Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Nakupování budoucnosti Zelená, to je naše!
Zobrazit katalog

God of War Ragnarok; wallpaper: cover

God of War: Ragnarök: Gameplay, příběh, trailer, datum vydání a další info

(Update): Doplněny informace k příběhu a hratelnosti.

Skandinávský chlad měl uklidnit žhnoucí nenávist Krata k řeckým bohům, jejichž řady během třídílné série God of War značně prořídly. Na severu si našel Kratos manželku, zestárl a zplodil syna Atrea. Jenže také v nordickém restartu značky nakonec poznal místní božský panteon ostrost Kratových čepelí, což se neobešlo bez odezvy. Jak bude vypadat pokračování krvavé akční adventury s názvem Ragnarök a co vše o titulu studia SIE Santa Monica víme, se dočtete na následujících řádcích.


Autor: Jakub NěmecSpeciál


zdroj: Santa Monica Studio

God of War: Ragnarök: Vše, co víme – OBSAH

God of War: Ragnarök: Datum vydání, platformy


Původní datum vydání zveřejněné na akci PS5 Showcase 2020 nyní již neplatí a nepadla o něm zmínka ani na poslední předváděčce her pro PS5 ze září 2021. Podle jediného oficiálního vyjádření od tvůrců ze Santa Monica Studio vydavatel Sony počítá s termínem až v roce 2022, který se vzhledem k délce vývoje (od 2018) a prezentovaným materiálům nejeví jako nereálný. 

Víme již také, že se nový God of War: Ragnarök podívá kromě PlayStation 5 i na starší PS4.

God Of War Ragnarok - PlayStation Showcase 2021 Reveal Trailer | PS5

zdroj: PlayStation

První gameplay záběry God of War: Ragnarök se objevily 9. září 2021 na akci PlayStation Showcase 2021.

God of War: Ragnarök: Edice


Spekulace můžeme vést také na téma speciálních edic. Vzhledem k faktu, že společnost Sony Interactive Entertainment se o své exkluzivity příkladně stará, očekáváme, že vedle základní verze vyjde řada edic s nadstandardním obsahem.

God of War: Ragnarök: Čeština, česká lokalizace


Česká lokalizace God of War: Ragnarök zatím není potvrzena, ale vzhledem k současným trendům ze strany české pobočky Sony (překládají vybrané exkluzivity také na PS5) si snad můžeme dovolit být lehce optimističtí. Původní God of War byl navíc přeložen do češtiny, což šance na překlad jen zvyšuje.

God of War: Ragnarök: Gameplay


God of War: Ragnarök bude podobně jako jeho předchůdce akční adventura z pohledu třetí osoby, v níž se vžijeme do role ničitele bohů Krata, jemuž bude pomáhat jeho syn Atreus. Dle oficiálních zpráv se můžeme těšit na všechny Kratovy zbraně z prvního severského dílu, které obohatí nové runy přinášející neokoukané efekty a komba k likvidaci nordického panteonu a místních mytologických bytostí. O posílení svých schopností se nemusí bát ani Atreus, jenž dostal do vínku nové dovednosti.

Na rozdíl od prvního dílu se nepodíváme pouze do šesti světů Yggdrasilu, ale do všech devíti, tedy včetně Vanaheimu, Svartalfheimu a Asgardu. Původní šestice říší dostane navíc nové lokace a některé světy projdou radikální přeměnou (Midgard například postihne bájná zima Fimbulwinter znamenající předzvěst Ragnaröku, soumraku bohů).

God of War; wallpaper: Atreus, Kratos

zdroj: Santa Monica Studio

Souhra Krata a Atrea se v God of War: Ragnarök objeví v plné parádě.

S novými místy přichází samozřejmě také dosud neznámé příšery, které se již těší na Kratovu sekeru. Poznávacím znamením série God of War byly odjakživa bossfighty, jimž se nevyhneme ani v díle Ragnarök. Podle všeho bychom měli vyzvat na souboj(e?) bohyni a válečnici Freyu, s níž má Kratos nevyřízené účty, a brutálního hromovládce Thora, který byl hráčům vyzrazen na konci prvního severského dílu.

God of War: Ragnarök: Příběh


Tvůrci naplánovali Kratovi a Atreovi v God of War: Ragnarök další náročnou pouť. Otec a syn se vydají napříč devíti světy spojenými kořeny Yggdrasilu, aby se pokusili zastavit konec světa, který seveřané označují jako soumrak bohů. Příběh by se měl odehrávat několik let po událostech prvního nordického dílu, kdy v Midgardu vládne tuhá zima Fimbulwinter. Mimo jiné narazíme na Atrea v pubertálním období, kdy se chce bít s celým světem a objevovat své schopnosti, což jistě nebude po chuti stárnoucímu Kratovi, který ví, co to znamená postavit se bohům.

Jejich neshody budou muset jít stranou, protože společně budou čelit novým nebezpečím v podobě neznámých příšer a především dvojici hodně naštvaných bohů – Freyi a Thorovi, kteří touží vyrovnat účty ze završení God of War (2018). Zcela jistě dojde i na velmi osobní rovinu, jež zamíchá spletitými osudy hlavních hrdinů (SPOILER předchozího dílu: jen namátkou, Thor vybil téměř všechny obry, přičemž matka Atrea byla obryní; Kratos zabil Thorova bratra a Freyina syna). Snad si vyprávění udrží podobnou kvalitu jako první díl severského restartu série a dočkáme se další mytologické epopeje.

God of War: Ragnarök; screenshot: Freya

zdroj: Santa Monica Studio

Bohyně Freya má s Kratem mnoho témat k „hovoru“, takže o dynamické a napínavé souboje nebude v God of War: Ragnarök nouze.

God of War: Ragnarök: Multiplayer


První severský God of War byl zaměřen čistě na singleplayerový zážitek, a proto neočekáváme multiplayer ani u aktuálně připravovaného dílu Ragnarök. Autoři v tomto směru zatím mlčí, takže si na jejich vyjádření musíme počkat.

God of War: Ragnarök: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále vydavatele hry a obrazové materiály na oficiálním blogu vydavatele hry God of War: Ragnarök.

(16. 9. 2020): God of War: Ragnarok - Teaser Trailer | PS5 Showcase

God of War: Ragnarok - Teaser Trailer | PS5 Showcase

God of War: Ragnarök: Recenze


Akční adventura God of War: Ragnarök nemá momentálně žádné recenze.

i

• Zdroje: PS Blog


Co jsme dříve napsali o God of War: Ragnarök

Soumrak bohů se blíží a bude v něm mít prsty také Kratos

Konzole PS4 přinesla během svého životního cyklu mnoho hrdinů, kteří se zapsali do srdcí hráčů, což marketingové oddělené Sony velmi dobře ví. Minulý stream zahrál na city pařanů díky návratu Aloy v Horizon Forbidden West, zatímco v rámci PS5 Showcase byl naznačen brzký návrat Krata. Velmi krátký teaser představil pouze logo a pravděpodobný název God of War Ragnarök (byl v opisu ústředního symbolu a následně vydržel na obrazovce relativně dlouho sám). Očekávat můžeme plnohodnotný druhý díl, protože tvůrce série Cory Balrog v měsících po vydání (2018) první výpravy řeckého bohobijce na sever tvrdil, že žádná DLC se nepřipravují.

GOD OF WAR 5 RAGNAROK Teaser Trailer (2021) PS5 HD

Krátký teaser God of War Ragnarök probudil představivost všech fanoušků drsného Krata. Kam se bude ubírat jeho osud?

Nyní si můžeme zaspekulovat (opět, jednou jsme tak již učinili), o čem bude „God of War 2“, protože žádné další informace mimo rok vydání 2021 se zatím nevyrojily. Ve čteních dalších řádků však buďte obezřetní, protože se v nich vyskytují SPOILERY prozrazující vyústění prvního dílu. Na ten by s velkou pravděpodobností měl God of War Ragnarök volně navazovat. Právě podtitul láká k fabulacím, které bohy pošleme po kouscích pod drn. Dle tradičních severských pověstí padne při tzv. soumraku bohů kompletní osazenstvo Valhally a s jejich koncem má co dělat potomek obryně Loki. Jak již víme, tato postava se v God of War objevila a její důležitost zřejmě poroste.

Co znamená věta „Konec se blíží“?

O smrt bohů se totiž z velké části postarají Lokiho potomci (vlk Fenrir, mořský had Jörmungand). Jenže tvůrci ze studia v Santa Monice se mohou rozhodnout vikingské báje přepracovat podle svého a jen se jimi nechat inspirovat. Možností, kam se budou ubírat scenáristické kličky, je nespočet a vůbec bych se nedivil, kdyby onen Ragnarök byl myšlen pouze metaforicky. Hráči jsou však navyklí v God of War na drsnou akci a ne filozofování, takže pravděpodobnost vyvraždění Ódinova pokolení je vysoká. Nepřátel si Kratos a Atreus během své pouti na nejvyšší horu Midgardu udělali víc než dost. Povraždění Magni a Modi jsou synové Thora, který si takové zostuzení nenechá líbit, stejně tak by se mohla mstít Freya, jejíž potomek Baldur padl pod Kratovými ranami také.

O podstatě příběhu by nám mnohé mohly prozradit také poslední slova obou hrdinů v God of War, kdy Atreus řekl svému otci: „Je to náš příběh.“, přičemž Kratos oponoval: „Je to TVŮJ příběh.“. Budeme snad v God of War Ragnarök sledovat také smrt Krata, či jeho stáhnutí do ústraní podobně jako jsme se dočkali zmizení Joela v The Last of Us Part II? Možná to chtěl sdělit hlas svalnatého reka v PS5 teaseru, když vyřkl „Čas se nachýlil. Musíš se připravit.“ Měl to být pokyn, že Atreus zůstane sám? Budeme sledovat jeho cestu jako dospělého muže? Osobně si nedokážu sérii God of War bez Krata představit, ale tvůrcům do hlavy nevidím.

Vůbec bych se nedivil, kdyby se hratelnost rozdělila mezi dvě postavy s odlišnými schopnostmi, mezi nimiž by bylo možné volně přepínat (PS5 by to zvládnout měla). Atreus totiž podle všeho dostane mnohem větší prostor projevit svůj potenciál, který zdědil nejen po otci Kratovi, ale také po matce, obryni Faye, o jejíž nadpozemské moci jsme se dozvěděli také na konci God of War z roku 2018. Snad se brzy dozvíme více, protože vydání God of War Ragnarök je v podstatě „za rohem“. Oznámeno bylo na rok 2021 pro PS5, ale zatím není jisté, jestli bude pokračování dostupné také pro konzole PS4.

• Zdroje: vlastní, YouTube (PlayStation)

God of War III Remaster Anniversary Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - jedna z technologicky nejvyspělejších a zároveň nejbrutálnějších her na PS3 přichází v technicky excelentním remasteru na PS4 - 1080p 60FPS! Prožijte dobrodružství největší nemesis řeckých Bohů, sparťanského bojovníka Kratose.

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MSX147
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel neznáme konkrétní termín naskladnění zboží z důvodu celosvětové nedostupnosti. Veškeré zakázky jsou odbavovány postupně podle termínu vytvoření. Předpokládané dodání produktu očekáváme v průběhu roku 2022.

Předp. cena
10 790,- bez DPH 8 917,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005DE
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller
Gamepad pro PS5, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, vibrace, podsvícení, analogové páčky, reproduktor, mikrofon, haptická odezva, bílá barva

1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Můžete mít ihned na 34 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX005DS1
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller - Midnight Black
Gamepad pro PS5, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, vibrace, podsvícení, analogové páčky, reproduktor, mikrofon, haptická odezva, černá barva

1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Můžete mít ihned na 32 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX005DS2
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller - Cosmic Red
Gamepad pro PS5, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, vibrace, podsvícení, analogové páčky, reproduktor, mikrofon, haptická odezva, červená barva

1 999,- bez DPH 1 652,-
Koupit
Na objednávku do 4 pracovních dnů
Objednací kód: MSX005DS3
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi