Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Mastercard Obchodník roku 2021 Kolofix

Nejočekávanější hry: prosinec 2018

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Zanedlouho tu máme konec roku, což vedle vánočního shonu a silvestrovských oslav připomínajících, že jsme zase o 12 měsíců blíž k finálnímu game overu, znamená také různá vyhlášení nejlepších her. S tím vlastním jsme se rozhodli počkat, neboť i prosinec nabízí několik zajímavých titulů s ambicemi promluvit konečného pořadí. O které se jedná, zjistíte v našem výběru nejočekávanějších her prosince 2018.

Pro aktuální informace nahlédněte do našeho přehledu Nejočekávanějších her roku 2019.

Nejočekávanější hry: prosinec 2018; Just Cause 4; Mutant Year Zero; Insurgency: SandstormNejočekávanější hry prosinec 2018 - Just Cause 4
04/12/18
 Nejočekávanější hry prosinec 2018 - Mutant Year Zero - Road to Eden
04/12/18
Nejočekávanější hry prosinec 2018 - Super Smash Bros. Ultimate
07/12/18
Nejočekávanější hry prosinec 2018 - Insurgency: Sandstorm
12/12/18

Nejočekávanější hry v prosinci 2018

Přestože do Vánoc zbývá ještě několik týdnů a nabízí se tedy prostor pro výhodné vydání titulů, které by tak ještě mohly stihnout zaujmout pozornost zákazníků bažících naplnit každoroční „podstromečkovou“ kvótu, volí naprostá většina velkých společností strategii nabušeného podzimu a ten se díky tomu vždy stává skutečným svátkem videoherních příznivců.

I v roce 2018 byla již naprostá většina velkých ráží již vypálena v minulých dvou měsících. Přesto se i v prosinci dočkáme několika pozornosti hodných kousků, mezi nimiž vyčnívá hlavně šílená akce Just Cause 4 – tedy série, která již více než deset let poskytuje všem hráčům jedinečnou možnost nediplomaticky vysvětlit autoritářským režimům jejich omyl. Ve stejný den se můžete těšit na „poněkud“ taktičtěji lazený Mutant Year Zero, jenž potěší zejména fanoušky X-comu (a hlavně ty, kterým v legendárních tahovkách ke kompletnímu zážitku scházel mluvící vepř a kachna).

Nejočekávanější hry: prosinec 2018; Just Cause 4

O tom, kdo si odnese pomyslné prvenství mezi našimi prosincovými tipy, nebylo pochyb. Just Cause 4 je černým koněm konce roku 2018 a jedinou hrou, která má i díky vydání na třech platformách potenciál udělat slušnou díru do herních světa. Anebo taky ne… uvidíme za pár dní.

O pár dní později si konečně budeme moci zahrát switchový port jedné z nejlepší (ne-li té vůbec nejlepší) bojovek herní historie. Jsme si jistí, že Super Smash Bros. Ultimate se zařadí mezi už tak početnou řadu velmi úspěšných exkluzivních titulů pro nejnovější nintenďáckou konzoli. Sezónu 2018 pak zakončí odkládaná FPS Insurgency: Sandstorm, která na rozdíl od svých kolegů v naší top 4 nejočekávanějších her prosince sází zejména na realismus.

V závěru článku se rovněž můžete podívat na podrobný přehled všech zajímavých titulů s datem vydání prosinec 2018.

Just Cause 4 – tornádo jako zbraň


• Žánr: Akční adventura, TPS • Vývojář: Avalanche Studios • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PC, PS4Xbox One (4. prosince 2018) • Homepage: justcause.square-enix-games.com/en-us


Prosinec je často vnímán jako klidný měsíc nesoucí se především v duchu Vánoc. To ovšem říkejte Rico Rodriguezovi, který musí čelit dalším problémům s mocichtivými diktátory ve společnosti svých věrných zbraní. Just Cause 4 bude zcela jistě navazovat na tradici šílených kaskadérských kousků a frenetické střelby v kombinaci s užitím realistické fyziky, a proto se může titul Avalanche Studios zařadit mezi černé koně letošního roku a zcela jistě si zaslouží místo v našich tipech pro konec roku 2018.

Just Cause 4 – Live Action (trailer)

Rozčílení vládkyně nad ostrovem Solis, Gabriely Morales, je na místě. Rico Rodriguez ji totiž zlikvidoval celou základnu, o čemž ji neváhají zpravit její věrní vojáci. K Just Cause 4 nadsázky zkrátka patří.

V Just Cause 4 zažijeme adrenalinovou jízdu

Začátek měsíce vypadá pro fanoušky stříleček z třetího pohledu jako malé, předčasné vánoční svátky. Série Just Cause se totiž profiluje jako stálice na počítačovém nebi, která své věrné příznivce nezklame a vždy přidá mechaniku, jež dosavadní zážitek obmění či doplní. Letošní zimu se v Just Cause 4 můžeme těšit na nové funkce ikonického háku, děsivé rozmary počasí a agresivní soupeře v podobě žoldácké skupiny The Black Hand s její velitelkou Gabrielou Morales.

O kvalitách samotné hry se budeme moci přesvědčit záhy, protože nejnovější dobrodružství Rica Rodrigueze vyjde na PC, PS4 a Xbox One již 4. prosince. Jestli se čtvrtá výprava v doprovodu profesionálního likvidátora diktátorských režimů podařila, se samozřejmě dozvíte z naší recenze, kterou pro vás chystáme.

Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Just Cause 4, screenshot: plakát Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Just Cause 4, screenshot: létání Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Just Cause 4, screenshot: výbuch

Nejočekávanější hry prosinec 2018: Just Cause 4

Obrázek 1: Snahu tvůrců o důraz na příběhové vyprávění a filmový zážitek lze vycítit nejen z oficiální plakátové kampaně. Obrázek 2: Ve vzduchu se cítí Richo Rodriguez jako doma. V Just Cause 4 se proletí také kolem tornáda nebo v písečné bouři. Obrázek 3: Třeskutá akce k exotickým výletům sympatického hrdiny neodmyslitelně patří.

Mutant Year Zero: Road to Eden – zmutovaný XCOM


• Žánr: Tahové RPG • Vývojář: Bearded Ladies • Vydavatel: Funcom • Platformy a Datum vydání: PC, PS4 a Xbox One (4. prosince 2018) • Homepage: www.mutantyearzero.com


Pokud je pro vás bezbřehé řádění Rica Rodrigueze málo taktické, ale přesto toužíte po akci, v prosinci by vás mohla zaujmout tahová strategie Mutant Year Zero: Road to Eden. Vývojáři ze studia Bearded Ladies přiznávají inspiraci sérií XCOM, alespoň co se základních mechanik týče. I v tomto případě tak budete válčit na čtverečkovaném bitevním poli, kde musíte počítat každý krok a zvažovat, zda bude v daném kole lepší zaútočit, nebo se stáhnout a vyléčit.

Mutant Year Zero: Road to Eden – E3 2018 (trailer)

Příběh Mutant Year Zero i jeho svět působí dosti nevšedním dojmem, stejně jako humorně střižený gameplay trailer.

Mutant Year Zero láká na klasickou hratelnost a postapokalyptický svět

Hra má být unikátní především díky detailnímu a zajímavému prostředí. Mutant Year Zero se odehrává v postapokalyptické budoucnosti, kde lidé vlivem radiace zmutovali. Autoři se však neuchýlili k něčemu tak přízemnímu, jako je třetí ruka na zádech nebo oči na noze. Lidstvo se skřížilo s dalšími živočišnými druhy, mezi hlavními postavami tak najdete například křížence člověka a kachny Duxe či vepři velmi podobného Bormira.

Mutant Year Zero se od konkurence liší právě unikátními schopnostmi, jež mutace dávají vaším postavám. Zmutovat společně se svým gaučem (nebo židlí) budeme moci už 4. prosince, kdy Mutant Year Zero vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: bitva Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: hlavní postavy Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Mutant Year Zero: Road to Eden, screenshot: grafika

Nejočekávanější hry prosinec 2018: Mutant Year Zero: Road to Eden

Obrázek 1: Chybět samozřejmě nebude bitevní pole rozřezané na hráčům tahovek tolik známá políčka. Obrázek 2: Jedním z hlavních taháků by měly být velmi zajímavé hlavní postavy. Obrázek 3: I při bližším pohledu hýří svět Mutant Year Zero ostrými texturami a skvělými detaily.

Super Smash Bros. Ultimate – napínavý souboj videoherních hrdinů


• Žánr: Bojovka • Vývojář: Bandai NamcoProject Sora • Vydavatel: Nintendo • Platformy a Datum vydání: Switch (7. prosince 2018) • Homepage: www.smashbros.com/en_GB/


Po mutantech obývané Zemi se podíváme do podstatně veselejšího světa japonského Nintenda. Super Smash Bros. Ultimate je nejnovějším dílem oblíbených bojovek povolávajících do boje hrdiny ze všech možných videoherních sérií napříč různými platformami. Chtěli jste někdy v kůži Super Maria nakopat zadek Solidu Snakovi? Teď máte šanci.

Super Smash Bros. Ultimate – World of Light (trailer)

Nejlepší verze Super Smash Bros.? Zjistíme už 7. prosince.

Super Smash Bros. Ultimate – spousta postav a proklatě zábavné souboje

Zavřete oči a vybavte si pár protagonistů z klasických videoher. Máte? Dobře. Je dost velká pravděpodobnost, že za naprostou většinu z nich si v Super Smash Bros. Ultimate budete moci zahrát. Na kus řeči a pár dobře mířených ran se staví Mario, Donkey Kong, Solid Snake, Ryu a Ken, Kirby, Wario, Pikachu, Zelda, Link… A pokračovat bych mohl ještě dlouho, protože celkově hra nabízí až 70 hratelných postav.

Super Smash Bros. Ultimate je přímo ideálním titulem pro večer strávený s partou kamarádů. Principy a mechanismy hry pochopíte okamžitě, mistrovské ovládnutí bojových komb a vlastností jednotlivých postav vám ale nějakou chvíli potrvá – jako u většiny bojovek. K tomu si přičtěte rozmanité a vizuálně unikátní arény, vyjde vám titul, který byste rozhodně neměli opomenout. Super Smash Bros. Ultimate vychází 7. prosince 2018 pro platformu Nintendo Switch.

Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: výstavka Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: Kong Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Super Smash Bros. Ultimate, screenshot: fight

Nejočekávanější hry prosinec 2018: Super Smash Bros. Ultimate

Obrázek 1: Pokud ve videoherním světě něco znamenáte, pravděpodobně se objevíte v nejnovějším díle Super Smash Bros Ultimate. Obrázek 2: Mario, Donkey Kong, Inkling a Link pospolu na jedné obrazovce. Kde jinde tohle uvidíte? Obrázek 3: Napínavé a zábavné souboje jsou nejočekávanějším prvkem Super Smash Bros. Ultimate.


Insurgency: Sandstorm – Nadějná FPS z Blízkého Východu


• Žánr: FPS • Vývojář: New World Interactive • Vydavatel: Focus Home Interactive • Platformy a Datum vydání: PC (12. prosince 2018), PS4, Xbox One (2019) • Homepage: www.insurgency-sandstorm.com/


Po očekávaných peckách, jež všichni vyhlíží už od začátku roku, tu máme na závěr našeho článku FPS Insurgency: Sandstorm, která měla dorazit už před pár měsíci. Vývojáři z New World Interactive se však nakonec rozhodli, že ji nechají ještě trochu uležet, díky čemuž se vyhnula velmi povedenému Call of Duty: Black Ops IIII i vydařenému Battlefieldu V, vedle nichž měla být původně postavena. Stejně jako její předchůdce se bude i tato realisticky laděná střílečka odehrávat na konflikty zmítaném Blízkém východu, kde se proti sobě postaví domácí obyvatelstvo a síly militantní agentury.

Insurgency: Sandstorm – Gamescom 2018 (trailer)

Poslední trailer z Insurgency: Sandstorm jasně ukazuje, že tahle FPS na nováčky rozhodně zacílena nebude.

Insurgency: Sandstorm vsadí primárně na realizmus

Nemalé procento hráčů si u většiny aktuálních FPS stěžuje na to, že nejsou dostatečně realistické. A právě pro tyto jedince tvůrci z New World Interactive vytvořili multiplayerovou střílečku Insurgency: Sandstorm, v níž se nepodíváte do budoucnosti či vzdálené minulosti. Naopak, jakmile ji zapnete, vyšle vás na Blízký východ, kde spolu o moc soupeří různé frakce, mezi nimiž jasně dominují rebelové a vládní jednotky, k nimž se můžete přidat.

Hlavním lákadlem FPS Insurgency: Sandstorm by měl být velký důraz na realistickou hratelnost, definující vaši pohyblivost, chování zbraní nebo efektivitu projektilů, jež vás dokáží eliminovat už při prvním zásahu. Pokud se znovu něco nepokazí, mělo by Insurgency: Sandstorm vyjít na PC 12. prosince.

Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: krytí Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: sniper Nejočekávanější hry v prosinec 2018; Insurgency: Sandstorm, screenshot: výstroj

Nejočekávanější hry prosinec 2018: Insurgency: Sandstorm

Obrázek 1: Dobře zvolená pozice pro vás bude v Insurgency: Sandstorm hodně zásadní, nejednou dokonce rozhodnou o vašem přežití. Obrázek 2: S odstřelovací puškou si můžete držet nepřátele slušně od těla. Obrázek 3: Vaší postavě máte možnost skutečně detailně nadefinovat výstroj, se kterou bude bojovat.

Všechny zajímavé tituly s datem vydání prosinec 2018

Na závěr vám opět přinášíme přehlednou tabulku s podrobným „jízdním řádem“ pro následující měsíc. Připomínáme, že jde o náš výběr, nikoli komplexní přehled všeho, co v následujících dvou měsících vyjde – zejména pokud bychom zahrnuli všechny indie tituly, vydala by tabulka na několik samostatných článků. Nezávislé scéně se podrobně věnujeme v našem indie speciálu

Nejočekávanější hry v listopadu 2018

Rozjezd listopadu 2018 by za pomalý mohli označit pouze ti, kdo nevlastní Switch a nebudou si tak moci zahrát Diablo 3 na této konzoli… tedy upřímně, takových mezi vámi asi málo nebude, nicméně v redakci se tento hybrid od Nintenda těší velké oblibě a když se do toho zamíchala značka tak ikonická, jakou Diablo bezesporu je, nemohli jsme v podstatě volit jinak.

V polovině měsíce však přijde ta pravá herní smršť: svým násilnickým sklonům a skryté, od malička dušené touze po kariéře nájemného vraha můžete dát prostor v Hitmanovi 2. Podobné choutky ovšem raději mírněte, pokud plánujete návštěvu onlinového Falloutu 76 – zatím se zde na hráče vraždící své souputníky v postapokalyptickém světě nedívají s velkým pochopením.

         
Nejočekávanější hry: listopad 2018; Fallout 76

Listopad 2018 jasného vítěze nemá. Pokud by náš první z pětice vybraných titulů měl v názvu číslovku přesně o 71 nižší, nebylo by pochopitelně o čem diskutovat. Musíme ale přiznat, že i přes nepopiratelné technické problémy, které se s Falloutem 76 zatím važí, získává si nás tento onlinový pokus Bethesdy získává každým dnem probíhající bety víc a víc. Přesto by podle nás hře prospěl odklad...

V tomto ohledu žádné problémy nečekejte u pokračování kultovní FPS série Battlefield. Zde se připravte na potíže jiného ražení – tedy v případě, že stejně jako my nemáte velkého pochopení pro hry vydané s polovičním obsahem, kdy je vám ten posléze nabízen ve formě DLC či updatů. Férově je však třeba poznamenat, že díkybohu půjde o dodatečný obsah bezplatný.

Jistotu pak představuje návrat dráčka Spyra, u kterého snad i díky jeho rošťácké roztomilosti nehrozí, že by někoho naštval. A pokud, určitě to nebude kvůli nedodělanosti (Bethesda) či nevhodně volené monetizační politicie (EA). V závěru článku se rovněž můžete podívat na podrobný přehled všech zajímavých titulů s datem vydání listopad 2018.

Diablo 3 Eternal Collection


• Žánr: Akční RPG, Hack and Slash • Vývojář: Blizzard Entertainment • Vydavatel: Blizzard Entertainment • Platformy a Datum vydání: PCPS4, Xbox OneSwitch (2. listopadu 2018) • Homepage: eu.diablo3.com/en/


Náš seznam neojčekávanějších her měsíce listopadu roku 2018 začneme… 6 let starou hrou. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Stačí prostě vzít jedno výborné hack and slash RPG, zkombinovat jej se skvěle se prodávající konzolí a vypadne vám Diablo 3 Eternal Collection na Nintendo Switch. Díky spolupráci amerického studia Blizzard a japonského Nintenda tak budeme moci sekat démony na kusy takřka kdykoli a kdekoli.

Diablo 3 Eternal Collection – oznamovací video (trailer)

Kosit démony po stovkách teď budete moci i za pochodu v handheld módu Nintendo Switch.

Diablo 3 vrací úder

Diablo 3 je obří hit, jehož sláva se dotýká nebeských bran v jednom směru a pekelných kotlů ve směru druhém. Může za to hlavně návyková hratelnost, příběhové pozadí odvěké války andělů s démony a především rozmanité charaktery, za které je opravdu zábavné hrát, o čemž svědčí i fakt, že toto ďábelské akční RPG už za dobu svojí existenci stihlo vyjít na všechny hlavní platformy, u konzolí dokonce i na dvě generace. 

Staronové Diablo na novou platformu přichází v kompletní edici, tedy se všemi datadisky, updaty a evolučními vylepšeními, kterými za těch 6 let od svého vydání hra prošla. Nintendo si navíc dovolilo i malý easter egg v podobě legendární zbroje inspirované vzhledem záporáka z Legend of Zelda – Ganondorfa. A jestli vás nepřesvědčí ani tohle, pak už nic. Diablo 3 Eternal Collection vychází pro Nintendo Switch 2. listopadu 2018.

Nejočekávanější hry v listopad 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: Belial Nejočekávanější hry v listopad 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: Ganondorf Nejočekávanější hry v listopad 2018; Diablo 3 Eternal Collection, screenshot: multiplayer

Nejočekávanější hry listopad 2018: Diablo 3 Eternal Collection

Obrázek 1: Belialovi to sluší i na Nintendo Switch. Obrázek 2: Ganondorf z Legend of Zelda se ukáže alespoň v podobě brnění. Obrázek 3: Diablo 3 Eternal Collection půjde hrát na jednom Switch až ve čtyřech lidech.

Hitman 2 – plešatý zabiják zpět v akci


• Žánr: Akční stealth adventura • Vývojář: IO Interactive • Vydavatel: Warner Bros • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (13. listopadu 2018) • Homepage: hitman.com


Po legendárním Diablu se dostáváme k další velké značce, jež na nás v listopadu čeká. Úspěch epizodického restartu Hitmana z roku 2016 sliboval další pokračování, což ovšem nekorespondovalo s vydavatelem Square Enix, který chtěl slavnou značku poslat k ledu. To si dánští tvůrci z IO Interactive nemohli nechat líbit, odkoupili práva a našli nového zprostředkovatele – Warner Bros. Interactive. S jejich pomocí se na pulty obchodů dostane druhý díl s Agentem 47.

HITMAN 2 – oznamovací video (trailer)

Fantazii se meze nekladou, takže vámi ovládaný plešatý zabiják v Hitman 2 bude hýřit tvůrčími nápady.

Hitman 2 ukáže šest nových lokací a davy lidí

Na rozdíl od verze z roku 2016 nedostaneme mise rozkouskované podle prostoru, v nichž se dohrávají, ale pěkně všechny dohromady v jednom balíčku. Hitman 2 nás přivede na vermontské předměstí, miamské závodiště, do bolivijské džungle nebo indické metropole. Všude na vás mimo hlavní cíle bude čekat široká škála možností, jak je poslat na onen svět. Tvůrci zároveň slibují množství časově omezených zakázek, z nichž jako první představili agenta s krycím jménem „The Undying“, kterého ztvárnil (ne)smrtelný Sean Bean.

Díky péči autorů o postupně doplňovaný obsah, řadě inovativních nápadů a technickým vychytávkám nemůže Hitman 2 chybět mezi námi velmi očekávanými kousky, na něž byste měli tento měsíc zaměřit svou pozornost. S Agentem 47 se dostaneme do akce již 13. listopadu na PC, PS4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry v listopad 2018; HITMAN 2, screenshot: střelna Nejočekávanější hry v listopad 2018; HITMAN 2, screenshot: řešení Nejočekávanější hry v listopad 2018; HITMAN 2, screenshot: multiplayer

Nejočekávanější hry listopad 2018: HITMAN 2

Obrázek 1: Palné zbraně a hrubá síla patří až k posledním možnostem, jak vyřešit nepříznivě se vyvíjející situaci. Hitman 2 cílí spíše na chytrost hráče. Obrázek 2: Netradiční způsoby likvidace jsou hlavním znakem série od IO Interactive. Obrázek 3: V módu Ghost budete v Hitman 2 soupeřit proti hráčům na síti, přičemž budete sledovat jejich postup a budete se snažit zlikvidovat cíl rychleji než oni.

Spyro Reignited Trilogy – návrat fialového ještěra na naše obrazovky


• Žánr: 3D plošinovka • Vývojář: Toys for Bob • Vydavatel: Activision • Platformy a Datum vydání: PS4Xbox One (13. listopadu 2018) • Homepage: www.spyrothedragon.com


Ne všem sedí pobíhat po lokaci a hledat v davu svůj cíl, který je nutné nenápadně zlikvidovat. Někteří místo toho raději popustí uzdu své hravosti a chopí se dráčka Spyra, jenž bude svým plamenným dechem likvidovat jednu roztomilou kreaturu za druhou. Remake trojice prvních dílů v Spyro Reignited Trilogy si zcela jistě zaslouží vaši přízeň, což nás vede k zařazení díla studia Toys for Bob do našich listopadových tipů.

Spyro Reignited Trilogy – oznamovací video (trailer)

Launch trailer na Spyro Reignited Trilogy dokáže vykouzlit úsměv na tváři všech milovníků tradičních prostorových skákačkových titulů.

Spyro Reignited Trilogy hýří barvami

Spyro má vyšlápnutou cestičku za jeho sbratřeným plošinovkovým druhem Crashem Bandicootem, který ukázal vydavatelům, že po remasterovaných dílech z počátku PlayStationu je pořád hlad. Proto se fialovému dráčkovi dostalo plné pozornosti a studio Toys for Bob dostalo zelenou při tvorbě Spyro Reignited Trilogy. Dostaneme tak naservírováno menu v podobě záchrany draků, boje o trollí říši či záchranu budoucích nevyklubaných generací z rukou nosorožčích uzurpátorů.

Můžeme čekat pobíhání po nádherně zpracovaných úrovních, tradiční skákačkové hádanky a plivání ohně na rozličné nepřátele. Z dostupných materiálů se dá tušit útok nejen na naše nostalgické já, ale také na novou generaci hráčů a právě ty by mohla svěží vizáž a roztomilost zaujmout. Naše zařazení mezi očekávané hry příštího měsíce si tak Spyro zcela jistě zaslouží. Na konzole PS4 a Xbox One se přiřítí stejně jako Hitman 2 13. listopadu.

Nejočekávanější hry v listopad 2018; Spyro Reignited Trilogy, screenshot: nepřítel Nejočekávanější hry v listopad 2018; Spyro Reignited Trilogy, screenshot: prostředí Nejočekávanější hry v listopad 2018; Spyro Reignited Trilogy, screenshot: skateboard

Nejočekávanější hry listopad 2018: Spyro Reignited Trilogy

Obrázek 1: Ve Spyro Reignited Trilogy narazíte na širokou skvadru nepřátel, u nichž se mohli animátoři vyřádit. Posuďte sami, zda se jim povedlo zachovat poetiku původních monster. Obrázek 2: Autorů z Toys for Bob se musí nechat, že mají cit k transformaci původních textur. Za vymodelované prostředí by se nemusely stydět ani filmové animáky. Obrázek 3: Mimo hlavní příběhové linky se můžeme těšit na řadu miniher či výzev. Třeba se budeme prohánět na skateboardu.


Fallout 76 – Západní Virginie čeká


• Žánr: Akční survival RPG • Vývojář: Bethesda Game Studios • Vydavatel: Bethesda • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (14. listopadu 2018) • Homepage: fallout.bethesda.net


Ani ne den po příletu fialového dráčka Spyra se vydáme skrze Fallout 76 do Západní Virginie.  Vůbec poprvé v herní historii se tato značka odkloní od klasické hry pro jednoho hráče a zaměří se na větší počet přeživších, kteří budou muset přežívat v nehostinném světě ztíženém jadernou válkou. Důraz bude v tomto dílku podle Bethesdy kladen především na kooperaci, budování a interakci s ostatními, radiací nezasaženými humanoidy potýkajícími se s každodenními nástrahami.

Fallout 76 – Oficiální živá akce (trailer)

Ve světě Fallout 76 si minimálně podle nejnovějšího traileru užijeme spoustu legrace.

Bethesda se s Fallout 76 pokusí expandovat do neznáma

Po řadu let znala většina hráčů sérii Fallout jen jako izometrické RPG. Poté, co z ní Bethesda udělala FPS/TPS akci, se od ní nejeden původní fanoušek zcela odvrátil. Aktuálně se tato společnost pokouší s Fallout 76 expandovat na pole survivalů, jejichž spektrum je již nyní natolik rozsáhlé, že to nebude mít vůbec snadné. Jejím hlavním trumfem má být propracované herní univerzum spolu se základními mechanismy užívanými v klasických zástupcích této značky.

Bethesda se skrze Fallout 76 snaží získat nové pole působnosti. Podobně jako mnoho jiných fanoušků této série od tohoto kousku očekáváme, že nám po vydání nabídne minimálně stejně kvalitní zážitek jako jeho předchůdci. Fallout 76 vyjde na PC, PS4 a Xbox One 14. listopadu.

Nejočekávanější hry v listopad 2018; Fallout 76, screenshot: parta Nejočekávanější hry v listopad 2018; Fallout 76, screenshot: monstrum Nejočekávanější hry v listopad 2018; Fallout 76, screenshot: helma

Nejočekávanější hry listopad 2018: Fallout 76

Obrázek 1: Kooperace má být primárním tahounem Fallout 76, bez party tu moc věcí nezvládnete. Obrázek 2: Čekat tu na vás bude svět plný dosud nepoznaných hrozeb. Obrázek 3: Pokud se nedokážete s někým spojit, zřejmě to v tomto temném světě moc daleko nedotáhnete.

Battlefield V – Návrat druhé světové


• Žánr: FPS • Vývojář: EA DICE • Vydavatel: Electronic Arts • Platformy a Datum vydání: PCPS4, Xbox One (20. listopadu 2018) • Homepage: www.ea.com/cs-cz/games/battlefield/battlefield-5


V samém závěru měsíce k nám dorazí jedna z nejočekávanějších FPS tohoto roku. Původně měl Battlefield V vyjít už před několika týdny, tvůrci z EA DICE se však nakonec rozhodli jej kvůli veskrze negativním reakcím fanoušků odložit na listopad. Po dlouhé řádce let se v tomto dílu série Battlefield znovu podíváme na bojiště druhé světové války, která nám nabídnou nejen unikátní bitevní pole, ale také příběhy obyčejných lidí, bojujících v tomto konfliktu o holý život.

Battlefield V – tohle je Battlefield (trailer)

Battlefield V bude dlouho po vydání vydatně podporován, což je aktuálně jeho hlavním trumfem.

Válka nám bude v Battlefield V prezentována v nových perspektivách

Herní série Battlefield je podobně jako konkurenční Call of Duty komunitou často kritizována za to, že rozděluje bohaté a chudé hráče skrze placená rozšíření. Tento rok však EA DICE udělala citelný ústupek, když se vydala cestou bezplatného obsahu nahrazujícího klasický season pass. Battlefield V nám nabídne propracované kampaně účastníků války, režim proti umělé inteligenci a klasickou hru pro více hráčů. Mimoto bude stabilně expandován o nový obsah a dočasné výzvy.

Battlefield V má na první pohled relativně slušný potenciál, což mu vyneslo místo mezi našimi očekávanými hrami. Nejvíce se zřejmě těšíme na příběhové kampaně a vyladěnou hru pro více hráčů. Snad vývojáři z EA DICE udělají maximum a 20. listopadu nám na PC, Xbox One a PS4 přinesou střílečku, která bude hodna nosit toto legendární jméno.

Nejočekávanější hry v listopad 2018; Battlefield V, screenshot: tank Nejočekávanější hry v listopad 2018; Battlefield V, screenshot: bitva Nejočekávanější hry v listopad 2018; Battlefield V, screenshot: Firestorm

Nejočekávanější hry listopad 2018: Battlefield V

Obrázek 1: Příběhová kampaň bude jedním z trumfů Battlefield V. Obrázek 2: Nabídnuty nám v něm budou samozřejmě klasické herní režimy. Obrázek 3: Několik měsíců po vydání bude rozšířen o očekávaný battle royale režim Firestorm.

Všechny zajímavé tituly s datem vydání listopad 2018

Na závěr vám opět přinášíme přehlednou tabulku s podrobným „jízdním řádem“ pro následující měsíc. Připomínáme, že jde o náš výběr, nikoli komplexní přehled všeho, co v následujících dvou měsících vyjde – zejména pokud bychom zahrnuli všechny indie tituly, vydala by tabulka na několik samostatných článků. Nezávislé scéně se podrobně věnujeme v našem indie speciálu

Nejočekávanější hry v říjnu 2018

           

Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Odyssey

           

Nejočekávanější hry: září 2018; RDR2, Assassin's Creed Odyssey

Herní podzim… pokud jste se už v září začali spokojeně usmívat nad tou vydatnou žní kvalitních titulů, kterým tradičně dominovaly sportovní simulace, budete v říjnu doslova vrnět blahem – a to i v případě, že se nekamarádíte s kulatým nesmyslem a ledovým kluzištěm. Druhý podzimní měsíc nabízí velmi silný a různorodý výběr, kterému vévodí několik AAA kousků. Podívejte se na naši říjnovou pětku nejočekávanějších her.

Nejočekávanější hry: říjen 2018; Red Dead Redemption 2

Někdo by mohl tvrdit, že Red Dead Redemption 2 coby nejočekávanější hra měsíce je přece naprosto jasná a předvídatelná volba... Ne všichni v naší redakci však souhlasili. Důvod? Inu, řekněme jen, že by nám vůbec nevadilo, pokud by se v Rockstar nakonec rozhodli svůj westernový megahit vydat i na platformě PC. Dokud se tak nestane, není pozice RDR2 v rámci podzimní herní smetánky tak jednoznačná.

Je samozřejmě už letitou tradicí, že právě na sychravé podzimní dny velcí hráči mezi hlavními vydavateli zaměřují své největší zbraně. I s tímto vědomím však můžeme letošní říjnovou nabídku označit za silně nadprůměrnou – a to se z ní přitom s omluvami nedávno odporoučel jeden z největších kalibrů, Battlefield V (původní datum vydání 19. října bylo po rozsáhlé kritice změněno na 20. listopadu).

A přesto se vám musíme přiznat, že výběr říjnové top pětky nebyl příliš obtížný. Můžete nám nadávat do mainstreamových ovcí, komerce a kdoví čeho ještě, ale ruku na srdce: vy se na Forzu Horizon 4, Assassin’s Creed Odyssey, Call of Duty: Black Ops 4 a hlavně Red Dead Redemption 2 netěšíte? S čistým svědomím prohlašujeme, že my ano. K této z našeho pohledu jasné čtveřici jsme nakonec přidali SoulCalibur VI, jenž v našem ne zcela demokratickém redakčním hlasování porazil o ona pověstná prsa (hlavních protagonistek, samozřejmě) Super Maria a jeho switchovou párty.

V závěru článku se rovněž můžete podívat na podrobný přehled všech zajímavých titulů s datem vydání říjen 2018.

 1. Forza Horizon 4 – žhavý adept na závodní hru roku
 2. Assassin’s Creed Odyssey – antické Řecko podle Ubisoftu
 3. Call of Duty: Black Ops IIII – ve znamení battle royale
 4. SoulCalibur VI – nabroušené meče v pozoru
 5. Red Dead Redemption 2 – již brzy na vaší prérii
 6. Všechny zajímavé tituly s datem vydání říjen 2018

Forza Horizon 4 – žhavý adept na závodní hru roku


• Žánr: Arkádové závody • Vývojář: Playground Games • Vydavatel: Microsoft • Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One (2. října 2018) • Homepage: forzamotorsport.net/en-US/games/fh4


Podzimní měsíce jsou každý rok bohaté na závodní hry a ani ročník 2018 v tomto nebude výjimkou. Forza dodržuje pravidelné roční střídání sesterských sérií Motorsport a Horizon a právě druhá zmíněná už začátkem října vydá svůj další díl. Forza Horizon 4 je následovníkem svého velmi úspěšného předchůdce a vývojáři z Playground Games tak stáli před nelehkým úkolem - udělat další díl lepší než ten předešlý, téměř dokonalý.

Forza Horizon 4 – oficiální trailer k vydání hry (trailer)

Zatímco Forza Motorsport sází na autenticitu a realismus, Forze Horizon jde především o zábavu.

Forza Horizon 4 ohromí pravidelnou změnou ročních období

My už nyní víme, že se jim to podařilo. Přečíst si můžete naši obsáhlou recenzi, ve které Forza Horizon 4 získala skvělých 93 %. Kromě líbivé grafiky a autentického zpracování Velké Británie, kam se čtvrtý díl přesouvá, exceluje čtvrtá Forza Horizon zejména pravidelnou obměnou ročního období, jež přichází vždy jednou za týden a která kompletně změní jak vizuál, tak i celou hratelnost.

Skvěle působí také naprostá volnost pohybu a rovněž i svoboda ve výběru závodních disciplín. Forza Horizon 4 je rozhodně jednou z nejlepších arkádových závodů letošního roku a zahrát si ji můžete už 2. října, kdy vychází na PC a Xbox One s českými titulky.

Nejočekávanější hry v říjen 2018; Forza Horizon 4, screenshot: Festival Nejočekávanější hry v říjen 2018; Forza Horizon 4, screenshot: zima Nejočekávanější hry v říjen 2018; Forza Horizon 4, screenshot: off-road

Nejočekávanější hry říjen 2018: Forza Horizon 4

Obrázek 1: Festival Horizon je plný barev a zábavy... a nikdy nespí. Obrázek 2: Nejzásadnější změnu počasí přinese zima, která vypadá nádherně. Obrázek 3: Kromě silničních speciálů nabízí Forza Horizon 4 i terénní vozidla.


Assassin's Creed Odyssey – antické Řecko podle Ubisoftu


• Žánr: Akční adventura/RPG • Vývojář: Ubisoft Montreal • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (5. října 2018) • Homepage: assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/home/


Pokud pro vás není současná Británie z Forzy Horizon 4 dostatečně atraktivním prostředím, možná by se vám mohlo zamlouvat antické Řecko, kam se série Assassin's Creed s letošním dílem přesouvá. Více než o odvěkém sváru asasínů a templářů ale bude Odyssey o válce Athén se Spartou, avšak na samotné asasíny by se také mělo v menší míře dostat, přestože se příběh odehrává v dobách, kdy toto společenství ještě oficiálně neexistovalo. Assassin's Creed Odyssey se zaměří i na příběhovou linku vyprávějící příběh první civilizace.

Assassin's Creed Odyssey – oficiální trailer k vydání hry (trailer)

Antické Řecko stylizované do filmů a komiksů 300 působí opravdu velmi dobře.

Assassin's Creed Odyssey pokračuje v přidávání RPG prvků

Zatímco změna příběhového zasazení je na první pohled evidentní, v zásadě nepřináší žádnou velkou inovaci. Z tohoto pohledu daleko podstatnějším faktem je, že autoři pokračují v přerodu z akční adventury na akční RPG, což přináší více i méně výrazné novinky. Zásadní změny se týkají zejména soubojů, kde hlavní hrdina (volit můžete mezi mužskou a ženskou postavou) nově využívá speciální schopnosti, velmi zajímavě působí také větvení dialogů a příběhových voleb.

Assassin's Creed Odyssey se rozhodně nedá upřít okatá podobnost s předchozím dílem, nicméně čím více se Odyssey odhaluje, tím více se skepse mění v očekávání a odmítání v nadšení. Udělat si vlastní názor budeme moci už 5. října, kdy Assassin's Creed Odyssey vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulky.

Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: kopí Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: hlavní postavy Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Assassin's Creed Odyssey, screenshot: rozhovory

Nejočekávanější hry říjen 2018: Assassin's Creed Odyssey

Obrázek 1: Důležitou zbraní bude kopí samotného Leonida. Obrázek 2: Autoři lákají na možnost výběru postavy, avšak rozdíly očekáváme spíše kosmetické. Obrázek 3: Příklon k RPG žánru potvrzuje i větvení rozhovorů.

Call of Duty: Black Ops IIII – ve znamení battle royale


• Žánr: FPS • Vývojář: Treyarch • Vydavatel: Activision • Platformy a Datum vydání: PS4PC a Xbox One (12. října 2018) • Homepage: callofduty.com/blackops4


Říjen bude opravdu pestrý, a tak se nepodíváme jen do antického Řecka a současné Británie, ale prostřednictvím nejnovějšího dílu FPS série Call of Duty od společnosti Treyarch se přeneseme i do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se bude odehrávat Call of Duty: Black Ops IIII. Ten se opět ponese na notě, kterou udal jeho předchůdce. Stejně jako v minulých letech i v tomto nositeli známé značky nalezneme klasickou hru pro více hráčů a zombie režim. Výraznou novinkou by mělo být nahrazení příběhu battle royale módem Blackout.

Call of Duty: Black Ops 4 – oficiální trailer k vydání hry (gameplay trailer)

Podle traileru připravujícího nás na vypuštění Call of Duty: Black Ops IIII vám hra nabídne vše, po čem fanoušci této série touží.

Call of Duty: Black Ops IIII sází na Blackout

Už řadu let vyčítají hráči spolu s kritiky sérii Call of Duty nedostatek inovací a těžko uvěřitelný příběh. Aby Activision křiklouny umlčel, rozhodl se, že se tentokrát na zápletku úplně vykašle a zkusí vsadit na oblíbený battle royale. Vedle této novinky se samozřejmě můžeme těšit na nemrtvé a také na klasické herní módy.

Ještě do minulého měsíce nám Call of Duty: Black Ops IIII popravdě moc atraktivní nepřišlo. Pak jsme ale měli možnost otestovat inovativně laděný režim Blackout, který zásadně změnil náš názor. Prakticky se na nové Call of Duty díky němu nyní těšíme a s nedočkavostí vyhlížíme 12. října, kdy Black Ops IIII vychází na PC, Xbox One a PS4.

Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: klasika Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: zombie Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Call of Duty: Black Ops 4, screenshot: Blackout

Nejočekávanější hry říjen 2018: Call of Duty: Black Ops 4

Obrázek 1: Milovníkům klasiky nabídne Call of Duty: Black Ops IIII slušné spektrum map a režimů. Obrázek 2: Na své si přijdou také příznivci nemrtvých, bez nichž by to už ani nešlo. Obrázek 3: Blackout bude zřejmě hlavním tahounem nového dílu série Call of Duty.SoulCalibur VI – nabroušené meče v pozoru


• Žánr: Bojovka • Vývojář: Project Soul • Vydavatel: Bandai Namco • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (19. říjnaí 2018) • Homepage: bandainamcoent.com/games/soulcalibur-vi


Nejen z rozmáchlých titulů vycházejících každý rok je hráč živ, občas potřebuje příležitost jen tak si odfrknout u méně náročné zábavy. A přesně do této kategorie spadá očekávaná bojovka SoulCalibur VI od Bandai Namco. Po šesti letech se objevuje plnohodnotný díl, který opět nabídne pestrou škálu bojovníků s rozličnými zbraněmi, jimiž namlátíte soupeřům v pečlivě modelovaných 3D arénách. Mimo veterány se nám do rukou dostane několik nováčků, včetně hostujícího Geralta z Rivie.

SoulCalibur VI – E3 příběhové video (trailer)

Mimo klasických střetů v arénách v rámci rychlých soubojů se můžeme v SoulCalibur VI těšit také na příběhový mód.

Geralt z Rivie hlavním trumfem SoulCalubur VI

Právě šedý vlk bude jedním z největších lákadel pro hráče, kteří do slavné série bojovek SoulCalibur nakouknou poprvé. A podle našich zkušeností z Gamescomu nebudou zklamáni. Zaklínač disponuje všemi pohyby, na něž jsme zvyklí z titulů od CD Projektu RED. Dvojici mečů zkřížíte s kultovními evropskými i asijskými bojovníky a ti vám nedají nic zadarmo. SoulCalibur VI ovšem není jen o slavném pobíječi nestvůr.

Soutěživí jedinci ocení vyvážený soubojový model především v duelech proti ostatním hráčům v multiplayeru, zatímco příznivci osamoceného hraní budou kvitovat příběhový mód s vytvořenou postavou s vlastním unikátním bojovým stylem. Pořádně procvičte reflexy a promyslete taktiku, protože SoulCalibur VI vyjde již 19. října na PC, PS4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry v říjnu 2018; SoulCalibur 6, screenshot: efekty Nejočekávanější hry v říjnu 2018; SoulCalibur 6, screenshot: styl Nejočekávanější hry v říjnu 2018; SoulCalibur 6, screenshot: Geralt

Nejočekávanější hry říjen 2018: SoulCalibur VI

Obrázek 1: Grafickými efekty se během soubojů v SoulCalibur VI opravdu nešetří. Obrázek 2: Válečníci z celého světa se profilují unikátními bojovými styly. Obrázek 3: Geralt z Rivie je jasným lákadlem i pro hráče, kteří by se normálně na SoulCalibur VI ani nepodívali.

Red Dead Redemption 2 – již brzy na vaší prérii


• Žánr: Akční adventura • Vývojář: Rockstar Studios • Vydavatel: Rockstar Games • Platformy a Datum vydání: PS4, Xbox One (26. října 2018) • Homepage: rockstargames.com/reddeadredemption2/


Po nekompromisní mlátičce plné vyrýsovaných svalů a precizních úderů se vrhneme rovnou na severoamerické prérie. Přichází totiž Red Dead Redemption 2 – toužebně očekávané pokračování stejnojmenné westernové akční adventury, jejíž vývoj má na svědomí všem hráčům dobře známé studio Rockstar.

Red Dead Redemption 2 – 3. oficiální video (trailer)

Red Dead Redemption 2 dorazí už na konci října. Klobouky nasadit, kolty vyčistit.

Red Dead Redemption 2 – Divoký západ jako na dlani

Red Dead Redemption láká především na obří otevřený svět, ve kterém se budete v roli Artura Morgana, desperáta a člena gangu Van der Linde, moci svobodně pohybovat. Výlet na Divoký západ bude v podání studia Rockstar napínavou kovbojskou jízdou plnou přestřelek, vlakových loupeží, romantických projížděk na koňském hřbetu, lovu divokých zvířat, ale i osobních příběhů obyvatelů americké divočiny na přelomu 19. a 20. století.

Red Dead Redemption 2 nabídne herní plochu o impozantní rozloze a podle slov tvůrců bude přímo přetékat aktivitami a vedlejšími úkoly. Až neslýchaně detailní svět by tak měl hráčům nabízet neskutečnou míru volnosti jak v pohybu, tak i v řešení jednotlivých situací. Red Dead Redemption 2 vychází 26. října 2018 pro PS4 a Xbox One a naše recenze vás rozhodně nemine. Máme totiž stejně dobrou mušku jako Artur Morgan.

Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: gang Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: lov Nejočekávanější hry v říjnu 2018; Red Dead Redemption 2, screenshot: vlak

Nejočekávanější hry říjen 2018: Red Dead Redemption 2

Obrázek 1: Seznamte se, gang Van der Linde. Obrázek 2: Lovem si budete moci přivydělat nějakou tu kačku (dolar) navíc. Obrázek 3: Vlakové loupeže samozřejmě nebudou chybět.

Všechny zajímavé tituly s datem vydání říjen 2018

Na závěr vám opět přinášíme přehlednou tabulku s podrobným „jízdním řádem“ pro následující měsíc. Připomínáme, že jde o náš výběr, nikoli komplexní přehled všeho, co v následujících dvou měsících vyjde – zejména pokud bychom zahrnuli všechny indie tituly, vydala by tabulka na několik samostatných článků. Nezávislé scéně se podrobně věnujeme v našem indie speciálu

Nejočekávanější hry v září 2018

Marvel's Spider-Man, FIFA 19, Shadow of the Tomb Raider, Life is Strange 2 a další...

Nejočekávanější hry: září 2018; Marvel's Spider-Man

Jistě jste zaznamenali, že zářijové vydání Nejočekávanějších her bylo doplněno o video z naší produkce, nicméně pokud dáváte přednost starému dobrému čtení, nebojte se, nebudete ochuzeni.

Po tradičně suchém prázdninovém období přichází možná nejvýživnější část roku z pohledu hráče. Spousta „velkých zvířat“ herního průmyslu směřuje data vydání svých hlavních titulů právě na podzim, přičemž letos to vypadá, že i září nabídne opravdu široký výběr AAA kousků, a to nejen co se týče klasických sportů, z nichž jsme do naší top 5 vybrali FIFU 19.

Nejočekávanější hry: září 2018 | Alza Magazín

Kadidátů na nejočekávanější hru letošního září bylo hned několik, nicméně prvenství si pro sebe nakonec zajistil Pavoučí muž. Marvel's Spider-Man sice vychází až 7. září, vy se u nás však na recenzi můžete těšit už o tři dny dřív.

Ta však dorazí až v závěru měsíce, první polovina se ponese ve znamení akčních adventur. 7. září se k nám nejprve zhoupne Spider-Man, o týden později jej bude následovat Lara Croft v Shadow of the Tomb Raider – stále sličná, leč o poznání drsnější než v minulosti. Silný příběh slibují i naše další dva tipy: 18. 9. byste si určitě neměli nechat uniknout nové RPG od legendárního Briana Farga (Fallout, Wasteland) The Bard’s Tale IV a dlouho očekávané pokračování kultovní adventury Life is Strange 2, která se 27. 9. představí první epizodou.

V závěru článku se rovněž můžete podívat na podrobný přehled všech zajímavých titulů s datem vydání září 2018.

 1. Spider-Man – Oblékněte kostým pavoučího superhrdiny
 2. Shadow of the Tomb Raider – Závěrečný díl dobrodružné trilogie
 3. The Bard's Tale IV – Je na čase znovu čistit kobky
 4. Life is Strange 2 – Pomalé tempo adventurám sluší
 5. FIFA 19 – EA ještě dlouho nepověsí kopačky na hřebík
 6. Všechny zajímavé tituly s datem vydání zari 2018

Spider-Man – Oblékněte kostým pavoučího superhrdiny


• Žánr: Akční adventura • Vývojář: Insomniac Games • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4 (7. září 2018) • Homepage: www.playstation.com/en-us/games/marvels-spider-man-ps4/


Náš seznam začíná peckou srovnatelnou se silou úderu člověka po kousnutí radioaktivním pavoukem, jako první totiž přichází Spider-Man. Tato akční adventura od amerického studia Insomniac Games hráčům dovolí obléknout si kostým jednoho z nejslavnějších superhrdinů vůbec. Tvůrci slibují realisticky zpracovaný, otevřený svět, dynamickou akci a zcela nový, originální příběh nezávislý na dění komiksů či filmů. Autoři pro tuto hru vytvořili svůj vlastní vesmír, potkáte zde tedy sice spoustu známých postav, jako jsou Mary Jane Watson či tetička May, jejich charaktery a osudy si ale scénáristé trochu upravili pro své vlastní účely.

Spider-Man – Příběhový trailer

Ve hře Spider-Man budete muset balancovat mezi životem Petera Parkera a životem superhrdiny.

Spider-Man, nebo Peter Parker?

V roli Pavoučího muže pak budete bojovat se spoustou klasických komiksových záporáků, svištět na svých pavučinách kolem newyorkských mrakodrapů a potírat zločin v této americké metropoli pomocí pěstí a technických vychytávek. To ale není všechno. 

Hra se totiž bude dostatečně věnovat i člověku pod červenomodrým kostýmem, v kůži Petera Parkera se tak budete pokoušet skloubit civilní život vědce se životem superhrdiny. A věřte, že to často bude obtížnější, než potyčka s partičkou kriminálníků v zadní uličce. Spider-Man vychází 7. září 2018 pouze pro konzoli PS4. Recenzi vám ale přineseme už o 3 dny dříve.

Nejočekávanější hry v září 2018; Spider-Man, screenshot: New York Nejočekávanější hry v září 2018; Spider-Man, screenshot: Electro Nejočekávanější hry v září 2018; Spider-Man, screenshot: Peter Parker

Obrázek 1: Spider-Man ohromí krásně zpracovaným New Yorkem. Obrázek 2: Electro je jedním z potvrzených záporáků. Obrázek 3: Osobní život Petera Parkera bude ve hře hrát velkou roli.

Pro více informací mrkněte na náš článek Spider-Man.


Shadow of the Tomb Raider – Závěrečný díl dobrodružné trilogie


• Žánr: Akční adventura • Vývojář: Eidos Montreal • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PC, PS4 a Xbox One (14. září 2018) • Homepage: tombraider.com/en-us


Pokud vás žánr akčních adventur baví, ale namísto velkoměsta dáváte přednost divočině, máme pro vás jiný tip. V září byste totiž neměli minout třetí a prozatím poslední dobrodružství „rebootované“ Lary Croft. Shadow of the Tomb Raider završuje nejnovější trilogii, jež příběh sličné archeoložky restartoval a nabídl v podstatně syrovějším podání. Po Crystal Dynamics přebírají otěže vývoje neméně zkušení tvůrci z Eidos Montreal, kteří zachovali základní myšlenku předchozích dílů, ale také se nebáli přikročit k významným úpravám.

Shadow of the Tomb Raider – Oficiální trailer

Ve svém doposud posledním dobrodružství musí Lara Croft zastavit mayskou apokalypsu.

Shadow of the Tomb Raider bude obtížnější než předchozí díly

Zásadní novinkou Shadow of the Tomb Raider je podstatně zvýšená obtížnost, a to nejen co se týče přestřelek s protivníky. Obtížnější mají být i prostorové puzzly, hádanky ale také samotný pohyb po světě. Smrt bude podle autorů číhat na každém kroku, a protože jsme měli možnost si chystaný díl na Gamescomu zahrát, můžeme s klidným srdcem potvrdit, že autoři to s vyšší obtížností myslí vážně.

Vývojáři zároveň slibují opravdu temný a emotivní příběh, ve kterém si Lara sáhne až na dno. Zároveň už však není křehkou dívenkou bojující o přežití jako v prvním dílu. V Shadow of the Tomb Raider je Lara lovkyní, jež neuhne před jakoukoli výzvou. V sázce je totiž nejen její čest, ale také osud lidstva a mimo jiné i rozuzlení tajemstvím opředené smrti jejího otce. Shadow of the Tomb Raider vychází 14. září na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry v září 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: temný příběh Nejočekávanější hry v září 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: pod vodou Nejočekávanější hry v září 2018; Shadow of the Tomb Raider, screenshot: stealth

Obrázek 1: Závěrečný díl trilogie má přinést doposud nejtemnější příběh plný emotivních okamžiků. Obrázek 2: Stejně tak dojde i na adrenalinové okamžiky, kdy Lara unikne jen o vlásek smrti. Obrázek 3: V boji se Lara specializuje zejména na kradmý přístup a tiché zabíjení.

Pro více informací mrkněte na náš článek Shadow of the Tomb Raider.


The Bard's Tale IV – Je na čase znovu čistit kobky


• Žánr: Epizodická adventura • Vývojář: inXile Entertainment • Vydavatel: inXile Entertainment • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (18. září 2018) • Homepage: bardstale.com


Přestože bude Shadow of the Tomb Raider jistě hitem, najde se mezi vámi určitě i spousta takových, které nové příběhy Pavoučího muže a Lary Croft nechávají zcela chladnými. Nejen pro vás zde máme tip na očekávané RPG The Bard's Tale IV, na němž pracuje legendární vývojář Brian Fargo stojící v čele studia inXile Entertainment. To by rádo přineslo hráčům klasicky laděný zážitek, v jehož rámci se vydají s družinou vyvolených hrdinů do temných kobek plných smrtících nástrah, nebezpečných nepřátel a cenných artefaktů.

The Bard's Tale IV – Alpha trailer

Rozsáhlý svět The Bard's Tale IV před vás postaví nejedno zajímavé dobrodružství.

Souboje budou v novince Briana Farga hrát prim

Příběh The Bard's Tale IV se bude točit okolo fanatické sekty, která se rozhodla postavit slavný Cech dobrodruhů mimo zákon. Jakožto správnému hrdinovi se vám praktiky kultu moc nezamlouvají, a tak se spolu se zbytkem své družiny vydáváte na výpravu, jejímž cílem je zastavení pomalu sílícího zla a očištění pošpiněného jména gildy.

Hlavními tahouny nového projektu Briana Farga by měly být propracovaný systém tahových soubojů, kvalitně navržené úrovně a vývoj postav umožňující zaměřit vaše reky směrem, který vám bude nejvíce vyhovovat. The Bard's Tale IV vychází 18. září na PC, kdy můžete očekávat také naší recenzi. Datum vydání na PS4 a Xbox One prozatím nebylo oznámeno.

Nejočekávanější hry v září 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: cesta Nejočekávanější hry v září 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: dialog Nejočekávanější hry v září 2018; The Bard's Tale IV, screenshot: souboj

Obrázek 1: Když se nebudete zrovna pohybovat v kobkách umožní vám The Bard's Tale IV vyrazit do ulic velkoměsta. Obrázek 2: V průběhu své cesty narazíte na řadu různě naložených NPC. Obrázek 3: Střety tu budou tahového rázu a každý tah budete muset pořádně promyslet.


Life is Strange 2 – Pomalé tempo adventurám sluší


• Žánr: Epizodická adventura • Vývojář: Dontnod Entertainment • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (27. září 2018) - 1. epizoda • Homepage: lifeisstrange.square-enix-games.com


U předchozích tří titulů si nemůžeme stěžovat na povrchní příběh, scénáristé dostali při jejich vymýšlení pořádně zabrat. Ale přece jen se nejedná o hry pro každého, protože někomu zkrátka vadí soubojové části, u nichž musí prokázat postřeh a jistou výdrž. Ještěže se na scéně pohybuje společnost Dontnod Entertainment, která se proslavila filmově pojatými adventurami s příběhem ochuceným nadpřirozenem. V září se otevře první epizoda Life is Strange 2 s novými hrdiny protloukajícími se životem.

Life is Strange 2 – Oficiální odhalení (trailer)

Poklidné tempo vyprávění občas naruší dynamičtější pasáže, ale celkově si u Life is Strange 2 spíše odpočineme jako u dobrého filmu.

S Life is Strange 2 se vydáme směr jih

Podivuhodná dobrodružství tentokráte prožijeme s bratry Diazovými – Seanem a Danielem. Po tragické události známé z ukázky na Gamescomu se sourozenci musí ukrývat před policií. Nevíme sice, kam se jejich kroky budou ubírat, ale dá se očekávat, že se vydají do otcova rodného Mexika. Jak tento road trip dopadne, budeme odhalovat v tradičně rozkouskovaném epizodickém podání. 

V rámci několika měsíců nám vývojáři naservírují pětici dílů s typicky stylizovanou grafikou. Pomalu odhalíme složité životní peripetie Seana zodpovědného za svého bratra. Řešit budeme řadu dilemat a rozhodnutí, jež určí další směřování příběhu přesně, jak jsme si u Dontnod zvykli. První epizoda odstartuje již 27. září na PC, PS4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry v září 2018; Life is Strange 2, screenshot: bráchové Nejočekávanější hry v září 2018; Life is Strange 2, screenshot: cesta Nejočekávanější hry v září 2018; Life is Strange 2, screenshot: kemping

Obrázek 1: Bratři Diazové zažívají v Life is Strange 2 krušné chvíle, ale naštěstí se na sebe mohou vždy spolehnout. Obrázek 2: Kam nás zavedou jejich kroky, je nyní na bázi spekulací. Předpokládá se ovšem, že se vydají na jih do Mexika. Obrázek 3: K cestování patří také společné jídlo v polních podmínkách.

Pro více informací mrkněte na náš článek Life is Strange 2.


FIFA 19 – EA ještě dlouho nepověsí kopačky na hřebík


• Žánr: Sportovní • Vývojář: EA Vancouver • Vydavatel: EA Sports • Platformy a Datum vydání: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Switch (28. září 2018) • Homepage: easports.com/cz/fifa


Příběh má v počítačových hrách nezastupitelnou roli, ale ne všichni hráči tento typ zábavy vyhledávají a právě jim je určen náš poslední tip na září – FIFA 19. Digitální fotbálek od EA navazuje na každoroční vydávání typické pro všechny sporty. Jen v září se dočkáme také NHL 19, NBA Live 19 a jeho přímého konkurenta NBA 2K19. Letošní kopanou se povedlo osvěžit několika novými módy, jež přikurtují fanoušky na další měsíce před obrazovky.

FIFA 19 – Oficiální odhalení (trailer)

Cristiano Ronaldo sice přestoupil, ale přesto má trailer dechberoucí atmosféru Ligy mistrů.

Arkádové režimy ve FIFA 19

Mezi hlavní lákadla nové simulace fotbalu totiž patří vedle třetího pokračování Alexe Huntera, rozšířených možností trenéra a nových pohybů hráčů na hřišti také možnost upravit si pravidla, čímž se zápas stane zajímavější: góly platné pouze z voleje či hodnotnější střely z dálky jsou jen začátek, protože se ve FIFA 19 objeví také potomek dřívější FIFA Street – mód Survival. Po každé vstřelené brance přijdete o hráče a ve chvíli, kdy vám jich zbyde jen 6 (tj. váš tým dal 5 gólů), vítězíte. Šílené, že? 

Proti svému konkurentovi PES 2019 má FIFA 19 velkou výhodu v získání řady exkluzivních licencí, včetně velmi sledované Champions League. Titul od Konami sice bude mít měsíční náskok, přesto ovšem velká část hráčů sáhne kvůli právům na velké ligy po sérii od EA. Na FIFA 19 se můžeme těšit od 28. září na PC, PS4, Xbox One a Switch.

Nejočekávanější hry v září 2018; FIFA 19, screenshot: Liga mistrů Nejočekávanější hry v září 2018; FIFA 19, screenshot: parádičky Nejočekávanější hry v září 2018; FIFA 19, screenshot: nové pohyby

Obrázek 1: FIFA 19 poprvé zažije velké zápasy velmi sledované Ligy mistrů. Obrázek 2: Největší hvězdy světového fotbalu se budou prezentovat svým nejlepším výkonem, který možná zahanbí i jejich reálné předobrazy. Obrázek 3: EA opět zapracovalo na snímání pohybů, takže se můžeme těšit na ještě větší realističnost čutálistů na trávníku.

Pro více informací mrkněte na náš článek FIFA 19.


Všechny zajímavé tituly s datem vydání září 2018

Na závěr vám opět přinášíme přehlednou tabulku s podrobným „jízdním řádem“ pro následující měsíce. Oproti minulým dílům seriálu Nejočekávanějších her doznala jisté úpravy (doufáme, že směrem k lepšímu). Připomínáme, že jde o náš výběr, nikoli komplexní přehled všeho, co v následujících dvou měsících vyjde – zejména pokud bychom zahrnuli všechny indie tituly, vydala by tabulka na několik samostatných článků. Nezávislé scéně se podrobně věnujeme v našem indie speciálu

Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, No Man’s Sky, WoW: Battle for Azeroth a PES 2019

Nejočekávanější hry: červenec a srpen 2018

Jak bylo řečeno v úvodu, letní prázdniny novým hrám příliš nesvědčí. Vývojáři a hlavně vydavatelé samozřejmě vědí, že nezanedbatelná část potenciálních zákazníků v těchto dnech prostě a jednoduše nehraje a data vydání svých velkých titulů proto směřují na díky tomu velmi výživný podzim. Přesto si myslíme, že v červenci a zejména v srpnu 2018 vychází pár kousků, které si naši i vaši pozornost rozhodně zaslouží.

Červencové tipy spadají spíše do kategorie méně tradičních. V minulosti velmi oblíbená (leč v dnešní době poněkud mrtvá) značka Red Faction se pokusí o návrat ve vtipně pojmenované předělávce Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered. V trošku odlišné situaci je náš druhý vyvolený kousek, No Man's Sky. Tento nesmírně ambiciózní projekt si za dobu své existence vysloužil celou řadu přízvisek, přičemž ta, která si odnesl od hráčů a kritiků těsně po svém vydání, si za rámeček jeho autoři asi nedají. Nicméně chystaný obří update NEXT v nás vzbuzuje naději, že to s tou postupnou nápravou starých křivd a naplněním dávných slibů vývojáři z Hello Games myslí vážně.

Nejočekávanější hry: červenec a srpen 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth

I když možná nepatříte mezi příznivce tohoto zabijáka společenského života, jistě i vy uznáte, že vytrvalost a také kvalita, s jakou se Blizzard věnuje svému zlatému teleti, je obdivuhodná... a že těch x milionů aktivních hráčů, kterými se WoWko může pochlubit, zřejmě nebudou úplně dílem náhody či štěstí.

V srpnu pak vyjdou dva asi nejsilnější adepti na pomyslný titul nejočekávěnjší hry prázdnin 2018. A ačkoli jsou řady fotbalových fanoušků početné (a nyní jistě i nabuzené právě probíhajícím světovým šampionátem), rozhodli jsme se před PES 2019 dát přednost velkému datadisku pro nejhranější/nejpopulárnější MMORPG, World of Warcraft: Battle for Azeroth.

Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v červenci a srpnu 2018.

 1. Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered – Mars znovu útočí
 2. No Man's Sky NEXT– Konečně kompletní vesmír?
 3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – Bojiště Azeroth
 4. Pro Evolution Soccer 2019 – Do boje s minimem licencí
 5. Všechny zajímavé tituly s datem vydání červenec/srpen 2018

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered – Mars znovu útočí!

Žánr: Akční | Vývojář: Volition, Kaiko Games | Vydavatel: THQ Nordic | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (3. července 2018) | Homepage: thqnordic.com/games/red-faction-guerrilla-re-mars-tered 

Ze všech planet sluneční soustavy je po Zemi právě Mars, který se dlouhodobě hřeje ve světle lidského zájmu. Ať už jde o ušlechtilé cíle ve formě kolonizace rudé planety či neutuchající zaujetí herním průmyslem, Mars je zkrátka vděčným tématem. Z her nechybí survival tituly, simulátory a samozřejmě akční střílečky. Do této skupinky obdivovatelů planety, jež je pojmenována po římském bohu války, se zařadil i vydavatel THQ Nordic, který po devíti letech od původního vydání hry připravil remaster své akční střílečky z pohledu třetí osoby s vtipným i trefným názvem Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered.

Největším lákadlem je zničitelné prostředí a volnost pohybu

Vzhledem k tomu, že značka Red Faction je považována za mrtvou (po posledním díle Red Faction: Armageddon vydavatelství s touto sérií kvůli neuspokojivým prodejům skončilo), nemůžeme očekávat příval nového autorského obsahu. Jde o klasický remaster nesoucí se ve stylu lepšího vizuálu a technických úprav. V praxi to bude znamenat full HD, respektive 4K rozlišení (podle toho, jakou verzi PS4 a Xboxu One vlastníte) a také lepší snímkování. Dále také kvalitnější hru světel a stínů, vylepšené odlesky nebo propracovanější post processing.

Obsahově pak nabídne Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered to stejné jako původní hra před devíti lety. Otevřený svět vyprahlé rudé planety, volnost pohybu zahrnující nejrůznější futuristická vozidla a samozřejmě zničitelné prostředí, které i po těch letech vypadá více než sympaticky. Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One už 3. července a pokud jste na Steamu majitelem originální verze, dostanete remaster zcela zdarma. – Filip Němec


Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: grafika Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: zničitelné prostředí Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, screenshot: střelba

Obrázek 1: Graficky se Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered dnešním hrám sice nevyrovná, ale rozhodně se nemá za co stydět. Obrázek 2: Hlavním lákadlem hry je zničitelné prostředí. Obrázek 3: Možná nejde o nejočekávanější hru prázdnin, ale o nejočekávanější remaster určitě ano.No Man’s Sky NEXT – Konečně kompletní vesmír?

Žánr: Survival, akční adventura | Vývojář: Hello Games | Vydavatel: Hello Games | Platformy a Datum vydání: PC, PS4 a Xbox One (24. července 2018) | Homepage: nomanssky.com

No Man’s Sky je survival akční adventura umožňující volně cestovat mezi miliardami galaxií a prozkoumávat náhodně generované planety s vlastním podnebím, florou a faunou. Studio Hello Games a především jeho zakladatel Sean Murray slibovali revoluci, svým slibům ale dostáli tak nějak napůl, za což se dočkali vcelku oprávněné kritiky od hráčské komunity.

No Man’s Sky NEXT – důkaz místo slibů

Největším problémem této hry pro PC a PS4 byla nepřítomnost (dříve potvrzeného) multiplayeru, spousta chyb, nevýrazná dějová linie a stereotypní herní náplň. Hello Games ovšem od původního vydání (9. srpna 2016) pilně pracují na nápravě v rámci free rozšíření, což jen dokazuje obří update Next, jež bude zdarma ke stažení 24. července 2018. A v ten samý den také No Man’s Sky konečně oficiálně vyjde i pro platformu Xbox One.

Jsem asi jeden z mála lidí, které No Man’s Sky bavilo už v původní verzi po vydání. A i když jsem si už tehdy uvědomoval spoustu chyb, možnost létání z planety na planetu ve vlastni raketce v ohromném vesmíru mě prostě fascinovala. Vývojáři z Hello Games navíc prokázali charakter a po masivní kritice svého titulu neutekli kamsi do Mexika, naopak na své hře nadále pracují a přibližují ji hráčům slíbené vizi. Nadcházející update Next tak má být zatím největším a konečně přinese multiplayer a tunu dalších vylepšení. Upřímně se tedy těším, až opráším svou hvězdnou loď a budu se opět toulat vesmírem. – Štěpán Lenk


Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: NEXT Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: základna Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; No Man’s Sky NEXT, screenshot: letka

Obrázek 1: Update NEXT konečně přinese slibovaný multiplayer. Obrázek 2: Budování základen se určitě rozroste o nové možnosti. Obrázek 3: Jen tak si létat vesmírem, bok po boku.World of Warcraft: Battle for Azeroth – Bojiště Azeroth

Žánr: MMORPG | Vývojář: Blizzard Entertainment | Vydavatel: Blizzard Entertainment | Platformy a Datum vydání: PC (14. srpna 2018) | Homepage: worldofwarcraft.com/en-gb/battle-for-azeroth

V nedávno vydané recenzi zacílené na The Elder Scrolls Online: Summerset jsme si trošku posteskli nad celkovým zpracováním hodnoceného díla. Ani zdaleka totiž nedosahovalo kvalit neumírajícího projektu z dílen Blizzard Entertainment, který by se měl v následujících měsících dočkat čerstvé expanze. Ve World of Warcraft: Battle for Azeroth, jež vychází na 14. srpna 2018, se opět vydáte na epické dobrodružství, v němž se znovu naplno střetnou síly Hordy a Aliance, jejichž velitelé se bez vaší pomoci neobejdou a bude jen na vás, ke komu se ve finále přidáte.

PvP bude hrát v World of Warcraft: Battle for Azeroth prim

Obyvatelé universa World of Warcraft mají prakticky stejné smýšlení jako všichni zástupci našeho druhu. Pokud před sebou nemají mocného nepřítele, po čase se vždy začnou vraždit mezi sebou. Ve finální fázi poslední expanze World of Warcraft: Legion byl poražen padlý titán Sargeras, který už nějaký ten pátek ohrožoval existenci celého světa. Nyní tudíž opět nastal čas na boj o nadvládu nad planetou, do něhož se budete moci zapojit skrze nejnovější datadisk World of Warcraft: Battle for Azeroth, jenž rozšíří celek o nové lokace a rasy.

Osobně se na World of Warcraft: Battle for Azeroth těším především kvůli tomu, že komplet bude v mnoha ohledech zaměřen primárně na PvP, jež bylo v minulých letech společností Blizzard Entertainment hodně zanedbáváno. Stejně tak jsem hodně natěšen i na nové rasy a lokace, do nichž budu moci na svých výpravách za dobrodružstvím zavítat. V případě, že si Battle for Azeroth nakonec povede stejně jako Legion, budu úplně spokojen. Mezi nejočekávanější hry prázdnin jsem se jej rozhodl zařadit kvůli jeho velkému potenciálu a celkovému přínosu pro World of Warcraft. – Ondřej Zeman


Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: Aliance Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: Horda Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; World of Warcraft: Battle for Azeroth, wallpaper: střet

Obrázek 1: Aliance se ve World of Warcraft: Battle for Azeroth pokusí opět získat Lordaeron. Obrázek 2: Horda se naopak bude snažit udržet pozice, jež si v minulých letech vybudovala. Obrázek 3: Ve finále se obě frakce střetnout v bitvě bez konce.

Pro více informací mrkněte na náš článek World of Warcraft: Battle for Azeroth.Pro Evolution Soccer 2019 – Do boje s minimem licencí

Žánr: Sportovní | Vývojář: Konami | Vydavatel: Konami | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (30. srpna 2018) | Homepage: konami.com/wepes/2019/eu/en/

Letní videoherní sucho přinese v období prázdnin relativně málo zpestření, ale konec srpna slibuje lepší časy. Od 30. srpna 2019 totiž začne věčná diskuze, jestli je lepší digitální fotbal právě vycházející PES 2019 nebo o měsíc později vypuštěná FIFA 19. Tvůrci z EA mají proti Konami obrovské eso v rukávu, vyfoukli jim Ligu mistrů. Z pohledu hráče i recenzenta tak bude zajímavé sledovat, jak se s tím japonské studio vyrovná, jestli se soustředí na grafiku, bude tlačit na pilu v rámci získaných značek nebo se smíří s druhým místem na trhu.

PES 2019 je pro fotbalové fanoušky jistě nejočekávanější hrou letošních prázdnin

Japonské studio Konami se pouští do bojů s větrnými mlýny a pokouší se přesvědčit fanoušky, že i s minimem oficiálních licencí v jejich podání může vzniknout vysoce hratelný titul. PES 2019 by měl nabídnout exkluzivní ligy, ovšem druhé provenience. V jejich čele stojí ruská Premier liga, což by mohlo znamenat orientaci především na východní trh, na němž se stává kopaná čím dál populárnější. Své evropské fanoušky bude lapat na nostalgii, protože se v Pro Evolution Soccer 2019 objeví hvězdy minulosti, jimž vévodí David Beckham a pro českého hráče například Pavel Nedvěd.

Navíc už dlouhé roky můžeme sledovat, jak se ke kvalitně nastavené fotbalové simulaci snaží grafici Konami připojit pohlednou vizuální stránku. Dle videí z E3 2018 se tvůrci PES 2019 letos dostávají na dohled FIFY a určitě bude zajímavé sledovat, jak na vzestup prezentace virtuální kopané zareagují v EA Sports. Soupeření obou značek je už nyní dost napínavé (navzdory licenci od EA na mistrovství světa se probudila věrná moderská komunita pracující na stejném turnaji pro PES 2018), takže se 30. srpna můžeme přesvědčit, jestli Konami bude stačit měsíční náskok pro zisk nových příznivců svého titulu na PC, PS4 a Xbox One. – Jakub Němec


Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; PES 2019, wallpaper: David Backham Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; PES 2019, screenshot: střelba Nejočekávanější hry v červenci a srpnu 2018; PES 2019, screenshot: nástup na zápas

Obrázek 1: Tvůrci PES 2019 se soustředili na současné a legendární hvězdy fotbalu, aby nahradili chybějící licence. Obrázek 2: Tváří letošního ročníku PES 2019 bude barcelonský hráč Coutinho. Obrázek 3: Liverpool je jedním z prvních oficiálních partnerů PES 2019.

Pro více informací mrkněte na náš článek Pro Evolution Soccer 2019.Všechny zajímavé tituly s datem vydání červenec a srpen 2018

Na závěr vám opět přinášíme přehlednou tabulku s podrobným „jízdním řádem“ pro následující měsíce. Oproti minulým dílům seriálu Nejočekávanějších her doznala jisté úpravy (doufáme, že směrem k lepšímu). Připomínáme, že jde o náš výběr, nikoli komplexní přehled všeho, co v následujících dvou měsících vyjde – zejména pokud bychom zahrnuli všechny indie tituly, vydala by tabulka na několik samostatných článků. Nezávislé scéně se podrobně věnujeme v našem indie speciálu

Nejočekávanější hry v červnu 2018

Jurassic World Evolution, Vampyr, The Crew 2 a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Nejočekávanější hry – červen a rok 2018

Pochopitelně předchozí otázka, zda bude v červnu co hrát, je pouze řečnická. I kdyby vám nevoněly naše aktuální čtyři tipy, troufáme si tvrdit, že mnozí z vás mají ještě spoustu restů z květnového, věru „plnotučného“ herního výběru. Například takové Pillars of Eternity 2 či Thrones of Britannia spolknou rozhodně více než jeden poctivě propařený víkend. O Dark Souls Remastered ani nemluvě, ten vás navíc vedle fůry času bude stát i duševní zdraví…

Nicméně, co nabídne červen 2018? Ještě před zahájením největšího veletrhu na poli interaktivní zábavy se představí doktor Jonathan Reid v očekávaném akčním RPG Vampyr, kterému kromě upířího prokletí nedá spát i ona věčná otázka (sát, či nesát?). O něco menší morální dilemata budete řešit v budovatelské strategii Jurassic World Evolution.

Nejočekávanější hry červen a 2018; The Crew 2

Volba nejočekávanější hry pro červen 2018 neměla vítěze. Někdo by možná řekl (Štěpán), že když proti sobě postavíte vytuněný auťák a T-rexe, výsledek je přece jasný. Avšak co pokud na nebohého obřího masožravce zaútočíte současně ze souše, ze vzduchu i z vody? Přesně s takovou šílenou kombinací se totiž může pochlubit The Crew 2 – milovníci prehistorických ještěrů nám snad prominou, když za „hru měsíce“ zvolíme (těsně, ale přece) právě chystané pokračování závodního mixu od Ubisoftu.

Poklidnou výstavbu jurského zábavního parku a hrátky s dinosauřím genomem naruší na konci měsíce až praštěný vačnatec Crash, který se po fenomenálním úspěchu na PS4 v červnu minulého roku vydá i na ostatní platformy. A pokud máte spíše závodní choutky, nenechte si ujít The Crew 2 – není úplně obvyklé, abyste si v jedné hře mohli zazávodit v autě, motorce, lodi i letadle.

Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v červnu 2018.

 1. Vampyr – Jaké je to býti upírem londýnským
 2. Jurassic World Evolution– Konečně dinosauři!
 3. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – Vačnatcova invaze mimo PS4
 4. The Crew 2 – Když auta nestačí
 5. Všechny zajímavé tituly s datem vydání cerven 2018

Vampyr – Jaké je to býti upírem londýnským

Žánr: akční RPG | Vývojář: Dontnod Entertainment | Vydavatel: Focus Home Interactive | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (5. června 2018) | Homepage: vampyr-game.com/

Vampyr je akční RPG z pohledu třetí osoby vyvíjené studiem DontNod (Life is Strange). Sleduje nešťastný osud vojenského chirurga Jonathana Reida, který se v upíra promění po kousnutí neznámou osobou, nic moc si nepamatuje a rozhodne se, že osobu zodpovědnou za jeho proměnu vypátrá. A ačkoli má v úmyslu zůstat věrný Hippokratově přísaze, touha po lidské krvi je čím dál silnější...

Pít či nepít, to je ta otázka

Hlavním tématem hry by měly být složité morální volby a vypořádávání se s jejich následky. Reid jako doktor sice cítí potřebu pomáhat lidem a uzdravovat je, na druhou stranu vás pití lidské krve činí mnohem silnějším. Neustále se tak budete rozhodovat, koho necháte naživu a koho učiníte svou obětí, což nevratně ovlivní zbytek příběhu.

Na Vampyr se těšíme především kvůli temné gotické atmosféře a zasazení hry do špinavých ulic Londýna stiženého epidemií španělské chřipky. To je kombinace, na kterou ve hrách příliš často nenarazíte, nemluvě o samotném tématu pijáků lidské krve. Vtělit se do vampýří kůže doktora Jonathana Reida budete moci už 5. června 2018 na platformách PC, PS4 a Xbox One. Nezbývá než doufat, že svůj steak studio DontNod nepřepečou a naservírují nám ho pořádně krvavý. – Štěpán Lenk


Nejočekávanější hry červen 2018; Vampyr, wallpaper, Jonathan Reid Nejočekávanější hry červen 2018; Vampyr, wallpaper, Jonathan Reid Nejočekávanější hry červen 2018; Vampyr, wallpaper, nemocnice

Obrázek 1: Zachovat Hippokratovu přísahu, nebo ukojit nekonečnou žízeň? Obrázek 2: Vojenský doktor Jonathan Reid se o sebe dokázal postarat i předtím, než se z něj stal upír. Obrázek 3: Do Londýna na počátku 20. století, navíc stiženého epidemií španělské chřipky, se ve hrách často nepodíváme. Nepropásněte proto svou příležitost!

Pro více informací mrkněte na náš článek o Vampyrovi.Jurassic World Evolution – Konečně dinosauři!

Žánr: budovatelská strategie | Vývojář: Frontier Developments | Vydavatel: Frontier Developments | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (12. června 2018) | Homepage: jurassicworldevolution.com/

Už za měsíc by mělo do kin dorazit pokračování Jurského světa, jež ponese název Jurský svět: Zánik říše. Ještě předtím, budeme mít možnost zavítat do univerza amerického spisovatele Michaela Crichtona díky budovatelské strategii Jurassic World Evolution. Ta vychází na PC, PS4 a Xbox One 12. června a na svědomí jí mají vývojáři z Frontier Developments, kteří jsou v současnosti u herní komunity známí především simulátorem Planet Coaster, jemuž by se jejich novinka měla v mnohém podobat.

Tvůrci Jurassic World Evolution vám umožní zkrotit gigantické ještěrky

Jurassic World Evolution je simulátor výstavby zábavního parku, ve kterém budete chovat prehistorické potvůrky různých tvarů a velikostí. Starat se budete jak o jejich štěstí, tak i o spokojenost zákazníků zaručujících stabilní přísun financí, bez nichž vaše centrum v chodu moc dlouho neudržíte. Péči o celé středisko by vám měli znesnadňovat přírodní katastrofy a divocí dinosauři, kvůli nimž budete nuceni občas odložit sako a vydat se s uspávací puškou do akce.

Přestože se simulátory budování zábavních parků pomalu vrací do kurzu, doposud jsme tu překvapivě neměli žádný pořádný titul zaměřený na dinosaury.  Útok Frontier Developments na prázdnou pozici proto upřímně vítám, protože se rozhodně nejedná o tvůrce bez zkušeností s daným žánrem. Pokud se jim povede vyladit Jurassic World Evolution minimálně tak jako Planet Coaster, bude mít šanci stát se kandidátem na strategii roku – místo v našem seznamu nejočekávanějších her června si tak zaručeně zaslouží. – Ondřej Zeman


Nejočekávanější hry červen 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, Tyranosaur Rex Nejočekávanější hry červen 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, raptoři Nejočekávanější hry červen 2018; Jurassic World Evolution, wallpaper, park

Obrázek 1: Tyranosaurus bude jedním z nejnebezpečnějších exemplářů, které si budete moci do vašeho Jurassic World Parku parku pořídit. Obrázek 2: Když vám z výběhu utečou tyhle potvůrky, máte vždy o zábavu postaráno. Obrázek 3: Své zábavní centrum plné různých typů dinosaurů tu vybudujete prakticky od píky.

Pro více informací mrkněte na náš článek Jurassic World Evolution.Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – Vačnatcova invaze mimo PS4

Žánr: Plošinovka | Vývojář: Vicarious Visions | Vydavatel: Activision | Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One a Switch (29. června 2018) | Homepage: crashbandicoot.com/

Postava Crashe Bandicoota se řadí k základním maskotům značky SONY Playstation vedle takových hvězd jako dráček Spyro (moc se těšíme na zářijový remaster trilogie) nebo Ratchet & Clank. Proto se nelze divit, že na něj dnešní herní scéna nezapomněla. Pamětníci vzpomínají na své první okamžiky v doprovodu chlupatého výtržníka, který se postavil zlovolnému doktoru Cortexovi, zatímco mladší generace lační po kvalitní plošinovce. Obojí zájem se spojil do povedeného remasteru, který se tento měsíc podívá mimo svou domovskou konzoli.

Do roka bez dne se Crash Bandicoot podívá na nové platformy

Brzy tomu bude rok, co jsme museli závidět vlastníkům konzole Playstation 4, že se mohou vrátit do dětských let díky remastru dobrodružství Crashe Bandicoota a jeho sestry Coco. Naštěstí (v tomto případě) se ukázalo, že ruka trhu má pořád silný vliv na vývojáře, kteří se tak rozhodli přenést trojici dílů vydanou pod názvem Crash Bandicoot N. Sane Trilogy také na ostatní platformy, tedy PC, Xbox a Switch. Od 29. června se tak můžeme s vervou pustit do toho nejlepšího, co od roku 1996 tenhle ztřeštěný zástupce australské fauny zažil.

Pokud chcete vědět, jak bude vypadat Crash Bandicoot po grafickém faceliftu, již nyní se můžete směle podívat na gameplaye z PS4. Dá se totiž předpokládat, že úspěšně přepracovaný díl byl pouze optimalizován pro další zařízení přinášející digitální zábavu, zatímco hratelnost zůstala zachována. Největší otázník zřejmě visí nad podobou této kultovní plošinovky na nejnovější konzoli Switch, která na sebe strhává stále větší pozornost. Jak se tahle zběsilá arkáda bude hrát na našich strojích, se dozvíme již za méně než měsíc. Nemůžeme se dočkat. – Jakub Němec


Nejočekávanější hry červen 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, Crash Nejočekávanější hry červen 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, Sprint Nejočekávanější hry červen 2018; Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, gameplay, Coco

Obrázek 1: Crash bude mít za lubem vždycky nějakou rošťárnu. Celá série je známá potrhlým humorem. Obrázek 2: V N. Sane Trilogy si zopakujete ty nejtěžší a zároveň nejzábavnější pasáže tří dílů Crashových dobrodružství. Obrázek 3: Alternativním herním charakterem by měla být jeho sestra Coco.

Pro více informací mrkněte na náš článek Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.The Crew 2 – Když auta nestačí

Žánr: závodní | Vývojář: Ivory Tower | Vydavatel: Ubisoft | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (29. června 2018) | Homepage: thecrew-game.ubisoft.com/the-crew-2/en-us/home/

Závodním titulům zatím letošní rok moc nepřál. Po nepříliš vydařených off-road závodech Gravel je tu ale další želízko v ohni a vzhledem k tomu, že studio Ivory Games připravuje The Crew 2 pod křídly Ubisoftu, není úplně překvapením, že jde o závody v otevřeném světě. A jak je rovněž u her od tohoto francouzského gigantu zvykem, další díl bude „větší a lepší“. Kromě rozlohy totiž The Crew 2 nabobtná o nové dopravní prostředky. Zatímco první díl začínal pouze s dvoustopým závoděním, nově si budete moci zajezdit i na motorkách, zčeřit vodní hladiny v moderních člunech, a dokonce i pročísnout oblaka v nejrůznějších letadlech. Jestli bude The Crew 2 nakonec opravdu i lepší, to se dozvíme už 29. června, kdy hra vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

The Crew 2 je možná nejočekávanější závodní hrou celého roku 2018

Z předchozích řádků je vám už nejspíše jasné, že The Crew 2 bude arkáda jako řemen, zvládnout totiž vyladit hratelnost jednostopého i dvoustopého závodění a vedle toho i jízdu na vodě či létání ve vzduchu nebude zrovna hračka. Ani ve střídání těchto aktivit si hra nebude hrát na realismus. Na prvním místě je zde zábava, to znamená, že můžete kdykoli přepnout třeba z motorky do letadla, které se vznáší kdesi nad vaší hlavou. To vše klidně za jízdy, bez nutnosti vyvolávat speciální nabídku nebo zajíždět do garáže.

Vedle sociálních prvků, které už čiší ze samotného názvu hry, kdy se budete moci začlenit do několika rozdílných společenství (podle specializace na pouliční závody, offroad, freestyle a podobně), sází Ubisoft také na ikonické prostředí, které si samozřejmě hra přetvoří k obrazu svému. Zatímco v jednu chvíli závodíte ve svém člunu na peřejích řeky Mississippi, o chvíli později skáčete z výškových budov New Yorku nebo létáte nad rudým Grand Canyonem. Zbývá už tak jen jediné – doufat, že se The Crew 2 vyvede lépe než první díl. – Filip Němec


Nejočekávanější hry červen 2018; The Crew 2, gameplay, Auta Nejočekávanější hry červen 2018; The Crew 2, gameplay, Letadla Nejočekávanější hry červen 2018; The Crew 2, gameplay, Lodě

Obrázek 1: Jízdní vlastnosti vozidel v prvním díle nebyly ničím výjimečným, snad se letos autoři polepší. Obrázek 2: Novinkou The Crew 2 jsou mimo jiné i letadla. Obrázek 3: Během sekundy budete moci z letadla přeskočit třeba do jedoucí lodě.Všechny zajímavé tituly s datem vydání červen 2018

I když se dá asi těžko zpochybňovat, že prvenství mezi nejzajímavějšími herními událostmi června 2018 si zajistí veletrh E3, bylo by nerozumné první letní měsíc šmahem označit za tradičně „suchý“ (ta pravá okurková sezona teprve přijde...).

Jásat mohou zejména majitelé Switche, červen by měl být na kvalitní tituly pro stále populárnější konzoli od Nintenda poměrně bohatý (za všechny zmiňme třeba Mario Tennis Aces či puzzle hříčku s chytlavým názvem Sushi Striker: The Way of Sushido). O slovo se přihlásí i velké značky: Elder Scrolls Online rozšíří datadisk Summerset, série Far Cry přijde s klasickou edicí pro 3. díl a DLCéčkem pro nedávno vydaný Far Cry 5. V tabulce pod tímto odstavcem se můžete podívat na náš výběr toho nejlepšího.

Nejočekávanější hry v květnu 2018

Detroit: Become Human, Dark Souls Remastered, Total War Saga: Thrones of Britannia a další...

Nejočekávanější hry – květen a rok 2018

Ano, říká se to sice často a chápeme, pokud jste vůči podobným tvrzením už celkem imunní, ale květen 2018 má v zásobě opravdu hodně široké žánrové spektrum a „na své si tentokrát opravdu přijde každý“. Potěšeni budou nejprve milovníci klasického strategického mixu série Total War. Úspěšný start za sebou totiž má první díl nové Total War Ságy, Thrones of Britannia. Naopak o restart se pokouší online střílečka Destiny 2, a to prostřednictvím druhého velkého DLC Warmind. Ve stejný den vychází i Pillars of Eternity 2: Deadfire, který celkem určitě promluví do zápasu o nejlepší RPG roku. Fanoušky žánru hack and slash a majitele konzole Nintendo Switch pak jistě potěší Hyrule Warriors: Definitive Edition. Hodně zvědaví jsme i na strategii Ancestors Legacy a Tennis World Tour (že by konečně dobrý simulátor tenisu?).

Titul nejočekávanější hra května 2018 však pravděpodobně padne na dvojici shodně vycházející 25. května. Remaster legendárního prvního dílu série akčních RPG Dark Souls nemůže nechat chladným žádného příznivce zdravě obtížných her (čti: masochisty libující si v konstantním umírání). A pak je tu samozřejmě dlouho očekávaná akční adventura Detroit: Become Human, která, podobně jako předchozí projekty herního snílka Davida Cage, určitě znovu rozdělí hráčkou obci na dva nesmiřitelné tábory.

Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v květnu 2018.


Nejočekávanější hry květen a 2018; Detroit: Become Human

Detroit: Become Human slibuje náhled do blízké (a poměrně pravděpodobné) budoucnosti a před hráče položí spoustu eticky dosti komplikovaných otázek. Mohou se uměle vytvořené bytosti stát lidmi? Za jakou cenu? A hlavně: je vlastně vůbec o co stát? Pevně doufáme, že studio Quantic Dream 25. května vysoká očekávání naplní.

 1. Total War Saga: Thrones of Britannia – ještě jeden tah a jdu spát
 2. Destiny 2: Warmind– další pokus o oživení
 3. Pillars of Eternity 2: Deadfire – neskutečně ambiciózní RPG
 4. Hyrule Warriors: Definitive Edition – dynasty warriors potkávají Zeldu
 5. Ancestors Legacy – vikinská strategie, která zaujme i na konzolích
 6. Tennis World Tour – po čase pořádná simulace bílého sportu?
 7. Dark Souls Remastered – zábavné utrpení v lepší grafice
 8. Detroit: Become Human – mají androidé právo na vlastní život?
 9. Všechny zajímavé tituly s datem vydání květen 2018

Total War Saga: Thrones of Britannia – ještě jeden tah a jdu spát

Žánr: Tahová, Real-time strategie | Vývojář: The Creative Assembly | Vydavatel: SEGA | Platformy a Datum vydání: PC (3. května 2018) | Homepage: totalwar.com/blog

Po několikaleté přestávce k nám opět míří na historii zaměřený díl strategické série Total War spadající pod nově vzniklou odnož Total War Saga, která se bude dle slov vývojářů z Creative Assembly vždy zaměřovat na určitou část lidských dějin. Prostřednictvím jejího prvního zástupce Total War Saga: Thrones of Britannia vycházejícího 3. května na PC se podíváme do éry, v níž se odehrává kultovní seriál Vikingové.

Očekávaná strategie Total War Saga: Thrones of Britannia vám dá příležitost změnit osud Velké Británie

Total War Saga: Thrones of Britannia je klasický zástupce historických dílů strategické série Total War. Zasazen je do období, ve kterém byla Velká Británie sužována nájezdy divokých seveřanů toužících po bohatství a orné půdě. Nabídnuti vám v něm budou legendární králové, pestrá škála jednotek, rozsáhlá herní mapa, inovativní mechanizmy a monumentální bitvy, v nichž proti sobě budou na život a na smrt bojovat tisíce odlišně navržených válečníků.

Abych byl upřímný, na Total War Saga: Thrones of Britannia jsem se ještě před pár měsíci díval hodně skepticky, protože mi neskutečně připomínal poslední expanzi do Total War: Attila, pojednávající o panování Karla Velikého. Můj negativní postoj k tomuto kousku nahlodala v minulých týdnech především pravidelná várka prezentačních videí ukazujících, co nového nám Total War Saga: Thrones of Britannia vlastně přinese a čím vylepší mechaniky ze starších dílů série. Snad nám nakonec hoši z Creative Assembly 3. května nabídnou vše, co slíbili. – Ondřej Zeman


Nejočekávanější hry květen 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, wallpaper, AnglosasovéNejočekávanější hry květen 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, gameplay, global mapNejočekávanější hry květen 2018; Total War Saga: Thrones of Britannia, gameplay, obléhání

Obrázek 1: Spektrum jednotek je v Thrones of Britannia pestré, a přesto historicky přesné. Obrázek 2: Provincie se v této očekávané strategii dělí na dobře bráněná města a bezbranné vesnice. Obrázek 3: Tvůrci se v tomto díle série Total War opět vrátili ke klasickým obléhacím bitvám, jež se odehrávají na rozsáhlých mapách.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Total War Saga: Thrones of Britannia.Destiny 2: Warmind – další pokus o oživení

Žánr: FPS | Vývojář: Bungie | Vydavatel: Activision | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (8. května 2018) | Homepage: www.destinythegame.com

Dost možná stejně jako já patříte mezi fanoušky akční online akce Destiny 2, kteří s každým novým přídavkem s radostí naskočí do hry, aby ji po pár týdnech zase s mrzutým bručením opustili, a přesto se pořád považovali za fanoušky. Bungie si na 8. května připravilo další DLC s názvem Warmind, jenž vychází stejně jako předchozí rozšíření pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Nové rozšíření přinese již tradičně nový obsah, ve formě PvE i PvP aktivit, novou planetu a samozřejmě také novou příběhovou kampaň, která by měla zapadnout do celé skládanky, jež Destiny 2 postupně buduje.

Destiny 2: Warmind nás zavede na Mars

Říci o Marsu, že je novou planetou, není zase tak úplně přesné, podívali jsme se na něj totiž už v prvním díle. DLC Warmindmá však Mars představit ve zcela jiné podobě a podle dostupných informací naštěstí půjde o větší území, než v případě nešťastného Curse of Osiris a jeho Merkuru. Písčité ruiny základen ze zlaté éry má vystřídat mrazivé prostředí The Hellas Basin, kde se má odehrávat nová end-game kooperativní aktivita Escalation Protocol, jež je do značné míry Desetiny 2 verzí oblíbeného režimu horda.

Warmind však nabídne kromě nových strike misí (PlayStation 4 majitelé mají opět jednu navíc) také nový raid, na který fanoušci Destiny 2 dlouho čekali, více o něm ale prozatím nevíme, přestože vydání hry je již za rohem. V květnu pak začne také třetí sezóna, jež přinese kupříkladu privátní zápasy, zatímco v září, kdy odstartuje sezóna čtvrtá, se máme těšit na blíže nespecifikované změny v inventáři. Nyní nezbývá nic jiného než jen věřit, že Warmind nás potěší více než Curse of Osiris. – Filip Němec


Nejočekávanější hry květen 2018; Destiny 2: Warmind, wallpaper: soubojNejočekávanější hry květen 2018; Destiny 2 Warmind: Gameplay: průzkumNejočekávanější hry květen 2018; Destiny 2: Warmind, Wallpaper: stroj

Obrázek 1: V novém přídavku by měl hrát klíčovou úlohu obraný systém Warmind. Obrázek 2: Přídavek obohatí Destiny 2 o nové zbraně a další vybavení. Obrázek 3: Novou planetou bude Mars, avšak ve značně zamrzlé podobě.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Destiny 2.Pillars of Eternity 2: Deadfire – neskutečně ambiciózní RPG

Žánr: RPG | Vývojář: Obsidian Entertainment | Vydavatel: Versus Evil | Platformy a Datum vydání: PC (8.května 2018), PS4, Xbox One, Nintendo Switch (v následujících měsících) | Homepage: eternity.obsidian.net

Total War Saga: Thrones of Britannia samozřejmě není jediný titul, na který se tento měsíc mohou milovníci taktiky těšit. Vedle něj k nám dorazí ještě dlouho očekávané izometrické RPG Pillars of Eternity II: Deadfire, za jehož vznikem stojí známé vývojářské studio Obsidian Entertainment, které má za sebou řadu výrazných žánrových děl. Těšit se na tento vyhlížený kousek můžeme na PC už 8. května. Na ostatní platformy by měl dorazit až v následujících měsících.

Pillars of Eternity II: Deadfire je jasným aspirantem na nejvýraznější RPG roku

V Pillars of Eternity II: Deadfire se opět podíváme do světa, který nám tvůrci z Obsidian Entertainment představili skrze jedno ze svých posledních děl. Znovu nám bude dán k dispozici impozantní příběh, který absolvujeme v kůži velitele skupinky dobrodruhů plavící se v nevelké kocábce po souostroví Deadfire. Do cesty se vám připlete slušná dávka monster, hádanek a extrémně náročných voleb ovlivňujících životy všech obyvatel univerza, za jehož osud se tu budete rvát.

Pokud se ptáte, proč jsem se rozhodl Pillars of Eternity II: Deadfire zařadit do našeho seznamu nejočekávanějších her, odpovím vám vcelku jednoduše. Beta mě prostě nadchla natolik, že nemám sebemenší pochyby o tom, že se toto RPG zařadí mezi jedny z kvalitnějších zástupců tohoto žánru, čímž si dle mého zasloužil své místo na slunci. – Ondřej Zeman


Nejočekávanější hry květen 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, gameplay: kouzleníNejočekávanější hry květen 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, inventoryNejočekávanější hry květen 2018; Pillars of Eternity 2: Deadfire, gameplay: jungle city

Obrázek 1: Obsidian Entertainment nám ve svém díle opět nabídne rozsáhlou škálu povolání. Obrázek 2: Primární protagonista příběhu, jež budete moci v souostroví Deadfire prožít, je obdařen schopností vidět duše mrtvých. Obrázek 3: Vizuální stránka Pillars of Eternity II: Deadfire je velmi vydařená, kochat se budete prakticky v každé herní lokaci.

Pro více informací mrkněte na naše preview Pillars of Eternity 2: Deadfire.Hyrule Warriors: Definitive Edition – dynasty warriors potkávají Zeldu

Žánr: Akční adventura, hack and slash | Vývojář: Koei Tecmo, Team Ninja, Omega Force | Vydavatel: Nintendo | Platformy a Datum vydání: Nintendo Switch (18. května 2018) | Homepage: www.zelda.com/hyrule-warriors/

Hyrule Warriors je ve své podstatě čistokrevnou hack and slash akční adventurou, kde se v jedné hře setkávají a propojují dvě zaběhnuté frančízy – Dynasty Warriors a Legend of Zelda. Tento ambiciozní titul původně vyšel pro Nintendo 3DS a WiiU a sklidil převážně pozitivní ohlasy jak u kritiků, tak i hráčů. Už 18. 5. 2018 se ovšem Hyrule Warriors probojují i na Nintendo Switch, což vzhledem k tomu, jaký úspěch s touto konzolí Nintendo momentálně sklízí, asi nikoho nepřekvapí.

Nabušený port na Nintendo Switch

Ačkoli Nintendo Switch nemá nouzi o originální tituly, svoji knihovnu poměrně často obohacuje i vylepšenými verzemi starších her, případně rovnou portů z ostatních platforem. Někomu se tento přístup nemusí zamlouvat a přál by si, aby se věnovali výrobě nových exkluzivních her, já osobně ale nevidím důvod jim to zazlívat, zvlášť když Nintendo svým portům věnují přímo příkladnou péči. A Hyrule Wariorrs: Definitive Edition je toho zářným příkladem.

V kůži Linka a dalších postav známých z her Legend of Zelda se budete probíjet stovkami, možná tisíci nepřátel v předimenzovaných akčních pasážích typických pro sérii Dynasty Warriors, kde bude vaším jediným úkolem ubránit království Hyrule před nájezdy nepřátel. V dokonalém poměru se zde tedy mísí prvky her Dynasty Warriors od Koel Tecmo a Legend of Zelda od Nintenda, což je samo o sobě velmi lákavá kombinace. Verze na Switch ovšem obsahuje všechna doposud vydaná DLC, vylepšenou grafiku, mód pro dva hráče a několik bonusových kostýmů pro hlavní hrdiny navíc, čemuž  já osobně nemůžu odolat. A s tím, že v mém příjmení stačí změnit jedno písmeno a vznikne Link, to nemá nic společného. – Štěpán Lenk


Nejočekávanější hry květen 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, gameplay: split screen, soubojNejočekávanější hry květen 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, wallpaper: hrdinovéNejočekávanější hry květen 2018; Hyrule Warriors: Definitive Edition, gameplay: Zelda útočí

Obrázek 1: Očekávanou featurettou Hyrule Warriors: Definitive Edition je i split screen režim pro dva hráče. Obrázek 2: Buďte si jisti, že většina zásadních postav z Legend of Zelda se objeví alespoň na okamžik. Obrázek 3: Bojový systém si bere inspiraci v sérii Dynasty Warriors, bude tedy dynamický a velmi akční.Ancestors Legacy – vikinská strategie, která zaujme i na konzolích

Žánr: Strategie | Vývojář: Destructive Creations | Vydavatel: 1C | Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One (22. května 2018) | Homepage: destructivecreations.pl/ancestors-legacy/

Nebudeme si nic nalhávat, studio Destructive Creations se uvedlo na mezinárodní scénu docela nešťastně. Svým titulem Hatred sice udělali díru do světa, ale dodnes se za něj stydí, někdy jej i zapírají. Přes jejich kontroverzní vstup na steam scénu však nemůžeme upřít tvůrcům talent, který konečně začali investovat směrem, jenž osloví většinu (méně násilně angažovaných) hráčů. Díky inovativnímu přístupu se můžeme 22. května těšit na jejich strategii o vikingských nájezdech, která neosloví jen počítačové hráče, ale také vlastníky konzolí.

Ancestors potěší především casual hráče

Určitě si dokážete vybavit řadu strategií, které jste si chtěli zahrát, ale jejich komplexnost v rámci ovládání a jednotlivých mechanik vás odradila. Ancestors Legacy se vydala přímým směrem přímo k vám, protože nabízí čirou zábavu, aniž by vás nutila studovat sáhodlouhé manuály. Základ samozřejmě tkví ve správě jednotek a v jejich užití proti nepříteli, jejichž ovládání je však natolik intuitivní, že si i začátečník bude chvílemi připadat jako absolvent vojenské akademie. Nemůžete ovšem čekat, že se vám titul poddá během několika kroků. Polští tvůrci sice slibují velmi snadné osvojení ovládání, ale docela dlouhou dobu potrvá jejich ovládnutí proti nejsilnějším soupeřům.

Mimo uživatelskou vstřícnost si osobně pochvaluji dynamickou hratelnost a velmi pěkné grafické zpracování celého konceptu. Vzhledem k relativně nízkému počtu jednotek bude každý střet velmi osobní a při maximálním přiblížení budete prožívat jednotlivé půtky se svými svěřenci. S grafickým posunem jde ruku v ruce také systém ovládání, který je funkční jak na počítačích, tak na konzolích. Dynamický průběh bitev tak budou schopni zvládat nejen matadoři myší, ale také hráči vládnoucí gamepadem, což je dle mého největší plus celého díla. Uvidíme, jak na konci května osloví vikingské výboje právě vás. – Jakub Němec


Nejočekávanější hry květen 2018; Ancestors Legacy, gameplay: armádaNejočekávanější hry květen 2018; Ancestors Legacy, wallpaper: vikingovéNejočekávanější hry květen 2018; Ancestors Legacy, gameplay: obrana vesnice

Obrázek 1: Ancestors Legacy slibuje svižné střety, které však bude možné ovládat také gamepadem. Obrázek 2: Květen se nese ve jménu vikingských nájezdů, takže komu nebude vyhovovat rozsáhlost Total Waru, může se realizovat v Ancestors Legacy. Obrázek 3: Bitvy se nebudou odehrávat pouze na pláních, ale také mezi domy středověkých osad.

Pro více informací mrkněte na naše preview Ancestors Legacy.Tennis World Tour – po čase pořádná simulace bílého sportu?

Žánr: Sportovní | Vývojář: Breakpoint Studio | Vydavatel: Bigben Interactive | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch (22. května 2018) | Homepage: bigben-interactive.co.uk/tennis-world-tour-star-players/

Už uběhla spousta vody od chvíle, co jsme na našich herních platformách zaznamenali sportovní titul z tenisového prostředí. Poslední úspěšný zářez byste museli hledat až v roce 2011, kdy z tuzemského studia 2K Czech vzešel Top Spin 4. Sedmileté čekání snad letos utne dílo autorů z Bigben Interactive nesoucí název Tennis World Tour. V obchodech se objeví 22. května na PC a konzolích současné generace (PS4, Xbox, Switch). Uvidíme, zda nás slibně vypadající titul naladí na nadcházející grandslam v Paříži.

Kariéra tenisty v kostce

Tvůrci Tennis World Tour přiznávají inspiraci z předchozích her zpracovávající tenisové prostředí, ale vzali si také to nejlepší z ostatních sportovních titulů. Díky tomu se můžeme těšit na kompletní roční povinnosti v životě hvězdy bílého sportu, obnášející nejen samotné zápasy na turnajích okruhu, ale také každodenní přípravu. Správa životního cyklu atleta zahrne výběr turnajů, pravidelné tréninky a vhodně zvolený odpočinek, který zamezí únavě, zranění nebo dokonce nechuti k nastoupení do zápasu. Docela se těším, až se podívám pod pokličku zákulisní přípravy světově známých hráčů.

Na tomto místě si však musím zároveň postesknout. Tvůrcům se podařilo sehnat licenci pouze na několik hvězd tenisových dvorců. Práva na digitální zpracování totiž nejsou řešena globálně (např. FIFA ve fotbale), ale pro každého sportovce zvlášť. Na soupisce objevíme Rogera Federera, Dominica Thiema či bouřliváka Nicka Kyrgiose, ale třeba Rafaela Nadala byste hledali marně. Menší počet hráčů však nahrává kvalitnímu zpracování pohybů a zaměření na specifické dovednosti, takže můžete jednotlivé výměny zakončovat Federerovým smrtícím backhandem. Uvidíme v druhé půlce května, jestli nová tenisová simulace zaboduje i na vašich discích. – Jakub Němec


Nejočekávanější hry květen 2018; Tennis World Tour, gameplay: odpalNejočekávanější hry květen 2018; Tennis World Tour, wallpaper: podáníNejočekávanější hry květen 2018; Tennis World Tour, gameplay: zápas

Obrázek 1: Fanoušci slavného "Fedexe" se konečně naplno položí do hry velikána světového tenisu. Obrázek 2: V Tennis World Tour prožijete kompletní sezónu, takže se budete prohánět na různorodých površích kurtů celého světa. Obrázek 3: Vývojáři slibují dynamický pohyb hráčů a intuitivní volbu úderů v každé situaci.Dark Souls Remastered – zábavné utrpení v lepší grafice

Žánr: Akční RPG | Vývojář: FromSoftware | Vydavatel: Bandai Namco | Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (25. května 2018), Nintendo Switch (později) | Homepage: bandainamcoent.com/games/ds-remastered

25. května se na naše obrazovky vrátí legendární akční RPG Dark Souls v remasterované grafice. Pod názvem Dark Souls Remastered si tak hráči tento klenot žánru budou moci užít na platformách PC, PS4, Xbox a později i na Nintendo Switch a znovu tak budou mít možnost prozkoumávat krásně navržené lokace v tajemném Lodranu, vylepšovat si svůj charakter a oddávat se obtížným soubojům s nápaditými bossy.

RPG klasika v moderním hávu

Dark Souls je i přes svou značnou obtížnost velmi populární hra. Nekompromisní RPG, kde vás každá chyba či zbrklý krok může stát život, si postupem času vybudovalo až kultovní status, vzhledem ke svému dřívějšímu datu vydání (2011) už ale spoustu mladších hráčů minulo. Ti pak přišli do kontaktu spíše až s druhým a třetím dílem, které už vyšly i na poslední generace konzolí a PC. 

Krom vylepšené grafiky se v Dark Souls Remastered dočkáme i upravených herních mechanismů – především zmodernizovaného multiplayeru, kterého se nyní bude moci zúčastnit až šest hráčů najednou. Změn bude samozřejmě celá řada, převážně se ale jedná o drobné úpravy původních nedotažeností. Hratelnost zůstává prakticky beze změny, což potěší především veterány série, kteří Dark Souls znají jako své boty. Díky vylepšenému vizuálu si ale tento jedinečný zážitek budou moci vychutnat i noví hráči. Pokud jste tedy první kapitolu této výjimečné série dosud neměli možnost si zahrát, neváhejte ani vteřinu. – Štěpán Lenk


Nejočekávanější hry květen 2018; Dark Souls Remastered, gameplay: bossNejočekávanější hry květen 2018; Dark Souls Remasterd, wallpaper: zombieNejočekávanější hry květen 2018; Dark Souls Remasterd, gameplay: monstrum

Obrázek 1: V podobných situacích je často nejlepším řešením se prostě dát na útěk. Obrázek 2: V Dark Souls není radno pouštět se do bojů s velkou přesilou. Obrázek 3: Impozantní boss fighty jsou chloubou celé série.

Pro více informací mrkněte na naše preview Dark Souls Remastered.Detroit: Become Human – mají androidé právo na vlastní život?

Žánr: Akční adventura | Vývojář: Quantic Dream | Vydavatel: Sony Interactive Entertainment | Platformy a Datum vydání: PS4 (25. května 2018) | Homepage: quanticdream.com/en/#!/en/category/detroit

Herní svět se ještě nevzpamatoval ze skvěle přijaté PlayStation 4 exkluzivity God of War a Sony už finišuje s marketingovou kampaní svého dalšího exkluzivního titulu. 25. května vychází akční adventura Detroit: Become Human od oceňovaného studia Quantic Dream, jež má za sebou milované i nenáviděné příběhové pecky jako je Heavy Rain nebo Beyond: Two Souls. V Detroit: Become Humansi vyzkoušíme, jaké to je v roce 2038, být androidem a sloužit lidstvu. Co se ale stane, když takový android začne pociťovat emoce a uvědomovat si vlastní existenci?

Detroit: Become Human polemizuje nad hrátkami s umělou inteligencí

Adventura Detroit: Become Human mapuje „život“ tří androidů ze zcela rozličných oblastí, přičemž někteří z nich díky interakci s lidmi náhle začínají pociťovat emoce nebo si dokonce uvědomovat svou jedinečnost, což je něco, co u robotů nemělo nikdy nastat. Směřování příběhu však ovlivňujete pouze vy, Detroit totiž nabízí velmi košatou příběhovou linku plnou odboček a různých zakončení. Vzepře se některý z androidů svému naprogramování? Setká se s ostatními postavami? Nebo z něj bude navždy poslušný domácí robot? Vše je pouze na vás.

Vývojářům z Quantic Dream se podařilo vykouzlit velmi povedený a do značné míry i depresivní obraz světa, který nás nejspíše velmi brzy čeká. Detroit: Become Human nejen že nabízí poutavý a emotivní příběh „robotů bez emocí“ ale také buduje trýznivý obraz světa, kde zajištění dále bohatnou díky domácím androidům, zatímco dělníci přicházejí o práci. Silnice zaplavují chytrá autonomní vozidla, jež usnadňují život, současně ale vymírají včelstva a hráči amerického fotbalu jsou nahrazováni výkonnějšími androidy. Těšíte se? – Filip Němec


Nejočekávanější hry květen 2018; Detroit: Become Human, gameplay: rozhodnutíNejočekávanější hry květen 2018; Detroit: Become Human, wallpaper: KaraNejočekávanější hry květen 2018; Detroit: Become Human, gameplay: rozhovor

Obrázek 1: Detroit vám dá velkou volnost při rozhodování. Směřování příběhu tak bude čistě na vás. Obrázek 2: Dost možná jen díky technologickému demu Kara z roku 2012 je dnes Detroit: Become Human jednou z nejočekávanějších her celého roku. Obrázek 3: Connor jako policejní vyjednávač nabídne hratelnost plnou detektivních prvků.

Pro více informací mrkněte na naše preview Detroit: Become Human.Všechny zajímavé tituly s datem vydání květen 2018

Těchto osm kousků samozřejmě nejsou jedinými hrami, jež v následujícím měsíci stojí za pozornost (i když mezi nejočekávanější hry v dubnu bezesporu patří). Jedná se pouze o úzký výběr titulů, na které se my osobně těšíme a zároveň si myslíme, že by mohly oslovit i vás. Pokud vás zajímá celkový přehled nejzajímavějších her vycházejících v květnu 2018, mrkněte na tabulku níže:

Hry Datum vydání Platformy
Total War Saga: Thrones of Britannia 3. května PC
City of Brass 4. května PC, PS4, Xbox One
Donkey Kong Country: Tropical Freeze 4. května Switch
Conan Exiles 8. května PC, PS4, Xbox One
Destiny 2: Warmind 8. května PC, PS4, Xbox One
Pillars of Eternity 2: Deadfire 8. května PC (PS4, Xbox One a Switch později)
Tacoma 8. května PS4
Immortal Redneck 10. května Switch
Wild West Online 10. května PC
Battle Chasers: Nightwar 15. května Switch
Dragon's Crown Pro 15. května PS4
Hitman: Definitive Edition 15. května PS4, Xbox One
Hyrule Warriors: Definitive Edition 18. května Switch
The Elder Scrolls Online: Summerset 21. května PC (PS4 a Xbox One 5. 6.)
Ancestors Legacy 22. května PC
Space Hulk: Deathwing - Enhanced Edition 22. května PC, PS4
State of Decay 2 22. května PC, Xbox One
Tennis World Tour 22. května PC, PS4, Xbox One, Switch
Dark Souls Remastered 25. května PC, PS4, Xbox One (Switch později)
Detroit: Become Human 25. května PS4
Sega Mega Drive Classics 29. května PC, PS4, Xbox One
Street Fighter 30th Anniversary Collection 29. května PC, PS4, Xbox One, Switch

Pokud bychom vzali v potaz všechny nezávislé a menší hry, které můžete nalézt na Steamu, Originu, Nintendo, PlayStation či Xbox obchodě (a dalších), byl by náš seznam podstatně delší. Na výše uvedené tituly proto nahlížejte s vědomím, že nejde o pokus sestavit kompletní seznam všeho, co se dá na obrazovkách a monitorech tento měsíc zahrát. Je to spíše jakási rozšířená verze našich nejočekávanějších her května 2018.

Nejočekávanější hry v dubnu 2018

God of War, Yakuza 6: The Song of Life, Frostpunk a další...

Nejočekávanější hry – duben a rok 2018

Dva očekávané tituly, bez kterých se budeme tento měsíc muset obejít, se jmenují Pillars of Eternity 2: Deadfire a Total War Saga: Thrones of Britannia. Druhý díl populárního izometrického RPG a úvodní epizoda ze strategické ságy historických spin-offů budou v dubnovém výběru citelně chybět. Ovšem i přes jejich absenci se nedá s čistým svědomím tvrdit, že by byl čtvrtý měsíc herně nezajímavý – to ani zdaleka.

I když vám zde prezentujeme osobní tipy naší redakce, troufáme si tvrdit, že z chystané rubačky Extinction budou nadšeni nejen příznivci v mnoha směrech unikátního manga/anime Attack on Titan. V akčním stylu, ovšem okořeněném prvky žánrů RPG a adventur se ponese i náš druhý tip. Yakuza 6: The Song of Life vychází po více než roce i mimo svou asijskou domovinu a byla by velká chyba tento svérázný vhled do duše japonského mafiána minout, pokud vlastníte PS4.

Největší pozornost hráčské obce (minimálně té konzolové) je ale bezesporu upřena na návrat bohabijce Krata ve velkoryse pojatém rebootu akční série God of War. Kratos si obstaral plnovous, syna, nový zabijácký nástroj a svůj krvavý podnik přesunuje na sever. V mrazivých a nemilosrdných podmínkách se ocitnete i v chystané survival strategii Frostpunk, která by měla potěšit hlavně ty, kterým se už všechna ta akčně-adventurní nadílka začíná zajídat. Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v dubnu 2018.

God of War; nejočekávanější hry 2018

Důvodů, proč se přidat k řadám majitelů konzole PlayStation, je několik. Od roku 2005 tu však existuje jeden opravdu pádný. God of War se vrací, a i když je letošní díl označován za reboot celé série, jde v prvé řadě o plnohodnotné pokračování jedné z nejlepších (a nejkrvavějších) akčních řeží, jaké kdy herní mašinka od Sony spatřila. „God of War 4“ vychází (doufejme!) 20. dubna.

 1. Extinction – Utkejte se s obřími protivníky a zachraňte svět
 2. Yakuza 6: The Song of Life– Výlet do japonského podsvětí
 3. God of War – Návrat zabijáka bohů
 4. Frostpunk – Strategie, z níž vás bude mrazit
 5. Všechny zajímavé tituly s datem vydání duben 2018

Extinction – Utkejte se s obřími protivníky a zachraňte svět

Extinction by se dalo považovat za jedno z větších překvapení na E3 2017. Jedná se akční hru vyvíjenou studiem Iron Galaxy a její téma se velmi podobá manga/anime sérii Attack on Titan. Tvůrci sami přiznávají, že odtud brali velkou dávku inspirací, ale dodávají, že další podobnosti by se dali nalézt ve filmech jako Godzilla, Jáson a Argonauti nebo v příbězích o Davidovi a Goliáši. Tento mix zní na papíře docela zajímavě a 10. dubna bychom se měli přesvědčit, jestli to bude fungovat i v praxi. Extinction vychází na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Zabij zlobra, zachraň svět

Od pradávna je lidský svět neustále ve válce o nerostná bohatství a území, jenže skutečný nepřítel číhá v dálce a čeká na vhodný okamžik udeřit. Jedná se o monstrózní zlobry, jež svou výškou přesahují i ty největší výtvory lidstva. V Extinction převezmete roli válečníka Avila, který patří do prastarého řádu bojovníků.

Nastínění příběhu zní poněkud klišovitě, ale to ještě neznamená, že by to mělo mít výrazný dopad na samotnou hratelnost. Co se gameplaye týče, Iron Galaxy si vzalo velkou dávku inspirace z bojovek, na kterých studio v minulosti pracovalo. Jmenovitě jde o updatovanou verzi Street Fighteru 3: Third Strike od Capcomu nebo Marvel vs. Capcom. Iron Galaxy má na svědomí také Killer Instinct, takže by se dalo říct, že studio je v bojovém žánru poměrně dobře ukotvené.

Avil dovede provádět dvojité skoky, hopsat mezi větvemi stromů a dokonce se i na chvíli „vznášet“ nad zemí, aby mohl snadněji zaměřit slabá místa zlobrů. Ti mohou hráče zamáčknout pomocí jediného útoku, takže vám Avilova rychlost přijde více než vhod. Zlobři rychle regenerují svá zranění, ale odsekněte mu hlavu a zůstane mrtvý. Jak už jsem zmínil, celé to hodně připomíná Attack on Titan a na začátku dubna se uvidí, jak moc se Extinction přiblíží svému vzoru a jak ona formule „Titán vs člověk” zafunguje. – Jiří Fait


Extinction; Wallpaper: destrukce města, zlobrExtinction; Wallpaper: soubojExtinction; Wallpaper: útok na zlobra

Obrázek 1: Při bojích s monstry budete v tomto očekávaném titulu pro pohyb a úkryt hodně využívat město. Obrázek 2: V Extinction budete často nuceni čelit přesile. Obrázek 3: Giganty je tu možné zabít jen tak, že oddělíte jejich hlavu od těla.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.Yakuza 6: The Song of Life – Výlet do japonského podsvětí

Série Yakuza se vrací a znovu nám umožní nahlédnout do fascinujícího světa japonské mafie. Yakuza 6: The Song of Life opět představí krásně zpracovaný otevřený svět kombinovaný s klasickou bojovkou, kde budeme moci utopit desítky hodin našeho života. SEGA japonskou verzi této hry vydala už 8. prosince 2017, 17. dubna 2018 ale gangy země vycházejícího slunce dorazí i na náš trh. Zahrajete si ale pouze na platformě PS4.

Strhující příběh s řadou vedlejších aktivit

Yakuza 6: The Song of Life přímo navazuje na předchozí díl, kdy se hlavní hrdina Kazuma Kiryu zotavuje ze zranění utržených v minulé části svého příběhu. Na nemocničním lůžku ho ovšem nemile překvapí návštěva policie, která ho právem obviní ze zločinů z jeho minulosti. Kiryu neprotestuje a dobrovolně stráví 3 roky ve vězení, aby mohl už jednou provždy žít poklidný život obyčejného člověka. Podaří se mu ale opravdu udělat tlustou čáru za svou kriminální kariérou?

Já osobně jsem k Yakuza hrám přičichl relativně nedávno, kdy jsem si na blind koupil remasterovaný první díl – Yakuza Kiwami. Už po pár hodinách hraní jsem se ale stal instantním fanouškem této série. A jestli bude šestka alespoň z poloviny tak dobrá jako jednička, máme na co těšit. Můžeme očekávat dramatický příběh z japonského podsvětí doplněný velkou řadou zajímavých vedlejších questů a tuny zábavných miniher typu karaoke, bowlingu, simulátoru randění… je toho prostě spousta. 17. dubna tedy pravděpodobně nakoupím doživotní zásobu sushi a rituálně ukončím svůj sociální život. Sayonara. – Štěpán Lenk


Yakuza 6; Gameplay: soubojYakuza 6; Gameplay: městoYakuza 6; Wallpaper: souboj

Obrázek 1: Yakuza 6 je v jádru vlastně poctivou bojovkou okořeněnou hutným příběhem a spoustou vedlejších aktivit. Obrázek 2: The Song of Life patří mezi mé nejočekávanější hry tohoto roku. Aby ne, když se tato série pyšní jedním z nejlépe zpracovaných otevřených světů ve videohrách vůbec. Obrázek 3: Jako v ostatních bojovkách se ani v Yakuza 6 s prostým button-mashingem moc daleko nedostanete.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.God of War – Návrat zabijáka bohů

Jedna z nejslavnějších hack and slash akcí byla nějakou dobu u ledu. Kratos si zkrátka potřeboval odpočinou a dospět. Nový God of War, na němž pracují opět vývojáři se Santa Monica Studios, je rebootem celé série, ale od předchozích dílů se kompletně nedistancuje. Kratos mění roky ždímanou řeckou mytologii za tu norskou, a aby toho nebylo málo, nově má po svém boku synátora. Jak se tento zabiják bohů, kterému nečinilo sebemenší problémy na krvavé cáry rozsekat téměř celý Olymp, vypořádá s novou situací, zjistíme už 20. dubna, kdy God of War vychází exkluzivně na PlayStation 4 s českými titulky.

God of War se může po zásluze pyšnit titulem nejočekávanější hra dubna 2018

Zatímco výměna mytologie je obměnou spíše příběhovou a designovou, i hratelnost doznala podstatných změn. Kamera je posazená blíže za Kratova záda, nepřátel ubylo a jejich výdrž se zvýšila. Nové God of War je daleko více intenzivnější, co se zážitků z boje týče – ten se od předchozích dobrodružství odlišuje nejen částečně zničitelným prostředím, které lze různě využívat ve svůj prospěch, ale zejména přítomností Kratova syna Atrea, jenž bude otci při potyčkách poskytovat hlavně střeleckou podporu.

Zajímavě vypadá i příklon k RPG principům. Detailní vylepšování postavy, nesčetné množství skillů k odemčení (a to jak pro Krata, tak i Atrea). I samotný svět je nyní daleko otevřenější a jednotlivé úkoly lze řešit vícero způsoby. Autoři navíc slibují herní dobu až kolem třiceti hodin, nezbývá tak než se těšit a zároveň doufat, že nás nebudou vývojáři opakovaně tahat po již navštívených lokacích, jak tomu v podobných případech bývá ne zrovna dobrým zvykem. – Filip Němec


God of War; Wallpaper: obr, Kratos, AtreusGod of War; Gameplay: landscape, grafikaGod of War; Wallpaper: obří had, Kratos, Atreus

Obrázek 1: Kratos a Atreus budou nerozlučnou dvojicí i při soubojích, kde Atreus rovněž přiloží ruku k dílu, sám však nikoho nezabije. Obrázek 2: Podle novinářů, kteří si již očekávané God of War zahráli, jde o nejlépe vypadající PS4 hru současnosti. Obrázek 3: I tentokrát potkáme nespočet mytologických bytostí z bájí a pověstí.

Pro více informací mrkněte na náš článek ke God of War, popřípadě na oficiální homepage hry.Frostpunk – Strategie, z níž vás bude mrazit

Skrze unikátní projekt This War of Mine si polská vývojářská společnost 11 bit studios získala před pár lety pozornost celého herního světa. Sám jsem se řadil mezi ty hráče, kteří byli tímto unikátním titulem nadšeni. Aktuálně proto s očekáváním vyhlížím jejich podobně laděný strategický projekt Frostpunk, který by měl být opět zacílen na životy lidí v nelehké situaci. Dorazit by k nám měl na PC24. dubna 2018.

Přežívání ve Frostpunk vám dá pořádně zabrat

Ve Frostpunk budete postaveni do čela právě založené kolonie přeživších, jejíž obyvatelé bez vašeho vedení moc dlouho na živu nevydrží. Vypořádat se v tomto titulu musíte s extrémně nízkou teplotou, nemocemi, nutností stabilního zásobování a různými nebezpečími, která vás budou stále ohrožovat zvenčí. Opomenut v něm není ani budovatelský prvek, v jehož rámci budete rozšiřovat vaši základnu, vyvíjet nové technologie a expandovat hranice vlivu v tomto ledem pokrytém světě.

Základní myšlenka Frostpunk mě na první pohled zaujala především svou osobitostí, moc podobně laděných survival strategií totiž na trhu nenajdete. Možná právě kvůli tomuto faktu jsem se novinku od 11 bit studios rozhodl zařadit do našeho speciálu o nejočekávanějších hrách měsíce. Pokud se tvůrcům podaří jejich projekt pořádně vyladit, mohl by nám nabídnout velmi slušnou porci kvalitní zábavy na několik desítek hodin. – Ondřej Zeman


Frostpunk; Gameplay: uhelný důlFrostpunk; Wallpaper: komínFrostpunk; Gameplay: workshop

Obrázek 1: Po čase si ve Frostpunk vytvoříte fungující základnu. Obrázek 2:  Bez palivem zásobované pece v tomto očekávaném díle moc dlouho nepřežijete. Obrázek 3: Obyvatelé města tu budou vyžadovat určité zacházení.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.Všechny zajímavé tituly s datem vydání duben 2018

Tyto čtyři kousky samozřejmě nejsou jedinými hrami, jež v následujícím měsíci stojí za pozornost (i když mezi nejočekávanější hry v dubnu bezesporu patří). Jedná se pouze o úzký výběr titulů, na které se my osobně těšíme a zároveň si myslíme, že by mohly oslovit i vás. Pokud vás zajímá celkový přehled nejzajímavějších her vycházejících v dubnu 2018, mrkněte na tabulku níže:

Hry Datum vydání Platformy
Extinction 10. dubna PC
Masters of Anima 10. dubna PC, PS4, Xbox One, Switch
Galgun 2: The Full Frontal Sequel 13. dubna PS4, Switch
Yakuza 6: The Song of Life 17. dubna PS4
God of War 20. dubna PS4
BattleTech 24. dubna PC
Frostpunk 24. dubna PC
South Park: The Fractured But Whole 24. dubna Switch
Sinner: Sacrifice for Redemption 25. dubna PC, PS4, Xbox One
Nintendo Labo 27. dubna Switch
Shantae Half Genie Hero Ultimate Edition 27. dubna PS4, Switch
Ashen 30. dubna PC, Xbox One

Pokud bychom vzali v potaz všechny nezávislé a menší hry, které můžete nalézt na Steamu, Originu, Nintendo, PlayStation či Xbox obchodě (a dalších), byl by náš seznam podstatně delší. Na výše uvedené tituly proto nahlížejte s vědomím, že nejde o pokus sestavit kompletní seznam všeho, co se dá na obrazovkách a monitorech tento měsíc zahrát. Je to spíše jakási rozšířená verze našich nejočekávanějších her dubna 2018.

Nejočekávanější hry v březnu 2018

Far Cry 5, A Way Out, Warhammer: Vermintide 2, Sea of Thieves a další...

Nejočekávanější hry – březen a rok 2018

S prvním jarním měsícem se k životu neprobouzí jenom příroda, ale také herní průmysl. Po už tradičně spíše pozvolnějším rozjezdu roku (který ale na druhou stranu velmi slušně nakopl Kingdom Come: Deliverance) tu máme doslova nálož zajímavých a hlavně dosti různorodých kousků.

Tentokrát jsme pro vás vybrali celkem 8 tipů – a i když je řadíme pro přehlednost podle (předpokládaných) dat vydání, je zřejmé, že tou vůbec nejočekávanější hrou března 2018 je oblíbený mix FPS a akční adventury Far Cry 5. Ten sice umožňuje co-op styl hraní (podobně jako náš další tip, Warhammer: Vermintide 2 či A Way Out), ale pokud byste rádi multiplayer se vším všudy a vaší nejniternější tužbou je okusit rumem a slanou vodou nasáklý život piráta, pak si určitě nenechte ujít Sea of Thieves.

V redakci se však těšíme i na budovatelskou strategii Surviving Mars, remaster populárního Burnout Paradise… no a nebyl by to správně propařený měsíc bez zástupců východní, asijské provenience. Legendární série Final Fantasy, konkrétně její 15. díl, přichází konečně i na PC. Jestliže však dáváte přednost malovanější, pohádkovější atmosféře, mrkněte na RPG Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom. Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v březnu 2018.

Far Cry 5; nejočekávanější hry 2018

Protože po měsíčním odkladu vychází Far Cry 5 až 27. 3., patří mu v našich březnových tipech poslední místo. Což však pochopitelně neodpovídá míře očekávání, s jakou k němu vzhlíží nejen naše redakce. Po trošku překvapivém úspěchu Assassin’s Creed Origins, kterému se skvěle podařilo oživit stagnující sérii, v koutku duše doufáme, že podobný majstrštyk Ubisoft zopakuje i v případě pátého dílu Far Cry.

 1. Final Fantasy XV PC – japonské fantasy RPG zavítá na stolní počítače
 2. Warhammer: Vermintide 2 – Krvavá řež s velkým potenciálem
 3. Surviving Mars – Příjemně vypadající marťanské budování
 4. Burnout Paradise Remastered – Návrat závodní klasiky
 5. Sea of Thieves z nás udělá nefalšované „virtuální“ piráty
 6. Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom – dobrodružství jako malované
 7. A Way Out – spoléhám na tebe, kámo
 8. Far Cry 5 – poradíte si s fanatickým kultem?
 9. Všechny zajímavé tituly s datem vydání březen 2018

Final Fantasy XV PC – japonské fantasy RPG zavítá na stolní počítače

Musím se přiznat, že sérii Final Fantasy jsem konzolistům vždycky trochu záviděl, jelikož se tyto hry ne vždy dostaly na PC. Poslední dobou se sice Square Enix snaží vydávat nové Final Fantasy instalace i na stolní počítače, ale téměř pokaždé je to s výrazným časovým odstupem. Nicméně Final Fantasy XV pro PC je téměř tady a 6. března bychom měli zjistit, jestli se čekání vyplatilo.

Final Fantasy bude na PC ještě pohádkovější

Jelikož jde o konzolový port, na samotném ději hry se nic měnit nebude. Znovu tedy zavítáme do nádherného světa Eos, kde se setkáme s hlavním protagonistou hry Noctem Luciem Caelem a třemi společníky jménem Gladiolus, Ignis a Promptem. Společně se vydáme na cestu do Altissie, což je hlavní město země Accordo. Final Fantasy XV je RPG s otevřeným světem, takže o zábavu a různorodé aktivity nebude nouze. 

PC port Final Fantasy XV také nabídne notně vylepšenou grafiku. Tvůrci slíbili 4K a 8K rozlišení, kvalitnější stínování a pokročilejší funkci Hair Simulation. Navíc bude PC verze obsahovat všechny dříve vydaná DLC. Jmenovitě jde o epizody Gladiolus, Prompto, Ignis a multiplayerový „Comrades Expansion“. To samozřejmě není všechno. Kromě těchto věcí se dočkáme i maličkostí v podobě nových monster a questů. Poněkud zajímavý mi připadá first-person mod, který si u série Final Fantasy dost dobře nedovedu představit, ale rád se nechám překvapit. Ředitel pro vývoj Hajime Tabata navíc slíbil podporu fanouškovských modů, což je podle mě parádní zpráva a jelikož bude hra na Steamu, měla by být integrace všech modifikací o to příjemnější díky Steam Workshopu. – Jiří Fait


Final Fantasy XV PC; grafika, bitvaFinal Fantasy XV PC; grafika, 4K, HDRFinal Fantasy XV PC; grafika, bitva

Obrázek 1: Souboje s obřími monstry nejsou ve Final Fantasy XV nijak ojedinělé. Obrázek 2: Série Final Fantasy se vždy pyšnila nádhernými výjevy, které jsou tak typické pro zemi vycházejícího slunce. Obrázek 3: Rozsáhlý otevřený svět a kvalitní hratelnost jsou jedny z mnoha důvodů, proč je podle mě Final Fantasy XV pro PC jednou z nejočekávanějších her března 2018.

Pro více informací mrkněte na náš článek k Final Fantasy XV PC, popřípadě na oficiální homepage hry.Warhammer: Vermintide 2 – krvavá řež s velkým potenciálem

Zima je herními vývojáři i kritiky často označována za období sucha, v němž vychází jen hry, které by průběhu roku neměly za žádných okolností šanci prorazit. Jak jsme však mohli vidět minulý měsíc, občas se v ní objevují i dílka s velkým potenciálem. Ano, dívám se na tebe, Kingdom Come: Deliverance. Osobně mezi tuto skupinu řadím i kooperačně orientovaný projekt Warhammer: Vermintide 2 z dílen malého severského studia Fatshark, které před pár lety prorazilo mezi lepší společnost s akčním RPG Warhammer: End Times – Vermintide.

Ve Warhammer: Vermintide 2 se znovu vydáte na lov monster

Warhammer: End Times – Vermintide bych se nebál označit za skutečně první výraznou hru, již Fatshark vydalo. S partičkou hrdinů jste v něm stabilně masakrovali hordy inteligentních krys. Celek měl hodně dobře zpracovaný soubojový systém, kvalitní design úrovní a obstojně navržené hlavní postavy. Bohužel disponoval problematickou technickou stránkou, která citelně narušovala zážitek z lovu přerostlých hlodavců. Warhammer Vermintide 2 tímto nedostatkem prozatím netrpí.

V otevřené betě Warhammer: Vermintide 2, kterou jsem měl možnost otestovat, mi bylo představeno obstojně šlapající dílko plné divoké akce, jež v mnoha ohledech kráčelo ve stopách svého předchůdce. Hra však byla navržena o něco kvalitněji než předchozí díl. Abych byl upřímný, vývojáři z Fatshark si prostřednictvím tohoto kousku opět získali mou pozornost. Pokud se jim podaří hru vydat v aktuálně prezentované podobě, máme se na co těšit. Warhammer: Vermintide 2 vychází 8. března na PC, Xbox One a PS4. – Ondřej Zeman

Warhammer: Vermintide 2; SlayerWarhammer: Vermintide 2; Skaven, warpfireWarhammer: Vermintide 2; Unchained

Obrázek 1: Zabíječ se jen tak něčeho nezalekne. Obrázek 2: Ve Warhammer: Vermintide 2 budete muset čelit nově přidaným vrhačům warpového ohně. Obrázek 3: Ne všichni pyromanceři budou bojovat na dálku.

Pro více informací mrkněte na náš článek k Warhammer: Vermintide 2, popřípadě na oficiální homepage hry.Surviving Mars – příjemně vypadající marťanské budování

Jakožto milovník strategií se netěším jen na Warhammer Vermintide 2, ale též na nový počin vývojářského studia Haemimont Games, které v minulosti pracovalo na sérii Tropico nebo slavném RPG Victor Vran. Jejich aktuální projekt Surviving Mars, na kterém s nimi spolupracuje vydavatelská společnost Paradox Interactive, je zacílen na kolonizaci rudého obra, jehož obsazení by mělo dle některých vizionářů patřit mezi hlavní priority lidstva.

Surviving Mars si své místo mezi našimi nejočekávanějšími hrami zaslouží

Z prozatím prezentovaných záběrů se mi Surviving Mars jeví jako pohodová budovatelská strategie, ve které budeme kolonizovat za pomoci moderní techniky povrch Marsu. Práci by nám měly znesnadňovat různé přírodní úkazy a náhodné události definující určitým způsobem příběh vaší kolonie. Těšit se tím pádem zřejmě můžeme na propracovaný systém budování, několik specifických dějových linek a slušnou znovuhratelnost.

Přestože vypadá Surviving Mars na první pohled hodně obyčejně, rozhodl jsem se ho zařadit do našeho seznamu očekávaných her kvůli velkému potenciálu, jímž pod mě oplývá. Když se tvůrcům z Haemimont Games podaří celek pod dohledem Paradox Interactive pořádně vyladit, možná dostaneme za pár dní do rukou jedno z nejzajímavějších žánrových děl tohoto roku. Surviving Mars vychází 15. března na PC, Xbox One a PS4. – Ondřej Zeman

Surviving Mars; base, Mars,Surviving Mars; night, dawnSurviving Mars, base

Obrázek 1: Surviving Mars vám nabídne klasické budování základny. Obrázek 2: Vaší hlavní prioritou v něm bude vytvořit soběstačný komplex. Obrázek 3: Na začátku toho nebudete mít v Surviving Mars k dispozici mnoho.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.Burnout Paradise Remastered – Návrat závodní klasiky

Electronic Arts svého času naštvalo hodně hráčů, když přesunulo oceňované šikuly z Criterion Games od jejich série Burnout k práci na Need for Speed. V tomto ohledu se bohužel nic nemění, slzu v oku ale pomůže zamáčknout alespoň chystaný remaster, který přišel jako blesk z čistého nebe. Po krátkém šuškání v kuloárech přišlo oficiální oznámení Burnout Paradise Remastered v čele s datem vydání, které je stanovena na 16. března.

Burnout Paradise Remastered vychází 10 let po vydání původní hry

Součástí odhalení byl také oznamující trailer, který už ale tolik pozitivně nepůsobí. Z traileru samotného není žádné vizuální vylepšení poznat a nedivil bych se, kdyby šlo o sestříhané záběry z původní hry. To je trošku v rozporu se sliby, že remaster Burnout Paradise nabídne na Xbox One X a PlayStationu 4 Pro 4K rozlišení a nové HD textury. Většinou se v rámci propagačních materiálů vizuální stránka uměle nadhodnocuje, v tomto případě však doufám, že to je zcela opačně a výsledná hra bude vypadat podstatně lépe.

Zajímavě zní také příslib 60 fps napříč všemi platformami, což je pro rychlou závodní hru rozhodně dobrá zpráva. Těšit se lze také na všechen dodatečný obsah a na původní soundtrack. Zahrají si i majitelé počítačů. PC verze má přijít o něco později prostřednictvím služby Origin. Prozatím tedy vychází Burnout Paradise Remastered 16. března pro PlayStation 4 a Xbox One. – Filip Němec

Burnout Paradise Remastered; CarBurnout Paradise Remastered; CarBurnout Paradise Remastered; Car

Obrázek 1: Remaster by měl obsahovat vše, co nabídla původní hra, včetně všech druhů závodů. Obrázek 2: Z propagačních materiálů zatím hra nepůsobí, že by prošla významným zkrášlením. Obrázek 3: Chybět nebude žádná z licencí, které nabídla původní hra.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.Sea of Thieves z nás udělá nefalšované „virtuální“ piráty

O chystaném námořním dobrodružství od studia Rare toho bylo napsáno již mnoho. Dočetli jsme se spoustu informací o tom, jak právě jejich hra docílí toho „cool“ pirátského zážitku, jelikož Rare ví, jak na to. Abych pravdu řekl, podobná prohlášení jsou poslední dobou stejně častá, jako zdražování benzínu, jenže kde Sea of Thieves pokulhávalo v přesvědčování pomocí textů, tam poměrně rychle rozehnalo mraky mé nedůvěry díky uzavřené betě a gameplay videím vypuštěným na internet.

V očekávané pirátské akci půjde především o vaši reputaci

Najednou jakoby všechny pochyby padly a všichni se chtěli stát piráty! Mám dojem, že přesně tohoto efektu chtělo Rare dosáhnout. Beta verze sice obsahovala jen zlomek toho, co půjde v plné hře dělat, ale i tak to stačilo k tomu, aby nechala širokou hráčskou komunitu řádně namlsanou na další dobrodružství v plné verzi Sea of Thieves. Možnost vlastnit svou loď a společně s kamarády se na ní plavit po širém moři, hledat poklady a dobývat pevnosti ještě nikdy nevypadala náramněji.

Sea of Thieves sice postrádá klasický RPG postup úrovněmi, kde by si hráč piplal svého pirátského panáka, ale různorodost námořních výprav a rozmanitost otevřeného světa nás má prý udržet u titulu na dost dlouhou dobu. Pokud budeme chtít, aby se o nás zpívalo ve všech přístavních pajzlech a každá loď se nám snažila obloukem vyhnout, budeme si muset vybudovat pořádnou reputaci, což není záležitost na pár hodin. V Sea of Thieves se dostaneme do šarvátek s ostatními hráči a nejednou dojde na námořní bitvy, jejichž cílem bude získat ještě větší kořist. Ultimátním úkolem je pro nás titul legendárního piráta a později i legendárního kapitána s vlastní unikátní lodí a s řádně (pirátsky) vypadajícím doupětem. Vzhůru na palubu vyrazíme 20. března a to na Xbox One a PC s Windows 10. – Jiří Fait

Sea of Thieves; Wallpaper: chapadla, souboj, loděSea of Thieves; Wallpaper: ostrovSea of Thieves; Wallpaper: souboj, loď, bitva

Obrázek 1: V očekávaném pirátském titulu Sea of Thieves nebude o akci nouze. Utkáte se například i s bájným krakenem. Obrázek 2: Se svou posádkou můžete zavítat na nejrůznější ostrůvky, kde proměníte svou kořist v reputaci, nebo si prostě „vyhodíte z dřevěného kopejtka“. Obrázek 3: Sea of Thieves je hlavně o týmové kooperaci, takže hleďte na to, aby vaše plachty chytaly plný vítr a loď nenabírala vodu při dlouhých výpravách.

Pro více informací mrkněte na náš článek k Sea of Thieves, popřípadě na oficiální homepage hry.Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom – dobrodružství jako malované

Jaro se blíží. Příroda se začíná probouzet a s prvními poupaty roste i aktivita herního průmyslu a počet vydání očekávaných titulů. Letošní březen už oplývá slušnou řadou nadějných her (Far Cry, remaster Burnout: Paradise, A Way Out), jakožto velký příznivec japonských animé se ale osobně nejvíc těším na Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom

Bylo jednou jedno království

Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom je RPG vyvíjené společností Level-5, jehož vydání si vzalo na starost Bandai Namco. Vaším úkolem bude dostat neprávem svrženého krále Evana Pettiwhiskera Tildruma zpátky na trůn a spasit tak celé království. Oficiální datum vydání je stanoveno na 23. března 2018, hra přitom vyjde ve verzích pro platformy PC a PS4

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na první pohled uchvátí překrásnou vizuální stránkou připomínající animované filmy slavného japonského studia Ghibli (Princezna Mononoke, Cesta do fantazie). Upřímně, i kdyby příběh za moc nestál (což si nemyslím), Ni no Kuni 2 je prostě jednou z těch her, kterou si musíte zahrát už jen kvůli tomu, jak vypadají. Nemůžu se dočkat. – Štěpán Lenk

Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: hrdinovéNi no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: královstvíNi no Kuni 2: Revenant Kingdom; Wallpaper: král a poddaní

Obrázek 1: Žádná záchrana království se neobejde bez šermířských soubojů.  Obrázek 2: Krom povedeného příběhu se můžeme těšit i na spoustu nápaditých lokací. Obrázek 3: Ni No Kuni 2 je nejočekávanější hra měsíce března. Alespoň pro mě.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.A Way Out – spoléhám na tebe, kámo

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je být zavřený ve vězení? Celé roky jen tak sedět v ocelové kleci a všechny své myšlenky upínat na den, kdy zase budete svobodní? Co když vás ale nikdo propustit nehodlá? Pokusili byste se o útěk? Pokud jste na tuto otázku odpověděli kladně, A Way Out by mohla být hrou právě pro vás.

Napínavá cesta za svobodou

A Way Out je nadcházející akční adventura vyvíjená společností Hazelight, která má na svědomí i výtečně hodnocený titul Brothers: A Tale of Two Sons. Jejich nejnovější počin zřejmě ale také nebude k zahození, už jen z toho důvodu, že se jedná o čistě multiplayerovou hru kladoucí důraz na kooperaci mezi dvěma hráči (ať už lokálně, nebo online). Bez opravdového (živého) parťáka se neobejdete, klasický singleplayerový mód zde totiž chybí.

A Way Out sleduje osudy Vincenta a Lea – dvou mužů odpykávajících si trest ve státní věznici, kteří se jednoho dne rozhodnou utéct. O příběhu není známo mnoho podrobností, tvůrcům se zatím daří držet většinu detailů pod pokličkou. Můžeme se ale těšit na radikálně odlišné charaktery hlavních (anti) hrdinů a spoustu napínavých situací plynoucích z tohoto kontrastu. A Way Out vychází 23. března pro platformy PC, PS4 a Xbox One. Nevím jak vy, ale já už si připravuji sadu šperháků. – Štěpán Lenk

A Way Out; Gameplay: Vincent, Leo, kooperaceA Way Out; Gameplay: skokA Way Out; Gameplay: split screen

Obrázek 1: Při útěku z vězení budete muset často improvizovat.  Obrázek 2: O napínavé momenty nebude nouze. Obrázek 3: V A Way Out budete mnohdy řešit problémy nezávisle na svém partnerovi.

Pro více informací mrkněte na náš článek A Way Out, popřípadě na oficiální homepage hry.Far Cry 5 – poradíte si s fanatickým kultem?

Zatímco se sérií Assassin's Creed se Ubisoft rozhodl zariskovat zásadními změnami v hratelnosti, Far Cry zůstává u osvědčeného receptu, kdy se autoři jednoduše rozhodli udělat další díl větší a lepší. Jestli bude opravdu i lepší, to se dozvíme 27. března, avšak že bude hra větší je jisté už nyní. Montana je natolik rozlehlá, že autoři přidali nové dopravní prostředky v čele s letadly nebo třeba loděmi. Pevně proto doufám, že bude Far Cry 5 napěchován i zajímavým obsahem.

Far Cry 5 je bezesporu nejočekávanější hrou března 2018

Klíčové novinky se kromě velikosti hry soustřeďují především na dva poměrně důležité prvky. Předně půjde konečně celou hru projít v kooperaci s dalším parťákem, což je oproti Far Cry 4 vítané vylepšení. Druhým velkým vylepšením jsou pak virtuální kolegové, které si budete moci přivolat na pomoc a jejichž výběr zásadním způsobem změní hratelnost. Z celkem sedmi parťáků se nabízí třeba odstřelovačka Grace, hromotluk Hurk, který si libuje v pyrotechnice, anebo třeba psí kamarád Boomer, jež se od vás nechá drbat za ušima, ale nepřátelům se nebojí prokousnout krk.

Zajímavý příslib dává také dynamická umělá inteligence nepřátel, která průběžně reaguje na vše, co ve hře děláte, osobně mám však největší radost z odstranění charakteristických „ubisoftích“ věží, jejichž obsazování odkrývá okolní krajinu. Konečně! Mou úroveň natěšenosti pak značně zvýšilo i nedávné oznámení dodatečného obsahu třeba ve formě kratičké kampaně na Marsu nebo návratu do války ve Vietnamu. Pokud bude první zmíněný přídavek alespoň z poloviny tak dobrý jako Blood Dragon a ten druhý jako česká klasika Vietcong, budu (zřejmě nejen já) spokojen. Far Cry 5 vychází 27. března na PC, Xbox One a PS4. – Filip Němec

Far Cry 5, kooperace, střelbaFar Cry 5; Joseph, kostel, Eden's GateFar Cry 5; dog to the rescue

Obrázek 1: Nespočet zbraní a arkádová hratelnost chtě nechtě vyústí v obvyklá akční jatka. Obrázek 2: Již tradičně proti vám stane fanatický šílenec. Obrázek 3: Psí parťák Boomer vám v případě nutnosti donese i zbraň, kterou vyrve nepříteli z rukou.

Pro více informací mrkněte na náš článek Far Cry 5, popřípadě na oficiální homepage hry.Všechny zajímavé tituly s datem vydání březen 2018

Těchto osm kousků samozřejmě nejsou jedinými hrami, jež v následujícím měsíci stojí za pozornost (i když mezi nejočekávanější hry v březnu bezesporu patří). Jedná se pouze o úzký výběr titulů, na které se my osobně těšíme a zároveň si myslíme, že by mohly oslovit i vás. Pokud vás zajímá celkový přehled nejzajímavějších her vycházejících v březnu 2018, mrkněte na tabulku níže:

Hry Datum vydání Platformy
Battlezone: Combat Commander 1. března PC
Fear the Sedna 6. března PC, PS4, Xbox One, Switch
Final Fantasy XV 6. března PC, PS4, Xbox One
Frantics 6. března PS4
Northgard 6. března PC
Bravo Team 7. března PSVR
Warhammer: Vermintide 2 8. března PC (PS4 a Xbox One později)
Life is Strange: Before the Storm 9. března PC, PS4, Xbox One
Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs 13. března PC, PS4, Xbox One
Devil May Cry HD Collection 13. března PC, PS4, Xbox One
Golem 13. března PSVR
Pure Farming 2018 13. března PC, PS4, Xbox One
Surviving Mars 15. března PC, PS4, Xbox One
Burnout Paradise Remastered 16. března PS4, Xbox One (PC později)
Kirby Star Allies 16. března Switch
Assassin's Creed Rogue: Remastered 20. března PS4, Xbox One
Attack on Titan 2 20. března PC, PS4, Xbox One, Switch
Sea of Thieves 20. března PC, Xbox One
Titan Quest 20. března PS4, Xbox One
A Way Out 23. března PC, PS4, Xbox One
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom 23. března PC, PS4
Far Cry 5 27. března PC, PS4, Xbox One
Injustice 2: Legendary Edition 29. března PS4, Xbox One
Agony 30. března PC, PS4, Xbox One

Pokud bychom vzali v potaz všechny nezávislé a menší hry, které můžete nalézt na Steamu, Originu, Nintendo, PlayStation či Xbox obchodě (a dalších), byl by náš seznam podstatně delší. Na výše uvedené tituly proto nahlížejte s vědomím, že nejde o pokus sestavit kompletní seznam všeho, co se dá na obrazovkách a monitorech tento měsíc zahrát. Je to spíše jakási rozšířená verze našich nejočekávanějších her březen 2018.

Nejočekávanější hry v únoru 2018

Kingdom Come: Deliverance, Shadow of the Colossus, Metal Gear Survive a další...

Nejočekávanější hry – únor a rok 2018

Po lednovém suchu se konečně zdá, že se na nás herní bohové opět usmívají a chystají déšť výživných kousků. Sice to nevypadá na žně, jaké zažíváme pravidelně v podzimních měsících, přesto se odvážíme tvrdit, že si mezi únorovou nabídkou vybere téměř každý dobré pařby-chtivý hráč.

Naše únorové tipy se pochopitelně nemohly obejít bez pro mnohé té vůbec nejočekávanější hry roku 2018, české středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Ještě předtím se však mnozí z nás těší na remaster (remake?) ikonické akční adventury Shadow of the Colossus a na hutné rozšíření s názvem Rise and Fall pro jednu z nejlepších strategií roku 2016, Civilization VI. Následující tipy jsou pro někoho možná kontroverzní, nicméně stojíme si za tím, že Metal Gear Survive a DLC Blade of Galadriel pro Middle-earth: Shadow of War je správné dát alespoň šanci. Je však zřejmé, že snadnou pozici mít opravdu nebudou – a obě hry z jiných důvodů. Na závěr přidáváme ještě podrobnější seznam zajímavých titulů vycházejících v únoru 2018.

Kingdom Come: Deliverance; boj, obléhání hradu

V rámci našeho výběru tituly sice řadíme podle jejich (předpokládaných) dat vydání, avšak málokdo by asi rozporoval naši volbu krále nejočekávanějších her pro únor 2018. Kingdom Come: Deliverance je pravděpodobně tím nejžhavějším českým „želízkem v ohni“ na světové scéně pro nadcházející měsíc. Ne, že bychom nevěřili našim olympionikům, ale... (edit: omlouváme se Ester Ledecké za nedostatek důvěry v zázračné schopnosti našich sportovců!)

 1. Shadow of the Colossus – Klasika v moderním hávu 
 2. Civilization VI: Rise and Fall – Strategie, od níž se těžko odchází
 3. Kingdom Come: Deliverance – Za krále Václava a České země!
 4. Metal Gear Survive – Stavění základen ve světě Metal Gearu
 5. Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel se pokusí napravit pošramocenou pověst hry
 6. Všechny zajímavé tituly s datem vydání únor 2018

Shadow of the Colossus – Klasika v moderním hávu

Akční adventura Shadow of the Colossus je mnohými považována za nejlepší titul, jež konzole PlayStation 2 svého času nabídla. Legendární Team Ico s ještě legendárnějším tvůrcem Fumito Uedou u kormidla vytvořil unikátní dílo, jež předběhlo svou dobu a formovalo žánr akčních adventur. Již druhý návrat slaví tato legenda 6. února, kdy se opět blýskne charakteristickou hratelností, avšak se značně vylepšeným vizuálem.

Nejzajímavější únorové hry otevře velmi povedený remaster... či remake?

Autoři se dušují, že nejde o obyčejný remaster a dokonce ani o remake. O vylepšení grafického zpracování se přitom postarali ti nejpovolanější. Vývojáři z Bluepoint Games (autoři například Uncharted: The Nathan Drake Collection) tak vystavěli celou hru znova od základů. Výsledkem je tak skvělé audiovizuální zpracování, jež velmi zdařile konkuruje i nově vydaným titulům. Pokud navíc vlastníte PlayStation 4 Pro, hra vám nabídne dva zobrazovací režimy podle toho, jestli preferujete lepší snímkování či vyšší rozlišení.

Shadow of the Colossus se vymyká zajetým kolejím a mimo základního nástinu příběhu vám hra neprozradí téměř nic. Na vše si budete muset přijít sami, což se týká především soubojů s šestnáctkou obrovských kolosů. Jde zároveň o jediné nepřátele v celé hře, o to více vám ale dokáží zavařit. Každý souboj je vždy absolutně jedinečný a vyžaduje rozdílný přístup a taktiku. Více o hře Shadow of the Colossus se dočtete v naší recenzi, ve které jsme hře udělili 90 %.

Shadow of the Colossus; kamenný most, Wander a AgroShadow of the Colossus; kolos na kolenouShadow of the Colossus; les, grafika

Obrázek 1: O tajemství není v Shadow of the Colossus nouze. Odkud asi vede tento starý kamenný most? Obrázek 2: Šestnáctka protivníků patří mezi to největší a nejděsivější, proti čemu jste kdy stáli. Obrázek 3: Shadow of the Colossus nabízí krásné vizuální zpracování.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Shadow of the Colossus, popřípadě na oficiální homepage hry.Civilization VI: Rise and Fall – Strategie, od níž se těžko odchází

Jen málokterý web neoznačil v roce 2016 Civilization VI od vydavatele 2K Games za strategii roku. Studio Firaxis skrze ní celému světu jasně ukázalo, že má tento žánr v malíčku. Za pár dní do tohoto tahového PC klenotu dorazí placené rozšíření Civilization VI: Rise and Fall, které by mělo celek posunout (stejně jako DLC u předchozích dílů série) značně kupředu, a to zejména novými mechanizmy.

Rise and Fall je pouze datadiskem, své místo mezi nejočekávanějšími hrami února si však zaslouží

Už v základu nabízela Civilization VI vcelku slušnou nálož obsahu, která většinu fanoušků série dokázala zabavit na několik desítek či dokonce stovek hodin. I přes tento fakt jim ale ve hře chyběla řada prvků, které by z každého jednotlivého zahrání vytvořily unikátní zážitek citelně se lišící od toho, co absolvovali již několikrát předtím. S příchodem Civilization VI: Rise and Fall by se tato situace měla zásadně změnit.

Civilization VI: Rise and Fall totiž obohatí základní hru o propracovanější diplomacii, řadu nových národů, kvalitnější systém aliancí a mechanizmus střídání zlatých a temných ér, jež vám umožní prožít vždy trošku odlišné dobrodružství. A právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli zařadit nové DLC k Civilization VI do našeho seznamu. Civilization VI: Rise and Fall dorazí na PC 8. února.

Civilization VI: Rise and Fall, map, golden age, wondersCivilization VI: Rise and Fall, jízda, trailerCivilization VI: Rise and Fall, Robert the Bruce, Scots

Obrázek 1: Do měst bude možné v Rise and Fall nasadit správce. Obrázek 2: Artilerie bude u některých frakcí hrát prim. Obrázek 3: Robert Bruce povede v Rise and Fall Skotsko.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Civilization VI: Rise and Fall, popřípadě na oficiální homepage hry.Kingdom Come: Deliverance – Za krále Václava a České země!

Nejste-li tvrdým odpůrcem RPG, v únoru zkrátka a dobře musíte fandit české historické hře na hrdiny Kingdom Come: Deliverance, za kterým stojí české studio Warhorse v čele s Danem Vávrou, autorem legendární Mafie nebo Hidden and Dangerous. Autoři sází na co největší autenticitu, takže vrnět blahem budou nejenom fanoušci českých dějin, ale také všichni ostatní, jež ocení zejména historicky věrné okolí českých sídel, jako je Sázava nebo Stříbrná Skalice.

Kingdom Come: Deliverance je bezesporu nejočekávanější hrou února 2018

Děj Kingdom Come: Deliverance se odehrává v roce 1403, kdy byl zajat český král Václav IV. a jeho bratr Zikmund se tak pokusil podmanit si České země. Hlavní úlohy ve hře se však nezhostí žádný osudem předurčený vyvolený, nýbrž obyčejný syn kováře ze Stříbrné Skalice. Jindřichovi (v originále Henrymu) útočící vojsko zabije celou rodinu, a tak se mimoděk připlete do počátků občanské války.

Mezi hlavní přednosti Kingdom Come: Deliverance patří vedle již zmíněné autenticity také propracovaný soubojový systém, jež je založen na skutečných technikách středověkého boje. Vlastním životem budou žít všechna NPC ve hře. I ten bezvýznamnější rolník bude sledovat své vlastní zájmy, takže ho ráno najdete u snídaně a odpoledne na poli. Autoři se rovněž hodně vymezují proti klasickým fantasy RPG hrám, čili inovací a originálních prvků bude opravdu hodně. Hra vychází 13. února na PC, PS4 a Xbox One.

Kingdom Come: Deliverance: životní cyklus, NPC, vesniceKingdom Come: Deliverance: combat, swordplayKingdom Come: Deliverance: horseride, countryside, castle

Obrázek 1: Historická autenticita je pro tvůrce velmi důležitá, Kingdom Come: Deliverance tak pro vás bude z hlediska dějepisu možná přínosnější než návštěva skanzenu.  Obrázek 2: Soubojový systém patří mezi zásadní prvky. Autoři spolupracovali při jeho tvorbě s mistry dobového umění boje. Obrázek 3: Vzhledem k rozloze hry bude cestování na koňském hřbetu nutností.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Kingdom Come: Deliverance, popřípadě na oficiální homepage hry.Metal Gear Survive – Stavění základen ve světě Metal Gearu

22. února spatří světlo světa nejnovější počin ze série stealth akčních adventur Metal Gear, který původní špionážní koncept obohacuje o survival prvky a budování základen. Metal Gear Survive je zároveň i jediným dílem, na kterém se nijak nepodílel Hideo Kojima, tvůrce této slavné značky. To sice někdo může brát jako velké mínus, bylo by ovšem poněkud ukvapené tento titul zatratit jen proto, že nevznikal pod dohledem konkrétní osoby.

Jsme zvědaví, co survival spin-off slavné značky předvede

Metal Gear Survive dějově zapadá do období mezi Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Během evakuace mateřské základny se na nebi otevře záhadná červí díra, která okamžitě pohltí část základny společně s několika jednotkami vojáků. Ti se pak společně s kusy své bývalé báze octnou v alternativní realitě, ve světě obývaném zombie připomínajícími bytostmi. Úkol zní jasně – nashromáždit dostatek zdrojů nutných pro návrat do své dimenze, především ale musí přežít.

Metal Gear Survive od svého oznámení budilo rozruch převážně kvůli absenci Hidea Kojimy během vývoje hry. Pokud se ale od tohoto problému dokážeme oprostit, můžeme se těšit na slibnou akčně-taktickou survival hru, u které si díky budování a bránění základny možná kdekdo vzpomene na stále populárnější titul Fortnite. Tento budovatelský prvek je v rámci série Metal Gear relativně nový a hratelnost by mohl podstatně obohatit. Ať už ale Metal Gear Survive nakonec dopadne jakkoli, dozvíme se to již 22. února, a to na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Metal Gear Survive: base buildingMetal Gear Survive: stealthMetal Gear Survive: mech battle

Obrázek 1: Budování a bránění základny bude klíčovým mechanismem Metal Gear Survive. Obrázek 2: S plížením a taktickým přístupem se v sérii Metal Gear počítá, zombiím podobní nepřátelé se zde ale objeví úplně poprvé. Obrázek 3: Během bránění vaší základny budete mít k dispozici spoustu užitečného vybavení, budete ale moci využívat i tyto skvěle vypadající vozidla, takzvané walkery.

Pro více informací mrkněte na oficiální homepage hry.Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel se pokusí napravit pošramocenou pověst hry

Blade of Galadriel je připravované DLC pro akční RPG Middle-earth: Shadow of War od Monolith Production. Základní hra si nevedla špatně a sklízela slušná hodnocení (z naší recenze si odnesla solidních 75 %), jelikož hratelnostně od předchozího dílu povýšila téměř ve všech směrech. Spousta fanoušků však titulu nedokáže odpustit to, že do Středozemě nechal vniknout ony plíživé, Mordorem zavánějící mikrotransakce, které jsou momentálně asi nejpropíranějším herním tématem. Povede se tomuto DLC alespoň částečně smýt nepříjemnou pachuť zanechanou nešťastnou mikrotransakční politikou?

Eltariel se vrací dokončit, co v základní hře začala

V příběhově laděném DLC Blade of Galadriel se vtělíte do role elfské vražedkyně Eltariel, se kterou jste se měli možnost setkat již v základní hře Shadow of War. Jejím úkolem bylo zneškodnit vedoucí členy obávaných Nazgûlů, což se jí do jisté míry dařilo, jenže zlo lze vymýtit z Mordoru jen stěží. Jelikož zde bude Eltariel coby hratelná postava, využijete (mimo jiného) hlavně její rychlosti, flexibility a dvou elfských ostří.

DLC Blade of Galadriel má být v podstatě pokračováním děje po hlavní kampani Shadow of War. Jste vyslání samotnou Galadriel (jak jinak), abyste dokončili to, co Eltariel (kde se vyskytovala pouze jako NPC) začala, jelikož paní Galadriel s dosavadními výsledky není zrovna spokojená. Jak se tato mini kampaň podepíše na celkovém dění v Shadow of War, není zatím úplně jisté – jakožto fanoušci světa Pána Prstenů ale víme, že Eltariel (zřejmě) selže, jelikož si Nazgûlové později dál vesele brázdí Středozemí. Nicméně pokud se DLC povede, bude to jistě sice malá, zato ale kýžená, záplata na herním srdci jak pro hráče, tak pro samotné vývojáře z Monolithu. Hra vychází v únoru na platformy PC, PS4 a Xbox One coby součást season passu, k dostání je však i samostatně.

Middle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, CelebrimborMiddle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, nazgulMiddle-earth: Shadow of War – Blade of Galadriel; Eltariel, Galadriel

Obrázek 1: Eltariel plní v Mordoru velmi důležitý úkol: zabít všechny vedoucí členy Nazgûlů. Obrázek 2: Ovšem i elfská asasínka může mít problém s tak mocným soupeřem. Obrázek 3: Galadriel vysílá elfku znovu do Mordoru, což se, soudě jejího výrazu, Eltariel pramálo zamlouvá.

Pro více informací mrkněte na naši recenzi Shadow of War: Blade of Galadriel, popřípadě na oficiální homepage hry.Všechny zajímavé tituly s datem vydání únor 2018

Těchto pět kousků samozřejmě nejsou jedinými hrami, jež v následujícím měsíci stojí za pozornost (i když mezi nejočekávanější hry únoru 2018 bezesporu patří). Jedná se pouze o úzký výběr titulů, na které se my osobně těšíme a zároveň si myslíme, že by mohly oslovit i vás. Pokud vás zajímá celkový přehled nejzajímavějších her vycházejících v únoru 2018, mrkněte na tabulku níže:

Hry Datum vydání Platformy
Final Fantasy XII: The Zodiac Age 1. února PC
Night in the Woods 1. února Switch
EA Sports UFC 3 2. února PS4, Xbox One
Past Cure 2. února PC, PS4, Xbox One
Shadow of the Colossus 6. února PS4
Civilization VI: Rise and Fall 8. února PC
The Wild Eight 8. února PC, PS4, Xbox One
Dragon Quest Builders 9. února Switch
Under Night In-Birth Exe: Late 9. února PS4, PS3
The Fall Part 2: Unbound 13. února PC, PS4, Xbox One, Switch
Monster Energy Supercross 13. února PC, PS4, Xbox One
Owlboy 13. února PS4, Xbox One, Switch
Secret of Mana 15. února PC, PS4, PS Vita
Bayonetta 2 +  Bayonetta 16. února Switch
Fe 16. února PC, PS4, Xbox One, Switch
Age of Empires: Definitive Edition 20. února PC
Symmetry 20. února PC, PS4, Xbox One
Metal Gear Survive 22. února PC, PS4, Xbox One
Sword Art Online: Fatal Bullet 23. února PC, PS4, Xbox One
Yume Nikki: Dream Diary 23. února PC
Gravel 27. února PC, PS4, Xbox One
De Blob 2 27. února PS4, Xbox One
Payday 2 27. února Switch

Pokud bychom vzali v potaz všechny nezávislé a menší hry, které můžete nalézt na Steamu, Originu, Nintendo, PlayStation či Xbox obchodě (a dalších), byl by náš seznam podstatně delší. Na výše uvedené tituly proto nahlížejte s vědomím, že nejde o pokus sestavit kompletní seznam všeho, co se dá na obrazovkách a monitorech tento měsíc zahrát. Je to spíše jakási rozšířená verze našich nejočekávanějších her únoru 2018.

Nejočekávanější hry roku 2018 podle našeho výběru

Sestavovat jakýkoli přehled nejočekávanějších her pro celý rok je vždy záležitost navýsost zapeklitá. V našem světě existuje jen málo věcí, na které můžete pohlížet s menší dávkou jistoty, než na data vydání herních titulů. I tak si na top 10 pro rok 2018 troufneme a naše osobní tipy vám nezatajíme. Pořadí jednotlivých her je dáno jejich předpokládanými (čti – z hvězd a čajových lístků vyčtenými) termíny, v nichž by podle vyjádření tvůrců mohly spatřit světlo herního světa.

Je třeba připomenout, že jde pouze o tipy naší redakce: kvalitních a zajímavých her v celém roce 2018 vyjde bezpochyby spousta. Ve videu výše se můžete podívat na výběr kolegů z AlzaTechu. K tomu pouze menší update – v době tvorby videa to ještě samozřejmě nemohli vědět, nicméně teď už je jisté, že Anthemu od Bioware se v tomto roce nedočkáme. Podobně to vypadá i s The Last of Us: Part 2 a Cyberpunk 2077, kterým se letošek také na 99 % vyhne… i když v případě prvně jmenovaného kousku určitá naděje ještě žije. I proto jsme se asi nejočekávanější akční adventuru současnosti rozhodli do naší desítky přece jen zařadit.

Far Cry 5 – Zavítáme do zapadákova sužovaného fanatickým kultem

Far Cry od Ubisoftu je již zaběhnutá a dobře známá FPS série s otevřeným světem. Většinou se v ní setkáváme s obtížnou situací, za kterou stojí charismatický a zároveň maniakální vůdce a vizionář. Nejinak tomu bude i ve Far Cry 5, kde zavítáme do Hope County v americké Montaně. Zde totiž parazituje na zpátečnických obyvatelích kult Eden’s Gate v čele s Jospehem „Otcem“ Seedem. Ten věří, že je svět odsouzen k nevyhnutelné záhubě a je proto rozhodnutý „dovést“ lidi k vysvobození. Ať už půjdou dobrovolně, nebo ne.

Zde na scénu nastoupíte vy, coby policejní důstojník, který je součástí úderného týmu s cílem zajmout Seeda. Primem Far Cry 5 bude samozřejmě opět rozsáhlý otevřený svět, ve kterém si kromě hlavní příběhové linky dosyta užijete i vedlejších úkolů. Podle vývojářů má být zážitek pro každého hráče jiný a dynamická umělá inteligence bude prý představovat skutečnou výzvu. Lákají také na kvalitně ztvárněné NPC postavy a jejich osobní příběhy. Podle všeho má jít o zatím „nejlepší díl série“, jenže těmito slovy se v poslední době (čti – nikdy) příliš nešetří, takže si raději počkáme až na výsledek. Nic to ale nemění na tom, že nás návštěva venkovské Montany skutečně láká a že Far Cry 5 považujeme za jednu z nejočekávanějších her roku 2018. Far Cry 5 vychází 27. března a to na PC, PS4 a Xbox One.

Far Cry 5; Gameplay: házení granátuFar Cry 5; Wallpaper: rybaření, jezeroFar Cry 5; Wallpaper: lovení zvěře

Obrázek 1: Jeden fousatý kultista si spokojeně běží pro kulku do palice. Obrázek 2: Venkov v Hope County není jen o zabíjení a náboženském teroru. V jedné z nejočekávanějších her roku 2018 naleznete i klidnější scenérie. Obrázek 3: Lov je nedílnou součásti amerického venkova. Vám pomůže hlavně v craftění vybavení.

Pro více informací mrkněte na náš článek Far Cry 5, popřípadě na oficiální homepage hry.Pillars of Eternity 2: Deadfire – Bude ještě lepší než první díl?

V době, kdy hernímu světu vládnou téměř fotorealistické akční RPG a FPS s profesionálním dabingem a propracovanou hratelností, asi málokdo očekával, že by se mohl ujmout titul, jakým bylo Pillars of Eternity. Ovšem vývojářské studio Obsidian Entertainment dokázalo (hlavně díky Kickstarter kampani), že hráči stále touží po izometrických RPG projektech, ve kterých je důležitá hráčova představivost, když se prokousává tunami textů. Pillars of Eternity slavilo úspěch jak herní, tak i prodejní, takže není žádným velkým překvapením, že se dočkáme i pokračování v podobě Pillars of Eternity 2: Deadfire.

Nostalgie z dob Baldurs Gate a Planescape Torment s námi cloumá doteď, pravda, ale to není jediný důvod, proč se Pillars of Eternity 2: Deadfire zařadilo mezi naše nejočekávanější hry roku 2018. Pokračování má být vylepšeno snad ve všech ohledech: souboje budou přehlednější, atmosférická grafika ještě „malovanější“. Dokonce dostanete vlastní loď, jež nám poslouží také coby základna. Opět se dočkáme rozmanitých questů, skvělého příběhu a hlavně budeme hromadit tuny kořistí, kterou ve většině případů na konci ani nepoužijeme (znáte to). Navíc Pillars of Eternity 2: Deadfire přímo navazuje na konec jedničky, takže se znovu setkáme se starou známou partou dobrodruhů. Šéf studia Feargus Urquhart navíc prohlásil, že Pillars of Eternity má být „zážitkem roku“. No, tak uvidíme. My se rozhodně těšíme. Titul vychází 3. dubna na PC. (Update: Pillars of Eternity 2 bylo odloženo na 8. května)

Pillars of Eternity 2; Wallpaper: hrdinovéPillars of Eternity 2; Gameplay: souboj, kouzloPillars of Eternity: Wallpaper: souboj, nepřátelé

Obrázek 1: Poklidná scenérie s Edérem v popředí a hravým mořským monstrem v pozadí. A ano. Tato loď vám ve hře bude patřit. Obrázek 2: Souboje mají být v Pillars of Eternity 2: Deadfire o něco pomalejší, tudíž i přehlednější. Ovšem chaosu se pravděpodobně nevyhnete ve chvíli, kdy všichni (včetně nepřátel) najednou vyvoláte nějaké kouzlo. Obrázek 3: 2D izometrické RPG mají stále něco do sebe. Nostalgie zde sice hraje důležitou roli, ovšem bez skvělé hratelnosti a poutavého příběhu by se žádné dobré RPG neobešlo.

Pro více informací mrkněte na náš článek Pillars of Eternity 2: Deadfire, popřípadě na oficiální homepage hry.