Desperados 3 (NOVINKA) se mírně přikloní k nadpřirozenu

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Příští týden odstartuje jedna z nejočekávanějších akcí tohoto roku Gamescom 2019, herní vývojáři se proto předhánějí v tom, kdo v těchto dnech přijde s větší bombou. Po oznámení Need for Speed: Heat a King's Bounty 2 došlo také na představení nového hrdiny do Desperados 3, který se postaví vedle všem dobře známých střelců. O koho přesně půjde, a jakými schopnostmi bude disponovat, vám řekneme v naší novince.

i

Hledáte recenzi na Desperados 3? Klikněte na odkaz.

NovinkyPreview

Desperados 3; wallpaper: Isabelle

Desperados 3 (hra) | Desperados (IP)

Strategie Desperados 3 je třetí díl herní série Desperados. Titul vyvíjí studio Mimimi Games a vydává společnost THQ Nordic. Hra vychází 16. 6. 2020 na PC, PS4 a Xbox One bez české lokalizace. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze – PC

Části článku:


Desperados 3 – Novinky

  1. (19. 8. 2019) Divoká Isabelle ovládne nepřátele za pomoci voodoo
  2. (5. 7. 2019) Uzavřený beta-test již příští týden
  3. (13. 6. 2019) Město v Desperados 3 ovládnou jen ti nejmazanější
  4. HW nároky pro Desperados 3 PC

Divoká Isabelle ovládne nepřátele za pomoci voodoo

• Novinka: 19. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Abych řekl pravdu, víceméně jsem věděl, co mohu od Desperados 3 čekat. Aktuálně vypuštěné video mě však příjemně překvapilo, protože kromě aspektů užitých ve starších dílech série nám tento kousek nabídne také nečekaný aspekt, postavu, která se hodně liší od hrdinů, s nimiž jsme se mohli setkat v minulosti. Namísto tradičních koltů totiž disponuje ocelovým pařátem, využívaným nejen k zabíjení nepřátel, ale také ke zraňování sebe sama při vykonávání temných rituálů. Ano, čtete správně. Na první pohled relativně křehce vypadající hrdinka patří mezi ty, kteří pochází z afrických pralesů, kde je černá magie, nebo lépe řečeno voodoo, dodnes velmi rozšířené. Není tedy radno si s ní zahrávat.

Desperados III – Isabelle Moreau Reveal Trailer

Kromě starých známých v Desperados 3 najdeme také nováčky, kteří dokáží svými schopnostmi zaujmout.

Primární zbraní čarodějky Isabelle bude její dýka, s jejíž pomocí bude schopna vytvořit protivníkům druhý úsměv. Krom ní však ovládá také několik kouzel, díky nimž dokáže většinu zbývajících postav schovat do kapsy. Ve svém vaku nosí šipky s látkou, která vytvoří duševní i fyzické pouto mezi dvěma protivníky, jenž s nimi zasáhne. V momentu, kdy se jim do krve vlije jed, stanou se z nich prakticky siamská dvojčata s odlišným tělem sdílející vše, co se jednomu z nich přihodí, což je dosti nemilé. Když je třeba některý z dua zabit, nebo omráčen, jeho kolegu postihne ve stejný okamžik totožný osud, přestože sám je vrahovi svého přítele na míle vzdálen. V praxi vypadá tato schopnost skutečně hodně zajímavě, především jakmile se některý z dvojice nachází v hloučku svých spolupracovníků.

Na magii je postavena také třetí schopnost Isabely. Když se tato postava bodne do ruky a ubere si jeden život, má možnost posednout některého z nepřátel a udělat z něj prakticky svého otroka ochotného udělat pro ni cokoliv. Hodit se vám tato dovednost bude především v situacích, kdy vám nezbude nic jiného, než protivníka stojícího vám v cestě ovládnout, odvést za roh a nechat ostatní, aby se o něj postarali. Využít kontrolovaného můžete také k odlákání pozornosti, protože ho lze přinutit k obrácení zbraně proti jeho přátelům. Jedinou slabinou tohoto kouzla je skutečnost, že posednutý není schopen pálit rychle na větší vzdálenosti, takže vždy potřebuje ke střelbě delší čas než jeho sok, jen málokdy tudíž zabije člověka, který vidí, co má jeho kámoš v plánu.

Desperados III; screenshot: Isabelle

Skrze své schopnosti si je Isabelle schopna v Desperados 3 vytvořit hodně pevný vztah se svými nepřáteli.

Vedle magických schopností disponuje divoká Isabella v Desperados 3 také tradičním znakem temnotu vyznávajících čarodějek. Po ruce má černou kočku, která se na její povel vydá k vybranému nepříteli a na určitou dobu plně odláká jeho pozornost, čímž své paní získá čas, aby se prosmýkla kolem hlídky, nebo se zabavenému strážci dostala do zad a eliminovala jej. Za sebe musím říct, že se mi číča moc nezamlouvá, protože je schopna protivníky upoutat na příliš krátký časový úsek, více se mi líbí rozptylovací dovednosti ostatních členů party, jež jsou dle mého efektivnější. Zaměřena tato postava není jen na eliminaci a rozptylování, k léčení svých přátel může užívat bylinky, s jejichž pomocí má možnost sobě i ostatním zregenerovat vždy jeden ztracený život.

Za sebe musím říct, že mě Isabell zaujala, snad se již brzy dočkáme oznámení data vydání na PS4, PC a Xbox One. Teoreticky lze počítat s možností, že k upřesnění dne, kdy k nám Desperados 3 dorazí, dojde na Gamescomu 2019, o němž vás budeme detailně informovat v našich reportech přímo z místa dění.

• Zdroje: Tisková zpráva, YouTube (THQ Nordic)Uzavřený beta-test již příští týden

• Novinka: 5. 7. 2019 • Autor: Jiří Fait

Divoký západ se blíží, a i když je zde důraz na divoký, budeme se muset krotit a jít na to takticky. Vzpomínané Commandos (a předchozí díly Desperados) vás totiž ve většině případech pláclo těžce přes prsty, pokud jste na to šli rambo stylem. Zde bude kladen důraz na spolupráci všech vašich psanců, jak můžete sami vidět ve videu níže. Takže abyste přežili, až po vás půjdou všichni zkorumpovaní šerifové a gangy z okolí, budete se muset ohánět sice řádně, ale chytře.

Desperados III - Closed Beta Announcement Trailer

V Deserados 3 budeme střílet, svádět a mlátit. Alespoň tedy podle tohoto traileru lákajícího k uzavřené betě.

Dá-li velký Manitou, 9. července to všechno klapne a my se vydáme na exkurzi Divokého západu do Desperados 3. Test by měl běžet až do 21. července, což je dle nás celkem štědrá dávka času na to, abychom si titul pořádně osahali. Bohužel jde o betu uzavřenou, takže si chystaný titul od Mimimi Productions vyzkouší jen pár vyvolených (pouze 500 testerů). Pokud tedy vlastníte zlatou podkovu, přezky vám zvoní při každém kroku a chcete si, takříkajíc, provětrat kolty, zkuste kliknout sem, vyplnit krátký formulář a možná se na vás usměje štěstí.

• Zdroje: YouTube, vg247Město v Desperados 3 ovládnou jen ti nejmazanější

• Novinka: 13. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Parta Johna Coopera byla odjakživa složena jen z těch nejlepších. V Desperados 3 naštěstí ve skupině nebudete mít žádná nemehla, prakticky se bude jednat o staré známé, kteří se Cooperem nechají zlákat k tomu, aby opět bojovali proti po zuby ozbrojeným jelitům sloužícím silám zla. Nebo lépe řečeno pracujícím pro některého ze záporáků, kteří s jejich pomocí terorizují nemalou část obyvatelstva Divokého Západu. V dynamickém traileru zacíleném na hratelnost máme možnost vidět leccos, postavy jsou v něm ubodávány k smrti, brány po hlavě sekerou, lákány do pastí, stříleny do zad a nabodávány na býčí rohy. Právě poslední forma úmrtí prezentuje jednu z možností využití prostředí ve váš prospěch, čímž je série Desperados hodně známá.

Desperados 3 – E3 2019 (trailer)

Trailer k Desperados 3 má velmi hutnou atmosféru, která krásně podtrhuje perfektní ozvučení.

Když už jsem nakousl různé formy eliminace, nemohu nezmínit fakt, že většina postav vám v Desperados 3 nabídne jen jednu, či dvě z nich. Všichni protagonisté totiž disponují unikátní výstrojí. Lovec medvědů má přichystané pasti a mohutnou dorážecí sekeru. Cooper je vybaven párem rychlých rukou, schopných vytáhnout kolt dříve, než jeho oponenti stihnou tasit. Pro fanoušky lákání do různorodých léček tu bude hráčka pokeru Kate O'Hara s přednostmi, které dočasně dokáží upoutat zrak nejednoho drsného kovboje, o něhož se následně postará některý z jejích kompliců. Aktuálně představené spektrum působí hodně slušně, vývojáři z Mimimi Productions odvádějí dobrou práci. Snad nám v následujících dnech řeknou více o datu vydání, jež aktuálně není známo.

• Zdroje: YouTube (THQ Nordic)

Desperados 3 – Preview

  1. V Desperados 3 se opět podíváme na Divoký západ
  2. Herní svět vám stejně jako v Shadow Tactics: Blades of the Shogun nabídne více alternativních cest
  3. Desperados 3 má slušně našlápnuto
  4. HW nároky pro Desperados 3 PC

V Desperados 3 se opět podíváme na Divoký západ

• Preview: 30. 8. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Ve své novince Shadow Tactics: Blades of the Shogun se tvůrci z Mimimi Productions hodně odklonili od svého původního konceptu. Ten až doposud totiž cílil buď na jednotku specialistů operující za druhé světové války (Commandos), nebo na ostřílené desperáty snažící se přežít mezi pistolníky s proklatě přesnou muškou (Desperados).

Prostředí feudálního Japonska jim však překvapivě sedlo, což se ve finále odrazilo jak na hodnocení recenzentů, tak i hráčů, kteří jejich nový projekt vychválili až do nebes. Nyní se o podobný sukces chtějí pokusit s Desperados 3, jež se bude v nejednom ohledu podobat jejich předchozímu projektu, jen se přesune na Divoký západ značně se lišící od asijských kulis použitých minule.

Desperados 3 – Oznamovací trailer

Trailer z Desperados 3 jasně prezentuje to, že většinu situací hned na poprvé s vysokou pravděpodobností nevyřešíte.

Hlavním protagonistou Desperados 3 bude s vysokou pravděpodobností opět John Cooper, který vás za pomoci své šestiranné pistole a házecího nože vytáhl v předchozích dílech této série z nejedné šlamastiky. Vedle něj vám bude dán k dispozici také hraničář Hector, jenž je stejně jako starý dobrý Pablo Sanchez vyzbrojen dvouhlavňovou brokovnicí, mohutnou sekerou, láhví s kořalkou, schopností pískat a nášlapnou pastí sestrojenou zřejmě k eliminaci dinosaurů. O ostatních členech party toho není v současnosti známo mnoho. Teoreticky bychom se mohli dočkat krásné Kate či doktora Doca McCoye. S jistotou však sestavu party, s níž budete čistit prachem zavátá města, aktuálně přesně odhalit nelze.

Jak jste si již jistě všimli v předchozím odstavci, každá z herních postav bude mít v Desperados 3 po ruce trošku jinou výstroj, jež bude definovat paletu úkolů, pro něž je budete moci využít. Hector bude kupříkladu o něco více kontaktním hrdinou než Cooper, takže se s ním budete snažit protivníky přilákat buď na krátkou vzdálenost, nebo na past na medvědy, jež je v tichosti eliminuje.

Desperados III; screenshot: Cooper Desperados III; screenshot: Hector

Obrázek 1: Cooper bude specialistou na střední a menší cíle. Obrázek 2: Se svou mohutnou sekerou bude Hector schopen na jednu ránu složit i mohutnější nepřátele.

Pistolníka Johna se naopak vyplatí využívat v situacích vyžadujících boj na střední a větší vzdálenosti, ve kterých zužitkuje pozornost nebudící nůž či trošku hlasitější pistole, vytvářející hluk jen v jasně definovaném okruhu. Pokud se objeví některý z původních protagonistů, je zřejmě možné počítat s tím, že budou obdařeni stejnými dovednostmi a výbavou jako v předchozích dílech série Desperados.

Herní svět vám stejně jako v Shadow Tactics: Blades of the Shogun nabídne více alternativních cest

Na Shadow Tactics: Blades of the Shogun se mi hodně líbilo to, že přede mne nestavělo jen jednu cestu, po níž jsem musel kráčet, ale vždy mi nabídlo několik alternativ. Z nich jsem si následně zvolil tu, která byla mému srdci a hlavně hernímu stylu nejblíže. Desperados 3 se v tomto ohledu minimálně podle prezentovaných záběrů nebude moc lišit od svého úspěšného asijského předchůdce. Oponenty tu bude možné obejít, dočasně omráčit či na ně přinejhorším použít některou ze smrtících zbraní, čímž se jich zbavíte nadobro. Pokud se rozhodnete protivníka zabít, je zcela nezbytné jeho tělo schovat, protože když jej najde jeho kumpán, velmi rychle spustí poplach, po jehož aktivaci se vám bude započatá mise dokončovat skutečně těžko.

Desperados III; screenshot: kostel Desperados III; screenshot: dohled

Obrázek 1: Z výše položených pozic budete schopni v Desperados 3 eliminovat vaše protivníky snáze než ze země. Obrázek 2: Každý protivník je obdařen určitým dohledem, s jehož pomocí identifikuje případné hrozby a nepravosti, na něž bude po jejich spatření reagovat.

Mimimi Productions totiž ve svých hrách upřednostňují stealth před hrubou silou a ani Desperados 3 nebude výjimkou, takže se vám divoké akce ve většině případů moc nevyplatí. Když začnete střílet, seběhnou se na vás kromě už rozmístěných protivníků také strážci z různě rozestavených strategických bodů, jejichž pozornost si rozhodně získat nechcete. Celkový návrh úrovní vám naštěstí umožní se akčním situacím relativně slušně vyhnout, což jakožto fanoušek tichého postupu dokáži ocenit. Každá lokace bude podle všeho disponovat řadou úkrytů, ve kterých bude možné schovat nejen omráčené bandity, ale také své vlastní muže nevyhledávající pozornost nepřátel. 

Hodně často tu bude záležet na správném rozestavení vašich mužů a rychlosti prováděných akcí. Desperados 3 nebude minimálně podle toho, co jsme mohli vidět na záběrech z Gamescomu 2018, nic pro pomalejší hráče, protože o úspěchu či neúspěchu budou často rozhodovat jen okamžiky. Hra bude naštěstí nabízet úložné pozice, jež vás leckdy zachrání od restartování celé úrovně poté, co uděláte zásadnější chybu či pomaleji zareagujete na nastálou situaci.

Desperados III; screenshot: město Desperados III; screenshot: bar

Obrázek 1: Města budou v Desperados 3 nabízet zajímavou podívanou. Obrázek 2: Některé budovy tu budou zpracovány hodně detailně.

Desperados 3 má slušně našlápnuto

Aktuálně představené záběry z Gamescomu 2018 ukazují, že Desperados 3 půjde s vysokou pravděpodobností ve stopách svých kultovních předchůdců. V praxi tato skutečnost znamená, že po vydání dostaneme pořádně našlapanou taktickou strategii, v níž bude hodně zásadní roli hrát kooperace jednotlivých postav, poctivé plánování, využití herního prostředí a naslouchání místním, kteří vám často nevědomky prozradí, jak co nejefektivněji eliminovat váš cíl.

Otázkou zůstává, jak moc se komplet dokáže v rámci hratelnosti odlišit třeba od Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Přílišná podobnost obou děl by novince Mimimi Productions dle mého totiž dvakrát neprospěla. Desperados 3 by mělo na PC, PlayStation 4 a Xbox One dorazit v průběhu příštího roku.

HW nároky pro Desperados 3 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-4150 3.5GHz / AMD FX-4350 Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 570 / Radeon HD 6950 NVIDIA GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 20 GB 20 GB

S jakým herním PC na Desperados 3?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Přesné datum vydání Desperados 3 není zatím známo. Titul k nám dorazí na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací