Alzákovy Jarní TOPky MPLA264386

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/40. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 40. týden

Vítejte v poslední kapitole našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Jak se lidově říká, čtyřicátý týden těhotenství „už to klepe na pupek“, takže nervozita sílí a stupňují se také obavy, zda se porod rozběhne přirozeně, nebo bude třeba lékařského zásahu. Proto jsme pro vás 40. týden těhotenství připravili důležité informace a rady o tom, jak sama můžete přispět k rozběhnutí porodu, případně, co můžete očekávat v porodnici, jestliže se vašemu miminku nechce na svět přirozenou cestou. Pojďme si tedy společně užít 40. týden těhotenství, kterým zároveň končí celý náš seriál Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/39. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 39. týden

S kapitolou 39. týden těhotenství se pomalu loučíme s naším seriálem Těhotenství týden po týdnu. V předposledním povídání se proto přímo zaměříme na samotný porod a přiblížíme si jeho jednotlivé fáze od první až po čtvrtou dobu porodní. Poradíme vám, na co se v jednotlivých fázích zaměřit, abyste místo obávaného porodu prožila ten nejsilnější životní zážitek, který příroda dopřává pouze ženě. Třicátý devátý týden těhotenství už se vaše miminko může narodit v podstatě kdykoliv, proto na nic nečekejte a pusťte se do čtení. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/38. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 38. týden

Nastává doba, kdy je již vaše miminko oficiálně považováno za donošené, a proto se klidně už 38. týden těhotenství může narodit. V našem seriálu Těhotenství týden po týdnu se tedy budeme soustředit na signály těla, které vás upozorní na začínající porod, a také si řekneme, jak byste měli postupovat při výběru autosedačky pro miminko. Stejně jako předchozí kapitoly, také kapitola popisující třicátý osmý týden těhotenství je plná zajímavých informací i užitečných rad, které vám jistě dobře poslouží ke konci vašeho těhotenství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/37. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 37. týden

Náš seriál Těhotenství týden po týdnu pokračuje a nyní je před námi 37. týden těhotenství, po jehož ukončení už bude vaše miminko oficiálně považováno za donošené. Je proto možné, že se váš porod rozběhne dříve, než v plánovaném termínu, a proto by bylo dobré mít už třicátý sedmý týden těhotenství vše nachystané a naplánované. Pokud jste sledovali náš seriál, určitě jste si již vše podstatné stihli zařídit a můžete se s chutí pustit do čtení o tom, jak probíhá 37. týden těhotenství a co vás v něm pravděpodobně čeká. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/36. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 36. týden

Poslední týdny klepou na dveře a 36. týden těhotenství otevírá nejočekávanější a zároveň nejobávanější měsíc těhotenství. Čím je třicátý šestý týden těhotenství výjimečný a na co byste se měla připravit? Vše podstatné vám opět přináší náš seriál Těhotenství týden po týdnu, ve kterém se mimo jiné dozvíte, že vás 36. týden těhotenství čeká vyšetření na přítomnost streptokoka a že těhotenskou poradnu začnete navštěvovat každý týden. Nevynecháme ani to, jak si 36. týden těhotenství vede miminko, ani jaké projevy doprovází budoucí maminku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/35. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 35. týden

35. týden těhotenství je další kapitolou našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Budeme se v ní zabývat otázkou císařského řezu, který může být pro některé maminky jedinou cestou, jak přivést na svět miminko bez komplikovaného a rizikového porodu. Také zjistíte, jaké doklady je nutné předložit v porodnici a neopomene ani zmínit, jak probíhá 35. týden těhotenství vývoj miminka i jak bojuje v posledních týdnech maminka se všemi obtížemi, které třicátý pátý týden těhotenství doprovázejí. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/34. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 34. týden

Přivítejme společně 34. týden těhotenství, ve kterém jsme pro vás opět pečlivě vybírali ty nejdůležitější informace a rady, které uvítá každá budoucí maminka. Zaměříme se na vývoj miminka, který je již třicátý čtvrtý týden těhotenství téměř dokončen, a pozastavíme se u jeho polohy, která by už měla být nachystána na porod. Také si v kapitole 34. týden těhotenství povíme o možnosti přítomnosti duly u porodu. Její služby vyhledává v poslední době čím dál více rodiček, a proto toto téma rozhodně stojí za zmínku v našem seriálu Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/33. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 33. týden

Pro všechny zvídavé maminky přinášíme další kapitolu ze seriálu Těhotenství týden po týdnu, tentokrát s názvem 33. týden těhotenství. V té vám poradíme, jak se připravit na porod prakticky i teoreticky, co byste měla ještě dokoupit pro miminko, i jaké obtíže mohou doprovázet poslední týdny těhotenství. Také třicátý třetí týden stojí za vaši pozornost, tak neváhejte a pusťte se do čtení! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/32. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 32. týden

32. týden těhotenství zakončuje 8. měsíc těhotenství a je již na čase začít řešit potřebné formality. V dnešní kapitole našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu jsme se proto kromě informací o vývoji miminka zaměřili na to, jak řešit peněžitou pomoc v mateřství i jak postupovat při sepsání porodního plánu. I když se ve 32. týdnu těhotenství do porodnice zatím ještě nechystáte, je dobré mít vše nachystané pro případ, že by se miminku chtělo na svět dříve. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/31. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 31. týden

Přicházíme s další kapitolou našeho seriálu a tentokrát se zaměříme na 31. týden těhotenství. Kromě klasických informací o tom, jak probíhá 31. týden těhotenství, jak pokračuje vývoj miminka, i jak se třicátý první týden těhotenství cítí nastávající maminka, se seznámíte s různými alternativami porodních poloh a nabídneme vám přehledný seznam věcí pro čerstvě narozené miminko, které vám jistě přijdou vhod. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_17.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 30. týden

Pro všechny maminky, které zrovna vítají 30. týden těhotenství, máme opět nachystané zajímavé poznatky o vývoji miminka i o průběhu těhotenství. Tentokrát se blíže zaměříme se na předporodní přípravu, a tak se dozvíte, jaké kurzy nebo lekce pro těhotné můžete třicátý týden těhotenství navštěvovat. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_16.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 29. týden

Připravili jsme pro vás další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu a tentokrát si vezmeme na mušku 29. týden těhotenství. Opět se dozvíte, jak pokročil vývoj vašeho miminka i jak se většinou dvacátý devátý týden cítí nastávající maminka. Povíme si, že počátkem 8. měsíce těhotenství už je nejvyšší čas zkonzultovat s vaším zaměstnavatel odchod ze zaměstnání, a také se dozvíte bližší informace o případném odběru pupečníkové krve. Pusťte se proto do čtení, ať vám ani 29. týden těhotenství neunikne žádný důležitý poznatek! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu_1.png

Těhotenství týden po týdnu: 28. týden

Přivítejme společně 28. týden těhotenství, kterým vstupujete do posledního, třetího trimestru. O tom, že vše začíná být pěkně náročné, není pochyb. 28. týden těhotenství jako by odstartoval raketový růst vašeho bříška nejen dopředu, ale i do stran, takže například takové zavazování bot pro vás bude představovat nadlidský úkol. Vždy je však lepší dopředu vědět o tom, co vás čeká, a být na vše připravena. A od toho jsme tu my a náš seriál Těhotenství týden po týdnu. Opět se vám pokusíme sdělit veškeré důležité informace pro 28. týden těhotenství, které se týkají o vývoje vašeho miminka o průběhu vašeho těhotenství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_15.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 27. týden

Nastává poslední týden druhého trimestru. Jakmile totiž uplyne 27. týden těhotenství, vstoupíte do poslední třetiny vašeho těhotenství, a to bude teprve jízda! Opět jsme tu pro vás, abychom vás informovali o všem podstatném, co přináší dvacátý sedmý týden těhotenství pro budoucí maminku i jak postoupil vývoj vašeho miminka. Upozorníme vás na podstatné tělesné i duševní změny, které jsou pro 27. týden těhotenství typické, a doporučíme vám, jak si i konec druhého trimestru užít v co největším klidu a pohodě. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu.png

Těhotenství týden po týdnu: 26. týden

Jistě vás zajímá, co nového přinese 26. týden těhotenství pro vás i vaše miminko. Možná se podivíte, jak se malý zvědavec snaží prozkoumávat své tělíčko, jak se mu zdokonaluje sluch, i nad tím, že právě 26. týden těhotenství se rozhoduje, zda vaše miminko bude pravák, nebo levák. Pro vás znamená dvacátý šestý týden těhotenství další postupné přibývání na váze spojené s klasickými těhotenskými obtížemi. Poradíme vám, jak nejlépe se s nimi vypořádáte, abyste si i 26. týden těhotenství naplno užila. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_11.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 25. týden

25. týden těhotenství otevírá sedmý měsíc, během kterého vaše miminko roste a sílí natolik, aby zvládlo blížící se porod a následnou adaptaci na život mimo matčino tělo. Zatím má v děloze ještě dostatek prostoru, takže se může všelijak přetáčet i přemísťovat dle libosti, což jistě také často zaznamenáváte. Budoucí maminku mohou 25. týden těhotenství postihnout klasické těhotenské nepříjemnosti spojené s koncem druhého trimestru, jako je zadýchávání, otoky nohou, pocity nejistoty spojené s atypickými sny i další klasické příznaky doprovázející konec druhého trimestru. Připravte se důkladně na dvacátý pátý týden těhotenství s naším seriálem Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_10.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 24. týden

Dvacátý čtvrtý týden těhotenství ukončuje šestý měsíc gravidity a kromě jiného znamená také přechod do posledního, třetího trimestru. Miminko krásně roste, a jelikož má v děloze ještě dostatek prostoru, může ho využít dle libosti k různým akrobatickým kouskům i ke zkoumání vlastního tělíčka. Některé budoucí maminky už zaznamenají obtíže s narůstajícím bříškem, případně s různými zdravotními komplikacemi doprovázejícími 24. týden těhotenství. Abyste byla připravena na vše, s čím se můžete 24. týden těhotenství setkat, připravili jsme pro vás další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_9.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 23. týden

Dvacátý třetí týden těhotenství probíhá před koncem 6. měsíce a jde ještě o relativně klidné období, ve kterém si můžete naplno užívat aktivní pohyby miminka. Vaše děťátko již 23. týden těhotenství začíná rozeznávat zvuky, a je proto důležité na něj často mluvit nebo mu zpívat. Budoucí maminku může překvapit častější zadýchávání způsobené zvětšující se dělohou i jiné těhotenské projevy typické pro dvacátý třetí týden těhotenství, na které jsme se zaměřili v našem průvodci. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_8.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 22. týden

Dvacátý druhý týden těhotenství je příjemné období, ve kterém počínáte vstupovat do druhé poloviny vaší gravidity. Většina maminek si 22. týden těhotenství pochvaluje. Mezi hlavní radostné události patří první pohyby děťátka, které se už dají bezpečně rozeznat od předchozích letmých náznaků. 22. týden těhotenství se také naplno rozvíjí mimika vašeho děťátka a jeho obličejík začíná postupně vypadat jako tvář novorozence. Co pěkného vás 22. týden těhotenství čeká a čeho je třeba se v tomto období vyvarovat? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_14.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 21. týden

Překulila jste se přes 20. týden těhotenství, a tak můžete směle vkročit do dalšího. Čím vás překvapí a jaké novinky přinese 21. týden těhotenství? Jak bude pokračovat vývoj vašeho miminka a bude pro vás rostoucí bříško 21. týden těhotenství zátěží, která vás začne omezovat v běžných denních činnostech? Důležité informace i užitečné rady k tomuto období vám přináší další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
12
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací