Ujíždíme na zimních sportech Stormred
Zobrazit katalog

Fortnite Battle Royale; wallpaper: cover

Fortnite Battle Royale (INFO) – skiny, 1. sezóna 3. kapitoly atd.

(Update): Článek aktualizován o informace o nových skinech.

Multiplayerový počin Fortnite od společnosti Epic Games se už několik let řadí mezi nejhranější tituly světa, zejména díky neskutečně populárnímu battle royale režimu. Hra se ale díky pravidelným updatům neustále vyvíjí, mění a přidává nový obsah, pokud tedy lačníte po aktuálních informacích o právě probíhající 8. sezóně, nebo snad přemýšlíte o tom, že byste si hru vyzkoušeli na vlastní kůži, v našem speciálu se o Fortnite dozvíte vše potřebné.


Autor: Štěpán LenkSpeciál


Zdroj obrázku: Epic Games

Fortnite ve zkratce

  Fortnite

 • Žánr: Battle Royale
 • Vývojář: Epic Games
 • Vydavatel: Epic Games
 • Čeština, česká lokalizace: Ne

 • Datum vydání a platformy: 26. 9. 2017 na PC, PS4, Xbox One | 2. 4. 2018 na iOS | 12. 6. 2018 na Switch | 9. 8. 2018 na Android | 10. 11. 2020 na Xbox Series X/S | 12. 11. (19. 11. v ČR) 2020 na PS5

Fortnite Battle Royale (INFO) – OBSAH

Fortnite Battle Royale: VI ze seriálu Arcane


Co jsou skiny a jak ve Fortnite: Battle Royale fungují?

Nemalou zásluhu na popularitě Fortnite Battle Royale mají i kosmetické skiny, které sází na originální designy a velkou porci nadhledu a vtipu. Mnoho z nich oplývá odemykatelnými variantami, některé se mění v průběhu hry (kupříkladu banán Peely postupně hnědne a loupe se), jiné jsou zase plně customizovatelné. Kromě toho si ale studio Epic Games přímo libuje v nejrůznějších crossoverech a nebojí se Fortnite propojit s těmi nejslavnějšími značkami a popkulturními ikonami. V rámci 7. sezóny si tak například můžete splněním pár jednoduchých challengí ve hře odemknout kostým Supermana nebo jeho civilního alter ega Clarka Kenta.

Fortnite Battle Royale; screenshot: skiny

zdroj: vlastní

Superhrdinové od Marvelu, predátor, hromada bizarních postaviček… To není horečnatý výplod fantazie hollywoodského scénáristy na LSD, ale vcelku běžná nabídka skinů ve Fortnite.

Ve Fortnite se už ale objevily postavy od Marvelu i DC, ze Star Wars, Stranger Things, The Walking Dead nebo Borderlands, ve formě skinů se ale ukázal i vetřelec s predátorem, terminátor, John Wick, Kratos, Aloy z Horizon Zero Dawn a mnoho dalších. Své tváře do hry ale propůjčily i skutečné osobnosti (Ninja, Travis Scott, Major Lazer, Marshmello, Neymar Jr. a další) a poměrně nově (září 2021) došlo i ke spolupráci s módní značkou Balenciaga, která do hry přinesla několik kosmetických předmětů inspirovaných autentickými designy ze starších kolekcí. Tyto známé postavy či značky (ať už skutečné, nebo fiktivní) pak přitahují velké množství hráčů a fanoušků, kteří by jinak o Fortnite často ani nezavadili.

Balenciaga Brings Digital Fashion to Fortnite

zdroj: Epic Games

Módní značka Balenciaga ve Fortnite: Battle Royale představila digitální kolekci.

Cena jednotlivých skinů se pohybuje od pár set do několika tisíc V-Bucků (horní hranice je zhruba 2500), přičemž 1000 V-bucků stojí 219 Kč. Za virtuální předměty to není zrovna málo, na druhou stranu je Fortnite Battle Royale free-to-play titul, ve kterém vás do nákupu skinů nikdo nenutí, V-Bucky lze navíc získat pouhým hraním. Z neférové monetizace tedy Epic Games nařknout nemůžeme. Všechny předměty si můžete zakoupit prostřednictvím in-game obchodu Item Shop.

Arcane: League of Legends patří mezi nejlepší seriály minulého roku (RIP 2021), který už se ve Fortnite mihnul v podobě skinu lehce nestabilní Jinx – bylo tedy otázkou času, než do hry dorazí i její velká ségra VI. Skin této bojovnice zaměřené na pěstní souboje si můžete pořídit v Item Shopu v bundlu s ostatními předměty za 1800 V-Bucků, samotný skin si můžete pořídit za 1500, v nabídce jsou ale další tematické předměty, jako je emote nebo krumpáč v podobě obřího kladiva z Piltoveru.

Arcane Vi of League of Legends Unleashes Her Force in Fortnite

zdroj: Epic Games

Nikdo nedává tak tvrdý rány jako život. Tedy kromě VI z Arcane: League of Legends.

Boba Fett ze seriálu The Book of Boba Fett

Legendární lovec lidí Boba Fett se ve Fortnite objevil ve své nejnovější verzi, tedy jako vládce podsvětí pouštní planety Tatooine z nového Disney+ seriálu The Book of Boba Fett. V Item Shopu je nyní k dispozici skin samotného lovce, jeho raketový batoh, věrná vesmírná loď a útočná hůl Gaffi (znáte třeba se seriálu Mandalorian). Celý tento balíček vás přijde na 2300 V-Bucků, jednotlivé předměty ale lze zakoupit i samostatně.

Fortnite; screenshot: Boba Fett skins

zdroj: vlastní

Legendární lovec lidí Boba Fett z předaleké galaxie dorazil i do Fortnite.

Filmový Spider-Man a MJ

V rámci eventu Winterfest a při příležitosti premiéry snímku Spider-Man: Bez domova do Fortnite dorazily skiny filmových verzí Spider.-Mana v podání herce Toma Hollanda a jeho přítelkyně MJ, kterou ztvárnila Zendaya. Skiny jsou dostupné jednotlivě (Spider-Man má dvě varianty kostýmu, klasickou a černo-zlatou) za 1500 V-Bucků nebo oba dva v bundlu za 2300 V-Bucků společně s pavoučím symbolem na záda, batůžkem, baseballovou pálkou a speciálním emotem.

Fortnite Winterfest 2021 Begins

zdroj: Epic Games

Spider-Man a MJ z filmu Spider-Man: Bez domova jsou ve Fortnite.

Marcus a Kait z Gears of War

Videoherní série Gears of War slaví 15leté výročí svého vzniku, její hrdinové se tedy logicky museli objevit i ve Fortnite, jelikož obě hry má na svědomí právě studio Epic Games. Proslulí zabijáci Locustů Marcus Fenix a Kait Diaz vás v Item Shopu přijdou na 1500 V-Bucků samostatně, případně si balíček obou postav a dalších kosmetických předmětů můžete pořídit za momentálně zvýhodněnou cenu 2000 V-Bucků.

Fortnite; screenshot: Gears of War skins

zdroj: Epic Games

Společně s Marcusem a Kait je v Item Shopu i spousta dalších předmětů s tematikou Gears of War.

Ninjové z Naruto Shippuden

Do Fortnite se ve formě skinů potichoučku přikradli ninjové ze slavné japonského anime Naruto Shippuden, tedy Naruto Uzumaki, Sasuke Uchiha, Sakura Haruno a Kakashi Hatake. Kromě jejich outfitů se ale v Item Shopu vyskytnou i tematicky laděné back blingy, krumpáče, glidery, obrázky na nahrávací obrazovku nebo emoty.

Všechny 4 skiny můžete koupit samostatně za 1500 V-Bucků, nebo společně s ostatními kosmetickými předměty ve výhodnějších bundlech. Další narutovské odměny ale můžete získat i prostřednictvím ninjovsky laděných questů poschovávaných po ostrově. Na jejich plnění máte čas až do konce aktuální 8. sezóny, tedy do 5. prosince 2021.

Naruto And The Rest Of Team 7 Arrive On The Fortnite Island

zdroj: Epic Games

Slavné ninja anime Naruto Shippuden spojilo síly s Fortnite.

Jinx z League of Legends

Fortnite představil další nečekaný cross-over, do populární battle royale hry totiž v podobě skinu zavítala Jinx z kultovní MOBA League of Legends. Lehkovážná kriminálnice pohrdající nudou a hlavní hrdinka výtečně hodnoceného seriálu Arcane od Netflixu se na Item Shopu prodává za 1500 V-Bucks samostatně, nebo v bundlu společně s batohem v podobě hrací opičky, stylovým krumpáčem, vlastním hudebním motivem, obrázky na nahrávací obrazovky a sprejem za 1800 V-Bucks.

Arcane Jinx of League of Legends to Wreak Havoc in Fortnite

zdroj: Epic Games

Jinx z League of Legends to pořádně roztočí i ve Fortnite Battle Royale.

Chris Redfield a Jill Valentine z Resident Evil

Do Fortnite: Battle Royale (jak na zavolanou, v době Halloweenu) zamířili Chris Redfield a Jill Valentine, tedy hlavní protagonisté zombíky prolezlé videoherní série Resident Evil. Obě postavy si můžete pořídit v bundlu za 2000 V-bucků, společně s batohy v podobě klasické uzdravovací kytičky a psacího stroje známých ze hry a obrázkem na nahrávací obrazovku. Chris a Jill si ale můžete zakoupit i samostatně, stejně tak i tematické krumpáče v podobě elektroobušků a emotu s deštníčkem korporace Umbrella.

S.T.A.R.S. Members Chris Redfield and Jill Valentine Arrive On The Fortnite Island

zdroj: Epic Games

Hlavní postavy z Resident Evil vtrhly do Fortnite Battle Royale.

Paul Atreides a Chani z Duny

Fortnite si pro své fanoušky přichystal další filmový cross-over, tentokrát se ve hře v podobě skinů objevili Paul Atreides a Chani z filmu Duna od režiséra Dennise Villeneuvea, který právě běží v kinech. Hráči se tak mohou těšit na podobizny představitelů obou rolí, tedy Timothee Chalameta (Paul) a Zendayi (Chani), ale i na několik herních předmětů inspirovaných filmovými designy. To zahrnuje bitevní loď ornithoptéru jakožto glider, nové batohy, krumpáč v podobě duální dýky a háků určených k jízdě na písečných červech a emote Sand walk.

Paul Atreides & Chani - Coming to Fortnite

zdroj: Epic Games

Chcete ve Fortnite vypadat jako Timothee Chalamet nebo Zendaya? Díky cross-overu se snímkem Duna to není žádný problém.

Oba skiny můžete koupit sólo za 1500 V-Bucků, případně oba najednou v balíčku s batohy a loading screen obrázkem za 2000. V Item Shopu ale naleznete kýžené předměty i samostatně za nižší ceny.

Venom/Tom Hardy

Spolupráce s Marvelem pokračuje, v Item Shopu se totiž u příležitosti blížící se premiéry snímku Venom 2: Carnage přichází (odkaz na speciál, mrk mrk) objevil mimozemský symbiont Venom a jeho hostitel Eddie Brock s tváří herce Toma Hardyho. Oba skiny získáte v rámci jednoho bundlu za 2000 V-Bucks společně s gliderem, emotem a symbiotickým krumpáčem.

Fortnite, Venom Fortnite, Venom

zdroj: vlastní

Shang-Chi

U příležitosti uvedení snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech do kin se tento marvelovský superhrdina objevil i ve Fortnite: Battle Royale v podobě kosmetického skinu. Jedná se ale o čistě komiksovou verzi, která Shang-Chiho podobu ve snímku nijak neodráží.

Fortnite; screenshot: Shang-Chi

zdroj: Epic Games

Fortnite Battle Royale: 1. sezóna 3. kapitoly a battle pass


Co jsou sezóny a kapitoly?

Fortnite Battle Royale je rozdělen na kapitoly (Chapters), přičemž každá z kapitol obsahuje celkem deset sezón (Seasons). Aktuálně probíhající druhá kapitola je momentálně v druhé polovině, přesněji řečeno v sedmé sezóně.

Nový obsah je do Fortnite Battle Royale přidáván právě v rámci jednotlivých sezón. Ty trvají přibližně 3 měsíce a zpravidla jsou nějak tematicky založeny, například druhá sezóna druhé kapitoly se inspirovala špionážními filmy, čtvrtá hru propojila s komiksovým univerzem od Marvelu, pátá pracovala s motivem nájemných lovců, no a aktuální sedmá zase do hry přinesla mimozemskou invazi. Na stereotyp si tedy hráči Fortnite zkrátka stěžovat nemohou.

Fortnite Astronomical Event Full PS4 | Alza Magazin (Gameplay)

zdroj: vlastní

Virtuálního koncertu rappera Travise Scotta se ve hře zúčastnily miliony lidí.

Nedílnou součástí každé sezóny jsou i bombastické live eventy, které probíhají v reálném čase přímo ve hře a často na další týdny výrazně ovlivní podobu mapy či hry samotné. Jako příklad těch nejpodařenějších eventů můžeme zmínit virtuální koncert rappera Travise Scotta, návštěva dimenzionálního motýla, nebo závěrečný event první kapitoly, kdy celý Fortnite vcucla černá díra a hru poté pro větší efekt nebylo možné několik dní vůbec spustit.

Co je to Battle Pass a jak ve Fortnite funguje?

Součástí každé sezóny je battle pass obsahující 100 tierů, kde si hráči mohou hraním postupně odemknout nové skiny, kosmetické předměty a herní měnu V-Bucks. Battle pass je dostupný za 950 V-Bucků, případně v rámci předplatného Fortnite Crew. Obojí si můžete zakoupit prostřednictvím in-game obchodu Item Shop.

Season pass zpravidla obsahuje několik unikátních charakterových skinů, ale i mnoho dalších kosmetických záležitostí, jako jsou nové padáčky (glidery), krumpáče (pickaxe) či batohy na záda (back bling), případně bannery či samolepky.

Pokud vás zajímá, kolik V-Bucků v rámci jedné sezóny ve Fortnite battle passu přijdete, jedná se zhruba o 1300-1500 V-Bucků, tato hodnota se ale čas od času mění. Zpravidla ale pokořením všech 100 úrovní, získáte spoustu herních předmětů a dostatek V-Bucků na zakoupení dalšího battle passu v další sezóně, což je velmi férové. Ovšem ke hráčům, kteří battle pass nevlastní, už Epic Games tak rozdavační nejsou. Na ty v průběhu sezóny čeká „pouhých” pár stovek V-Bucků, víc ani ťuk.

1. sezóna 3. kapitoly Fortnite Battle Royale začala 5. prosince 2021 a synergicky s názvem Flipped doslova převrátila celou hru naruby, respektive herní mapu. Ta je nyní rozmanitější než kdy předtím, naleznete zde spoustu nových lokací a především prostředí, část ostrova je tedy zasněžená, v další vládne tropické podnebí, o kus dále zase narazíte na vyprahlé pouště a kaňony. Nově se na ostrově náhodně objevují i silné bouřky, které na herní mapu sesílají bleskobití schopné zapálit stromy a okolní krajinu, nebo tornáda – ta vás zase dokážou vcucnout do obřího víru a vyhodit vysoko do vzduchu, což může přijít vhod třeba během nepříznivě se vyvíjející přestřelky.

Fortnite Chapter 3 Season 1 Flipped Overview Trailer

zdroj: Epic Games

Co nového přinesla nová kapitola a sezóna?

K razantní obměně došlo i v oblasti zbraňového arzenálu. Zůstaly sice staré osvědčené kusy typu útočné pušky, brokovnice, SMG nebo sniperky, jejich vzhled, kadence, velikost zásobníků byly ale zásadně přepracovány a pozměněny. Rozšíření se dočkala i nabídka pohybů, nově totiž máte možnost slidovat a v prosinci 2021 do hry dorazilo i spider-manovské houpání pomocí speciálních rukavic.

Došlo rovněž na nové herní mechanismy, jako je například přenosný stan. Ten můžete během zápasu rozbít takřka kdekoli a lze jej využít k uzdravení, nebo si do něj uložit zbraně a výbavu do dalšího zápasu. Zajímavou novinkou je i Victory Crown, tedy korunka, kterou získáte po vítězství v Battle Royale režimu a v dalším zápase vám zajišťuje bonusové XP. Pokud zemřete, o korunku přicházíte, ale pokud s ní vyhrajete, získáte exkluzivní emote ukazující, kolikrát už se vám podařilo takto korunovaně zvítězit.

Nová kapitola ale pro hru znamená i zásadní pokrok technologického rázu, i když na první pohled ne tak úplně viditelný. Fortnite totiž nově pohání Unreal Engine 5 vyvinutý právě společností Epic Games. Ten vývojářům umožní zaimplementovat do hry zcela nové prvky, které předtím byly technicky nemožné, například již zmíněné proměnlivé počasí. 

Battle pass v tomto případě neprošel žádnou výraznější změnou. Opět stojí 950 V-Bucků a obsahuje 100 levelů s kosmetickými předměty a herní měnou. Největším tahákem je v tomto případě zcela určitě skin Spider-Mana v několika variacích, podle traileru by ale v průběhu sezóny mělo ve Fortnite dojít i ke kooperaci s videoherní sérií Gears of War.

Fortnite Chapter 3 Season 1 Character Trailer

zdroj: Epic Games

Největším lákadlem nového battle passu je pravděpodobně Spider-Man.

Nejnovější informace o pravidelných updatech a nových sezónách najdete na oficiálních stránkách hry.

Fortnite Battle Royale 8. sezóna 2. kapitoly

8. sezóna 2. kapitoly Fortnite: Battle Royale nesla název Cubed a přímo navazovala na události eventu Sky Fire z konce 7. sezóny, kde ze zničených mimozemských lodí na ostrov spadla spousta dimenzionálních krychlí (přezdívaných Kevin). Krychle svým dopadem jednak značně poničily herní mapu, ale zároveň otevřely brány do temné dimenze Sideways plné děsivých kamenných monster.

Fortnite Chapter 2 Season 8 Story Trailer

zdroj: Epic Games

O čem byla 8. sezóna 2. kapitoly Fortnite Battle Royale?

Na ostrově se ale objevily i nové upgradovatelné zbraně, které jste mohli získat buď zabíjením již zmíněných monster, nebo ve speciálních truhlách roztroušených po herní mapě. Samozřejmostí byly i nové výzvy a aktivity, kterým se během bojů o Victory Royale šlo věnovat a nahnat bonusové XP potřebné pro levelování battle passu. 

Battle pass již tradičně vyšel na 950 V-Bucků a stejně jako v předchozí 7. sezóně hráči získávali hvězdičky (5 hvězd na každý level), za které bylo posléze možno odemykat jednotlivé odměny. Battle pass obsahoval několik nových skinů, v jejichž čele stál marvelovský symbiont Carnage, a spoustu dalších kosmetických předmětů. Za zmínku ale stojí i skin Toona Fish, pro jehož základní černobílou verzi šlo postupně odemykat nové barevné varianty a styly.

Další podrobnosti najdete na oficiálních stránkách hry.

Fortnite Chapter 2 Season 8 Battle Pass Trailer

zdroj: Epic Games

I battle pass 8. sezóna 2. kapitoly se dočkal své vlastní video upoutávky.

Fortnite Battle Royale 7. sezóna 2. kapitoly

Sedmá sezóna (2. kapitoly) Fortnite Battle Royale zvaná Invasion se nesla v duchu mimozemské invaze, zelení (a jinak barevní) mužíci tedy na ostrově vyvolávali peklo pomocí svých hi-tech zbraní, létajících talířů a další mimozemské technologie. Vesmírné lodě ale nebyly ve Fortnite pouze na ozdobu, nebohým mimozemšťanům jste je totiž mohli i ukrást a sami z pilotní kabiny rozsévat laserovou zkázu, nebo pomocí tažného paprsku přenášet ve vzduchu předměty, materiály či dokonce vozidla.

Story Trailer For Fortnite Chapter 2 - Season 7

zdroj: Epic Games

Příběhový trailer k sedmé sezóně druhé kapitoly Fortnite představil mimozemskou invazi.

Studio Epic Games v této sezóně představilo poměrně zásadní změnu v systému zdejšího battle passu, odměny totiž bylo možno odemykat podle svého uvážení za hvězdičky získané levelováním. Součástí BP byl také plně customizovatelný skin mimozemského válečníka, jehož jednotlivé komponenty (tvar hlavy, barva očí, kůže, brnění atd) šlo odemykat za speciální artefakty roztroušené po mapě. Samozřejmostí byly nové skiny, mezi kterými se objevil mimojiné i Superman nebo slavný vědec Rick Sanchez z animovaného seriálu Rick and Morty.

Fortnite Chapter 2 - Season 7 Battle Pass Trailer

zdroj: Epic Games

Co všechno obsahuje aktuální battle pass k Fortnite Battle Royale?

Fortnite Battle Royale 6. sezóna 2. kapitoly

Šestá sezóna druhé kapitoly nese název Primal, která by se v českém překladu mohla klidně jmenovat „Cesta do pravěku”. Události na počátku této sezóny vyřadily z provozu téměř všechny moderní technologie, díky čemuž Fortnite představil podomácku vyráběné varianty zbraní, jež můžete ze surovin získaných lovem i upgradovat. A v duchu pravěkého tématu se po ostrově mimo jiné začali potloukat i krvežízniví dinosauři.

Fortnite Battle Royale; screenshot: Primal zbraně

zdroj: Epic Games

Šestá kapitola Fortnite Battle Royale mimo jiné představila i nové, podomácku vyráběné varianty zbraní.

Fortnite Battle Royale: Winterfest event


Co jsou Fortnite live eventy?

Fortnite Battle Royale je svými většími či menšími eventy proslulé, Epic Games navíc rádi překonávají sami sebe a laťku neustále posouvají, takže hráčům servírují čím dál velkolepější herní zážitky. Ať už se jedná o virtuální koncerty nebo události, které nějakým způsobem poznamenají herní svět a mapu, fanoušci Fortnite Battle Royale se tak v jinak důvěrně známé hře mohou neustále těšit na něco nového.

Update: Event Winterfest skončil 6. ledna 2022

Do Fortnite Battle Royale s vervou rozjetých saní Santy Clause vtrhly Vánoce. V rámci eventu Winterfest je jako každý rok polovina herní mapy zasněžená, hlavní atrakci ale najdete v hlavním menu hry, kde si v krbem prohřáté zimní chatě můžete každý den rozbalit jeden dárek s nějakým tím kosmetickým předmětem.

V průběhu Winterfestu se ale ve hře samozřejmě objeví i spousta vánočně laděných skinů, questů a dalších aktivit, kterými lze získat ještě více kosmetických předmětů, ale také cenná XP k levelování battle passu. Na plnění úkolů a blbnutí na zasněžené mapě máte každopádně dost času, Winterfest potrvá do 6. ledna 2022. Podrobné informace o této události si můžete přečíst na oficiálních stránkách hry.

The End event

V sobotu 4. prosince 2021 od 22 hodin středoevropského času proběhl event The End, který ukončil jak 8. sezónu Fortnite Battle Royale, tak i poměrně nečekaně celou 2. kapitolu. V eventu hráči konečně zúčtovali s Terezou Kostkovou… tedy pardon, s Cube Queen, hlavní záporačkou 8. sezóny, přičemž během epické bitvy došlo i k odhalení, že pod maskou hrdiny The Foundation se ve skutečnosti skrývá herec Dwayne „The Rock” Johnson.

Do eventu bylo možno se připojit už půl hodiny před začátkem celé akce, tedy od 21:30, a odměnou za účast byl speciální obrázek na nahrávací obrazovku a wrap (skin na zbraně či vozidla). V samotném závěru eventu The End rovněž došlo i k převrácení celého ostrova vzhůru nohama, čímž se odhalila zbrusu nová herní plocha. V té pak strávíme následující kapitolu, v pořadí již třetí.

Zatím není jisté, jestli 1. sezóna 3. kapitoly vypukne ihned, nebo nastane na několik dní pauza jako v případě kapitoly 1. a 2. Vypadá to ale, že se můžeme těšit na zbrusu novou mapu, podle předčasného úniku reklamního spotu to vypadá, že se stávající ostrov převrátí vzhůru nohama a odhalí zcela novou hrací plochu.

The End - Chapter 2 Finale (Full In-game Event Video)

zdroj: Epic Games

Podívejte se na oficiální záznam eventu The End.

Fortnitemares

Update: event Fortnitemares skončil 1. listopadu.

V říjnu 2021 do Fortnite Battle Royale dorazil již tradiční halloweenský event Fortnitemares, což v následujících týdnech znamená nával hororově laděných skinů v Item Shopu, ale i komunitou vytvořených módů v nabídce herních režimů. Hráči mohou v průběhu eventu očekávat pravidelné obměny arzenálu, což bude potřeba, jelikož obří fialové kostky roztroušené herní mapě se chystají rozpoutat chaos a uskutečnit svůj plán k ovládnutí ostrova.

To ovšem nakonec vezme do ruky samotná Queen of Cubes (Královna Kostek), která uprostřed ostrova vybudovala záhadnou strukturu jménem The Convergence. K čemu asi bude sloužit? S příchodem královny se ovšem ve hře objevila i nová monstra a zbraně (smrtící kosa Sideways Scythe, dýně střílející raketomet) nebo časově omezený režim Horde Rush, ve kterém se musíte ubránit vlnám nepřátel a porazit závěrečného bosse. Samozřejmostí je ale hromada nových challengí a úkolů, jejichž plnění vám zajistí spoustu odměn v podobě herních předmětů nebo zkušeností.

Fortnitemares 2021 - Wrath of the Cube Queen Story Trailer

zdroj: Epic Games

Královna Kostek se zlobí.

Operation: Sky Fire

Závěr 7. sezóny 2. kapitoly se rychle blíží, což v případě Fortnite: Battle Royale znamená i zvýšenou pravděpodobnost nadcházejícího live eventu. A je to mu skutečně tak, v přípravách je totiž event Operation: Sky Fire, ve které ukončíme mimozemskou invazi a galaktické neřády jednou provždy vyženeme z ostrova.

Event se odehraje 12. září 2021 od 22 hodin našeho času, do hry se ale budete moci připojit už 30 minut předem, což doporučujeme učinit, jelikož kapacita serverů bude jako vždy omezená a v tomto případě se event nebude opakovat. Event je vyvrcholením 7. sezóny 2. kapitoly, ve svém vlastním zájmu tedy předtím dokončete všechny výzvy a odemkněte v battle passu vše, po čem vaše srdce prahne.

Operation: Sky Fire (Full In-Game Event Video)

zdroj: Epic Games

Oficiální záznam eventu Operation: Sky Fire.

The Rift Tour: Ariana Grande

V termínu 7. až 9. srpna (našeho času) do Fortnite Battle Royale přitancuje jedna z nejslavnějších popových zpěvaček současnosti Ariana Grande se svým virtuálním koncertem pojmenovaným The Rift Tour, kde propojí své písně s prvky ze samotné hry. Celý koncert samozřejmě doprovodí tematicky laděné kosmetické předměty, včetně skinu samotné Ariany.

Rift Tour featuring Ariana Grande (Full Event Video)

zdroj: Epic Games

Pokud jste virtuální koncert Ariany Grande nestihli, pustit si ho můžete na oficiálním záznamu výše.

Už teď je vcelku jisté, že tento event bude trhat rekordy v počtu hráčů ve hře, Epic Games proto přichystali hned 5 samostatných termínů, kdy si můžete koncert užít, aby předešli problémům s přeplněnými servery. Všechny dostupné termínů můžete vidět o pár řádků níže, i přesto tvůrci doporučují se do hry připojit alespoň hodinu před začátkem každé show.

 • Show 1 – 7. srpna 2021 od 00:00
 • Show 2 – 7. srpna 2021 od 20:00
 • Show 3 – 8. srpna 2021 od 6:00
 • Show 4 – 8. srpna 2021 od 16:00
 • Show 5 – 9. srpna 2021 od 00:00

Fortnite Battle Royale: Režim Impostors


Co jsou LTM (časově omezené režimy)?

Fortnite: Battle Royale často obměňuje nabídku hratelných režimů, pro které se vžil název Limited Time Mode neboli LTM (časově omezený režim). Tyto krátkodobé režimy se (ne)pravidelně střídají a většinou ve hře vydrží jen pár týdnů, než se výběr zase občerství.

Mezi LTM tak najdete například režim, kde můžete používat pouze sniperky, žhavou variaci na oblíbenou dětskou hru podlaha je láva, nebo třeba týmový mód The Getaway, kde bylo vaším úkolem zmocnit se cenného šperku a ve stylu bankovní loupeže jako první utéct z ostrova dodávkou. Studio Epic Games do LTM ale často zařazuje i počiny vytvořené komunitou v režimu Creative, což celkovou nabídku příjemně rozšiřuje.

Fortnite: Battle Royale nedávno rozšířil svou nabídku hratelných režimů o mód zvaný Impostors, který je zcela odlišný od všeho, co jsme doposud v této hře moli vidět. V podstatě se v celkovém počtu deseti hráčů snažíte v roli agentů starat o provoz tajné základny, ve vašich řadách jsou ale dva zrádci, jejichž cílem je postupně se zbavit všech agentů a základnu ovládnout. No a agenti mají zase za úkol odhalit skryté špiony a pomocí kolektivního hlasování je eliminovat. Zajímavá novinka, studio Epic Games si ale ze strany hráčů kromě jásotu z nového módu vysloužilo i kritiku za to, že se režim Impostors opravdu až příliš podobá populární online hře Among Us od studia Innersloth.

Trust Nobody: Introducing Fortnite Impostors

zdroj: Epic Games

V režimu Impostors nemůžete nikomu věřit!

Fortnite Battle Royale: Hodnocení a metacritic


i Jak hodnotíme Fortnite Battle Royale?

„Fortnite Battle Royale od studia Epic Games je stálicí mezi zástupci žánru battle royale oprávněně. Solidní hratelnost, pravidelné dávky nového obsahu a výrazný vizuální styl zaručují solidní zábavu, kterou nová verze pro next-gen konzole jen umocňuje. Jen je škoda ne tak docela vzácných technických problémů.“

Podívejte se na celou recenzi (PS5) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 14. 1. 2022

Fortnite Battle Royale: Platformy a bundly


Fortnite Battle Royale je free-to-play hra, klasické day one, deluxe nebo sběratelské edice tedy v tomto případě neexistují. V prodeji ovšem naleznete (i v krabičkové verzi) speciální bundly obsahující kosmetické předměty a herní měnu zvanou V-Bucks. Uvnitř těchto bundlů ovšem nenaleznete žádné fyzické médium, ale pouze kód ke stažení, který můžete posléze uplatnit v příslušném herním obchodě (Steam, Xbox Store, PS Store).

Fortnite Battle Royale je k dispozici na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch a mobilních zařízeních Android, kde je hra ovšem dostupná pouze prostřednictvím Epic Games Launcheru. V den vydání next-gen konzolí, tedy PS5 a Xbox Series X/S, vyšla rovněž i next-gen verze Fortnite, která naplno využila možností nového hardwaru, hráči se tak mohou těšit z rychlejšího načítání, svižnějšího matchmakingu, vyššího rozlišení a počtu fps a v případě PS5 pak i podpory haptické odezvy a adaptivních tlačítek nového ovladače DualSense.

Co se mobilních zařízení týče, na Google Play či App Storu už Fortnite bohužel nenajdete. Jeho tvůrcům se totiž přestalo líbit, že si tyto platformy (Apple a Google) ze zisků ze všech aplikací berou 30% marži a nabídlo hráčům možnost zakoupit V-Bucky levněji, celý zisk by ale v tom případě šel přímo do kapsy Epicu. Reakce na tento akt na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat a oba obchody takřka přes noc Fortnite smazaly z nabídky, čímž mimo jiné začal i táhlý soudní spor Epic Games proti Apple, jehož konec je zatím v nedohlednu.

Fortnite Battle Royale; screenshot: souboj

zdroj: Epic Games

Pokud chcete vidět nápis Victory Royale, musíte pro to také něco udělat.

Fortnite Battle Royale: Čeština, česká lokalizace


Fortnite neobsahuje češtinu v žádné podobě, naštěstí se ale nejedná o příliš komunikativní titul, kde by na vás tvůrci sypali jeden odstavec dialogů za druhým, takže případná jazyková bariéra by vám neměla nějak zásadně kazit herní zážitek.

Fortnite Battle Royale: Gameplay


Fortnite Battle Royale je typickým zástupcem (překvapivě) battle royale žánru, od čehož se také odvíjí základní kameny hratelnosti. V praxi to znamená, že z létajícího autobusu (dnes již téměř legendárního „battle busu”) na herní mapu v podobě izolovaného ostrova najednou seskočí 100 hráčů a jejich hlavním cílem je ve stále se zmenšující zóně zůstat naživu jako poslední.

Fortnite Battle Royale; screenshot: stavění

zdroj: vlastní

Fortnite Battle Royale od žánrové konkurence odlišuje především možnost stavět struktury využitelné jak v boji, tak i při cestování herní mapou.

Když si odmyslíte zákonitosti BR žánru, tak se v zásadě jedná o akční hru z pohledu třetí osoby, ve které se s nepřáteli vypořádáváte převážně pomocí palných zbraní různých typů a další výbavy (granáty apod.). Předměty se ve hře zpravidla vyskytují v několika kvalitativních úrovních (common, uncommon, rare, epic, legendary), které určují jejich sílu, kromě nich ale budete v boji o přežití používat nápoje doplňující štíty, lékárničky a mnoho dalších věcí.

Po seskoku na ostrov máte u sebe pouze krumpáč, který slouží jako základní zbraň, ve skutečnosti je ale určený především k těžení materiálů (kov, dřevo, kámen). Z natěžených surovin můžete posléze stavět jednoduché struktury, jejichž editováním a kombinováním mohou klidně vzniknout i komplikované stavby. Právě tato herní mechanika Fortnite výrazně odlišuje od konkurenčních titulů v poněkud přeplněném žánru battle royale.

Fortnite Battle Royale: Jak si zřídit účet

Pokud jste Fortnite doposud nehráli a přemýšlíte, že byste si tuto gamesku klidně přidali do knihovny, máme pro vás dobrou zprávu – pořídit si Fortnite je totiž poměrně jednoduché. Pokud máte v úmyslu hrát na konzoli, stačí si v adekvátním herním obchodu najít Fortnite, stáhnout, nainstalovat a můžete hrát.

U PC nebo mobilních zařízení Android je potřeba nejprve stáhnout klient Epic Games Launcher, po jehož instalaci budete vyzváni k vytvoření účtu. V tomto bodu máte dvě možnosti – buď si můžete vytvořit účet úplně nový, nebo se přihlásit pomocí některého z vašich už existujících (Facebook, Steam, PSN, Xbox, apod.), čímž tento proces Epic pro nové uživatele maximálně zjednodušil. Po zdárné instalaci Epic Games Launcheru už vám nic nebrání si v záložce Store vyhledat Fortnite, stáhnout ho, nainstalovat a spustit.

Fortnite Battle Royale; screenshot: Epic účet

zdroj: vlastní

Do Epic Games Launcheru se můžete přihlásit mnoha způsoby.

Fortnite není jen Battle Royale

Ačkoli má naprostá většina lidí Fortnite asociováno právě s režimem Battle Royale, ve skutečnosti se jedná pouze o jeden ze tří hlavních herních režimů, který tento hit od studia Epic Games obsahuje. Pojďme si je tedy v rychlosti všechny představit.

Fortnite Save The World

První z hratelných režimů nese jméno Save The World a je placený. De facto se jedná o kooperativní PvE zážitek, kdy v partě 1–4 hráčů plníte jednotlivé mise a pomocí zbraní, stavění defenzivních struktur či pastí bráníte určitý objekt před vlnami počítačem řízených protivníků.

Fortnite Battle Royale

Druhý herní mód, který Fortnite přinesl přímo vesmírnou popularitu, se nazývá Battle Royale a poměrně nepřekvapivě se jedná o typického zástupce battle royale žánru, od čehož se také odvíjí základní kameny hratelnosti. V praxi to znamená, že z létajícího autobusu (dnes již legendárního „battle busu”) na herní mapu v podobě ostrova najednou seskočí 100 hráčů bez jakékoli výbavy a jejich jediným cílem je ve stále se zmenšující zóně zůstat naživu jako poslední.

Fortnite Battle Royale; screenshot: souboj

zdroj: Epic Games

Bez zbraní a munice se ve Fortnite Battle Royale prostě neobejdete. Nebezpečí ze strany ostatních hráčů číhá všude.

Fortnite: Creative

Posledním dostupným režimem ve Fortnite je pak Creative, což je ve své podstatě obří sandboxový editor, kde si můžete svobodně budovat vlastní mapy, zakládat hry s vlastními pravidly a podmínkami a sdílet je ostatním hráčům. Tento režim je stejně jako Battle Royale zdarma.

Fortnite Battle Royale: Příběh


Ačkoli se jedná o výhradně multiplayerovou hru, věnuje studio Epic Games budování svého světa a příběhu poměrně velké úsilí. Vzhledem k online povaze tohoto titulu ovšem děj nemohou tvůrci vyprávět tradičním „singleplayerovým” způsobem, narativ tedy posouvají pomocí tematicky laděných sezón, animovaných filmečků nebo herních eventů, které mnohdy výrazně ovlivní podobu herní mapy, případně hru často obohatí o zcela nové prvky a herní mechanismy.

Dějová linie ve Fortnite Battle Royale odstartovala ve třetí sezóně první kapitoly, kde organizace IO pomocí objektu Zero Point spojujícího všechny reality stvořila bitevní ostrov (tedy herní mapu), kam pravidelně seskakuje 100 bojovníků (tedy hráčů) navzájem soupeřících o vítězství zvané Victory Royale. Od té doby se ale v nadupané časové ose tvůrci utrhli ze řetězu a sypali na nás jednu památnou událost za druhou. Na ostrov tak stačil spadnout meteorit, byli jsme svědky startu vesmírné rakety, obří robot se popral s neméně obřím monstrem, celý ostrov byl zaplaven a tak podobně. Sedmá sezóna druhé kapitoly například odstartovala ničivou mimozemskou invazí.

Fortnite Battle Royale; screenshot: Season 7

zdroj: Epic Games

Fortnite v nové sezóně představil mimozemské nebezpečí a spoustu nových prvků.

Příběh Fortnite stále kráčí kupředu, stejně tak se ale vyvíjí i jeho prezentace, o čemž svědčí například začátek šesté sezóny druhé kapitoly, kterou tvůrci odstartovali poměrně nečekaně ryze singleplayerovým eventem sloužícím jako plynulý přechod mezi končící a právě startující novou sezónou. Podle rozhovoru s Donaldem Mustardem, hlavním kreativním vedoucím (chief creative officer) Epic Games, tvůrci stále hledají nové způsoby, jak v rámci Battle Royale příběh vyprávět, a právě tento způsob by mohl být jednou z budoucích cest.

Fortnite Battle Royale: Mikrotransakce


Fortnite Battle Royale obsahuje mikrotransakce, za reálné peníze si ale můžete koupit pouze herní měnu V-Bucks, nebo konkrétní kosmetické předměty, v žádném případě se tedy nejedná o loot boxy hraničící s gamblingem nebo nechvalně proslulý systém pay-to-win. V-Bucky lze navíc v omezené míře získávat i hraním, pokud tedy nechcete, nemusíte do Fortnite investovat ani korunu.

Fortnite Battle Royale; screenshot: V-Bucks

zdroj: vlastní

Za reálné peníze si ve Fortnite můžete koupit pouze herní měnu nebo konkrétní kosmetické předměty.

V rámci dodatečné monetizace studio Epic Games nabízí i předplatné Fortnite Crew, které předplatitelům za 323 korun měsíčně zajistí exkluzivní kosmetické předměty, plný přístup k aktuálnímu battle passu a 1000 V-Bucků k tomu.

Fortnite Battle Royale: Multiplayer


Hra podporuje funkci cross-play a cross-save, můžete hrát s kýmkoli nezávisle na tom, na čem zrovna hraje, veškerý postup se navíc ukládá napříč všemi platformami. Jedinou výjimkou je v tomto ohledu herní měna zvaná V-Bucks, ta je totiž vázaná na konkrétní platformu, na které jste penízky získali, ať už přirozeně hraním, nebo zakoupením v in-game obchodě.

Fortnite kromě standardního battle royale pro jednoho až čtyři hráče v partě nabízí i spoustu dalších režimů, pro které používá jednotné označení LTM (Limited Time Mode) a jejichž nabídka je pravidelně obměňována. Některým režimům se ale podařilo uchytit a probojovat se do stálé nabídky, jedním z nich je například týmový deathmatch Rumble Bumble, ve kterém se hráči neustále respawnují, dokud se nenaplní bodový limit.

Fortnite Battle Royale; screenshot: LTM

zdroj: vlastní

Kromě klasického battle royale Fortnite pravidelně střídá nabídku neméně zajímavých módů.

Fortnite Battle Royale: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na oficiálním YouTube kanále hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Fortnite.

Fortnite Battle Royale: Hardwarové nároky na PC


Zde naleznete oficiální hardwarové nároky pro hru Fortnite.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8/10 64-bit Windows 7/8/10 64-bit
Procesor Core i3-3225 3.3 GHz Core i5-7300U 3.5 GHz
Grafická karta Intel HD 4000 on PC / Intel Iris Pro 5200 NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
DirectX
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk

• Zdroj: epicgames.com (25. 5. 2021)

S jakým herním PC na Fortnite Battle Royale?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i

• Zdroje: epicgames.com/fortnite/en-US/home


Fortnite: The Last Laugh Bundle - Xbox
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live - balíček obsahuje 1,000 V-Bucks, tři outfity (The Joker, Poison Ivy, Midas Rex), tři batohy (Laugh Riot, Back Bloom, Midas Crest), čtyři krumpáče (Bad Joke, The Joker's Revenge, Ivy Axe, Kingmaker) a "Pick a Card Contrail"

799,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Ostrava
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO788
Fortnite: The Last Laugh Bundle - PS5
Herní doplněk / DLC - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, klíč pro PS Store, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra - balíček obsahuje 1,000 V-Bucks, tři outfity (The Joker, Poison Ivy, Midas Rex), tři batohy (Laugh Riot, Back Bloom, Midas Crest), čtyři krumpáče (Bad Joke, The Joker's Revenge, Ivy Axe, Kingmaker) a "Pick a Card Contrail"

699,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na prodejně Chomutov
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PSV0033
Fortnite: The Minty Legends Pack - PS4
Herní doplněk / DLC - PS4/PS4 Pro, krabicová verze, klíč pro PS Store, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Minty Legends Pack přináší nový obsah do oblíbené third-person online akční hry Fortnite. S tímto balíčkem zchladíte každého soupeře a vaše hra si zachová trvalou svěžest.

-13% 799,-
699,-
Koupit
Můžete mít ihned na 7 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX1201
Fortnite: The Minty Legends Pack - Nintendo Switch
Herní doplněk / DLC - Nintendo Switch, krabicová verze, klíč pro Nintendo eShop, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra - Minty Legends Pack přináší nový obsah do oblíbené third-person online akční hry Fortnite. S tímto balíčkem zchladíte každého soupeře a vaše hra si zachová trvalou svěžest.

-13% 799,-
699,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 9 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: NSW931
Fortnite: The Minty Legends Pack - Xbox
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, krabicová verze, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live - Minty Legends Pack přináší nový obsah do oblíbené third-person online akční hry Fortnite. S tímto balíčkem zchladíte každého soupeře a vaše hra si zachová trvalou svěžest.

-6% 799,-
749,-
Koupit
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XBSE0126
Fortnite: The Minty Legends Pack - PS5
Herní doplněk / DLC - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, klíč pro PS Store, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra - Minty Legends Pack přináší nový obsah do oblíbené third-person online akční hry Fortnite. S tímto balíčkem zchladíte každého soupeře a vaše hra si zachová trvalou svěžest.

699,-
Koupit
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PSV0149
599,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHc0182nad
Fortnite 100% neoficiální průvodce pro profíky
Kniha - Staňte se elitou světa Fortnitu! Zkušení hráči znají spoustu triků a my pro vás máme tipy, jak jejich znalosti využít. - 64 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

-23% 249,-
193,-
Koupit
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: FKP0298438
PlayStation 5
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle termínu vytvoření předobjednávky.

Předp. cena
13 490,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel neznáme konkrétní termín naskladnění zboží z důvodu celosvětové nedostupnosti. Veškeré zakázky jsou odbavovány postupně podle termínu vytvoření. Předpokládané dodání produktu očekáváme v průběhu roku 2022.

Předp. cena
10 790,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005DE
PlayStation 5 + 2x DualSense Wireless Controller
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 2× herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle termínu vytvoření předobjednávky.

Předp. cena
14 890,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005b2
Xbox Series S
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

7 690,-
Koupit
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001s
Xbox Series S + Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

-5% 8 690,-
8 290,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001sb2
Xbox Series X
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

Předp. cena
13 490,-
Předobjednat
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: MXO001a1
Xbox Series X + Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

Předp. cena
14 099,-
Předobjednat
Akční cena
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: MXO001ab2
Alza GameBox Core RTX3060 Ti+
Herní PC Intel Core i5 10400F Comet Lake 4.3 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 4 TB 5400 ot/min, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

38 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 24 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB5b2m4
Alza BattleBox Ryzen RTX3070 Aorus
Herní PC AMD Ryzen 7 5800X 4.7 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 2 TB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Pro

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

55 990,-
Koupit
NEO pronájem
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Anděl
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklSCL3070p
Alza GameBox RTX3060 PLAYzone CEE
Herní PC Intel Core i5 11400F Rocket Lake 4.4 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 3× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Promo elektronický klíč Intel Gear Up Bundle - Crysis Trilogy - nutno uplatnit do 30.4.2022
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

34 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4b11cw
Alza GameBox Core RTX2060
Herní PC Intel Core i3 10100F Comet Lake 4.3 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

29 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7s4e
Alza Gamebox Ryzen RTX3070+
Herní PC AMD Ryzen 5 5600X 4.6 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 4 TB 5400 ot/min, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

49 990,-
Koupit
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7t8b
0
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací