Overwatch 2 (RECENZE Early Access) – Jedna dvojka druhý díl nedělá

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

Týmová střílečka Overwatch od studia Blizzard je na herní scéně už od roku 2016, 4. října 2022 byla ovšem definitivně nahrazena druhým dílem, který vstoupil do fáze předběžného přístupu a zároveň přešel na free-to-play model. Byla tato razantní změna filosofie dobrým krokem? A jak moc se vlastně oba díly od sebe liší? To se dozvíte v naší recenzi.

Overwatch 2; keyart: cover

zdroj: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 ve zkratce

  Overwatch 2

 • Žánr: Online FPS/TPS
 • Vývojář: Blizzard Entertainment
 • Vydavatel: Blizzard Entertainment
 • Čeština, česká lokalizace: Ne

 • Datum vydání a platformy: 4. 10 2022 v předběžném přístupu na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch

Overwatch 2 (RECENZE PS5) – Obsah článku

Overwatch 2 – nový znamená lepší?


Pokud jste první Overwatch někdy hráli, rozdíl mezi oběma díly na první pohled prakticky nepoznáte. Rozmanité herní režimy a mapy, unikátní hrdinové s odlišnými schopnostmi, stylizovaná grafika – to vše je zpátky ve zdánlivě nezměněné podobě. 

Až když nahlédnete pod povrch, zjistíte, že technicky vzato je zde novinek dost. Máme tu přechod na free-to-play model, snížení počtu hráčů v týmu ze 6 na současných 5, 3 nové hrdiny, nový režim Push, slušnou řádku nových map a hromadu úprav a balancování jednotlivých postav a jejich schopností. Objektivně to není zrovna málo změn, jen nejsou tak zásadní, aby nějak výrazně proměnily váš herní zážitek.

Overwatch 2 Launch Trailer

zdroj: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 vstoupilo 4. října 2022 do režimu předběžného přístupu.

Všechny kvality a vlastnosti prvního Overwatch ovšem zůstaly zachovány, pokud vám tedy z nějakého důvodu nesednul, druhý díl na tom s největší pravděpodobností nic nezmění. Pokud se vám ale jednička líbila, můžete začít bez obav instalovat i Overwatch 2. Chytlavá hratelnost, solidní gunplay a důraz na týmový aspekt hry – to vše tu stále je. 

Overwatch v konkurenci ostatních online stříleček vždy vyčníval hlavně díky bohaté nabídce hratelných hrdinů rozdělených do kategorií tank, damage a support, přičemž každá z těchto rolí vždy měla v týmu svůj význam a pevně dané místo. Overwatch 2 na tomto systému samozřejmě nic nemění a rovnou sám sobě do vínku přihazuje 3 zcela nové hrdiny, čímž jejich celkový počet ve hře zvedá na aktuálních 35. 

Čerstvě přidaní hrdinové jsou tak dost možná největším tahákem nového dílu, a oprávněně, protože se všichni beze zbytku povedli. Ať už budete hrát za tanka Junker Queen ohánějící se brokovnicí a vrhacím nožem, obratnou damage hrdinku Sojourn spoléhající na rychlý slide a railgun s velkou kadencí nebo supportku Kiriko uzdravující své spoluhráče talismany, budete se dobře bavit. 

Sice může chvíli trvat, než se s nováčky naučíte trochu hrát, svou kvalitou ale bez větších problémů zapadnou mezi už časem prověřené postavy. Osobně mi nejvíce sedla právě healerka Kiriko, která mi útoky a schopnostmi trochu připomínala mého oblíbence Zenyattu. Ovšem podle počtu Junker Queen a Sojourn, které jsem potkával v jednotlivých zápasech, si i zbývající nové postavy u hráčů vedou zřejmě dobře.

Méně hráčů je někdy více


Jádro hratelnosti ve druhém díle zůstalo stejné, což je super, protože Overwatch 2 je výbornou online FPS, díky změně ze 6 hráčů v týmu na 5 možná i lepší. Složení týmu je tedy nově jeden tank, dvakrát damage a dva supporti, což hru podstatně zrychlilo, hlavně díky omezení počtu tanků v zápase. Díky tomu tak ve hře už neběhá několik těžkooděnců se spoustou hitpointů běžně vybavených štítem, takže se častěji dostanete do víru akce, a i charaktery podpůrného typu mají šanci zazářit. O napínavé a intenzivní momenty, kdy se zápas otočí v poslední vteřině, tak zde není nouze. 

To platí dvojnásob i pro zcela nový režim Push, ve kterém se s druhým týmem přetlačujete o dopravního robota a snažíte se ho dostat co nejdále na svou část mapy. Jednoduchý, ale velmi zábavný princip tak vede k neustálému přetahování o každý metr s protihráči a velmi rychle se díky tomu Push zařadil mezi mé oblíbené herní módy.

Overwatch 2 PS5 gameplay: Push mode on Esperanca (NO COMMENTARY)

zdroj: vlastní

Zajímá vás, jak se hraje nový režim Push? Podívejte se na ukázku ze hry.

V režimu Push také najdete hned tři z několika nově přidaných map – portugalskou Esperancu plnou barokní architektury, promrzlou New Queen Street s obligátními javory na hlavní třídě a Colosseo s výhledem na jistou antickou památku. Na zbytek nových map, jako je urbanistický Midtown v New Yorku, barevný výlet do Brazílie Paraíso či monacký závodní okruh Circuit Royal narazíte napříč zbývajícími herními módy. A i v jejich případě autoři odvedli dobrou práci. 

Push je tedy vítaným přírůstkem, zbývající režimy za ním svou zábavností ovšem nijak nezaostávají. Ve hře tak najdete i módy Escort, Deathmatch v týmové i free-for-all podobě, Control, Capture the flag, Elimination, Hybrid a několik dalších. Do zápasů se můžete pustit v rámci tří kategorií: Unranked, Competitive a Arcade. 

Unranked je uvolněná skupina, kde čelíte protihráčům na plus mínus vaší úrovni a nemusíte se nijak zvlášť stresovat výsledkem, pokud vyloženě nechcete. Competitive jsou super seriózní rankové zápasy, kde se na žebříčku snažíte probojovat mezi nejlepší hráče a bez skillu se moc daleko nedostanete. A konečně poslední třídou je nepředvídatelný Arcade, který s oblibou mění pravidla jednotlivých herních módů, a kde jde především o zábavu. Celkově vzato tedy v Overwatch 2 najdete slušnou řádku herních režimů, kterým se můžete věnovat, drtivou většinu z nich už si ale budete pamatovat z minulého dílu.

Overwatch 2; gameplay: New Queens Street

zdroj: vlastní

V rámci nových map navštívíme i sněhem zaváté Toronto.

Loot boxům v Overwatch definitivně odzvonilo


Aktuálně nejvýraznější změnou oproti prvnímu dílu je zcela určitě přechod na free-to-play model. Díky tomu v Overwatch 2 nenarazíte na všemi proklínané loot boxy, ale na dnes již běžný battle pass obsahující kosmetické odměny.

Battle pass je v Overwatch 2 v základní verzi zadarmo a obsahuje 20 kosmetických odměn, které si můžete odemykat jeho levelováním. Ve hře je ale i battle pass prémiový, ten obsahuje 60 odměn navíc a můžete si jej pořídit za 1000 jednotek herní měny zvané Overwatch Coins. 

Tuto měnu získáváte v omezené míře plněním týdenních herních výzev, nebo si ji můžete koupit za reálné peníze, přičemž zmíněná tisícovka vyjde v přepočtu na 250 korun. I kdybyste se ale přetrhli a podařilo se vám splnit úplně všechny týdenní výzvy, za jednu sezónu si na prémiový battle pass prostě nevyděláte, což není zrovna vrcholem vstřícnosti.  V porovnání s ostatními online střílečkami na trhu, kde si za jednu sezónu na battle pass s trochou snahy zpravidla vyděláte, tak Overwatch 2 citelně ztrácí body.

Overwatch 2; gameplay: battle pass

zdroj: vlastní

V Overwatch 2 místo loot boxů najdete battle pass obsahující kosmetické odměny.

Mnohem problematičtějším momentem battle passu je ovšem to, že do něj budou a už jsou zahrnováni i noví hrdinové. V tomto případě se jedná o Kiriko, kterou si ve free variantě odemknete až na 55. levelu, což vám nějakou tu chvíli zabere. Pokud si ale koupíte battle pass prémiový, noví hrdinové se vám odemknou okamžitě, což není zrovna férový přístup. 

Šlo by namítnout, že sezóny v Overwatch 2 trvají dva měsíce a na získání nové postavy tak mají všichni hráči dost času. A pokud to náhodou nestihnou, hrdinové podle Blizzardu půjdou posléze odemknout skrze speciální herní výzvy nebo přímo koupit za Overwatch Coins. V obou případech je z toho ale cítit snaha pošťouchnout hráče buď k zakoupení prémiového battle passu, nebo rovnou k vytažení kreditky v Item Shopu 

Hratelní hrdinové jsou totiž alfou a omegou Overwatch, nutkání k jejich zakoupení nebo co nejrychlejšímu získání je tedy mnohonásobně vyšší než u běžného skinu nebo emotu. Jejich zahrnutí do battle passu tak ze strany Blizzardu vnímám jako spíše jako nešťastný krok.

Overwatch 2 aneb pokračování příště


Dalším trumfem Overwatch 2 měly být kooperativní PvE a příběhové mise, které mají sloužit k dalšímu rozvíjení příběhu. Blizzard svoji střílečku o agentech snažících se zachránit svět před robotickou hrozbou od začátku doprovázel bohatou mytologií, ať už se jednalo o příběhové pozadí a historii jednotlivých hrdinů, nebo celého světa, ve kterém se Overwatch odehrává. 

Žel bohu tyto mise ještě nejsou ve hře dostupné a dorazit by měly až v průběhu roku 2023, což je z mého pohledu velké zklamání. Zahrnutím PvE režimů totiž tvůrci mohli udělat mezi oběma díly Overwatch jasný předěl a výrazně je odlišit od sebe navzájem. Aktuální změny jsou sice fajn, postrádám zde ale nějakou opravdovou novinku, ze které by číslovka dvě přímo křičela. 

Momentálně je příběh v Overwatch 2 představen pouze úvodní animací, ve které geniální gorila Winston svolává bývalé kolegy k obraně světa před dalším povstáním robotů zvaných Omnicové. To je ale bohužel momentálně všechno a na další rozvíjení narativu si budeme muset nějakou dobu počkat.

Ještě hezčí než první díl


Co se technického stavu hry týče, Overwatch 2 si prošlo poměrně krušným startem. Ten byl především ve znamení nefunkčních serverů, kdy hráči čekali v nekonečných frontách, aniž by se vůbec dostali do hry, nebo byli po šťastném připojení nakonec stejně vykopnuti v průběhu zápasu. Naštěstí se tyto problémy Blizzardu v rámci několika dnů podařilo vyřešit a hra nyní běží více méně stabilně. 

Když ovšem pomineme, doufejme již zažehnané problémy, se servery, hned po prvním připojení do hry bylo jasné, že slušným updatem si prošla i audiovizuální stránka. Hra na konzolích nabízí hned 3 režimy zobrazení – Framerate, Resolution a Balanced. Framerate se zaměřuje na udržení stabilních 120 snímků za vteřinu, zatímco Resolution preferuje 60 fps a maximální kvalitu grafiky ve 4K rozlišení. Balanced je mixem obou dvou a nabízí 60 fps a rozlišení 1440p. Na testovací PS5 ale hra běžela hezky plynule ve všech případech, nastavil jsem tedy Framerate a dál to neřešil.

Overwatch 2; gameplay: Colosseo

zdroj: vlastní

Overwatch 2 se dočkal slušného grafického upgradu, římské koloseum tak je ve hře ještě krásnější než ve skutečnosti. Všem historikům se za svůj troufalý výrok omlouvám.

Charakteristická, lehce komiksová stylizace hry samozřejmě zůstala zachována, ale textury jsou o poznání ostřejší, světelné efekty realističtější a modely jednotlivých postav se dočkaly někdy nenápadného, jindy zase výrazného přepracování. Nejsou to sice nijak zásadní změny, grafika teď ale bez debat působí o poznání ostřejším a současnějším dojmem. 

Rovněž mě potěšila patřičně vzletná hrdinská hudba, která skvěle podbarvuje dění na bojišti, zvláště v konečných vteřinách zápasu, kdy se blíží buď triumfální vítězství, nebo nevyhnutelná porážka. Nezávisle na herních úspěších si ale Overwatch 2 za audiovizuální zpracování zaslouží palec nahoru.

Mise Overwatch 2 byla převážně úspěšná


Celkově vzato je Overwatch 2 výbornou online střílečkou, která si udržuje základní principy předchozího dílu a nenápadně je vylepšuje. Snížení počtu hráčů v týmu hře vyloženě prospělo, stejně povedení jsou i noví hrdinové, režim Push a nové mapy, stávající nepřítomnost PvE části hry a poněkud nevstřícně pojatý battle pass ale přeci jen trochu zamrzí.

Overwatch 2 tak sice s velkou pompou vstoupilo do fáze předběžného přístupu, v tuto chvíli ale trochu vrtkavě balancuje na pomezí druhého dílu a většího updatu. Stále se jedná o povedenou hru s chytlavou hratelností, opravdu zásadních změn oproti jedničce ale ve hře momentálně tolik není. Frčky se zářivou dvojkou na klopě si tak agenti Overwatch budou muset opravdu vysloužit až časem. 

• Zdroje: Vlastní


Overwatch 2 (RECENZE Early Access)


Hodnocení

Tato Early Access recenze byla napsaná pro PS5 verzi hry.

Overwatch 2; recenze

Overwatch 2

DOPORUČUJEME: Overwatch 2 je stejně jako její předchůdce skvělou střílečkou, zatím ale úplně nepůsobí dojmem plnohodnotného druhého dílu, ale spíše větší aktualizace. Změna počtu hráčů hře vyloženě prospěla, povedli se i noví hrdinové, režim Push a nové mapy, v konečném výsledku jsme se ale žádné zásadní evoluce série Overwatch zatím nedočkali.

Klady

 • Chytlavá hratelnost
 • Nový režim Push
 • Trojice nových hrdinů
 • Nové mapy
 • Vylepšená grafika

Zápory

 • Zahrnutí nových hrdinů do battle passu
 • Změn oproti prvnímu dílu není tak moc
 • Nepřítomnost PvE režimu
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

HW nároky pro Overwatch 2 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8/10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3 | AMD Phenom X3 8650 Intel Core i7 | AMD Ryzen 5
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 600 series | AMD Radeon HD 7000 series NVIDIA GeForce GTX 1060 | AMD R9 380
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

• Zdroj: us.battle.net (25. 4. 2022)

S jakým herním PC na Overwatch 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

AlzaPC GameBox Core - i5 / A380 / 16GB RAM / 1TB SSD

Základní sestava:

AlzaPC GameBox Core - i5 / A380 / 16GB RAM / 1TB SSD

AlzaPC GameBox Prime - R5 / RTX4060Ti / 32GB RAM / 1TB SSD

Optimální sestava:

AlzaPC GameBox Prime - R5 / RTX4060Ti / 32GB RAM / 1TB SSD

AlzaPC GameBox Elite - i5 / RTX4080 SUPER / 32GB RAM / 1TB SSD

Sestava pro náročné:

AlzaPC GameBox Elite - i5 / RTX4080 SUPER / 32GB RAM / 1TB SSD

i Mohlo by vás zajímat

Co jsme dříve napsali o Overwatch 2

Overwatch 2 – Novinky

 1. (13. 11. 2019) Čemu se Mercy věnovala v čase mezi prvním a druhým dílem Overwatch?
 2. (8. 11. 2019) Blizzard chce zabránit štěpení komunity
 3. (6. 11. 2019) Overwatch 2 – postavte se robotické armádě
 4. HW nároky pro Overwatch 2 PC

Čemu se Mercy věnovala v čase mezi prvním a druhým dílem Overwatch?

• Novinka: 13. 11. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Zmíněná povídka nese název Valkyrie a zavede nás do Egypta, kde Dr. Angela Ziegler alias Mercy pracuje jako lékařka v polní nemocnici. Příběh má 24 stran a je doplněný několika ilustracemi ukazujícími sličnou zdravotnici poněkud netradičně v civilním oblečení (ačkoli těžké bojové boty nosí stále), přičemž se odehrává před událostmi Overwatch 2. Povídku k přečtení najdete v podobě stahovatelného PDF, existuje ale pouze v anglické verzi.

Overwatch – Mercy’s Recall Challenge (Trailer)

Vybojujte si legendární skin Mercy v eventu Mercy's Recall Challenge.

Zároveň s tímto počinem Blizzard do Overwatch přidal i několik tematicky laděných výzev zvaných Mercy's Recall Challenge, za jejichž plnění vám bude odměnou pár kosmetických předmětů, včetně legendárního skinu Mercy v doktorském plášti. Ano, je to právě ten plášť, jenž Mercy nosí právě ve výše zmíněné povídce. A kruh se uzavírá.

Tento krátkodobý mini event potrvá od 12. listopadu do 2. prosince 2019, samozřejmě na všech platformách.

• Zdroje: playoverwatch.com, YouTube (PlayOverwatch)Blizzard chce zabránit štěpení komunity

• Novinka: 8. 11. 2019 • Autor: Jiří Fait

Jeff Kaplan, výkonný ředitel společnosti Blizzard, na BlizzConu řekl, že myšlenka jakéhokoli pokračování jej znervózňuje. Jak lidé přijmou novou hru ze stejného univerza? V tomto případě kompetitivní Overwatch 2, když má jednička stále celkem silnou komunitu a lidé už určitě posbírali většinu skinů, oblečků a podobných kosmetických úprav. Sérii FIFA od EA to rok co rok prochází, tak proč by neměl uspět i Blizzard?

Naštěstí takhle vývojáři nepřemýšleli a podle slov Kaplana bude přechod mezi Overwatch 1 a 2 co možná nejméně bolestivý. Jak jsme již psali v oznámení, všechny získané kosmetické úpravy se totiž přenesou do druhého dílu, takže o nic nepřijdete. A pokud chcete jen hrát nové mapy a módy a nechcete investovat do Overwatche 2, když už máte jedničku, bude zde i tato možnost.

Overwatch 2; screenshot: Pink Mercy
Legendární růžový skin pro hrdinku Mercy byl dostupný pouze při příležitosti charitativního eventu. Ale nikdo neřekl, že by se nemohla objevit v Overwatch 2, takže ještě existuje naděje!

Ovšem Jeff Kaplan pro server Kotaku řekl, že plánují nakonec obě hry sloučit do jedné. Chtějí tím hlavně zabránit štěpení komunity a také tomu, aby neměli někteří hráči výhodu nad jinými například kvůli stabilnější verzi klienta, jelikož v kompetitivní sféře je sebemenší propad FPS nebo náhodný lag hned znát.

Pokud jste měli pocit, že Overwatch poslední dobou v oblasti updatů mírně stagnoval, bylo to hlavně kvůli vývoji Overwatche 2. Spojit dva klienty dohromady jistě nebude nic jednoduchého, i když obě hry běží na stejném enginu (a taky hlavně díky tomu působí Overwatch 2 spíše jako expanze, než plnohodnotné pokračování). No uvidíme, jak se s tím společnost Blizzard nakonec popasuje, ale za nás říkáme, že podobný přístup k sequelům by si zasloužila řada dalších her.

• Zdroje: PC Gamer, KotakuOverwatch 2 – postavte se robotické armádě

• Novinka: 6. 11. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Overwatch 2 by měl své hráče potěšit příběhovým kooperativním PvE režimem, kde se staří i noví hrdinové postaví zločinecké organizaci Null Sector. Tato armáda robotických zabijáků bude rozsévat zkázu na atraktivních lokacích po celém světě. Kooperace nabídne zábavu až pro čtyři hráče najednou, přičemž pro každou misi bude zřejmě dostupná předdefinovaná sestava hrdinů, ze kterých si budete moci vybírat a následně se v jejich kůži postavit mechanickým „nullám” a odhalit jejich zlotřilé úmysly.

Americký server Game Informer na svém YouTube kanále zveřejnil 15 minutové video, kde si nové příběhové mise můžeme dobře prohlédnout. Budou se odehrávat ve stejných lokacích jako klasická multiplayerová složky hry, ovšem ve speciálně navržených mapách pro PvE s částečně zničitelným prostředím. Jednotliví hrdinové zde na rozdíl od PvP budou oplývat unikátními talenty, které si budete postupně odemykat a modifikovat. Součástí PvE režimů pak údajně budou i různé power-upy, jako jsou třeba korozivní granáty, generátor HP nebo energetický štít.

Overwatch 2 – Story Experience (Gameplay)

Podívejte se na 15 minut ze zbrusu nového kooperativního režimu.

Tyto nástroje v klasickém PvP nebudou přítomné, jednalo by se tedy o vítané osvěžení hratelnosti, v této fázi vývoje ale musíme počítat i s variantou, že Blizzard si to nakonec rozmyslí a tyto itemy nakonec ve hře vůbec neuvidíme, nebo třeba ve značně změněné podobě.

Druhým typem PvE obsahu budou takzvané Hero Missions, tedy úrovně oddělené od příběhové kampaně navržené pro co nejvyšší znovuhratelnost. Podle ředitele vývoje Jeffa Kaplana si je s chutí zahrajete kdykoli, na rozdíl od příběhových misí si zde totiž můžete zvolit jakéhokoli hrdinu z více než 30 dostupných postav. Jaká ovšem bude vaše motivace pro hraní těchto misí, zatím není známo, možná odemykání skinů a dalších kosmetických záležitostí? Kdo ví... no, asi vývojáři z Blizzardu, ale ti to nejspíš jen tak nepoví.

Overwatch 2 podle zatím dostupných informací dorazí na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch, nad datem vydání ale zatím bohužel visí jeden velký otazník. Snad se odpovědi na tuto palčivou otázku dočkáme brzy.

• Zdroje: YouTube (Game Informer), PC Gamer

Overwatch 2 – Oznámení

 1. Overwatch nebo Overwatch 2? To je ta otázka.
 2. Co Overwatch 2 přinese nového?
 3. HW nároky pro Overwatch 2 PC

Overwatch nebo Overwatch 2? To je ta otázka.

• Oznámení: 2. 11. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Týmová střílečka Overwatch byla oficiálně spuštěně v roce 2016 a velmi rychle se stala obřím hitem a stálicí onlinového nebe. A dnes, 3 roky po vydání, se stále těší velmi zdravé (až na některé toxické hráče) a početné komunitě. Nabízí se tedy otázka, co nového druhý díl vlastně přinese a, až se zdráhám to vyslovit nahlas, jestli je pokračování vůbec potřeba?

Overwatch 2 – Gameplay Trailer

Gameplay trailer předvádí nejen upgradovaný vizuál, ale také klíčové změny a novinky, jenž druhý díl přináší na multiplayerový stůl.

No, Blizzard tyto pochyby vcelku efektivně eliminoval jednou jedinou informací. Overwatch jedna i dva totiž nabídnou sdílený multiplayer, pokud tedy patříte mezi hráče, kteří první Overwatch aktivně hrají a mají v plánu ještě pár let v této činnosti pokračovat, není problém. Až druhý díl spatří světlo našeho herního světa, hráči „jedničky” i „dvojky” se budou moci svobodně utkat na jednom bojišti a všichni budou mít přístup k novým mapám a hrdinům.

Jestli jste ale původního Overwatch přesyceni a nový díl vítáte s otevřenou náručí, dost možná se už v duchu loučíte se všemi nastřádanými skiny, emoty a dalšími kosmetickými záležitostmi, které budete muset nutně nechat za sebou. Ovšem i pro vás mám dobrou zprávu –  veškerý loot, který jste za ty tři roky hraní nastřádali, se vám automaticky převede do Overwatch 2 a prakticky budete pokračovat tam, kde jste skončili. Což je objektivně vzato parádní krok vstříc celé komunitě, za což si Blizzard podle mého názoru zaslouží velkou pochvalu.

Overwatch 2; screenshot: hrdinové
Staré postavy v nových kabátech.

Co Overwatch 2 přinese nového?

Takže, už víme, že přechod na Overwatch 2 nebude nic bolestivého, co ale toto pokračování své stávající hráčské základně reálně poskytne nového? V první řadě se dočkáme celkového vizuálního upgradu, kterým si projdou jak veškeré mapy, tak i všechny navrátivší se postavy z prvního dílu (například Reinhardt odhalí svou mužnou fousatou tvář) – asi aby nezapadly vedle plánovaných nových charakterů, které rozšíří již tak bohatou soupisku hratelných bojovníků.

Všechny postavy si budete moci levelovat a nově i customizovat jejich dovednosti, jejichž nabídka se oproti prvnímu dílu zřejmě značně rozroste, což by mohlo podstatně osvěžit stávající hratelnost i pro veterány s tisícovkami nahraných hodin. Jádrem celé hry bude i nadále PvP režim 6 na 6 hráčů, pochopitelně nás ale neminou nové mapy, zbrusu nový mód Push a dokonce i příběhové kooperativní mise, které pomohou rozvíjet už tak bohatou a propracovanou mytologii, jíž Overwatch jako jedna z mála online FPS oplývá.

Což je přesně to, co mi u „jedničky” chybělo a jsem nadšený, že se o tomto zajímavém a barevném světě dozvíme zase něco víc. A že bude o co stát ukazuje i bombastický 8minutový úvodní filmeček (Blizzard tohle prostě umí), který vás na druhý díl spolehlivě navnadí.

Overwatch 2 – Zero Hour (Cinematic Trailer)

Překrásně zpracovaný filmeček ukáže jednotku Overwatch v akci v Paříži a ještě prohloubí vaše natěšení.

Tu nejdůležitější informaci jsme se ale o Overwatch 2 bohužel nedozvěděli – datum vydání. V traileru nic není, na BlizzCon prezentaci nebylo zmíněno ani náznakem, oficiální stránky uvádějí pouze strohou informaci „in development (ve vývoji)”. Momentálně nám tedy nezbývá než doufat, že se Blizzard s vývojem nebude dlouho piplat. I když… ať se raději piplá, ale ať Overwatch 2 ve finále stojí za to!

• Zdroje: BlizzCon, Gamespot, The Verge

Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací