MS hokej Pampers

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/vyucovani-budoucnosti-nahled.jpg

Vyučování budoucnosti: Zážitkovost, teleprezence, robotika | Vzdělávejte chytře

Jak si myslíte, že bude vypadat školství za deset let? Budou v něm hrát učitelé stále důležitou roli, nebo vše převezme umělá inteligence? V následujícím článku na to přesně odpovědět nedokážeme, ale s jistotou vám můžeme poradit, jak by školy a vzdělávací instituce obecně měly nakládat s chatboty, aby připravily současné žáky a studenty na budoucí svět. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/umela-inteligence-vyuka-nahled.jpg

Umělá inteligence jako nástroj výuky | Vzdělávejte chytře

Vývoj umělé inteligence je tak rychlý, že jej není radno nezmínit. Konverzační modely nabízejí nové možnosti pro vysvětlování složitých termínů a individuální doučování. Tento článek se zaměřuje na potenciál AI ve vzdělávání a na příkladu ilustruje, jak dokáže ChatGPT vysvětlit složitý matematický problém dítěti. Co myslíte, půjde mu to? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rany-kontakt-elektronikou-nahled.jpg

Efekt raného kontaktu s elektronikou | Vzdělávejte chytře

Často se můžete setkat s rodiči využívající tablety a chytré telefony k zabavení svých ratolestí. Tento trend však vyvolává zásadní otázky, jaký vliv má technologie na dětský vývoj a mezilidskou komunikaci. Jak správně integrovat elektroniku do života dětí a jak najít rovnováhu mezi digitálním světem a skutečnou lidskou interakcí? Článek se zabývá těmito otázkami a nabízí praktické rady pro rodiče, kteří chtějí využít technologii prospěšným způsobem. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/moderni-hry didakticky-potencial-nahled.jpg

Moderní hry s didaktickým potenciálem | Vzdělávejte chytře

Většina rodičů má zaškatulkováno, že hraní her způsobuje větší agresivitu u dětí, závislosti a jiné negativní faktory. Ve skutečnosti to není zas až taková pravda. Existují hry, které naopak pomohou rozvinout kreativní myšlení a plně zapojit mozek. Které podobné hry jsou hodné doporučení? Zjistíte v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/arduino-stavebnice-hracka-nahled.jpg

Arduino, vlastně už ne jenom hračka | Vzdělávejte chytře

V této sérii článků věnované vzdělávání si popisujeme vhodné způsoby, jak dětem rozvíjet kreativitu a naučit je logickému myšlení. Arduino sice stále spadá do kategorie hraček, jelikož se jedná o poměrně jednoduchou základní desku s pomalým procesorem, ale limity tohoto malého počítače mnohdy neobjeví ani dospělí vývojáři u svých projektů. Zjistěte v následujícím článku, jak vhodně tuto stavebnici zavést do vzdělávacího systému. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mechanicky-pocitac-turing-tumble-nahled.jpg

Mechanický počítač Turing Tumble | Vzdělávejte chytře

Některé hračky slouží pouze ke hraní, pomocí jiných se ale dítě může vzdělávat a maximálně zapojit svůj mozek. Jedinečná vzdělávací pomůcka Turing Tumble vysvětluje zábavnou formou na čistě mechanickém principu, jak fungují počítače. S pomocí kuliček, ramp a mechanických kloubů se děti naučí základní principy binární matematiky a logických obvodů. Zjistěte v následujícím článku veškeré možnosti této zajímavé didaktické pomůcky. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ozivle-lego-stavebnice-nahled.jpg

Oživlé LEGO | Vzdělávejte chytře

Neexistuje na světě člověk, který by neznal stavebnici Lego. Tento důmyslný, jednoduchý a kompatibilní systém skládání dílků umožňuje věci, které jsou mnohdy mimo smysl našeho chápaní. Následující článek popisuje, o jak významnou stavebnici se jedná z pohledu vývoje dítěte a jaké možnosti přináší do vzdělávacího systému ve spojení s mikropočítači. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cssr-pocitace-skolstvi-nahled.jpg

Československé socialistické počítače a školství | Vzdělávejte chytře

Věřte tomu, nebo ne, ale i v socialistickém Československu se vyráběly počítače pro výuku. Sice to byla z nouze ctnost, protože se potýkaly s dětskými nemocemi a na konci osmdesátých let byly beznadějně zastaralé, ale bez nich by u nás neprobíhala žádná výuka informatiky. S jakými konstrukčními a technologickými výzvami museli inženýři při návrhu počítat? Dočtete se v následujícím článku! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/elektronicke-vyukove-stavebnice-socialismus-nahled.jpg

Elektronické výukové stavebnice za socialismu | Vzdělávejte chytře

Následující článek poodhalí, jak se ve východní Evropě přistupovalo k výuce elektrotechniky a jaké role v ní hrály elektronické stavebnice. Prozkoumáte vývoj těchto stavebnic od jejich skromných začátků až po jejich významný dopad na formování budoucích generací soudruhů techniků a inženýrů. Dozvíte se také, které prvky této historie se dochovaly v dnešním vzdělávacím prostředí a technické kultuře. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-se-pocitace-snazil-ucit-zapad-nahled.jpg

Jak se počítače snažil učit západní svět | Vzdělávejte chytře

Napadlo vás, proč se v minulosti zrovna v západní části světa tak moc rozvíjely počítačové systémy, zatímco v jiných částech světa nebyly tak populární? Můžeme prozradit, že za to mohl americký výzkum umělé inteligence, který se ale tak trochu nepodařil. Co se stalo a jak to ovlivnilo vývoj školství, se dozvíte v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-pristupovat-k-vyukovym-hram-uvod-nahled.jpg

Jak k výukovým hrám přistupovat především | Vzdělávejte chytře

Dítě je velmi hravé stvoření, které chvíli nevydrží v klidu, vše jej zajímá a jako houba vstřebává informace z okolí. Správnou volbou hraček nebo počítačových her můžete nechat dětskou představivost pracovat na plné obrátky a zároveň jej pozitivně motivovat. Následující článek vysvětluje, proč nejsou počítačové hry jenom špatné a jaké hračky přispívají k rozvoji kreativity. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/schola-ludus-neboli-skola-hrou-nahled1.jpg

Schola ludus neboli škola hrou | Vzdělávejte chytře

Pojem škola hrou použil poprvé nejznámější český učitel na světe Jan Ámos Komenský. V následujícím článku se zabývám důležitostí tohoto pojmu v kontextu moderního světa a pochopení složitých úloh prostřednictvím her a výukových programů. Zjistěte, jak můžete podpořit ve svém dítěti chuť se vzdělávat a učit se novým dovednostem. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/prenosna-pc-compaq-portable-nahled.jpg

Přenosná PC: Compaq Portable a další | Mobilní revoluce

Je to neuvěřitelné, ale PC, jak je známe dnes, je koncept datovaný do roku 1981, kdy firma IBM svůj model 5150. Zdá se být logické, že by tato firma zároveň představila i přenosnou variantu tohoto počítače, ale jak je již z nadpisu patrné, byla předběhnuta Compaqem Portable. V následujícím článku se dozvíte výhody i nevýhody výrobků firem IBM a Compaq a reakci trhu na tyto přenosné počítače. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epson-hx-20-nahled.jpg

Epson HX-20: Japonsko ohromuje svět | Mobilní revoluce

Prozkoumejte, jak Epson HX-20 redefinoval koncept přenosných počítačů a přinesl prvky známé u notebooků dodnes. Tento článek odhaluje, jakým způsobem Epson vybočil z davu v 80. letech, přičemž se zaměřil na inovace, které formovaly budoucnost mobilních technologií. Přečtěte si, proč byl tento přístup revoluční a jak ovlivnil současné pojetí přenosných zařízení. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/technologicke-limity-prenosnych-pocitacu-nahled.jpg

Technologické limity přenosných počítačů | Mobilní revoluce

Určitě si ještě pamatujete staré krabicové monitory, které zabíraly půlku pracovního stolu, byly těžké a spotřebou se vyrovnaly celému počítači. Navrhnout notebook s tímto typem panelu bylo nemyslitelné, proto se zkoumaly jiné možnosti zobrazování obrazu. Jak jsme se dostaly od mrkví k dnešním plochým obrazovkám se dočtete v následujícím článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/commodore-sx64-nahled.jpg

Commodore SX64 a pokus o domácí mobilní revoluci | Mobilní revoluce

V tomto článku se podíváme na přístroj Commodore SX64, první přenosný počítače s barevnou obrazovkou, který se snažil změnit pravidla hry v osmdesátých letech. Dozvíte se, jaký byl osud tohoto zařízení a zda byl tento koncept následován a vylepšován. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/osborne-1-nahled.jpg

Osborne 1: Počítače se vydávají na cesty | Mobilní revoluce

Následující článek vám přiblíží, jak se během krátké doby razantě snížila hmotnost, zvýšila přenositelnost, ale hlavně se zařízení dostaly do takové cenové hladiny, kdy si jej mohli pořídit i méně majetní profesionálové. I když se stále nedalo mluvit o přenosných pořítačích dnešního typu, firmy zjistily, že je o tento segment zájem a vyplatí se do něj investovat. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mikropocitace-prichazeji-nahled.jpg

Mikropočítače přicházejí | Mobilní revoluce

Rok 1971 byl významný tím, že Intel představil první mikroprocesor a otevřel cestu k počítačům, které by se vešly na stůl. Tento článek vám ukáže, jak jsme se z těžkotonážních počítačů dostali k dnešním lehkým tabletům a ultrabookům. Zavzpomínáme na první přenosný IBM, začátky Apple v garáži a vizi Dynabooku, která předjímala dnešní tablety. Přečtěte si další článek ze série Mobilní revoluce. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-jsme-prestali-chodit-za-pocitaci-nahled.jpg

Jak jsme přestali chodit za počítači a začali jsme je nosit s sebou | Mobilní revoluce

Tento článek sleduje evoluci výpočetní techniky od obřích sálových počítačů k dnešním mobilním zařízením a cloudovým službám. Odhaluje, jak se měnila velikost, přístupnost a zabezpečení počítačů v reakci na digitalizaci společnosti, a ukazuje klíčové inovace, které formují naši technologickou budoucnost. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-baterie-promenily-svet-zacatky-nahled.jpg

Jak moderní baterie proměnily svět: Temné začátky | Mobilní revoluce

Málokdo to ví, ale historie baterií sahá ještě do dob mnohem dávnějších, než byl Voltům vynález monočlánku. Pojďte se v následujícím článku seznámit s vývojem baterií od velmi primitivních pokusů s kyselinou citronovou až po současné velmi toxické elektrolyty. Přečíst více »
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací