God of War: Ragnarök – Vše, co víme

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec, Filip Němec

(Update): Přidány informace o bezplatném DLC God of War Ragnarok: Valhalla.

Skandinávský chlad měl uklidnit žhnoucí nenávist Krata k řeckým bohům, jejichž řady během třídílné série God of War značně prořídly. Na severu si našel Kratos manželku, zestárl a zplodil syna Atrea. Jenže také v nordickém restartu značky nakonec poznal místní božský panteon ostrost Kratových čepelí, což se neobešlo bez odezvy. Jak bude vypadat pokračování krvavé akční adventury s názvem Ragnarök a co vše o titulu studia SIE Santa Monica víme, se dočtete na následujících řádcích.

God of War: Ragnarök; screenshot: cover

zdroj: Santa Monica Studio

God of War: Ragnarök ve zkratce

  God of War: Ragnarök

 • Žánr: Akční adventura
 • Vývojář: Santa Monica Studio
 • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment
 • Čeština, česká lokalizace: Ano

 • Datum vydání a platformy: 9. 11. 2022 na PS5 a PS4

God of War: Ragnarök: Vše, co víme – OBSAH

God of War: Ragnarök: Valhalla DLC


Od 12. prosince 2023 je pro God of War Ragnarok dostupné bezplatné DLC Valhalla. Již delší dobu se spekulovalo o rozšíření původní hry, mluvilo se přitom zejména o DLC s Atreem v hlavní roli, na akci The Game Awards 2023 však došlo k oznámení God of War Ragnarok: Valhalla, což je zdarma dostupný rogue-lite mód, kde se opět představí v hlavní roli Kratos.

God of War Ragnarök: Valhalla - Reveal Trailer | PS5 & PS4 Games

zdroj: PlayStation

Následující odstavec obsahuje spoilery z konce příběhu God of War Ragnarok.

Valhalla kromě upravené hratelnosti postavené na principech rogue-lite žánru přináší také rozšíření příběhu základní hry. Svým vyprávěním navazuje na konec God of War Ragnarok a funguje jako epilog, vypráví totiž příběh Krata poté, co se Atreus vydal na vlastní dobrodružství a Kratos se stal po smrti Odina novým vládcem a ochráncem Midgardu (podle proroctví jeho ženy Faye novým Všeotcem).

Hratelnost původní hry je naroubována na rogue-lite mechaniky, Kratos v doprovodu ukecaného Mimira naráží na nejrůznější kombinace prostředí a nepřátel, aby výzva byla pokaždé trochu jiná. Skutečnost, že budete při hraní Valhally (opakovaně) umírat, je navíc provázána se samotným příběhem tohoto rozšíření a vypadá to, že Valhalla není jen fúzí více žánrů, ale také původní „řecké“ God of War série a rebootu ze serveru. V traileru se totiž představilo spartské brnění, stvoření z řecké mytologie i fanouškům řeckého boha války povědomá hudba.

Není ale na místě obávat se příliš vysoké obtížnosti. Jak jsme již napsali, jde o rogue-lite režim, smrt vás tady vrátí zpět na začátek, ale za předchozí snažení budete neustále odměňováni, přičemž vylepšení postavy budou permanentní. Postupně se tak budete stávat silnějšími a průchod Valhallou by měl být snesitelnější. Nad rámec toho režim obsahuje pět úrovní obtížnosti, takže by měl být opravdu přístupný všem. Ke zvyšování obtížnosti vás ale budou motivovat i spolu s ní vzrůstající odměny.

God of War Ragnarök; screenshot: Armor God of War Ragnarök; screenshot: Kopí

zdroj: PlayStation

Napsali jsme dříve o spekulovaném DLC

Kapitola může obsahovat spoilery, doporučujeme číst pouze v případě, že máte dohraný příběh God of War: Ragnarok. 

Řada PlayStation exkluzivit se po svém vydání dočkala příběhového rozšíření, rebootovaná série God of War se ale zdála být výjimkou. DLC nedostal ani předchozí díl z roku 2018 a po vydání Ragnaroku se nechal vedoucí vývoje Eric Williams slyšet, že ani tentokrát žádné rozšíření očekávat nemáme. Naděje fanoušků řeckého zabijáka bohů ale rozdmýchal osvědčený leaker The Snitch (zpracováno na Resetera fóru), podle kterého se na rozšíření již pracuje a hotové má být z asi 60 %, uvedl The Snitch v srpnu 2023. 

Snitche pak doplnil koncem října 2023 přední španělský magazín AreaJugones (zpracoval GameRant), který potvrzuje spekulované datum vydání, přičemž k oznámení hry by mělo dojít koncem tohoto roku, dost možná na předávání cen The Game Awards. AreaJugones pak upřesňuje informace o hře samotné: má jít o středně velký samostatný titul ve stylu Spider-Man: Miles Morales nebo Uncharted: Lost Legacy, jak už se spekulovalo dříve. 

Podle magazínu by měla hra navazovat na konec God of War: Ragnarok, kdy se Atreus vydává už bez svého otce Krata vystopovat a zachránit zbývající obry, zatímco Kratos zůstává v Midgardu jako jeho nový vládce. To si o nějakou jednohubku točící se čistě kolem Atrea vyloženě říká. Navíc by mohla být zachována duální hratelnost, protože Atrea doprovází Angrboda, která se jako jeho pomocná ruka představila už v druhém dílu.

Vše je sice v rozporu s dřívějším prohlášením vedoucího vývoje God of War: Ragnarok, ovšem minimálně na první polovinu roku 2024 toho Sony zatím příliš oznámeného nemá, společnost si tak mohla rozšíření u studia klidně „objednat“ nebo se zkrátka původní plány studia změnily. Byť zatím není nic oficiálně potvrzeno, nové dobrodružství Atrea vypadá skutečně nadějně.

God of War: Ragnarök: PC verze (spekulace)


Ačkoli zatím Sony nic oficiálně nepotvrdila, lze počítat s tím, že God of War: Ragnarok dříve či později vyjde na PC. Odstup mezi vydáním PlayStation a PC verze se za poslední roky zkrátil, podle dnes již bývalého CEO společnosti Sony Jima Ryana je aktuální rozestup zhruba 2 až 3 roky. To by znamenalo vydání God of War: Ragnarok v roce 2024 nebo 2025.

Poslední události přitom naznačují, že by mohlo jít o konec roku 2024. Připomeňme, že jen o 9 měsíců dříve vydaná exkluzivita Horizon Forbidden West (18. 2. 2022), vyjde na PC začátkem roku 2024, tedy 2 roky po svém původním vydání. Už koncem roku 2022 navíc Studio Jetpack Interactive, stojící za PC portem prvního God of War, zveřejnilo na svém LinkedIn profilu, že pokračují se Santa Monica Studios na spolupráci na značce God of War. Nemusí se ale nutně jednat o potvrzení PC portu God of War: Ragnarok.

Je možné, že bude chtít Sony vydání hry na PC spojit s premiérou God of War seriálu od Amazonu. O tom jsme ale delší dobu nic nového neslyšeli. Jisté je, že PC verze bude chtít být tou nejlepší verzí God of War: Ragnarok s vylepšenou grafikou, doufejme jen, že nebude dalším zástupcem nepovedených PC portů, jako se to při vydání stalo například The Last of Us: Part I.

God of War: Ragnarök: Updaty a aktualizace


Jak autoři slíbili koncem roku 2022, hra God of War: Ragnarok obdržela očekávaný režim New Game Plus, který umožní nejen projít si hru znovu od začátku s již získanou výbavou a vylepšenou postavou, ale také i v trochu jiném stylu, s novými nepřáteli, vyšší obtížností a novým obsahem.

Aktualizace spolu s režimem NG+ přináší nejen navýšení maximální úrovně, ale také nové schopnosti, vybavení, a především čtyři nové zbroje. Hned z kraje nově rozehrané kampaně se lze odít do zbroje černého medvěda, se kterou režim New Game+ můžete odstartovat, my se ale nejvíce těšíme na zbylou trojici brnění vzpomínající Kratovu minulost: spartskou, Areovu a Diovu zbroj. Vrací se také velmi pěkný spartský štít aspis. Mezi další novinky režimu NG+ patří také nové barevné varianty dosavadních zbrojí a černobílý grafický mód.

God of War: Ragnarök; screenshot: New Game plus brnění

zdroj: PlayStation

Třináctce dostupných brnění vdechly druhý život nové barvy.

Po vzoru New Game+ z předchozího dílu se silnějším nestane jen Kratos, ale pochopitelně také jeho nepřátelé. Ti významnější z řad menších i důležitějších bossů pak dostaly nové útoky, aby souboje s nimi byly čerstvou výzvou. Abyste s nimi dokázali držet krok, nové vybavení i to stávající lze povýšit na novou úroveň, což odemkne další možnosti úprav a levelování. 

A pokud by se vám opakovaný průchod hrou přeci jen zdál stále dost lehký, můžete si jako v prvním díle přitížit nejrůznějšími břemeny. Stejně tak i v God of War: Ragnarok nechybí aréna v Niflheimu, ve které si můžete zabojovat jak za Krata, tak i Atrea a v obou případech budete moci volit z nabídky doprovodných postav obsahující Freyu, Broka, Thora, Sindriho, Angrbodu, Ingrid a Thrúd. Další podrobnosti a další vizuální ukázky najdete na PlayStation blogu.

God of War: Ragnarök: Recenze a metacritic


i Jak hodnotíme God of War: Ragnarök?

„Splněný sen všech fanoušků God of War z roku 2018. Skvělá akční hratelnost, strhující příběh a omamující devítka světů severské mytologie. Jen to zkrátka už není taková revoluce jako v případě předchozího dílu.“

Podívejte se na celou recenzi (PS5) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 30. 7. 2023.

God of War: Ragnarök: Datum vydání, platformy


God of War: Ragnarök vyšel 9. listopadu 2022 na PlayStation 4 a PlayStation 5. PS4 verzi lze kdykoli upgradovat za 10 dolarů na PS5 verzi.

God Of War Ragnarok - PlayStation Showcase 2021 Reveal Trailer | PS5

zdroj: PlayStation

První gameplay záběry God of War: Ragnarök se objevily 9. září 2021 na akci PlayStation Showcase 2021.

God of War: Ragnarök: Edice


God of War: Ragnarök vyšel ve standardní krabicové verzi pro PS4 nebo PS5, Launch edici pro PS4 nebo PS5, digitální edici obsahující PS4 i PS5 verzi a dvou sběratelských edicích. Obsah všech edic si přiblížíme níže. Podívat se můžete také na unboxing jednotlivých edic.

God of War Ragnarök – Launch Edition

Pokud si God of War Ragnarök objednáte před vydáním hry, obdržíte tzv. Launch edici, která kromě hry na Blu-ray disku obsahuje také kód ke stažení Risen Snow brnění pro Krata a Risen Snow tuniku pro Atrea. Oba bonusy se zpřístupní až postupem v příběhu.

God of War Ragnarök; screenshot: Launch edice

zdroj: PlayStation

God of War Ragnarök – Standard Edition

Standardní edice, která bude dostupná po vydání hry, vyjde ve fyzické i digitální podobně a ve verzích pro PS4 nebo PS5. Pokud si pořídíte Standard edici pro PS4, budete ji moci později upgradovat za 10 dolarů na PS5 verzi.

God of War Ragnarök – Digital Deluxe Edition

Digitální Deluxe edice obsahuje:

 • hru God of War pro PS4 a PS5
 • Kratos Darkdale brnění*
 • Atreus Darkdale Attire (kosmetický balíček)* 
 • Darkdale Blades rukojetě pro Čepele chaosu*
 • Darkdale Axe rukojeť pro sekyru Leviathan*
 • oficiální God of War Ragnarök Digital Soundtrack 
 • Dark Horse digitální Mini Artbook 
 • set avatarů
 • PS4 grafické téma 

*předměty a vylepšení se zpřístupní až postupem v příběhu

God of War Ragnarök; screenshot: Digital Deluxe edice

zdroj: PlayStation

God of War Ragnarök – Collector's Edition

Sběratelská edice God of War Ragnarök se skrývá v boxu připomínající svatyni Strážkyně vědomostí, které známe z předchozího dílu God of War. Po jejím otevření uvnitř najdete:

 • všechny bonusy z Digitální deluxe edice
 • vytištěný voucher s kódem ke stažení digitální PS4 a PS5 verze
 • steelbook (bez disku) se znázorněním medvěda a vlka
 • dvě zhruba 5 cm vysoké vyřezávané figurky norských bohů (Vanir twins) ve stylu Atreových dřevěných hraček z God of War
 • set trpasličích hracích dřevěných kostek
 • detailní zhruba 40 cm vysokou repliku Thorova kladiva z God of War Ragnarök  
God of War Ragnarök; screenshot: sběratelská edice

zdroj: PlayStation

God of War Ragnarök – Jötnar Edition

Jötnar edice představuje výběr toho nejlepšího, co by podle vývojářů ze Santa Monice Studio mohli sběratelé chtít. Ve svatyni Strážkyně vědomostí Jötnar edice najdete:

 • všechny bonusy z Digitální deluxe edice
 • vytištěný voucher s kódem ke stažení digitální PS4 a PS5 verze
 • vinylovou desku s dvěma skladbami z God of War: Ragnarök od skladatele Beara McCrearyho
 • set připínáčků s orlem, medvědem a vlkem reprezentující Faye, Krata a Atrea
 • legendární Draupnir prsten v červeném látkovém sáčku
 • set hracích kostek trpaslíka Broka s kovovým povrchem a modrými detaily
 • látkovou mapu vesmírného stromu Yggdrasilu zobrazující všech devět říší severské mytologie
 • steelbook (bez disku) se znázorněním medvěda a vlka
 • dvě zhruba 5 cm vysoké vyřezávané figurky norských bohů (Vanir twins) ve stylu Atreových dřevěných hraček z God of War
 • detailní zhruba 40 cm vysokou repliku Thorova kladiva z God of War Ragnarök  
God of War Ragnarök; screenshot: Jötnar edice

zdroj: PlayStation

God of War Ragnarök - Collector's and Jötnar Editions Official Unboxing Video | PS5 & PS4 Games

zdroj: PlayStation

God of War: Ragnarök: Čeština, česká lokalizace


Stejně jako předchozí díl, také God of War: Ragnarök u nás vyšel s českými titulky.

God of War: Ragnarök: Gameplay


God of War: Ragnarök je podobně jako jeho předchůdce akční adventura z pohledu třetí osoby, v níž se vžijete do role ničitele bohů Krata, jemuž bude pomáhat jeho syn Atreus. Kratos si na své nové dobrodružství vezme všechny zbraně prvního severského dílu, které obohatí nové runy přinášející neokoukané efekty a komba k likvidaci nordického panteonu a místních mytologických bytostí. Čeká vás ale také novinka v podobě úplně nové zbraně. O posílení svých schopností se nemusí bát ani Atreus, jenž dostal do vínku nové dovednosti.

Soubojový systém vychází z předchozího dílu, přináší však řadu novinek. Každá zbraň má vlastní nové elementární útoky zaměřené na oheň, led nebo vítr a jejich správný výběr hraje ještě větší roli. Do popředí se dostávají také štíty, kterých má Kratos k dispozici hned několik a každý sedne trochu jinému hernímu stylu. Devízou hry je také nespočet brnění a nejrůznějších vylepšení, jejichž množství a různé druhy ovšem mohou z počátku působit trochu zmatečně. Po vzoru jiných her lze na brnění přenášet vzhled jiných kousků vašeho inventáře (tzv. transmog systém), takže není třeba volit mezi statistikami a vzhledem. 

God of War Ragnarök – Vylepšené souboje a nepřátelé s CZ titulky | Hry pro PS5 a PS4

zdroj: PlayStation

Protivníky a souboje s nimi přibližuje jeden z vývojářských deníčků, který je opatřen i českými titulky.

Na rozdíl od prvního dílu se nepodíváte pouze do šesti světů Yggdrasilu, ale do všech devíti, tedy včetně Vanaheimu, Svartalfheimu a Asgardu. Původní šestice říší dostala navíc nové lokace a některé světy prošly radikální přeměnou (Midgard například postihla bájná zima Fimbulwinter znamenající předzvěst Ragnaröku, soumraku bohů).

S novými místy přichází samozřejmě také dosud neznámé příšery, které se již těší na Kratovu sekeru. Poznávacím znamením série God of War byly odjakživa bossfighty, jimž se nevyhneme ani v Ragnaröku. Nejnovější díl nepřináší ale jen majestátnější souboje s bossy, ale celkově dynamičtější a co do nepřátel početnější střety. Větší ale nejsou jen nepřátelé nebo bitvy s nimi, ale rovnou celá hra. Příběh zabere přes 20 hodin a kompletní dohrání hry minimálně dvojnásobek. Herní dobu pak v budoucnu rozšíří režim New Game+. V rámci aktualizací autoři zatím přidali alespoň fotografický režim.

God of War: Ragnarök: Příběh


Tvůrci naplánovali Kratovi a Atreovi v God of War: Ragnarök další náročnou pouť. Otec a syn se vydají napříč devíti světy spojenými kořeny Yggdrasilu, aby se pokusili zastavit konec světa, který seveřané označují jako soumrak bohů. Příběh se odehrává několik let po událostech prvního nordického dílu, kdy v Midgardu vládne tuhá zima Fimbulwinter. Mimo jiné narazíme na Atrea v pubertálním období, kdy se chce bít s celým světem a objevovat své schopnosti, což jistě nebude po chuti stárnoucímu Kratovi, který ví, co to znamená postavit se bohům.

Poslechni si CELÝ PŘÍBĚH hry God of War (2018) | PS Play

zdroj: PlayStation

Jejich neshody budou muset jít stranou, protože společně budou čelit novým nebezpečím v podobě neznámých příšer a především dvojici hodně naštvaných bohů – Freyi a Thorovi, kteří touží vyrovnat účty ze završení God of War (2018). I tentokrát si příběh drží velmi osobní rovinu, jež zamíchá spletitými osudy hlavních hrdinů (SPOILER předchozího dílu: jen namátkou, Thor vybil téměř všechny obry, přičemž matka Atrea byla obryní; Kratos zabil Thorova bratra a Freyina syna). I přes o něco rozkročenější vyprávění a vícero nových postav jde ale opět o komorní vyprávění příběhu otce a syna, které vás pobaví i rozpláče.

God of War Ragnarök - State of Play Sep 2022 Story Trailer | PS5 & PS4 Games

zdroj: PlayStation

V God of War: Rangarok se objevují zástupci severského panteonu Freya, Týr či Thor. Zároveň se Kratos a Atreus podívají do více světů, kam je větve Yggdrasilu pustí.

God of War: Ragnarök: Přístupnost a grafické režimy


Interní studia Sony pokračují v úpravě hratelnosti svých titulů tak, aby si je mohli užít všichni hráči bez ohledu na jejich případný handicap. Autoři ze studia Santa Monica si pro druhý severský díl God of War připravili řadu přizpůsobení, jež pomohou se zobrazením (větší titulky s barevným pozadím či kontrastní rozlišení postav jsou tím nejmenším), s pohybem po lokacích, s řešením puzzlů či při soubojích. Celkově hra nabízí více než 60 různých úprav, které dovolí užít si God of War: Ragnarök hráčům s problémy se sluchem, zrakem či zhoršenou motorikou.

O ladění přístupnosti se rozpovídala pro web Game Informer vývojářka Mila Pavlin, která představila koncepci pro přístupnost v God of War: Ragnarök. Upravit lze nejen barevné schéma a hlasové pokyny, ale také další prvky ovlivňující přímo hratelnost jako označování nepřátel, jejich útoků či provádění jednotlivých chvatů. Exkluzivity pro PlayStation pravidelně přináší mnoho vylepšení pro různě handicapované a je dobře, že na ně myslí i při výletu do severské mytologie. Jednotlivé funkce představuje video níže (opatřeno je i českými titulky).

God of War Ragnarök –⁠ Objevování přístupnosti s CZ titulky | Hry pro PS5 a PS4

zdroj: PlayStation

God of War Ragnarök je bezesporu nejpřístupnější hrou ze série God of War a hrdě se tak řadí po bok dalších PlayStation exkluzivit, které si mohou užít i hráči s nejrůznějším hendikepem.

Grafické režimy PS4 a PS5 verze

PS5 verze God of War: Ragnarök podporuje celkem šest grafických režimů rozdělených do dvou oblastí podle toho, jestli preferujete lepší rozlišení či plynulejší herní zážitek (více fps). Volit tak budete v základu mezi nativním 4K rozlišením s 30 fps a dopočítávaným (upscalované) 4K rozlišením s cílem dosáhnout 60 fps.

Každý z režimů pak nabízí také možnost jakéhosi kompromisu, který drobně sníží upřednostňovaný parametr na úkor toho druhého. V případě upřednostnění rozlišení tak můžete zapnout režim v určitých momentech lehce snižující rozlišení z 4K na 1800p, ale s možností dosáhnout až na 40 fps. Oba druhy režimů pak nabízí ještě třetí variantu s podporou VRR (proměnlivé snímkovací frekvence), kterou ale musí podporovat vaše televize či monitor. Na přednosti PS5 verze se můžete podívat níže v traileru. Kromě grafických režimů to pochopitelně je haptická odezva, adaptivní triggery, prostorový zvuk a rychlejší loadingy díky SSD disku.

God of War Ragnarök - Next Gen Immersion Trailer | PS5 Games

zdroj: PlayStation

Hru lze koupit v bundlu spolu s konzolí, nejde však bohužel o žádnou speciální edici s tematickým designem konzole.

Na standardní PS4 je dostupný pouze jeden režim s full HD (1080p) rozlišením a cílením na 30 fps. Na PS4 Pro lze volit mezi režimem zaměřeným na kvalitu obrazu používající rozlišení 1440 až 1656p a s cílem 30 fps, zatímco mód dávající přednost plynulosti hry umožňuje 30 a více fps při rozlišení 1080 až 1656p. Popis všech grafických režimů PS4 a PS5 verzí najdete na obrázku níže.

God of War: Ragnarök; screenshot: grafické režimy

zdroj: PlayStation

God of War: Ragnarök: Multiplayer


Hra se zaměřuje stejně jako první díl na příběhovou kampaň pro jednoho hráče, God of War: Ragnarök tak nenabízí multiplayer.

God of War: Ragnarök: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále vydavatele hry a obrazové materiály na oficiálním blogu vydavatele hry God of War: Ragnarök.

i

• Zdroje: PS Blog


Co jsme dříve napsali o God of War: Ragnarök

Soumrak bohů se blíží a bude v něm mít prsty také Kratos

Konzole PS4 přinesla během svého životního cyklu mnoho hrdinů, kteří se zapsali do srdcí hráčů, což marketingové oddělené Sony velmi dobře ví. Minulý stream zahrál na city pařanů díky návratu Aloy v Horizon Forbidden West, zatímco v rámci PS5 Showcase byl naznačen brzký návrat Krata. Velmi krátký teaser představil pouze logo a pravděpodobný název God of War Ragnarök (byl v opisu ústředního symbolu a následně vydržel na obrazovce relativně dlouho sám). Očekávat můžeme plnohodnotný druhý díl, protože tvůrce série Cory Balrog v měsících po vydání (2018) první výpravy řeckého bohobijce na sever tvrdil, že žádná DLC se nepřipravují.

GOD OF WAR 5 RAGNAROK Teaser Trailer (2021) PS5 HD

Krátký teaser God of War Ragnarök probudil představivost všech fanoušků drsného Krata. Kam se bude ubírat jeho osud?

Nyní si můžeme zaspekulovat (opět, jednou jsme tak již učinili), o čem bude „God of War 2“, protože žádné další informace mimo rok vydání 2021 se zatím nevyrojily. Ve čteních dalších řádků však buďte obezřetní, protože se v nich vyskytují SPOILERY prozrazující vyústění prvního dílu. Na ten by s velkou pravděpodobností měl God of War Ragnarök volně navazovat. Právě podtitul láká k fabulacím, které bohy pošleme po kouscích pod drn. Dle tradičních severských pověstí padne při tzv. soumraku bohů kompletní osazenstvo Valhally a s jejich koncem má co dělat potomek obryně Loki. Jak již víme, tato postava se v God of War objevila a její důležitost zřejmě poroste.

Co znamená věta „Konec se blíží“?

O smrt bohů se totiž z velké části postarají Lokiho potomci (vlk Fenrir, mořský had Jörmungand). Jenže tvůrci ze studia v Santa Monice se mohou rozhodnout vikingské báje přepracovat podle svého a jen se jimi nechat inspirovat. Možností, kam se budou ubírat scenáristické kličky, je nespočet a vůbec bych se nedivil, kdyby onen Ragnarök byl myšlen pouze metaforicky. Hráči jsou však navyklí v God of War na drsnou akci a ne filozofování, takže pravděpodobnost vyvraždění Ódinova pokolení je vysoká. Nepřátel si Kratos a Atreus během své pouti na nejvyšší horu Midgardu udělali víc než dost. Povraždění Magni a Modi jsou synové Thora, který si takové zostuzení nenechá líbit, stejně tak by se mohla mstít Freya, jejíž potomek Baldur padl pod Kratovými ranami také.

O podstatě příběhu by nám mnohé mohly prozradit také poslední slova obou hrdinů v God of War, kdy Atreus řekl svému otci: „Je to náš příběh.“, přičemž Kratos oponoval: „Je to TVŮJ příběh.“. Budeme snad v God of War Ragnarök sledovat také smrt Krata, či jeho stáhnutí do ústraní podobně jako jsme se dočkali zmizení Joela v The Last of Us Part II? Možná to chtěl sdělit hlas svalnatého reka v PS5 teaseru, když vyřkl „Čas se nachýlil. Musíš se připravit.“ Měl to být pokyn, že Atreus zůstane sám? Budeme sledovat jeho cestu jako dospělého muže? Osobně si nedokážu sérii God of War bez Krata představit, ale tvůrcům do hlavy nevidím.

Vůbec bych se nedivil, kdyby se hratelnost rozdělila mezi dvě postavy s odlišnými schopnostmi, mezi nimiž by bylo možné volně přepínat (PS5 by to zvládnout měla). Atreus totiž podle všeho dostane mnohem větší prostor projevit svůj potenciál, který zdědil nejen po otci Kratovi, ale také po matce, obryni Faye, o jejíž nadpozemské moci jsme se dozvěděli také na konci God of War z roku 2018. Snad se brzy dozvíme více, protože vydání God of War Ragnarök je v podstatě „za rohem“. Oznámeno bylo na rok 2021 pro PS5, ale zatím není jisté, jestli bude pokračování dostupné také pro konzole PS4.

• Zdroje: vlastní, YouTube (PlayStation)

4,8 59×
God of War Ragnarok - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Kratos a Atreus se musí vydat do každého z devíti světů, aby našli potřebné odpovědi a připravili se na předpovězenou bitvu, která ukončí svět.
Cenová bomba
1 359,- Ušetříte 140,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX1342
4,9 99×
God of War Ragnarok - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Kratos a Atreus se musí vydat do každého z devíti světů, aby našli potřebné odpovědi a připravili se na předpovězenou bitvu, která ukončí svět.
1 469,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0017
3,0
God of War - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční, - Ve světě plném příšer, draků a bohů leží všechna odpovědnost na tobě – a když je tvůj život plný krve a chaosu, jak můžeš napravit chyby minulosti a ochránit tak svou budoucnost?
731,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005640
5,0
God of War - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční, - Ve světě plném příšer, draků a bohů leží všechna odpovědnost na tobě – a když je tvůj život plný krve a chaosu, jak můžeš napravit chyby minulosti a ochránit tak svou budoucnost?
1 022,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005639
4,9 307×
God Of War - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, Ve světě plném příšer, draků a bohů leží všechna odpovědnost na tobě – a když je tvůj život plný krve a chaosu, jak můžeš napravit chyby minulosti a ochránit tak svou budoucnost?
Cenová bomba
399,- Ušetříte 100,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX2001
4,9 65×
God of War III Remaster Anniversary Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - jedna z technologicky nejvyspělejších a zároveň nejbrutálnějších her na PS3 přichází v technicky excelentním remasteru na PS4 - 1080p 60FPS! Prožijte dobrodružství největší nemesis řeckých Bohů, sparťanského bojovníka Kratose.
Cenová bomba
399,- Ušetříte 100,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX147
4,8 135×
Horizon Forbidden West - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Připojte se k Aloy na její nebezpečné cestě přes Zakázaný západ, kde na vás číhají záhadné nové hrozby. Prozkoumejte vzdálené země, bojujte s většími a děsivějšími stroji a setkávejte se překvapivými novými kmeny.
799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0007
4,7 39×
Horizon Forbidden West - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Připojte se k Aloy na její nebezpečné cestě přes Zakázaný západ, kde na vás číhají záhadné nové hrozby. Prozkoumejte vzdálené země, bojujte s většími a děsivějšími stroji a setkávejte se překvapivými novými kmeny.
959,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX1197
4,7 112×
Horizon: Zero Dawn Complete Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, - Obsahuje plnou hru včetně Frozen Wilds DLC - V otevřeném světě plném vegetace se krajinou prochází obří mechanická stvoření, která sebrala lidstvu statut alfa predátora. Lidé se postupně vrátili ke kmenovému způsobu života. Přežívají v krajině plné impozantních lesů, velkolepých pohoří a působivých ruin zapomenuté civilizace.
Cenová bomba
419,- Ušetříte 80,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX179a
4,5
Horizon: Zero Dawn - Complete Edition - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční, - Obsahuje plnou hru včetně Frozen Wilds DLC - V otevřeném světě plném vegetace se krajinou prochází obří mechanická stvoření, která sebrala lidstvu statut alfa predátora. Lidé se postupně vrátili ke kmenovému způsobu života. Přežívají v krajině plné impozantních lesů, velkolepých pohoří a působivých ruin zapomenuté civilizace.
375,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005518
5,0
Horizon: Zero Dawn (Complete Edition) - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
456,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005745
4,9 45×
Ghost of Tsushima: Directors Cut - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, - Ve druhé polovině 13. století zničila Mongolská říše při svém dobyvačném tažení na východ celé národy. Mezi hlavní japonskou pevninou a ohromnou mongolskou invazní flotilou vedenou nemilosrdným a prohnaným generálem Khotun-chánem leží jen ostrov Cušima. Po první vlně mongolského útoku ostrov hoří, avšak mezi přeživšími je i samuraj Jin Sakai, jeden z posledních žijících členů jeho klanu. Je odhodlán udělat cokoli a za jakoukoli cenu, aby ochránil své lidi a získal zpět svůj domov.
1 599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0120
5,0 28×
Ghost of Tsushima: Directors Cut - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Ve druhé polovině 13. století zničila Mongolská říše při svém dobyvačném tažení na východ celé národy. Mezi hlavní japonskou pevninou a ohromnou mongolskou invazní flotilou vedenou nemilosrdným a prohnaným generálem Khotun-chánem leží jen ostrov Cušima. Po první vlně mongolského útoku ostrov hoří, avšak mezi přeživšími je i samuraj Jin Sakai, jeden z posledních žijících členů jeho klanu. Je odhodlán udělat cokoli a za jakoukoli cenu, aby ochránil své lidi a získal zpět svůj domov.
1 389,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX1159
4,9 32×
Star Wars Jedi: Survivor - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, - Star Wars Jedi Survivor navazuje na první díl série Fallen Order. Pokračování příběhu Cala Kestise se bude odehrávat pět let po prvním díle Star Wars Jedi Fallen Order. Setkat bychom se měli se všemi známými postavami, včetně roztomilého droida BD-1.
Cenová bomba
999,- Ušetříte 211,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0253
4,9 122×
Marvels Spider-Man 2 - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, - Peter Parker a Miles Morales čelí těžké zkoušce, aby zachránili město před Venomem a hrozbou symbionta. Symbiontova neuvěřitelná síla nutí Petera a Milese čelit těžké zkoušce odolnosti – v masce i bez ní. Oba hrdinové musí najít rovnováhu mezi svými životy, přátelstvím a povinností chránit ty, kteří to potřebují.
1 549,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0378
4,3 17×
Avatar: Frontiers of Pandora: Limited Edition - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
Zlevněno -13 %
949,- 1 099,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0103
5,0
Avatar: Frontiers of Pandora: Limited Edition - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
949,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: XBSE0071
Avatar: Frontiers of Pandora - Gold Edition - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
Cenová bomba
1 399,- Ušetříte 351,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: XBSE0071ge
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací