Dvouletá záruka pro firmy MV - kola

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/gigabyte-zakladni-deska.jpg

GIGABYTE Z790 MASTER X (RECENZE A TESTY)

Tento týden byly představeny nově refreshnuté Intely 14. generace, a jelikož jde nejen o pořádně výkonné, ale i nemálo žravé kousky křemíku, připravili si výrobci základních desek refreshe stávajících modelů. Ty se vyznačují suffixem X a v dnešní recenzi se podíváme na druhý nejlepší model od GIGABYTE AORUS, model MASTER X. Deska oproti předchozímu modelu nabízí především podporu rychlejších operačních pamětí až 8 266 MT/s po OC, ale také nově Wi-Fi 7. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin-cz.jpg

Bitcoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Bitcoin je tu s námi skoro už patnáct let. Přesto je stále většinou lidí nepochopen. Mnozí jej vnímají jako pomíjivý, či snad dokonce podvodný projekt. Velice pravděpodobně bude ale širší adopce Bitcoinu představovat jednu z nejzásadnějších změn v našem životě. Proč a jak Bitcoin vlastně vznikl, jak se těží, jak a kde jej koupit, jak bitcoin bezpečně držet a kde s ním platit? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá náš článek. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled.jpg

Procesory Intel vs. AMD v PC hrách (TESTY A VÝSLEDKY)

AMD vs. Intel. Otázka, se kterou si lámali hlavu už dávní stoikové v helénistické éře. Dnes už ale nejde o denní chléb filozofických škol, nýbrž o existenční otázku expertů napříč diskuzními fóry a sociálními sítěmi. Který procesor vám přinese více radosti a lepší požitek ze hry? AMD Ryzen 5 5600X, nebo Intel i5-12600K? Nebo snad Intel i7-12700K, či Ryzen 7 5800X? A co Ryzen 9 5900X vs. i9-12900K? AMD, nebo Intel? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-rog-maximus-z790-dark-hero-recenze-test.jpg

ASUS ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO (RECENZE A TESTY)

S launchem nových, ač pouze refreshnutých Intel Raptor Lake procesorů 14. generace si výrobci základních desek připravili i refreshnuté aktuální modely. V dnešní recenzi se podíváme na model Dark Hero od ASUS ROG. Co všechno základní deska umí, jak je vybavena, ale hlavně – jak si poradí s nejvýkonnější modelem i9-14900KF? Čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i9-nahled.jpg

Intel i9-14900KF (RECENZE A TESTY)

Máme tu podzim a s ním již tradičně další launch Intel procesorů. Sice už všichni netrpělivě čekáme na inovativní Intel Meteor Lake na 4nm výrobním procesu, ale ještě chvíli si budeme muset počkat. Dlouhé chvíle nám má zkrátit refresh aktuálních Raptor Lake CPU. V dnešním článku se podíváme na výkon Intel Core i9-14900KF v pracovním i herním prostředí a při této příležitosti jsme přeměřili nejen 12. a 13. generaci Intelů, ale i Ryzeny 7000 s 3D-Cache, ale i ob generaci starší Ryzeny 5000. Má upgrade či změna platformy na nové Intely smysl? Posuďte sami. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i7-nahled.jpg

Intel i7-14700KF (RECENZE A TESTY)

Další launch procesorů je tu a na tahu je opět Intel. Je to už pěkných pár let, co jsme tu měli Refresh stávající architektury. 14. generace Intel Core procesorů s sebou nepřináší příliš novinek, jde spíše o nepatrná vylepšení, jak už je tomu u refreshů zvykem. Dnes testovaný i7-14700KF se ovšem kromě mírně vyšších frekvencí dočkal jako jediný z modelů čtyř efektivních E-core navíc. Stojí upgrade za to, nebo si raději počkáte na nadcházející Intel Meteor Lake? Více už v dnešní recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i5-nahled.jpg

Intel i5-14600KF (RECENZE A TESTY)

Zima se pomalu ale nevyhnutelně blíží, a to by bylo, kdyby se konec roku obešel bez nějakého toho launche nových procesorů. Sice se nemůžeme těšit z nějakého gamechangeru jako loni, ale i tak si pro nás z Intelu něco přichystali. Odladili výrobu stávající 13. generace Raptor Lake CPU, a tak pouští do světa o něco lepší kousky ve znamení Refreshe. Jak 14. generace obstojí oproti minulé generaci a procesorům od konkurence? Čtěte dále. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/aorus-z790-master-recenze-test.jpg

GIGABYTE Z790 AORUS MASTER (RECENZE A TESTY)

Necelý měsíc po launchi nových Ryzen procesorů od AMD vstupují na trh Intely 13. generace s kódovým označením Raptor Lake. Těmi nejzásadnějšími změnami jsou navýšení počtu E-cores, dvojnásobná L2 cache a solidně vylepšený paměťový řadič zvládající více než 8 000 MT/s, což je oproti předchozí generaci 25% rozdíl. Pro takto rychlé paměti však budeme potřebovat solidní základní desku se Z790 chipsetem a dnes se podíváme na AORUS MASTER od Gigabytu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-7-recenze-test-2023.jpg

AMD Ryzen 7800X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní osmijádro s 3D-CACHE je už nějakou dobu v prodeji. Pojďme se tedy podívat na test výkonu Ryzenu 7 7800X3D se zdravým časovým odstupem od launche, ve kterém porovnáme celkem 21 procesorů stávajících i předchozích generací, jak od Intelu, tak od AMD. Vyplatí se vám upgrade Ryzenu 7 5800X3D? A co přechod z Intelu? Po přečtení tohoto článku budete mít hned jasno. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ssr-nvme-pcie-4-velky-srovnavaci-test.jpg

Jaký disk SSD NVMe PCIe 4.0 je ten nejlepší? (SROVNÁVACÍ TEST)

V dnešním článku prozkoumáme hranice a možnosti 11 PCIe 4.0 NVMe SSD disků. Podíváme se na rozdíly ve výkonu jak v herních testech, tak v zajeté klasice. Dobrý výběr pořádného uložiště není totiž jen tak, a málokdy záleží na číslech, kterými se výrobci rádi chlubí. A jako bonus se podíváme na horkou novinku, na jeden z prvních PCIe 5.0 disků. Který disk si vybrat? A má cenu počkat na novou generaci? Více už v dnešní srovnávací recenzi, čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x3d-recenze-nahled.jpg

AMD Ryzen 9 7900X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní verze loni vypuštěných Ryzenů 7000 jsou konečně tu. Tyto procesory dostaly upgrade formou 3D V-CACHE, která slibuje nejen výrazně vyšší výkon v náročných hrách na procesor, ale také výbornou energetickou efektivitu. V této recenzi se podíváme na výkon Ryzenu 7900X3D od AMD v těch nejnáročnějších hrách a scénářích. Při této příležitosti jsme zároveň naměřili 20 modelů procesorů, abyste měli z čeho vybírat. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/AMD-Ryzen-3d-v-cache.jpg

AMD Ryzen 9 7950X3D (RECENZE A TESTY)

Zatímco výkon grafických karet s každou novou generací výrazně roste, u procesorů už to taková sláva není. A právě rychlé a výkonné procesory jsou to, bez čeho se jednoduše neobejdeme, obzvlášť v případě hraní her. V dnešní recenzi se podíváme na horkou novinku Ryzen 9 7950X3D, šestnáctijádrový procesor s V-CACHE, která slibuje výrazné navýšení herního výkonu. Zároveň jsme čerstvě otestovali celkem 20 procesorů jak od Intelu, tak od AMD. Má upgrade či změna platformy smysl? Posuďte sami! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sparrow-wallet-cz-clanek.jpg

Sparrow Wallet – Nejlepší bitcoinová peněženka pro desktop? (NÁVOD)

Ke správnému a bezpečnému používání bitcoinu je zapotřebí důmyslných nástrojů, kterými disponuje jen velmi málo peněženek. Sparrow Wallet je aktuálně a bezpochyby nejlepší desktopovou on-chain peněženkou, která je nabytá fíčurami řešící problémy plynoucí z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nejen to, peněženka má perfektní UI a UX a stále se posouvá směrem dopředu. V dnešním článku naleznete kompletní a detailní návod, jak na to. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-nuc-12-enthusiast-serpent-canyon-recenze-test.jpg

Intel NUC 12 Enthusiast Serpent Canyon (RECENZE A TESTY)

Otázka pořádného výkonu v co nejmenších rozměrech trápí dnes kdekoho. Jednou z možností jsou mini-ITX sestavy, ale pokud potřebujete být neustále v pohybu, nejde o úplně nejvhodnější řešení. Další možností jsou výkonné „herní“ laptopy a poslední variantou jsou tzv. mini PC. Poměrně velkou díru na trhu již dlouho vyplňuje Intel se svými NUCy a v dnešní recenzi se podíváme na model pro nadšence, vybavený 12. generací CPU i7-12700H a GPU ARC 770M. Srovnáme s cenově porovnatelným laptopem Legion 5 od Lenova a také s předchozím modelem NUCu 11. generace s RTX 2060. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kazdodenni-ai-img.jpg

Každodenní umělá inteligence – kde ji najdeme?

Sice nejde o humanoidní roboty, s nimiž bychom mohli vést hluboké konverzace, i tak nás ale umělá inteligence už dnes obklopuje. Vždy má poměrně úzkou specializaci, dokáže ale zajistit fascinující funkce nebo usnadnit život. Kde kolem sebe si můžete AI všímat? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-trident-32gb-ram-ddr5-recenze-test.jpg

G.SKILL TRIDENT Z5 7 200 MT/s: vyplatí se přejít na DDR5? (HERNÍ TESTY)

DDR5 jsou tu s námi lehce přes rok, ale teprve teď se na trh začínají dostávat rychlostně zajímavé paměťové kity, díky kterým stojí přechod z DDR4 platformy za zvážení. Jedním z nich je např. kit od G.SKILL F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK s rychlostí 7 200 MT/s s časováním CL34-45-45-115. V dnešní recenzi se podíváme na to, zda je přínos DDR5 kitu s touto rychlostí obhajitelný nejen, co se týká ceny, ale i výkonu. Porovnáme jej s pomalejšími paměťovými DDR5 kity, ale i s DDR4. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i9-13900kf-recenze-test.jpg

Intel i9-13900KF (RECENZE A TESTY)

Není to ani měsíc, co vyšly nové Ryzeny 7000 od AMD, a o slovo se už hlásí další generace Intel procesorů s kódovým označením Raptor Lake. V dnešní recenzi se podíváme na výkon nejvyššího modelu i9-13900KF, který pod kapotou skrývá 8 velkých Raptor Cove jader boostujících až na 5,8 GHz a 16 malých Gracemont jader boostujících na 4,3 GHz. Více než dvojnásobného boostu se však dočkala i L2 cache a vylepšený paměťový řadič slibuje až o 25 % vyšší rychlosti operačních pamětí. Jaký bude reálný přínos ve výkonu? Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i5-13600kf-recenze-test.jpg

Intel i5-13600KF (RECENZE A TESTY)

Intel i5-13600KF je nejnižším modelem z nové trojice procesorů 13. generace Intel Raptor Lake, který přichází jako odpověď na nedávno vydané Ryzeny 7000 od AMD. Nejnovější šestijádro se dočkalo dvojnásobného navýšení efektivních jader, vyšších frekvencí, dvojnásobné L2 cache a díky vylepšenému paměťovému řadiči i výrazně vyšších frekvencí operačních pamětí atakujících až 8 000 MT/s. Jaký bude reálný aplikační, ale hlavně herní výkon? To se dozvíme už za chvíli. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i7-13700kf-recenze-test.jpg

Intel i7-13700KF (RECENZE A TESTY)

Nové Ryzeny od AMD se na trhu ani nestačily pořádně rozkoukat a pozornost z nich začaly strhávat nové procesory od Intelu 13. generace s kódovým označením Raptor Lake. Dnešní recenze bude věnována prostřednímu modelu Core i7-13700KF, který se dočkal několika vylepšení. Více jader, vyšší takty, dvojnásobná L2 cache a výrazně vyšší rychlosti operačních pamětí díky vylepšenému IMC. i7-13700KF vypadá na ideální herní procesor, tak se pojďme mrknout na výsledky! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-aorus-x670-recenze.jpg

AORUS X670E MASTER (RECENZE A TESTY)

Minulý týden vtrhly na trh nové procesory Ryzen 7000, které nabízí nejen ohromný skok v aplikačním výkonu, ale ani v herním prostředí to nevypadá vůbec špatně. Máte-li v plánu upgrade na jeden z těchto nových Zen 4 CPU, budete potřebovat také pořádnou základní desku, která si hravě poradí i s přetaktovaným Ryzenem 9 7950X. V dnešní recenzi a testech se podíváme na nastavení AORUS X670E MASTER a nejen to! Přečíst více »
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací