěstu?

Kdo by neznal Frankensteina, resp. jeho výtvor splácaný z mrtvých těl a přiveden k životu elektřinou z blesku? Mary Shelley svého času způsobila poprask, když napsala román o nestvůře, která se snažila stát člověkem, i když ji společnost nepřijala. Dnes jde o jedno z klasických hororových témat, na němž zakládá svůj nápad také deskovka Monstrum: Frankensteinovi dědicové. Jak se tato strategie z Paříže 18. století hraje?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tainted-grail-pad-avalonu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Tainted Grail: Pád Avalonu (RECENZE) – Temný odstín artušovských pověstí

Deskové hry se v současné době snaží přinášet hráčům silné příběhové zážitky, což jsme mohli zažít např. ve fantasy Gloomhaven, sci-fi hororu Nemesis, zvířecí postapokalypse Kolonie, lovecraftovském Panství hrůzy či tolkienovském Pánu prstenů: Putování po Středozemi. Mezi tuto vybranou společnost se v posledních týdnech zařadil také Tainted Grail: Pád Avalonu, který svým dějem na motivy artušovských pověstí a způsobem vyprávění na ostatní vrhá stín. Co od něj můžete čekat?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/small-world-of-warcraft-deskova-stolni-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Small World of Warcraft (RECENZE) – Bitva o Azeroth ve stolním měřítku

Azeroth, jedno z mála digitálních míst, které mají hráči zmapované do posledního kamínku. Fenomén World of Warcraft totiž ovlivnil celé generace pařanů, kteří strávili stovky hodin, aby padli za Alianci nebo za Hordu. Nyní se nezadržitelně blíží další z mnoha rozšíření s názvem Shadowlands, ale než přijde, můžete si ukrátit chvíle ve společnosti deskovky Small World of Warcraft. Vyplatí se výlet do stolní verze hitovky od Blizzardu?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/munchkin-podzemi-deskova-hra-recenze-obal-nahled.jpg

Munchkin: Podzemí (RECENZE) – Bláznivá karetka dostala figurky

Karetní Munchkin patří ke hrám, o nichž jste alespoň slyšeli, pokud jste se jí přímo neúčastnili. Jedná se o evergreen, který se znenadání objevuje na stolech v hospodě, při táborovém ohni či jiných pohodových akcích, při nichž působí jako oblíbený doplněk zábavy i přes některé své nedostatky. Společnost CMON vzala Munchkinův populární koncept a pokusila se jej převést do klasické deskové podoby. Jak se varianta Podzemí hraje?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/harry-potter-boj-o-bradavice-obal-nahled.jpg

Harry Potter: Boj o Bradavice (RECENZE) – S hůlkou a zaklínadly proti samotnému Voldemortovi

V dnešní době se asi nenajde mnoho lidí, kteří by nikdy neslyšeli o fenoménu jménem Harry Potter. Vedle knižního si podmanil i svět filmu a počítačových her. V současnosti míří do polic obchodů také jeho desková verze, jež vám umožní prožít všech sedm let v kůži školou povinných mladých a nadaných kouzelníků bojujících proti ultimátnímu zlu v podobě lorda Voldemorta. Jak se Boj o Bradavice hraje, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvel-rukavice-nekonecna-recenze-cover-nahled.jpg

Marvel: Rukavice nekonečna (RECENZE) – Luskněte si prsty jako Thanos

Nedávno jsme se v redakci ponořili do útrob bety Marvel’s Avengers, která nás nechala bojovat proti robotům společnosti A.I.M., ale většina fanoušků má stále v paměti křížové tažení titána Thanose z filmové podoby oblíbených komiksů. Právě na obávané lusknutí prstů se zaměřila nenáročná karetka Rukavice nekončena, v níž se na odpor postaví tým superhrdinů doufající v porážku arcizáporáka marvelovského univerza. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-shelter-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Fallout Shelter: Desková hra (RECENZE) – S radostí do krytu

Značka Fallout je s námi již od roku 1997 a za tu dobu stihla posbírat milióny fanoušků po celém světě. V poslední době však nemají moc důvod k radosti, protože z projektu Fallout 76 se vyklubal obrovský průšvih a tunel na peníze. Naštěstí se objevují pokusy, jak přiblížit toto atraktivní postapokalyptické univerzum mimopočítačovými cestami. Dnes se mrkneme pod krabici deskovky Fallout Shelter, vzniklé na motivy stejnojmenné mobilní hry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlastaci-alkoholove-pijacke-hry-tipy-cover-nahled.jpg

Které chlastací hry lze pořídit na českém trhu? (TIPY)

Deskové hry dokáží zprostředkovat mnoho zábavy na různých místech. Spolu s přáteli vás přenesou do hlubokých lesů, v nichž můžete čelit nájezdům fantastických zrůd, naskočit do rakety, ve které budete brázdit vesmírem, logicky potrápíte svůj mozek hádankami... nebo vám jen umožní prožít příjemné chvíle hraním nenáročného titulu. Právě do této kategorie patří chlastací hry, jež dokáží rozproudit každou párty nenásilnou formou. Blíže se na ně podíváme v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/this-war-of-mine-deskova-hra-recenze-cover2-nahled.jpg

This War of Mine: V obležení (RECENZE) – Válka nemá vítězů, jen přeživších

S deskovkami podle počítačových her se poslední dobou roztrhl pytel, o čemž jste si mohli přečíst v našem tematickém speciálu. Jedním ze zařazených titulů byl také projekt podle emoce ždímajícího survivalu This War of Mine. Do města Pogoren se můžeme vrátit i v roce 2020, protože vyšel přídavek V obležení, který doplnil základní hratelnost o kampaň a mechaniku sirotků. Jestli stojí za to pořídit si malou krabici s velkým obsahem, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/minecraft-builders-biomes-recenze.jpg

Minecraft: Builders & Biomes – zahrajte si legendární hru i jako deskovku

Hrajete rádi Minecraft nebo zkrátka hledáte zábavnou strategickou deskovku? Tak to by vás mohla zajímat novinka od Ravensburger – Minecraft: Builders & Biomes. Desková hra si dává za cíl přenést známé herní mechaniky do fyzické podoby, a to tak, aby zaujala i nehráče. Těšit se tak můžete na stavění, shánění surovin nebo souboj s ikonickými moby.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/albi-game-day-cover-nahled.jpg

Čtvrtý Albi Game Day potvrdil český Frosthaven a navnadil na Tainted Grail: Pád Avalonu (TÉMA)

Vydavatelství Albi se letos již počtvrté rozhodlo napodobit velké oznamovací akce na bázi počítačových E3 a Gamescom, na nichž hráčům představují horké novinky přicházející na trh v budoucím roce. Kvůli koronavirové krizi se museli uchýlit ke streamování svého programu Albi Game Day, který vám mohl pohltit celou sobotu 30. května. Pro fanoušky deskovek byla ovšem nejdůležitější první hodina, během níž se ukázaly chystané projekty, pochopitelně lokalizované do češtiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Albi.jpg

Tipy na stolní hry, které zabaví celou rodinu

Hledáte tipy na hry, které jsou originální, zábavné a může se do nich zapojit celá rodina? Pak se nechejte inspirovat některou z deskových her od společnosti Albi, která ví, jak rozvinout ty pravé hráčské vášně u dětí, rodičů, babiček i dědečků. Staňte se neohroženým dobyvatelem ostrova ve strategii Catan - Osadníci z Katanu, sbírejte diamanty za postřeh a důvtip ve hře Ubongo nebo odkryjte tajemství mužského a ženského světa v hádankách Párty Alias - Ženy versus muži. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/small-world-of-warcraft-stolni-hra-deskovka-cover-nahled.jpg

Small World of Warcraft přinese bitvu o Azeroth na váš stůl (OZNÁMENÍ)

Ve světě her je možné úplně vše, takže rozhodnutí převést jedno z nejoblíbenějších MMORPG World of Warcraft do podoby deskové strategie překvapí spíše tím, že společnost Blizzard poskytla svou drahocennou licenci externí firmě. Francouzská společnost Days of Wonder naroubovala bitvu o Azeroth na principy své oceňované stolní hry Small World, díky čemuž vznikla novinka Small World of Warcraft chystaná na letošní léto v češtině.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/detektivni-unikovky-leopold-cover-nahled.jpg

Detektivní únikovka (RECENZE) – Cesta do hlubin zvrácené mysli

Severské drsné detektivky ve stylu Jo Nesbøho, Jussi Adler-Olsena, Larse Keplera nebo Stiega Larssona mají v současné době mezi čtenáři obrovskou popularitu. Podobný boom zažívají také únikové místnosti, potažmo deskové hry, jež jsou principem navazujících hádanek vedoucích k úspěšnému splnění úkolu inspirované. Vše spojil dohromady Jeppe Norsker v trojdílné Detektivní únikovkce, na kterou jsme se podívali v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/legendy-zapadu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Legendy Západu (RECENZE) – Zanechejte stopu v dějinách

Počasí za okny nám pomalu, ale jistě připomíná, že léto se blíží. S obdobím prázdnin máme mimo volnočasových radovánek spojené také westerny, v nichž si hlavní hrdinové „užívají“ teploty, jejichž hodnoty jsou téměř mimo škálu našich teploměrů. Právě tuto atmosféru se pokusí přinést k vám domů deskovka Legendy Západu od francouzského tvůrce Hervého Lemaitra, která vám umožní prožít život významných person dobývání Divokého západu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dostihy-a-sazky-kone-tipy.jpg

Dostihy a sázky: Slavní koně ve vaší stáji (TIPY)

Desková hra Dostihy a sázky patří ke stálicím českých domácností na poli stolních her už několik desetiletí. Když Ladislav Mareš v roce 1983 vymýšlel její základní principy a mechaniky, asi netušil, že se jeho výtvor stane tak populárním a že se světem koňských dostihů nechají okouzlit celé generace hráčů. V dnešním článku se podíváme právě pod víko Dostihů a sázek, abychom odhalili tajemství návykovosti této české legendy a možná přesvědčili další potenciální zájemce, aby podlehli jejímu kouzlu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kolonie-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Kolonie (RECENZE) – Co budou dělat zvířátka po pádu lidské civilizace?

Od deskových her většina nezasvěcených očekává zábavu na několik desítek minut v pohodové atmosféře, popř. podnět pro rozproudění párty. Jenže dnešní trh postupně zaplňují krabice, z nichž na hráče vyskakují atmosférické příběhy poutající dobrodruhy na desítky hodin ke stolu. O jejich pozornost se v poslední době hlásí titul Kolonie od Jerryho Hawthorna, který spojil základní herní principy s knihou, jež funguje jako vypravěč a herní plán zároveň.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/divukraj-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Divukraj (RECENZE) – Stavba nové osady v kouzelném lese

Stolní hry jsou v současném izolačním režimu v kurzu, protože se u nich může pobavit celá rodina, díky čemuž se společné chvíle v karanténě mohou stát mnohem stravitelnější. Jednou z velmi dobrých voleb pro zkušenější skupiny hráčů se může stát pohádkový Divukraj, jenž každému nabídne možnost vybudovat si své zvířecí městečko pod košatým Prastromem. Necháte se zlákat mixem taktického umisťování pracovníků a propojováním staveb vaší osady?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/frosthaven-oznemani-cover-nahled.jpg

Deskovka Frosthaven uhranula svět (NOVINKA)

Epické RPG, lépe nelze vystihnout obsah krabice Gloomhaven, ale stále to není dostatečné, protože vlastní prožitek se těžko popisuje slovy. V případě, že si na mamutí dílo Isaaca Childrese vyhradíte více než sto hodin a dáte dohromady věrnou, ničím nerozdělitelnou partu, dostanete odměnou dobrodružství ve stylu skvěle napsaného Dračího doupěte. Neuvěřitelný úspěch nakopnul autora k tvorbě dalšího dílu jménem Frosthaven, který už nyní přepisuje dějiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/my-little-scythe-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

My Little Scythe (RECENZE) – Boj o vládu v Jablečném království

Komplexní deskovkové strategie patří k nejoblíbenějším žánrům stolních her, protože v nich nedostává tak velký prostor náhoda, ale záleží pouze na taktických schopnostech soupeřů. Jenže většinou se za samotnou partií skrývají složitější mechaniky a nutnost učit se rozsáhlá pravidla, což je pro začínající a mladší hráče dost obtížné a limitující. Právě na ně myslí novinka od vydavatelství Albi s názvem My Little Scythe, která umožní rozpoutat bitvu o Jablečné království v každé rodině.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi